| خانه 4 جراحی بدن 4 لیفت سینه

لیفت سینه

دی ۱۵, ۱۴۰۰ | جراحی بدن | ۹۷ دیدگاه ها

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده و اعتماد به نفس را به شما هدیه دهد. با مطالعه اطلاعات جامع و کامل گردآوری شده توسط راز جراحی ، قدم مثبت و کارسازی را در پیشبرد هر چه بیشتر این روند جراحی و دستیابی به نتیجه مطلوب بردارید.

قطعاً داشتن اطلاعات کامل از مراحل مختلف جراحی لیفت سینه یا به عبارتی عمل بالا کشیدن سینه ، می تواند کمک بسزایی در پیشرفت صحیح روند این جراحی داشته باشد.

اگر قصد انجام این روند جراحی را دارید ، یک روش برای تشخیص مفید بودن جراحی لیفت سینه برای شما ، این است که یک مداد را در زیر سینه هایتان قرار دهید ؛ اگر مداد در همانجا باقی ماند و نیفتاد ، لیفت پستان گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

گاهی دلیل انتخاب این جراحی، نارضایتی از شکل سینه ها و احساس افتادگی سینه می باشد.

گاهی نیز دلیل این انتخاب ؛ بزرگ بودن هاله ، ناحیه قهوه ای یا صورتی رنگ در سینه ها می باشد. موارد زیر می تواند در بروز چنین حالتی دخیل باشد :

 • بارداری
 • شیردهی
 • تغییر وزن
 • سن
 • نیروی جاذبه
 • عوامل ژنتیکی

این عمل زیبایی سینه معمولاً بر یک مبنای سرپایی انجام می شود ، به این معنی که بعد از روند نیازی به بستری شدن نمی باشد.

اما بهتر است بدانید که ماستوپکسی حدوداً ۳ ساعت طول کشیده و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

باید اشاره داشت که برخی زنان همزمان با لیفت سینه ، پروتز سینه را نیز انجام می دهند.

انواع تکنیک های لیفت سینه - راز جراحی

انواع تکنیک های لیفت سینه

جراحی لیفت پستان روندی است که جراح سینه بهترین گزینه را بر حسب تناسبات بدن، میزان افتادگی سینه ها و در نهایت هدف شما از انجام این روند، انتخاب می کند. در طول جلسه مشاوره، جراح پلاستیک شما، یکی از تکنیک های زیر را به شما پیشنهاد می کند:

 • لیفت سینه هلالی ( Crescent )

این تکنیک معمولاً برای افرادی توصیه می شود که دچار حداقل افتادگی سینه هستند. در این تکنیک، یک برش از نیمه لبه بیرونی فوقانی هاله ایجاد می شود. این امر باعث می شود که جای زخم بر جای مانده عملاً غیر قابل رویت باشد، چون به طور نرمال در رنگدانه های تیره هاله پنهان می شود.

 • لیفت سینه پیرا هاله ای

این تکنیک که تحت عنوان لیفت دونات نیز خوانده می شود، گزینه بسیار مناسب برای زنانی است که سینه های لطیفی دارند. با استفاده از این تکنیک، جراح شما، یک برش دایره ای شکل را در اطراف کل لبه بیرونی هاله ایجاد می کند. این تکنیک هم به مانند تکنیک قبل، هیچگونه جای زخم آشکاری را بر جای نمی گذارد.

 • لیفت سینه عمودی

لیفت پستان عمودی برای زنانی که افتادگی سینه آنها متوسط بوده و به شکل دهی بیشتر سینه ها نیاز دارند، گزینه ایده آلی محسوب می شود. در این تکنیک، دو برش مورد نیاز است: یک برش دایره ای شکل در اطراف لبه بیرونی هاله و برش دیگر، به صورت عمودی از زیر هاله به سمت پایین به طرف چین طبیعی سینه می باشد. شکل این برش ها شبیه به آبنبات چوبی می باشد و بهمین دلیل نام مستعار آن نیز لیفت آبنبات چوبی می باشد.

 • لیفت سینه آنکور

در این تکنیک لیفت سینه، برش ها به شکل یک لنگر ایجاد شده و برای زنانی که دارای افتادگی قابل ملاحظه در سینه های خود بوده و به شکل دهی زیاد در این اندام نیاز دارند، مناسب می باشد. این تکنیک که تحت عنوان T وارونه نیز شناخته می شود، به سه برش نیاز دارد.

۱ . یک برش دایره ای شکل در لبه بیرونی هاله، مثل لیفت پیرا هاله ای.

۲ . یک برش عمودی از قسمت تحتانی هاله تا چین زیر سینه.

۳ . یک برش ایجاد شده به صورت افقی در طول چین طبیعی سینه.

مراحل لیفت سینه

تا کنون چیزهای زیادی درباره عمل لیفت سینه گفته ایم، ولی همیشه ساده ترین راه، بهترین راه است. پس با ما باشید تا راهنمای مرحله به مرحله لیفت سینه را با یکدیگر مرور کنیم.

مرحله اول: علامت گذاری بر روی سینه بیمار

جراح خطوطی را بر روی سینه ارزیابی می کند که نشان دهنده پوست اضافی قابل برداشت و محل جدید نوک سینه می باشد.

