| خانه 4 بلاگ 4 اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آذر ۱۱, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی زندگی کردن با موهای زائد، واقعاً ناممکن است. بهمین دلیل، لیزر مو زائد، بعنوان یک گزینه برای حل همه این مشکلات، به شما پیشنهاد می شود. این انتخاب شما، مثل انتخاب میلیون ها نفر دیگر، درست ترین راه برای خلاص شدن از شر موهای زائد است.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد - راز جراحی

وقتی قرار است برای اولین بار، تحت لیزر موهای زائد قرار بگیرید، قطعاً سوالاتی از قبیل موارد زیر در ذهن شما نقش می بندد:

 • در طول جلسه مشاوره لیزر ، قرار است چه اتفاقی بیافتد؟
 • برای اقدامات قبل از لیزر موهای زائد چه باید کرد؟
 • در طول جلسه لیزر چه اتفاقی می افتد؟
 • از جلسه لیزر ، چه انتظاراتی می توان داشت؟
 • برای مراقبت های بعد از لیزر، چه اقداماتی باید انجام شود؟

جلسه مشاوره اولین قدم در اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

قبل از اینکه تحت اولین درمان لیزر خود در هر ناحیه ای از بدن، قرار بگیرید، باید یک مشاوره و تست پچ، انجام شود. در طول مشاوره، متخصص لیزر، به دغدغه ها و اهداف شما گوش می دهد. سوالاتی درباره سابقه پزشکی شما، موقعیت سلامت و سبک زندگی تان می پرسد. فرایند رشد مو برای شما شرح داده می شود:

رشد و قدرت فولیکول های مو، عمدتاً به عوامل ژنتیکی وابسته هستند. متخصص، کل فرایند را برای شما توصیف کرده و تعداد جلسات برآورد شده برای تکمیل دوره درمان را اعلام می کند. سپس چرخه رشد مو، نحوه عملکرد لیزر، تکنولوژی مورد استفاده، فرایند کلی، قیمت و گزینه های پرداخت و بهترین زمان برای شروع درمان را برای شما شرح می دهد.

پچ تست لیزر موی زائد چیست؟

برای جلوگیری از واکنش آلرژیک، آگاهی یافتن از چیزهایی که نسبت به آنها حساسیت دارید، الزامی است. پچ تست، در واقع یک آزمایش پوستی است که پزشک به واسطه آن می تواند علت بروز حساسیت را در صورت وجود، مورد بررسی قرار دهد. اگر در جلسه مشاوره شما تشخیص داده شود که شما داوطلب خوبی برای رفع مو زائد با لیزر هستید، و اگر اخیراً پوست خود را برنزه نکرده اید، می توانید پچ تست را انجام دهید. پچ تست، حداقل ۲۴ ساعت قبل از اولین جلسه لیزر، انجام می شود و جز اقدامات قبل از لیزر موهای زائد می باشد. لیزر در بخش های کوچک در نواحی هدف انجام شده، و تحت نظارت قرار می گیرد.

اگر قبلاً لیزر انجام داده باشیم، آیا بازهم پچ تست لازم است؟

لطفاً دقت کنید که حتی اگر در نواحی دیگر بدن، قبلاً لیزر انجام داده اید، برای هر ناحیه جدید، باید یک پچ تست جدید انجام شود. علت این است که پوست، در برخی نواحی بدن، در برابر لیزر ، حساس تر است. بنابراین، برای هر ناحیه جدید، یک پچ تست جدید مورد نیاز می باشد. این کار با هدف جلوگیری از بروز عوارض جانبی احتمالی انجام می شود. اگر پوست شما برای انجام لیزر بر روی آن، مناسب تشخیص داده شود، طرح درمان شخصی برای شما ترسیم شده و اولین جلسه درمان تان برگزار می گردد.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم - راز جراحی

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

بمنظور دستیابی به بهترین نتیجه و اجرای روند در شرایط بدون درد، دنبال کردن توصیه های پزشک، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به این روش شما می توانید به بهترین شکل برای از بین بردن موهای زائد با لیزر آماده شوید.

