| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 جراحی بینی

جراحی بینی

آبان 10, 1400 | جراحی سر و گردن | ۶۷ دیدگاه ها

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا با خیال راحتر هم جراح بینی خودتون رو پیدا کنید و هم با استرس کمتر این عمل را انجام دهید.

عمل بینی یک روند زیبایی گزینشی است که در آن بینی از طریق تغییر دادن ساختارهای پایه، تغییر شکل داده می شود. جراحان بینی، استخوان و غضروف بینی و نیز پوست آن را بمنظور کمک به خلق بهترین ظاهر تغییر می دهند. ماهیت این تغییرات به مهارت جراح بینی شما وابسته است. زمانی که بینی یک فرد در وضعیت تعادل قرار نداشته باشد، خیلی بزرگ یا کوچک، خیلی پهن یا بد شکل باشد، بیشتر ما بلافاصله متوجه این ایرادها می شویم. اگر شما از شکل و تناسب بینی نسبت به صورت تان ناراضی هستید، قطعاً از چهره کلی تان نیز ناراضی خواهید بود.جراحی بینی - راز جراحی

انواع بینی

 • بینی گوشتی

بینی گوشتی بینی است که در آن، بافت های ساختاری از قبیل استخوان و غضروف به شدت توسط پوست ضخیم پوشش داده شده اند. بافت غضروف در این نوع بینی بسیار ضعیف بوده و بر روی پوست بینی حفره های باز چربی به راحتی قابل مشاهده می باشد.

این نوع بینی در میان مردان رایج تر بوده و اغلب نوک آن گوشتی و رو به پایین است. همچنین در این نوع بینی، پره ها باز و پهن هستند.

 • بینی استخوانی

اگر می خواهید بدانید که آیا بینی شما جزو دسته بینی های استخوانی است یا خیر، مقابل آیینه بایستید. اگر بتوانید چارچوب پایه استخوان و غضروف بینی خصوصاً در نوک بینی تان را مشاهده کنید و همچنین در برخی موارد، اگر بر روی پل بینی تان برآمدگی که تحت عنوان قوز شناخته می شود وجود داشته باشد، صاحب یک بینی استخوانی هستید. در جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک با آزمایش فیزیکی بینی شما، نوع بینی تان را تعیین می کند.

از آنجاییکه شکل بینی تا حد زیادی به اسکلت پایه آن وابسته است، دغدغه بیشتر جراحان رینوپلاستی شکل دهی استخوان و غضروف می باشد. در بیماران دارای بینی استخوانی، ساختار پایه بینی با دقت و ظرافت بخصوصی تحت جراحی قرار می گیرد. در این نوع بینی، پوست نازکی برای پنهان کردن خطاها، ایرادها و عدم تقارن بالقوه در ساختار در اختیار می باشد.

در عمل بینی استخوانی بمنظور خلق یک نمای زیباتر در بینی، برعکس عمل بینی گوشتی، غضروف و استخوان برداشته می شود.

 • بینی غضروفی

مدیریت بینی غضروفی از تجزیه و تحلیل آنچه باعث غضروفی به نظر رسیدن بینی شده است آغاز می شود.

فاکتورهای دخیل در این نوع بینی شامل غضروف بزرگ، بافت چربی نازک، پوست ضخیم و تیغه بینی نسبتاً تخت می باشد.

بینی های غضروفی همچنین دارای پل و نوک بینی بزرگ و پهن می باشند.

فیلم جراحی بینی

 

انواع روش جراحی بینی

روندهای متعددی برای عمل زیبایی بینی وجود دارد. در اینجا شرح کاملی از هر یک از این روندها ارائه شده است:

 • جراحی بینی بسته

در تکنیک عمل جراحی بینی به روش بسته همه برش ها در داخل بینی ایجاد شده و هیچ جای زخمی بر جای نمی ماند. اصلاحات در غضروف، استخوان و سپتوم همگی از طریق برش های ایجاد شده در داخل بینی انجام می شود.

مزیت این روند، کوتاه بودن زمان ریکاوری آن است. در این روند، جراح ساختارهای بینی را مشاهده نمی کند و گاهی از آندوسکوپ برای افزایش میدان دید استفاده می نماید. پس از تکمیل روند مثل روند باز، اسپلینت یا گچ بر روی بینی قرار داده می شود.

