| خانه 4 جراحی بدن 4 لیپوماتیک

لیپوماتیک

اردیبهشت ۸, ۱۴۰۲ | جراحی بدن | ۹۸ دیدگاه ها

لیپوماتیک - راز جراحی

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران ها، کمر، باسن، و بقیه بدن در زنان و مردان بوده و نتایج طبیعی، متوازن و زیبایی را بر جای می گذارد. در این مقاله راز جراحی لازم دانستیم به دلیل استقبال گسترده مردم از این روش لاغری مقاله ای جامع تهیه کنیم تا متقاضیان این روش اطلاعات بهتری پیش از انجام لیپوماتیک داشته باشند، پس توصیه می شود حتما حتما حتما چند دقیقه از وقت گران بهایتان را صرف خواندن این مقاله نمایید.

لاغری با لیپوماتیک

این پروسه پیکرتراشی با تمرکز بر روی نواحی مشخصی از بدن، می تواند به شکل موفقیت آمیزی توده های چربی کوچک را از نواحی گردن، چانه، فک ها، و گونه ها نیز بزداید و صورت تراش داده شده ای را خلق کرده و تناسب را در نواحی کوچک از قبیل زانوها و مچ پا نیز بازیابی کند. مهمتر از همه اینکه افراد قرار گرفته تحت درمان لیپوماتیک، به دلیل برداشته شدن سلول های چربی، دیگر شاهد بازگشت رسوبات چربی نخواهند بود.

لیپوماتیک - راز جراحی

لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

اگر شما از سلامت عمومی خوبی برخوردارید و برخی نواحی بدن شما حاوی چربی هایی است که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم است، داوطلب خوبی برای لیپوماتیک محسوب می شوید. توجه داشته باشید که تصمیم نهایی در خصوص تعیین داوطلبی شما به جلسه مشاوره با جراح و انتظارات شما از روند جراحی وابسته است. همچنین به خاطر داشته باشید که لیپوماتیک شکلی از کاهش وزن محسوب نمی شود، بلکه روندی است که در آن نواحی از بدن که چربی آنها در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند، درمان می شوند.

ویژگی های بهترین کاندیدای لیپوماتیک  به شرح زیر می باشد :

دقت داشته باشید که این پروسه پیکرتراشی برای رسیدن به اندام دلخواه ، فرایند کم عارضه ای است. منتها بهتر است در وهله اول به کمک ورزش و رژیم غذایی سعی بر آب کردن چربی های اضافه داشه باشید. اما اگر چربی های تجمع یافته بدن تان نسبت به این موارد مقاوم هستند ، شما یک گزینه خوب برای لیپوماتیک در نظر گرفته می شوید.

یکی دیگر از مشخصه های یک داوطلب خوب ، سن او می باشد. این پروسه بهتر است در سن پایین یا بسیار بالا به انجام نرسد. در صورتی که همچنان در دوره جوانی خود هستید و متابولیسم بدن بالا می باشد ، سعی کنید با ورزش به استایل مد نظرتان برسید. همچنین در سن بلوغ به این خاطر که هنوز بدن به رشد کاملی نرسیده ، بهتر است تحت روندهای زیبایی هم قرار نگیرید. در سنین بالاتر هم با توجه به اینکه کشسانی و انعطاف پذیری پوست کاهش یافته ، محتمل است که پس از پیکرتراشی ، افتادگی پوست نمود پیدا کند. مناسب ترین رده سنی برای انجام لیپوماتیک افراد ۳۰ الی ۵۰ ساله هستند.

یک کاندیدای خوب باید پیش از انجام روند مذکور ، استعمال هر گونه دخانیات را کنار گذاشته باشد ؛ در غیر اینصورت انجام پروسه برای او با ریسک بالایی مواجه خواهد شد. به عنوان یک داوطلب ایده آل باید از انجام این پروسه انتظار معقول و منطقی داشته باشید. این را بدانید که پس از لیپوماتیک اگر رژیم غذایی و ورزش را رعایت نکنید ، مجدداً چربی های اضافه در نقاطی از بدن تجمع پیدا می کنند. پس انتظار نداشته باشید که این فرایند از افزایش وزن شما جلوگیری کند ؛ بلکه هدف آن ساختن اندامی زیبا است و اما حفظ کردن آن بر عهده خود شماست.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

این پروسه همانطور که می توانید عمل بسیار مناسبی برای بعضی افراد تلقی شود ، ممکن است برای افراد دیگری گزینه مناسبی نباشد. شما به عنوان یک متقاضی باید نسبت به مواردی که فرد را به یک گزینه نامناسب برای لیپوماتیک تبدیل می کند نیز مطلع باشید. بدین نحو با دید بازتری می توانید نسبت به انجام دادن یا ندادن پروسه تصمیم گیری کنید.

آن گروه از مردان و زنانی که به چاقی مفرط مبتلا بوده و اضافه وزن شان از حالت طبیعی خارج شده است ، نمی توانند به روش لیپوماتیک به اندام دلخواه خود دست یابند. به دلیل نحوه عملکرد این پروسه ، تخلیه مقادیر زیادی چربی از این طریق به هیچ وجه از سوی پزشک توصیه نمی گردد.

بعضی از بیماری ها مانند دیابت که باعث می شوند زخم های ایجاد شده به سرعت بهبود نیابند و کم خونی نیز مانع به انجام رسیدن فرایند مذکور می شوند. این را بدانید که لیپوماتیک روند درمانی برای سلولیت پوستی نیست. کسانی که با این هدف می خواهند این پروسه پیکرتراشی را انجام دهند باید از این کار صرف نظر کنند. کسانی که شل شدگی و افتادگی پوست شان در نواحی مد نظر برای تخلیه چربی ، زیاد است ، گزینه مناسبی برای روند لاغری موضعی مذکور در نظر گرفته نمی شوند. همچنین اگر یکی از شرایط زیر در مورد شما مصداق داشته باشد، داوطلب خوبی برای جراحی لیپوماتیک محسوب نمی شوید:

 • باردار باشید.
 • در حال سپری کردن دوره شیردهی باشید.
 • دچار ناهنجاری های خونریزی یا  لخته شدن خون باشید.
 • دچار مشکلات قلبی عروقی یا تنفسی باشید.

مراحل لیپوماتیک

مراحل لیپوماتیک - راز جراحی

 • مرحله ۱ عمل لیپوماتیک

جراح بمنظور ایجاد احساس راحتی در شما در طول روند لیپوماتیک، یکی از گزینه های بی حسی موضعی، تزریق درون وریدی یا بیهوشی عمومی را برای شما انتخاب می کند. انتخاب گزینه مناسب بر حسب تشخیص جراح انجام می پذیرد.

 • مرحله ۲ – برش برای لیپوماتیک

لیپوماتیک از طریق برش های بسیار کوچکی که قابل مشاهده نمی باشند، انجام می پذیرد. نخست ماده بی حسی موضعی رقیق شده برای کاهش خونریزی و آسیب دیدگی تزریق می شود. سپس یک لوله نازک توخالی تحت عنوان کانولا، از طریق بریدگی ایجاد شده وارد ناحیه مورد نظر برای درمان شده و چربی اضافی، با استفاده از یک حرکت رو به جلو و عقب کنترل شده، شل می شود. چربی های جابجا شده، با استفاده از ابزار وکیوم جراحی یا سرنگ متصل به کانولا، به بیرون از بدن مکیده می شوند. نواحی که اغلب در روند لیپوماتیک تحت درمان قرار می گیرند، شامل پهلو ها، باسن، شکم، ران ها و حتی بخش هایی از صورت از جمله غبغب می باشد.

لیپوماتیک شکم و ران راز جراحی لیپوماتیک غبغب - راز جراحی

 

 • مرحله ۳ – جراحی لیپوماتیک

کانتور بهبود یافته بدن شما بعد از فروکش کردن تورم و تجمع مایعاتی که معمولاً بعنوان عوارض جانبی درمان لیپوماتیک بروز می کند، نمایان خواهد شد.

مزایای لیپوماتیک

به گفته بسیاری از متخصصان حوزه زیبایی، ” لیپوماتیک ، حداقل تهاجمی ترین روش برای از بین بردن توده های چربی از بدن می باشد.” زمان از کار افتادگی در این تکنیک درمان بسیار کوتاه بوده و کبودی ناشی از درمان، در حداقل سطح ممکن قرار دارد. کوچک بودن برش در ناحیه درمان باعث شده است که این روند، بعنوان دقیق ترین روش چربی برداری موجود، معرفی شود.

لیپوماتیک دارای مزایای متعددی می باشد که در اینجا برخی از آنها را مورد اشاره قرار می دهیم:

 1. استفاده از کانولای کوچک : از آنجایی که در این روند یک کانولای کوچک استفاده می شود، می توان آن را به خوبی تحت کنترل قرار داد. همچنین احتمال برداشته شدن چربی بسیار زیاد نیز کم است. امکان برداشت کم چربی از آن جهت حائز اهمیت است که برداشته شدن چربی بسیار زیاد، می تواند تاثیری بنام ایجاد سطح موج دار را برجای گذارد. تحت این تاثیر، چربی زیادی از بدن برداشت می شود و همین امر باعث توخالی شدن نواحی از پوست می شود که در نهایت، پستی و بلندی هایی را در سطح پوست ایجاد می نماید.
 2. محل برش کوچک : قطر کم کانولا به این معنی است که محل برش نیز بسیار کوچک است. بهمین دلیل لیپوماتیک احتمال ایجاد جای زخم را به حداقل می رساند. بعلاوه، بعنوان بخشی از درمان، کرم های مخصوصی نیز در اختیار بیمار قرار داده می شود که احتمال ایجاد جای زخم در آینده را نیز به حداقل سطح ممکن می رساند.
 3. بی حسی موضعی : این روند تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد. این بدان معنی است که بیمار، زمان ریکاوری طولانی که در بیهوشی های عمومی اتفاق می افتد را تجربه نمی کند.
 4. سفت شدن و انقباض پوست ( تحریک تولید کلاژن ) : وقتی سلول های چربی با هدف دستیابی به پیکری جذاب از بدن بیرون کشیده شدند، کانولا به شکلی حرفه ای به زیر پوست حرکت داده می شود. این باعث ایجاد نوع خاصی آسیب دیدگی سلول ها می شود که تولید کلاژن را تحریک می نماید. از این بخش درمان نهراسید چون اجرای این تکنیک برای کمک به سفت و کشیده شدن پوست در اطراف ناحیه درمان، شیوه فوق العاده ای می باشد. در نتیجه، احتمال ایجاد پوست شل ( بر حسب کیفیت پوست) در ناحیه درمان بسیار کم است. بنابراین لیپوماتیک علاوه بر استخراج سلول های چربی، تاثیرات سفت شدن پوست را که در سایر فرم های لیپوساکشن قابل دستیابی نمی باشد، برجای می گذارد.
 5. دوره ریکاوری کوتاه : چند فاکتور در کوتاه بودن دوره ریکاوری دخیل می باشد. بکار گیری یک کانولای فوق حرفه ای که نقش مهمی را در مزایای این درمان ایفا می کند و نیز مهارت جراح برای انجام روند، باعث کوتاه شدن دوره ریکاوری می شود.

