| خانه 4 بلاگ 4 هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

آبان ۲۸, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۶ دیدگاه ها

لمینت دندان به عنوان یک پروسه زیبایی در حوزه دندان پزشکی ، می تواند لبخند بسیار زیبایی را برایتان به ارمغان بیاورد. البته پروسه های زیبایی دندان تا حدودی هزینه بر بوده و افراد هنگام مراجعه به کلینیک یا مطب دندان پزشکی و اطلاع از قیمت پروسه های مختلف ، همچون هزینه لمینت دندان ، برای تصمیم گیری نهایی کمی دچار تردید می شوند. البته بالا بودن هزینه ها بی علت نیست و با توجه به موارد دخیل در پروسه ، تعیین می گردند. راز جراحی در قالب این مقاله جزئیات مربوط به مبالغ پرداختی بابت لمینت را بررسی کرده و در اختیارتان قرار داده است.

هزینه لمینت دندان

پروسه لمینت کردن دندان ها یکی از فرایندهای بسیار محبوب میان افرادی است که تمایل دارند به لبخندی زیبا دست یابند. چرا که نتیجه حاصل از آن بسیار طبیعی می باشد. اما خیلی از کسانی که تصمیم به انجام لمینت می گیرند ، با اطلاع از قیمت آن ، عقب نشینی می کنند. در ادامه پیرامون این مسئله که چرا هزینه پرداختی پروسه مذکور زیاد است و در مورد این که آیا راهی برای آسان تر شدن روند پرداختی وجود دارد یا خیر ، توضیحاتی داده شده است. پیشنهاد می شود خواندن آن را از دست ندهید!

این سوال همیشگی برای متقاضیان پیش می آید : چه عواملی در قیمت نهایی که از سوی دندان پزشک اعلام می شود ، دخالت دارند؟ جدا از موارد معمول مثل حق الزحمه دندان پزشک ، نوع لمینت انتخابی ، اقدامات درمانی انجام شده بر روی دندان ها پیش از لمینت و دشواری پروسه از جمله این موارد هستند.

شایان ذکر است که هزینه پرداختی برای افراد مختلف ، یکسان نیست ؛ چرا که ناهنجاری ها و قالب دندان های مراجعه کنندگان ممکن است با یکدیگر مغایرت داشته باشند. بر فرض مثال مشکلات دندانی یک شخص زیاد بوده و باید در وهله اول تحت چندین پروسه درمانی قرار گیرد. از این رو ، بخش عمده ای از مبلغ تعیین شده را بابت روندهای درمان ناهنجاری های دندانی خرج می کند. پس هرچه دندان های سالم تری داشته باشید از هزینه های جانبی که در نهایت همه تحت عنوان قیمت کلی هزینه لمینت دندان ها پرداخت خواهد شد ، کاسته می شود.

قیمت انواع لمینت دندان

اگر مقالات مرتبط با پروسه های زیبایی دندان در راز جراحی را مطالعه کرده باشید ، می دانید که انواع لمینت در دو اصلی دسته پورسلین و کامپوزیت قرار می گیرند. البته لومینیرز هم نوعی از لمینت محسوب می شود.

با توجه به مزایای برتر نوع پورسلین ، از جمله دوام و استحکام بالای آن، در قیاس با نوع کامپوزیت قیمت بیشتری را به خود اختصاص داده است. کامپوزیت به عنوان یک نمونه اقتصادی از روندهای زیباسازی دندان ها در نظر گرفته می شود. بسیاری از افراد به دلیل پایین بودن هزینه هر واحد کامپوزیت ، این نوع از لمینت را برای دندان های خود بر می گزینند.

می توان این مورد را هم در نظر گرفت که پروسه لمینت پورسلین کمی طولانی تر و دشوار تر می باشد ؛ بنابراین بالا بودن هزینه ناشی از آن معقول به نظر می رسد.

