| خانه 4 بلاگ 4 انواع پروتز باسن

انواع پروتز باسن

آذر ۱۳, ۱۴۰۱ | بلاگ, جراحی بدن | ۵ دیدگاه ها

هدف بسیاری از افراد، حتی خود شما که درحال خواندن مقاله انواع پروتز باسن هستید، افزایش سایز باسن می باشد برخی از افراد تمایل برای دستیابی زود هنگام به نتیجه دارند به همین علت اقدام به پروتز باسن می کنند و سایر روش ها اعم از ورزش کردن و روش خانگی را بر نمی گزینند. در این روش شما نتیجه دلخواه را بلافاصله پس از جراحی می توانید مشاهده کنید. برای آگاهی بیشتر از این روند جراحی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید. در این بخش ما می خواهیم به انواع پروتز باسن بپردازیم و اینکه بدانیم کدام نوع و مدل برای چه افرادی مناسب است. فرض کنید که می خواهید در ناحیه باسن، جراحی پروتز انجام دهید. پس باید در مورد پروتز ها اطلاعاتی داشته باشید. با خواندن این مقاله که توسط تیم راز جراحی تهیه شده، شما می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. پس منتظر چه چیزی هستید؟ بخوانید!

انواع پروتز باسن

انواع مدل پروتز باسن

در این بخش ار مقاله انواع پروتز باسن قصد داریم به انواع مدل های آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

پروتزهای باسن، ساختارهای سیلیکونی هستند که در بافت باسن قرار می گیرند و به آن ناحیه حجم می دهند. تنها و اصلی ترین هدف این پروتزها افزایش سایز و بهبود بخشیدن ظاهر و فرم باسن است.

ایمپلنت های باسن انواع و سایز های مختلفی دارند؛ در نتیجه شما به راحتی می توانید با توجه به فرم و اندازه دلخواه، پروتز مناسب خود را انتخاب کنید. البته هنگام انتخاب باید  فرم طبیعی باسن خود را نیز مد نظر قرار دهید. جراح متخصص نیز پیشنهاداتی را در اختیار شما می گذارد که می تواند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کند.

به طور کلی پروتز های باسن در ۴ مدل موجود می باشند. رایج ترین آن ها مدل ۳ می باشد که یک پروتز گرد و بدون جهت است. پروتزهای بدون جهت، عملاً  مشکل تکان خوردن و جابه جایی پروتز درون باسن را برطرف کرده اند.

پروتز های جهت دار مانند مدل ۱ و ۲ که در حقیقت شکل اصلی آن ها محسوب می شوند، ممکن است تا حدودی جابه جایی داشته باشند. این دو مدل زمانی که زیر سطح صافی قرار بگیرند، نتیجه فوق العاده را نمایان می سازند.

ایمپلنت مدل ۴ که دو طرف آن شفاف است، فرم سنتی و ابتدایی پروتزها است. جراح می توانید پیش از قرار دادن ایمپلنت، فرم آن را تغییر دهد و بعد آن را جای گذاری کند.

هر مدل و سایز ایمپلنت های باسن، ابعاد و حجم متفاوتی دارند. پیشنهاد می شود که انتخاب سایز و مدل پروتز را به عهده جراح پلاستیک بگذارید.

انواع پروتز باسن راز جراحی

انواع پروتز باسن بر اساس مواد تشکیل دهنده

مواد تشکیل دهنده پروتزهای باسن در چندین سال اخیر تغییر کرده و به لحاظ ماندگاری، استحکام و سازگاری بسیار ارتقا یافته اند.

پروتزهای کنونی سفت و جامد هستند و دیگر احتمال پارگی در آن ها وجود ندارد.

پروتزهای باسن، ژل های سلیکیونی مقاوم، طبیعی و با دوامی هستند که  به بافت طبیعی باسن شباهت بسیاری دارند. افراد بسیاری از سفتی این ایمپلنت ها متعجب می شوند. به خصوص اگر پیش از این پروتز را از نزدیک دیده باشند.

ایمپلنت های مورد استفاده برای باسن در مقایسه با پروتز سینه از استحکام بیشتری برخور دارند؛ زیرا که این محل به عنوان نشیمنگاه محسوب می شود و در طی انجام فعالیت های روزانه مانند راه رفتن، بلند شدن، دراز کشیدن و خوابیده و غیره همواره تحت فشار و فعالیت قرار می گیرد.

برترین مزیت پروتزهای سلیکونی این است که بر روی باسن تغییرات چشمگیری اعمال می کنند و فرم گرد و محکمی به آن می دهند.

