| خانه 4 بلاگ 4 لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

آبان ۲۸, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۸ دیدگاه ها

لیفت صورت با نخ، نوعی روند زیبایی است که با استفاده از بخیه های موقتی، لیفت قابل ملاحظه ای را در صورت خلق می کند. در این روند، به جای قرار گرفتن زیر چاقوی جراحی برای انجام لیفت صورت ، پزشک ، با استفاده از تکنیکی خاص که در طول آن، نخ هایی با طراحی و ساختار مخصوص، مورد استفاده قرار می گیرد، پوست را به آرامی به عقب کشیده و آن را سفت می کند. لیفت صورت با نخ ، علاوه بر اینکه یک روند ایده آل برای بالا کشیدن پوست است، با علائم و آثار پیری نیز مبارزه می کند. این روند زیبایی، با ارتقا دادن واکنش بهبود بدن، در نواحی که لیفت صورت بوسیله نخ انجام گرفته است، تولید کلاژن به مقادیر بالا را تحریک می کند. اهمیت این بخش درمان، از آن جهت است که کلاژن نقش حیاتی را در کند نمودن فرایند طبیعی ظهور علائم پیری ایفا می نماید.

لیفت صورت با نخ

راز جراحی با گردآوری مجموعه ای جذاب و جامع، شما را با تمام ابعاد این روند آشنا کرده و راهنمایی را در زمینه دستیابی به چهره ای جوان تر و شادب تر، بدون نیاز به قرار گرفتن در زیر تیغ جراحی، در اختیارتان قرار می دهد.

روند لیفت صورت با نخ

قبل از شروع روند لیفت صورت توسط نخ، ناحیه درمان با الکل پاک می شود. سپس پزشک مقدار اندکی لیدوکائین را جهت بی حس کردن نواحی که قرار است لیفت صورت با نخ، در آنها انجام شود، تزریق می کند. سپس نخ ها در زیر سطح پوست، وارد شده و برای بالا کشیدن پوست و محکم کردن آن، به بافت، قلاب می شوند. سپس قسمت اضافی نخ، چیده می شود. کل روند، بر حسب تعداد نخ های استفاده شده، تقریباً ۴۵ دقیقه طول می کشد.

نقش کلاژن در لیفت صورت با نخ

کلاژن، به پشتیبانی از فاکتورهای رشد، کمک می کند و تا حد زیادی، موقعیت پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. کلاژن علاوه بر تاثیر در بهبود زخم، به قوی شدن پوست نیز کمک کرده و حجم آن را حفظ می نماید.

با بالا رفتن سن، بدن ما به تدریج، کلاژن کمتر و کمتری را تولید می کند، تا حدی که ضخامت پوست، تا ۷۰ سالگی، به میزان ۸۰ درصد کاهش می یابد. این افت حجم و قدرت پوست، فاکتور مهمی در خلق پوست اضافی و چین و چروک محسوب می شود. وقتی پوست، ضعیف تر می شود، دیگر نمی تواند بافت های زیرین را تحت پشتیبانی قرار دهد. به این معنی که نیروی جاذبه، پوست را به طرف پایین کشیده و باعث افتادگی آن می شود.

القای کلاژن تازه به پوست، در زمان نمایان شدن علائم پیری، می تواند به کاهش افتادگی پوست از طریق ضخیم نمودن و هیدراته کردن پوست، کمک کرده و از طریق قوی نمودن پوست، از بدتر شدن وضعیت افتادگی پوست، جلوگیری می کند.

به عبارت دیگر، فرایند لیفت صورت بوسیله نخ، یک روند جوانسازی پیشرونده بافت های صورت محسوب می شود. بیمارانی که لیفت با نخ را با هدف تحریک تولید کلاژن انجام می دهند، شاهد بهبود محکم شدن پوست خود خواهند بود.

چه کسانی داوطلب ایده ال لیفت صورت بوسیله نخ می باشند؟

روند لیفت صورت بوسیله نخ می تواند برای افرادی که به دنبال راه های بدون جراحی برای به تعویق انداختن فرایند پیری در صورت و گردن خود هستند، گزینه مناسبی محسوب شود. این روند می تواند چین و چروک های گونه را نیز از بین ببرد. لیفت صورت با نخ، برای افردی که دچار افتادگی پوست در ناحیه گونه ها، فک و گردن شده اند، مفید می باشد. این روند می تواند کمان ابرو را نیز تقویت نماید.

