| خانه 4 جراحی بدن 4 لیپوماتیک

لیپوماتیک

آذر 11, 1400 | جراحی بدن | ۷۲ دیدگاه ها

لیپوماتیک - راز جراحی

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران ها، کمر، باسن، و بقیه بدن در زنان و مردان بوده و نتایج طبیعی، متوازن و زیبایی را بر جای می گذارد. در این مقاله راز جراحی لازم دانستیم به دلیل استقبال گسترده مردم از این روش لاغری مقاله ای جامع تهیه کنیم تا متقاضیان این روش اطلاعات بهتری پیش از انجام لیپوماتیک داشته باشند، پس توصیه می شود حتما حتما حتما چند دقیقه از وقت گران بهایتان را صرف خواندن این مقاله نمایید.

لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک با تمرکز بر روی نواحی مشخصی از بدن، می تواند به شکل موفقیت آمیزی توده های چربی کوچک را از نواحی گردن، چانه، فک ها، و گونه ها نیز بزداید و صورت تراش داده شده ای را خلق کرده و تناسب را در نواحی کوچک از قبیل زانوها و مچ پا نیز بازیابی کند.

مهمتر از همه اینکه افراد قرار گرفته تحت درمان لیپوماتیک، به دلیل برداشته شدن سلول های چربی، دیگر شاهد بازگشت رسوبات چربی نخواهند بود.

لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

اگر شما از سلامت عمومی خوبی برخوردارید و برخی نواحی بدن شما حاوی چربی هایی است که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم است، داوطلب خوبی برای لیپوماتیک محسوب می شوید. توجه داشته باشید که تصمیم نهایی در خصوص تعیین داوطلبی شما به جلسه مشاوره با جراح و انتظارات شما از روند جراحی وابسته است. همچنین به خاطر داشته باشید که لیپوماتیک شکلی از کاهش وزن محسوب نمی شود، بلکه روندی است که در آن نواحی از بدن که چربی آنها در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند، درمان می شوند.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر یکی از شرایط زیر در مورد شما مصداق داشته باشد، داوطلب خوبی برای جراحی لیپوماتیک محسوب نمی شوید:

  • * باردار باشید
  • * در حال سپری کردن دوره شیردهی باشید
  • * دچار ناهنجاری های خونریزی یا  لخته شدن خون باشید
  • * دچار مشکلات قلبی عروقی یا تنفسی باشید

مراحل لیپوماتیک

مراحل لیپوماتیک - راز جراحی

  • مرحله ۱ – جراح بمنظور ایجاد احساس راحتی در شما در طول روند لیپوماتیک، یکی از گزینه های بی حسی موضعی، تزریق درون وریدی یا بیهوشی عمومی را برای شما انتخاب می کند. انتخاب گزینه مناسب بر حسب تشخیص جراح انجام می پذیرد.
  • مرحله ۲ – برش

لیپوماتیک از طریق برش های بسیار کوچکی که قابل مشاهده نمی باشند، انجام می پذیرد.

نخست ماده بی حسی موضعی رقیق شده برای کاهش خونریزی و آسیب دیدگی تزریق می شود. سپس یک لوله نازک توخالی تحت عنوان کانولا، از طریق بریدگی ایجاد شده وارد ناحیه مورد نظر برای درمان شده و چربی اضافی، با استفاده از یک حرکت رو به جلو و عقب کنترل شده، شل می شود. چربی های جابجا شده، با استفاده از ابزار وکیوم جراحی یا سرنگ متصل به کانولا، به بیرون از بدن مکیده می شوند.

نواحی که اغلب در روند لیپوماتیک تحت درمان قرار می گیرند، شامل پهلو ها، باسن، شکم، ران ها و حتی بخش هایی از صورت از جمله غبغب می باشد.

لیپوماتیک غبغب - راز جراحی لیپوماتیک شکم و ران راز جراحی

  • مرحله ۳ – کانتور بهبود یافته بدن شما بعد از فروکش کردن تورم و تجمع مایعاتی که معمولاً بعنوان عوارض جانبی درمان لیپوماتیک بروز می کند، نمایان خواهد شد.

