| خانه 4 بلاگ 4 مراقبت بعد از کاشت ابرو

مراقبت بعد از کاشت ابرو

مهر 10, 1400 | بلاگ | ۱ دیدگاه

وقتی در آینه به خود نگاه می کنید و می بینید که ابروهایتان دیگر مثل گذشته پر نبوده و ضخامت خود را از دست داده است ، چه احساسی به شما دست می دهد؟ ابروها نقش مهمی را در بارز تر نمودن زیبایی های صورت علی الخصوص چشم ها ایفا می کنند. اگر ابروهای نازک و تو خالی داشته باشید ، این امر باعث می شود که بخش عمده ای از زیبایی صورت شما تحت تاثیر قرار گیرد . از طرفی هر روز با مشکل استفاده از مداد ابرو برای پر کردن بخش های خالی آن درگیر هستید و گاهی اوقات به دلیل نداشتن وقت کافی و عجله داشتن ناچارید با همان ابروهای نامنظم در جامعه ظاهر شوید و در نتیجه از ظاهر نا مرتب ابروهای خود احساس خجالت خواهید کرد. در این لحظه به این فکر می افتید که از روند کاشت ابرو بهره مند شوید . ولی شاید بسیاری از ما از این موضوع مطلع نباشیم که قرار گرفتن تحت روند کاشت ابرو ، هر چند اقدام لازم برای نجات یافتن از داشتن چهره ای مشکلات فوق الذکر باشد ، ولی قدم کافی محسوب نمی شود. مثل هر روند جراحی زییایی دیگر ، کاشت ابرو نیز به رعایت مراقبت بعد از کاشت ابرو نیاز دارد که کسب اطلاعات جامع و کامل درباره آن و رعایت دقیق و مو به موی آن سهم به سزایی در بهره مند شدن از یک نتیجه عالی و خشنود بودن از سرمایه گذاری زمانی و ریالی انجام شده بر روی روند را ایفا می کند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

در ادامه با ما باشید تا با مطالعه مقاله جذاب راز جراحی ، با مراقبت های بعد از کاشت ابرو آشنا شده و بتوانید بعد از تکمیل مطالعه آن ، بسیاری از سوالات خود و کسانی که قصد قرار گرفتن تحت این درمان را دارند ، پاسخ دهید.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟

آنتی بیوتیک ها

هدف : برای جلوگیری از بروز عفونت

کمیت : ده عدد قرص ( یک قرص را روزانه دو بار به مدت ۵ روز مصرف کنید. مصرف را از روز قبل از جراحی آغاز کنید.

نکته : این دارو را با معده خالی مصرف نکنید . اگر به دارو حساسیت دارید ، لطفاً مصرف آن را متوقف کرده و با پزشک تماس بگیرید.

پردنیزون

هدف : به پیشگیری و محدود کردن تورم کمک می کند.

کمیت : ۱۲ قرص ( یک قرص را سه بار در روز به مدت ۴ روز مصرف کنید و از صبح روز جراحی، مصرف آن را آغاز کنید )

نکته : لطفاً این قرص را به همراه غذا میل کنید . برخی عوارض جانبی مصرف این دارو شامل پرخاشگر شدن می باشد که البته در صورت مصرف دوز اندکی از آن بروز چنین حالتی ، بعید می باشد.

داروهای مسکن نارکوتیک

هدف : تسکین درد

کمیت : ۲۰ عدد قرص ( ۱ تا ۲ قرص هر ۴ تا ۶ ساعت در صورت داشتن درد متوسط )

نکته : تا زمان احساس کردن درد ، صبر نکنید. این دارو را با معده خالی میل نکنید. بعد از ۳ روز می توانید ناپروکسن ، ایبوپروفن ، یا تیلنول قوی در طول روز طبق تجویز پزشک مصرف کرده و داروهای مسکن نارکوتیک را در زمان خواب میل کنید. در حین مصرف این دارو ها باید از مصرف الکل خودداری کنید. بعلاوه ، داروهای مکسن نارکوتیک می تواند باعث ایجاد حالت سرگیجه شود. بنابراین رانندگی کردن تحت تاثیر این داروها توصیه نمی شود. این داروها باید به همراه غذا مصرف شود و در برخی موارد باعث ایجاد یبوست می شود. در نتیجه ، خرید یک روان ساز از یک داروخانه محلی و مصرف آن توصیه می شود.

