| خانه 4 بلاگ 4 انواع روش های لابیاپلاستی

انواع روش های لابیاپلاستی

تیر ۳۰, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۲ دیدگاه ها

انواع روش های لابیاپلاستی مقاله ای است که حتما قبل از عمل بخوانید . ممکن است در سایت ها و مقالات مختلف به این مطلب که بهترین تکنیک انجام جراحی زیبایی واژن چیست و نیز دیگر عنوان های مربوط به این دسته برخورد کرده باشید. این جراحی همچون دیگر پروسه ها از شیوه های متنوعی بهره مند می باشد و هرکدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.  اما توصیه می شود حتماً مقاله لابیاپلاستی را که پیش تر تیم راز جراحی در اختیار شما قرار داده است، مطالعه کنید تا آگاهی شما نسبت به این موضوع کامل شود.

انواع روش های لابیاپلاستی - رازجراحی

روش های لابیاپلاستی خود به دو گروه اصلی تقسیم می شوند که هرکدام از آنان نیز از طریق شیوه های متفاوتی انجام می پذیرند. در ادامه به طور جامع به شرح انواع روش های لابیاپلاستی می پردازیم (به شما قول می دهم این اطلاعات را تنها در مقاله های راز جراحی می توانید پیدا کنید!).

برای جراحی زیبایی واژن در زنان از دو تکنیک برش Sculpted Linear  (به اصطلاح برش خطی یا قوس دار) و برش V-Wedge  (به اصطلاح برش V شکل ) استفاده می شود.

انواع روش های لابیاپلاستی به شرح ذیل می باشد:

 • روش Sculpted Linear

این تکنیک با اسم Edge trim  (معنای لغوی آن برش لبه می باشد) نیز شناخته می شود. در روش Sculpted Linear،  جراح به منظور کاهش سایز لابیا با استفاده از لیزر، قیچی یا تیغ جراحی،  یا فرکانس های رادیویی (آر اف)، یک برش به صورت خط صاف (درصورت قوس دار بودن، بهتر است برش به صورت منحنی ایجاد شود) در راستای بخش اضافی و بیرونی لابیای مینور واژن ایجاد می کند. این تکنیک برای بریدن بافت های اضافه هر دو طرف لبه کوچک واژن مناسب است و یک لبه صاف و مطلوبی ایجاد می کند که با استفاده از بخیه های جذبی یا منقطع و فاصله دارد، بسته می شوند. باید مراقب بود که بخیه ها بیش از حد سفت نشوند؛ زیرا سبب برآمدگی لابیا می شود.

متد برش خطی، لبه های لابیای درونی (کوچک) را بر می دارد و ظاهر بیرونی بافت برش داده شده به صورت نیم دایره نمایان می شود که شباهت بیشتری به فرم طبیعی لبه های واژن دارد. همچنین هر گونه عدم تناسب رنگ یا وجود لکه در آن ناحیه را که پیش از جراحی به صورت طبیعی وجود داشته است، برطرف می سازد و در مقایسه با لایبای بیرونی (لابیای ماژور) واژن مسطح تر به نظر می رسد.

با توجه به محل برش ها، نواحی اطراف کلیتوریس بدون تغییر باقی می ماند. برای تغییر کلیتوریس می توان از این شیوه استفاده کرد اما به تنهایی اثر گذار نخواهد بود.

 • مزایای روش Sculpted Linear

نخستین مزیت این روش این است که تغییر چشم گیری در سایز و طول لابیا ایجاد می کند. نکته مثبت دیگر این تکنیک برطرف سازی لکه های تیره موجود بر روی لبه بافت لابیا می باشد. تیرگی این ناحیه امری طبیعی است. با حذف بافت تیره، لابیا درونی مجدداً رنگ و ظاهر طبیعی به خود می گیرد.

