| خانه 4 بلاگ 4 تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست

مهر 11, 1400 | بلاگ | ۱ دیدگاه

آیا بر این باورید که تنها تزریق چربی تنها برای جوانسازی صورت انجام پذیر است؟ اگر این گونه فکر می کنید پس بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. گذشت زمان و بالا رفتن سن ، تأثیر قابل توجهی بر روی پوست می گذارد. حتی می توان گفت که پوست اولین بخشی است که نشانه های پیری بر روی آن نمایان می گردند. روند طبیعی افزایش سن سبب نازک شدن و چین خوردگی پوست صورت یا دیگر نواحی بدن می شود. علاوه بر صورت ، پوست دست نیز به سرعت جوانی خود را از دست داده و چروک خورده می شود. تزریق چربی به دست یکی از پروسه های جوانسازی می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. معمولا زنان به زیبایی دست خود بسیار اهمیت می دهند و حتی گاهی این امر در افزایش اعتماد به نفس آنان نیز تأثیر گذار است. راز جراحی در این بخش برای شما پروسه تزریق چربی به دست را به طور کامل توضیح می دهد.

تزریق چربی به دست

زمانی که در صدد مقابله با آثار و نشانه های پیری بر می آیید ، نباید تنها بر روی صورت و پوست آن تمرکز کنید؛ بلکه زیبایی و جوانی دست ها را نیز لازم است مد نظر قرار دهید. با گذشت زمان پوست دست همانند صورت چربی و کلاژن های اساسی خود را از دست می دهد و موجب می شود تا رگ ها و عضلات آن قسمت به میزان بیشتری از زیر پوست نمایان شوند. تزریق چربی به دست حجم دهی ، کاهش چین و چروک و جوان تر شدن آن را به همراه دارد.

البته برخی افراد ، به طور طبیعی دارای دست های بسیار ظریف و استخوانی هستند که پوست نازکی نیز دارند. این دسته از افراد نیز در صورت تمایل می توانند جهت زیباسازی دستان خود به تزریق چربی روی بیاورند.

تزریق چربی به دست چگونه پروسه ای است؟

جوانسازی دست ها به کمک تزریق چربی ، یک پروسه جراحی است که هدف دارد زیبایی را با استفاده از چربی های خود فرد ، مجدداً به دستان او بازگرداند. با جایگزین کردن چربی های از دست رفته ، پوست بخش بالایی دست ها (منظور پشت دست) حجم گرفته و برجسته می شود ، چروک های ایجاد شده و افتادگی پوست آن قسمت بهبود می یابند و عروق و اعصاب های زیر پوست نیز دیگر نمایان نخواهند بود. پیوند چربی علاوه بر حجم دهی دست ها ، در جوانسازی پوست نیز مؤثر واقع می شود.

چرا پروسه جوانسازی برای دست ها امری مهم تلقی می شود؟

به دلایل متعددی فرد ، دستان خود را تحت روند جوانسازی با پیوند چربی قرار می دهد. گاهی اوقات حتی افرادی که نسبت به استفاده از کرم ضد آفتاب حساسیت زیادی از خود نشان می دهند ، استعمال آن بر روی دستان را فراموش می کنند. از طرفی دست ها عضوهایی از بدن هستند که مستقیماً در معرض نور آفتاب قرار می گیرند؛ در نتیجه اشعه های مضر UV ، به سلول های فیبروبلاست که مسئول تولید کلاژن و الاستین پوست می باشند ، نفوذ کرده و لایه سالم پوست را تضعیف می نماید.

علاوه بر این کاهش بیش از حد وزن ، که سبب از بین رفتن بافت های چربی می شود ، ممکن است عملکرد دست ها را تا حدودی دشوار سازد.

نحوه پروسه تزریق چربی به دست

همچون سایر روندهای پیوند چربی، در گام نخست فرد تحت پروسه لیپوساکشن قرار می گیرد. فرایند ساکشن چربی خود ممکن است به چندین طریق انجام پذیر باشد اما آن روندی مد نظر است که سلول های چربی پس از خارج شدن ، جهت تزریق چربی به دست و سایر نقاط بدن قابل استفاده باشند.

