| خانه 4 بلاگ 4 تعویض پروتز سینه سیر تا پیاز + راز جراحی

تعویض پروتز سینه سیر تا پیاز + راز جراحی

مرداد ۲۲, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

یکی از بزرگترین دغدغه های بیمارانی که از پروتز سینه استفاده می کنند ، نیاز به تعویض پروتز سینه می باشند. آنها می خواهند بدانند که پروتز سینه آنها تا چه مدت ماندگاری خود را حفظ می کند و در صورت نیاز به تعویض آن چه باید کرد. خبر خوب راز جراحی ، حامی سلامت و زیبایی شما این است که علیرغم اخباری که از دور و نزدیک شنیده اید ، هیچ محدودیت زمانی برای ایمپلنت هایی که به دست یک جراح خوب پروتز سینه ، در سینه های شما قرار داده شده است وجود ندارد چراکه یک جراح خوب ، هم در انتخاب ایمپلنت ها و هم در اجرای تکنیک ها ، تمامی جوانب و ملاحظات را در نظر می گیرند تا بهترین نتیجه درمان خلق شود. البته این بدان معنی نیست که هیچگاه تعویض برای شما مورد نیاز نخواهد شد. گاهی عوامل خارج از کنترل و غیر قابل پیش بینی ، نیاز به انجام این فرایند را به یک ضرورت تبدیل می کنند. در ادامه این مقاله راز جراحی ، مطالبی جمع آوری شده است که با مطالعه آنها ، پاسخ سوالات خود را در این خصوص به دست خواهید آورد.

تعویض پروتز سینه - راز جراحی

موارد ضرورت تعویض پروتز سینه

در برخی موارد ، پروتز پستان به تعویض شدن نیاز پیدا می کند. در ادامه ، برخی علل ضروری نیاز به تعویض پروتز سینه آمده است :

  • رنج بردن از انقباض کپسول
  • پارگی ایمپلنت
  • تغییر موقعیت ایمپلنت
  • نارضایتی از اندازه و شکل سینه ها

بعد از تعویض پروتز سینه چه انتظاری دارید؟

بعد از جراحی ، از شما خواسته می شود بعد از حدوداً ۱ الی ۲ هفته ، برای چک آپ بعد از جراحی ، به پزشک جراح خود مراجعه کنید. در این جلسه ملاقات ، محل برش ها مورد بازبینی قرار گرفته و روند بهبود ، مورد ارزیابی قرار می گیرد. بعد از ۶ هفته ، جراح مجدداً شخصاً پیشرفت روند بهبود را تحت کنترل قرار می دهد و به این اطمینان می رسد که بهبود با شرایط و سرعت خوبی در حال پیشرفت است. بعلاوه ، بخیه ها برداشته می شوند و در صورت نیاز ، ادامه پانسمان کردن ناحیه درمان ، توصیه می شود.

در تمام مدت دوره ریکاوری ، شما می توانید در صورت تجربه کردن هر گونه موردی که برای شما نگران کننده باشد ، با پزشک خود تماس بگیرید.

 بعد از جراحی تعویض پروتز سینه ، چه احساسی خواهید داشت؟

زمانی که آثار داروهای بیهوشی از بین می رود ، شما به هوش می آیید و علائم حیاتی شما با دقت تحت کنترل و نظارت قرار می گیرد. برای چند ساعت ، احساس سرگیجه کاملاً طبیعی خواهد بود. پس از سپری شدن این مدت می توانید خوردن و آشامیدن را آغاز کنید. زمانی که محل درمان را ترک کرده و به منزل عزیمت می کنید ، تجربه اندکی درد کاملاً طبیعی است. این احساس درد در طول مدت زمان کوتاهی از بین می رود. در صورتی که درد در حد غیر قابل کنترل پیشرفت پیدا کرد ، حتماً با پزشک تماس بگیرید.

 بعد از تعویض پروتز سینه در منزل چه باید کرد؟

در زمان تکمیل فرایند تعویض پروتز پستان و عزیمت به منزل ، نباید رانندگی کنید. از قبل ، هماهنگی های لازم را با یکی از دوستان یا نزدیکان در خصوص بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل انجام دهید. همچنین در طول حداقل ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی باید شخصی در کنار شما بوده و از شما مراقبت کند.

بعد از تعویض پروتز پستان ، چند روز باید از کار و ورزش دوری کنیم؟

یکی از مزایای جراحی تعویض پروتز سینه این است که دوره ریکاوری آن اغلب بسیار کوتاه بوده و بیمار می تواند به سرعت به محل کار خود بازگشته و فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد. البته باید دامنه این فعالیت ها به صورت تدریجی افزایش پیدا کند. شما بعد از یک الی دو هفته می توانید به محل کار خود بازگردید و بعد از چهار الی شش هفته ، از سر گیری فعالیت های ورزشی بلامانع می باشد.