نکته منفی این ایمپلنت ها در اصل دائمی و همیشگی نبودن آنان است.

پروتزهای سیلیکونی از سوی سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا مورد تأیید واقع شده اند. بنابراین می توانید از ایمن بودن آن ها مطمئن باشید.

انواع پروتز باسن براساس شکل

یکی از پر تکرار ترین پرسش های افراد متقاضی این است که :« کدام یک از انواع پروتز را انتخاب کنم؟ پروتز گرد یا بیضی؟»

همانطور که متوجه شدید ایمپلنت باسن به دو فرم گرد و بیضی در دسترس می باشد.  همچنین سطح هر یک از آن ها ممکن است صاف یا بافت دار باشد. برای این پرسش پاسخ ثابتی وجود ندارد. به این دلیل که انتخاب شکل پروتز به فاکتورهایی مانند سلیقه و فرم دلخواه، هدف شما از انجام این جراحی زیبایی، مشکلات زیبایی فرم باسن و آناتومی بدن شما بستگی دارد.

به طور کلی، افراد متقاضی عموماً به استفاده از پروتز گرد تمایل نشان می دهند. به چند دلیل فرم گرد ایمپلنت نسبت به فرم بیضی آن رایج تر است. ایمپلنت گرد با بافت و فرم باسن سازگاری بسیاری دارد؛ بدین نحو که درصورت ضربه دیدن باسن پس از جراحی، پروتز نسبت به حرکت و جابه جایی مقاوم است و حتی درصورت وقوع جا به جایی، تغییر چشمگیری در زیبایی باسن نمود پیدا نمی کند. علاوه بر این، پروتز گرد از نظر ظاهری نیز باسن را جذاب تر جلوه می دهد. گفته شده است  اکثر افرادی که از این فرم استفاده کرده اند، از ظاهر جدید باسن خود بسیار رضایت داشته اند.

در طرف دیگر، پروتز بیضی نیز تأثیر بسزایی در زیبایی باسن دارد. با توجه به مقصود و انتظارات شما از عمل بزرگ کردن باسن، جراح پلاستیک ممکن است فرم بیضی را به شما پیشنهاد دهد. نقطه نظر منفی در مورد ایمپلنت بیضی این است که مستعد حرکت یا جا به جایی است که تغییر شکل باسن را در پی دارد.

به علاوه، هدف پروتزهای بیضی برجسته کردن نواحی پایینی باسن است.

معمولاً پروتز گرد برای افرادی که باسن مربعی شکل دارند پیشنهاد می شود. از سوی دیگر، اگر فرم باسن شما کشیده است بهتر است از پروتز بیضی استفاده کنید. همانطور که گفتیم ایمپلنت به شکل بیضی، به نواحی پایین باسن برجستگی می دهد.

حتماً خواسته های خود از انجام جراحی باسن با استفاده از ایمپلنت را با جراح در میان بگذارید و در مورد انواع پروتز باسن با اوصحبت کنید. به این دلیل که جراح نسبت به این موضوع آگاهی بیشتری دارد برای تصمیم گیری نهایی و انتخاب شکل و سایز مناسب پروتز، می توانید روی کمک او حساب کنید.

با توجه به توضیحات بالا می توان گفت که پروتز گرد طرفدارهای بیشتری دارد. اگر باسن شما کوچک، بدون برجستگی، افتاده یا نامتقارن است، این پروتز می تواند به طور کاملاً مشکلات باسن شما را برطرف سازد و یک باسن گرد، برجسته، جذاب تر و بزرگتر را به شما تحویل دهد.

ایمپلنت بیضی تمام این مزایا را یک جا به شما تحویل نمی دهد؛ علاوه بر این ممکن است عوارض آن از عوارض پروتز گرد نیز بیشتر و دشوار تر باشد.

انواع پروتز باسن بر اساس سایز و اندازه

انواع پروتز باسن راز جراحی

یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب پروتز باید به آن توجه داشته باشید، سایز آن می باشد. ایمپلنت های باسن در اندازه های مختلف در دسترس است؛ بنابراین به آسانی می توانید از بین آن ها، پروتز مناسب خود را انتخاب کنید. به طورکلی ایمپلنت های بسیار بزرگ ممکن است سبب بروز عوارض شوند؛ پس برای دستیابی به نتیجه ای بهتر، در این خصوص با جراح پلاستیک خود مشورت کنید. چرا که او با آناتومی بدن های مختلف آشنایی دارد و می تواند بگوید کدام یک از انواع پروتز باسن برای شما مناسب است.

