| خانه 4 بلاگ 4 هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

آبان 28, 1400 | بلاگ | ۰ دیدگاه

لمینت دندان به عنوان یک پروسه زیبایی در حوزه دندان پزشکی ، می تواند لبخند بسیار زیبایی را برایتان به ارمغان بیاورد. البته پروسه های زیبایی دندان تا حدودی هزینه بر بوده و افراد هنگام مراجعه به کلینیک یا مطب دندان پزشکی و اطلاع از قیمت پروسه های مختلف ، همچون هزینه لمینت دندان ، برای تصمیم گیری نهایی کمی دچار تردید می شوند. البته بالا بودن هزینه ها بی علت نیست و با توجه به موارد دخیل در پروسه ، تعیین می گردند. راز جراحی در قالب این مقاله جزئیات مربوط به مبالغ پرداختی بابت لمینت را بررسی کرده و در اختیارتان قرار داده است.

هزینه لمینت دندان

پروسه لمینت کردن دندان ها یکی از فرایندهای بسیار محبوب میان افرادی است که تمایل دارند به لبخندی زیبا دست یابند. چرا که نتیجه حاصل از آن بسیار طبیعی می باشد. اما خیلی از کسانی که تصمیم به انجام لمینت می گیرند ، با اطلاع از قیمت آن ، عقب نشینی می کنند. در ادامه پیرامون این مسئله که چرا هزینه پرداختی پروسه مذکور زیاد است و در مورد این که آیا راهی برای آسان تر شدن روند پرداختی وجود دارد یا خیر ، توضیحاتی داده شده است. پیشنهاد می شود خواندن آن را از دست ندهید!

این سوال همیشگی برای متقاضیان پیش می آید : چه عواملی در قیمت نهایی که از سوی دندان پزشک اعلام می شود ، دخالت دارند؟ جدا از موارد معمول مثل حق الزحمه دندان پزشک ، نوع لمینت انتخابی ، اقدامات درمانی انجام شده بر روی دندان ها پیش از لمینت و دشواری پروسه از جمله این موارد هستند.

شایان ذکر است که هزینه پرداختی برای افراد مختلف ، یکسان نیست ؛ چرا که ناهنجاری ها و قالب دندان های مراجعه کنندگان ممکن است با یکدیگر مغایرت داشته باشند. بر فرض مثال مشکلات دندانی یک شخص زیاد بوده و باید در وهله اول تحت چندین پروسه درمانی قرار گیرد. از این رو ، بخش عمده ای از مبلغ تعیین شده را بابت روندهای درمان ناهنجاری های دندانی خرج می کند. پس هرچه دندان های سالم تری داشته باشید از هزینه های جانبی که در نهایت همه تحت عنوان قیمت کلی هزینه لمینت دندان ها پرداخت خواهد شد ، کاسته می شود.

قیمت انواع لمینت دندان

اگر مقالات مرتبط با پروسه های زیبایی دندان در راز جراحی را مطالعه کرده باشید ، می دانید که انواع لمینت در دو اصلی دسته پورسلین و کامپوزیت قرار می گیرند. البته لومینیرز هم نوعی از لمینت محسوب می شود.

با توجه به مزایای برتر نوع پورسلین ، از جمله دوام و استحکام بالای آن، در قیاس با نوع کامپوزیت قیمت بیشتری را به خود اختصاص داده است. کامپوزیت به عنوان یک نمونه اقتصادی از روندهای زیباسازی دندان ها در نظر گرفته می شود. بسیاری از افراد به دلیل پایین بودن هزینه هر واحد کامپوزیت ، این نوع از لمینت را برای دندان های خود بر می گزینند.

می توان این مورد را هم در نظر گرفت که پروسه لمینت پورسلین کمی طولانی تر و دشوار تر می باشد ؛ بنابراین بالا بودن هزینه ناشی از آن معقول به نظر می رسد.

هزینه اقدامات درمانی پیش از لمینت

فاکتور دیگری که در متفاوت بودن هزینه ها میان افراد مختلف  تاثیرگذار است ، پروسه های درمانی دندان می باشد. برای آن که نتیجه حاصل از لمینت بسیار مطلوب و رضایت بخش حاصل شود ، مستلزم این امر است که روکش به درستی بر روی دندان های طبیعی شخص اتصال یابد. حال اگر دندان های او دچار ناهنجاری هایی باشند ، مشخصاً نحوه اتصال لمینت را تحت تاثیر قرار می دهند.

بنابراین لازم است پیش از اقدام برای هرگونه روند زیباسازی دندان ، مشکلاتی مانند پوسیدگی ، نامرتب بودن دندان ها ، ترک یا شکستگی ، بیماری های مربوط به لثه و موارد دیگری از این قبیل را برطرف سازند. موارد مذکور خود با توجه به شدت ناهنجاری ، روندهای درمانی متفاوتی را همچون ، ارتودنسی ، جراحی ، عصب کشی ، پر کردن دندان ها و غیره را می طلبند که هر کدام هزینه ای جدا و متفاوت را شامل می شوند. هرچه به روند درمانی بیشتری نیاز باشد ، هزینه لمینت دندان نیز افزایش می یابد.

بابت همین امر ، دندانپزشک ابتدا معاینات لازم را انجام داده ، پروسه های مورد نیاز را برایتان شرح می دهد و در نهایت با یک جمع بندی کلی هزینه دقیق را به شما اعلام می کند.

