| خانه 4 بلاگ 4 انواع روش های لابیاپلاستی

انواع روش های لابیاپلاستی

اسفند ۹, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۴۱ دیدگاه ها

انواع روش های لابیاپلاستی مقاله ای است که حتما قبل از عمل بخوانید . ممکن است در سایت ها و مقالات مختلف به این مطلب که بهترین تکنیک انجام جراحی زیبایی واژن چیست و نیز دیگر عنوان های مربوط به این دسته برخورد کرده باشید. این جراحی همچون دیگر پروسه ها از شیوه های متنوعی بهره مند می باشد و هرکدام از آن ها مزایا و معایبی دارند. اما توصیه می شود حتماً مقاله لابیاپلاستی را که پیش تر تیم راز جراحی در اختیار شما قرار داده است، مطالعه کنید تا آگاهی شما نسبت به این موضوع کامل شود.

انواع روش های لابیاپلاستی - رازجراحی

روش های لابیاپلاستی خود به دو گروه اصلی تقسیم می شوند که هرکدام از آنان نیز از طریق شیوه های متفاوتی انجام می پذیرند. در ادامه به طور جامع به شرح انواع روش های لابیاپلاستی می پردازیم (به شما قول می دهم این اطلاعات را تنها در مقاله های راز جراحی می توانید پیدا کنید!).

برای جراحی زیبایی لابیا در زنان از دو تکنیک برش Sculpted Linear  (به اصطلاح برش خطی یا قوس دار) و برش V-Wedge  (به اصطلاح برش V شکل ) استفاده می شود.

انواع روش های لابیاپلاستی به شرح ذیل می باشد:

 • روش Sculpted Linear

این تکنیک با اسم Edge trim  (معنای لغوی آن برش لبه می باشد) نیز شناخته می شود. در روش Sculpted Linear،  جراح به منظور کاهش سایز لابیا با استفاده از لیزر، قیچی یا تیغ جراحی،  یا فرکانس های رادیویی (آر اف)، یک برش به صورت خط صاف (درصورت قوس دار بودن، بهتر است برش به صورت منحنی ایجاد شود) در راستای بخش اضافی و بیرونی لابیای مینور واژن ایجاد می کند. این تکنیک برای بریدن بافت های اضافه هر دو طرف لبه کوچک واژن مناسب است و یک لبه صاف و مطلوبی ایجاد می کند که با استفاده از بخیه های جذبی یا منقطع و فاصله دارد، بسته می شوند. باید مراقب بود که بخیه ها بیش از حد سفت نشوند؛ زیرا سبب برآمدگی لابیا می شود.

متد برش خطی، لبه های لابیای درونی (کوچک) را بر می دارد و ظاهر بیرونی بافت برش داده شده به صورت نیم دایره نمایان می شود که شباهت بیشتری به فرم طبیعی لبه های واژن دارد. همچنین هر گونه عدم تناسب رنگ یا وجود لکه در آن ناحیه را که پیش از جراحی به صورت طبیعی وجود داشته است، برطرف می سازد و در مقایسه با لایبای بیرونی (لابیای ماژور) واژن مسطح تر به نظر می رسد.

با توجه به محل برش ها، نواحی اطراف کلیتوریس بدون تغییر باقی می ماند. برای تغییر کلیتوریس می توان از این شیوه استفاده کرد اما به تنهایی اثر گذار نخواهد بود.

 • مزایای روش Sculpted Linear

نخستین مزیت این روش این است که تغییر چشم گیری در سایز و طول لابیا ایجاد می کند. نکته مثبت دیگر این تکنیک برطرف سازی لکه های تیره موجود بر روی لبه بافت لابیا می باشد. تیرگی این ناحیه امری طبیعی است. با حذف بافت تیره، لابیا درونی مجدداً رنگ و ظاهر طبیعی به خود می گیرد.

 • معایب روش Sculpted Linear

بزرگترین عیب این روش عمل زیبایی ، برجای گذاشتن اسکار بر لبه بیرونی لابیای کوچک می باشد. صدمه دیدن رگ های خونی و عصبی آن ناحیه به ندرت اتفاق می افتد زیرا در این تکنیک تنها بخشی از بافت های قسمت میانی لابیا برداشته می شود. اما درصورت وقوع این امر، تحریک پذیری آن ناحیه کاهش می یابد.

در این روش احتمال برش بیش از حد بافت و در نتیجه کوچک شدن بیش از حد لابیا نیز وجود دارد. این امر موجب نمایان شدن دهانه ورودی واژن می شود. در برخی موارد بکارگیری این شیوه به عدم تقارن لابیای مینور منجر می شود.

