| خانه 4 بلاگ 4 جراحی بینی بدون بیهوشی و درد

جراحی بینی بدون بیهوشی و درد

مهر ۱۴, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

بسیاری از افراد که در جهت انجام جراحی های پلاستیک تصمیم گیری می کنند، ممکن است ترس از عمل بیهوشی شک و تردید را در آنان بوجود بیاورد و دچار استرس و اضطراب شوند. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که آیا جراحی بینی بدون بیهوشی و درد امکان پذیر است یا خیر! راز جراحی این موضوع را برای شما روشن می سازد. همانطور که می دانید عمل بینی یک پروسه بسیار محبوب در میان تمامی افراد در سراسر دنیا می باشد ؛ چرا که نتیجه حاصل از آن ، در صورت موفقیت آمیز بودن ، می تواند جذابیت چهره را تا حد زیادی افزایش دهد. البته نحوه انجام جراحی ببنی و درصد موفقیت آن به فرد و آناتومی طبیعی دماغ او بستگی دارد. همچنین هدف او از انجام عمل ، در ماحصل نهایی اثرگذار خواهد بود. علاوه براین ، موارد مذکور در انتخاب نوع بیهوشی هم دخیل هستند که در ادامه مقاله جراحی بینی بدون بیهوشی و درد با جزئیات بیشتری به آن موارد می پردازیم.

جراحی بینی بدون بیهوشی و درد

انواع بیهوشی برای جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی می تواند تحت انواع مختلفی از بیهوشی انجام پذیرد. بی حسی موضعی ، تزریق درون وریدی داروی آرام بخش و بیهوشی عمومی ، گزینه هایی هستند که با در نظر گرفتن چندین فاکتور و نیز صلاحدید جراح بینی ، برای افراد زیباجو اعمال می گردند.

هر یک از روش های گفته شده دارای مزایا و معایبی بوده و در مواردی همچون هزینه ، میزان هوشیاری ، ایمن بودن و اثرات جانبی پس از آن تفاوت هایی را شامل می شوند. جهت کسب اطلاع از میزان سلامتی فرد و نوع بیهوشی مناسب با او ، جراح پلاستیک پیش از عمل ، انجام آزمایش هایی را برای او تجویز می نماید. هر چند اکثر متقاضیان از سلامت فردی مطلوبی برخوردار بوده و می توانند هر یک از انواع بیهوشی را برای خود برگزینند.

فارغ از گزینه مد نظر برای بیهوش کردن فرد ، پروسه بی حسی موضعی (ترکیبی از لیدوکائین و اپی نفرین) به منظور بی حس کردن بینی و کاهش خونریزی نیز انجام می پذیرد. برخی از جراحان نیز برای انجام عمل بینی ، تنها از بی حسی موضعی به همراه تزریق داروی آرام بخش کمک می گیرند.

بی حسی موضعی

برای تعدادی از افراد مراجعه کننده ، جراح می تواند پروسه بی حسی موضعی را در پیش بگیرد. در این حالت ، متخصص بیهوشی ، ماده بی حسی را بر روی عضو مورد نظر ، یعنی بینی ، اعمال می نماید. بدین نحو آن ناحیه به طور کامل احساس خود را از دست داده و فرد هیچگونه دردی را متحمل نمی شود.

در بی حسی موضعی فرد هوشیار است ، یعنی می تواند نظاره گر نحوه انجام پروسه باشد ؛ اما دردی را احساس نخواهد کرد. گاهی اوقات جراح برای کاهش اضطراب و استرس بوجود آمده در فرد که از عمل ناشی می شود ، داروی آرام بخشی نیز به او تزریق می نماید. این روند برای رینوپلاستی های ساده تر اتخاذ می شود.

تزریق درون وریدی

بسیاری از جراحان ، این عمل بیهوشی را جهت انجام عمل زیبایی بینی بر می گزینند. اما برخی نیز معتقد هستند که به لحاظ ایمنی ، تأثیرگذاری و راحتی فرد ، تزریق درون وریدی رویکرد مناسبی نمی باشد. جهت اعمال بیهوشی مذکور ، میزان دقیق و مشخصی از یک داروی بیهوشی قوی ، از طریق کاتتر ، درون رگ تزریق می شود. معمولاً این فرایند توسط متخصص بیهوشی صورت می پذیرد. طی تزریق درون وریدی فرد هوشیاری خود را از دست داده و بی حرکت باقی می ماند. در عین حال سیستم تنفسی فرد نباید دچار مشکل و اختلالی شود.