 • از برنزه کردن اجتناب کنید. سونا و حمام آفتاب گرفتن به اندازه برنزه کردن قبل از لیزر ، خطرناک می باشد. اگر پوست شما برنزه شده باشد، لیزر می تواند سطح پوست شما را بسوزاند. اگر آثار برنزه کردن از پوست شما پاک نشده باشد، این تکنیک می تواند خطراتی را برای پوست شما به همراه داشته باشد.
 • اگر پوست خود را برنزه کرده اید، برای انجام لیزر، باید حداقل ۴ هفته دست نگه دارید و این یکی از نکات و اقدامات قبل از لیزر موهای زائد می باشد که بسیار حائز اهمیت است.
 • از وکس کردن یا استفاده از موچین قبل از لیزر، خودداری کنید. با توجه به اینکه این گزینه ها چرخه رشد مو را تغییر می دهند، لیزر نمی تواند به فولیکول های مو در مرحله مناسبی دست پیدا کند و همین امر باعث می شود که لیزر، نتواند تاثیری بر روی کاهش موهای زائد بر جای گذارد.
 • موهای ناحیه ای که قرار است تحت درمان لیزر قرار گیرد را بلیچ نکنید. فولیکول های موی تیره تر، در طول روند لیزر بهتر دیده می شوند.
 • ناحیه درمان را قبل از جلسه لیزر، تمیز کنید. از کرم های زیبایی قبل از جلسه درمان استفاده نکنید.
 • حتماً قبل از جلسه اول، به موها یک فرصت ۴ الی ۶ هفته ای بدهید تا یک چرخه کامل رشد را سپری کنند.
 • ۲۴ ساعت قبل از جلسه لیزر، موهای ناحیه مورد نظر را با تیغ ( شیو ) اصلاح کنید. این کار را به روز درمان موکول نکنید.
 • یک محصول پاک کننده یا اصلاح بدون عطر برای ناحیه بیکینی انتخاب کنید. در غیر اینصورت، ممکن است ناحیه، دچار حساسیت شود.
 • از پاک کننده های زنانه با PH ملایم برای شستشوی ناحیه تحت درمان استفاده کنید تا مطمئن شوید که فوم اصلاح از ناحیه، کاملاً تمیز شده است.
 • ناحیه بیکینی را به آرامی ۳ الی ۴ روز قبل از جلسه درمان، اصلاح کنید. این کار را به روز آخر موکول نکنید.
 • در روز درمان، لباس گشاد بر تن کنید. حتماً از پوشیدن لباس زیر تنگ، خودداری کنید.
 • لباس زیر پنبه ای، مناسب ترین گزینه می باشد.
 • از مصرف کافئین خودداری کنید. این محصول می تواند باعث بالا رفتن سطح حساسیت شود.
 • از دیگر اقدامات قبل از لیزر موهای زائد که باید بدانید این است که اگر آستانه درد شما پایین است، قبل از جلسه، یک مسکن ملایم ( بجز ایبوپروفن ) میل کنید.
 • برخی بیماران، معتقدند جویدن آدامس در طول جلسه، آرامش بخش است.

روز درمان

در روز درمان، به موقع در مرکز درمان حاضر شوید، تا درمان شما به طور کامل انجام شود. شما در یک محیط کاملاً خصوصی در کمال آرامش برای قرار گرفتن تحت روش رفع مو زائد با لیزر آماده می شوید.

در آوردن لباس

شما باید در نواحی که قرار است درمان لیزر در آنها انجام شود لخت شوید و لباسی بر تن نداشته باشید. اگر قرار است لیزر در بیش از یک ناحیه یا کل بدن انجام شود، بخش بخش، لباس را از تن در آورید، تا احساس موذب بودن نکنید. متخصص، روند رشد مو را کنترل می کند تا مطمئن شود که شرایط برای قرار گرفتن تحت درمان، کاملاً مناسب است.

علامت گذاری نواحی درمان

متخصص، با یک قلم سفید، جهت اطمینان از اینکه ناحیه ای از چشم درمان دور نمانده است، نواحی مورد نظر را تقسیم بندی می کند. اگر بر روی پوست شما تاتو وجود داشته باشد، اطراف آن پوشش داده می شود تا تحت تاثیر لیزر قرار نگیرد.

استعمال کرم بی حسی در صورت نیاز

برخی نواحی بدن، نسبت به بخش های دیگر، حساس تر هستند. قبل از درمان، کرم بی حسی جهت استعمال بر روی ناحیه درمان، موجود می باشد. در صورتی که احساس می کنید درد ناشی از لیزر، برایتان آزار دهنده است، می توانید موضوع را به پزشک، اطلاع دهید تا از کرم بی حسی استفاده شود.

استفاده از عینک مخصوص

از دیگر نکات و اقدامات قبل از لیزر موهای زائد این است که قبل از شروع درمان، از شما خواسته می شود تا عینک مخصوصی را جهت مراقبت از چشم ها در برابر اشعه های لیزر، به چشم بزنید. هرگز با چشم غیر مسلح به لیزر نگاه نکنید. این کار بسیار خطرناک است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...