 • معایب روش Sculpted Linear

بزرگترین عیب این روش عمل زیبایی واژن ، برجای گذاشتن اسکار بر لبه بیرونی لابیای کوچک می باشد. صدمه دیدن رگ های خونی و عصبی آن ناحیه به ندرت اتفاق می افتد زیرا در این تکنیک تنها بخشی از بافت های قسمت میانی لابیا برداشته می شود. اما درصورت وقوع این امر، تحریک پذیری آن ناحیه کاهش می یابد.

در این روش احتمال برش بیش از حد بافت و در نتیجه کوچک شدن بیش از حد لابیا نیز وجود دارد. این امر موجب نمایان شدن دهانه ورودی واژن می شود. در برخی موارد بکارگیری این شیوه به عدم تقارن لابیای مینور منجر می شود.

امکان دارد پس از عمل زیبایی واژن به شیوه Sculpted Linear، ناحیه کلیتوریس بیش از حد نمایان و قابل رویت باشد و حالت افتاده و آویزان پیدا کند که از نظر زیباشناسی نکته منفی محسوب می شود. در این صورت شما باید برای اصلاح این ناهنجاری، تحت جراحی ترمیمی قرار بگیرید.

روش لابیاپلاستی - راز جراحی

 • روش V-Wedge resection

یکی دیگر از انواع روش های لابیاپلاستی روش V-Wedge resection می باشد که در آن به جراحی ماهرانه تری نیاز است .

در این روش برش V شکل (V-Wedge resection) به طور دقیق بر روی بافت اضافی لبه خارجی لابیا ایجاد شود. درست همانند شکل هندسی مخروط، برش ایجاد شده در پایه و ابتدای لابیای مینور، کوچک و با نزدیک شدن به قسمت بیرونی، بزرگ تر می شود. سپس لبه های برش (لبه بالایی و پایینی) با استفاده از بخیه به هم متصل شده و درنهایت با برداشتن بافت اضافی و حفظ ظاهر بیرونی، فرم طبیعی به لابیای واژن می دهد.

نتیجه حاصل از این روش بسیار مطلوب می باشد و به طور کلی احتمال صدمه دیدن رشته های عصبی و همچنین خونریزی را کاهش می دهد. ظاهر ایجاد شده از این روش بسیار طبیعی است. این تکنیک می تواند عدم تقارن لبه های واژن را برطرف سازد. از دیگر مزیت های تکنیک می توان به محدود بودن اسکارهای ناشی از آن اشاره کرد. جای برش ها که در مرکز لابیا قرار می گیرند، در چین خوردگی های لابیای درونی و بیرونی پنهان می شوند.

برخلاف روش خطی، این شیوه تیرگی های موجود در ناحیه را برطرف نمی سازد؛ زیرا که بسیاری از بافت لابیا بدون تغییر باقی می ماند.

 • روش Z-Plasty Technique  

تکنیک Z-plasty به عنوان شیوه اصلاح شده روش V-Wedge resection مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه به جراح اجازه می دهد تا برش اضافه ای در نواحی اطراف برش V شکل ایجاد کند. گاهی اواقات، با توجه به فرد تحت درمان، در صورتی که بافت لابیا به میزان بیشتری پیرامون ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد، تکنیک Z-plasty برای درمان این نواحی کاربردپذیرتر خواهد بود. به طور کلی این تکنیک زمانی بکار می رود که لبه های واژن در اطراف محل اتصال آن ها به کلیتوریس و میاندوراه (فاصله میان مقعد و واژن)، دارای بافت اضافی باشند.

 • تکنیک داپیتلیالیزاسیون (De-epithelialization)

تنها تعداد کمی از جراحان بسیار با تجربه و ماهر از این تکنیک استفاده می کنند. در این شیوه چین خوردگی های طبیعی لابیای مینور به طور کامل حفظ می شود. در این متد جراحی زیبایی واژن، یک برش بیضی شکل در دیواره داخلی لابیا تا لبه خارجی آن ایجاد شده و این برش بیضوی از بافت لابیای مینور خارج می شود. پس از آن لبه های بریده شده با بخیه به یکدیگر پیوند داده می شوند.