نوک سینه به موقعیت بالاتری قرار داده می شود. افتادگی سینه در اثر پتوز ( عبارتی که برای افتادگی سینه استفاده می شود) ایجاد می شود. پتوز در اثر بالا رفتن سن، کاهش وزن، شیردهی و بارداری های مکرر، تشدید می شود.

مرحله دوم: ایجاد برش در اطراف نوک سینه

این برش ها عموماً برای کاهش اندازه نوک سینه و در اثر کشیدگی و افتادگی سینه ها اندازه آنها بزرگ تر می شود، ایجاد می گردند.

پس از ایجاد برش، پوست اضافی اطراف آن، برداشته می شود.

مرحله سوم: برداشتن پوست اضافی

در سینه های آویزان یا پتوز شده، پوست اضافی نسبت به مقدار بافت سینه بمنظور ترمیم و اصلاح این نسبت، برداشته می شود. در عمل لیفت سینه، پوست برداشته می شود، ولی بافت سینه بمنظور ایجاد حداکثر حجم در این اندام، دست نخورده باقی می ماند.

مرحله چهارم: بستن پوست باقی مانده در اطراف نوک سینه تازه شکل گرفته

در این مرحله سینه های بالا کشیده شده، شکل می گیرند. جراح با دقت پوست را بمنظور خلق بهترین نتیجه نهایی ممکن بخیه می زند. در این مرحله شاهد کشیده شدن پوست خصوصاً در ناحیه تا خورگی سینه خواهد بود. این جمع شدگی برای به حداقل رساندن برش ها الزامی می باشند، و در حین بهبود پوست، این چین و چروک های کوچک، صاف می شوند و تنها آثار جزئی از جای زخم به صورت یک خط ریز بر جای می ماند.

هدف از انجام جراحی لیفت سینه چیست؟

غالباً افراد ، به خصوص زنان ، زمانی که از اندام خود رضایت ندارند ، جراحی های پلاستیک را برای بهبود ظاهر خود بر می گزینند. بالا کشیدن سینه با لیفت سینه یکی از عمل های زیبایی بدن است که در راستای این هدف به انجام می رسد. البته برخی از بانوان معتقدند که بعد از لیفت پستان ، ظاهر سینه هایشان باید بدون عیب باشد. اما در حقیقت باید بدانید که قابلیت هر عمل چیست و طی آن چه مشکلاتی قابل حل می باشند. هدف از انجام ماستوپکسی این است که با برداشتن پوست های اضافی سینه و تغییر محل قرارگیری هاله تیره نوک پستان ، بافت سینه به سمت بالا کشیده  شود و حالت شل و آویزان بودن آن برطرف  گردد. عمل لیفت پستان به منظور افزایش سایز به انجام نمی رسد.

چگونه می توانید موفقیت عمل جراحی لیفت سینه را تضمین کنید؟

برای آن که بهترین عمل لیفت پستان را تجربه کنید باید تمام مراحل ، اعم از اقدامات قبل و مراقبت های بعد را به طور دقیق و با صبوری به انجام رسانید. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که به وقوع این امر منجر می شود ، تحقیق کردن و کسب اطلاعات در حیطه عمل مذکور می باشد. با پیروی از این مراحل مطمئناً درصد موفقیت عمل لیفت سینه نیز افزایش می یابد و دیگر به جراحی ترمیمی سینه نیاز پیدا نخواهید کرد .

 • تحقیق و پرس و جو برای انتخاب بهترین جراح سینه

با توجه به مطالعات صورت گرفته از جانب انجمن جراحی زیبایی آمریکا ، برای دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی لیفت پستان ، یک شرط لازم و اساسی وجود دارد که آن انجام تحقیقات لازم در راستای برگزیدن بهترین جراح سینه ایران می باشد. زیرا عمده اشکالات و عوارضی که پس از عمل برد را درگیر می سازد به سبب نداشتن تجربه و تخصص کافی جراح منتخب است. از این رو این مرحله را باید بسیار جدی بگیرید.

پلتفرم های اجتماعی در روند تحقیقاتی می توانند کمک بسیاری به شما کنند. از طریق اپلیکیشن هایی همچون اینستاگرام که امروزه اکثر متخصصان در آن فعالیت دارند ، می توانید نمونه کارهای ایشان را مشاهده نموده و با دیگر افرادی که در گذشته به پزشک مورد نظر مراجعه نموده اند ، ارتباط بگیرید. همچنین می توانید به سایت هایی مانند راز جراحی که اطلاعات کاملی را در مورد هر پروسه ارائه داده است رجوع کنید و اطلاعات لازم را بدست آورید.  ارزیابی سوابق کاری پزشک و استعلام مدارک و تخصص وی از طریق سازمان نظام پزشکی کشور ، نیز می تواند اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهد.

 • مشاوره حضوری قبل از عمل لیفت سینه

بعد از آن که از میان متخصصان ، پزشکان مد نظر خود را انتخاب کردید ، بهتر است برای تحقیقات بیشتر و البته دقیق تر با آنان به صورت حضوری ملاقاتی داشته باشید. گفت و گو به صورت حضوری می توانید شما را با نحوه رفتار پزشک با مراجعه کننده و خلق و خوی ایشان آشنا سازد. در جلسه مشاوره هر سوالی در مورد جراحی ، که ذهن تان را مشغول کرده است ، بپرسید.

