| خانه 4 بلاگ 4 بهترین کلینیک دندانپزشکی

بهترین کلینیک دندانپزشکی

بهمن ۱۵, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

داشتن دندان های زیبا و سالمی که مرتب کنار یکدیگر قرار گرفتند، حس سلامت و زیبایی را به افراد القا می کند. برای آن که اهمیت سلامت و زیبایی در دندان ها را بهتر درک کنید ، تصور کنید فردی در مقابل شما با دندان های درخشان ، مرتب و سالم لبخند می زند. حال در کنار آن فردی با دندان های زرد ، ناسالم و نامرتب لبخند بر لب دارد ؛ قطعا لبخند زرد با دندان های نامرتب احساس سلامتی و زیبایی را به شما القا نمی کند. چنین اهمیتی در سلامت و زیبایی دندان ها ، ما را بر آن می کند که به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم. در این مطلب قصد داریم ویژگی های مراکز معتبر دندانپزشکی را برای انتخاب بهتر شما شرح دهیم. از این رو پیشنهاد می دهیم در ادامه این مطلب از راز جراحی با ما همراه باشید.

بهترین کلینیک دندانپزشکی - راز جراحی

ویژگی بهترین کلینیک دندانپزشکی

بهترین مراکز دندانپزشکی در تهران و سراسر ایران ، با توجه به جزئیات ، استفاده از بهترین تجهیزات و پرسنل  ، همچنین با هدف بهترین روش درمانی ، در زمره پیشتازان این عرصه قرار گرفته اند. در دنیای امروز که مراکز دندانپزشکی زیادی وجود دارد ، قرار گیری در جایگاه پیشتازان عرصه دندانپزشکی کار آسانی نیست. در ادامه این مقاله با ویژگی های منحصر به فرد چنین کلینیک هایی بیشتر آشنا شوید.

 • محیط استریل

هنگامی که به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کنیم ، انتظار قرار گرفتن در محیط کاملا پاکیزه و استریل ، داریم. شاید این نگاه هنگام مراجعه به کلینیک درمانی دیگری خیلی پررنگ نباشد. چنین حساسیتی برای قرارگیری در محیط استریل ، به دلیل کار با دهان و دندانمان است. در محیطی که تمامی مراجعین برای درمان دندان هایشان مراجعه می کنند ، ضد عفونی فضا قطعا اهمیت بسیاری دارد.

بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج ، تهران ، اصفهان ، شیراز ، مشهد ، تبریز و غیره حتما محیط استریل و کاملا تمیز دارد. به خصوص در دوران کرونا بهتر است به این ویژگی مراکز درمانی بسیار توجه کنید. اما نکته ای مهم تر از دارا بودن محیط استریل نیز وجود دارد و آن تجهیزات استریل است که در ادامه آن را نیز شرح می دهیم.

 • تجهیزات استریل

تجهیزات دندان پزشکی نظیر آنگل ، توربین دندانپزشکی ، جرم گیر دندان ، فورسپس ، یونیت دندانپزشکی و بسیاری ابزار دیگر هستند. هر یک از این ابزارها برای درمان مشکلات دندان تمامی افراد استفاده می شود ؛ حال تصور کنید این ابزار ها بعد از هر بار استفاده به اندازه کافی ضدعفونی نشوند ! استریل بودن ابزار پزشکی مهم تر از آن است که شما فکر می کنید. چرا که بسیاری از بیماری ها نظیر HIV ، کرونا و انواع ویروس ها از راه بزاق دهان به راحتی انتقال پیدا می کنند. با توجه به این گفته ها حتما هنگام انتخاب کلینیک دندانپزشکی خوب در تبریز و سر تا سر ایران به این نکات دقت داشته باشید.

 • تجربه کاری دندانپزشک

مکمل دانش تجربه است. به عبارتی کسی می تواند ادعای دانش کند که از آن دانش در راستای هدفی مشخص استفاده کرده باشد و تجربه ، فرصت به چالش کشیدن دانش را می دهد. بنا براین گفته ها ، بهترین کلینیک دندانپزشکی در اصفهان ، دندانپزشک هایی دارد که در تمامی زمینه های مربوط به درمان و زیبایی دندان ، تجربه فراوانی دارند.