در صورت تزریق داروی آرام بخش از طریق رگ توسط یک متخصص حاذق ، این پروسه به نحو احسن انجام می پذیرد ؛ زیرا دوز دارو در این گونه بیهوشی ، از اهمیت بسیار بالایی دارد. در سوی دیگر چنانچه متخصص بیهوشی فرد کارآزموده ای نباشد ، ممکن است از داروی کمتری استفاده نماید و به سبب آن ، فرد به طور صحیح بیهوش نشده و امکان دارد در حین عمل تکان بخورد. علاوه بر این ، در صورت تزریق بیش از حد دارو ، سیستم تنفسی شخص تحت عمل ، دچار اختلال شده و نفس او قطع می گردد. در پروسه های طولانی ، بکار گیری بیهوشی درون وریدی بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

بیهوشی عمومی

برخی از افراد بر این باورند که بیهوشی عمومی در قیاس با سایر رویکردها ، از ایمنی کمتری برخوردار است. اما باید گفت این چنین نیست. شخص و واکنش بدن او نسبت به داروی بیهوشی ، ایمن یا خطرناک بودن آن را مشخص می سازد. این نوع بیهوشی  برای جراحی های طولانی مدت ، بسیار گزینه مطلوبی در نظر گرفته می شود.

میزان دوز دارو جهت اعمال بیهوشی عمومی در مقایسه با تزریق درون وریدی ، بیشتر خواهد بود ؛ زیرا فرد باید به طور کامل هوشیاری خود را از دست دهد و در طول عمل به خواب فرو رود ؛ در نتیجه بروز اثراتی جانبی پس از روند مذکور محتمل بوده که البته در اکثر موارد ، زودگذر و موقتی هستند. ناخوشایند ترین واکنش بدن نسبت به داروی بیهوشی حالت تهوع و استفراغ می باشد. هر چند این مورد در بین همه شایع نیست اما احتمال بروز آن را باید در نظر گرفت.

علاوه بر این ، به دلیل آن که عمل تنفس فرد توسط دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) کنترل می شود، عمیق بودن بیهوشی باعث ایجاد اختلال در نفس کشیدن او نخواهد شد ؛ بدین نحو فرد بدون تحرک در طول عمل باقی می ماند و شرایط بسیار راحت تری برای انجام جراحی فراهم می شود. همچنین درصد موفقیت آمیز بودن پروسه افزایش می یابد. شماری از افراد به دلیل واهمه از عدم کسب هوشیاری پس از عمل ، بیهوشی عمومی را انتخاب نمی کنند. لازم به ذکر است که هزینه پرداختی بابت عمل بیهوشی عمومی ، از سایر روش ها ، بیشتر خواهد بود.

انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی رینوپلاستی

اتخاذ روند بیهوشی مناسب به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. در وهله اول لازم است که جراح بینی ، سلامت فرد زیباجو را در نظر گیرد. در صورتی که فرد به اختلالات خونی دچار باشد و این امکان نیز وجود داشته باشد که طی عمل خون زیادی را از دست دهد ، بهتر است بیهوشی عمومی را برای او اعمال نماید.

مورد دیگر دشواری پروسه می باشد. افراد با اهداف گوناگون ، زیبایی یا درمانی یا هر دو، جهت عمل بینی اقدام می نمایند. چنانچه فرد تمایل داشته باشد معایب ظاهری و نواقص عملکردی بینی خود را به صورت هم زمان درمان کند ، مشخصاً پروسه به مدت زمان بیشتری نیازمند است. در این شرایط جراح عموماً بیهوشی عمومی را بر می گزیند. اما از طرفی دیگر اگر که پروسه از پیچیدگی کمتری برخوردار باشد با صلاحدید متخصص ، فرد می تواند تحت فرایند تزریق درون وریدی داروی بیهوشی  عمل شود.

به طور کلی جراح بینی ، با بررسی پیشینه پزشکی و عمل های قبلی ، همچنین بررسی نتایج بدست آمده از آزمایشات انجام شده ، قادر است بهترین روند را اتخاذ نماید و احتمال بروز عوارض را برای شما به حداقل رساند.

آیا جراحی بینی بدون بیهوشی و درد امکان پذیر است؟

با توجه به توضیحات داده شده در ارتباط با انواع بیهوشی ، در پاسخ به پرسش آیا جراحی بینی بدون بیهوشی و درد امکان پذیر است باید گفت که بله ؛ این امکان وجود دارد. اما لزوماً برای تمامی متقاضیان اعمال نمی شود. همانطور که پیش تر توضیح دادیم ، سلامت فردی ، هدف و خواسته فرد از جراحی ، تکنیک مورد استفاده ، دشواری پروسه و تشخیص متخصص ، همگی مواردی هستند که برای انتخاب نوع بیهوشی در نظر گرفته می شوند.

در صورتی که فرد مشکل و بیماری حادی نداشته باشد و بدن آن در جراحی های پیشین واکنش بسیاری به داروی بیهوشی نشان نداده باشد ، می تواند تحت بی حسی موضعی قرار گیرد. بدین صورت او بی هوش نبوده و در عین حال دردی را نیز احساس نمی کند.