بازیابی شکل V، در صورت

یک صورت سالم و زیبا، صورتی است که به طور طبیعی، دارای شکلV باشد. در اثر بالا رفتن سن و تاثیرات نیروی جاذبه، شکل V صورت، تغییر یافته یا کاهش پیدا می کند. وقتی نخ ها در روند لیفت صورت بوسیله نخ، به دست یک متخصص با تجربه، در موقعیت درستی قرار داده شوند، می توانند از بافت های پایه پشتیبانی کرده، پوست را با ظرافت بالا کشیده و صورت را در موقعیت V شکل قرار دهند.

مزایای لیفت صورت بوسیله نخ

۱ . روند لیفت صورت با نخ، بسیاری از دغدغه های زیبایی بیمار را درمان می کند.

لیفت صورت بوسیله نخ، با انتخاب اندازه ها و ضخامت های مختلف نخ، دغدغه های بسیاری که بیمار را درگیر خود کرده است، درمان می کند.

۲ . لیفت صورت بوسیله نخ، یک روند بی خطر و قابل جذب تدریجی بوسیله بدن

جوانسازی صورت با لیفت صورت با نخ، یک روند بی خطر بوده و واکنش های آلرژیک را ایجاد نمی کند. در این روند، مواد قابل جذبی که بیش از ۵۰ سال است برای بستن زخم ها در نواحی مختلف جراحی استفاده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. نخ ها در فرآیند لیفت بین ۶ تا ۱۲ ماه به طور کامل، جذب می شوند. نخ ها طی روند متابولیسم، به دی اکسید کربن تبدیل شده و توسط پوست جذب می شوند.

۳ . لیفت صورت بوسیله نخ، پوست را جوان و پر، نشان می دهد.

مطالعات نشان می دهد که لیفت با نخ، به تولید کلاژن جدید در پوست کمک می کند و چهره را بهبود بخشیده و چین و چروک های پوست صورت و گردن را از بین می برد.

لیفت صورت با نخ، تولید الاستین و اسید هیالورونیک در پوست را تقویت می کند. این دو ماده در خلق پوستی جوان، با کیفیت و جوانسازی شده، بسیار موثر می باشند.

۴ .  مشاهده فوری نتیجه، بعد از درمان

بیماران اغلب بعد از اجرای روند، شاهد تاثیرات کشیده و محکم شدن پوست خود می باشند. به خاطر داشته باشید که نتایج نهایی، دو الی سه ماه بعد از آغاز تحریک تولید کلاژن، مشاهده می شود.

حدود شش ماه طول می کشد تا نخ به طور کامل جذب شود، ولی نتایج درمان، به دلیل تحریک تولید کلاژن، تا دو سال ماندگار خواهد بود.

انواع لیفت صورت بوسیله نخ

انواع روش های لیفت صورت با نخ، که با هدف بالاکشیدن بافت افتاده صورت، مورد استفاده قرار می گیرند، از سوی سازمان غذا و دارو مورد تائید قرار گرفته اند. البته، این روند ها همگی بر روی یک مکانیسم عملکرد مشابه، تکیه داشته و نتایج چشمگیری را بر جای می گذارند. برخی تفاوت های کلیدی بین هریک از این روندها وجود دارد که باید بیماران از آن آگاه باشند. راز جراحی در این بخش از مقاله، به تشریح آنها می پردازد.

لیفت صورت بوسیله نخ Nova

نخ های Nova، محصولاتی هستند که از یک ماده سازگار با بافت زنده به نام PDO، ساخته شده اند که به طور اختصاصی برای جذب مجدد توسط بدن، بدون به همراه داشتن خطر، طراحی شده اند. نخ های Nova، به مدت حدوداً ۴ الی ۶ ماه در محل درج شده باقی مانده و سپس، به آرامی، حل می شوند.

تاثیر ماندگار بالا کشیده شدن پوست، در اثر قرار گرفتن پوست در موقعیت بهتر در پی تولید کلاژن، آشکار می شود.

لیفت صورت با نخ Nova، یک روند سریع و آسان بوده و پس از بی حس کردن محل درمان، ابزاری خاص به نام کانولا یا سوزن های ریز، برای قرار دادن نخ ها در زیر پوست، مورد استفاده قرار می گیرند.

لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت با نخ سیلوئت، مثل لیفت صورت PDO یا نخ Nova، از نخ های دارای خاصیت سازگاری با بافت زنده برای بالا کشیدن بافت صورت، استفاده می کند. لیفت صورت با نخ سیلوئت، در مقایسه با تولید کلاژن، بیشتر بر روی لیفت پوست تمرکز دارد. بنابراین، نخ های طراحی شده برای این روند، اندکی متفاوت می باشند. این نخ ها به جای صاف بودن، دارای تعدادی خار هستند که به صورت مخروط هایی کوچک بوده و برای قلاب شدن و گیر کردن در بافت، طراحی شده اند. لیفت صورت بوسیله نخ سیلوئت، نتایج اندکی ماندگار تر را بر جای می گذارند. بیماران می توانند برای یک دوره یک تا سه ساله، از نتیجه درمان، بهره مند شوند.

