| خانه 4 بلاگ 4 اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

مهر ۱۲, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

اگر در حال آماده شدن برای جراحی بینی هستید ، در مورد نحوه آماده شدن ، اقدامات قبل از جراحی بینی ، حین و بعد از عمل ، سوالاتی در ذهن شما شکل می گیرد. پزشک اطلاعات مورد نیاز در این خصوص را به شما ارائه می دهد تا ایده ای درباره آنچه باید قبل از عمل آن انجام دهید داشته باشید. جراحان برای آماده سازی بیمار اقداماتی را توصیه می کنند تا بتوانند نتیجه عمل بینی شما را راحت تر پیش بینی کنند. هر چند جراحی بر روی بینی شما انجام می شود ، ولی می تواند بقیه بدن را نیز تحت تأثیر قرار دهد، بنابراین بهتر است قبل از عمل جراحی ، خود را برای آن آماده کنید. راز جراحی در مجموعه ای کامل و جامع ، آنچه باید در خصوص اقدامات قبل از جراحی بینی و آماده شدن برای این روند و کسب بهترین نتیجه انجام دهید را در اختیار شما قرار می دهد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

مشاوره جراحی بینی

قبل از برنامه ریزی برای عمل بینی ، مشاوره با جراح امری ضروری می باشد. در طول جلسه مشاوره ، جراح با شما در مورد همه فاکتورهای لازم برای تعیین تعیین مناسب بودن داوطلبی تان برای جراحی و دستیابی به نتایج مطلوب ، گفتگو می کند.

این بحث احتمالاً موارد زیر را پوشش می دهد:

سابقه پزشکی شما – نخست ، انگیزه شما برای تمایل به جراحی مورد نظر مورد بحث قرار می گیرد. جراح سوالات مربوط به سابقه پزشکی تان را از شما می پرسد. این سوالات شامل سابقه انسداد بینی ، جراحی های قبلی و فهرستی از داروها و مکمل هایی است که در حال حاضر مصرف می کنید. اگر دچار اختلال خونریزی مانند هموفیلی هستید ، احتمالاً جراح بینی شما را بعنوان یک داوطلب مناسب برای جراحی ، مورد تائید قرار نخواهد داد.

معاینه فیزیکی –  جراح یک معاینه کامل فیزیکی را انجام داده و پوست و داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند. این کار به منظور ارزیابی تغییرات مورد نیاز و تاثیر ویژگی های جسمانی تان بر نتایج روند ، انجام می شود. وی ضخامت پوست و غضروف بینی شما را نیز ارزیابی می کند. یک معاینه کامل برای اطمینان از عدم اختلال در توانایی تنفس صحیح بعد از عمل نیز الزامی می باشد.

انتظارات شما – جراح ، انگیزه و انتظارات شما را با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار می دهد. داشتن انتظارات منطقی از جراحی ، الزامی می باشد. او به طور مفصل چگونگی روند جراحی ، جایگزین هایی احتمالی ، نیاز به انجام جراحی پروتز چانه و سایر جراحی های زیبایی برای بهبود چهره را نیز توصیه می کند.

پس از تعیین داوطلبی شما ، برنامه ریزی برای عمل ، انجام گرفته و اقدامات لازم برای آماده سازی توصیه می شود.

جراح از شما می خواهد تا حداقل ۲ هفته قبل و بعد از عمل از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن اجتناب کنید ، زیرا این داروها می تواند روند انعقاد خون را کند کرده و خطر خونریزی داخلی را افزایش دهند.

از افراد سیگاری خواسته می شود تا قبل از عمل و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنند. سیگار کشیدن به طور معمول روند بهبود را کند کرده ، باعث منقبض شدن رگ های خونی و در نتیجه کاهش تامین اکسیژن و خون به بافت های بدن شده و می تواند شرایط را برای ابتلا به عوارض مرتبط با عفونت مستعد کند.

اگر به دنبال جراحی بینی در آینده نزدیک هستید ، باید نهایت تلاش خود را برای یافتن بهترین جراح بینی به کار ببندید. انتخاب یک جراح بینی خوب ، یک عامل کلیدی در موفقیت جراحی شما محسوب می شود ، بنابراین وقت صرف کرده و برای یافتن یک پزشک ماهر که شرایط لازم برای انجام عمل بینی شما را داشته باشد ، تحقیق کنید. برای اطلاع از نحوه انتخاب جراح بینی خوب در ادامه با ما باشید.

فاکتورهای دخیل در انتخاب جراح بینی خوب:

 • تجربه جراح را ارزیابی کنید.
 • عکس های قبل و بعد از جراحی سایر بیماران جراح منتخب خود را ببینید.
 • سطح توانایی او در ایجاد تعامل موفق را ارزیابی کنید.
 • سطح احساس راحتی تان با جراح را بسنجید.
 • از دو درباره تعداد دفعاتی که جراحی بینی انجام داده است، سوال کنید.
 • از داشتن بورد تخصصی برای جراحی بینی اطمینان حاصل کنید.