انواع لیپوماتیک

۱ . لیپوماتیک با کمک ساکشن ( SAL)

SLA همان روش لیپوساکشن متداول، بدون هیچگونه تجهیزات و لوازم جانبی خاص می باشد. این تکنیک در بسیاری از بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

۲ . لیپوماتیک تامسنت ( Tumescent)

این نوع بسیار شبیه به لیپوماتیک SAL می باشد که در آن کمیت های بالایی از بیهوشی استفاده می شود. این کمیت به اندازه ای است که برای متورم کردن سلول های مورد هدف کفایت نماید. این تکنیک در دستان یک جراح ماهر، نتیجه خوبی را به دست می دهد.

۳ . لیپواسمارت یا لیپوماتیک با کمک لیزر

پیشرفت ها در تکنولوژی باعث معرفی روندهای لیپوماتیک جایگزین شده است. در این روش ، انرژی حرارتی حاصل از لیزر، برای کمک به انجام روند، مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس اظهارت بیان شده در این خصوص، لیپواسمارت، یک روند حداقل تهاجمی است که  بی خطر بوده و سرعت بهبود در آن بیشتر است. همچنین، کبودی در حداقل سطح ممکن بوده و در مقایسه با SAL، سفت شدن پوست به شکل بهتری اتفاق می افتد.

۴ . لیپوماتیک با کمک امواج صوتی (Vaser)

انرژی صوت، تکنولوژی دیگری است که برای کمک به تخریب بافت مورد استفاده قرار می گیرد. لیپوماتیک با کمک امواج صوتی، از طریق ایجاد برش ها و وارد کردن ابزار تولید کننده امواج صوتی کم فرکانس متصل به کانولا،  انجام می شود. انرژی صوت برای امولسیون کردن چربی مورد استفاده قرار می گیرد. سپس چربی با یک لوله مکش سنتی به بیرون کشیده می شود.

۵ . لیپوماتیک به کمک برق

در شرایطی که برداشته شدن حجم بالایی از چربی مورد نیاز باشد، این مورد گزینه خوبی محسوب می شود. این فرایند با استفاده از یک کانولای ویژه لرزشی برای کمک به تخریب و حذف بافت چربی انجام می شود.

۶ . لیپوماتیک با کیفیت بالا

نسخه خاصی از لیپوماتیک است که بر روی ارتقا دادن وضعیت عضلات شکم تمرکز دارد. در این تکنیک، زمان مضاعف، برای اجرای فرایند و بهبود، مورد نیاز بوده و هزینه آن نیز در مقایسه با روش های دیگر بالاتر است.

سن مناسب برای لیپوماتیک

با توجه به بالا رفتن سطح درک اجتماعی از جراحی های زیبایی، امروزه این نوع درمان ها در میان عموم خصوصاً نسل جوان از عمومیت چشمگیری برخوردار می باشد. با این همه پزشکان ترجیح می دهند بیماران آنها تا قبل از ۱۸ سالگی یعنی تا زمان رسیدن افراد به بلوغ احساسی و تصمیم گیری بر اساس معیارهای عقلانی و نه احساسی، تحت این جراحی قرار نگیرند.

همچنین انجام جراحی در افراد مسن نیز توصیه نمی شود. البته تعیین مناسب بودن سن بیمار برای قرار گرفتن تحت این درمان، نهایتاً به صلاحدید جراح وابسته بوده و پس از انجام بررسی های لازم توسط جراح، تصمیم نهایی اتخاذ می شود.

وزن مناسب برای لیپوماتیک

پر.سه لیپو گزینه خوبی برای افرادی است که وزن بدن آنها به وزن ایده آل بدن ( BMI) نزدیک می باشد. توصیه پزشکان به بیمارانی که قصد انجام این جراحی را دارند این است که قبل از قرار گرفتن تحت این روند، وزن خود را با رژیم گرفتن به وزن ایده ال نزدیک کنند تا بهترین نتیجه از درمان حاصل شود. همچنین بیمار باید تلاش کند تا وزن او چند ماه قبل از جراحی، همچنان ثابت بماند. بر خلاف تصور عموم، لیپوماتیک یک روش درمان برای کاهش وزن نمی باشد، بلکه شیوه ای موثر برای تقویت و بهبود کانتور بدن و دستیابی به یک اندام تراش داده شده و زیبا محسوب می گردد.

اقدامات قبل از لیپوماتیک

اقدامات قبل از لیپوماتیک

پزشک در طول جلسه ملاقات قبل از جراحی لیپوماتیک، با شما دیدار کرده و زمانی را صرف پاسخ دادن به سوالات شما درباره جراحی و بحث در خصوص طرح جراحی سفارشی شما به تفصیل می نماید. عکس هایی از ناحیه مورد نظر برای جراحی در طول این ویزیت گرفته می شود. این عکس ها برای بحث درباره کانتور فعلی و برنامه ریزی برای جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این عکس ها بعنوان مرجعی در طول جراحی و نیز نشان دادن تفاوت ها در کانتور و زاویه سازی بدن، قبل و بعد از جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

شعار اکثر جراحان، ” اول ایمنی” می باشد. بنابراین جراح تاریخچه کامل پزشکی شما را مورد بررسی قرار داده و وضعیت فیزیکی شما را به طور کامل مورد آزمایش قرار می دهد. در صورت نیاز، انجام برخی تست های آزمایشگاهی را به منظور ارزیابی سلامت عمومی قبل از جراحی، تجویز می نماید.

اگر در دوره کاهش وزن به سر می برید، بهتر است قبل از جراحی لیپوماتیک ، به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید. چنانچه شما برنامه ورزش و رژیم خود را قبل از جراحی آغاز کنید، از سر گیری برنامه سبک زندگی که قبل از جراحی آغاز کرده بودید، بعد از جراحی برایتان آسان تر خواهد بود. همچنین پزشک کلیه داروهای مورد نیاز در طول دوره ریکاوری را برای شما تجویز می نماید. شما ملزم به تهیه آنها قبل از جراحی هستید. این داروها شامل داروهای مسکن و آنتی بیوتیک برای مدیریت و کنترل درد و عفونت در طول دوره ریکاوری می باشد.

از شما نیز خواسته می شود تا از مصرف آسپرین و محصولات حاوی آن، به دلیل تاثیر گذاری آن بر روی رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی، اجتناب کنید. پزشک فهرست کاملی از ویتامین ها، داورها و داروهای گیاهی که باید قبل از لیپوماتیک از مصرف آنها اجتناب کنید را در اختیار شما قرار می دهد. بر حسب وضعیت سلامت شما، برخی داروها براس شما تجویز شده و در برخی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، تغییراتی داده می شود. اگر سیگاری هستید، حتماً باید مصرف سیگار را حداقل دو هفته قبل از جراحی، ترک کرده و استعمال آن را بعد از جراحی نیز از سر نگیرید. اگر سیگاری هستید و نمی خواهید گرفتار عوارض جانبی بعد از جراحی شوید، توصیه پزشک در خصوص منع مصرف سیگار را جدی بگیرید.

شایان ذکر است که دستورالعمل هایی در خصوص نخوردن و نیاشامیدن از شب قبل از جراحی نیز به شما داده می شود. در جلسه مشاوره پیش از انجام پروسه ، بایستی راحت و بدون خجالت هر سوالی را که دارید از جراح پلاستیک مورد نظر بپرسید. این سوالات می تواند راجع به پروسه یا تخصص و سابقه پزشک باشد. دقت داشته باشید که پاسخ این سوالات می تواند شما را متوجه درست یا غلط بودن انتخابتان در خصوص جراح پلاستیک کند. در ادامه لیستی از سوالات را در اختیار شما می گذاریم ؛ این پرسش ها را در ذهن تان بسپارید و در جلسه مشاوره از پزشک خود بپرسید :

 1. چند سال در زمینه انجام پروسه های پیکرتراشی سابقه دارید ؟
 2. دستگاه و تکنیکی که برای انجام لیپوماتیک استفاده می کنید چیست ؟
 3. آیا تاکنون شاهد نارضایتی فرد از نتیجه بوده اید ؟ علت نارضایتی چه بوده است ؟
 4. برای اینکه بعد از عمل درگیر عوارض نشویم باید چه کارهایی انجام دهیم ؟
 5. ممکن است این پروسه برای من خطرناک باشد ؟
 6. اگر پس از پروسه دچار مشکل شدم چه کارهایی باید انجام دهم؟
 7. پس از عمل هم میتوانم با شما در ارتباط باشم و در صورت نیاز از شما کمک بگیرم ؟

فیلم جراحی لیپوماتیک

در طول فرایند پیکرتراشی مذکور که یک روند مناسب برای خانم ها و آقایانی است که از چربی های سرسخت در نواحی مختلف بدن خود رنج می برند، نواحی از بدن از طریق برداشته شدن چربی اضافی که به رژیم غذایی و ورزش بمنظور دستیابی به شکل بهتر در بدن، واکنش مثبت نشان نمی دهد، تحت درمان قرار می گیرد. فیلم تهیه شده برای به نمایش گذاشتن جراحی لیپوماتیک، این فرایند را به شکل بهتری برای شما به تصویر می کشد.