این تکنیک برای درمان مشکلات تنفسی حاصل از بی نظمی های داخل بینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع روش جراحی بینی - راز جراحی

 • جراحی بینی باز

جراحی بینی به روش باز تکنیکی است که در آن جراح به غضروف و اسکلت بینی، با عقب زدن پوست بینی دسترسی پیدا می کند. برش کوچکی در ستونچه، بخش واقع در بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد می شود. همچنین برش های بیشتری نیز در داخل این اندام ایجاد می گردد. برش بیرونی بینی در صورت درست بخیه زدن به خوبی بهبود یافته و در ظاهر مشکلی بوجود نمی آورد.

در این جراحی، جراح بینی مستقیماً می تواند ساختار داخلی یک سوم پایینی بینی را مشاهده کند. اسکلت بخش پایینی بینی  و نوک آن از غضروف تشکیل شده و معمولاً جراح بینی در این بخش بیشترین مانور را انجام می دهد.

جراحی بخش فوقانی بینی اغلب در هر دو دستاورد باز و بسته یکسان می باشد. غضروف بینی از طربق کوچک کردن، شکل دهی مجدد، بخیه زدن یا تقویت شدن، تحت تغییرات لازم قرار می گیرد. در رینوپلاستی باز اغلب به منظور تقویت ساختار بینی، تکه های کوچک غضروف، بافت های نرم، استخوان یا مواد خارجی مثل ایمپلنت ها در داخل بینی پیوند زده می شوند.

یکی از مزیت های اصلی عمل بینی باز ، امکان دسترسی به آناتومی بینی جهت ایجاد تغییرات لازم در آن می باشد.

انواع عمل بینی

خب در بخش بالاتر مقاله با انواع روش جراحی بینی آشنا شدید حالا در ادامه مقاله با انواع عمل جراحی بینی که شامل جراحی بینی ترمیمی ، کاهشی ، گوشتی ، استخوانی ، طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی یا عروسکی ، طبیعی می شود آشنا شوید.

 • جراحی بینی ترمیمی

بیمارانی که جراحی ترمیمی بینی یا ثانویه را انتخاب می کنند با چالش های مهارت و تجربه جراح پلاستیک روبرو می شوند. عمل بینی ترمیمی بر روی بیماری انجام می شود که قبلاً یک یا چند بار تحت عمل بینی قرار گرفته، ولی بهبودهای مطلوب در شکل ظاهر و عملکرد بینی در او بدست نیامده است. عمل جراحی بینی ثانویه یکی از دشوارترین عمل های زیبایی صورت محسوب می شود.

در عمل بینی ثانویه اغلب نوک و پل بینی با استفاده از غضروف، تقویت می شود. متخصص زیبایی اغلب از بخش های دیگر بدن از قبیل گوش یا دنده، این غضروف را تهیه می کند.

با توجه به حساسیت این عمل، انتخاب بهترین جراح بینی با تجربه، مهمترین قدمی است که در این روند برداشته می شود.

 • جراحی بینی استخوانی

در عمل بینی استخوانی ساختار بینی استخوانی شبیه هرم است. این نوع بینی دارای پوست نازکی می باشد. بینی استخوانی در مقایسه با بینی گوشتی انعطاف پذیر تر بوده و انجام اصلاحات و دستیابی به نتایج مطلوب در آن، آسانتر است. جراح بینی ، مشکلات بینی استخوانی از قبیل قوز را درمان کرده و عمدتاً بر روی پل بینی تمرکز می نماید.

همانطور که اشاره شد، قوز یکی از مشخصه های بینی استخوانی می باشد. رایج ترین روش برای برداشتن قوز بینی، اوستئوم می باشد. اوستئوم یک قلم جراحی است که برای بریدن استخوان زیر پوست و برداشتن قوز مورد استفاده قرار می گیرد. پس از برداشته شدن قوز، کلیه انحناها توسط سوهان های مخصوص پزشکی اصلاح می شوند.

یکی دیگر از مشکلات رایج، پهن بودن پل بینی از نمای روبرو می باشد. در اصلاح این نقص، شکستگی های کنترل شده ای در استخوان بینی ایجاد شده و بینی باریک تر می شود.

 • جراحی بینی گوشتی

در گذشته عمل بینی گوشتی اغلب با برداشتن غضروف همراه بود. این امر باعث فرورفتگی و بر جای ماندن جای زخم در بینی شده و دستیابی به یک ظاهر طبیعی و متقارن در این اندام را غیر ممکن می نمود.

معمولاً بیماران تصور می کنند برداشتن پوست مفید است در حالیکه این کار باعث ایجاد اسکارهای شدید شده و هرگز توصیه نمی شود.