مزایای لیپوماتیک

به گفته بسیاری از متخصصان حوزه زیبایی، ” لیپوماتیک ، حداقل تهاجمی ترین روش برای از بین بردن توده های چربی از بدن می باشد.” زمان از کار افتادگی در این تکنیک درمان بسیار کوتاه بوده و کبودی ناشی از درمان، در حداقل سطح ممکن قرار دارد. کوچک بودن برش در ناحیه درمان باعث شده است که این روند، بعنوان دقیق ترین روش چربی برداری موجود، معرفی شود.

لیپوماتیک دارای مزایای متعددی می باشد که در اینجا برخی از آنها را مورد اشاره قرار می دهیم:

۱ . استفاده از کانولای کوچک- از آنجایی که در این روند یک کانولای کوچک استفاده می شود، می توان آن را به خوبی تحت کنترل قرار داد. همچنین احتمال برداشته شدن چربی بسیار زیاد نیز کم است. امکان برداشت کم چربی از آن جهت حائز اهمیت است که برداشته شدن چربی بسیار زیاد، می تواند تاثیری بنام ایجاد سطح موج دار را برجای گذارد. تحت این تاثیر، چربی زیادی از بدن برداشت می شود و همین امر باعث توخالی شدن نواحی از پوست می شود که در نهایت، پستی و بلندی هایی را در سطح پوست ایجاد می نماید.

۲ . محل برش کوچک- قطر کم کانولا به این معنی است که محل برش نیز بسیار کوچک است. بهمین دلیل لیپوماتیک احتمال ایجاد جای زخم را به حداقل می رساند. بعلاوه، بعنوان بخشی از درمان، کرم های مخصوصی نیز در اختیار بیمار قرار داده می شود که احتمال ایجاد جای زخم در آینده را نیز به حداقل سطح ممکن می رساند.

۳ . بی حسی موضعی- این روند تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد. این بدان معنی است که بیمار، زمان ریکاوری طولانی که در بیهوشی های عمومی اتفاق می افتد را تجربه نمی کند.

۴ . سفت شدن و انقباض پوست ( تحریک تولید کلاژن )- وقتی سلول های چربی با هدف دستیابی به پیکری جذاب از بدن بیرون کشیده شدند، کانولا به شکلی حرفه ای به زیر پوست حرکت داده می شود. این باعث ایجاد نوع خاصی آسیب دیدگی سلول ها می شود که تولید کلاژن را تحریک می نماید. از این بخش درمان نهراسید چون اجرای این تکنیک برای کمک به سفت و کشیده شدن پوست در اطراف ناحیه درمان، شیوه فوق العاده ای می باشد. در نتیجه، احتمال ایجاد پوست شل ( بر حسب کیفیت پوست) در ناحیه درمان بسیار کم است. بنابراین لیپوماتیک علاوه بر استخراج سلول های چربی، تاثیرات سفت شدن پوست را که در سایر فرم های لیپوساکشن قابل دستیابی نمی باشد، برجای می گذارد.

۵ . دوره ریکاوری کوتاه- چند فاکتور در کوتاه بودن دوره ریکاوری دخیل می باشد. بکار گیری یک کانولای فوق حرفه ای که نقش مهمی را در مزایای این درمان ایفا می کند و نیز مهارت جراح برای انجام روند، باعث کوتاه شدن دوره ریکاوری می شود.

انواع لیپوماتیک

۱ . لیپوماتیک با کمک ساکشن ( SAL)

SLA همان روش لیپوساکش متداول، بدون هیچگونه تجهیزات و لوازم جانبی خاص می باشد. این تکنیک در بسیاری از بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

۲ . لیپوماتیک  تامسنت ( Tumescent)

لیپوماتیک تامسنت بسیار شبیه به لیپوماتیک SAL می باشد که در آن کمیت های بالایی از بیهوشی استفاده می شود. این کمیت به اندازه ای است که برای متورم کردن سلول های مورد هدف کفایت نماید. این تکنیک در دستان یک جراح ماهر، نتیجه خوبی را به دست می دهد.