آیا لیفت صورت با نخ با روند های زیبایی دیگر قابل ترکیب است؟

لیفت صورت بوسیله نخ با روندهایی از قبیل تزریق فیلرهای پوستی برای درمان افتادگی پوست و بازیابی حجم از دست رفته در نتیجه فرایند بالا رفتن سن، قابل ترکیب می باشد. این یک فرایند کامل را برای مبارزه با علائم پیری از طریق بهبود افتادگی گونه ها و ابروها، خلق می نماید. به مدد تکنیک های بدون جراحی پیشرفته امروزی، شما می توانید صاحب پوستی محکم تر و چهره ای جوانتر، بدون نیاز به قرار گرفتن در زیر چاقوی جراحی شوید.

ریکاوری بعد از لیفت صورت بوسیله نخ

ریکاوری بعد از لیفت صورت با نخ که یک روند حداقل تهاجمی به حساب می آید، کوتاه و ساده است. بیمار، اندکی تورم و کبودی را برای چند روز بعد از روند، تجربه می کند. بیمار می تواند فعالیت های روزمره خود را بلافاصله بعد از درمان از سر گیرد، ولی باید از انجام فعالیت های سنگین، به مدت یک هفته و ماساژ دادن صورت برای یک دوره دو هفته ای خودداری کند. بهتر است بیمار در طول چهار الی پنج روز اول بعد از درمان، به پشت بخوابد تا فشاری به صورت وارد نشود.

چه کسانی داوطلب خوب برای لیفت صورت با نخ، محسوب نمی شوند؟

اگر شرایط زیر در شما وجود داشته باشد، داوطلب خوبی برای لیفت با نخ نخواهید بود:

 • باردار بوده یا در دوره شیردهی باشید.
 • به مواد اولیه تشکیل دهنده نخ های لیفت صورت، حساسیت داشته باشید.
 • دارای یک بیماری حاد یا نقص خود ایمن باشید.
 • دارای ناهنجاری خونریزی باشید.
 • دارای اسکار کلوئید یا هایپرتروفیک باشید.

مراقبت های قبل از لیفت صورت با نخ

 • برای به حداقل رساندن کبودی، سه روز قبل از درمان، از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین، موترین، مولتی ویتامین، ویتامین های E وD، روغن ماهی که می تواند باعثص تشدید کبودی شود، خودداری کنید.
 • ۷ روز قبل از روند، الکل ننوشید.
 • ۲ روز قبل و دو هفته بعد از روند، از استعمال سیگار خودداری کنید.
 • تا دو هفته قبل از روند، در جلسات دندانپزشکی از قبیل پاکسازی دندان شرکت نکنید.
 • از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست استفاده کنید.
 • نباید به عفونت قارچی یا باکتریایی مبتلا بوده و ناحیه درمان، نباید دچار ساییدگی شده باشد.
 • لیست کاملی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید را در اختیار پزشک قرار دهید.

مراقبت های بعد از لیفت صورت بوسیله نخ

 • در طول ۲۴ ساعت اولیه بعد از درمان، بر روی ناحیه درمان، کمپرس سرد قرار دهید.
 • برای کنترل کبودی، از آرنیکا استفاده کنید.
 • برای کنترل تورم، از بروملائین استفاده کنید.
 • در طول ۳ الی ۴ روز اول بعد از درمان، به پشت بخوابید.
 • کلیه داروهای ضد ویروسی تجویز شده تان را تا انتها مصرف کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 ماه قبل

لیفت صورت با نخ بعد از چه مدتی نیاز به ترمیم دارد ؟

سبزواری
سبزواری
2 ماه قبل

لیفت صورت با نخ خطرناکه؟

سپهریان
سپهریان
1 ماه قبل

آیا می شه چند بار لیفت صورت با نخ انجام داد؟

مهسا اکبرزاده
مهسا اکبرزاده
1 ماه قبل

لیفت صورت با نخ درد آور هست؟

زهرا پارسا
زهرا پارسا
1 ماه قبل

آیا لیفت صورت با نخ دردناک است ؟

تمنا اميني
تمنا اميني
1 ماه قبل

ىوره نقاهت لیفت صورت با نخ دقىر هست؟

زهرا بلانی
زهرا بلانی
1 ماه قبل

میشه همزمان از لیفت صورت با نخ و روش های دیگر برای جوانسازی استفاده کرد؟

زهرا قاسمی
زهرا قاسمی
1 ماه قبل

لیفت صورت با چه جنسی از نخ ماندگاری بیشتری داره ؟

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...