افرادی که بدون بیهوشی ، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند ، عوارض کمتری در انتظارشان خواهد بود. از این رو احتمال بروز عفونت ، تهوع و استفراغ به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد در نتیجه ورم و کبودی پس از آن نیز به حداقل می رسد.

بهترین نوع بیهوشی برای جراحی دماغ چیست؟

در ابتدای مقاله نیز اشاره شد که هر یک از انواع بیهوشی جوانب مثبت و منفی را دارا بوده و هیچ یک از آن ها به طور مطلق از مورد دیگری برتر نمی باشد. جراح متخصص با در نظر گرفتن تمام ابعاد جراحی ، بهترین نوع را برای زیباجویان انتخاب می کند. از آن جایی که شرایط تمامی مراجعه کنندگان یکسان نمی باشد پس نحوه بیهوشی آن ها نیز ممکن است متفاوت باشد.

بنابراین بهتر است انتخاب پروسه بیهوشی را به جراح بسپارید تا ایشان به پشتوانه علم و دانش خود در این زمینه بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهد و در پی آن به بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی خود دست یابید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

خوش فرم کردن سینه ها

خوش فرم کردن سینه ها

سینه خوش فرم ، سربالا ، سفت و دارای اندازه مناسب ، در میان خانم ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و خیلی از آن ها ، برای خوش فرم کردن سینه هر روشی را امتحان می کنند. شلی و افتادگی سینه ها ، سبب عدم تناسب اندام در خانم ها شده و این احساس نازیبایی ، اعتماد به نفس آن ها...

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

اصطلاحات متعددی برای توصیف تزریق چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر وجود دارد. صرفنظر از همه این اصطلاحات ، هدف از انجام این تزریق ، جوانسازی صورت از طریق افزایش حجم ، درمان خطوط و کاهش چین و چروک می باشد. اما آنچه در این میان ، نقش مهمی را در کسب یک نتیجه طلایی ایفا...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روند های پیشرو در کاهش اندازه و شکل چین های اطراف اندام تناسلی می باشد. این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است، زیرا نتایج به دست آمده از این درمان، بهبود و رضایت قابل ملاحظه ای را  بدست می دهد. با افزایش استقبال از این روش ، ارائه اطلاعات جامع...

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی ، تقریباً 50 درصد از مردم در برهه ای از زندگی خود دچار بواسیر می شوند. گاهی این بیماری به طور خود به خود برطرف می شود ، اما گاهی اوقات برای خلاصی از شر آن باید تحت جراحی یا درمان با لیزر قرار گرفت. بعد از عمل جراحی...

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی نیز مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر ، بخش اجتناب ناپذیر روند درمان محسوب می شود. یک جراح آموزش دیده و با تجربه قادر است این عوارض را به حداقل برساند ، البته مشروط بر اینکه بیمار نیز دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی خود را متعهدانه رعایت کند. راز...

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

به طور کلی جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می پذیرد. البته که فاکتورهای مختلفی در امر انتخاب روش مناسب برای هر فرد ، نیز دخیل هستند. مقصود راز جراحی از نگارش این مطلب ، بیان تمام نکات مرتبط با دو تکنیک مذکور می باشد. هدف و خواسته فرد از عمل ، اولیه یا ترمیمی بودن...

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه به کلیه اقداماتی گفته می شود ، که برای کاهش ابتلا به این نوع سرطان صورت می پذیرد. با توجه به اینکه سرطان سینه ، یکی از رایج ترین انواع سرطان های زنان در میان خانم ها ، شیوع گسترده ای دارد ، دانستن روش های پیشگیری از سرطان و یا جلوگیری از...

درمان خانگی ژنیکوماستی

درمان خانگی ژنیکوماستی

بزرگ شدن سینه در مردان که اصطلاحا به آن ژنیکوماستی گفته می شود ، امروزه به یکی از موضوعات رایج و پر اهمیت در میان آقایان مبدل گردیده است. از این رو روش های درمان خانگی ژنیکوماستی یکی از موضوعاتی است که این روزها آقایان تمایل دارند ، درباره آن جهت کمک برای کوچک کردن...

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

داشتن موهای سالم بعنوان یک عامل مهم در بهره مندی از یک ظاهر خوب و برخورداری از اعتماد به نفس بالا ، ضروری است ، زیرا می تواند بر زندگی اجتماعی نیز تأثیر گذار باشد. عوامل زیادی بر رشد و استحکام موها تأثیر می گذارد و برخی عوامل دیگر باعث بروز طاسی می شوند. کاشت موی...

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

در این مقاله از راز جراحی قصد داریم افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی ، را مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی سایز سینه ، یکی از مولفه های مورد توجه در رابطه جنسی است ، در سال های اخیر خانم های بیشتری برای بزرگ کردن سینه های خود ، تمایل نشان می دهند. یکی از...