۳ . لیپواسمارت یا لیپوماتیک با کمک لیزر

پیشرفت ها در تکنولوژی باعث معرفی روندهای لیپوماتیک جایگزین شده است. در این روش ، انرژی حرارتی حاصل از لیزر، برای کمک به انجام روند، مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس اظهارت بیان شده در این خصوص، لیپواسمارت، یک روند حداقل تهاجمی است که  بی خطر بوده و سرعت بهبود در آن بیشتر است. همچنین، کبودی در حداقل سطح ممکن بوده و در مقایسه با SAL، سفت شدن پوست به شکل بهتری اتفاق می افتد.

۴ . لیپوماتیک با کمک امواج صوتی (Vaser)

انرژی صوت، تکنولوژی دیگری است که برای کمک به تخریب بافت مورد استفاده قرار می گیرد.

لیپوماتیک با کمک امواج صوتی، از طریق ایجاد برش ها و وارد کردن ابزار تولید کننده امواج صوتی کم فرکانس متصل به کانولا،  انجام می شود.

انرژی صوت برای امولسیون کردن چربی مورد استفاده قرار می گیرد. سپس چربی با یک لوله مکش سنتی به بیرون کشیده می شود.

۵ . لیپوماتیک به کمک برق

در شرایطی که برداشته شدن حجم بالایی از چربی مورد نیاز باشد، این مورد گزینه خوبی محسوب می شود.

این فرایند با استفاده از یک کانولای ویژه لرزشی برای کمک به تخریب و حذف بافت چربی انجام می شود.

۶ . لیپوماتیک با کیفیت بالا- نسخه خاصی از لیپوماتیک است که بر روی ارتقا دادن وضعیت عضلات شکم تمرکز دارد.

در این تکنیک، زمان مضاعف، برای اجرای فرایند و بهبود، مورد نیاز بوده و هزینه آن نیز در مقایسه با روش های دیگر بالاتر است.

سن مناسب برای لیپوماتیک

با توجه به بالا رفتن سطح درک اجتماعی از جراحی های زیبایی، امروزه این نوع درمان ها در میان عموم خصوصاً نسل جوان از عمومیت چشمگیری برخوردار می باشد. با این همه پزشکان ترجیح می دهند بیماران آنها تا قبل از ۱۸ سالگی یعنی تا زمان رسیدن افراد به بلوغ احساسی و تصمیم گیری بر اساس معیارهای عقلانی و نه احساسی، تحت این جراحی قرار نگیرند.

همچنین انجام جراحی در افراد مسن نیز توصیه نمی شود.

البته تعیین مناسب بودن سن بیمار برای قرار گرفتن تحت این درمان، نهایتاً به صلاحدید جراح وابسته بوده و پس از انجام بررسی های لازم توسط جراح، تصمیم نهایی اتخاذ می شود.

وزن مناسب برای لیپوماتیک

لیپوماتیک گزینه خوبی برای افرادی است که وزن بدن آنها به وزن ایده آل بدن ( BMI) نزدیک می باشد. توصیه پزشکان به بیمارانی که قصد انجام این جراحی را دارند این است که قبل از قرار گرفتن تحت این روند، وزن خود را با رژیم گرفتن به وزن ایده ال نزدیک کنند تا بهترین نتیجه از درمان حاصل شود. همچنین بیمار باید تلاش کند تا وزن او چند ماه قبل از جراحی، همچنان ثابت بماند.

بر خلاف تصور عموم، لیپوماتیک یک روش درمان برای کاهش وزن نمی باشد، بلکه شیوه ای موثر برای تقویت و بهبود کانتور بدن و دستیابی به یک اندام تراش داده شده و زیبا محسوب می گردد.

قیمت جراحی لیپوماتیک

قیمت علیرغم اینکه مهمترین فاکتور در جراحی لیپوماتیک و هر جراحی زیبایی دیگری محسوب نمی شود، ولی اولین فاکتوری است که بیمار در زمان تصمیم گیری برای انجام یک جراحی پلاستیک مد نظر قرار می دهد. مثل تمام جراحی های دیگر، لیپوماتیک نیز می تواند پرهزینه باشد. به دلیل رشد رقابت و پیشرفت های رخ داده در این تکنولوژی، هزینه این درمان در سال های اخیر حتی افزایش نیز یافته است.