عموماً چربی مورد نیاز از پهلوها ، ران ها یا نواحی شکمی برداشت می شود؛ اما به طور کلی از هر ناحیه دیگری که دارای چربی اضافه و موضعی می باشند نیز می توان سلول های  چربی را خارج کرد.

  • مراحل لیپوساکشن برای خارج کردن چربی

مرحله اول – محل برداشت چربی ضد عفونی و استریل شده سپس بی حسی به آن قسمت اعمال می شود. در روند لیپوساکشن به طور معمول  محلول تامیسنت مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق این محلول علاوه بر بی حسی و کاهش درد در طول پروسه ، سبب منقبض شدن عروق خونی محل مورد نظر نیز می شود.

مرحله دوم- برش های کوچکی در محل ساکشن ایجاد شده و کانولا از طریق آن وارد بدن می شود. سپس با تکان ها مکانیکی کانولا ، سلول های چربی از بدن خارج شده و به مخزن اصلی قرار می گیرند.

مرحله سوم- بر روی برش ها بانداژ قرار گرفته و به منظور کاهش ورم و کبودی فرد تا مدتی باید از گن طبی استفاده نماید.

  • مرحله تزریق چربی به دست

پس از ساکشن ، سلول های چربی شده تصفیه و پاکسازی شده و هرگونه مواد اضافی از آن ها جدا می گردد. سپس به طور مساوی درون چندین سرنگ نگهداری می شوند. این عمل به یکسان بودن میزان تزریق و کاهش درصد خطا در این زمینه کمک می کند.

جراح به منظور آغاز پروسه تزریق، با استفاده از یک سوزن کوچک ، یک حفره بر روی مچ دست ایجاد می نماید که محل قرار گیری کانولا می باشد.

به محض ورود ، کانولا چربی های ساکشن شده را به تمام قسمت هایی از دست که به حجم دهی نیازمند هستند ، توزیع می کند. میزان چربی تزریق شده باید تا حدودی بیشتر از حد معمول باشد؛ چرا که بعد از تزریق ، بخشی از آن توسط بدن جذب می شود.  پس از پایان پروسه ، کانولا خارج شده و جراح کمی دست را ماساژ می دهد تا از توزیع یکسان چربی مطمئن گردد. سلول های چربی به پشت یا کناره های دست تزریق شده و به کف دست وارد نمی شوند.

مدت زمان کل فرایند ، بسته به میزان چربی مورد نیاز بین ۱ تا ۴ ساعت متغیر است. در نهایت لایه چربی قرار گرفته در زیر پوست ، ظاهر دست ها را جوان تر جلوه می دهد.

هدف از تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست در راستای حجم دهی قسمت های چروک دست ، پوشاندن عروق و ماهیچه های زیرین و بهبود ساختار پوست انجام می پذیرد. به عبارتی ساده تر تنها هدف پروسه مذکور ، زیبایی دستان می باشد.

پس از تزریق چربی به دست ، چه چیزی در انتظارتان است؟

بلافاصله پس از پایان تزریق چربی به دست ، بروز میزانی ورم ، قرمزی ، کبودی و درد در ناحیه دست محتمل است.

طی یک الی دو هفته توانایی لازم برای بازگشت به روتین و انجام امور روزانه خود را بدست می آورید. البته ورم دست ممکن است کمی بیشتر ، یعنی حدوداً ۳هفته ، همچنان باقی بماند و پس از آن به مرور برطرف شود.

در این مدت به هیچ عنوان فشار بیش از حد نرمال به دستان خود وارد نسازید و از انجام فعالیت های پر تحرک و سنگین پرهیز کنید.

نتیجه و ماندگاری چربی تزریق شده به دست

با اتمام فرایند تزریق ، شما فوراً تغییرات اعمال شده را مشاهده می نماید. البته نتیجه نهایی ، با بهبود یافتن ورم و کبودی و سازگازی نسبی بافت چربی با آن ناحیه ، حدوداً طی ۶ ماه مشخص می شود.