امروزه تقویت با غضروف و استفاده از غضروف در تیغه میانی یا سپتوم بمنظور تقویت نوک بینی، از عملکردهایی است که جراح بینی را در دستیابی به نتایج مطلوب یاری می کند.

یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در عمل بینی گوشتی کوچک کردن پره های بینی با برداشتن بخشی از آن طی یک روند ظریف و دقیق می باشد.

بهترین روش برای عمل بینی بیماران دارای پوست ضخیم، جراحی باز می باشد. در عمل بینی بسته به دلیل عدم قابلیت مشاهده نوک بینی و دسترسی محدود به ساختار داخلی، نتیجه عمل بینی چندان مطلوب نخواهد بود. بیماران دارای بینی گوشتی باید از عمل انتظارات منطقی داشته باشند و هرگز این تصور را نکنند که می توانند پس از تکمیل روند، صاحب یک بینی بی عیب و نقص و تمام عیار باشند.

نازک کردن پوست در بینی گوشتی

بیماران دارای بینی گوشتی اغلب دارای لایه ضخیمی از بافت چربی در زیر پوست می باشند که باعث گوشتالو به نظر رسیدن نوک این اندام می شود. بنابراین در طی یک تکنیک جراحی باز، جراح بینی لایه ای از بافت پوست را برداشته و بدین ترتیب باعث می شود که پوست، رفتار پوست نازک را از خود نشان دهد. انقباض بهبود یافته پوست باعث می شود که تغییرات زیبایی خلق شده در طول روند رینوپلاستی، بهتر به نمایش گذاشته شده و بینی باریک تر شود.

پیوند بافت

از آنجاییکه یکی از ویژگی های بینی های گوشتی ضعیف بودن غضروف آنها است، جراح در طول روند رینوپلاستی، بمنظور خلق بینی زیباتر، از پیوند بافت سخت ( غضروف ) بخصوص در نوک بینی استفاده می کند. نوک بینی تقویت شده با پیوند غضروف، باعث می شود که پوست بینی بهتر بتواند ساختارهای داخلی را پوشش دهد.

جراحی بینی گوشتی با حفظ بافت

از آنجایی که پوست در بینی گوشتی به خوبی منقبض نمی شود و برای هماهنگ شدن پوست با چارچوب بینی زمان نسبتاً زیادی لازم است، جراح اغلب از دستاورد حفظ بافت در روند کوچک کردن بینی استفاده می کند. این به معنی ایجاد توازن بین اهداف زیبایی و الزامات ساختاری می باشد. اگر استخوان و غضروف زیادی برداشته شود، بینی بی شکل می شود. بنابراین امروزه حفظ ساختار بینی در هنگام شکل دهی آن یکی از موضوعات مورد تمرکز جراحان ماهر بینی محسوب می شود.

 • جراحی بینی غضروفی

همانطور که گفته شد بینی های غضروفی دارای پل و نوک بینی بزرگ و پهن می باشند. بنابراین عمل بینی غضروفی با هدف باریک و کوچک کردن نوک بینی انجام می شود.

در روند عمل جراحی بینی غضروفی، پل پهن بینی درمان می شود. اگر پل بینی پهن باشد، روش استئوتومی برای باریک کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روند، نوک غضروفی بینی نیز کوچک شده و پوست ضخیم، پیراسته می شود.

در صورت ضخیم بودن نوک بینی، بافت نرم اضافی برداشته می شود. همانطور که قبلاً اشاره شد، در این نوع بینی، اغلب نوک بینی نیز دارای پوست ضخیمی می باشد. برای درمان این نوک پهن، پهنای غضروف کاسته می شود.

همچنین بینی های غضروفی به دلیل داشتن پره های باز، به کاهش پهنای این بخش از طریق برداشتن بخشی از پوست بینی در این ناحیه نیز نیاز دارند. پهنای این بخش با بخیه زدن پوست آن کاسته می شود.

 • جراحی بینی کاهشی

بینی بارزترین ویژگی صورت بوده و بنابراین کانون توجه محسوب می شود. اگر افراد از شکل ظاهری این اندام خود ناراضی باشند، اعتماد به نفس خود را در موقعیت های عمومی از دست می دهند. بسیاری افراد تصور می کنند بینی بزرگی دارند. همین امر تاثیر تعیین کننده ای در چهره آنها بر جای می گذارد.

عمل بینی کاهشی برای کوچک تر یا باریک تر کردن بینی استفاده شده و در طول آن، اندازه نوک بینی کاهش یافته و سوراخ های بینی نیز کوچک تر می شوند.

