| خانه 4 بلاگ 4 انواع پروتز باسن

انواع پروتز باسن

مرداد 11, 1400 | بلاگ, جراحی بدن | ۴ دیدگاه ها

هدف بسیاری از افراد، حتی خود شما که درحال خواندن مقاله انواع پروتز باسن هستید، افزایش سایز باسن می باشد برخی از افراد تمایل برای دستیابی زود هنگام به نتیجه دارند به همین علت اقدام به پروتز باسن می کنند و سایر روش ها اعم از ورزش کردن و روش خانگی را بر نمی گزینند. در این روش شما نتیجه دلخواه را بلافاصله پس از جراحی می توانید مشاهده کنید. برای آگاهی بیشتر از این روند جراحی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید. در این بخش ما می خواهیم به انواع پروتز باسن بپردازیم و اینکه بدانیم کدام نوع و مدل برای چه افرادی مناسب است. فرض کنید که می خواهید در ناحیه باسن، جراحی پروتز انجام دهید. پس باید در مورد پروتز ها اطلاعاتی داشته باشید. با خواندن این مقاله که توسط تیم راز جراحی تهیه شده، شما می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. پس منتظر چه چیزی هستید؟ بخوانید!

انواع پروتز باسن

سرفصل مطالب

  1. انواع مدل پروتز باسن
  2. انواع پروتز باسن بر اساس مواد تشکیل دهنده
  3. انواع پروتز باسن براساس شکل
  4. انواع پروتز باسن براساس سایز و اندازه

انواع مدل پروتز باسن

در این بخش ار مقاله انواع پروتز باسن قصد داریم به انواع مدل های آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.
پروتزهای باسن، ساختارهای سیلیکونی هستند که در بافت باسن قرار می گیرند و به آن ناحیه حجم می دهند. تنها و اصلی ترین هدف این پروتزها افزایش سایز و بهبود بخشیدن ظاهر و فرم باسن است.

ایمپلنت های باسن انواع و سایز های مختلفی دارند؛ در نتیجه شما به راحتی می توانید با توجه به فرم و اندازه دلخواه، پروتز مناسب خود را انتخاب کنید. البته هنگام انتخاب باید  فرم طبیعی باسن خود را نیز مد نظر قرار دهید. جراح متخصص نیز پیشنهاداتی را در اختیار شما می گذارد که می تواند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند.

به طور کلی پروتز های باسن در ۴ مدل موجود می باشند. رایج ترین آن ها مدل ۳ می باشد که یک پروتز گرد و بدون جهت است. پروتزهای بدون جهت، عملاً  مشکل تکان خوردن و جابه جایی پروتز درون باسن را برطرف کرده اند.

پروتز های جهت دار مانند مدل ۱ و ۲ که در حقیقت شکل اصلی آن ها محسوب می شوند، ممکن است تا حدودی جابه جایی داشته باشند. این دو مدل زمانی که زیر سطح صافی قرار بگیرند، نتیجه فوق العاده را نمایان می سازند.

ایمپلنت مدل ۴ که دو طرف آن شفاف است، فرم سنتی و ابتدایی پروتزها است. جراح می توانید پیش از قرار دادن ایمپلنت، فرم آن را تغییر دهد و بعد آن را جای گذاری کند.

هر مدل و سایز ایمپلنت های باسن، ابعاد و حجم متفاوتی دارند. پیشنهاد می شود که انتخاب سایز و مدل پروتز را به عهده جراح پلاستیک بگذارید.

انواع پروتز باسن راز جراحی

انواع پروتز باسن بر اساس مواد تشکیل دهنده

مواد تشکیل دهنده پروتزهای باسن در چندین سال اخیر تغییر کرده و به لحاظ ماندگاری، استحکام و سازگاری بسیار ارتقا یافته اند.

پروتزهای کنونی سفت و جامد هستند و دیگر احتمال پارگی در آن ها وجود ندارد.