تا حد زیادی، موفقیت آمیز بودن جراحی بزرگ کردن باسن به سایز پروتز بستگی دارد. هر فرد ساختمان بدن، سلیقه و هدف از جراحی، سایز و فرم باسن مختص به خود را دارد و با دیگری متفاوت است. منظور ما این است که هر فرد مجاز نیست تا آزادانه هر سایز پروتزی را که می خواهد برای خود انتخاب کند.

انتخاب اندازه نامناسب ایمپلنت علاوه بر اینکه منجر به حاصل شدن نتیجه ای غیرطبیعی و بدشکل می شود، ممکن است عوارض ناشی شده از آن نیز سلامت شما را به خطر بی اندازد.

بزرگترین سایز پروتز موجود، cc690 می باشد. اما درصورت تقاضا، امکان تولید در سایزهای بزرگتر نیز وجود دارد.

ساختار و ماهیچه های باسن بسیاری از زنان فقط می توانند با ایمپلنت هایی به اندازه cc 500 یا کمتر تطبیق داده شوند. قرار دادن پروتز با سایزی بیش از cc 500 تنها احتمال بروز خطرات ناشی از آن را افزایش می دهد و همچنین نتیجه حاصل از آن بسیار نامطلوب خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که هرچه سایز پروتز بزرگتر باشد به معنای بهتر بودن آن نیست. بلکه سایزهای کوچک و متوسط که ظاهری طبیعی و زیباتر پدید می آورند، انتخاب بهتری برای جراحی محسوب می شوند.

کدام یک از انواع پروتز باسن برای من مناسب است؟

اولین و مهم ترین سوالی که ممکن است در زمینه انتخاب انواع پروتز مطرح شود این است که کدام یک از آن ها برای ما مناسب است؟ همانطور که خواندید ، ایمپلنت باسن داری انواع مختلفی است که نیاز است برای انتخاب آن ها به یک جراح متبحر ، مجرب و حرفه ای مراجعه کنید. چرا که انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع پروتز به عوامل مختلفی که در ادامه بیان خواهیم کرد بستگی دارد.

  • سبک زندگی فرد

پیش از انتخاب انواع فرم ، سایز یا نوع پروتز ، باید این موضوع را در نظر گرفت که شیوه زندگی فرد به چه صورت است؟ به عنوان مثال برخی از افراد هستند که تنها به زیبایی ظاهر خود توجه می کنند و این که ممکن است بعد ها برایشان مشکل یا مسئله خطرناکی برایشان به وجود آید مهم نیست و توجه نمی کنند. این نوع از افراد تنها اصرار دارند که پزشک یکی از انواع پروتز سینه را که دارای سایز بیشتر است برای جراحی انتخاب کند. در حالی که ممکن است به دلیل فشاری که ایمپلنت به ناحیه تحت درمان می آورد با افزایش سن و گذر زمان احساس درد کند. همچنین لازم است بدانید که پروتز نامناسب می تواند باعث افتادگی پروتز و افتادگی باسن شود.

  • تناسب سایز پروتز با سایر اندام های بدن

همانطور که می دانید یکی از عللی که بیشتر افراد را به سمت جراحی می کشاند و باعث می شود یکی از مهم ترین دغدغه های ذهنشان انتخاب نوع ، سایز ، مدل و فرم ایمپلنت از میان انواع پروتز باسن باشد ، علاقه به زیبایی است. زیرا وجود یک سایز پروتز مناسب زیبایی اندام افراد را بیشتر کرده و همین مسئله باعث می شود اعتماد به نفس او و حس رضایتش نسبت به فرایند درمان افزایش پیدا کند. از همین رو ، افراد باید دقت کنند که سایزی را که انتخاب می کنند ، کاملا متناسب با سایر اعضای بدن باشد تا زیبایی خارق العاده و شگفت انگیزی را خلق نماید. عدم انتخاب پروتز مناسب که بتواند تناسب را میان اجزای بدن ایجاد و حفظ کند باعث ایجاد نتیجه ای برعکس بعد از انجام عمل زیبایی می شود. طی جلسات مشاوره ای که پیش از انجام عمل جراحی کاشت ایمپلنت در باسن صورت می گیرد ، شما می توانید در این رابطه با پزشک خود صحبت کنید.