آزمایشات قبل از جراحی بینی

 • آزمایش خون – آزمایش خون یک آزمایش معمول قبل از عمل است که فقط ۲۰ دقیقه طول می کشد. پزشک وجود هر نوع عفونت ، کم خونی یا اختلال در لخته شدن خون را از طریق نتایج این آزمایش بررسی می کند.
 • آزمایش هپاتیت و HIV – علاوه بر آزمایش خون و تعیین وضعیت سلامت عمومی فرد ، گاهی قبل از عمل آزمایش دیگری نیز مورد نیاز می باشد. پزشک گاهی اسکن اشعه ایکس را برای بررسی وضعیت ریه ها و الکتروکاردیوگرافی را برای بررسی وضعیت قلب تجویز می کند.

 • الکتروکاردیوگرافی

الکتروکاردیوگرافی یک آزمایش پزشکی است که عملکرد الکتریکی قلب را ثبت می کند. این آزمایش برای افراد بالای ۴۰ سال الزامی است.

 • آزمایش بارداری

برای زنانی که مشکوک به بارداری هستند ، آزمایش بارداری الزامی است. اگر فرد باردار باشد ، جراح معمولاً عمل را به تعویق می اندازد.

 • تصویربرداری اشعه ایکس از قفسه سینه

آزمایش اشعه ایکس معمولاً برای افراد سیگاری یا افراد دارای بیماری تنفسی تجویز می شود. این آزمایش اطلاعاتی در مورد وضعیت ریه های فرد و نحوه واکنش ریه ها به بیهوشی را در اختیار پزشک قرار می دهد.

جراحی در بیمارانی که از ذات الریه یا سایر اختلالات شدید تنفسی رنج می برند معمولاً به تأخیر افتاده یا لغو می شود.

 • سی تی اسکن

با توجه به شرایط و هدف جراحی ، پزشک گاهی داخل بینی شما را با اسکن سی تی مورد آزمایش قرار می دهد.

از طریق تصویربرداری پیشرفته سی تی اسکن ، پزشک می تواند ابتلا به عفونت سینوسی ، پولیپ یا انحراف تیغه بینی را تشخیص دهد. در اغلب موارد ، پزشک مشکلات تنفسی بینی را  به طور همزمان با عمل زیبایی انجام می دهد.

 • معاینه روانشناسی

بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا ، بیمارانی که وسواس بیشتری نسبت به ظاهر خود دارند ، باید تحت معاینه روانشناختی قبل از جراحی های زیبایی قرار گیرند.

نکاتی در مورد اقدامات قبل از جراحی بینی

علاوه بر آزمایش های ذکر شده ، مجموعه ای از نکات در جراحی بینی وجود دارد که به فرد کمک می کند تا جراحی موقفیت آمیزی داشته و بهترین نتیجه را از آن به دست آورد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • دو هفته قبل از عمل جراحی ، از داروهای خاصی مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و همچنین ویتامین E استفاده نکنید ، زیرا باعث افزایش احتمال خونریزی در طول عمل می شوند.
 • از مصرف مکمل های گیاهی و روغن ماهی به دلیل نقش آنها در رقیق کنندگی خون ، خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن را یک هفته قبل از عمل ترک کنید. نیکوتین باعث عوارض جدی در طول زندگی می شود. با سیگار کشیدن ، دی اکسید کربن بر عروق تأثیر منفی می گذارد و نیکوتین میزان اکسیژن مورد نیاز بدن را محدود می کند. این امر برخی عوارض را در حین جراحی ایجاد کرده و بهبود زخم را به تاخیر می اندازد. از بین رفتن پوست ، خطرات بیهوشی و حتی عفونت ، از دیگر عوارض احتمالی نیکوتین هستند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی ، پزشک ۲ تا ۳ هفته قبل از جراحی ، سیگار کشیدن را ممنوع اعلام می کند.
 • میزان مصرف پروتئین را افزایش دهید. رژیم غذایی قبل از جراحی بینی بسیار مهم است و باید در هنگام آماده شدن فرد برای جراحی ، جدی گرفته شود. توصیه می شود از غذاهای حاوی پروتئین بسیار غنی مانند تخم مرغ ، گوشت ، سویا و مرغ استفاده کنید. پروتئین روند بهبود را ارتقا بخشیده و به بیماران در غلبه بر آسیب های جراحی کمک می کند.
 • از شب قبل از جراحی چیزی نخورید و نیاشامید. زیرا وقتی معده خالی باشد ، جراحی بی خطر تر خواهد بود. علت این است که در زمان بیهوشی ، بدن نمی تواند از ورود محتویات معده به ریه جلوگیری کند و در نتیجه باعث بروز مشکلات تنفسی می شود.