هزینه جراحی لیپوماتیک بنا به دلایل مختلف، متفاوت می باشد. مهارت، شهرت، و تجربه جراح جزو فاکتورهایی تاثیرگذار در قیمت جراحی می باشند. همچنین ناحیه تحت درمان و مقدار چربی مورد نیاز برای برداشته شدن نیز از فاکتورهای تعیین کننده محسوب می شوند. دیگر فاکتور تاثیر گذار بر روی قیمت ابزار مورد نیاز برای استفاده در طول روند می باشد.

از آنجایی که امروزه قیمت چیزی است که بیماران بعنوان اولین چیز به آن می پردازند، کسب اطلاعات دقیق و بحث درباره آن در جلسه مشاوره با پزشک، بسیار حائز اهمیت است.

اقدامات قبل از لیپوماتیک

پزشک در طول جلسه ملاقات قبل از جراحی لیپوماتیک، با شما دیدار کرده و زمانی را صرف پاسخ دادن به سوالات شما درباره جراحی و بحث در خصوص طرح جراحی سفارشی شما به تفصیل می نماید.

عکس هایی از ناحیه مورد نظر برای جراحی در طول این ویزیت گرفته می شود. این عکس ها برای بحث درباره کانتور فعلی و برنامه ریزی برای جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این عکس ها بعنوان مرجعی در طول جراحی و نیز نشان دادن تفاوت ها در کانتور و زاویه سازی بدن، قبل و بعد از جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

شعار اکثر جراحان، ” اول ایمنی” می باشد. بنابراین جراح تاریخچه کامل پزشکی شما را مورد بررسی قرار داده و وضعیت فیزیکی شما را به طور کامل مورد آزمایش قرار می دهد. در صورت نیاز، انجام برخی تست های آزمایشگاهی را به منظور ارزیابی سلامت عمومی قبل از جراحی، تجویز می نماید.

اگر در دوره کاهش وزن به سر می برید، بهتر است قبل از جراحی، به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید.

اگر شما برنامه ورزش و رژیم خود را قبل از جراحی آغاز کنید، از سر گیری برنامه سبک زندگی که قبل از جراحی آغاز کرده بودید، بعد از جراحی برایتان آسان تر خواهد بود.

همچنین پزشک کلیه داروهای مورد نیاز در طول دوره ریکاوری را برای شما تجویز می نماید. شما ملزم به تهیه آنها قبل از جراحی هستید. این داروها شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک برای مدیریت و کنترل درد و عفونت در طول دوره ریکاوری می باشد.

همچنین از شما خواسته می شود تا از مصرف آسپرین و محصولات حاوی آن، به دلیل تاثیر گذاری آن بر روی رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی، اجتناب کنید. پزشک فهرست کاملی از ویتامین ها، داورها و داروهای گیاهی که باید قبل از جراحی از مصرف آنها اجتناب کنید را در اختیار شما قرار می دهد.

بر حسب وضعیت سلامت شما، برخی داروها براس شما تجویز شده و در برخی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، تغییراتی داده می شود.

اگر سیگاری هستید، حتماً باید مصرف سیگار را حداقل دو هفته قبل از جراحی، ترک کرده و استعمال آن را بعد از جراحی نیز از سر نگیرید. اگر سیگاری هستید و نمی خواهید گرفتار عوارض جانبی بعد از جراحی شوید، توصیه پزشک در خصوص منع مصرف سیگار را جدی بگیرید.

دستورالعمل هایی در خصوص نخوردن و نیاشامیدن از شب قبل از جراحی نیز به شما داده می شود.

اقدامات قبل از لیپوماتیک

روز عمل لیپوماتیک

در روز جراحی لیپوماتیک، جراحی شما با طی کردن مراحل زیر اجرا می شود:

 مرحله اول- بیهوشی

داروهایی برای ایجاد احساس راحتی در بیمار در حین اجرای روند جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

این گزینه ها شامل بی حسی موضعی، تزریق درون وریدی و بیهوشی عمومی می باشد. پزشک بهترین گزینه برای شما را توصیه خواهد کرد.