هزینه اقدامات درمانی پیش از لمینت

فاکتور دیگری که در متفاوت بودن هزینه ها میان افراد مختلف  تاثیرگذار است ، پروسه های درمانی دندان می باشد. برای آن که نتیجه حاصل از لمینت بسیار مطلوب و رضایت بخش حاصل شود ، مستلزم این امر است که روکش به درستی بر روی دندان های طبیعی شخص اتصال یابد. حال اگر دندان های او دچار ناهنجاری هایی باشند ، مشخصاً نحوه اتصال لمینت را تحت تاثیر قرار می دهند.

بنابراین لازم است پیش از اقدام برای هرگونه روند زیباسازی دندان ، مشکلاتی مانند پوسیدگی ، نامرتب بودن دندان ها ، ترک یا شکستگی ، بیماری های مربوط به لثه و موارد دیگری از این قبیل را برطرف سازند. موارد مذکور خود با توجه به شدت ناهنجاری ، روندهای درمانی متفاوتی را همچون ، ارتودنسی ، جراحی ، عصب کشی ، پر کردن دندان ها و غیره را می طلبند که هر کدام هزینه ای جدا و متفاوت را شامل می شوند. هرچه به روند درمانی بیشتری نیاز باشد ، هزینه لمینت دندان نیز افزایش می یابد.

بابت همین امر ، دندانپزشک ابتدا معاینات لازم را انجام داده ، پروسه های مورد نیاز را برایتان شرح می دهد و در نهایت با یک جمع بندی کلی هزینه دقیق را به شما اعلام می کند.

توصیه می شود به دلیل افزایش هزینه به جهت درمان دندان ها پیش از لمینت ، از قرارگیری تحت فرایندهای درمانی صرف نظر نفرمایید؛ زیرا در این صورت نه تنها نتیجه خوشایندی از پروسه لمینت بدست نمی آید بلکه امکان دارد مشکلات دندان را وخیم تر کرده و حتی دندان های سالم را خراب کند. بدین نحو پول و زمانی که صرف کردید بی اثر می شود.

هزینه لمینت دندان در شهرهای مختلف

حتماً تا الان با این مسئله مواجه شدید که هزینه لمینت در شهرهای متفاوت کمی با یکدیگر مغایر هستند. سوال پیش می آید که دلیل این امر چه چیزی می تواند باشد؟

توانایی مالی و متوسط حقوق افرادی که در یک شهر زندگی می کنند تا حدودی می تواند بر روی مبالغی که دندان پزشکان و کلینیک ها برای پروسه های زیبایی تعیین می کنند ، اثر گذار واقع شود. بدین صورت انتظار می رود قیمت لمینت دندان در مشهد ، تهران ، اهواز ، اصفهان که به عنوان کلان شهرها شناخته می شوند در مقایسه با شهرهای کوچک و کم جمعیت تر ، بالاتر باشد.

البته در مناطق مختلف یک شهر نیز امکان دارد مبلغ اعلام شده از سوی دندانپزشکان با یکدیگر یکسان نباشد. محل جغرافیایی مطب یا کلینیک دندانپزشکی نیز بالا یا پایین بودن قیمت را تحت الشعاع قرار می دهد.

لمینت دندان اقساطی

پیش تر نیز اشاره شده و قطعاً خودتان نیز آگاهی دارید که فرایند های مربوط به فک و دهان اعم از زیبایی و درمانی ، مبالغ پرداختی زیادی را در بر می گیرند ؛ به طوری که احتمال می رود شمار زیادی از مردم کشور به خصوص در شرایط اقتصادی کنونی ، از عهده پرداخت آن ها بر نمی آیند. این روند هر سال ادامه دارد و مشخصاً هزینه لمینت دندان در سال ۱۴۰۰ با سال های پیش و پس از آن متفاوت خواهد بود.