والیوم

هدف : آرامش بخش ، کمک کننده به داشتن یک خواب راحت

کمیت : ۷ عدد قرص ( یک قرص را برای کمک به داشتن احساس آرامش ۱۵ دقیقه قبل از خواب میل کنید)

نکته : در حین مصرف این دارو باید از نوشیدن الکل خودداری کنید. بعلاوه ، والیوم می تواند باعث بروز حالت سرگیجه شود. در نتیجه از رانندگی کردن در هنگام مصرف این دارو خودداری کنید.

اسپری فولیکول سالین نرمال

هدف از استفاده از اسپری سالین نرمال ، مرطوب نگه داشتن گرافت ها و ایجاد شرایط برای بهبود بهتر می باشد.

ویتامین های ترمیم آمینوپلکس TCHR

یک مکمل خوراکی طبیعی با فرمولاسیون اسیدهای آمینه ضروری برای رشد مو ، پوست و ناخن که حالت شکنندگی و نازکی مو را درمان کرده و ظاهر سالم تری به آن می دهد و به رشد موهای تازه کاشته شده کمک می کند.

 نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

برای به حداقل رساندن خطر تورم بعد از کاشت ابرو، بهتر است در موقع خواب، در چند شب اول بعد از درمان ، با قرار دادن چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. البته به خاطر داشته باشید که همه زیبا جویان بعد از کاشت ابرو ، تورم را تجربه نمی کنند، اما برای کاهش آن لازم است مراقبت های بعد از کاشت ابرو رعایت کنید.

در چند روز اول بعد از کاشت ابرو، گرافت های مو و پوست سر بعنوان ناحیه دهنده ، به شدت حساس است. بیماران باید از ایجاد اختلال و بر هم زدن نظم گرافت های تازه کاشته شده در ابرو جداً خودداری کنند ، چون این امر می تواند تاثیر منفی بر روی ریکاوری و نتیجه نهایی جراحی بر جای گذارد. خوابیدن صحیح می تواند به بهبود مناسب و دست نخورده نگه داشتن گرافت های مو کمک کند.

همچنین برای داشتن یک خواب راحت شبانه و پیشگیری از عفونت ، استفاده از ملحفه و روبالشی های تمیز الزامی می باشد. حتماً برای جلوگیری از ایجاد حساسیت یا التهاب پوست سر در حین بهبود ، از مصرف عطر و ادکلن خودداری کنید.

گاهی خروج ترشحات از ناحیه دهنده در سر، بعد از بازیابی ابرو، محتمل می باشد. برای پیشگیری از لکه شدن رو بالشی و بالش ها ، یک حوله نرم بر روی بالش خود در هنگام خواب قرار دهید. در این شرایط می توانید به راحتی استراحت کرده و نگران لکه دار شدن بالش خود نباشید.

از خوابیدن به روی شکم خودداری کنید چون این کار باعث افزایش تورم می شود.

داشتن استراحت کافی بعد از کاشتن ابرو برای تضمین برخورداری از یک ریکاوری سریع و فراهم نمودن انرژی لازم برای بدن برای بهبود بهتر، الزامی می باشد. حتماً خواب شبانه کاملی در طول چند هفته اول بعد از جراحی داشته باشید.

هد بند بعد از کاشت ابرو

استفاده از هد بند بعد از کاشت ابرو با اهداف زیر انجام می پذیرد که جز مراقبت های بعد از کاشت ابرو نیز محسوب می شود.

هدبند از حساس شدن پوست سر بعنوان ناحیه دهنده بعد از جراحی جلوگیری می کند.

هدبند از تورم و کبودی جلوگیری کرده و باعث بهتر به نظر رسیدن ناحیه درمان می شود.

هد بند از تجمع مایعات در ناحیه گیرنده جلوگیری می کند.

استفاده از هد بند به شدت توصیه می شود. خبر خوب اینکه شما تنها باید از این هد بند ها حداکثر برای دو روز استفاده کنید. در بیشتر مواقع ، استفاده از آنها تنها برای یک روز کافی می باشد.

بعد از کاشت ابرو چه بخوریم؟

داشتن موهای سالم دارای ارتباط مستقیم با تغذیه می باشد. وقتی اتفاق بدی برای بدن شما می افتد، موها نخستین بخشی هستند که تحت تاثیر قرار می گیرند. به طوریکه واکنش اولیه بدن به مشکل در سیستم ایمنی نمایان می شود بخصوص زمانی که کمبود در تغذیه اتفاق بیافتد موها شروع به ریزش می کنند.

مو بیشتر از آنچه تصور کنید تحت تاثیر تغذیه قرار دارد. در واقع رژیم غذایی که فاقد اسیدهای چرب و مواد مغذی گوناگون است ، می تواند از شکل گیری موهای جدید بخصوص موهای تازه کاشته شده در سر و ابرو جلوگیری کند.