در طول این روند جراح متخصص پس از مشاوره به بیمار، چارچوب بینی را تغییر می دهد، ولی پوست بینی دست نخورده باقی می ماند. برش های ریزی در داخل سوراخ های بینی ایجاد شده و جراح می تواند به غضروف و استخوان بینی دسترسی پیدا کند. لبه بینی و استخوان هایی که بینی را به گونه ها متصل می کنند نیز پیراسته می شوند. بدین ترتیب، بینی و سوراخ های آن کوچک تر شده و شکل متناسبی با کل صورت خلق می گردد. پوست به طور طبیعی دارای خاصیت ارتجاعی می باشد. بنابراین پوست پوشش دهنده بینی، به تدریج جمع شده و با یک چارچوب باریک تر، ساختار بینی را پوشش می دهد.

بهترین سن جراحی بینی - راز جراحی

بهترین سن جراحی بینی

از آنجایی که عمل بینی در دامنه سنی متنوعی از بیماران رواج دارد، در نظر گرفتن بهترین سن برای قرار گرفتن تحت این روند، حائز اهمیت هستند. جوان ترین بیماران واجد شرایط برای این عمل، دختران ۱۵ ساله و پسران ۱۶ ساله می باشند. در این سن افراد به بلوغ فیزیکی و روحی می رسند.

پشتیبانی و حمایت خانواده قبل از انجام روند عمل زیبایی بینی برای بیماران نوجوان بسیار حائز اهمیت است. جراحی بینی یک روند گزینشی بوده و مشاوره جراح با بیمار قبل از جراحی جهت ارزیابی انتظارات و اهداف از انجام این روند، بخش مهمی در این مسیر محسوب می شود.

بهترین سن جراحی بینی

کاندیدای مناسب جراحی بینی

از آنجایی که افراد بسیاری جراحی زیبایی بینی را جهت رفع دغدغه های مربوط به زیبایی خود بر می گزینند، فاکتورهایی وجود دارند که می توانند داوطلبی شما را برای این عمل تعیین نمایند. برخی از مشخصه ها در این خصوص عبارتند از:

* افراد دارای موقعیت هایی که باید بمنظور بهبود کیفیت زندگی، تحت درمان قرار گیرند. اولین و مهمترین ویژگی، درمان مشکلات زیبایی یا عملکردی بینی می باشد. برخی بیماران دچار مشکلات تنفسی یا انسداد بینی می باشند که زندگی نرمال آنها را مختل می کند.

* افرادی که از شکل و اندازه بینی خود ناراضی هستند.

* افرادی که از جراحی زیبایی بینی انتظارات منطقی دارند. بهمین منظور جراح در یک مشاوره روانشناختی، در خصوص چشم انداز صحیح بیمار برای این تصمیم بزرگ، اطمینان حاصل می نماید.

* هر چند نوجوانان نیز می توانند تحت این جراحی قرار گیرند، ولی یک جراح پلاستیک صورت خوب اغلب ترجیح می دهد تا زمانیکه فرد بتواند درست ترین تصمیم را در انتخاب های خود بگیرد، دست نگه دارد.

* افرادی که خطرات عمل را درک کرده و در اجرای کلیه اقدامات قبل و بعد از عمل، مسئولیت پذیر هستند. بیماران باید درک صحیحی از قرار گرفتن تحت این روند جراحی داشته باشند. آنها باید از کلیه خطرات و عوارض جانبی این روند آگاه بوده و بتوانند اقدامات قبل و بعد از عمل بینی را به درستی انجام دهند.

مزایای جراحی بینی چیست؟

۱ . بهبود اعتماد به نفس

اگر بینی بدشکل و نامتقارنی دارید، جراحی بینی می تواند آن را درمان نموده و اعتماد به نفس شما را به میزان قابل ملاحظه ای بهبود بخشد. عمل بینی قادر است مشکلات زیر را در بینی شما رفع کند:

 • * بینی که بسیار کوتاه یا بسیار دراز است.
 • * بینی که بسیار پهن یا بسیار باریک است.
 • * بینی که نوک آن دارای زاویه رو به بالا یا رو به پایین می باشد.
 • * بینی که دارای شکل ظاهری نامتقارنی می باشد.
 • * سوراخ های بینی که بسیار به هم نزدیک یا بسیار از هم دور هستند.
 • * بینی که دارای شکل ظاهری قوز دار است.