پروتزهای باسن، ژل های سلیکیونی مقاوم، طبیعی و با دوامی هستند که  به بافت طبیعی باسن شباهت بسیاری دارند. افراد بسیاری از سفتی این ایمپلنت ها متعجب می شوند. به خصوص اگر پیش از این پروتز را از نزدیک دیده باشند.

ایمپلنت های مورد استفاده برای باسن در مقایسه با پروتز سینه از استحکام بیشتری برخور دارند؛ زیرا که این محل به عنوان نشیمنگاه محسوب می شود و در طی انجام فعالیت های روزانه مانند راه رفتن، بلند شدن، دراز کشیدن و خوابیده و غیره همواره تحت فشار و فعالیت قرار می گیرد.

برترین مزیت پروتزهای سلیکونی این است که بر روی باسن تغییرات چشمگیری اعمال می کنند و فرم گرد و محکمی به آن می دهند.

نکته منفی این ایمپلنت ها در اصل دائمی و همیشگی نبودن آنان است.

پروتزهای سیلیکونی از سوی سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا مورد تأیید واقع شده اند. بنابراین می توانید از ایمن بودن آن ها مطمئن باشید.

انواع پروتز باسن براساس شکل

یکی از پر تکرار ترین پرسش های افراد متقاضی این است که :« کدام یک از انواع پروتز باسن را انتخاب کنم؟ پروتز گرد یا بیضی؟»

همانطور که متوجه شدید ایمپلنت باسن به دو فرم گرد و بیضی در دسترس می باشد.  همچنین سطح هر یک از آن ها ممکن است صاف یا بافت دار باشد. برای این پرسش پاسخ ثابتی وجود ندارد. به این دلیل که انتخاب شکل پروتز به فاکتورهایی مانند سلیقه و فرم دلخواه، هدف شما از انجام این جراحی زیبایی، مشکلات زیبایی فرم باسن و آناتومی بدن شما بستگی دارد.

به طور کلی، افراد متقاضی عموماً به استفاده از پروتز گرد تمایل نشان می دهند. به چند دلیل فرم گرد ایمپلنت نسبت به فرم بیضی آن رایج تر است. ایمپلنت گرد با بافت و فرم باسن سازگاری بسیاری دارد؛ بدین نحو که درصورت ضربه دیدن باسن پس از جراحی، پروتز نسبت به حرکت و جابه جایی مقاوم است و حتی درصورت وقوع جا به جایی، تغییر چشمگیری در زیبایی باسن نمود پیدا نمی کند. علاوه بر این، پروتز گرد از نظر ظاهری نیز باسن را جذاب تر جلوه می دهد. گفته شده است  اکثر افرادی که از این فرم استفاده کرده اند، از ظاهر جدید باسن خود بسیار رضایت داشته اند.

در طرف دیگر، پروتز بیضی نیز تأثیر بسزایی در زیبایی باسن دارد. با توجه به مقصود و انتظارات شما از عمل بزرگ کردن باسن، جراح پلاستیک ممکن است فرم بیضی را به شما پیشنهاد دهد. نقطه نظر منفی در مورد ایمپلنت بیضی این است که مستعد حرکت یا جا به جایی است که تغییر شکل باسن را در پی دارد.

به علاوه، هدف پروتزهای بیضی برجسته کردن نواحی پایینی باسن است.

معمولاً پروتز گرد برای افرادی که باسن مربعی شکل دارند پیشنهاد می شود. از سوی دیگر، اگر فرم باسن شما کشیده است بهتر است از پروتز بیضی استفاده کنید. همانطور که گفتیم ایمپلنت به شکل بیضی، به نواحی پایین باسن برجستگی می دهد.

حتماً خواسته های خود از انجام جراحی باسن با استفاده از ایمپلنت را با جراح در میان بگذارید و در مورد انواع پروتز باسن با اوصحبت کنید. به این دلیل که جراح نسبت به این موضوع آگاهی بیشتری دارد برای تصمیم گیری نهایی و انتخاب شکل و سایز مناسب پروتز، می توانید روی کمک او حساب کنید.