نحوه عملکرد دستگاه پیکرتراشی برای خارج کردن چربی ها :

همانطور که پیش از این در مقاله توضیح داده شد ، برای انجام لیپوماتیک تکنیک های مختلفی اتخاذ می شود. اما شایان ذکر است که تقریبا اساس کار تمامی آن ها با یکدیگر شباهت زیادی دارند. به طور کلی دستگاه پیکرتراشی از کانولا و یک دستگاه مکنده تشکیل شده است که به یک دیگر متصل هستند. کانولا لوله کوچکی است که به جهت خارج کردن چربی ها از طریق برشی بر روی پوست وارد موضع مورد نظر می شود. سپس همزمان با لرزش کانولا ، عموما برای شکستن چربی ها از امواج اولتراسوند یا لیزر استفاده می شود و بدین ترتیب چربی ها بعد از آب شدن ، راحت تر و آسان تر ساکشن می شوند.

بهترین دکتر لیپوماتیک

بهترین دکتر لیپوماتیک - راز جراحی

یکی از مهم ترین و در واقع سرنوشت ساز ترین گزینه هایی هایی که باید در مرحله تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت جراحی لیپوماتیک، با حساسیت و دقت بالا به آن نگاه کنیم، انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک می باشد. شاید این کار به دلیل بالا بودن تعداد پزشکانی که خدمات در این زمینه را ارائه می دهند، خصوصاً در کلان شهرها، پروسه دشوار تری باشد. راز جراحی در این مقاله، با معرفی برخی نکات در این خصوص، شما را در مرحله انتخاب بهترین دکتر لیپوماتیک همراهی می کند.

حتماً با پزشک بالقوه خود ملاقات کرده و از نزدیک با او در مورد جراحی مورد نظر، گفتگو کنید. به این ترتیب، سطح تعامل او و توانایی او در برقراری یک ارتباط خوب با بیمار را محک خواهید زد. یک پزشک خوب، در جلسه مشاوره، به بیمار خود به طور کامل اطلاع رسانی نموده و با بالا بردن سطح آگاهی بیمار در این زمینه، او را در برداشتن یک گام کاملاً آگاهانه، کمک می کند. همچنین می توانید با مشاهده گالری عکس مربوط به سایر بیماران پزشک بالقوه خود، می توانید نوع سلیقه او را با سلیقه خودتان مقایسه کنید.

چقدر طول می کشد تا برش های لیپوماتیک بهبود پیدا کنند ؟

بر حسب وضعیت سلامت عمومی هر بیمار ، مدت زمان مورد نیاز برای بهبود زخم ها و برش ها متغیر می باشد. یک مدت زمان میانگین برای اکثر بیماران ، حدوداً دو ماه یا حداکثر شش هفته می باشد. البته در طول این دوره سعی کنید تا فشاری روی ناحیه درمان وارد نکنید تا ریکاوری و بهبود با سرعت بیشتری پیشرفت پیدا کند. در صورت تجربه کردن هر یک از موارد زیر بعد از عمل لیپوماتیک ، با پزشک تماس بگیرید:

 • در بلعیدن یا نفس کشیدن دچار مشکل شوید.
 • دمای بدن شما به بیش از ۳۸ درجه افزایش پیدا کند.
 • بعد از ۴۸ ساعت ، درد افزایش پیدا کرده و تورم در ناحیه گردن به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

ریکاوری بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک اغلب دارای ماهیت جراحی سرپایی می باشد، به این معنی که شما پس از دریافت درمان و قرار گرفتن تحت مراقبت های ویژه ریکاوری بعد از جراحی، می توانید محل درمان را به مقصد منزل ترک کنید.

در طول سه روز اول بعد از جراحی لیپوماتیک

جراح از شما می خواهد تا گن و بانداژ های الاستیک را برای پیچیدن دور ناحیه درمان، مورد استفاده قرار دهید. پوشیدن ۲۴ ساعته گن برای کمک به کاهش تورم و کانتور جدید بدن، حائز اهمیت می باشد.گاهی از ناحیه درمان، ترشحاتی خارج می شود. این امر می تواند روند بهبود را کند نماید. پزشک را در جریان قرار دهید تا با ارائه توصیه مناسب، مورد را کنترل کند. در طول چند روز اول بعد از درمان، درد مختصری را بعنوان بخش نرمال روند ریکاوری، تجربه خواهید کرد. پزشک، داروهای مسکن را برای قابل مدیریت نمودن آن برای شما تجویز می کند.

پوشیدن گن ممکن است دامنه حرکت شما را محدود کند. در طول هفته اول بعد از جراحی، باید از محل کار خود مرخصی گرفته و برای فرصت دادن به بدن جهت کسب انرژی لازم مورد نیاز برای سپری کردن یک روند بهبود موفقیت آمیز، سطح فعالیت های فیزیکی خود را محدود کنید.

هفته ۱-۲ بعد از عمل لیپوماتیک

بعد از سپری شدن چند روز اول بعد از عمل، شاهد کاهش قابل ملاحظه درد خواهید بود. بسیاری افراد بسته به سطح فعالیت فیزیکی شغل شان، در هفته دوم، به محل کار خود بازمی گردند. در طول این مدت، باید همچنان گن را به تن داشته باشید.

هفته ۳- ۵ پس از لیپوماتیک

حدوداً یک ماه از درمان شما گذشته و سطح تورم به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. مقدار جزئی تورم باقی مانده، در طول ماه های بعدی به طور کامل فروکش خواهد کرد. در این مرحله، شما شاهد نتیجه کامل جراحی خود هستید. به خاطر داشته باشید که با فروکش کردن هر چه بیشتر تورم و کبودی، شاهد نتیجه بهتر و بهتری خواهید بود.

آیا باید در طول دوره ریکاوری لیپوماتیک در تخت بمانیم؟

بیمار بعد از عمل لیپوماتیک به برخاستن از جا و راه رفتن تشویق می شود. بیشتر بیمارانی که تحت این فرایند جراحی قرار گرفته اند می توانند بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت رانندگی کرده و فعالیت های نرمال خود را بعد از دو الی سه روز از سر بگیرند. بیمارانی که برای انجام این فرایند تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته اند ، دوره ریکاوری طولانی تری را در مقایسه با بیماران درمان شده تحت بی حسی موضعی سپری خواهند کرد.

ورم پس از لیپوماتیک

اینکه بعد از انجام پیکرتراشی در موضع مورد نظر شاهد ورم باشید ، امری عادی است. اما این مسئله دائمی نمی باشد بلکه با گذشت زمان و حاصل شدن بهبودی ، ورم نیز برطرف می گردد. با گذشت ۶ الی ۸ روز ، شاهد رفع بخش زیادی از ورم خواهید بود و مقادیر جزئی باقی مانده ، نیز به مرور طی ۶ ماه کاملاً از بین می روند. پس باید انتظار داشته باشید که نتیجه را ۶ ماه بعد از لیپوماتیک مشاهده کنید.

این را در نظر داشته باشید که شدت تورم و ماندگاری آن به میزان چربی های خارج شده و تایپ بدنی فرد نیز وابسته است. بدن برخی از افراد آنقدر حساس است که حتی با یک ضربه معمولی هم متورم و کبود می شود. در راستای کمک به کاهش سریع تر ورم و جلوگیری از تشدید یافتن آن ، از سوی بهترین جراح پلاستیک راهکارهایی ارائه می شود که در ادامه شما را با آن ها آشنا می کنیم :

 • نکشیدن سیگار ، قلیان و هر نوع دخانیات و مصرف نکردن مشروبات الکلی حداقل برای یک ماه
 • آغاز پیاده روی سبک ، یک روز بعد از عمل به جریان خون و کاهش ورم کمک بسیاری می کند.
 • خوردن غذا و خوراکی های شور و پر از نمک را باید محدود کنید.
 • پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک می تواند در این زمینه بیشترین کمک را به شما کند.

حالت تهوع بعد از لیپوماتیک

اگر پس از انجام پروسه لیپو ، به حالت تهوع دچار شدید ، نگران نشوید! این امر به بخاطر ترکیبات داروی بیهوشی و بی حسی است و ممکن است یک الی دو روز ادامه پیدا کند. با از بین رفتن کامل اثر این ماده و خارج شدن ترکیبات آن از بدن ، این احساس ناخوشایند نیز برطرف می شود.

ماساژ دادن بعد از لیپوماتیک

ماساژ دادن بعد از لیپوماتیک - راز جراحی

انجام حرکات ماساژ پس از این پروسه پیکرتراشی منجر به بهبودی سریع تر می شود. زیرا به خون کمک می کند که جریان بهتری داشته باشد و بتواند به تمامی نقاط بدن ارسال شود ؛ خصوصاً محل زخم ها . بدین نحو ترمیم آن ها سریع تر وقوع پیدا می کند. همچنین ماساژ بعد از لیپوماتیک از شدت پیدا کردن ورم جلوگیری کرده و حتی به تخلیه خونابه نیز کمک می کند. در خصوص این عمل باید نکاتی را به خاطر بسپارید :

 1. برای شروع ماساژ باید دو هفته از انجام پروسه گذشته باشد ؛ به عبارتی نباید بلافاصله پس از عمل این کار را انجام دهید.
 2. نحوه ماساژ دادن باید با کمترین فشار باشد و دست به آرامی بر روی موضع مورد نظر حرکت کند. دقت داشته باشید که دست هایتان حتما تمیز باشند تا در صورت برخورد با برش ها ، منجر به تجمع عوامل بیماری زا و میکروب نگردد.