امکان دارد پس از عمل زیبایی لابیا به شیوه Sculpted Linear، ناحیه کلیتوریس بیش از حد نمایان و قابل رویت باشد و حالت افتاده و آویزان پیدا کند که از نظر زیباشناسی نکته منفی محسوب می شود. در این صورت شما باید برای اصلاح این ناهنجاری، تحت جراحی ترمیمی قرار بگیرید.

روش لابیاپلاستی - راز جراحی

 • روش V-Wedge resection

یکی دیگر از انواع روش های لابیاپلاستی روش V-Wedge resection می باشد که در آن به جراحی ماهرانه تری نیاز است .

در این روش برش V شکل (V-Wedge resection) به طور دقیق بر روی بافت اضافی لبه خارجی لابیا ایجاد شود. درست همانند شکل هندسی مخروط، برش ایجاد شده در پایه و ابتدای لابیای مینور، کوچک و با نزدیک شدن به قسمت بیرونی، بزرگ تر می شود. سپس لبه های برش (لبه بالایی و پایینی) با استفاده از بخیه به هم متصل شده و درنهایت با برداشتن بافت اضافی و حفظ ظاهر بیرونی، فرم طبیعی به لابیای واژن می دهد.

نتیجه حاصل از این روش بسیار مطلوب می باشد و به طور کلی احتمال صدمه دیدن رشته های عصبی و همچنین خونریزی را کاهش می دهد. ظاهر ایجاد شده از این روش بسیار طبیعی است. این تکنیک می تواند عدم تقارن لبه های واژن را برطرف سازد. از دیگر مزیت های تکنیک می توان به محدود بودن اسکارهای ناشی از آن اشاره کرد. جای برش ها که در مرکز لابیا قرار می گیرند، در چین خوردگی های لابیای درونی و بیرونی پنهان می شوند.

برخلاف روش خطی، این شیوه تیرگی های موجود در ناحیه را برطرف نمی سازد؛ زیرا که بسیاری از بافت لابیا بدون تغییر باقی می ماند.

 • روش Z-Plasty Technique  

تکنیک Z-plasty به عنوان شیوه اصلاح شده روش V-Wedge resection مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه به جراح اجازه می دهد تا برش اضافه ای در نواحی اطراف برش V شکل ایجاد کند. گاهی اواقات، با توجه به فرد تحت درمان، در صورتی که بافت لابیا به میزان بیشتری پیرامون ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد، تکنیک Z-plasty برای درمان این نواحی کاربردپذیرتر خواهد بود. به طور کلی این تکنیک زمانی بکار می رود که لبه های واژن در اطراف محل اتصال آن ها به کلیتوریس و میاندوراه (فاصله میان مقعد و واژن)، دارای بافت اضافی باشند.

 • تکنیک داپیتلیالیزاسیون (De-epithelialization)

تنها تعداد کمی از جراحان بسیار با تجربه و ماهر از این تکنیک استفاده می کنند. در این شیوه چین خوردگی های طبیعی لابیای مینور به طور کامل حفظ می شود. در این متد جراحی زیبایی ، یک برش بیضی شکل در دیواره داخلی لابیا تا لبه خارجی آن ایجاد شده و این برش بیضوی از بافت لابیای مینور خارج می شود. پس از آن لبه های بریده شده با بخیه به یکدیگر پیوند داده می شوند.

اصلی ترین اشکال این تکنیک صدمه رساندن شدید به رگ های خونی و عصبی است که به لبه بالایی لابیا متصل هستند. در نتیجه بافت لابیای باقی مانده ممکن است تحریک پذیری خود را از دست دهد و خون‌رسانی به لبه های لابیای واژن محدود شود.

درصورتی که این تکنیک به درستی اجرا نشود، نتیجه ای بسیار بد و نا خوشایندی در پی خواهد داشت.

انواع روش لابیاپلاستی - رازجراحی

 • لابیاپلاستی با آر اف (Radiofrequency Reduction Labiaplasty )

لابیاپلاستی با آر آف متد غیر جراحی می باشد. این شیوه در کوچک کردن لابیای درونی واژن (Labia minora) و فشردن لابیای بیرونی (Labia majora) کاربرد دارد. با استفاده از فرکانس های رادیویی سایز لابیای درونی کاهش می یابد. این کاهش سایز، هم از نظر زیبایی و هم عملکردی مزیت هایی دارد. بسیاری از زنان که این پروسه را انجام داده اند، اظهار کرده اند که دیگر برای پوشیدن برخی لباس ها مشکلی نداشته و در طول مقاربت جنسی معذب نیستند.