 • بهترین دندانپزشک ها

اصولا بهترین دندانپزشک ها برای ارائه خدمات مفید ، بهترین کلینیک ها را انتخاب می کنند. چرا که کلینیک معتبر دندانپزشکی ، زمینه ارائه خدمات حرفه ای را به مناسب ترین وجه ممکن ایجاد می کند. در چنین کلینیکی است که پزشک می تواند با در اختیار داشتن بهترین تجهیزات و شرایط ، خدماتی درخور مراجعه کننده ، ارائه دهد. بنابراین اگر از زبده بودن دندانپزشکی اطلاع دارید و می دانید که این دندانپزشک ماهر در کلینیک خاصی مشغول به فعالیت است ، می توانید تبحر پزشک را یک ملاک برای تایید کلینیک ، قرار دهید. با این حال از توجه به دیگر ویژگی های کلینیک معتبر دندانپزشکی غافل نشوید.

 • منعطف با علم روز

منعطف بودن با علم روز می تواند تجهیزات کلینیک ، علم پزشکان مشغول به کار در کلینیک ، محیط آن ، اطلاعات و خدمات پرسنل و بسیاری از موارد دیگر باشد. باک مینستر فولر یک معمار آمریکایی برجسته است که سخنی جالب درباره پیشرفت روز افزون علم دارد. او معتقد است که پیشرفت علم تا سال ۱۹۰۰ میلادی هر قرن دو برابر افزایش پیدا می کرد. اما بعد از آن تا اواسط قرن بیستم ، هر ۲۵ سال دانش به دو برابر قبل خود افزایش می یافت. اما امروزه در بازه زمانی بسیار کمتر ، یعنی هر ۱۲ ماه یک بار یا هر یک سال یک بار ، کل دانش بشر دو برابر بیشتر از قبل می شود.

چنین افزایش دانشی ، رشد علم را در تمام زمینه ها از جمله سلامت دهان و دندان ، همچنین تجهیزات دندانپزشکی را در بر می گیرد. بنابراین  بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد ، برای قرار گیری در زمره پیشتازان نیازمند آپدیت همیشگی است. توجه داشته باشید که استفاده از تجهیزات و علم های جدید ، نیاز به ذهن هوشمند نیز دارد. این که دندانپزشک و دیگر مسئولان در کلینیک ، بدانند چه دستگاه ، مواد و چه روشی بهتر است و می تواند عملکرد بهتری را ایجاد کند ، موضوعی است که قبل از تصمیم نهایی به شور گذاشته می شود. بدین ترتیب استفاده بدون فکر از علم های نویافته نیز پیشنهاد نمی شود.

 • شنوا بودن

منظور از شنوا بودن ، آن است که پرسنل ، پزشک و تمام افراد مسئول در کلینیک ها ، نیاز مراجعه کننده را بشنوند و در راستای نیاز وی خدمات را تنظیم کنند. به نوعی بهترین کلینیک دندانپزشکی در شمال ، بیمار محور است. بیمار در اولویت قرار دارد.  بنابراین علاوه بر دندانپزشک که باید قبل از شروع درمان ، به نیاز های بیمار گوش فرا دهد ، پرسنل نیز باید زمان ملاقات را بر اساس نیاز های مراجعه کننده تنظیم کنند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی چه خدماتی ارائه می دهد؟

عموما مراکز معتبر دندانپزشکی با دارا بودن تجهیزات کامل و پزشکان متبحر ، تمامی خدمات مربوط به دهان و لثه را انجام می دهد. تعدادی از این خدمات که با بهره گیری از بهترین متدهای روز دنیا و تجهیزات ارائه داده می شود ، شامل موارد زیر می باشد:

 • دندانپزشکی تخصصی اطفال
 • درمان ریشه
 • اصلاح طرح لبخند
 • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها
 • پروتز دندان یا روکش دندان
 • کاشت دندان مصنوعی
 • عصب کشی یا آندو
 • لمینت دندان
 • مرتب کردن دندان با ارتودنسی
 • کامپوزیت دندان
 • ایمپلنت
 • لیزر در دندانپزشکی
 • رادیولوژی دندان
 • جراحی لثه ، فک و صورت
 • خدمات جرم گیری دندان