توصیه می شود به دلیل افزایش هزینه به جهت درمان دندان ها پیش از لمینت ، از قرارگیری تحت فرایندهای درمانی صرف نظر نفرمایید؛ زیرا در این صورت نه تنها نتیجه خوشایندی از پروسه لمینت بدست نمی آید بلکه امکان دارد مشکلات دندان را وخیم تر کرده و حتی دندان های سالم را خراب کند. بدین نحو پول و زمانی که صرف کردید بی اثر می شود.

هزینه لمینت دندان در شهرهای مختلف

حتماً تا الان با این مسئله مواجه شدید که هزینه لمینت در شهرهای متفاوت کمی با یکدیگر مغایر هستند. سوال پیش می آید که دلیل این امر چه چیزی می تواند باشد؟

توانایی مالی و متوسط حقوق افرادی که در یک شهر زندگی می کنند تا حدودی می تواند بر روی مبالغی که دندان پزشکان و کلینیک ها برای پروسه های زیبایی تعیین می کنند ، اثر گذار واقع شود. بدین صورت انتظار می رود قیمت لمینت دندان در مشهد ، تهران ، اهواز ، اصفهان که به عنوان کلان شهرها شناخته می شوند در مقایسه با شهرهای کوچک و کم جمعیت تر ، بالاتر باشد.

البته در مناطق مختلف یک شهر نیز امکان دارد مبلغ اعلام شده از سوی دندانپزشکان با یکدیگر یکسان نباشد. محل جغرافیایی مطب یا کلینیک دندانپزشکی نیز بالا یا پایین بودن قیمت را تحت الشعاع قرار می دهد.

لمینت دندان اقساطی

پیش تر نیز اشاره شده و قطعاً خودتان نیز آگاهی دارید که فرایند های مربوط به فک و دهان اعم از زیبایی و درمانی ، مبالغ پرداختی زیادی را در بر می گیرند ؛ به طوری که احتمال می رود شمار زیادی از مردم کشور به خصوص در شرایط اقتصادی کنونی ، از عهده پرداخت آن ها بر نمی آیند. این روند هر سال ادامه دارد و مشخصاً هزینه لمینت دندان در سال ۱۴۰۰ با سال های پیش و پس از آن متفاوت خواهد بود.

در این راستا برخی از دندان پزشکان و کلینیک های دندان پزشکی در شهرهای مختلف، به منظور رفاه حال مراجعه کنندگان و قرار نگرفتن تحت فشار مالی ، هزینه را به صورت اقساطی از آن ها دریافت می کنند. بدین صورت تعداد زیادی از افرادی که به خاطر مسائل مالی از درمان و زیباسازی دندان های خود پشیمان شده بودند ، با توجه به شرایط قسط دهی که از جانب دندان پزشک یا کلینیک اعلام شده است ، طی چند دوره مبلغ مشخص شده را پرداخت کرده و به خواسته خود می رسند.

وام و تسهیلات دندان پزشکی

وام و تسهیلات دندان پزشکی پدیده ای نسبتاً جدید است که از سوی برخی بانک ها و شبکه های خدماتی خصوصی و دولتی به افراد ارائه می شود. البته وام ها انواع مختلفی داشته و برخی از آن ها تنها پروسه های درمانی و برخی دیگر پروسه های زیبایی را نیز شامل می شوند.

نحوه استفاده از وام ها بدین صورت است که کلینیک ها با بانک ها یا هر نهادی که تسهیلات مربوطه را ارائه می دهند ، تفاهم نامه ای را امضا کرده ؛ بدین نحو که در قبال معرفی هر فرد مراجعه کننده و ارائه پرونده پزشکی او ، در محدوده سقف اعلام شده ، وام دریافت می کند. به اصطلاح وام به طور مستقیم به دست افراد نمی رسد.

آیا بیمه هزینه لمینت دندان را تقبل می کند؟

پروسه هایی که اختیاری بوده و عموماً در حوزه زیبایی قرار دارند ، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. بیمه تنها بخشی از هزینه های مربوط به روندهای درمانی را متقبل می شود. لمینت دندان که به عنوان یک فرایند زیباسازی دندان محسوب می شود در حوزه خدمات بیمه قرار نمی گیرد و فرد باید به تنهایی هزینه را پرداخت نماید. البته در موارد فوق به یک سری از تدابیری که برای تسهیل روند پرداختی قیمت های بالای دندانپزشکی زیبایی اندیشیده شده است ، اشاره کرده ایم.

کلام آخر

سلامت و زیبایی دندان ها از جمله مسائلی است که باید به آن اهمیت بسیار دهید. شما تا پایان عمر برای کارهای روزمره ای همچون خوردن غذا و صحبت کردن به دندان هایتان نیازمند هستید؛ بنابراین مراقبت از آن ها را نباید پشت گوش بیاندازید. حال در کنار سلامت آن ها ، زیباییشان نیز می تواند جذابیت چهره را بالا برده و اعتماد به نفستان را افزایش دهد.

چنانچه پرداخت هزینه لمینت دندان در یک جلسه برای شما مقدور نمی باشد ، می توانید از روندهای اشاره شده در این مقاله کمک بگیرید یا به کلینیک هایی که به صورت اقساطی کار می کنند مراجعه نمایید. در هر صورت اطلاع دقیق از هزینه تنها با مراجعه به دندان پزشک و انجام معاینات لازم بدست می آید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...

لیفت بینی

لیفت بینی

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...