با توجه به توضیحات بالا می توان گفت که پروتز گرد طرفدارهای بیشتری دارد. اگر باسن شما کوچک، بدون برجستگی، افتاده یا نامتقارن است، این پروتز می تواند به طور کاملاً مشکلات باسن شما را برطرف سازد و یک باسن گرد، برجسته، جذاب تر و بزرگتر را به شما تحویل دهد.

ایمپلنت بیضی تمام این مزایا را یک جا به شما تحویل نمی دهد؛ علاوه بر این ممکن است عوارض آن از عوارض پروتز گرد نیز بیشتر و دشوار تر باشد.

انواع پروتز باسن بر اساس سایز و اندازه

انواع پروتز باسن راز جراحی

یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب پروتز باید به آن توجه داشته باشید، سایز آن می باشد. ایمپلنت های باسن در اندازه های مختلف در دسترس است؛ بنابراین به آسانی می توانید از بین آن ها، پروتز مناسب خود را انتخاب کنید. به طورکلی ایمپلنت های بسیار بزرگ ممکن است سبب بروز عوارض شوند؛ پس برای دستیابی به نتیجه ای بهتر، در این خصوص با جراح پلاستیک خود مشورت کنید. چرا که او با آناتومی بدن های مختلف آشنایی دارد و می تواند بگوید کدام یک از انواع پروتز باسن برای شما مناسب است.

تا حد زیادی، موفقیت آمیز بودن جراحی بزرگ کردن باسن به سایز پروتز بستگی دارد. هر فرد ساختمان بدن، سلیقه و هدف از جراحی، سایز و فرم باسن مختص به خود را دارد و با دیگری متفاوت است. منظور ما این است که هر فرد مجاز نیست تا آزادانه هر سایز پروتزی را که می خواهد برای خود انتخاب کند.

انتخاب اندازه نامناسب ایمپلنت علاوه بر اینکه منجر به حاصل شدن نتیجه ای غیرطبیعی و بدشکل می شود، ممکن است عوارض ناشی شده از آن نیز سلامت شما را به خطر بی اندازد.

بزرگترین سایز پروتز موجود، cc690 می باشد. اما درصورت تقاضا، امکان تولید در سایزهای بزرگتر نیز وجود دارد.

ساختار و ماهیچه های باسن بسیاری از زنان فقط می توانند با ایمپلنت هایی به اندازه cc 500 یا کمتر تطبیق داده شوند. قرار دادن پروتز با سایزی بیش از cc 500 تنها احتمال بروز خطرات ناشی از آن را افزایش می دهد و همچنین نتیجه حاصل از آن بسیار نامطلوب خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که هرچه سایز پروتز بزرگتر باشد به معنای بهتر بودن آن نیست. بلکه سایزهای کوچک و متوسط که ظاهری طبیعی و زیباتر پدید می آورند، انتخاب بهتری برای جراحی محسوب می شوند.

کلام آخر

اگر که قصد انجام این نوع جراحی را دارید حتماً درمورد تمام جزئیات آن اعم از انواع پروتز باسن ، اقدامات قبل و بعد ف عوارض آگاهی کسب کنید. در این بخش شما با انواع پروتز از زوایای مختلف آشنا شدید و تا حدودی می توانید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. اما مجدداً توصیه می کنیم که حتماً از جراح زیبایی در این خصوص کمک بگیرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 11 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سونیا پورجهان
سونیا پورجهان
3 ماه قبل

هزینه ی پروتز باسن حدودا چقدره

محدثه اهوارکی
محدثه اهوارکی
3 ماه قبل

پروتز باسن بهتره یا تزریق چربی به باسن؟

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

پروتز سینه

پروتز سینه

خانم های عزیزی که مشکل افتادگی سینه در اثر بارداری و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن و خانم های جوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچک دارن و همچنین عزیزانی که به خاطر سرطان سینه ، سینه خود را برداشته اند مطلب پروتز سینه برایشان حتما جذاب هست به خاطر اینکه واقعا تاثیر بسزای...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...