۲ . بهبود عملکرد بینی

بر اساس گزارش انجمن رینوپلاستی آمریکا، بدشکلی بینی می تواند باعث بروز مشکلات جدی سلامت از قبیل سینوزیت، خونریزی مکرر بینی، دشواری تنفس از راه بینی و خرخر کردن و نیز ناتوانی در بوییدن و چشیدن شود.

۳ . درمان گرفتگی بینی

آکادمی حلق و گوش و بینی آمریکا گزارش داده است که میلیون ها نفر از گرفتگی بینی رنج می برند که این مشکل از طریق عمل بینی قابل درمان است.

۴ . بهبود تنفس در سنین بالا

پیری یکی از علل رایج انسداد مجاری بینی می باشد. این مشکل در اثر ضعیف شدن برخی بافت ها و استخوان های بدن و آویزان شدن آنها در اثر نیروی جاذبه رخ می دهد. مجاری بینی نیز در برابر این تخریب مستثنی نبوده و بدین ترتیب با بالا رفتن سن، انسداد در آنها حادث می شود.

۵ . بالا رفتن و تقویت انرژی

جریان اکسیژن در بدن به ورود هوا از راه بینی وابسته است. انسداد مجرای بینی، جریان هوا را کاهش داده و در نتیجه سطح اکسیژن موجود در جریان خون را پایین می آورد. این امر باعث بروز مشکلات تنفسی شده و در نتیجه باید تحت درمان قرار گیرد.

۶ . بهبود کیفیت خواب

بیشتر افراد به دلیل انسداد مجاری بینی، نمی توانند در طول شب خواب راحتی داشته باشند. برای مثال این افراد خرخر کرده و برای هم اتاقی خود ایجاد مزاحمت می کنند. همچنین به دلیل مشکلات تنفسی، مکرراً از خواب بیدار شده و نمی توانند از داشتن یک خواب راحت لذت ببرند.

قیمت جراحی بینی

هزینه عمل بینی بر اساس فاکتورهایی از قبیل موقعیت محل عمل، متخصص جراحی زیبایی و مشکلات موجود در بینی بیمار متغیر می باشد. بنابراین کسب اطلاعات در خصوص فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت عمل بینی ، نقش مهمی را ایفا می کند. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

 • نوع عمل بینی
 • دستمزد جراح بینی
 • هزینه مشاوره
 • هزینه های بیهوشی
 • موقعیت مرکز درمان
 • هزینه های ریکاوری

خیلی از سایت ها عمل بینی را با مبالغ پایین مانند جراحی بینی با قیمت ۴ میلیون ۲ میلیون و حتی رایگان هم اعلام میکنند اما در واقیعت همچنین چیزی وجود ندارد و فقط برای تبلیغات خود این کار را انجام میدهند .و همجنین هزینه جراحی بینی در کلینیک ها و بیمارستان ها با یکدیگر متفاوت هستند مثلا هزینه جراحی بینی در بیمارستان میلاد با کلینیک های خصوصی و یا هزینه جراحی بینی در بیمارستان های خصوصی متفاوت هستند.

عوارض جراحی بینی

تمام متقاضیانی که تحت پروسه عمل بینی ، زیبایی یا درمانی ، قرار می گیرند ، باید نسبت به بروز عوارض احتمالی هوشیار باشند. البته نمی توان بروز آن ها را قطعی دانست اما در نظر گرفتن احتمال وقوع آن ها ، ضرری نخواهد داشت. داشتن اطلاعات کافی در ارتباط با عارضه ها به شما کمک می کند که در اسرع وقت بروز آن ها را تشخیص داده ، به پزشک مراجعه نموده و مراقبت های لازم را به عمل آورید. بدین نحو از وقوع مشکلات جدی تر جلوگیری خواهید کرد. جراح نیز پیش از عمل یا قبل از مرخص شدن ، نکات مراقبتی لازم را برای دوران ریکاوری به شما گوشزد می کند. رعایت مراقبت های گفته شده ریسک عوارض جراحی بینی را کاهش می دهد. اختلال هایی که ممکن است بعد از عمل بروز کنند ممکن است خفیف و زود گذر بوده یا شدید و مداوم باشند که البته برای رفع تمام آن ها تدابیری اتخاذ شده است. خونریزی ، عفونت و واکنش بدن به داروهای بیهوشی از جمله عوامل شایعی هستند که نه تنها بعد از جراحی بینی ، بلکه پس از عمل های زیبایی و درمانی دیگر نیز نمود می یابند.