این پروسه، عمل سرپایی محسوب می شود و طی آن شما تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. انجام این شیوه زیباسازی واژن حدود ۱ یا ۱.۵ ساعت طول می کشد. محل جراحی در لبه های واژن به دقت نشانه گذاری می شوند. سپس جراح با استفاده از فرکانس های رادیویی که بسیار حساس تر از لیزر هستند جراحی را انجام می دهد.

از یک بخیه جذبی کوچک برای پیوند ناحیه برش داده شده استفاده می شود. پس از آن  شما به اتاق ریکاوری منتقل می شوید و حداکثر بعد از ۲ ساعت می توانید به خانه باز گردید.

اگرچه میزان رضایت زنان از انجام این لابیاپلاستی به شیوه جراحی بسیار بالا است اما این روش همواره با عوارض و خطراتی همراه است. روش آر اف دیگر عوارضی مانند بر جای گذاشتن اسکار، نکروز لبه های لابیا، هماتوم و برش بیش از حد را در پی ندارد. اما به دلیل گرمای ناشی از فرکانس های رادیویی ممکن است سبب سوختگی شود که این مورد در روش های سنتی مشاهده نشده است.

 • مزایای لابیاپلاستی با آر اف
 • بهبودی در کوتاه ترین مدت حاصل می شود.
 • میزان تورم و کبودی بسیار کم است.
 • درد و سوزش پس از آن کمتر می باشد.

نحوه انتخاب بهترین روش جراحی زیبایی لابیا

به عنوان کلام آخر این مطلب را به یاد داشته باشید.

بهترین راه برای تعیین روش مناسب از انواع روش های لابیاپلاستی ، مشخصاً مشورت با یک جراح پلاستیک با تجربه می باشد. خواسته ها و هدف خود را از انجام این عمل با او مطرح کنید و با هم فکری یک دیگر می توانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که عمل زیبایی واژن، با توجه به آناتومی طبیعی واژن شما و همچنین انتظارات شما از جراحی، کاهش بافت لابیای بیرونی (لابیای ماژور) یا لابیای درونی ( لابیای مینور) یا هر دو را در پی دارد. با توجه به اینکه که در این پروسه متغیرها و فاکتورهای متفاوتی وجود دارند، گفتگوی آزادانه و بی پرده با جراح پلاستیک خود، برای دستیابی به نتیجه دلخواه و داشتن واژنی با ظاهری زیبا و طبیعی، امری حیاتی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.9 50 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
41 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رها
رها
11 ماه قبل

آیا عمل لابیاپلاستی میتونه عدم رضایت از رابطه جنسی که بخاطر عدم تحریک کلیتوریس هست رو درمان کنه؟

آیسان
آیسان
11 ماه قبل

من واقعا انواع روش های لابیاپلاستی برام سال بود که با مقاله جامع شما به همه جواب هام رسیدم