اصلی ترین اشکال این تکنیک صدمه رساندن شدید به رگ های خونی و عصبی است که به لبه بالایی لابیا متصل هستند. در نتیجه بافت لابیای باقی مانده ممکن است تحریک پذیری خود را از دست دهد و خون‌رسانی به لبه های لابیای واژن محدود شود.

درصورتی که این تکنیک به درستی اجرا نشود، نتیجه ای بسیار بد و نا خوشایندی در پی خواهد داشت.

انواع روش لابیاپلاستی - رازجراحی

 • لابیاپلاستی با آر اف (Radiofrequency Reduction Labiaplasty )

لابیاپلاستی با آر آف متد غیر جراحی می باشد. این شیوه در کوچک کردن لابیای درونی واژن (Labia minora) و فشردن لابیای بیرونی (Labia majora) کاربرد دارد. با استفاده از فرکانس های رادیویی سایز لابیای درونی کاهش می یابد. این کاهش سایز، هم از نظر زیبایی و هم عملکردی مزیت هایی دارد. بسیاری از زنان که این پروسه را انجام داده اند، اظهار کرده اند که دیگر برای پوشیدن برخی لباس ها مشکلی نداشته و در طول مقاربت جنسی معذب نیستند.

این پروسه، عمل سرپایی محسوب می شود و طی آن شما تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. انجام این شیوه زیباسازی واژن حدود ۱ یا ۱.۵ ساعت طول می کشد. محل جراحی در لبه های واژن به دقت نشانه گذاری می شوند. سپس جراح با استفاده از فرکانس های رادیویی که بسیار حساس تر از لیزر هستند جراحی را انجام می دهد.

از یک بخیه جذبی کوچک برای پیوند ناحیه برش داده شده استفاده می شود. پس از آن  شما به اتاق ریکاوری منتقل می شوید و حداکثر بعد از ۲ ساعت می توانید به خانه باز گردید.

اگرچه میزان رضایت زنان از انجام این لابیاپلاستی به شیوه جراحی بسیار بالا است اما این روش همواره با عوارض و خطراتی همراه است. روش آر اف دیگر عوارضی مانند بر جای گذاشتن اسکار، نکروز لبه های لابیا، هماتوم و برش بیش از حد را در پی ندارد. اما به دلیل گرمای ناشی از فرکانس های رادیویی ممکن است سبب سوختگی شود که این مورد در روش های سنتی مشاهده نشده است.

 • مزایای لابیاپلاستی با آر اف
 • بهبودی در کوتاه ترین مدت حاصل می شود.
 • میزان تورم و کبودی بسیار کم است.
 • درد و سوزش پس از آن کمتر می باشد.

چگونه بهترین روش از انواع روش های لابیاپلاستی را انتخاب کنیم؟

به عنوان کلام آخر این مطلب را به یاد داشته باشید.

بهترین راه برای تعیین روش مناسب از انواع روش های لابیاپلاستی ، مشخصاً مشورت با یک جراح پلاستیک با تجربه می باشد. خواسته ها و هدف خود را از انجام این عمل با او مطرح کنید و با هم فکری یک دیگر می توانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که جراحی زیبایی واژن، با توجه به آناتومی طبیعی واژن شما و همچنین انتظارات شما از جراحی، کاهش بافت لابیای بیرونی (لابیای ماژور) یا لابیای درونی ( لابیای مینور) یا هر دو را در پی دارد. با توجه به اینکه که در این پروسه متغیرها و فاکتورهای متفاوتی وجود دارند، گفتگوی آزادانه و بی پرده با جراح پلاستیک خود، برای دستیابی به نتیجه دلخواه و داشتن واژنی با ظاهری زیبا و طبیعی، امری حیاتی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.8 17 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
پارمیوا پورجهان
پارمیوا پورجهان
2 ماه قبل

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی ؟

مقالات مرتبط

خوش فرم کردن سینه ها

خوش فرم کردن سینه ها

سینه خوش فرم ، سربالا ، سفت و دارای اندازه مناسب ، در میان خانم ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و خیلی از آن ها ، برای خوش فرم کردن سینه هر روشی را امتحان می کنند. شلی و افتادگی سینه ها ، سبب عدم تناسب اندام در خانم ها شده و این احساس نازیبایی ، اعتماد به نفس آن ها...