سایر عوارضی که منحصراً بعد از عمل بینی ممکن است فرد را درگیر سازند عبارتند از:

 • دشواری در تنفس از طریق بینی
 • بی حسی دائم دماغ و نواحی اطراف آن
 • احتمال نامتقارن شدن ظاهر بینی
 • درد ، تغییر رنگ پوست یا ورم که امکان دارد تا مدت ها گریبان گیر فرد باشند
 • ایجاد حفره بر روی سپتوم بینی

عکس جراحی بینی

این امر واضحی است که دیدن یک رویداد ، آن را به طور کامل تری در ذهن شخص حک می کند تا اینکه صرفاً بشنود یا بخواند. البته مطالب راز جراحی به قدری جامع و قابل فهم برای همگان می باشند که حتی تنها با مطالعه نوشته ها می توانید پروسه مذکور را در ذهن خود متصور شوید.

با این حال تصمیم بر آن گرفتیم که مراحل عمل بینی را در قالب تصاویر و عکس هایی در اختیارتان قرار دهیم. بدین نحو شما می توانید با مشاهده هر عکس جراحی بینی ، به طور کامل با روند جراحی ، مدل عمل ، نحوه برش در تکنیک های مختلف ، ساختار انواع بینی ، چگونگی بخیه زدن و دیگر مرحله هایی که در پروسه دخیل هستند، آشنایی پیدا کنید.

علاوه بر این ، مشاهده تصاویر، فواید دیگری نیز دارند. شما با تماشای عکس جراحی بینی سایر افرادی که تحت رینوپلاستی قرار گرفته اند ، می توانید تا حدودی میزان مهارت عملی و دانش زیباشناختی جراح را ارزیابی نمایید. همچنین در صورتی که نسبت به خواسته های زیباجو آگاهی داشته باشید ، با دیدن عکس او در می یابید که تا چه حد به خواسته های خود دست یافته و جراح چقدر در این امر موفق بوده است.

استفاده از ابزارهای بصری ، حتی به تصمیم گیری برای انجام عمل ، برگزیدن بهترین جراح بینی ، انتخاب مدل مناسب و غیره ، به شما کمک بسیاری می کند.

جراحی بینی با لیزر

هر زمان صحبت از تکنولوژی لیزر می شود و ورود آن به حوزه های مختلف پزشکی اعلام می گردد ، متقاضیان آن دسته از جراحی ها بسیار سر ذوق می آیند. چرا که معمولاً لیزر می تواند در زمانی کوتاه ، با کمترین درد و دقتی بالا ، نتیجه دلخواه را رقم زند. اما آیا جراحی بینی با لیزر شدنی است؟ اگر متقاضی عمل رینوپلاستی هستید حتماً این بخش را با دقت مطالعه کنید تا با حقیقت این امر آشنا شوید.

البته که در جهان امروزی و علم و دانش هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد ؛ با این حال تاکنون هیچگونه عمل بینی ، به کمک فناوری مذکور ثبت نشده است. برخی از پزشکان به منظور کاهش ضخامت پوست دماغ از لیزر استفاده می کنند ؛ اما این تکنولوژی در رفع ناهنجاری های مربوط به ساختار درونی بینی ، یعنی معایب موجود بر روی استخوان ها و غضروف ها ، کاربردی ندارد. شاید در آینده ای نه چندان دور ، جراحی بینی با لیزر نیز محقق گردد. بنابراین فعلاً تا زمانی که به طور قطعی این مسئله ثابت و عملی شود ، تبلیغات مختلفی که اظهار می کنند بدون درد و خونریزی و بیهوشی ، بینی را به کمک لیزر عمل خواهند کرد را جدی نگرفته و فریب آن ها را نخورید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 56 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
67 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سارا
سارا
4 ماه قبل

سلام، خسته نباشید
من والیبال کار میکنم، میخواستم بدونم چند روز بعد از جراحی بینی میتونم والیبال رو از سر بگیرم؟