ممکن است مطلب زیر کمی غیر معمول به نظر رسد اما در ادامه لیستی از پرسش هایی را که به شما کمک می کند بهتر و سریع تر تصمیم گیری نماید ، برایتان فراهم آورده ایم. این سوالات را در جلسه حضوری از جراح بپرسید.:

 1. تا به الان چندین عمل لیفت پستان انجام داده اید
 2. تا کنون فردی از مراجعه کنندگان به عوارض بعد از عمل مبتلا شده اند؟
 3. آیا در صورت بروز عوارض یا راضی نبود فرد از نتیجه جراحی ، مسئولیت آن را برعهده می گیرد؟
 4. چه خدماتی را قبل و بعد از عمل لیفت پستان ارائه می دهید؟
 5. آیا عکس های واقعی و بدون ادیت از جراحی های پیشین در دسترس تان هست؟

نمودار ریکاوری لیفت سینه

پیش از جراحی : تست و ماموگرام پیش از جراحی در صورت نیاز ، انجام می شود. بیمار داروهای مسکن ، آنتی بیوتیک ها و تسکین دهنده های ماهیچه، تجویز شده توسط جراح را تهیه می کند.

جراحی : جراحی کامل لیفت سینه تقریباً ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه طول می کشد. قبل از روند ، آنتی بیوتیک به صورت تزریق درون وریدی به بیمار داده می شود.

اتاق ریکاوری : تقریباً ۱ ساعت بیمار به همراه یکی از نزدیکان، که مسئولیت مساعدت و نگهداری از او را در شب بعد از جراحی بر عهده گرفته است، به منزل بازگردانده می شود.

بعد از جراحی : بیمار باید سوتین جراحی را بر تن داشته باشد. در جراحی لیفت پستان ، معمولا لوله های تخلیه ترشحات در ناحیه درمان قرار داده نمی شود.

ویزیت اول بعد از لیفت سینه : جلسه ویزیت اول معمولاً ۳ تا ۵ روز بعد از جراحی برگزار می شود. پانسمان ، توسط پزشک برداشته شده و تعویض می شود. شما می توانید بعد از این ویزیت به طور کامل دوش بگیرید.

ویزیت دوم بعد از جراحی : ویزیت دوم ، معمولاً ۱۸ تا ۲۱ روز بعد از جراحی می باشد.برش ها کنترل می شوند و درمان جای زخم سیلیکون آغاز می شود. شما می توانید به باشگاه بروید، در طول روز سوتین های فنر دار بر تن کنید و در شب سوتین های نرم پشتیبان بپوشید.

ویزیت سوم بعد از جراحی : این ویزیت ۳ تا ۴ ماه بعد از جراحی برگزار شده و پس از آن بر یک مبنای یک ساله خواهد بود.

دوره نقاهت لیفت سینه

قبل از لیفت سینه یا درمان افتادگی سینه ، دستورالعمل های کامل برای مراقبت های قبل و بعد از عمل لیفت پستان ، توسط پزشک در اختیار شما قرار داده می شود.

پس از جراحی :

بسیاری از زنان که تحت این درمان قرار گرفته اند ؛ می توانند چند روز بعد از جراحی ، به فعالیت های نرمال خود بازگردند.

بسیاری از افراد بعد از لیفت سینه ، تنها به مصرف اندکی داروی مسکن نیاز پیدا می کنند و برخی از آن ها به علت عدم تجربه کردن درد ، اصلا به مصرف داروی مسکن نیاز پیدا نمی کنند.

بیشتر بیماران ، اندکی کبودی را تجربه می کنند.

برخی بیماران تغییرات موقتی یا دراز مدت را در حس سینه های خود تجربه می کنند. این تغییر حس احتمالاً شامل درد ، حساس شدن ، حس مور مور شدن یا بی حسی در ناحیه درمان شده می باشد. البته ، تغییر حس در نوک سینه معمولاً در اثر انجام عمل لیفت سینه ، به صورت دائمی نخواهد بود.

بیماران اجازه دارند سه هفته بعد از جراحی ، فعالیت های خود را از سر بگیرند.

آن هایی که تحت ماستوپکسی قرار گرفته اند بهتر است به مدت ۳ ماه در طول خواب ، سوتین های مخصوص ورزشی بر تن کنند.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

