| خانه 4 بلاگ 4 اقدامات قبل از لیپوماتیک

اقدامات قبل از لیپوماتیک

دی ۲۳, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

لیپوماتیک که بعنوان یک روش مدرن و پیشرفته، طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است، به عنوان یک درمان بی خطر برای دستیابی به تناسب اندام از طریق استخراج نمودن چربی های تجمع یافته در نواحی مختلف بدن مانند شکم، باسن، ران ها، بازوها و غیره شناخته شده است. بمنظور مهیا نمودن شرایط ایده آل برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی ، لازم است عملکردهایی تحت عنوان اقدامات قبل از لیپوماتیک ، به مرحله اجرا در آورده شود. اجرای دستورالعمل های مربوط به قبل از جراحی، تنها به این دوره محدود نشده و با اجرای صحیح آن می توانید از پیامدهای مثبت آن در دوره ریکاوری نیز بهره مند شوید.

اقدامات قبل از لیپوماتیک - راز جراحی

نکات و اقدامات قبل از لیپوماتیک

 • جلسه مشاوره

در طول جلسه مشاوره قبل از جراحی ، پزشک، سوابق پزشکی شما از قبیل ابتلا به بیماری های مختلف از جمله دیابت کنترل نشده، بیماری های مغزی، بیماری های قلبی عروقی، بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی، فشار خون و غیره را مورد بررسی قرار می دهد.

او سوالاتی را در خصوص داروها و مکمل هایی که در حال حاضر مشغول به مصرف آنها هستید می پرسد و در صورت لزوم تغییراتی را در خصوص مصرف و دوز آنها دستوراتی را صادر می کند.

همچنین نوسانات وزنی گذشته بیمار را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

تست های قبل از لیپوماتیک

از دیگر اقدامات قبل از لیپوماتیک آگاهی درباره آزمایشات و تست ها می باشد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

 1. قبل از جراحی ، سونوگرافی برای اندازه گیری میزان چربی تجمع یافته در زیر پوست، انجام می شود.
 2. آزمایش دیگر انجام شده قبل از لیپوماتیک، آزمایش انعقاد خون بمنظور بررسی کیفیت و سطح انعقاد خون در بیمار است.
 3. قبل از جراحی، از نواحی که قرار است با ایین تکنیک در آن نواحی انجام شود، عکس گرفته می شود.
 4. تست خون جهت اطمینان از عدم ابتلا بیمار به کم خونی، یکی دیگر از تست های قبل از جراحی می باشد.
 5. بانوان باید تست بارداری را جهت اطمینان از باردار نبودن در زمان انجام پیکرتراشی با این روش، انجام دهند.

این آزمایشات و تست های توصیه شده توسط پزشک، باید در هفته منتهی به موعد مقرر جراحی ، انجام شده و نتیجه آن برای پزشک ارسال شود. پزشک طرح درمان سفارشی بیمار را بر مبنای اطلاعات به دست آمده و سایر اطلاعات کسب شده در طول جلسه مشاوره، ترسیم می نماید.

ضروریات قبل از لیپوماتیک

 • قطع استعمال سیگار

توصیه اولی که اغلب در تمام فرایند های جراحی به چشم می خورد، قطع استعمال سیگار، این دشمن شماره یک سلامت انسان است. استعمال دخانیات باعث تنگ شدن عروق بخصوص رگ هایی می شود که مسئولیت خون رسانی به پوست را دارند. اختلال در خون رسانی به پوست، تاثیرات منفی را در بهبود زخم بر جای می گذارد. در نتیجه زخم ها دیرتر جوش می خورند و احتمال ابتلا به عفونت افزایش می یابد. از دیگر پیامدهای منفی استعمال سیگار بالا رفتن ریسک لخته شدن خون در رگ ها می باشد.

 • قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون

از دیگر اقدامات قبل از لیپوماتیک که باید بدانید این است که حداقل به مدت ده روز قبل از جراحی ، لازم است از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و محصولات حاوی آن، داروهای ضد التهابی و ویتامین E خودداری کنید. این داروها به علت تاثیر بر روی رقیق شدن خون، باعث بالا رفتن احتمال خظر خونریزی بعد از عمل می شوند.

 • قطع رژیم غذایی

دو روز قبل از انجام جراحی ، رژیم گرفتن را کنار بگذارید. بدن باید برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت جراحی، از قدرت کافی برخوردار باشد.

 • قطع مصرف کافئین

از نیمه شب روز قبل از جراحی، مصرف نوشیدنی های کافئین یا هر گونه نوشیدنی حاوی این محصول را ترک کنید. کافئین و محصولات وابسته به آن، باعث بالا رفتن فشار خون می شود. افزایش فشار خون برای جراحی، گزینه خوبی نیست. بنابراین پزشک به شما توصیه می کند تا بمنظور پیشگیری از بروز مشکل، از نیمه شب روز قبل از جراحی، مصرف این محصول را متوقف کنید.