زهرا صولتی
زهرا صولتی
4 ماه قبل

سلام
یک سوال میخواستم بدون کدوم روش جراحی بینی بهتر هست؟ کسی میدونه؟

نگار لزگی
نگار لزگی
4 ماه قبل

هزینه ی جراحی بینی چقدره

آتنا رحیمی
آتنا رحیمی
4 ماه قبل

اگه گچ بینی بعد از جراحی بینی خیس شد چکار باید کرد

الیسا رادمان
الیسا رادمان
4 ماه قبل

سلام نتیجه جراحی بینی با لیزر مثل روش باز و بسته هست؟

مریم شکیبا
مریم شکیبا
4 ماه قبل

جراحی بینی طبیعی بهتره یا فانتزی؟

ثریا
ثریا
4 ماه قبل

جراحی بینی به روش بسته انجام میشه؟؟

سارا سوری
سارا سوری
4 ماه قبل

چقدر معمولا طول میکشه ورم بینی از بین بره؟

سیما
سیما
4 ماه قبل

نتیجه عمل بینی گوشتی بعد از عمل برمیگرده

مونا احدی
مونا احدی
4 ماه قبل

هزینه جراحی بینی چقدره؟

احمدی
احمدی
4 ماه قبل

جراحی بینی در تنفس تاثیر میزاره

رویا احمدی
رویا احمدی
4 ماه قبل

چقدر طول میکشه ورم بینی بعد از جراحی بینی بخوابه؟

مهدی
مهدی
4 ماه قبل

جراحی بینی باعث تغییر صدا میشه؟

رضا میرشامی
رضا میرشامی
4 ماه قبل

چقدر طول میکشه ورم بینی بعد از جراحی بینی بخوابه ؟

پریوش الهیاری
پریوش الهیاری
4 ماه قبل

جراحی بینی طبیعی بهتره یا فانتزی؟

نگار جوادی
نگار جوادی
4 ماه قبل

برای جراحی بینی بیهوشی بهتر است یا بی حسی موضعی؟

حسین قاقالو
حسین قاقالو
4 ماه قبل

بهترین مدل برای جراحی بینی مردانه چیه؟

بهار هاشمی
بهار هاشمی
4 ماه قبل

میتونم همزمان با عمل زیبایی بینی ، پولیپ بینیم رو هم درمان کنم؟؟

سارا نصیر
سارا نصیر
4 ماه قبل

معمولا تا چقدر طول میکشه شکل اصلی بینی مشخص شه بعد جراحی

پرند آشتیانی
پرند آشتیانی
4 ماه قبل

آیا جراحی بینی رو بویایی تاثیر منفی میذاره؟

سولماز سحری
سولماز سحری
4 ماه قبل

چند ماه باید چسب بزنیم که بینی فرم بگیره

کیانا خان بابایی
کیانا خان بابایی
4 ماه قبل

بینی من نوکش یکم بزرگه به نظرتون اگر جراحی بینی انجام بدم درست میشه؟ مشکلی پیش نمیاد؟

رعنا صادقی
رعنا صادقی
4 ماه قبل

آیا در صورت ابتلا به روماتیسم میشه جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

سارا حصاری
سارا حصاری
4 ماه قبل

خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون

سروناز ربانی
سروناز ربانی
4 ماه قبل

سلام در سن ۴۵ سالگی هم میشه جراحی بینی انجام داد؟

علیرضا توکلی
علیرضا توکلی
4 ماه قبل

تا چند وقت بعد از جراحی بینی گوشتی باید چسب بزنم؟

سهیل آرمان
سهیل آرمان
4 ماه قبل

چه مدل بینی برای جراحی بینی مردانه خوبه ؟

سحر نکونام
سحر نکونام
4 ماه قبل

تا چه مدت لازمه چسب بزنیم

دلارام عرفانیان
دلارام عرفانیان
4 ماه قبل

برای ترمیم بینی، حتما نیاز به پیوند غصروف هست؟ بدون پیوند نمیشه بینی رو ترمیم رد؟

الهه قدیری
الهه قدیری
4 ماه قبل

قیمت جراحی بینی گوشتی با استخوانی فرق داره؟

مونا امیری
مونا امیری
4 ماه قبل

با جراحی بینی بسته میشه زیبایی هم عمل کرد یا حتما باید جراحی باز باشه ؟

هستی احمدوند
هستی احمدوند
4 ماه قبل

برای از بین رفتن جای بخیه بینی چیکار باید بکنیم

ستاره گلاب‌زاده
ستاره گلاب‌زاده
4 ماه قبل

اگه قبلا بینی جراحی شده باشه و بخوام دوباره جراحی بینی انجام بدم تا پروجکشن بینیم کم بشه؟
اگر بله، تا چند درصد میشه پروجکشن رو کم کرد؟