در این راستا برخی از دندان پزشکان و کلینیک های دندان پزشکی در شهرهای مختلف، به منظور رفاه حال مراجعه کنندگان و قرار نگرفتن تحت فشار مالی ، هزینه را به صورت اقساطی از آن ها دریافت می کنند. بدین صورت تعداد زیادی از افرادی که به خاطر مسائل مالی از درمان و زیباسازی دندان های خود پشیمان شده بودند ، با توجه به شرایط قسط دهی که از جانب دندان پزشک یا کلینیک اعلام شده است ، طی چند دوره مبلغ مشخص شده را پرداخت کرده و به خواسته خود می رسند.

وام و تسهیلات دندان پزشکی

وام و تسهیلات دندان پزشکی پدیده ای نسبتاً جدید است که از سوی برخی بانک ها و شبکه های خدماتی خصوصی و دولتی به افراد ارائه می شود. البته وام ها انواع مختلفی داشته و برخی از آن ها تنها پروسه های درمانی و برخی دیگر پروسه های زیبایی را نیز شامل می شوند.

نحوه استفاده از وام ها بدین صورت است که کلینیک ها با بانک ها یا هر نهادی که تسهیلات مربوطه را ارائه می دهند ، تفاهم نامه ای را امضا کرده ؛ بدین نحو که در قبال معرفی هر فرد مراجعه کننده و ارائه پرونده پزشکی او ، در محدوده سقف اعلام شده ، وام دریافت می کند. به اصطلاح وام به طور مستقیم به دست افراد نمی رسد.

آیا بیمه هزینه لمینت دندان را تقبل می کند؟

پروسه هایی که اختیاری بوده و عموماً در حوزه زیبایی قرار دارند ، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. بیمه تنها بخشی از هزینه های مربوط به روندهای درمانی را متقبل می شود. لمینت دندان که به عنوان یک فرایند زیباسازی دندان محسوب می شود در حوزه خدمات بیمه قرار نمی گیرد و فرد باید به تنهایی هزینه را پرداخت نماید. البته در موارد فوق به یک سری از تدابیری که برای تسهیل روند پرداختی قیمت های بالای دندانپزشکی زیبایی اندیشیده شده است ، اشاره کرده ایم.

کلام آخر

سلامت و زیبایی دندان ها از جمله مسائلی است که باید به آن اهمیت بسیار دهید. شما تا پایان عمر برای کارهای روزمره ای همچون خوردن غذا و صحبت کردن به دندان هایتان نیازمند هستید؛ بنابراین مراقبت از آن ها را نباید پشت گوش بیاندازید. حال در کنار سلامت آن ها ، زیباییشان نیز می تواند جذابیت چهره را بالا برده و اعتماد به نفستان را افزایش دهد.

چنانچه پرداخت هزینه لمینت دندان در یک جلسه برای شما مقدور نمی باشد ، می توانید از روندهای اشاره شده در این مقاله کمک بگیرید یا به کلینیک هایی که به صورت اقساطی کار می کنند مراجعه نمایید. در هر صورت اطلاع دقیق از هزینه تنها با مراجعه به دندان پزشک و انجام معاینات لازم بدست می آید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 ماه قبل

هزینه لمینت دندان در تهران با شهرهای دیگر تفاوت دارد ؟

سبزواری
سبزواری
2 ماه قبل

هزینه لمینت دندان واقعا بالاست

javadi
javadi
1 ماه قبل

مقاله هزینه لمینت دندانتون واقعا خوب و کامله

مهسا اکبرزاده
مهسا اکبرزاده
1 ماه قبل

هزینه لمینت دندان به چه چیزهایی بستگی دارد برای قیمت گذاری؟

maryam mirgholi
ویرایشگر
maryam mirgholi(@mirgholi)
14 روز قبل

هزینه لمینت به عواملی همچون دستمزد دندانپزشک ، تعداد دندان هایی که لمینت می شوند ، نوع لمینت دندان و غیره مشخصه می شود.

زهرا پارسا
زهرا پارسا
1 ماه قبل

کدام جنس لمینت دندان هزینه بیشتری دارد ؟

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...