| خانه 4 بلاگ 4 لیفت بینی

لیفت بینی

آذر ۷, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۸ دیدگاه ها

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای رفع عیوب دماغ ، جراحی بینی است؛ اما بعضی ها به علل مختلف ، مثلاً ترس از بیهوشی ، ترجیح می دهند به پروسه های غیر جراحی مانند لیفت بینی روی می آورند. پیش تر عمل بینی را در مقالات بسیاری از راز جراحی مورد بحث قرار داده ایم. اکنون می خواهیم به روندهای کم تهاجم و غیرتهاجمی لیفت بینی بپردازیم.

لیفت بینی در راز جراحی

لیفت دماغ با نخ و تزریق فیلرهای پوستی از قبیل متدهایی هستند که فرد بدون قرارگیری تحت بیهوشی عمومی می تواند ظاهر بینی خود را تغییر دهد. هر یک از موارد فوق مزایا و محدودیت هایی دارند که هر فرد با توجه به شرایط خود یکی را به عنوان بهترین گزینه انتخاب می کند. اگر شما هم مدت هاست به دنبال روشی مناسب جهت بهسازی شکل دماغ خود هستید ، این مقاله را تا پایان مطالعه کنید؛ زیرا با اطلاعاتی که از این نوشته کسب می کنید ، می توانید تصمیم گیری بهتری انجام دهید.

لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ یک پروسه کم تهاجم و برگشت پذیر بوده که نتیجه حاصل از آن پیش از شروع روند نیز قابل پیش بینی است. یکی از مزیت های این روش به خصوص برای کسانی که از اتاق عمل و تیغ جراحی هراس دارند ، این است که برش و خونریزی چندانی در کار نیست. برای انجام لیفت ، متخصص از نخ های جذبی به نام PDO (پلی دی اکسانن) استفاده می نماید که به سبب ایمنی بالای آن ها ، سال ها در زمینه زیست پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار گرفته اند. ترکیبات سازنده نخ های PDO غیر حساسیت زا بوده و بدن نسبت به آن ها واکنش تهاجمی یا دفاعی نشان نمی دهد. همچنین کاملاً زیست تجزیه پذیر هستند ؛ بدین معنا که به تدریج ، به طور کامل توسط بدن جذب می شوند. یکی از بارزترین محدودیت های این پروسه این است که عیوب عملکردی بینی را درمان نمی کند و تنها به ایرادات ظاهری دماغ می پردازد.

لیفت بینی با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که سایز بینی آن ها کوچک یا متوسط می باشد.

افرادی که ضخامت پوست دماغ آن ها کم است.

دفورمیتی بینی آنان در حد معمول بوده و بافت های غضروفی آن انعطاف پذیری بالایی دارند.

چگونگی انجام لیفت بینی با نخ

پروسه لیفت دماغ با استفاده از نخ های PDO از سه مرحله آماده سازی ، نحوه انجام پروسه و ریکاوری بعد از آن تشکیل شده است. برای آن که نتیجه دلخواه بدست آید باید هر سه مرحله به طور دقیق و صحیح سپری شوند.

آماده سازی برای لیفت بینی

در طول جلسه مشاوره ، پزشک نکات مهمی را که باید قبل از پروسه رعایت کنید ، در اختیارتان می گذارد که البته برای تمامی روندهای زیبایی و درمانی مشترک هستند.

برای آن که احتمال خونریزی در طول فرایند کاهش یابد ، باید یک هفته پیش از آن ، مصرف آسپیرین ، داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن، مکمل های حاوی ویتامین E و سایر داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.

ویتامین K از شدت کبودی پس ازپروسه می کاهد؛ بنابراین پیشنهاد می شود ،چند هفته قبل از فرایند ، سبزیجات که سرشار از این نوع ویتامین هستند را به میزان زیاد مصرف کنید.

پیش از موعد مقرر شده برای لیفت بینی با نخ آب به میزان زیادی بنوشید و وعده غذایی سالم و کاملی مصرف نمایید.