بهترین کلینیک دندانپزشکی کجاست؟

مراکز معتبری که در زمینه سلامت دهان و دندان فعالیت می کنند ، عموما در تمامی کلان شهرها هستند. از این رو شما در هر کجای ایران که باشید می توانید با اتکا به ویژگی های گفته شده ، مرکز معتبری در نزدیکی محل سکونت خود پیدا کنید. اما اگر در مناطق حومه شهر زندگی می کنید ، پیشنهاد می دهیم بهترین کلینیک دندانپزشکی را در نزدیک ترین محل جست و جو کنید.

چه زمانی نیازمند مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی هستیم؟

بعضی از افراد تصور می کنند ، تنها زمانی نیازمند مراجعه به دندانپزشکی هستند که در ناحیه دندان های خود درد احساس کنند یا آن که لثه هایشان دچار مشکل باشد. این تفکر کاملا اشتباه است.

به دلیل هزینه های بالایی که در درمان دندان وجود دارد ، پیشنهاد می دهیم برای صرفه جویی در هزینه و از آن مهم تر ، حفظ سلامت دندان های خود ، هر ۶ ماه برای چکاپ نزد دندانپزشک خوب مراجعه کنید. این اقدام شما می توان از پوسیدگی دندان ، خرابی و بسیاری عارضه های دیگر جلوگیری کند.

افرادی که قصد دارند از داشتن دندان های زیباتر لذت ببرند نیز می تواند با مراجعه به دندانپزشکی یکی از شرایط زیبا سازی دندان ها نظیر ایمپلنت ، کامپوزیت ، استفاده از پلاک و موارد دیگر را برگزینند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی یا مطب !

انتخاب کلینیک یا مطب برای انجام اقدامات درمانی و زیبایی در دندان ها بسته به شرایط شما دارد. به عنوان نمونه گاهی پزشک متبحری را می شناسید که در مطب شخصی با تجهیزات بسیار پیشرفته ، امکانات حرفه ای در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهد . گاهی نیز با مراجعه به کلینیک معتبر ، متوجه می شوید که این کلینیک با دارا بودن تعدد پزشکان معتبر و تجهیزات حرفه ای ، خدمات حرفه ای به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. بنابراین همه چیز بسته به خدمات و تبحر پزشک دارد.

سخن آخر 

همانطور که در این مطلب خواندید از ویژگی های بهترین کلینیک دندانپزشکی سخن گفتیم. ویژگی های گفته شده در کلینیک های معتبر سراسر ایران صدق می کنند. بنابراین تفاوتی ندارد که شما در کدام ناحیه جغرافیایی قرار دارید. چرا که می توانید با استناد به این ویژگی ها معتبرترین کلینیک درمانی و زیبایی را پیدا کنید. توجه داشته باشید که داشتن دندان های سالم و زیبا در کیفیت زندگی شما موثر است و چه بسا یکی از ویژگی های مهم در ایجاد جایگاه اجتماعی بالا است. بنا براین برای داشتن لبخند زیباتر ، قبل از آسیب شدید به دندان هایتان ، به کلینیک معتبر جهت درمان و زیبایی اقدام کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

ریزش مو

ریزش مو

وقتی علائمی از ریزش مو یا آلوپسی را تجربه می کنید، ترسی بر وجودتان غالب می شود که مبادا این اتفاق به طاسی منجر شود. علت این همه نگرانی منطقی و طبیعی است. موها نقش پر رنگی در زیبایی ظاهری ما دارند. آن ها اعتماد به نفس ما را بالا می برند و داشتن موهای زیبا و آراسته...

احیای مو

احیای مو

همه ما لایق زیبا بودن هستیم فقط کافیست راه آن را درست انتخاب کنیم. همیشه راهی وجود دارد که بتوانیم زیبا بودن مان را بیمه کنیم. خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که در آن روش های تائید شده بسیاری وجود دارد که زیبایی و جذابیت را به ما هدیه می دهد. مو یکی از فاکتورهای مهم...