هرچند که چربی تزریق شده نتیجه بسیار رضایت بخشی را برای فرد رقم می زند اما باید در نظر داشت که این امر ، مانع روند طبیعی افزایش سن نمی شود. به همین جهت برای حفظ نتیجه به مدت طولانی باید چندین بار تحت جلسات تزریق قرار بگیرید. معمولاً میزان ماندگاری ثمره بدست آمده از این فرایند ، بیش از ۳ سال خواهد بود.

لازم به ذکر است که عدم ثبات وزن ، یعنی کاهش و افزایش آن خارج از حالت نرمال ، نتیجه حاصل از تزریق را تحت الشعاع قرار می دهد.

اثرات جانبی و عوارض احتمالی تزریق چربی به دست

مگر می شود پروسه ای بدون عوارض باشد. قاعدتاً بعد از هر روند جراحی ، درصدی احتمال جهت بروز عارضه و اثرات جانبی در نظر گرفته می شود. از محتمل ترین عوامل خطر زا پس از تزریق سلول های چربی به دست ، می توان به ورم ، کبودی ، هماتوم و عفونت اشاره کرد.

بکارگیری کانولا نوک تیز در طول فرایند ، ریسک خونریزی و آسیب دیدن ساختارهایی همچون عروق و عصب های حیاتی را کاهش می دهد. همچنین مصرف داروی آنتی بیوتیک از احتمال وقوع عفونت در محل ساکشن و تزریق چربی می کاهد.

تزریق چربی به دست در قیاس با فیلرها از چه مزیتی برخوردار هستند؟

می توان گفت بارزترین مزیت چربی در برابر فیلرهای تزریقی ، نتیجه طبیعی حاصل از آن است. به سبب آن که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته شده است ، به راحتی و به حالت طبیعی تری با ساختار دست سازگار می شود. همچنین استفاده از چربی بدن ، احتمال پس از زدن آن توسط عضو مورد هدف ، بروز واکنش های حساسیت زا و به طور کلی نمود عوارض را به حداقل می رساند.

دیگر برتری آن که پیش تر نیز به آن اشاره شد، میزان ماندگاری سلول های چربی است. بافت چربی با توجه به ساختاری که دارد قادر است تا مدت ها فرم و حالت خود را حفظ نماید. به همین سبب در صورت تزریق ، نتیجه آن تا مدت ها باقی می ماند.

چه کسانی کاندیدای ایده آلی برای تزریق چربی به دست محسوب نمی شوند؟

معمولاً اشخاصی که به بیماری هایی همچون دیابت مبتلا هستند و امکان دارد روند بهبودی آن ها به دلیل ضعف سیستم ایمنی با دشواری مواجه شود، گزینه خوبی برای انجام پروسه تزریق نمی باشند.

همچنین افرادی که به سیگار و دخانیات معتاد بوده و نوشیدنی های حاوی الکل را بی رویه مصرف می نمایند ، نمی توانند کاندید مناسبی در نظر گرفته شوند.

کلام آخر

پس از صورت ، دست ها عضوهای بسیار نمایانی هستند که زیبایی یا عدم جذابیت آن ها فوراً توجه دیگران را به خود جلب می نمایند. به همین سبب ، شمار بسیاری از افراد به محض مشاهده نشانه هایی که زیبایی و جوانی دست هایشان را تهدید می کنند ، فوراً برای مقابله و کنترل آن ها به دنبال راه حلی می گردند. تزریق چربی به دست ، تا کنون به عنوان یکی از ایمن ترین و مؤثرترین فرایندهای جوانسازی دست شناخته شده است. با استفاده از چربی های بدن خود ، می توانید به بهبود ظاهر نواحی دیگری از بدنتان ، کمک کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سمانه امیری
سمانه امیری
1 ماه قبل

سلام حدودا نرخ تزریق چربی به دست چقدره

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...

لیفت بینی

لیفت بینی

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...