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

اصطلاحات متعددی برای توصیف تزریق چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر وجود دارد. صرفنظر از همه این اصطلاحات ، هدف از انجام این تزریق ، جوانسازی صورت از طریق افزایش حجم ، درمان خطوط و کاهش چین و چروک می باشد. اما آنچه در این میان ، نقش مهمی را در کسب یک نتیجه طلایی ایفا...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روند های پیشرو در کاهش اندازه و شکل چین های اطراف اندام تناسلی می باشد. این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است، زیرا نتایج به دست آمده از این درمان، بهبود و رضایت قابل ملاحظه ای را  بدست می دهد. با افزایش استقبال از این روش ، ارائه اطلاعات جامع...

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی ، تقریباً 50 درصد از مردم در برهه ای از زندگی خود دچار بواسیر می شوند. گاهی این بیماری به طور خود به خود برطرف می شود ، اما گاهی اوقات برای خلاصی از شر آن باید تحت جراحی یا درمان با لیزر قرار گرفت. بعد از عمل جراحی...

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی نیز مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر ، بخش اجتناب ناپذیر روند درمان محسوب می شود. یک جراح آموزش دیده و با تجربه قادر است این عوارض را به حداقل برساند ، البته مشروط بر اینکه بیمار نیز دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی خود را متعهدانه رعایت کند. راز...

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

به طور کلی جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می پذیرد. البته که فاکتورهای مختلفی در امر انتخاب روش مناسب برای هر فرد ، نیز دخیل هستند. مقصود راز جراحی از نگارش این مطلب ، بیان تمام نکات مرتبط با دو تکنیک مذکور می باشد. هدف و خواسته فرد از عمل ، اولیه یا ترمیمی بودن...

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه به کلیه اقداماتی گفته می شود ، که برای کاهش ابتلا به این نوع سرطان صورت می پذیرد. با توجه به اینکه سرطان سینه ، یکی از رایج ترین انواع سرطان های زنان در میان خانم ها ، شیوع گسترده ای دارد ، دانستن روش های پیشگیری از سرطان و یا جلوگیری از...

درمان خانگی ژنیکوماستی

درمان خانگی ژنیکوماستی

بزرگ شدن سینه در مردان که اصطلاحا به آن ژنیکوماستی گفته می شود ، امروزه به یکی از موضوعات رایج و پر اهمیت در میان آقایان مبدل گردیده است. از این رو روش های درمان خانگی ژنیکوماستی یکی از موضوعاتی است که این روزها آقایان تمایل دارند ، درباره آن جهت کمک برای کوچک کردن...

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

داشتن موهای سالم بعنوان یک عامل مهم در بهره مندی از یک ظاهر خوب و برخورداری از اعتماد به نفس بالا ، ضروری است ، زیرا می تواند بر زندگی اجتماعی نیز تأثیر گذار باشد. عوامل زیادی بر رشد و استحکام موها تأثیر می گذارد و برخی عوامل دیگر باعث بروز طاسی می شوند. کاشت موی...

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

در این مقاله از راز جراحی قصد داریم افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی ، را مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی سایز سینه ، یکی از مولفه های مورد توجه در رابطه جنسی است ، در سال های اخیر خانم های بیشتری برای بزرگ کردن سینه های خود ، تمایل نشان می دهند. یکی از...