بعد از کاشت ابرو، رشد ریشه ها و وارد شدن آنها به مرحله نهایی تقریباً ۶ ماه زمان نیاز دارد. دنبال کردن یک برنامه غذایی سالم در این فرایند ، ریکاوری را تشدید نموده و و تکمیل این دوره را تضمین می نماید.

داشتن عادات غذایی خوب و سالم هم در دوره کاشت ابرو و هم بعنوان بخشی از زندگی به فولیکول های مو این امکان را می دهد تا در یک چرخه سالم رشد کرده و تجدید شوند.

بعد از کاشت ابرو نباید فراموش کنید که باید فاکتورهایی که باعث ریزش مو می شوند را از زندگی خود حذف کنید.

مواد غذایی مورد نیاز جهت مصرف بعد از کاشت ابرو

  • پروتئین : برای پشتیبانی از رسد موهای جدید
  • امگا ۳ : بعنوان یک فاکتور ضروری برای شرکت در قرایند بهبود
  • ویتامین : مکمل های مهم که منبع بسیاری از رژیم های غذایی محسوب می شوند.
  • انچه باید از مصرف آنها در دوره بعد از کاشت ابرو اجتناب کنیم.
  • سیگار کشیدن : به دلیل به تاخیر انداختن روند بهبود
  • الکل : الکل نیز مثل سیگار باعث به تعویق افتادن روند بهبود می شود.
  • قهوه : توقف مصرف این محصول تا چند روز بعد از کاشت ابرو توصیه نمی شود.
  • غذاهای چرب : این مواد بعنوان دشمن دوره بعد از کاشت ابرو محسوب می شوند و نباید در رژیم غذایی دوره ریکاوری بعد از کاشتن ابرو گنجانده شود.
  • غذاهای فراوری شده : غذاهای بسته بندی شده از قبیل کیک ، کوکی ، مارگارین ، شکلات ، چیپس ، سوسیس ، و کالباس که حاوی مواد شیمیایی مختلف و مقدار زیادی نمک می باشند، در دوره بعد از کاشت ابرو توصیه نمی شود.

ماینوکسیدیل بعد از کاشت ابرو

جراحان کاشت ابرو از روش های ویژه برای سرعت بخشیدن به دوره ریکاوری بعد از کاشت ابرو و تسریع رشد بعد از جراحی ، استفاده می کنند. برخی جراحان ماینوکسیدیل را بعنوان بخشی از پروتکل بعد از جراحی توصیه می کنند. آنها بر این باورند که این ماده به رشد سریع تر موهای کاشته شده ابرو کمک بیشتری می کند. بر اساس برخی مطالعات انجام شده ، ماینوکسیدیل می تواند به رشد سریع تر مو کمک کند.

این ماده به فرد اجازه می دهد تا موهای ضخیم تری را بازیابی نماید . البته ، این ماده ریزش مو را که ممکن است در آینده اتفاق بیافتد، کنترل نمی کند.

جراحان استفاده از ماینوکسیدیل موضعی بعد از کاشت ابرو را توصیه می کنند. البته داروهای ریزش ابرو ، یک راه حل موقتی را ارائه می دهند . این بدان معناست که موهای بازیابی شده به محض توقف درمان ، شروع به ریزش می کنند. بنابراین شما باید برای تمام عمر از ماینوکسیدیل جهت اجتناب از ریزش موی ابرو ها بعد از کاشت ، استفاده کنید.

شروع و ادامه استفاده از ماینوکسیدیل حداقل یک هفته بعد از کاشت ابرو آغاز می شود. این ماده به موهای کاشته شده اجازه می دهد تا در محل کاشته شده، و در واقع در خانه جدیدشان قبل از تاثیر گذاری عوامل خارجی ، تثبیت شوند.

دلمه بعد از کاشت ابرو

شکل گیری احتمالی دلمه بعد از کاشت ابرو، محافظت از بافت های آسیب دیده را به امری الزامی تبدیل می نماید. تشکیل دلمه به معنی شروع دوره بهبود می باشد.

دلمه لایه ای است که بر روی یک بریدگی بر روی پوست آسیب دیده در طول فرایند بهبود شکل می گیرد. پوسته نیز پوشش سختی است که در نتیجه انعقاد خون شکل می گیرد.

بعنوان بخشی از واکنش حفاظتی بدن در برابر آسیب دیدگی، سلول های خون برای توقف خونریزی و جلوگیری از بروز عفونت در ناحیه دارای زخم، اتفاق می افتد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ساناز فتاحی
ساناز فتاحی
1 ماه قبل

سلام با بی حسی انجام میشه ؟

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...

لیفت بینی

لیفت بینی

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...