نحوه ماساژ دادن پس از لیپوماتیک

همانطور که گفته شد هدف اصلی ماساژ این است که رگ های لنفاوی باز شده تا مایعات اضافی به داخل غدد لنفاوی وارد شوند. برای اینکه در سیستم لنفاوی بدن حالت مکش ایجاد شود و عمل تخلیه بهتر صورت پذیرد ، مهم است که سه نقطه زیر تقوه ، زیر بازوها و قسمت داخلی آرنج ماساژ داده شود.

برای انجام این کار ، باید فشار آرامی را به این سه نقطه وارد کرده و پوست را به سمت بالا بکشید. اگر با این حرکت عضلات را زیر دست خود حس کردید ، یعنی فشار بیش از حد می باشد و باید از آن بکاهید. ابتدا از دورترین نقطه نسبت به محل جراحی شروع کرده و سپس به سمت آن حرکت کنید. برای مثال اگر قوزک پا متورم است ، باید از ران ماساژ بعد از لیپوماتیک را شروع کنید.

از بالای پا کار خود را آغاز کنید ، یک دست را داخل و دیگری را پشت پا قرار دهید. با فشاری آرام ، پوست را از قسمت داخلی پا به سمت بیرون و بالا بکشید و تا لگن ادامه دهید. این حرکت را تا زانو ادامه دهید ، زمانی که به این ناحیه رسیدید ؛ پوست را با فشار آرام به سمت بالا بکشید و ده تا پانزده بار تکرار کنید. سپس به سراغ قوزک روید. پیشنهاد می شود حداقل بیست دقیقه از روز را برای ماساژ کنار بگذارید.

آیا ماساژ بعد از لیپوماتیک دردناک است؟

این رویه معمولا در جلسات یک ساعته صورت می پذیرد و دردی با خود به همراه ندارد ؛ همچنین نسبت به ماساژ معمولی بسیار آرام تر انجام می شود. برای کاهش درد و ناراحتی ، توصیه شده قبل از جلسه ماساژ به مدت سی دقیقه پیاده روی کنید و حرکات کششی انجام دهید. این امر از اسپاسم ماهیچه جلوگیری کرده و درد را نیز کم خواهد کرد. در طول این جلسات از هیچگونه روغن و محصولات دیگری استفاده نمی شود.

قیمت جراحی لیپوماتیک

قیمت علیرغم اینکه مهمترین فاکتور در جراحی لیپوماتیک و هر جراحی زیبایی دیگری محسوب نمی شود، ولی اولین فاکتوری است که بیمار در زمان تصمیم گیری برای انجام یک جراحی پلاستیک مد نظر قرار می دهد. مثل تمام جراحی های دیگر، لیپوماتیک نیز می تواند پرهزینه باشد. به دلیل رشد رقابت و پیشرفت های رخ داده در این تکنولوژی، هزینه این درمان در سال های اخیر حتی افزایش نیز یافته است.

هزینه لیپوماتیک بنا به دلایل مختلف، متفاوت می باشد. مهارت، شهرت، و تجربه جراح جزو فاکتورهایی تاثیرگذار در قیمت جراحی می باشند. همچنین ناحیه تحت درمان و مقدار چربی مورد نیاز برای برداشته شدن نیز از فاکتورهای تعیین کننده محسوب می شوند. دیگر فاکتور تاثیر گذار بر روی قیمت ابزار مورد نیاز برای استفاده در طول روند می باشد. از آنجایی که امروزه قیمت چیزی است که بیماران بعنوان اولین چیز به آن می پردازند، کسب اطلاعات دقیق و بحث درباره آن در جلسه مشاوره با پزشک، بسیار حائز اهمیت است.

آیا هزینه لیپوماتیک تحت پوشش بیمه قرار می گیرد ؟

تقریباً در اکثر کشورها طبق یک روال معمول پروسه های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. لیپوماتیک نیز یک روند زیبایی بوده و کاملاً به خواسته فرد انجام می پذیرد ؛ از این بابت پرداخت تمام هزینه نیز بر عهده خود او می باشد.

عوارض لیپوماتیک

مثل هر روند جراحی دیگری، جراحی لیپوماتیک نیز با عوارضی همراه می باشد. البته، این پروسه به طورکلی در صورت اجرا به دست یک جراح صاحب تجربه و ماهر و تحت شرایط جراحی و مراقبت های بعد از عمل استاندارد، یک فرایند جراحی بی خطر محسوب می شود. عوارض رایج این روند جراحی، شامل خونریزی (کمتر از ۰.۵% )، عفونت (کمتر از ۰.۵%)، بهبود به تعویق افتاده پوست، تجمع سروما (تجمع مایعات در زیر پوست)، ناهمواری پوست، بی حسی ناحیه درمان، و ایجاد اسکار ضعیف (اسکار هیپرتروفیک یا اسکار کلوئید) می باشد. از دیگر خطرات یا معایب لیپوماتیک، می توان به تشکیل لخته خون (DVT و PE) و عدم تقارن اشاره کرد.

تجمع مایع زیر پوست

پس از عمل لیپوماتیک، امکان دارد مایع لنفاوی داخل ناحیه ای که جراحی روی آن انجام شده تجمع کند. سروم یا خون آبه مایعی زرد رنگ است که پس از خارج کردن گلبول های قرمز و سفید خون باقی می ماند. این عارضه خیلی جدی نیست و نیازی به نگرانی ندارد. معمولا خون آبه پس از چند هفته تا چند ماه، خود به خود از بین می رود، اما معمولا ترجیح بر این است که سروم تخلیه شود تا علاوه بر جلوگیری از عفونت، به بهبود پوست نیز کمک کند. میزان تشکیل خون آبه، به چربی برداشته شده بستگی دارد، به عبارت دیگر، هر چه میزان چربی برداشته شده در لیپوماتیک بیشتر باشد، احتمال تجمع مایع زیر پوست نیز بالاتر می رود.

علت تجمع مایع پس از لیپوماتیک

زمانی که رگ های لنفاوی داخل چربی هدف آسیب ببینند یا نابود شوند، سروما زیر پوست تشکیل می شود. رگ های لنفاوی، در تمام بدن پخش شده اند و وظیفه آن ها، تخلیه مایعاتی است که رگ های خونی ترشح می کنند. در پیکرتراشی، این رگ های لنفاوی همراه با چربی تخلیه می شوند، به همین دلیل پس از اتمام پروسیجر، زیر پوست خون آبه جمع می شود.

جلوگیری از تشکیل خون آبه

استفاده از گن لاغری و میکروکانولا به این امر کمک شایانی می کند. در میکروکانولا، مایع به وسیله  یک سرنگ (زیر ۳ میلی متر) تخلیه می شود. توجه داشته باشید که احتمال دارد برای رفع این مشکل نیاز باشد چند هفته این روند را تکرار کنید، و در این تکنیک مقدار زیادی از چربی تخلیه نمی شود.

تشخیص

در اغلب موارد، این عارضه پس از لیپوماتیک، به شکل یک برآمدگی یا یک کیست بزرگ دردناک ظاهر می شود. زمانی که زیر پوست مایع تجمیع شده باشد، طبیعی است که محل زخم ها، ترشحاتی داشته باشند. اگر این ترشحات خونی باشند، تغییر رنگ داده باشد یا بوی بدی بدهد، احتمال اینکه به عفونت دچار شده باشید بالاست.

عوارض سروما

ممکن است پس از مدتی، مایعات زیرپوستی، خود به خود تخلیه شوند. اگر علائم عفونت را مشاهده کردید، امکان دارد سروما به آبسه تبدیل شده باشد. آبسه خود به خود از بین نمی رود و امکان دارد با افزایش اندازه، احساس ناراحتی برای بیمار ایجاد کند. برای درمان آن، نیاز است حتما به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است عفونت به جریان خون وارد شده و منجر به بیماری های شدیدتری شود.

عفونت در محل برش های لیپوماتیک

پوست بدن ، یک مانع طبیعی در برابر این عارضه می باشد. حتی با رعایت تمامی  مراقبت ها و دستورات پزشک ، باز هم زمانی که یک برش روی پوست ایجاد می شود ، امکان دارد فرد به عفونت در ناحیه برش ها و یا به اصطلاح SSI مبتلا شود. البته همانطور که پیش تر نیز ذکر شد ، احتمال بروز این مشکل زیاد نیست و در حدود ۰.۵ درصد است. عفونت هایی که بعد از این عمل رخ می دهند ، به سه دسته تقسیم بندی می شوند :

 • نوع سطحی : این معضل تنها در ناحیه ای از پوست که برش در آن ایجاد شده به وجود می آید.
 • نوع عمیق : این عفونت زیر برش ها ایجاد شده و عضلات و بافت هایی که آن را در بر گرفته اند را درگیر می نماید.
 • عفونت در اعضای بدن : این نوع در هر قسمتی از بدن به جز پوست ، عضلات و بافت های اطراف آن که در لیپوماتیک دستخوش تغییر شده باشند رخ می دهد. این مورد در یکی از اعضای بدن و یا فضای میان آن ها دیده می شود.

نشانه های عفونت بعد از لیپو

هر نوع از SSI ممکن است موجب قرمزی ، اختلال در روند درمان ، تب ، درد ، حساسیت ، گرما و یا تورم شود. البته برای هر نوع از عفونت ، علائم خاصی نیز وجود دارند که در ادامه به آن پرداخته ایم:

 • در نوع سطحی ممکن است از زخم ها چرک ترشح شود. معمولا از این ترشحات نمونه برداری شده و سپس در محیط آزمایشگاهی کشت می شوند تا دلیل این عارضه مشخص شود.
 • در نوع عمیق SSI نیز امکان ترشح چرک هست. ممکن است برش ها خود به خود باز شوند و یا جراح آن ها را باز کرده و درون زخم ، چرک پیدا کند.
 • زمانی که عفونت در ارگان ها رخ دهد ، ترشحات از درن قرار داده شده در پوست بیرون می آیند. دمل چرکی ناحیه بسته ای از چرک و بافت در حال فروپاشی است. جراح بعد از باز کردن زخم های لیپوماتیک و یا از طریق تصویربرداری X ray به وجود این عارضه پی می برد.