مرحله دوم- برش

لیپوماتیک از طریق ایجاد برش های بسیار کوچک آغاز می شود. نخست برای کاهش خونریزی و تروما، بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. سپس یک لوله تو خالی کوچک به نام کانولا، از طریق این برش وارد شده و با حرکت رو به جلو و عقب، چربی های اضافی را شل می کند. سپس این چربی ها با استفاده از دستگاه مکش جراحی از محل مورد نظر تخلیه می شود. در حین روند، پوست سفت شده و کانتور و زاویه سازی در بدن خلق می شود.

مرحله سوم – مشاهده نتایج

کانتور بهبود یافته بدن شما در زمان فروکش کردن تورم و احتباس مایعات که عموماً بعد از جراحی اتفاق می افتد، آشکار می شود.

فیلم جراحی لیپوماتیک

در جراحی لیپوماتیک که یک روند مناسب برای خانم ها و آقایانی است که از چربی های سرسخت در نواحی مختلف بدن خود رنج می برند، نواحی از بدن از طریق برداشته شدن چربی اضافی که به رژیم غذایی و ورزش بمنظور دستیابی به شکل بهتر در بدن، واکنش مثبت نشان نمی دهد، تحت درمان قرار می گیرد. فیلم تهیه شده برای به نمایش گذاشتن جراحی لیپوماتیک، این فرایند را به شکل بهتری برای شما به تصویر می کشد.

آیا جراحی لیپوماتیک دردناک است؟

لیپوماتیک یک جراحی زیبایی است که ماهیت آن دردناک نمی باشد. شما در طول روند، تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید و بخش عمده ای از سطح درد، بعد از به هوش آمدن شما، از بین رفته است. درد باقی مانده، در طول یک دوره دو الی سه روزه فروکش می کند. پزشک برای کنترل درد، برای شما داروهای مسکن را تجویز می کند.

بهترین دکتر لیپوماتیک

یکی از مهم ترین و در واقع سرنوشت ساز ترین گزینه هایی هایی که باید در مرحله تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی لیپوماتیک، با حساسیت و دقت بالا به آن نگاه کنیم، انتخاب جراح لیپوماتیک می باشد. شاید این کار به دلیل بالا بودن تعداد پزشکانی که خدمات در این زمینه را ارائه می دهند، خصوصاً در کلان شهرها، پروسه دشوار تری باشد. راز جراحی در این مقاله، با معرفی برخی نکات در این خصوص، شما را در مرحله انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک همراهی می کند.  

حتماً با پزشک بالقوه خود ملاقات کرده و از نزدیک با او در مورد جراحی مورد نظر، گفتگو کنید. به این ترتیب، سطح تعامل او و توانایی او در برقراری یک ارتباط خوب با بیمار را محک خواهید زد.

یک پزشک خوب، در جلسه مشاوره، به بیمار خود به طور کامل اطلاع رسانی نموده و با بالا بردن سطح آگاهی بیمار در این زمینه، او را در برداشتن یک گام کاملاً آگاهانه، کمک می کند.

همچنین می توانید با مشاهده گالری عکس مربوط به سایر بیماران پزشک بالقوه خود، می توانید نوع سلیقه او را با سلیقه خودتان مقایسه کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 66 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
72 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
بهاره استادی
بهاره استادی
4 ماه قبل