گرفتن عکس قبل از جراحی بینی

یکی از اجزای مهم در هنگام مقایسه جراحی زیبایی بینی قبل و بعد از روند ، عکس های گرفته شده در طول این دو دوره است. تصاویر اغلب بهتر از نوشته ها حقیقت را بیان می کنند. بنابراین جراحان پلاستیک صورت با ارائه این عکس ها کیفیت کار خود را در وب سایت نشان می دهند. پزشک جراحی که تصاویری با کیفیت بالا را ارائه می دهد ، تلاش می کند تا نتیجه تجربه خود را در سطح عالی ارائه نماید.

 • گرفتن عکس در پس زمینه ساده بهتر است ، زیرا به شما اجازه می دهد تا روی کیفیت عمل بینی ، تمرکز کنید.
 • هر دو تصویر قبل و بعد از عمل باید دارای نور یکسانی باشند. اگر یکی از عکس ها سایه دار و عکس دیگر واضح باشد ، نتایج نامشخص خواهد بود.
 • زاویه هر یک از عکس های قبل و بعد از جراحی بینی باید یکسان باشد. در غیر این صورت ، نمی توانید در خصوص پیشرفت جراحی ، قضاوت شفافی داشته باشید. به عنوان مثال ، مقایسه نمای جانبی قبل و نمای مستقیم پس از جراحی به شما در درک کامل نتیجه ، کمک نمی کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

خوش فرم کردن سینه ها

خوش فرم کردن سینه ها

سینه خوش فرم ، سربالا ، سفت و دارای اندازه مناسب ، در میان خانم ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و خیلی از آن ها ، برای خوش فرم کردن سینه هر روشی را امتحان می کنند. شلی و افتادگی سینه ها ، سبب عدم تناسب اندام در خانم ها شده و این احساس نازیبایی ، اعتماد به نفس آن ها...

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

اصطلاحات متعددی برای توصیف تزریق چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر وجود دارد. صرفنظر از همه این اصطلاحات ، هدف از انجام این تزریق ، جوانسازی صورت از طریق افزایش حجم ، درمان خطوط و کاهش چین و چروک می باشد. اما آنچه در این میان ، نقش مهمی را در کسب یک نتیجه طلایی ایفا...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روند های پیشرو در کاهش اندازه و شکل چین های اطراف اندام تناسلی می باشد. این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است، زیرا نتایج به دست آمده از این درمان، بهبود و رضایت قابل ملاحظه ای را  بدست می دهد. با افزایش استقبال از این روش ، ارائه اطلاعات جامع...

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی ، تقریباً 50 درصد از مردم در برهه ای از زندگی خود دچار بواسیر می شوند. گاهی این بیماری به طور خود به خود برطرف می شود ، اما گاهی اوقات برای خلاصی از شر آن باید تحت جراحی یا درمان با لیزر قرار گرفت. بعد از عمل جراحی...

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی نیز مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر ، بخش اجتناب ناپذیر روند درمان محسوب می شود. یک جراح آموزش دیده و با تجربه قادر است این عوارض را به حداقل برساند ، البته مشروط بر اینکه بیمار نیز دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی خود را متعهدانه رعایت کند. راز...

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

به طور کلی جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می پذیرد. البته که فاکتورهای مختلفی در امر انتخاب روش مناسب برای هر فرد ، نیز دخیل هستند. مقصود راز جراحی از نگارش این مطلب ، بیان تمام نکات مرتبط با دو تکنیک مذکور می باشد. هدف و خواسته فرد از عمل ، اولیه یا ترمیمی بودن...

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه به کلیه اقداماتی گفته می شود ، که برای کاهش ابتلا به این نوع سرطان صورت می پذیرد. با توجه به اینکه سرطان سینه ، یکی از رایج ترین انواع سرطان های زنان در میان خانم ها ، شیوع گسترده ای دارد ، دانستن روش های پیشگیری از سرطان و یا جلوگیری از...

درمان خانگی ژنیکوماستی

درمان خانگی ژنیکوماستی

بزرگ شدن سینه در مردان که اصطلاحا به آن ژنیکوماستی گفته می شود ، امروزه به یکی از موضوعات رایج و پر اهمیت در میان آقایان مبدل گردیده است. از این رو روش های درمان خانگی ژنیکوماستی یکی از موضوعاتی است که این روزها آقایان تمایل دارند ، درباره آن جهت کمک برای کوچک کردن...

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

داشتن موهای سالم بعنوان یک عامل مهم در بهره مندی از یک ظاهر خوب و برخورداری از اعتماد به نفس بالا ، ضروری است ، زیرا می تواند بر زندگی اجتماعی نیز تأثیر گذار باشد. عوامل زیادی بر رشد و استحکام موها تأثیر می گذارد و برخی عوامل دیگر باعث بروز طاسی می شوند. کاشت موی...

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

در این مقاله از راز جراحی قصد داریم افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی ، را مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی سایز سینه ، یکی از مولفه های مورد توجه در رابطه جنسی است ، در سال های اخیر خانم های بیشتری برای بزرگ کردن سینه های خود ، تمایل نشان می دهند. یکی از...