نحوه انجام پروسه

فرایند لیفت بینی با استفاده از نخ در کمتر از یک ساعت پایان می پذیرد؛ برای آن که لازم نیست فرد تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد و همچنین و برشی در طول پروسه ایجاد نمی شود. برای شروع از شما خواسته می شود بر روی تخت به صورت طاقباز بخوابید. سپس به جهت آن که فشار و دردی را در طول فرایند احساس نکنید ، به بینی و نواحی اطراف آن بی حسی موضعی اعمال می شود. پس از آن پزشک وارد سازی نخ ها را آغاز می کند. در ابتدا برای زاویه دادن و برجسته کردن دماغ (کاهش پهنای آن) نخ های ظریف و باریک را به طور افقی در راستای پل بینی و برای لیفت بینی ، نخ را به طور عمودی به نوک بینی وارد می کند.

نخ های PDO از دو جهت در تغییر شکل بینی ، تاثیر گذار هستند. اول اینکه به عنوان یک تکیه گاه برای ساختار دماغ ایفای نقش کرده و بینی را در فرم جدید خود نگه می دارند. دوم اینکه محرک فرایند کلاژن سازی هستند؛ بدین نحو که افزایش کلاژن ها در آن ناحیه به ماندگاری بیشتر نتیجه بدست آمده کمک می کند. تعداد نخ های مورد استفاده برحسب اصلاحات موردنیاز هر شخص معین می گردند. نتیجه بلافاصله پس از اتمام پروسه ، قابل مشاهده است.

ریکاوری بعد از لیفت بینی

به جهت کم تهاجم بودن این روش، ریکاوری آسانی پیش روی شما قرار دارد ؛ به طوریکه بعد از پایان کار می توانید به انجام امور روزانه خود مشغول شوید. ممکن است در طول پروسه بی حسی ، کمی سوزش احساس نمایید. پس از ورود نخ ها به محل کمی فشردگی و درد در بینی را تجربه خواهید کرد که چند روزی بعد از آن نیز باقی می مانند. داروهای مسکن می توانند به تسکین این دردها کمک کنند. متورم شدن بینی ، کبودی و حساس شدن آن بعد از لیفت با نخ قابل انتظار است که طی چند روز یا نهایتاً ۲ هفته رفع می گردند.

قرار دادن کمپرس یخ می تواند انتخاب خوبی برای کاهش ورم و کبودی باشد. همانطور که گفتیم دماغ بعد از پروسه کمی حساس می شود ؛ از این رو برای جلوگیری از آفتاب سوختگی ، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و علاوه بر آن از قرارگیری در مکان های بسیار گرم اجتناب کنید. تمرینات ورزشی که پر فشار و پر تحرک هستند را به مدت ۲ هفته متوقف سازید. اسکراب ، مالش یا لایه برداری بینی را نیز در این بازه زمانی کنار بگذارید.

مزایای لیفت بینی با نخ

می توان برگشت پذیر بودن آن را به نوعی نکته مثبت دانست؛ از این نظر که اگر فرد از نتیجه راضی نباشد نیازی نیست مجدد تحت تیغ جراحی قرار گیرد بلکه بعد از گذشت مدتی ، نخ ها جذب شده و بینی به فرم طبیعی خود باز می گردد.

به لحاظ هزینه ، در قیاس با رینوپلاستی ، بسیار مبلغ پایینی بابت آن پرداخت می شود.

ایمنی بالا ، دوره ریکاوری آسان و نمایان شدن نتیجه نهایی  پس از گذشت مدتی کوتاه نیز از دیگر مزیت های آن هستند.

لیفت بینی با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

به محض خاتمه یافتن فرایند ، تغییرات و اصلاحات انجام شده قابل مشاهده هستند و به مرور با کلاژن سازی پوست در آن ناحیه طی ۳ الی ۶ ماه بعدی تا یک سال نیز نتیجه حاصل شده ، بهبود می یابد. معمولاً ماندگاری اثر آن یک الی ۲ سال در نظر گرفته می شود. گفته شده است اگر ۹ بعد از اولین پروسه لیفت بینی ، مجدداً تحت فرایند مذکور قرار بگیرید ، نتیجه به مدت طولانی تری باقی مانده و حتی ممکن است بخشی از اثر آن برای همیشه بر روی بینی باقی بماند.

لیفت بینی با نخ برای چه کسانی مناسب نیست؟

افرادی که دماغ های بسیار بزرگی دارند و ساختار آن استخوانی و برجسته است

کسانی که به انحراف بینی دچار بوده

بافت نوک بینی آن ها سفت و بسیار محکم می باشد

آنانی که پوست دماغ شان ضخیم است.