 1. در طول ۲۴ ساعت اول استراحت کنید.
 2. حتما باید یکی از دوستان یا نزدیکان شما در طول این ۲۴ ساعت در کنار شما بوده و از قبل ، دستورالعمل ها را مطالعه کرده باشد.
 3. زمانی که می خواهید از جای خود بلند شوید و قدم بزنید ، حتماً باید کسی در کنارتان باشد.
 4. اگر حالت تهوع ندارید ، می توانید مایعات بنوشید و پس از آن می توانید غذاهای نرم میل کنید.
 5.  وقتی با مصرف این مواد ، گوارش تان به حالت عادی بازگشت ؛ می توانید رژیم نرمال خود را از سر بگیرید.
 6. در طول هفته اول انجام فعالیت های سنگین مجاز نمی باشد.
 7. در موقع دراز کشیدن ، در حالت کاملاً درازکش قرار نگیرید و با گذاشتن چند بالش ، سرتان را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 8. عدم استفاده از دست ها برای گرفتن از لبه تخت و بلند شدن ، بسیار حائز اهمیت است ؛ برای بلند شدن از روی تخت حتما دست ها را به حالت دست به سینه بر روی قفسه سینه قرار دهید ، لذا جهت راحتی برای بلند شدن بهتر است بر روی یک کاناپه دراز بکشید.
 9. حداقل تا ۴ روز بعد از لیفت سینه ، رانندگی نکنید.
 10. در طول هفته های دوم و سوم بعد از جراحی ماستوپکسی ، آرام آرام فعالیت های خود را افزایش دهید و بیشتر پیاده روی کنید.
 11. پس از سپری شدن این مدت می توانید کارهای منزل را به آرامی انجام دهید.
 12. تورم ، کبودی و اندکی ترشحات خون آلود و همچنین بیرنگ شدن ناحیه درمان از عوارض جانبی و طبیعی این روند می باشد.
 13. در طول چند روز اول بعد از جراحی بالا کشیدن سینه ، یک طرف نسبت به طرف دیگر اندکی متفاوت است؛ ولی با گذر زمان و فروکش کردن تورم، هر دو سینه متقارن می شوند و کانتور مورد نظر با کمک نیروی جاذبه و گذر زمان ، به دست می آید.
 14. می توانید در روز دوم بعد از جراحی ، دوش بگیرید و گاز استریل را تعویض کنید؛ ولی نوار استریپ را دست نخورده باقی بگذارید.
 15. پس از اتمام جراحی بالا کشیدن سینه ، سوتین مخصوصی بر تن می کنید که باید به صورت ۲۴ ساعته تا ۶ هفته بر تن داشته باشید.
 16. بعد از ۲ روز می توانید برای شستن این سوتین یا در زمان دوش گرفتن ، آن را از تن درآورید ؛ ولی باید دوباره آن را بصورت تمام وقت بر تن کنید.
 17. به مدت ۶ هفته بعد از جراحی لیفت سینه از برنزه کردن، خودداری کنید ؛ برنزه کردن می تواند باعث برجای ماندن اسکار جراحی شود.
 18. حتماً سیگار کشیدن را ترک کنید و از هرگونه منبع دود دوری کنید.
 19. برای تمیز کردن زخم ها از سالین نرمال یا آلوئورا استفاده کنید.
 20. بهبود زخم یک روند تدریجی می باشد و بدون مداخلات دارویی و با گذر زمان محو می شود.
 21. اگر می خواهید از کرم موضعی برای بهبود جای برش استفاده کنید ، ژل آلوئورای ۱۰۰ درصد را سه تا چهار بار در روز توصیه می کنیم ؛ استفاده از این محصول به میزان زیادی به تسکین خارش کمک می کند.
 22. اعصاب در ناحیه سینه بعد از لیفت سینه، تحریک می شوند. این با کاهش حس یا حساسیت بیش از حد پوست سینه یا نوک آن نمایان می شود. این حالت معمولاً ظرف چند هفته فروکش می کند ، ولی گاهی تا چند ماه ماندگار است.
 23. داروهای مسکن برای قابل تحمل تر کردن دوره ریکاوری تجویز شده و از افزایش فشار خون جلوگیری می کنند. به شما توصیه می شود فقط در طول چند روز اول و در صورت نیاز، این داروها را مصرف کنید.
 24. بیشتر افراد بعد از ۲ روز دیگر نیازی به مصرف داروی مسکن ندارند.
 25. در زمان مصرف داروی مسکن ، حتماً مقداری غذا به همراه آن میل کنید.
 26. توجه داشته باشید که از نوشیدن مشروبات الکلی و رانندگی کردن باید در زمان مصرف داروهای مسکن خودداری کنید.
 27. ضمنا لازم به ذکر است که داروهای مسکن باعث یبوست می شود ؛ وقتی به رژیم نرمال خود بازگشتید ، میوه یا آبمیوه میل کنید.
 28. می توانید در صورت نیاز از روان سازها نیز برای پیشگیری از یبوست استفاده کنید.

بهترین جراح لیفت سینه

اگر بدنبال انجام جراحی لیفت سینه هستید، حداقل یک بار این سوال به ذهن تان خطور کرده است : ” بهترین جراح لیفت سینه کیست؟”

یافتن یک جراح زیبایی سینه معروف و قابل اعتماد، که در زمینه لیفت سینه، صاحب تخصص نیز باشد می تواند به شما در داشتن یک تجربه خوب و بی خطر از این جراحی کمک کند. بعلاوه یافتن جراحی که بتوان به طور کامل در طول جراحی و در خصوص مراقبت های بعد از جراحی به او اعتماد کرد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بهترین دکتر لیفت سینه در زمینه لیفت سینه، جنبه های زیبایی طراحی در جراحی پلاستیک را مد نظر قرار می دهد. او با آناتومی بدن انسان به طور کامل آشنایی داشته و سال ها در زمینه جراحی ترمیمی و زیبایی تجربه کسب کرده است.