چرا بعداز لیپوماتیک سطح پوست ناهموار میشه؟

ریحانه باقی
ریحانه باقی
4 ماه قبل

هزینه لیپوماتیک ران چقدره؟

فاطمه اکبری
فاطمه اکبری
4 ماه قبل

فرق لیپوماتیک و لیپولیزر چیه ؟

الهام رحیمی
الهام رحیمی
4 ماه قبل

چرا موقع شیرهی نمیشه لیپوماتیک انجام داد؟

میثم زرافشان
میثم زرافشان
4 ماه قبل

تا چند وقت بعد از لیپوماتیک باید گن بپوشیم؟

ریما حلالیان
ریما حلالیان
4 ماه قبل

لیپوماتیک شکم دوره نقاهتش چقدره؟

نینا
نینا
4 ماه قبل

علت ناهموار شدن سطح پوست بعد از لیپوماتیک چیه؟

pedlerson
pedlerson
4 ماه قبل

اگه دیابت داشته باشی میتونی لیپوماتیک انجام بدی؟

سمانه
سمانه
4 ماه قبل

دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک غبغب چقدره؟

ارش امیری
ارش امیری
4 ماه قبل

جراحی لیپوماتیک بازگشت داره؟

ندا آهنگران
ندا آهنگران
4 ماه قبل

من بازوهای شل و آویزونی دارم، با عمل لیپوماتیک میتونم مشکلمو حل کنم یا فقط بزرگی بازوها درست میشه و شلی اون رو نمیشه کاری کرد. ممنون میشم جواب بدین

pedlerson
pedlerson
4 ماه قبل

آیا بعد از عمل لیپوماتیک شکم می توان باردار شد؟

زهره ایرانمنش
زهره ایرانمنش
4 ماه قبل

لیپوماتیک غبغب چند درصد جوابگو هست؟

سمیه طاووسی
سمیه طاووسی
4 ماه قبل

لیپوماتیک غبغب خیلی سخته؟

نجمه جوادیان
نجمه جوادیان
4 ماه قبل

برای لاغر کردن بازو، جراحی بهتره یا لیپوماتیک؟

علی خاکی
علی خاکی
4 ماه قبل

آیا بعد از لیپوماتیک شکم، ممکنه دوباره در آینده شکم به حالت قبل برگرده؟

کاملیا رودنشین
کاملیا رودنشین
4 ماه قبل

ایا بعد از لیپوماتیک نیازبه رژیم خاصی هست؟

سحر چراغی
سحر چراغی
4 ماه قبل

مقاله تون عالی و کاربردی بود ممنونم

سعید کفراش
سعید کفراش
4 ماه قبل

عمل لیپوماتیک رو میشه همزمان برای چند ناحقه از بدن انجام داد یا خیر؟

ملیکا قديری
ملیکا قديری
4 ماه قبل

ببخشید من بیماری قلبی دارم میتونم این کار رو انجام بدم؟

سروه سهیلی
سروه سهیلی
4 ماه قبل

سن جراحی لیپوماتیک رو میشه لطف کنید بگید؟از ۱۸ سالگی میشه انجام داد؟

علی شیراحمدی
علی شیراحمدی
4 ماه قبل

لیپوماتیک غبغب چند درصد موثره؟

فرناز نجفی
فرناز نجفی
4 ماه قبل

رژیم خاصی لازم داره بعد لیپوماتیک؟

کیمیا محبی
کیمیا محبی
4 ماه قبل

مقاله عالی بود ممنون

ساناز حیدری
ساناز حیدری
3 ماه قبل

لیپوماتیک بازگشت داره؟

فاطمه بابایی
فاطمه بابایی
3 ماه قبل

آیا لیپوماتیک بازگشت داره؟

ساناز فرخی
ساناز فرخی
3 ماه قبل

چه کسانی نمیتونن انجام بدن؟

سوسن طاهری
سوسن طاهری
2 ماه قبل

هزینه لیپوماتیک کل بدن چقدره؟

محمد پزشکی
محمد پزشکی
2 ماه قبل

تا چه. قدر افزایش وزن بعد از بیپوماتیک نتیجه جراحی رو تحت تاثیر قرار میده؟

زهره فرد
زهره فرد
2 ماه قبل

کسی که دیابت داره میتونه لیپوماتیک انجام بده

ساره اسماعیلی
ساره اسماعیلی
2 ماه قبل

سلام ممنون از مقاله خوبتون

لیلا حسینی
لیلا حسینی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید
میگن لیپوماتیک بازگشت داره