لیفت بینی با تزریق فیلر

لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر یکی دیگر از متدهای زیباسازی بینی بدون جراحی است. طی این روند متخصص با تزریق فیلرهایی به زیر پوست که حاوی هیالورونیک اسید هستند ، ظاهر بینی را تغییر داده و اثر آن حدود ۶ ماه ماندگاری دارد. این پروسه نیز در مقایسه با عمل بینی ، غیرتهاجمی بوده و هزینه کمتری بابت آن پرداخت می شود. از این رو زمان انجام فرایند بسیار بسیار کوتاه بوده ، حدود ۱۵ دقیقه ، و دوره ریکاوری آسانی را به همراه دارد. این فرایند برای کسانی مناسب است که می خواهند قوز و برآمدگی بینی شان را که سبب افتادگی آن نیز شده اند، بپوشانند.

نحوه عملکرد فیلرها در لیفت بینی

فیلرها مواد ژل مانندی هستند و همانطور که گفته شد حاوی هیالورونیک اسید می باشند. این مواد به زیر پوست بینی تزریق شده و ناهنجاری های ظاهری را برطرف می سازند. ژل در لایه های عمیق پوست در محل تزریق شده ، قرار می گیرد و به مدت چند ماه برای دماغ ظاهری جدید خلق می سازد. با توجه به نوع پوست بینی فرد و کیفیت مواد مورد استفاده ، مدت زمان ماندگاری ممکن است برای هر شخص کمی متفاوت باشد.

چگونگی انجام پروسه  لیفت بینی با تزریق فیلر

پس از مشاوره و انجام اقدامات لازم ، نوبت تزریق برای فرد معین می شود. در آن روز پزشک از شما می خواهد که دراز بکشید و سر خود را به سمت بالا نگه دارید. امکان دارد که بر روی دماغ و اطراف آن بی حسی اعمال گردد. بعد از آن که داروی بی حسی اثر کرد ، تزریق انجام می شود. پزشک فیلر را به نواحی نزدیک به بینی و پل آن تزریق می کند. در این هنگام کمی فشار احساس خواهید کرد. لیفت بینی با تزریق ژل چیزی حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه زمان می برد.

نواحی مورد هدف برای لیفت دماغ با تزریق ژل

این فرایند پل دماغ ، نوک بینی و قسمت های پیرامون آن را مورد هدف قرار می دهد و در رفع برآمدگی های بینی ، برجسته سازی نوک دماغ و لیفت آن بسیار مؤثر است.

پس از تزریق فیلر به بینی چه چیزی در انتظارتان است؟

مطابق معمول ، درد ، ورم و قرمزی در ناحیه هدف نمایان می شوند که نهایتاً بعد از یک الی دو ساعت رو به بهبودی می روند. با کاهش یافتن این اثرات ، نتیجه بهتر مشخص می گردد. برای استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش التهابات پدید آمده باید از پزشک خود اجازه بگیرید. شکل نهایی بینی در حدود یک الی ۲ هفته نمایان خواهد شد.

سخن آخر

به طور کلی تمام متدهای گفته شده اثرگذاری قابل قبولی دارند و می توانند رضایت افراد را جلب کنند. با اینحال هر شخص می تواند با در نظر گرفتن شرایط و خواسته های خود با یک فرد متخصص مشورت نماید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا پارسا
زهرا پارسا
1 ماه قبل

آیا بعد از لیفت بینی با نخ جای نخ ها در بینی دیده نمی شود ؟

شهلا
شهلا
1 ماه قبل

مقالتون خیلی جالب بود نمیدونستم لیفت بینی هم وجود داره

شهلا احمدزاده
شهلا احمدزاده
1 ماه قبل

مقاله لیفت بینی خیلی جالب و کامل بود

زهرا پارسا
زهرا پارسا
1 ماه قبل

ماندگاری لیفت بینی با نخ چه قدر است ؟

عباسی
عباسی
1 ماه قبل

عوارض لیفت بینی چیه؟؟؟😥😥

زهرا اسکندری
زهرا اسکندری
1 ماه قبل

ماندگاری لیفت بینی با نخ چقدر است؟

مهسا اسماعیلی
مهسا اسماعیلی
1 ماه قبل

لیفت بینی با نخ بهتره یا ژل؟

جمالی
جمالی
1 ماه قبل

لیفت بینی عوارض خطرناکی نداره؟

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...