او در روندهای بی شمار جراحی های لیفت سینه مشارکت داشته و با مفاهیم و تکنیک های این روند جراحی، آشنایی کامل دارد. او مقالات زیادی را در زمینه جراحی لیفت سینه منتشر کرده و مشتاقانه نظرات خوانندگان مقالات خود را پذیرا می باشد.

یک جراح زیبایی لیفت سینه خوب با به روز ترین تکنیک ها و متدها از قبیل تکنیک LeJour یا روش برش Lollipop آشنایی دارد. یک جراح خوب لیفت سینه دائماً در تلاش است تا خود، بهترین تکنیک های جراحی برای بیماران را هم در زمینه جراحی پلاستیک و هم در زمینه جراحی ترمیمی، به کار بندد.

جراح لیفت سینه خوب در کنار تلاش برای دستیابی به بهترین نتیجه از روند درمان، سعی می کند تا روندهای ضد پیری و تکنیک هایی که باعث متنوع نمودن جراحی، و خلق آثار جوانی در بیمار شود را به کار بسته و رویای بیماران را به حقیقت تبدیل نماید.

اقدامات قبل از لیفت سینه

دستورالعمل های زیر برای داشتن یک تجربه و نتیجه خوب از جراحی لیفت سینه، لازم الاجرا می باشد. از چک لیست زیر با نزدیک شدن به تاریخ جراحی لیفت سینه خود استفاده کنید. دنبال کردن این دستورالعمل ها برای برخورداری از یک درمان سالم و بی خطر، الزامی می باشد. شما باید چند هفته قبل از جراحی، این اقدامات را شروع کنید. در طول این دوره، الزامات بسیار مهمی وجود دارد که باید مد نظر قرار دهید.

 • ورزش کنید و تناسب اندام خود را رعایت کنید.

نیازی نیست در فعالیت های ورزشی دشوار درگیر شوید. عادات تناسب اندام خوب را بعنوان یک فاکتور مهم برای برخورداری از سلامت عمومی دنبال کنید.

حرکات کششی در قسمت فوقانی بدن می تواند به بهبود وضعیت قرار گرفتن و قدرت شما در هفته های بعد از جراحی کمک کند. از انجام فعالیت های سنگین یا اقداماتی که می تواند به صورت بالقوه باعث آسیب دیدگی کتف ها، کمر، عضلات پکتورال، بازوها یا بخش فوقانی بدن شود، خودداری کنید.

 • تغذیه خوب داشته باشید.

در طول هفته های قبل از جراحی، خوب غذا بخورید. رژیم غذایی نامناسب، غذا خوردن بیش از حد، مصرف زیاد الکل، می تواند تا حد زیادی سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهد. یک رژیم غذایی متوازن را دنبال کنید.

 • سیگار کشیدن را ترک کنید.

استعمال سیگار می تواند تا حد زیادی به توانایی شما در بهبود آسیب وارد کند. شما باید حداقل به مدت ۴ هفته قبل از جراحی، از مصرف نیکوتین و سیگار خودداری کنید. بهبود شما تا حد زیادی به رعایت این موضوع وابسته است.

 • یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید.

در طول هفته های قبل از جراحی، بهترین عادات بهداشتی و سلامت را دنبال کنید. دست هایتان را به خوبی بشویید و از افراد بیمار دوری کنید.

ابتلا به سرماخوردگی یا سایر بیماری های ویروسی، می تواند باعث به تعویق افتادن تاریخ جراحی شما شود. در صورت ابتلا به هرگونه بیماری بلافاصله پزشک را در جریان قرار دهید.

 • آماده شوید و برای جراحی تان برنامه ریزی کنید.

از محل کار خود مرخصی بگیرید و هماهنگی های لازم با یکی از دوستان یا نزدیکان را بمنظور دریافت پشتیبانی و کمک در طول دوره ریکاوری از قبیل انجام امور منزل، مراقبت از کودک، خرید و رانندگی انجام دهید.

 • تست های قبل از جراحی را حتماً انجام دهید.

حتماً تمامی تست های قبل از جراحی را که پزشک معالج تان برای شما تجویز کرده است، انجام دهید.

 • استراحت کنید و از زندگی لذت ببرید.

استرس و اضطراب ناشی از رویدادهای روزمره زندگی، و حتی جراحی برنامه ریزی شده شما، می تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد. هرچند اندکی اضطراب کاملاً طبیعی می باشد، ولی علیرغم این، شخصی قبل از درمان با شما گفتگو های لازم را انجام خواهد داد. تصمیم گیری شما باید مبتنی بر اعتماد به نفس کامل باشد.