نازنین امیری
نازنین امیری
4 ماه قبل

قیمت جراحی برای بینی گوشتی بیشتره؟

سمانه نجفی
سمانه نجفی
4 ماه قبل

ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی تا چند وقت ادامه داره؟

نیلا
نیلا
4 ماه قبل

در چه صورتی بعد از جراحی بینی باید تزریق کورتون انجام داد؟

الهه مقدم
الهه مقدم
4 ماه قبل

تا چند ماه بهتره چسب بزنیم؟

samira
samira
4 ماه قبل

جراحی بینی گوشتی و استخوانی با هم دیگه فرق دارن؟

نگین فضلی
نگین فضلی
4 ماه قبل

هزینه جراحی بینی گوشی رو میخواستم بدونم

سنا چراغی
سنا چراغی
3 ماه قبل

سلام جراحی به روش باز بهتره یا بسته

امیرطاهری
امیرطاهری
2 ماه قبل

عوارض جراحی بینی میشه بگین؟

طاهره
طاهره
2 ماه قبل

احتمال ابتلا به سرطان سینه تو چه سنی بیشتره

سیما فروزان
سیما فروزان
2 ماه قبل

سلام عالی بود

روژان صادقی
روژان صادقی
1 ماه قبل

مطالب جالبی بود

رها نافعی
رها نافعی
1 ماه قبل

تا قبل عید حتما عمل میکنم

عاطفه رحیمی
عاطفه رحیمی
25 روز قبل

تیپ پلاستی ماندگار هست ؟

پروا خانسار
پروا خانسار
24 روز قبل

توضیح در مورد تیپ پلاستی میدین لطفا ؟

مقالات مرتبط

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی معمولاً مطلوب ترین نتایج را ارائه می دهد. از گذشته تا کنون بینی های استخوانی، در نزد جراحان بسیار محبوب بوده و هستند؛ زیرا این بینی ها به دلیل ساختار مناسبی که دارند، پس از جراحی نتیجه بسیار زیبا و رضایت بخشی را هم برای جراح و هم برای فرد رقم می...

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت دندان یک راه حل فوق العاده برای داشتن لبخندی زیبا می باشد که می تواند اعتماد به نفس را به ارمغان آورده و یک تاثیر مثبت ماندگار را بر جای گذارد. اصلاح طرح لبخند با لمینت بعنوان یک روند دندانپزشکی زیبایی بدون درد، می تواند دامنه وسیعی از دغدغه های رایج در دندان را...

پولیپ بینی

پولیپ بینی

پولیپ بینی، بافت نرم، ناهنجار، متورم و کیسه ای شکلی می باشد که در پوشش داخلی بینی یا سینوس های شما رشد می کند. سینوس ها گروهی از فضاهای پر شده با هوا در داخل استخوان های سر شما می باشند. آنها به حفره بینی متصل می شوند. این حفره، یک فضای بزرگ پر شده با هوا در پشت بینی...

جراحی چانه

جراحی چانه

جراحی چانه یا ژینوپلاستی، یک روند جراحی برای شکل دهی مجدد چانه از طریق بزرگ کردن با پروتز یا کوچک کردن استخوان در طی یک فرایند جراحی می باشد. جراح با اجرای روندهایی بر روی خط پایینی فک و ناحیه چانه، تناسب بخش های مختلف صورت را بهبود بخشیده و به این ترتیب به بالا رفتن...

پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه عبارتی است که به تنوع وسیعی از روندها برای بهبود چانه جهت ارتقا دادن ویژگی های زیبایی صورت مربوط می شود. این روندها در دامنه ای از گزینه های بدون جراحی تا گزینه های جراحی، گسترده است. یک دستاورد واحد برای پروتز چانه وجود ندارد. در نظر گرفتن شکل منحصر به فرد...

جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش ، نوعی جراحی زیبایی و درمانی است که عمدتاً برای درمان گوش های برجسته که به شکلی نامتناسب، بزرگ بنظر می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جراحی گوش یک جراح پلاستیک شکل و موقعیت گوش های شما را درمان می کند. عمل گوش می تواند اینگونه مشکلات گوش را در...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

لیفت ابرو

لیفت ابرو

لیفت ابرو در دسته پروسه های زیبایی و جوانسازی چشم و نواحی اطراف آن قرار می گیرد. به مرور زمان و با افزایش سن ، پوست رفته رفته استحکام و کشسانی خود را از دست می دهد. از طرفی نیز کلاژن سازی پوست متوقف می شود. تمام این موارد به بروز چین و چروک بر روی قسمت های مختلف صورت...

لیفت صورت

لیفت صورت

لیفت صورت یک روند جراحی برای بالا کشیدن و محکم کردن بافت افتاده صورت جهت بازیابی چهره طبیعی تر و جوان تر می باشد. لیفت صورت اغلب به عنوان روند بازگرداندن زمان به عقب و کمک به خلق نسخه جوانتر از یک فرد، تعریف می شود. با برداشتن پوست افتاده و اضافی، صاف کردن چین های...

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی...