| خانه 4 بلاگ 4 افتادگی سینه بعد از پروتز

افتادگی سینه بعد از پروتز

مرداد ۱۹, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

وقتی زیبایی های خود را تقویت می کنید ، در واقع به خود این فرصت را می دهید تا بیشتر بدرخشید. زیبایی را می توان به تلاش برای تغییراتی تعبیر کرد که با هدف خلق نسخه بهتری از خودمان برای دوست داشتن بیشتر خودمان و ارج نهادن بیشتر برای خودمان انجام می شود. داشتن یک اندام زیبا به ما این شانس را می دهد تا با پوشیدن لباس هایی که بر روی بدن مان برازنده دیده می شوند ، احساس خوبی پیدا کنیم. این حس خوب ، امروزه به مدد دستان هنرمند جراحان سینه ، تحت جراحی پروتز سینه ، دست یافتنی است. امروز راز جراحی در مقاله افتادگی سینه بعد از پروتز ، قصد دارد تا موفقیتی جدید را با برداشتن قدمی دیگر در مسیر کمک به ارتقاء زیبایی و سلامت شما بردارد.

افتادگی سینه بعد از پروتز - راز جراحی

آیا پروتز سینه دچار افتادگی می شود؟

یکی از شعارهایی که در حوزه سلامت ، بسیار شنیده ایم شعار ” پیشگیری بهتر از درمان است ” می باشد. آگاهی از علل افتادگی پستان ها می تواند به ما کمک کند تا با پیشگیری از آن ها ، از افتادگی سینه بعد از پروتز جلوگیری کنیم. با اجتناب از این فاکتورها می توانیم برای مدت های طولانی از زیبایی ایمپلنت سینه خود لذت ببریم.

 • تاثیر پیری بر روی افتادگی سینه ها

هر چه سن مان بالا تر می رود ، بدن مان نیز در معرض تغییرات طبیعی قرار می گیرد. تغییرات بسیاری وجود دارد که می تواند در طول سپری شدن سن ، اتفاق بیافتد و این تغییرات به این معنی است که تمام زنان مقداری افتادگی در سینه های خود را تجربه خواهند کرد. این موضوع هم در زنان دارای پروتز و هم در زنان فاقد پروتز مصداق دارد. تغییراتی که تجربه می کنیم ، شامل موارد زیر می باشد:

 • پوست شل می شود.
 • بافت تخریب می شود.
 • عضلات ضعیف می شوند.
 • بافت سینه کاهش پیدا می کند.
 • بافت چرب افزایش می یابد.

نوسانات در وزن ، شیردهی و بارداری ، همگی از جمله عواملی هستند که می توانند بر روی بافت سینه ها اثر بگذارند ، ولی تنها علت بزرگ افتادگی سینه ها ، تغییرات شدید وزنی است. اگر وزن شما افزایش پیدا کند ، سینه ها بزرگ تر می شوند. اگر وزن شما کاهش پیدا کند ، سینه هایی که مدتی تحت کشش بوده اند ، کوچک تر شده و بدون شک ، دچار افتادگی می شوند.

برخی بیماران دارای کیفیت پوست پایین تری می باشند. این پوست نازک بوده و آثاری از کشش بر روی آن باقی می ماند. این سینه ها در مقایسه با سایرین ، در معرض افتادگی بیشتری قرار می گیرند.

 • بارداری و شیردهی

این تصور وجود دارد که شیردهی و بارداری باعث افتادگی پستانها می شود. مطالعات موثقی ثابت کرده اند که برخی بارداری ها بر روی این مسئله تاثیر گذاشته و شیردهی ، هیچ تاثیری بر روی افتادگی سینه ها بر جای نخواهد گذاشت.

در طول دوره بارداری ، سینه های بسیاری از زنان بزرگ تر می شود. بعد از بارداری ، بافت سینه ها اصطلاحاً آب می رود و به اندازه اولیه باز می گردد. گاهی اوقات خاصیت ارتجاعی سینه ها برای بازگشت به شکل اولیه خوشایند در سینه ها کفایت می کند. ولی در برخی موارد ، وقتی سینه ها کوچک می شوند ، حالت افتادگی پیدا کرده و خالی به نظر می رسند. در این شرایط زنان اغلب برای انجام پروتز سینه ، تصمیم گیری می کنند تا ظاهر جوان و جذاب را به سینه های خود بازگردانند.