کاندیدای مناسب لیفت سینه

روند لیفت سینه، می تواند یک ظاهر جوان تر را بدون کوچک یا بزرگ تر کردن سینه ها، در این اندام شما خلق کند. همچنین، نوک سینه ها نیز در موقعیت بهتری که در سینه های جوان مشاهده می شود، قرار می گیرد. هاله های بزرگ شده با برداشتن پوست اضافی اطراف لبه های سینه، کاهش داده می شود. برش ها نیز به دقت در ناحیه درمان خلق می شوند به طوریکه آثار بر جای مانده از آن قابل رویت نباشد. اگر قصد انجام جراحی لیفت سینه را دارید و از اینکه داوطلب خوبی برای این جراحی هستید، اطمینان ندارید، در راز جراحی با ما باشید تا شما را در این مسیر همراهی کنیم:

۱ . شما از اندازه سینه هایتان راضی هستید ولی شکل سینه ها، نظرتان را تامین نمی کند.

لیفت سینه اندازه سینه ها را تغیییر نمی دهد و به پر بودن بخش فوقانی سینه ها نمی افزاید. اگر به دنبال داشتن سینه های بزرگ تر و پر تر هستید، به جای لیفت سینه بهتر است جراحی پروتز سینه را انجام دهید.

۲ . شما از نظر فیزیکی سالم بوده و وزن سالم خود را حفظ کرده اید.

یک داوطلب خوب برای لیفت سینه، دارای وزن ایده آل یا نزدیک به وزن ایده آل می باشد. باردار بودن، شیردهی، و تغییرات قابل ملاحظه در وزن می تواند باعث افتادگی مجدد سینه ها شده و شکل ظاهری سینه های قبل از جراحی شما را تغییر دهد. اگر بازهم قصد بچه دار شدن را دارید، بهتر است تا زمان وضع حمل، دست نگه دارید.

۳ . نوک سینه های شما رو به پایین است.

اگر نوک سینه های شما رو به پایین بوده یا سینه هایتان به زیر خط شکن طبیعی سینه ها پایین افتاده اند، داوطلب خوبی برای جراحی لیفت سینه محسوب می شوید. برای بسیاری افراد، هدف مطلق انجام لیفت سینه، برداشتن پوست اضافی برای بازیابی برجسته بودن سینه ها و خلق سینه های زیبا می باشد. همچنین برداشتن پوست اضافی می تواند باعث شود که سوتین یا لباس شنا، به شکل زیبا تری بر روی بدن شما قرار گیرند.

برخی فاکتورهای مضاعف برای یک داوطلب خوب بودن برای لیفت سینه شامل موارد زیر می باشد:

 • سیگاری نباشید، چون سیگاری بودن در توانایی بدن برای بهبود کامل اختلال ایجاد کرده و می تواند به بروز خطرات و عوارض جانبی منجر شود
 • یک سینه در مقایسه با سینه دیگر در موقعیت پایین تری قرار دارد
 • سینه ها صاف و افتاده هستند

راز جراحی با سپاس از شما در انتخاب این سایت در ارائه اطلاعات جامع و کامل، در این بخش از مقاله خود، دستورالعمل های مراقبتی بعد از جراحی لیفت سینه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نکات و مراقبت های بعد از لیفت سینه - راز جراحی

نکات و مراقبت های بعد از لیفت سینه

 • شما تقریباً ۵ تا ۷ روز بعد از جراحی با جراح خود ملاقات خواهید داشت.
 • اندکی ترشح در نوار استری استریپ، که زخم های شما را پوشش داده است، قابل انتظار می باشد.
 • حداکثر درد در چند روز اول بعد از جراحی و در برخی افراد، به مدت ۳ تا ۵ روز رخ می دهد.
 • گاهی در اثر استفاده از داروهای مسکن، دچار یبوست می شوید. باید مصرف روان ساز ها را بعد از جراحی آغاز کنید. بعلاوه، گاهی لازم است مکمل های فیبر را به رژیم غذایی تان اضافه کنید. اگر چند روز از جراحی شما گذشته و هنوز مدفوع نکرده اید،یا احساس ناراحتی می کنید، باید مصرف شیاف را مد نظر قرار دهید.
 • تورم – درد دو طول دره ریکاوری، یک روند کاهشی و افزایشی را خواهد داشت. اشتهای شما کاهش پیدا می کند و اندکی دمای بدن شما بالا می رود. همچنین گاهی دچار درد قفسه سینه می شوید.
 • بی حسی و کاهش حس در نوک سینه ها در ابتدا نرمال بوده و بعد از چند هفته تا چند ماه به حالت نرمال خود باز می گردد.
 • بخیه ها جذبی هستند. بخیه ها در زیر پوست قرار داشته و گره آنها در انتهای برش واقع شده است. این بخیه ها قابل رویت نبوده و در امتداد خط طبیعی پوست، قرار دارند.

بعد از لیفت سینه چه باید کرد؟

 • مرتباً پیاده روی های کوتاه انجام دهید تا به گردش خون کمک کرده و خطر شکل گیری لخته خون در پاها را به حداقل برسانید. پیاده روی، به تنفس شما نیز کمک می کند. مرتباً نفس عمیق بکشید. مقدار زیادی مایعات بنوشید. اگر احساس گرسنگی کردید، می توانید غذاهای جامد، البته با کمیت اندک میل کنید.
 • با معده خالی، داروی مسکن مصرف نکنید. یک اسنک سبک در حدود ۳۰ دقیقه قبل از مصرف دارو، میل کنید.
 • از خوابیدن به روی شکم خودداری کنید. تا زمان اولین وعده ملاقات بعد از جراحی، در هنگام استراحت، با قرار دادن چند بالش، کمر را بالا بیاورید.
 • در حین مصرف داروهای مسکن حاوی نارکوتیک، رانندگی نکنید و با ماشین آلات کار نکنید.
 • می توانید دوش بگیرید. پانسمان را خشک نگه دارید و بعد از دوش گرفتن، سوتین مخصوص جراحی تان را تعویض کنید. اگر ترشحاتی از زخم خارج می شود که باعث آغشته شدن پانسمان شده است، آن را تعویض کنید. تا زمان دستور پزشک از دراز کشیدن در وان حمام خودداری کنید.

محدودیت های بعد از لیفت سینه

 • از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های سنگین به مدت ۳ هفته بعد از جراحی، خودداری کنید.
 • تا زمان صلاحدید پزشک، از دراز کشیدن در وان خودداری کنید.
 • از پدهای حرارت دهی استفاده نکنید.
 • یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار ندهید چون پوست شما در ناحیه درمان هنوز بی حس بوده و همین امر می تواند باعث آسیب دیدن پوست شود.

لیفت سینه و بارداری

جراحی لیفت سینه تحت تاثیر بارداری نمی باشد، ولی بافت سینه و خاصیت ارتجاعی پوست بعد از بارداری، و تغییرات رخ داده در هورمون ها، تغییرات نرمالی را تجربه خواهد کرد. زنانی که وزن آنها در طول دوره بارداری به سرعت بالا می رود، بیش از حد نرمال، در پوست سینه های خود، کشش را تجربه خواهند کرد. این افزایش وزن، باعث بروز یک موقعیت دائمی به نام پتوز سینه یا افتادگی سینه ها می شود که مستلزم انجام جراحی پلاستیک می باشد.

در طول دوره بارداری، تجربه کردن افزایش اندازه سینه ها بسیار طبیعی می باشد. این برای آماده شدن بدن برای شیردهی، کاملاً نرمال بوده و شکل سینه های شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. البته سینه همه زنان در طول بارداری دستخوش تغییر نمی شود و به روند جراحی جهت رفع افتادگی سینه نیاز پیدا نخواهد کرد.

لیفت سینه و بارداری

آیا شکل سینه ها بعد از بارداری به شکل نرمال بازخواهد گشت؟

بعد از بارداری، اندازه و شکل ظاهری سینه های بیشتر زنان به شکل طبیعی خود باز می گردد. حفظ یک رژیم غذایی متوازن، و فعال بودن از طریق ورزش کردن از افزایش وزن غیر الزامی و بر جای ماندن تاثیرات دراز مدت بر روی سینه ها جلوگیری خواهد کرد.

همچنین پیش بینی تاثیرات بارداری یک فرد بر روی تمام انواع جراحی لیفت سینه نیز ناممکن می باشد. برخی جراحان پلاستیک، به بیماران خود توصیه می کنند تا جراحی سینه خود را تا زمان تصمیم گیری به بچه دار نشدن، به تعویق بیاندازند.

هزینه لیفت سینه

هزینه لیفت سینه ، بر حسب موارد زیر تعیین می شود:

 • میزان پیچیدگی تکنیک لیفت پستان مورد نیاز
 • شرایط بدن بیمار و اهداف زیبایی وی از انجام جراحی
 • انجام لیفت سینه به همراه پروتز سینه
 • هزینه اتاق عمل و هزینه های بیهوشی
 • از این رو نمی توان پیش از معاینه دقیق بیمار ، قیمت این جراحی را برآورد نمود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 95 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
97 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الهه شادی آور
الهه شادی آور
5 ماه قبل

سایز سینه های من خوبه، اما افتاده اس. میشه فقط با عمل لیفت سینه افتادگی اش رو اصلاح کرد یا نیاز به عمل پروتز هم هست؟

لعیا آذر
لعیا آذر
5 ماه قبل

بهترین سن برای لیفت سینه چند سال هست؟

سارا جلالی
سارا جلالی
5 ماه قبل

آیا بعد لیفت سینه میشه به بچه شیر داد؟

مریم خدمتی
مریم خدمتی
5 ماه قبل

سلام ماندگاری لیفت سینه چجوریه؟دائمه؟

سارا ابراهیمی
سارا ابراهیمی
5 ماه قبل

اگر بعد از لیفت سینه دوباره بارداری اتفاق بیفته و شیردهی انجام شه، بازم سینه ها دچار افتاوگی میشن یا خیر؟