alaleh ezati
alaleh ezati
11 ماه قبل

salam mamnoon babate mataleb khobeto razejarahi vaghan marjae khili khobi hast

مریلا زاهدنیا
مریلا زاهدنیا
11 ماه قبل

من یک سوال داشتم لابیاپلاستی با ار اف نیاز به استراحت و غیره نداره؟

شبنم خالقی
شبنم خالقی
11 ماه قبل

برای من که مجرد هستم، بهترین روش برای لابیاپلاستی، کدوم روشه؟

پارمیوا پورجهان
پارمیوا پورجهان
10 ماه قبل

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی ؟

پریسا حسینی
پریسا حسینی
10 ماه قبل

هزینه ی لابیاپلاستی چقدره

شهره کاظمی
شهره کاظمی
10 ماه قبل

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی

هستی صفایی
هستی صفایی
10 ماه قبل

هزینه ی لابیاپلاستی چقدره

Pardis Parhami
Pardis Parhami
10 ماه قبل

به غیر از لابیاپلاستی روش های دیگه هم برای تغییر شکل واژن وجود داره؟

پریچهر سلیمان پور
پریچهر سلیمان پور
10 ماه قبل

هزینه ی لابیاپلاستی چقدره

مینو واحدیان
مینو واحدیان
7 ماه قبل

سلام. سوال من اینه که ممکنه نتیجه لابیاپلاستی برگشت پذیر باشه؟

سمانه
سمانه
7 ماه قبل

شرایط سنی هم داره؟

نرگس مرادپور
نرگس مرادپور
7 ماه قبل

همراه با زایمان انجام میشه؟

منیره
منیره
7 ماه قبل

با rf درد هم داره ؟

نازنین ستوده
نازنین ستوده
7 ماه قبل

فرد بعد از جراحی سوزش ادرار هم داره؟

مهسا جلالی
مهسا جلالی
7 ماه قبل

کسی که تکرر ادرار داره چیکار کنه؟
قبلش جراحی درمان میشه ؟

زهرا کمالی
زهرا کمالی
7 ماه قبل

طبیعی زایمان داشتم دوبار
به نظرم نیاز دارم لابیاپلاستی انجام بدم

منصوره نعمتی
منصوره نعمتی
7 ماه قبل

بیهوش میکنن یا بی حسی موضعی هست؟

سونیا تاجیک
سونیا تاجیک
7 ماه قبل

خیلی جراحی منظمی هست لابیاپلاستی

نیلوفر شکری
نیلوفر شکری
7 ماه قبل

خانم اعتماد به نفس پیدا میکنه واقعا با جراحی لابیاپلاستی

ستاره محمودی
ستاره محمودی
7 ماه قبل

لبه های تقارن پیدا میکنن

مرجان ستاری
مرجان ستاری
7 ماه قبل

چه آزمایش هایی قبل باید انجام داد

سونیا جعفری
سونیا جعفری
7 ماه قبل

بافت دفرمه شده رو برمیدارن؟ با نخ؟

مهسا مقدم
مهسا مقدم
6 ماه قبل

اگر اون ناحیه لیزر موهای زائد کرده باشیم میشه جراحی کرد؟

عاطفه سلطانی
عاطفه سلطانی
6 ماه قبل

جراحی زیبایی واژن خیلی مهم و حیاتی هست بین خانم ها

سمانه مرشدی
سمانه مرشدی
6 ماه قبل

لیزر کرده باشیم چه مدت بعد میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

مینا سرلک
مینا سرلک
6 ماه قبل

خال گوشتی هم از بین میبرم در ناحیه واژن؟

اشرف محسنی
اشرف محسنی
6 ماه قبل

واسه شستشو میشه از ژل شستشو استفاده کرد؟

زهرا شکوهی
زهرا شکوهی
6 ماه قبل

نقاهت چند وقت هست رابطه جنسی از چه زمانی انجام بشه ؟

نرگس اسلامی
نرگس اسلامی
6 ماه قبل

هم زمان با زایمان میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

ناهید توفیق
ناهید توفیق
6 ماه قبل

معایب لابیاپلاستی خیلی کم هست.

نیاز فرخی
نیاز فرخی
6 ماه قبل

با لابیاپلاستی پوست کشیده میشه ،و چروک برطرف میشه ؟

maryam mirgholi
مدیر
6 ماه قبل
پاسخ به  نیاز فرخی

سلام بله در لابیای ماژور افتادگی و چروک ها برطرف می شود.

دنیا صادقیپور
دنیا صادقیپور
6 ماه قبل

قبل ازعمل لابیاپلاستی میشه لیز انجام داد ؟

ثنا هاشمی
ثنا هاشمی
6 ماه قبل

من شهرستان ابهر هستم برای جراحی لابیاپلاستی چطور اقدام کنم ؟

سوسن رفیعی
سوسن رفیعی
6 ماه قبل

تاحالا مشابه این مطالب لابیاپلاستی رو جایی نخوندم عالی بود

ندا ندافی
ندا ندافی
6 ماه قبل

عمل لابیاپلاستی با بیهوشی هست ؟

ناهید فاضلی
ناهید فاضلی
6 ماه قبل

برای برطرف طرف کردن شلی پوست لابیاپلاستی انجام میشه ؟

مائده رشیدی
مائده رشیدی
6 ماه قبل

بهترین روش هست

مقالات مرتبط

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

ریزش مو

ریزش مو

وقتی علائمی از ریزش مو یا آلوپسی را تجربه می کنید، ترسی بر وجودتان غالب می شود که مبادا این اتفاق به طاسی منجر شود. علت این همه نگرانی منطقی و طبیعی است. موها نقش پر رنگی در زیبایی ظاهری ما دارند. آن ها اعتماد به نفس ما را بالا می برند و داشتن موهای زیبا و آراسته...

احیای مو

احیای مو

همه ما لایق زیبا بودن هستیم فقط کافیست راه آن را درست انتخاب کنیم. همیشه راهی وجود دارد که بتوانیم زیبا بودن مان را بیمه کنیم. خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که در آن روش های تائید شده بسیاری وجود دارد که زیبایی و جذابیت را به ما هدیه می دهد. مو یکی از فاکتورهای مهم...