معایب لیپوماتیک

یکی از مواردی که می توان  به آن اشاره کرد، اسکار بعد از جراحی می باشد. در این خصوص باید بگوییم که متاسفانه، در نتیجه انجام این جراحی، اسکار یا جای زخم البته در سطح بسیار جزئی و ریز، بر جای خواهد ماند. البته، پزشک تمام تلاش خود را می کند تا سطح ایجاد اسکار را به حداقل برساند. اسکارها، با نگاه هنرمندانه جراح، در موقعیت های استراتژیک قرار داده می شوند تا میزان دیده شدن آنها به حداقل سطح ممکن برسد.

مرگ در اثر لیپوماتیک

تکنیک پیکرتراشی مذکور ، در کل اگر توسط پزشکی متبحر و در کلینیک های معتبر انجام شود، یک پروسه بی خطر محسوب می شود. درصد مرگ این پروسه، بین ۰.۲۵ تا ۰.۵۰ از هر صد هزار جراحی است.

آیا جراحی لیپوماتیک دردناک است؟

لیپوماتیک یک جراحی زیبایی است که ماهیت آن دردناک نمی باشد. شما در طول روند، تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید و بخش عمده ای از سطح درد، بعد از به هوش آمدن شما، از بین رفته است. درد باقی مانده، در طول یک دوره دو الی سه روزه فروکش می کند. پزشک برای کنترل درد، برای شما داروهای مسکن را تجویز می کند.

آیا جراحی لیپوماتیک با سایر روندهای زیبایی قابل ترکیب است؟

لیپوماتیک را می توان با جراحی های سینه، از قبیل پروتز سینه ، لیفت سینه یا کوچک کردن سینه ترکیب کرد. مادران بسیاری هستند که بعد از بارداری، برای بازیابی زیبایی های قبل از بارداری بدن خود، تحت جراحی قرار می گیرند و می توانند در حین لذت از بردن از نعمت مادر شدن، از داشتن اندام و فیگوری زیبا نیز بهره مند شوند. در واقع، تجربه قرار گرفتن تحت جراحی زیبایی ترکیبی، یک خاطره ماندگار شیرین را در ذهن بر جای می گذارد.

آیا می توان لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی را به طور همزمان انجام داد ؟

طبق تحقیقات انجام شده تا به الان ، گفته می شود که برای بسیاری از زیباجویان انجام این دو پروسه پیکرتراشی نتایج بسیار رضایت بخشی را حاصل می کند. براساس مطالعه انجام و منتشر شده از سوی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (American Society for Plastic Surgeons ) ، حدود ۹۸ درصد از کسانی که به طور همزمان تحت این دو فرایند قرار گرفته اند ، از نتیجه راضی بوده و حتی به متقاضیان انجام آن را پیشنهاد می کنند . به طور کلی میزان رضایت از انجام لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی به صورت همزمان ، از انجام هر یک به صورت جداگانه بیشتر بوده است.

ادغام این دو روش منجر به این می شود که فرد از مزایا هر دو پروسه بهره مند گردد ؛ یعنی علاوه بر این که ناحیه شکمی به فرم زیبایی دست می یابد ، افتادگی و شل شدگی پوست نیز برطرف می شود. همچنین اگر در محل برش های ابدومینوپلاستی ، بر روی پوست ترک پوستی وجود داشته باشد ، حین جراحی رفع می گردد. در این شرایط فرد نیز یکبار پروسه ریکاوری را تجربه خواهند کرد. البته جراحان پلاستیک این نکته را گوشزد می کنند که به انجام رساندن دو فرایند مذکور ، احتمال وقوع عوارض را نیز بالا می برد و لازم است فرد مراقبت ها را جدی تر گرفته و آن ها را کامل به انجام رساند.

نواحی قابل درمان با لیپوماتیک

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، چنین فرایندی قادر است چربی اضافی در نواحی متعددی از بدن را درمان کند. در تصویر سمت چپ، نواحی قابل درمان در پشت بدن و در تصویر سمت راست، نواحی قابل درمان در جلوی بدن نشان داده شده اند. نواحی قابل درمان با لیپوماتیک در مردان شامل صورت، شکم، پهلوها و در زنان شامل صورت، کفل ها و کمر،ران ها، زانوها، باسن و بازوها می باشد.

لیپوماتیک ران

امروزه با آشنایی بیشتر مردم با پروسه های پیکرتراشی ، آن ها جهت رفع چربی های موضعی نقاط مختلف بدن ، به این پروسه روی می آورند. لیپوماتیک ران ها این روزا طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است ؛ از این بابت تصمیم گرفتیم که در این بخش از مقاله راز جراحی ، نکات ارزشمندی را در خصوص این پروسه در اختیارتان قرار دهیم.

وجود بافت های چربی تجمع یافته در بخشی داخلی ران ها ، علاوه بر فرم نه چندان زیبایی که ایجاد می کند ، ممکن است باعث آزار هم شود. بدین معنا که وقتی فرد راه می رود ، این نواحی به هم دیگر برخورد کرده و سایش پیدا می کنند. گاهی هم نیز هنگام پوشیدن شلوار جین ، در حین راه رفتن صدای ناخوشایندی ایجاد می شود. از آن جایی که عضلات ران حجم زیاد و بزرگی دارند ، زمان زیادی می برد تا با ورزش و رژیم غذایی به فرم دلخواه دست یابند ؛ البته اگر افراد ورزشکار باشند و مدام فعالیت های ورزشی انجام دهند زودتر به نتیجه میرسند. اما برای افراد معمولی که هدف شان رسیدن به استایل دلخواه در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد ، بهتر است لیپوماتیک انجام دهند.

پروسه مذکور ممکن است بر روی بخش داخلی یا خارجی ران ها یا هردو صورت پذیرد که طی آن چربی های تجمع یافته در نقاط گفته شده ، خارج شده و بین ران ها فاصله ایجاد می کند که به لحاظ زیباشناسی ، یک مولفه جذاب در استایل فرد به حساب می آید. البته به این نکته دقت کنید که پروسه لیپوماتیک باعث لاغری نمی شود ، بلکه به فرم دهی ران ها کمک می کند. اگر قصد دارید که ران هایتان لاغر شوند ، باید به ورزش و رژیم های غذایی مناسب روی بیاورید.

همیشه به شما گفته می شود که بعد از انجام پروسه های پیکرتراشی ، خوب است کمی پیاده روی داشته باشید. حال فکر نکنید چون ران ها تحت درمان قرار گرفته اند ، دیگر نباید به پیاده روی پردازید. به طور کلی این امر به بهبودی هر چه سریع تر شما کمک می کند.

دقت کنید ، لیپوماتیک ران برای رفع سلولیت طراحی نشده است. تا به الان به طور کاملا دقیق مشخص نشده است که دلیل بروز سلولیت در مردان و زنان چیست ؛ اما می دانیم که عوامل ژنتیکی و هورمون ها در این امر دخالت دارند. سلولیت عارضه ای است که عضلات ، سلول های چربی و بافت های پیوندی رشته ای در کنار هم موجب بروز آن می شوند ؛ بنابراین نباید انتظار داشته باشید که فرایند پیکرتراشی مذکور ، باعث رفع آن شوند و چه بسا در مواردی به میزان بیشتری آن را در معرض دید قرار دهد. ترک های پوستی در ناحیه ران نیز که نوعی بافت اسکار هستند ، با این روش از بین نمی روند.

این پروسه پیکرتراشی نیز عموما تحت بی حسی موضعی یا سدیشن به انجام می رسد. برش ها در قسمت داخلی ران ، بر روی کشاله ران و چین خوردگی باسن ایجاد می شوند. برش ها در بخش خارجی ران ، نزدیکی استخوان های خاصره و نیز دو طرف ران ایجاد می گردند. پس از پروسه نیز باید از گن های طبی مخصوص ران استفاده کنید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

شکم و پهلو رایج ترین نقاط تجمع چربی های اضافی در بدن هستند و اکثر متقاضیان نیز  تمایل دارند برای از بین بردن آن ها لیپوماتیک انجام دهند. معمولاً هم چربی هایی که در این نقطه جمع می شوند ، بسیار مقاوم هستند و با ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی زمان زیادی طول می کشد تا کاملا از بین بروند. برای ساکشن کردن چربی های این ناحیه معمولا یک برش ۳ الی ۴ سانتی متری بر روی موضع مورد نظر و نواحی اطراف ایجاد شده و پس از ورود کانولا به توده های چربی ، لرزش آن منجر به شکستن و تخلیه توده های چربی می گردد.

لیپوماتیک سینه

یکی از راه های کوچک کردن پستان ها ، ساکشن کردن چربی های آن ناحیه است. بانوانی که به خاطر سینه های خیلی بزرگ ، محدودیت هایی برایشان ایجاد شده و به درد شانه و کمر مبتلا شده اند ، می توانند لیپو سینه انجام دهند که در قیاس با عمل ماموپلاستی کم تهاجم تر است. البته باید در نظر داشت که امکان بازگشت چربی ها پس از لیپوماتیک سینه ، در صورت عدم رعایت ورزش و خورد و خوراک مناسب ، در مقایسه با عمل ماموپلاستی بیشتر است.