مسعود همتی
مسعود همتی
2 ماه قبل

خیلی لازمه

سمیه حیدری
سمیه حیدری
1 ماه قبل

وقت بخیر
بعد از لیپوماتیک میشه باردار شد؟

سوسن عزیزی
سوسن عزیزی
1 ماه قبل

سلام مقاله عالی و خوبی بود

هانیه ترکمن
هانیه ترکمن
1 ماه قبل

عالیه حتما انجام بدین آدم اعتماد به نفسش به سقف میرسه

نگار لطفی
نگار لطفی
1 ماه قبل

بسیار عالی بود مطالب

نرگس حیاتی
نرگس حیاتی
1 ماه قبل

پیکر تراشی عااالی هست

سمیه غفاری
سمیه غفاری
1 ماه قبل

حداکثر تا چند سالگی میشه لیپوماتیک انجام داد؟

زهرا حسینی
زهرا حسینی
1 ماه قبل

مقاله خوبی بود مرسی

پریسا امامی
پریسا امامی
1 ماه قبل

چقدر سایز کم میشه؟

عارفه نقی پور
عارفه نقی پور
1 ماه قبل

کل بدن هست و یا موضعی؟

نرگس پیری
نرگس پیری
1 ماه قبل

خیلی راضی ام واقعا

صبحان
صبحان
1 ماه قبل

واقعا نوعی پیکر تراشی هستااا

فریبا
فریبا
1 ماه قبل

موضعی کافی نیست…کل بدن مشخص میشه

شیدا
شیدا
1 ماه قبل

در دوران یائسگی هم میشه انجام داد؟

بهناز نیک روش
بهناز نیک روش
1 ماه قبل

هزینه لیپوماتیک چقدره؟

سهیلا
سهیلا
1 ماه قبل

هزینه لیپوماتیک شکم با ران فرق داره؟

مریم کیهانی
مریم کیهانی
1 ماه قبل

لیپوماتیک از چه سنی به بعد انجام میشه؟

سراج
سراج
1 ماه قبل

چطور وقت میگیرن چند ماه تو نوبت هستن؟

مقالات مرتبط

پروتز سینه

پروتز سینه

خانم های عزیزی که مشکل افتادگی سینه در اثر بارداری و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن و خانم های جوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچک دارن و همچنین عزیزانی که به خاطر سرطان سینه ، سینه خود را برداشته اند مطلب پروتز سینه برایشان حتما جذاب هست به خاطر اینکه واقعا تاثیر بسزای...

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، لیپوماتیک شکم و پهلو یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که امروزه در سراسر دنیا مورد استقبال بسیاری از زنان و مردان بوده و متقاضیان زیادی را به سمت خود ترغیب نموده است. در سال های اخیر...

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز یک پروسه لاغری است، که با استفاده از لیزر، سلول های چربی آب شده و از بدن خارج می شوند. داشتن اندامی لاغر و متناسب خواسته تمام افراد است و بسیاری از زنان و مردان برای رسیدن به این خواسته راه های مختلفی را امتحان می کنند. لیزر لیپولیز روشی است که می تواند...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم به انجام پروتز...

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی ، متورم شدن سینه ها در مردان می باشد که معمولاً علت آن به بهم خوردگی تعادل بین مقدار استروژن و تستسترون تولید شده توسط بدن، نسبت داده می شود. ژنیکوماستی می تواند یک سینه یا هر دو سینه را مورد حمله قرار داده و باعث ایجاد نسبت توزیع غیر یکنواخت بافت چربی در...

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک روند جراحی برای صاف کردن شکم از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه در دیواره شکم می باشد. این روند، بر حسب مقدار پوست و چربی مورد نیاز برای برداشته شدن، با استفاده از تکنیک های مختلف اجرا می شود. آشنایی کامل با این...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

رفع افتادگی سینه

رفع افتادگی سینه

افتادگی سینه ، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال آن دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و به دنبال راه حلی برای رفع افتادگی سینه و خوش فرم کردن آن هستند. مواجهه با این مشکل ؛ عموما بعد از بارداری ، شیردهی ، افزایش سن و حتی در برخی موارد...

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یکی از رایج ترین روندهای زیبایی جراحی می باشد که به دست جراحان پلاستیک، قابل اجرا می باشد. لیپوساکشن یک روش استاندارد طلایی برای خلق کاهش دائمی چربی و بهبود کانتور و زاویه سازی در نواحی می باشد که به دلیل وجود رسوبات چربی اضافی، دچار بدشکلی شده اند. سلول...