  • میزان تحمل بافت های اطراف باسن

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود بهترین جراح پروتز باسن ، یکی از مناسب ترین انواع پروتز باسن را برای شما انتخاب کند میزان تحمل بافت های کناری ناحیه تحت درمان می باشد ، در صورتی که بعد از انجام معاینات پزشک به این نتیجه برسد که بافت های سینه از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و توانایی کافی ندارند ، از سایز متوسط و فرم های مناسب برای کاشت استفاده می کند تا باعث ایجاد نتایج مطلوب و زیبا بعد از جراحی شود. به یاد داشته باشید شما می توانید در جلسات مشاوره در رابطه با نوع انتخابی ایمپلنت باسن با پزشک خود صحبت کنید و نظرتان را بیان نمایید.

ماندگاری انواع پروتز باسن

ماندگاری پروتز ، مانند هر فرایند زیبایی دیگری، به فاکتورهای متعددی از قبیل سبک زندگی و سطح کیفیت مراقبت های بعد از جراحی وابسته است. با بهبود لایف استایل و بالا بردن سطح مراقبت از ناحیه جراحی شده، می توان میزان ماندگاری و نتیجه درمان را بالا برد. به طور کلی، بیشتر پزشکان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که انواع پروتز باسن، دارای عمر مفید ۸ الی ۱۰ سال بوده و پس از سپری شدن این مدت، بمنظور حفظ نتیجه درمان، باید جلسه نگهداری را اجرا نمود.

آیا جراحی با انواع پروتز عوارضی به همراه دارد؟

به طور کلی، پروتز صرفنظر از نوع آن، به عنوان یک فرایند بی خطر محسوب می شود. خطرات و عوارض جانبی اجرای فرایند بزرگ کردن باسن با انواع پروتز باسن، بسیار محدود بوده و در مجموع می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد عفونت در ناحیه باسن

این عارضه جانبی که در موارد بسیار نادر اتفاق می افتد، ارتباط مستقیم با رعایت نکردن توصیه های مربوط به مراقبت های بعد از جراحی و رعایت بهداشت، ارتباط دارد. رعایت بهداشت و مصرف دقیق داروهای آنتی بیوتیک توصیه شده برای دوره بعد از جراحی، می تواند به راحتی احتمال وقوع این عارضه جانبی را به صفر برساند.

  • آسیب دیدگی اعصاب

آسیب دیدن اعصاب در فرایند جایگذاری انواع پروتز باسن، چیزی است که در صورت سپردن فرایند به دست یک جراح با تجربه، امری بعید بوده و در صورت وقوع، موقتی می باشد و بعد از سپری شدن دوره بهبود، حس به اعصاب آسیب دیده باز می گردد.

تجمع مایعات در محل، شکستن و جابجایی پروتز ها و باز شدن بخیه ها یا بر جای ماندن جای زخم نیز می تواند بعنوان عوارض جانبی در فرایند انواع پروتز ، مورد اشاره قرار گیرد. پیشگیری از تمام موارد مذکور با انتخاب بهترین جراح پروتز باسن ایران و رعایت دستورالعمل های بعد از جراحی ، در ارتباط مستقیم می باشد.

هزینه انواع پروتز باسن

هزینه، یکی از ملاحظات مهمی است که در میان بیمارانی که قصد دارند با قرار گرفتن تحت جراحی با انواع پروتز ، از اندامی جذاب تر بهره مند شوند، بسیار حائز اهمیت می باشد. البته بر خلاف سایر جراحی های زیبایی، روندی است که به انتخاب و صلاحدید جراح خصوصاً در انتخاب نوع پروتز بسیار وابسته است. جراح منتخب، نوع ایمپلنت برگزیده از میان انواع پروتز باسن از لحاظ جنس، شکل و سایر مواد، همگی فاکتورهای تاثیر گذار بر روی هزینه نهایی این فرایند زیبایی محسوب می شوند. پزشک در طول جلسه مشاوره، پس از انجام ارزیابی های لازم، در خصوص هزینه این فرایند زیبایی، اطلاع رسانی خواهد کرد.

کلام آخر

اگر که قصد انجام این نوع جراحی را دارید حتماً درمورد تمام جزئیات آن اعم از انواع پروتز ، اقدامات قبل و بعد ف عوارض آگاهی کسب کنید. در این بخش شما با انواع پروتز از زوایای مختلف آشنا شدید و تا حدودی می توانید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید. اما مجدداً توصیه می کنیم که حتماً از جراح زیبایی در این خصوص کمک بگیرید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.8 12 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سونیا پورجهان
سونیا پورجهان
2 سال قبل

هزینه ی پروتز باسن حدودا چقدره

محدثه اهوارکی
محدثه اهوارکی
2 سال قبل

پروتز باسن بهتره یا تزریق چربی به باسن؟

kamali
kamali
2 سال قبل

چقدر انواع پروتز باسن زیادن

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...