لیپوماتیک غبغب

برداشتن غبغب یکی از پروسه های زیبایی است که متقاضیان زیادی دارد. غبغب فقط برای افراد چاق ایجاد نمی شود. ممکن است فردی را ببیند که وزن و اندام ایده آلی داشته اما چربی های اضافه ای در زیر چانه او تجمع پیدا کرده اند. با انجام لیپوماتیک ، به وسیله یک میکروکانولا و دستگاه ساکشن ، پس از تخلیه چربی ها و جمع شدن پوست ، زیر چانه صاف و یکدست شده و صورت فرد مجدداً زیبایی خود را بدست می آورد.

لیپوماتیک بازو

از جمله مواردی که منجر به ایجاد حالت شل و افتاده برای بازوها می گردند می توان به افزایش سن ، بالارفتن وزن و جمع شدن توده های چربی اشاره کرد. بازوهای شل و آویزان بسیار نمای ناخوشایندی را ایجاد می کنند. لیپوماتیک تکنیک مطلوبی برای از بین بردن چربی های اضافی و شل شدگی بازوها محسوب می شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 1. چنانچه جراحی لیپو در نواحی پاها انجام شده باشد ، بعد از پروسه برای جلوگیری از خطر آمبولی باید از جوراب های مخصوص استفاده کنید.
 2. با تشخیص پزشک ، بعد از ۱۲ ساعت از انجام پروسه به کمک پرستار یا شخصی از همراهان خود قدم زدن را آغاز کنید. عدم تحرک ریسک عوارض را بالا می برد.
 3. اگر لیپوماتیک در نواحی شکمی انجام شده باشد حتما باید مدتی از گن طبی استفاده کنید. گن های طبی نقش بسیار موثری در روند بهبودی دارند.
 4. هنگام استراحت سعی کنید هر ۱۵ دقیقه به آرامی جا به جا شوید تا خون به طور مداوم در بدن شما گردش پیدا کند. همچنین از خوابیدن بر روی پهلو جداً اجتناب کنید.
 5. به هیچ وجه تا ۳ روز بعد از پروسه ، حمام نکنید ؛ مگر آن که اجازه دکتر را داشته باشید.
 6. یکی از مهم ترین مراقبت های این دوره ، تمیز نگه داشتن محل برش ها می باشد . طبق توضیح دکتر باید در زمان مناسب و به نحو مطلوب محل جراحت های جراحی شست و شو داده شوند. همچنین تعویض پانسمان ها نیز باید روزانه باشد.
 7. تا بهبودی کامل باید از ورزش های سنگین فاصله بگیرید.

تغذیه بعد از لیپوماتیک

بعد از انجام عمل ، برای اینکه روند بهبودی سریع تر سپری شود ، به توصیه پزشک بایستی در مدت ریکاوری یکسری غذاها را وارد برنامه غذایی خود کنید و مصرف برخی از آن ها را برای مدت زمانی متوقف کنید. به علاوه اگر بعد از دوران ریکاوری همچنان پیروی از رژیم غذایی سالم را در پیش بگیرید ، نتیجه بدست آمده از لیپوماتیک را می توانید تا مدت زیادی حفظ کنید.

مصرف فیبر و کربوهیدارت ضروری است : بالا بردن میزان فیبر و کربوهیدرات مصرفی باعث بالا رفتن انرژی بدن تان می شود. بهتر است به جای استفاده از قرص و مکمل های حاوی فیبر از مواد غذایی  و خوراکی فیبر دار استفاده کنید. در ادامه لیستی از مواد غذایی را به شما ارائه می دهیم که فیبر و کربوهیدرات بدن را تامین می کند. به یا داشته باشید که باید در هفته ابتدایی دوره نقاهت لیپوماتیک از مصرف زیاد لبنیات ، پنیر ، شیرینی ، گوشت قرمز ، غذاهای فرآوری شده و خوراکی هایی که باعث کم آبی بدن می شوند ، اجتناب کنید.

ساندویچ های تهیه شده از نان غلات مانند نان روگن ، نان جو و نان گندم. اگر ساندویچ از غذاهای مورد علاقه شما نمی باشد ، می توانید دیگر انواع غلات همچون بلغور جو دو سر (اوت میل oatmeal) ، برنج سبوس دارد و برنج وحشی مورد مصرف قرار دهید.

برای دریافت فیبر بعد از لیپوماتیک ، سعی کنید از سبزیجاتی استفاده کنید که رنگ تیره تری دارند. این دست از سبزیجات معمولاً حاوی فیبر بیشتری بوده و به طور طبیعی نیز دارای مقادیری کربوهیدرات هستند. اسفناج، مار چوبه ، فلفل دلمه ای سبز ، کلم بروکلی ، آواکادو ، کنگر فرنگی ، سیب زمینی ، ذرت و غیره در این گروه از سبزیجات قرار می گیرند.

انواع لوبیا و حبوبات به طور کلی غنی از فیبر و کربوهیدرات هستند. از جمله انواع مختلف لوبیا می توان به لوبیا سفید ، لوبیا سیاه و لوبیا چیتی  اشاره نمود. دیگر مواد غذایی که در دسته حبوبات قرار گرفته و می توانید در دوره ریکاوری مصرف کنید عبارتند از :

 • عدس
 • نخود
 • سویا
 • بادام زمینی

مصرف چربی های سالم بلا مانع است : برای تقویت سیستم ایمنی و پاسخ های دفاعی بدن ، همچنین کسب ویتامین های مورد نیاز ، چربی های سالم بسیار مناسب هستند. البته بایستی نسبت به چربی های سالم آگاه باشید تا به اشتباه چربی های ناسالم را مورد استفاده قرار ندهید.  از جمله سالم ترین چربی ها را می توانید در مغزهای آجیل ( گردو ، بادام و فندق ) و دانه های خوراکی پیدا کنید. روغن زیتون ، روغن نارگیل و روغن آواکادو نیز حاوی چربی سالم هستند. ماهی نیز دیگر منبع سرشار از چربی های مفید و سالم است.

مصرف پروتئین را فراموش نکنید : برای احیا و ترمیم بافت ها بعد از لیپوماتیک ، آمینواسیدهای موجود در مواد پروتئینی بسیار بسیار موثر هستند. برای تامین پروتئین بدن می توانید از گوشت های سفید همچون گوشت بوقلمون ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده کنید. انواع گوشت قرمز نیز غنی از پروتین هستند اما چون چربی ناسالم زیادی دارند و ممکن است باعث یبوست بشوند ، مصرف ان ها توصیه نمی شود. اگر که شما گیاهخوار باشید می توانید با استفاده از حبوبات ، سبزیجات مختلف و مکمل های پروتئینی ، پروتئین بدن تان را تامین کنید.

ویتامین ها و مواد معدنی نیز باید مصرف شوند : بعد از لیپوماتیک مصرف ویتامین آ و ویتامین ث ، ضروری است. بدن به کمک این ویتامین ها به ترمیم بافت های پیوندی کمک می کند. پرتقال ، هویج ، اسفناج و سیب زمینی شیرین حا.ی ویتامین آ هستند. ویتامین ث نیز در پرتقال ، کیوی ، آلبالو ، سیب زمینی ، گوجه و انواع فلفل های دلمه ای یافت می شود.

ورزش بعد از لیپوماتیک

به دفعات اهمیت ورزش کردن پس از پیکرتراشی را گوشزد کرده ایم ، حال در این بخش می خواهیم بدانیم چه زمانی پس از لیپوماتیک ران و ساق پا و بازو می توانیم این دست از فعالیت ها را شروع کنیم.  به توصیه اکثر متخصصان ، بیماران می توانند با گذشت ۲ الی  ۳ هفته ، روتین ورزشی خود را مجدداً آغاز کنند.

فعالیت های فیزیکی سبک : منظور از فعالیت های فیزیکی سبک ، کارهای معمول خانه داری و پیاده روی نرمال می باشد. برای اینکه از تشکیل لخته خون جلوگیری کنید لازم است در یک الی دور روز اول این سطح از فعالیت را به انجام برسانید.

فعالیت های هوازی : با گذشت دو روز از لیپوماتیک ساق و ران پا و حتی بازو ، مجاز به انجام تمرین های هوازی سبک هستید. البته به سیگنال های بدن خود گوش دهید و حواستان باشد سنگینی و شدت فعالیت ها از حدی که باعث اذیت شدن بدن تان شود ، عبور نکند. روتین سابق ورزشی تان در خصوص تمرینات هوازی هم باید به صورت تدریجی طی ۶ هفته به حالت نرمال برگردد.

ورزش های استقامتی : در صورتی که این گروه از تمرینات ورزشی ، بر موضعی که تحت لیپوماتیک قرار گرفته است ، تاثیر نگذارند ، می توانند از هفته دوم دوره نقاهت به انجام برسند. به طور مثال اگر فرد لیپوماتیک بازو انجام داده باشد ، میتواند تمرینات استقامتی مربوط به ران و ساق پا را انجام دهد. همچون تمرینات هوازی ، حرکات استقامتی هم باید رفته رفته شدت بگیرند و بعد از بهبودی کامل به روال عادی برسند.

📍 نکته : حتما در خصوص ورزش کردن و زمان مناسب آن ، با پزشک خود هماهنگ باشید . ایشان باید از روند بهبودی شما مطلع باشد و مطابق با آن پرداختن به فعالیت های فیزیکی و ورزشی را در زمان مناسب برایتان تعیین کند. به یاد داشته باشید که دوره های ریکاوری لزوما برای همه به یک شکل طی نمی شود.