پزشک جراح به شما توصیه می کند که ورزش کردن را از فعالیت های سبک از قبیل پیاده روی و دوچرخه سواری آغاز کرده و پس از آن به تدریج و با ملایمت فعالیت های سنگین از قبیل بلند کردن وزنه یا فعالیت های ایروبیک را آغاز کنید.

 چه زمان می توان نتیجه جراحی تعویض پروتز سینه را مشاهده نمود؟

نتایج نهایی معمولاً شش هفته بعد از پروسیجر جراحی قابل مشاهده می باشد و در طول دوره سه ماهه تکمیل فرایند بهبود ، نتیجه درمان ، بیشتر و بیشتر آشکار می شود. جراح پروتز سینه شما ، در طول جلسه مشاوره ، رهنمودهایی را در خصوص سرعت بخشیدن به فرایند بهبود برای مشاهده سریع تر نتیجه درمان ، به شما توصیه خواهد کرد.

 آیا استعمال سیگار و نوشیدن الکل بر روی نتیجه جراحی تعویض پروتز پستان اثر می گذارد؟

فاکتورهای خاصی در سبک زندگی افراد می تواند خطر بروز مشکلات و عوارض جانبی را در طول جراحی و در دوره بعد از آن ، افزایش دهد. این فاکتورها شامل سیگار کشیدن ، نوشیدن الکل ، اضافه وزن داشتن و مصرف برخی داروها می باشد. بیشترین تاثیر منفی ناشی از استعمال سیگار قبل از جراحی تعویض پروتز سینه این است که مصرف این محصول می تواند احتمال ابتلا به عفونت را تشدید کرده و مانع از این شود که بدن فرایند بهبود طبیعی خود را سپری کند. پزشک به بیمار خود تاکید می کند که مصرف محصولات نیکوتین را حداقل شش هفته قبل از جراحی ترک کند. کاهش مصرف مشروبات الکلی نیز یکی دیگر از توصیه هایی است که پزشک به شدت بر روی آن تاکید دارد.

 انقباض کپسول چیست؟

ایمپلنت سینه یک شیء خارجی است که در سینه بانوان با هدف تغییر شکل و اندازه آن قرار داده می شود. وقتی این شیء خارجی به بدن معرفی می شود ، برای بدن حکم یک غریبه را دارد و از نظر ارگانیکی ، کپسول بافت فیبروز در اطراف کل ایمپلنت شکل می گیرد. این حالت کاملاً نرمال و قابل انتظار است.

فرایند شکل گیری کپسول در افراد مختلف ، متفاوت است. در افرادی که بافت اسکار بیشتر شکل می گیرد سینه ها سفت می شوند و بافت زیادی در اطراف سینه ها بوجود می آید. به این ترتیب ، بافت ماهیچه ای ایجاد شده و باعث انقباض آن می شود. این اتفاق ، انقباض کپسول نامیده می شود و می تواند مشکلاتی را در شکل ظاهری ، سینه ها بوجود آورده و باعث دفرمه شدن و تغییر اندازه و تناسب بین سینه ها شود. این انقباض می تواند برای فرد ، یک تجربه دردناک باشد.

تعویض پروتز سینه ، یک فرایند موثر است که در آن کپسول برداشته می شود و یک ایمپلنت جدید قرار داده می شود تا کپسولی سالم و جدید شکل گرفته و زیبایی مورد نظر ، بازیابی شود .

پروتز سینه PIP چیست و چرا باید تعویض شود ؟

پروتز سینه PIP ایمپلنت های سینه سیلیکونی ارزان قیمتی بودند که در آنها از ژل تائید نشده از سوی سازمان غذا ودارو استفاده شده و خطرات بالقوه ای را به همراه داشتند. این پروتز ها مدتی با هزینه کم مورد استفاده قرار می گرفتند و در واقع می توان گفت که ارزان ترین نمونه پروتز سینه در بازار بودند. زمانی که نقاط ضعف این پروتز آشکار شد ، بسیاری از زنان دریافت کننده آن ، نیاز به تعویض و جایگزین کردن آن با نمونه های مورد تائید سازمان غذا و دارو را احساس کرده و به تعویض پروتز سینه اقدام کردند. آمار زنانی که در کشور انگلستان برای تعویض پروتز پستان PIP اقدام کرده اند ، ۵۰۰۰۰ نفر برآورد شده است.