 • شروع مصرف آنتی بیوتیک

از روز قبل از جراحی ، مصرف انتی بیوتیک ها را آغاز کنید. آنتی بیوتیک ها با هدف پیشگیری از بروز عفونت تجویز شده و مصرف دقیق آنها طبق دستور پزشک تا انتها، الزامی می باشد.

 • قطع مصرف داروهای آسم

حداقل دو روز قبل از جراحی، باید مصرف داروهای آسم را متوقف کرده و در صورت مصرف داروهای تیروئید، در روز جراحی، این دارو را مصرف نکنید.

 • تهیه داروهای تجویز شده توسط پزشک

در طول جلسه مشاوره، پزشک داروهایی را جهت مصرف در طول دوره ریکاوری برای پیشگیری از عفونت و مدیریت درد تجویز می کند. این داروها را تهیه کرده و در منزل بگذارید.

 • آماده کردن و تجهیز محل ریکاوری

با توجه به اینکه لازم است بعد از تکمیل جراحی ، مدتی را بعنوان دوره ریکاوری سپری کنید، بهتر است محل راحتی را در منزل انتخاب کرده و آن را به ملزوماتی از قبیل تختخواب، پتو، بالش، تلوزیون، کتاب و لوازم سرگرم کننده و هر آن چیزی که فکر می کنید بتواند یک تجربه ریکاوری را برای شما خلق کند، تجهیز کنید.

 • هماهنگی برای سپردن مسئولیت رانندگی

با توجه به اینکه بعد از جراحی لیپوماتیک، نمی توانید رانندگی کنید، لازم است از قبل با یکی از دوستان یا نزدیکان هماهنگی های لازم را انجام دهید تا در روز جراحی بعد از تکمیل فرایند، مسئولیت رانندگی را به عهده گرفته و شما را به منزل باز گرداند و برای مدتی در کنار شما بوده و در انجام امور به شما کمک کند.

 • توصیه روز جراحی

در روز جراحی، هنگام مراجعه به محل درمان، از انداختن زیور آلات خودداری کرده و لباس های راحت بپوشید تا در زمان مراجعت از محل درمان به منزل، در تعویض لباس، با مشکل روبرو نشوید. شب قبل از جراحی، شام سبکی میل کرده و پس از آن بهتر است معده را خالی نگه دارید.

توصیه های پزشک قبل از لیپوماتیک

پزشک به شما توصیه می کند مدتی را بعد از جراحی از محل کار خود مرخصی گرفته تا بتوانید دوره ریکاوری را با موفقیت پشت سر بگذارید. دوره مورد نیاز برای ریکاوری، در بیماران مختلف متفاوت بوده و بدن هر بیمار در برابر فرایند بهبود، واکنش متفاوتی را نشان می دهد. بنابراین نمی توان یک تایم لاین ثابت را برای دوره بهبود برای همه بیماران اعلام نمود.

انتخاب جراح لیپوماتیک

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از لیپوماتیک یافتن جراح خوب لیپوماتیک است. با توجه به حساس بودن این انتخاب، نکات زیادی وجود دارد که باید در اخذ تصمیم مربوط به انتخاب جراح لیپوماتیک، آنها را لحاظ نماییم.

پس از بررسی فهرست جراحان به نام در حوزه لیپوماتیک و ارزیابی سوابق هریک و محدود کردن فهرست انتخابی تان به چند مورد برتر، قرار ملاقاتی را مقرر کرده و به انجام ملاقات حضوری اقدام کنید.

با مراجعه به مطب پزشک و ملاقات او، می توانید سطح تعهد او را محک زده و با پرسش سوالاتی، سطح و کیفیت تعامل او را ارزیابی کنید.

همچنین می توانید از پزشک درخواست کنید تا گالری عکس های بیماران قبلی خود را که به دست او جراحی شده اند، مشاهده کنید.

این کار قدم بسیار خوبی برای ارزیابی کیفیت کار پزشک محسوب می شود.

بعلاوه می توانید با برخی از بیماران قبلی پزشک در صورت امکان ملاقات داشته و از سطح رضایت آنها بپرسید.

ویژگی های جراح لیپوماتیک خوب

بهترین جراح لیپوماتیک باید از مدرک معتبر و تخصصی در زمینه جراحی لیپوماتیک برخوردار باشد.

سابقه درخشان و ثبت موارد جراحی موفقیت آمیز در کارنامه کاری، یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در فرایند انتخاب جراح لیپوماتیک خوب است.

یک جراح لیپوماتیک خوب، در زمان مشاوره با بیمار خود، وقت گذاشته و تمام جوانب را با دقت بررسی کرده و تلاش می کند تا در سطح مطلوب به بیمار خود در خصوص این جراحی، اطلاع رسانی کند تا بیمار با نگاهی آگاهانه قدم در این مسیر بگذارد.

یک جراح لیپوماتیک خوب، به جدیدترین و به روزترین تکنولوژی های این حوزه احاطه کامل داشته و بهترین تکنیک را متناسب با نیازهای بیمار خود بر می گزیند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...