بازگشت چربی های موضعی بعد از لیپوماتیک

هر متقاضی این پروسه پیکرتراشی باید بداند که لیپوماتیک در امر افزایش وزن دخالتی ندارد ؛ به بیانی این گونه نیست که بعد از انجام این پروسه شما دیگر چاق نمی شوید. بر اساس این گفته این احتمال وجود دارد که پس از خارج کردن چربی ها ، مجدد شاهد تجمع آن ها در نقاطی از بدن خواهید شد. اما چه عواملی باعث بازگشت چربی ها می شوند ؟ دو عامل اصلی در چاق شدن افراد تاثیر زیادی دارند ، ۱. خورد و خوراک بی رویه ۲. عدم تحرک

پیروی از این عادات برای طولانی مدت ، باعث می شوند که چربی های جمع شده مقاوم شوند و به راحتی از بین نروند؛ بدین ترتیب افراد به عمل های پیکرتراشی روی می روند. حال موارد گفته شده چنانچه بعد از پروسه هم به انجام برسند ، نتیجه بدست آمده را تحت الشعاع قرار می دهند. برای جلوگیری از وقوع این امر و هدر نرفتن زمان و هزینه باید برخلاف این عادات عمل کنید :

 1. رژیم غذایی سالم : در طول مقاله کاملا توضیح داده شده است که چه مواد مصرفی به شما کمک می کنند تا نتیجه لیپوماتیک را حفظ کنید. این نکته را هم بدانید که خوردن غذاهایی مثل انواع فست فودها برای اکثر بیماران به طور مطلق ممنوع نمی شود اما میزان مصرفی تا حد زیادی محدود می گردد.
 2. ورزش کردن : دنبال کردن برنامه ورزشی علاوه بر حفظ تناسب اندام شما پس از پروسه پیکرتراشی ، در بالا بودن سطح سلامتی نیز تاثیر بسزایی دارد. بعد از ریکاوری ، هر زمان که پزشک اجازه داد ، ورزش کردن را شروع کنید.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن ؟

لیپوماتیک در میان دیگر پروسه های پیکرتراشی و لاغری موضعی ، متد جدیدتری محسوب می شود. به گفته پزشکان و جراحان لیپوماتیک به دلیل یک سری برتری هایی که دارد می تواند جایگزین بسیار خوبی برای روش سنتی تر یعنی لیپوساکشن باشد.

در روند لیپوماتیک چربی های اضافی به روش امولسیون از بین می روند. اما در لیپوساکشن معمولاً این پروسه با انتشار گرما انجام می پذیرد. به همین خاطر در قیاس با لیپوساکشن ایمن تر است. از طرفی حرکات سه بعدی کانولا به صورت ارتعاشی باعث می شود که چربی ها بسیار راحت تر و طبیعی تر از محل خارج شوند و ظاهر پوست دست خوش تغییرات چندانی نشود. لیپوماتیک به کمک امواج اولتراسوند کلاژن سازی در محل درمان را تحریک کرده و از شل شدن و افتادگی پوست در ان ناحیه ، بعد از انجام پروسه جلوگیری می کند. دوره ریکاوری این پروسه نیز کوتاه تر می باشد و فرد به نسبت می تواند در زمان کمتری روتین روزانه خود را از سر بگیرد.

لیپوماتیک می تواند خطرناک باشد ؟

به طور کلی انتظاری که از این روند پیکرتراشی داریم یک پروسه ایمن ، کم خطر و کم عارضه می باشد. از واژه کم استفاده شد چون هیچوقت نمی توان به طور قطعی گفت که یک عمل زیبایی بدون ریسک است. چنانچه فرایند نامبرده تحت نظر یک متخصص خوب و با تجربه به انجام رسد ، به گونه ای که ایشان به درستی تشخیص دهند که فرد کاندیدای مناسبی است و نیز بتواند تکنیک را به نحو احسن پیاده سازی کند ، ریسک عمل بسیار بسیار کاهش پیدا می کند. همچنین خود شما هم در این امر نقش دارید ؛ بدین نحو که باید گفته های متخصص را در خصوص اقدامات قبل و مراقبت های بعد از لیپوماتیک به درستی انجام دهید. اما برخلاف این مسئله ، اگر در انتخاب یک دکتر خوب پیکرتراشی دقت لازم را نداشته باشید و کلاً سهل انگارانه عمل نمایید ، انتظار بروز خطر و عارضه را نیز باید در ذهن تان داشته باشید.

آیا لیپوماتیک باعث بافت مردگی می شود ؟

به طور معمول اگر پروسه توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام بگیرد ، همچنین فرد بیماری زمینه ای نداشته باشد ، خطر نکروز یا همان بافت مردگی به حداقل می رسد. چرا که دکتر با دقت و طبق اصول فرایند را پیش برده و مراقبت های بعد از لیپوماتیک را نیز به طور کامل برای فرد توضیح می دهد و اهمیت آن را برای او روشن می سازد. اما از طرفی دیگر اگر این روند لاغری موضعی از سوی فرد غیر متخصص انجام پذیرد ، ریسک روز نکروز بیشتر خواهد بود. به این خاطر که شخص غیر متخصص یا پزشک کم تجربه بدون توجه به اصول لیپوماتیک ، چربی ها را بیش از حد معمول تخلیه کرده و فرد را با مشکل مواجه می سازد. به علاوه اینکه اگر در مواقع گفته شده از سوی پزشک به تحرک نپردازید ، محل مورد نظر را ماساژ ندهید و گن طبی را باز نکنید ، خونرسانی در بدن به درستی انجام نشده و احتمال وقوع نکروز افزایش می یابد.

آیا می توان با لیپوماتیک سایز و حجم سینه ها را کاهش داد ؟

خانم ها در این مورد بسیار سوال می کنند و می خواهند بدانند آیا این کار شدنی است یا خیر. توضیح دادیم که روند لیپوماتیک با دستگاه و ورود کانولا به زیر پوست و حرکت ان چربی ها را ساکشن کرده و از بدن خارج می سازد. حال از آن جایی که در بافت پستان ها رشته های عصبی بسیار ، غدد شیری و عضلات سینه قرار دارند ، انجام لیپو برای کاهش حجم سینه ها معمولاً توصیه نمی شود.

آیا بارداری نتیجه لیپوماتیک را تغییر می دهد ؟

آیا بارداری نتیجه لیپوماتیک را تغییر می دهد ؟ - راز جراحی

خیلی از زنان که قصد انجام پروسه لیپوماتیک ، خصوصاً در ناحیه شکمی را دارند ، نگران این مسئله هستند که اگر بعد از آن باردار شوند ، فرم جدید اندام شان برهم می خورد یا نه ! به گفته بسیاری از جراحان پلاستیک ، بارداری بعد از پروسه پیکرتراشی ، تاثیری بر نتیجه بدست آمده نخواهد داشت ؛ اما این امر مشروط است. در حقیقت زنانی که حامله می شوند طبیعی است که در این دوره اضافه وزن پیدا کنند ؛ ولی در صورتی که پس از زایمان ، مجدداً با رژیم و ورزش ، خود را به وزن سابق برسانند ، خواهند دید که اندامشان مشابه زمانی است که لیپوماتیک انجام داده اند. این را هم در نظر داشته باشید که هدف روندهای پیکرتراشی ، لاغری نیست بلکه فرمدهی اندام است. بنابراین می توان اینگونه گفت که بارداری بخاطر اضافه وزنی که به همراه دارد ، به طور موقت فرم جدید اندام را که با لیپوماتیک بدست آمده ، از نظرها پنهان می کند و پس از زایمان ، با کاهش وزن ، دوباره قوس و انحنای بدن مشخص می شوند.

لازم دانستیم این نکته را هم متذکر شویم که افزایش وزن در دوره حاملگی کاملا طبیعی است ؛ به هیچ عنوان از ترس آن که نتیجه پیکرتراشی دستخوش تغییراتی شود ، در تغذیه خود و جنین کوتاهی نکنید. شما اگر زیر نظر بهترین متخصص زنان و زایمان باشید می توانید به صورت نرمال و کنترل شده در این دوران اضافه وزن معقولی داشته باشید و حتی پس از زایمان با مراجعه به بهترین متخصص تغذیه و دریافت رژیم غذایی ، مجدد وزن تان را کاهش دهید.

در طرف دیگر زنانی هستند که ترجیح می دهند بعد از بارداری و زایمان لیپوماتیک انجام دهند که مشخصا به نتیجه خیلی خوبی دست پیدا می کنند و دیگر نگران تغییر یافتن اندام شان نیستند. منتها این نکته را هم باید بدانند لیپوماتیک تاثیر بسزایی در رفع افتادگی و شل شدگی پوست نخواهد داشت. اگر تمایل دارید که افتادگی پوست را نیز برطرف کنید باید جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی ) انجام دهید.

در نهایت می توانیم بگوییم انجام این پروسه پیکرتراشی قبل و بعد از بارداری و زایمان امکان پذیر است اما بهترین راه برای اینکه متوجه شوید چه زمانی مطلوب ترین نتیجه برای شما حاصل میشود ، این است که به بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنید و با ایشان مشورت نمایید.

نظرات بیماران درباره جراحی لیپوماتیک

تستیمونال ۱

بدینوسیله می خوام از جراح لیپوماتیکم، برای خلق این نتیجه شگفت انگیز تشکر کنم. نتیجه جراحیم دقیقاً همان چیزیه که انتظارش رو داشتم. مشکلات مربوط به نواحی پر چربی در بدنم، موارد بسیار خاصی بودن و از اولین جلسه ملاقاتم با جراح تا الان، تحت پشتیبانی خاصی از طرف ایشون و تیم درمان قرار گرفتم. بی اندازه از ایشان متشکرم.

تستیمونال ۲

من جراحی لیپوماتیک انجام دادم و در اولین جلسه مشاوره، جراح لیپوماتیکم، صادقانه، شفاف و دقیق، تمام جوانب را برای بنده توضیح دادند. تمام جزئیات و انتظارات از جراحی شرح داده شد. من در حال حاضر در دوره ریکاوری به سر می برم و نتایج جراحیم واقعاً شگفت انگیزه. جراح به تمام وعده هایی که به من داده بود، دقیقاً عمل کرده.

تستیمونال ۳

بی اندازه از جراح لیپوماتیکم متشکرم. واقعاً از نتیجه جراحیم رضایت دارم. این جراحی یکی از بهترین تجربه های زندگی منه و واقعاً از خدمات عالیشون متشکرم.