فدیا فرزاد
فدیا فرزاد
5 ماه قبل

هزینه لیفت سینه چقدره؟

مهناز جوادی
مهناز جوادی
5 ماه قبل

سینه هایی که خیلی آویزان هستن هم میشه لیفت سینه بر روشون انجام داد

سمانه فلاح
سمانه فلاح
5 ماه قبل

هزینه لیفت سینه چقدره؟

ساغر الماسی
ساغر الماسی
5 ماه قبل

مقاله تون عالی بود ممنون

سمانه
سمانه
5 ماه قبل

لیفت سینه به همراه پروتز انجام میشه ؟

سحر امیدی
سحر امیدی
4 ماه قبل

عالی بود ممنون

نگار دادرسان
نگار دادرسان
4 ماه قبل

عوارض لیفت سینه چیه؟

الناز حبیبی
الناز حبیبی
4 ماه قبل

لیفت سینه از چه سنی به بعد انجام میشه؟

الناز گلرخ
الناز گلرخ
4 ماه قبل

لیفت سینه دائمی؟

ساناز علیزاده
ساناز علیزاده
4 ماه قبل

مقاله عالی و خوبی بود

هلیا حسامی
هلیا حسامی
4 ماه قبل

هزینه لیفت سینه چجوریه

الهام نظری
الهام نظری
4 ماه قبل

سلام بعد از جراحی چند روز نباید حموم بریم؟

محنا امیری
محنا امیری
4 ماه قبل

سلام جای بخیه انجام بین میره؟

مهسا ناصری
مهسا ناصری
4 ماه قبل

سلام عالی بود

لیلا کریمی
لیلا کریمی
3 ماه قبل

سلام تا چند سال ماندگاری داره؟مراقبتی هست که بشه ماندگاریشو افزایش داد؟

صبا دادگر
صبا دادگر
3 ماه قبل

سلام لیفت سینه دائمه؟

ملینا محمودی
ملینا محمودی
3 ماه قبل

سلام عالی بود مرسی

الهام عزیزی
الهام عزیزی
3 ماه قبل

هزینه لیفت سینه تا چه حدودیه؟

حامد زنجانی
حامد زنجانی
3 ماه قبل

ممنون از پیج عالیتون

رها
رها
3 ماه قبل

ممنون از مطالب مفیدتون

هنگامه سرخی
هنگامه سرخی
3 ماه قبل

با سپاس از مطالبتون

ساناز محمدی
ساناز محمدی
3 ماه قبل

عالی بود مررررسی

حمزه پور
حمزه پور
3 ماه قبل

به دلخواه خودمون هست به چه میزان لیفت بشه ؟

رعنا همت
رعنا همت
3 ماه قبل

خوش فرم میشه

سپیده حق شناس
سپیده حق شناس
3 ماه قبل

پیج عالی دارید

هدیه
هدیه
3 ماه قبل

خوش فرم تر میشه

مریم مرادی
مریم مرادی
3 ماه قبل

با لیفت سینه میشه تقارن بین سینه ها اجرا کرد؟

حمیده جانی
حمیده جانی
3 ماه قبل

مراقبت های لازم رو لطفا میگید؟

نسرین
نسرین
3 ماه قبل

چربی دور سینه از بین میره؟

کیمیا نازککار
کیمیا نازککار
2 ماه قبل

سلام هزینه لیفت سینه چقدره؟

جیران صفایی
جیران صفایی
2 ماه قبل

نوبت دهی به چه صورت هست؟ من از بوشهر هستم

فریبا صالح
فریبا صالح
2 ماه قبل

با نخ انجام میشه ؟

صدیق
صدیق
2 ماه قبل

چروک پوست هم از بین میره.

امینه
امینه
2 ماه قبل

چه افرادی می تونن لیفت سینه کنن

ماندانا
ماندانا
2 ماه قبل

سینه هام سنگین هست لیف میشه انجام داد

رویا
رویا
2 ماه قبل

لیفت سینه قبل از بارداری مشکلی در شیردهی ایجاد نمی کنه؟

زهرا
زهرا
2 ماه قبل

از نخ استفاده میشه؟

فرانک
فرانک
2 ماه قبل

فعلا که دوران شیردهی هستم ایشالا بعدش

محدثه
محدثه
2 ماه قبل

سینه بزرگ هم میشه لیفت انجام داد؟

شهین صادقی
شهین صادقی
2 ماه قبل

دوره نقاهت داره ؟

پروا
پروا
2 ماه قبل

با نخ انجام میشه؟

زینب نظمی
زینب نظمی
2 ماه قبل

چقدر کاربردی هست واقعا

لیلا حسنی
لیلا حسنی
2 ماه قبل

سلام هزینه لیفت سینه چقدره ؟

سیما نمازی
سیما نمازی
2 ماه قبل

شل شدگی هم داره؟

مبینا مهری
مبینا مهری
2 ماه قبل

لیفت سینه بازگشت داره؟

مقالات مرتبط

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم به انجام خوش فرم...

پروتز سینه

پروتز سینه

خانم های عزیزی که مشکل افتادگی سینه در اثر بارداری و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن و خانم های جوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچک دارن و همچنین عزیزانی که به خاطر سرطان سینه ، سینه خود را برداشته اند مطلب پروتز سینه برایشان حتما جذاب هست به خاطر اینکه واقعا تاثیر بسزای...

لیفت ران

لیفت ران

لیفت ران نوعی جراحی پلاستیک می باشد که جهت زیباسازی و حذف پوست،چربی ناحیه ران از آن استفاده می شود.این عمل باعث بسیار زیباتر به نظر رسیدن ران ها می شود زیرا با کمک گرفتن از این تکنیک ران ها کشیده تر به نظر می رسد.همچنین از این روش برای افرادی که با استفاده از رژیم های...