چگونه می توان فهمید که پروتز سینه پاره شده نیاز به تعویض دارد؟

علائم پارگی پروتز شامل موارد زیر می باشد :

  • تورم یا برآمدگی در اطراف ایمپلنت
  • تغییر در شکل پروتز سینه
  • احساس درد و سوزش و قرمز شدن سینه ها

در صورتی که این علائم پارگی پروتز را در خود احساس کردید ، بلافاصله به پزشک مراجعه کرده و توصیه های او را اجرا کنید. معمولاً عکسبرداری برای تائید پارگی پروتز مورد نیاز می باشد. پروتز های پاره شده باید بعد از تشخیص ، به سرعت برداشته یا تعویض شوند.

آیا برداشتن یا تعویض پروتز پستان دشوار است ؟

جراحی تعویض پروتز سینه یک جراحی نسبتاً ساده است. بیشتر ایمپلنت ها را تقریباً می توان به راحتی تحت بی حسی موضعی برداشت. خارج کردن پروتز های پلی تک اندکی دشوار تر است. جراحی برای برداشتن یا تعویض تقریباً یک الی دو ساعت طول می کشد.

 چرا برخی تعویض پروتز سینه را با لیفت سینه ترکیب می کنند ؟

سینه ها در طول چند هفته بعد از جراحی ، شکل و حجم نرمال خود را به دست می آورند. در برخی موارد ، بخصوص در بیماران مسن تر ، پوست و بافت اضافی نیز وجود دارد که در اثر بالا رفتن سن و کشیده شدن پوست در طول بارداری یا تغییر وزن اتفاق افتاده است.

برخی بیماران در زمان تصمیم به تعویض پروتز سینه ، فرایند لیفت سینه را نیز برای قرار دادن نوک سینه ها در موقعیت بهتر ، انتخاب می کنند و به این ترتیب ، سینه های آنها شکلی جذاب تر و محکم تر را به دست خواهد آورد.

آیا بعد از بزرگ کردن سینه ، تعویض پروتز پستان مورد نیاز خواهد بود ؟

ایمپلنت های سینه دارای تاریخ انقضا نیستند بنابراین بعد از پروتز سینه ، نیازی به تعویض آنها نمی باشد. جراحی تعویض معمولاً تنها در شرایطی مورد نیاز می باشد که ایمپلنت ها دیگر از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. گاهی اوقات بعد از زایمان یا تاثیرات طبیعی بالا رفتن سن یا کاهش وزن ، تعویض پروتز سینه مورد نیاز خواهد بود. در هر حالت ، افتادگی سینه ها یا نامتقارن بودن آنها می تواند به راحتی با تعویض ، اصلاح شود.

آیا برداشتن پروتز سینه با تعویض پروتز سینه فرق دارد؟

تفاوت برداشتن پروتز سینه و تعویض آن در این است که در مورد اول ، ایمپلنت بعد از برداشته شدن ، جایگزین نمی شود ولی در تعویض پروتز پستان ، ایمپلنت جدید جایگزین ایمپلنت قدیمی می شود.

بعد از برداشته شدن ایمپلنت ، بافت و پوست سینه ها به موقعیت قبل از پروتز سینه ، باز می گردد به این معنی که هیچ فرایندی برای بازیابی شکل اولیه سینه ها ، مورد نیاز نخواهد بود.

در برخی موارد ، تزریق چربی طبیعی که از بدن خود فرد گرفته شده است ، برای خلق ظاهری جذاب در سینه ها بعد از برداشتن پروتز ، مورد نیاز خواهد بود.

در صورت عدم اقدام به تعویض پروتز سینه ای که به تعویض نیاز دارد ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر فکر می کنید به برداشته شدن ایمپلنت سینه نیاز دارید ، باید بلافاصله در جلسه مشاوره با پزشک شرکت کنید. اگر پروتز سینه شما در شرایطی باشد که برداشته شدن یا تعویض ان ضروری باشد ، باید برای درمان ، اقدام کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

جوانسازی پوست امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین و چروک و مشکلات پوستی در صورت افراد به فکر اصلاح این مشکلات از طریق تکنیک های جدید اصلاح پوستی می افتند. با مراجعه به پزشک و دریافتن این موضوع که چه نوع مشکل پوستی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

جوانسازی پوست امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین و چروک و مشکلات پوستی در صورت افراد به فکر اصلاح این مشکلات از طریق تکنیک های جدید اصلاح پوستی می افتند. با مراجعه به پزشک و دریافتن این موضوع که چه نوع مشکل پوستی...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

می توان گفت داشتن لبخندی زیبا و جذاب یا به اصطلاح هالیوودی تقریباً خواسته تمام افراد هست. همیشه دندان های یکدست و خوش فرم چهره ای بسیار دلنشین را برای فرد ایجاد می کنند. لمینت دندان یکی از پروسه های زیباسازی دندان است که با انجام آن دندان ها ظاهری بسیار طبیعی پیدا...