پرسش و پاسخ در مورد لیپوماتیک

پرسش و پاسخ در مورد لیپوماتیک - راز جراحی

چه مدتی بعد از لیپوماتیک ورم کاهش پیدا می کند ؟

طبیعی است که پس از پروسه ، موضع مورد نظر متورم شود. البته شدت آن به ناحیه و میزان چربی خارج شده بستگی دارد. در کل به طور میانگین اکثر افراد بعد از ۶ الی ۸ هفته شاهد بهبود یافتن ورم خواهند بود.

تا چه زمانی باید از گن های طبی و مخصوص استفاده کنیم ؟

جراح پلاستیک توصیه می کند که حداقل در ۳ هفته ابتدایی بهتر است به طور مداوم گن طبی را بپوشید و بعد از این مدت ، می توانید تا ۶ هفته از گن های آزادتر استفاده کنید.

پس از این عمل ، طبیعی است که سیکل قاعدگی دچار اختلال شود ؟

پاسخ به این پرسش مثبت است ؛ به سبب تغییرات ایجاد شده و واکنش بدن نسبت به آن ها این احتمال وجود دارد که بعد از لیپوماتیک ، اختلال در قاعدگی پیش آید که البته بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود.

چند روز بعد از عمل می توانیم به حمام برویم ؟

گفته می شود یک روز بعد از لیپوماتیک مانعی جهت استحمام وجود ندارد. اما رفتن به استخر و سونا بهتر است ۱۴ روز تا یک ماه متوقف شود.

نتیجه لیپوماتیک چقدر ماندگاری دارد ؟

در این پروسه ، چربی ها به طور دائم از بدن خارج می شوند و فرم ایجاد شده ماندگار خواهد بود ؛ البته لازم است که فرد مواظب بالا رفتن وزن و نحوه تغذیه خود باشد. زیرا اگر بدون توجه غذا بخورد و فعالیت و تحرکی نداشته باشد ، دوباره تجمع سلول های چربی اتفاق می افتد. البته ممکن است که این چربی ها در همان نقطه جمع نشوند.

می توان پس از این پروسه پیکرتراشی ، باردار شد ؟

مطمئناً که می شود ؛ لیپوماتیک تاثیری در توانایی فرد در بارداری و زایمان ندارد.

هزینه پیکرتراشی با لیپوماتیک به این روش چقدر است ؟

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک بهتر است به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه کنید تا او بتواند معاینه کاملی انجام دهد و با توجه به شرایط شما دقیق ترین هزینه را اعلام کند. البته دقت داشته باشید که هزینه ها روزانه رو به افزایش است و علاوه بر این ، موارد دیگری در تعیین قیمت لیپوماتیک دخیل هستند. بنابراین نمی توانیم مبلغ دقیقی را به شما اعلام کنیم.

آیا باید در طول دوره ریکاوری در تخت بمانیم؟

بیمار بعد از عمل لیپوماتیک به برخاستن از جا و راه رفتن تشویق می شود. بیشتر بیمارانی که تحت این فرایند جراحی قرار گرفته اند می توانند بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت رانندگی کرده و فعالیت های نرمال خود را بعد از دو الی سه روز از سر بگیرند. بیمارانی که برای انجام این فرایند تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته اند ، دوره ریکاوری طولانی تری را در مقایسه با بیماران درمان شده تحت بی حسی موضعی سپری خواهند کرد.

دانلود : لیپوماتیک – PDF

منابع:

dermgroupnyc.com/services/liposculpture

www.specialistaustralia.com.au/5-benefits-of-microcannula-liposculpture

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 67 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
98 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بهاره استادی
بهاره استادی
3 سال قبل

چرا بعداز لیپوماتیک سطح پوست ناهموار میشه؟

ریحانه باقی
ریحانه باقی
3 سال قبل

هزینه لیپوماتیک ران چقدره؟

فاطمه اکبری
فاطمه اکبری
3 سال قبل

فرق لیپوماتیک و لیپولیزر چیه ؟

الهام رحیمی
الهام رحیمی
3 سال قبل

چرا موقع شیرهی نمیشه لیپوماتیک انجام داد؟

میثم زرافشان
میثم زرافشان
3 سال قبل

تا چند وقت بعد از لیپوماتیک باید گن بپوشیم؟

ریما حلالیان
ریما حلالیان
3 سال قبل

لیپوماتیک شکم دوره نقاهتش چقدره؟

نینا
نینا
3 سال قبل

علت ناهموار شدن سطح پوست بعد از لیپوماتیک چیه؟

pedlerson
pedlerson
3 سال قبل

اگه دیابت داشته باشی میتونی لیپوماتیک انجام بدی؟

سمانه
سمانه
3 سال قبل

دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک غبغب چقدره؟

ارش امیری
ارش امیری
3 سال قبل

جراحی لیپوماتیک بازگشت داره؟

ندا آهنگران
ندا آهنگران
3 سال قبل

من بازوهای شل و آویزونی دارم، با عمل لیپوماتیک میتونم مشکلمو حل کنم یا فقط بزرگی بازوها درست میشه و شلی اون رو نمیشه کاری کرد. ممنون میشم جواب بدین

pedlerson
pedlerson
3 سال قبل

آیا بعد از عمل لیپوماتیک شکم می توان باردار شد؟

زهره ایرانمنش
زهره ایرانمنش
3 سال قبل

لیپوماتیک غبغب چند درصد جوابگو هست؟

سمیه طاووسی
سمیه طاووسی
3 سال قبل

لیپوماتیک غبغب خیلی سخته؟

نجمه جوادیان
نجمه جوادیان
3 سال قبل

برای لاغر کردن بازو، جراحی بهتره یا لیپوماتیک؟

علی خاکی
علی خاکی
2 سال قبل

آیا بعد از لیپوماتیک شکم، ممکنه دوباره در آینده شکم به حالت قبل برگرده؟

کاملیا رودنشین
کاملیا رودنشین
2 سال قبل

ایا بعد از لیپوماتیک نیازبه رژیم خاصی هست؟

سحر چراغی
سحر چراغی
2 سال قبل

مقاله تون عالی و کاربردی بود ممنونم

سعید کفراش
سعید کفراش
2 سال قبل

عمل لیپوماتیک رو میشه همزمان برای چند ناحقه از بدن انجام داد یا خیر؟

ملیکا قديری
ملیکا قديری
2 سال قبل

ببخشید من بیماری قلبی دارم میتونم این کار رو انجام بدم؟

سروه سهیلی
سروه سهیلی
2 سال قبل

سن جراحی لیپوماتیک رو میشه لطف کنید بگید؟از ۱۸ سالگی میشه انجام داد؟

علی شیراحمدی
علی شیراحمدی
2 سال قبل

لیپوماتیک غبغب چند درصد موثره؟

فرناز نجفی
فرناز نجفی
2 سال قبل

رژیم خاصی لازم داره بعد لیپوماتیک؟

کیمیا محبی
کیمیا محبی
2 سال قبل

مقاله عالی بود ممنون

ساناز حیدری
ساناز حیدری
2 سال قبل

لیپوماتیک بازگشت داره؟

فاطمه بابایی
فاطمه بابایی
2 سال قبل

آیا لیپوماتیک بازگشت داره؟

ساناز فرخی
ساناز فرخی
2 سال قبل

چه کسانی نمیتونن انجام بدن؟

سوسن طاهری
سوسن طاهری
2 سال قبل

هزینه لیپوماتیک کل بدن چقدره؟

محمد پزشکی
محمد پزشکی
2 سال قبل

تا چه. قدر افزایش وزن بعد از بیپوماتیک نتیجه جراحی رو تحت تاثیر قرار میده؟

زهره فرد
زهره فرد
2 سال قبل

کسی که دیابت داره میتونه لیپوماتیک انجام بده

ساره اسماعیلی
ساره اسماعیلی
2 سال قبل

سلام ممنون از مقاله خوبتون

لیلا حسینی
لیلا حسینی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
میگن لیپوماتیک بازگشت داره

مسعود همتی
مسعود همتی
2 سال قبل

خیلی لازمه

سمیه حیدری
سمیه حیدری
2 سال قبل

وقت بخیر
بعد از لیپوماتیک میشه باردار شد؟

سوسن عزیزی
سوسن عزیزی
2 سال قبل

سلام مقاله عالی و خوبی بود

هانیه ترکمن
هانیه ترکمن
2 سال قبل

عالیه حتما انجام بدین آدم اعتماد به نفسش به سقف میرسه

نگار لطفی
نگار لطفی
2 سال قبل

بسیار عالی بود مطالب

نرگس حیاتی
نرگس حیاتی
2 سال قبل

پیکر تراشی عااالی هست

سمیه غفاری
سمیه غفاری
2 سال قبل

حداکثر تا چند سالگی میشه لیپوماتیک انجام داد؟

زهرا حسینی
زهرا حسینی
2 سال قبل

مقاله خوبی بود مرسی

پریسا امامی
پریسا امامی
2 سال قبل

چقدر سایز کم میشه؟

عارفه نقی پور
عارفه نقی پور
2 سال قبل

کل بدن هست و یا موضعی؟

نرگس پیری
نرگس پیری
2 سال قبل

خیلی راضی ام واقعا

صبحان
صبحان
2 سال قبل

واقعا نوعی پیکر تراشی هستااا

فریبا
فریبا
2 سال قبل

موضعی کافی نیست…کل بدن مشخص میشه

شیدا
شیدا
2 سال قبل

در دوران یائسگی هم میشه انجام داد؟

بهناز نیک روش
بهناز نیک روش
2 سال قبل

هزینه لیپوماتیک چقدره؟

سهیلا
سهیلا
2 سال قبل

هزینه لیپوماتیک شکم با ران فرق داره؟

مریم کیهانی
مریم کیهانی
2 سال قبل

لیپوماتیک از چه سنی به بعد انجام میشه؟

سراج
سراج
2 سال قبل

چطور وقت میگیرن چند ماه تو نوبت هستن؟

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...