افتادگی سینه بعد از پروتز چگونه اتفاق می افتد؟

ساده ترین پاسخ به این سوال این است که سینه های پروتز شده ، تا حد زیادی مثل سینه های نرمال عمل می کنند. همه سینه ها افتادگی پستان بعد از پروتز را تجربه خواهند کرد. و برخی سینه ها در مقایسه با سینه های دیگر ، صرفنظر از پروتز شدن یا نشدن آنها ، بیشتر دچار افتادگی می شوند. ولی تغییرات اجتناب ناپذیر در بافت سینه ها که در طول زمان رخ می دهد ، عوارض جانبی مضاعفی را برای زنان دارای پروتز ، به همراه خواهد داشت.

این عوارض جانبی بر حسب اندازه ایمپلنت ها و موقعیت آنها به میزان قابل ملاحظه ای متغیر می باشد.

 • اندازه پروتز

هر قدر اندازه سینه ها بزرگ تر باشد ، احتمال افتادگی سینه بعد از پروتز در آنها در مقایسه با سینه های کوچک تر بیشتر است. وزن ایمپلنت های سینه ، خصوصاً ایمپلنت های بزرگ می تواند باعث تخریب سریع تر بافت چرب و ماهیچه شود. این امر باعث می شود که سینه های دارای پروتز در مقایسه با سینه های فاقد پروتز ، زودتر دچار افتادگی شوند.

جراح به شما کمک می کند تا ایمپلنت های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در عین حال نحوه دستخوش تغییر شدن سینه ها در طول زمان و اینکه ایمپلنت ها چگونه به این تغییرات واکنش نشان می دهند را مد نظر قرار دهید.

انجام این گفتگو بعنوان بخشی از فرایند مشاوره ، بسیار حائز اهمیت است ، بنابراین حتماً در خصوص جنبه های دراز مدت جراحی سینه خود از پزشک سوال کنید.

 • جایگذاری ایمپلنت

موقعیت ایمپلنت نیز در چگونگی رفتار آنها در طول زمان ، تاثیر گذار است. اگر ایمپلنت در زیر عضله سینه ای بزرگ قرار گیرد ، این عضله مثل یک سوتین عمل می کند که ایمپلنت را بالا نگه می دارد. این کار به خلق یک شکل ظاهری پر تر در بخش فوقانی سینه برای مدت زمان طولانی تر ، کمک می کند.

قرار گرفتن پروتز در جلوی عضله ، مزیت عضله سینه ای بزرگ را به همراه ندارد. بنابراین ، احتمال افتادگی سینه بعد از پروتز به شکلی سریع تر ، بیشتر است.

 • سطح ایمپلنت

سطح ایمپلنت های سیلیکون به دو صورت صاف و بافت دار می باشد. ایمپلنت های بافت دار به میزان قابل ملاحظه ای خطر انقباض کپسول را کاهش می دهد ولی اخیراً با ایمپلنت های دارای سطح صاف جایگزین شده اند. ایمپلنت های سطح بافت دار ، بافت های نرم اطراف ایمپلنت را در بر می گیرند و بهتر سر جای خود باقی می مانند. ایمپلنت های صاف ، دارای لغزندگی بیشتر بوده و تمایل آنها به افتادگی و جابجا شدن ، بیشتر است.

نکاتی برای حفظ جذابیت سینه ها و جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز

وقتی زنان برای ایمپلنت سینه های خود تصمیم گیری می کنند ، آنها باید ملاحظاتی را در خصوص حفظ هر چه بیشتر جذابیت سینه های خود در نظر بگیرند. یکی از بهترین نکات برای حفظ جذابیت هرچه بیشتر سینه ها ، مراقبت از آنها می باشد. نپوشیدن سوتین هر چند احساس راحتی به شما می دهد ولی باعث می شود که نیروی جاذبه در پایین کشیدن سینه ها بتواند مانور بیشتری داشته باشد.

قبل از درک پروتز ، بیماران باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهند که هر قدر سایز سینه ها کمتر باشد ، احتمال افتادگی سینه بعد از پروتز نیز کمتر خواهد بود. حتی اگر در سینه های دارای سایز استاندارد ، افتادگی نیز اتفاق بیافتد ، چندان قابل توجه نخواهد بود.

نقش حرکت و نیروی جاذبه در افتادگی پستان بعد از پروتز

حرکت در طول روز به طور طبیعی باعث می شود که پروتز اندکی حرکت کند. نیروی حرکت رو به پایین پروتز به آرامی باعث می شود که بافت سینه از قفسه سینه فاصله گرفته و دچار اندکی افتادگی شود. خبر خوب اینکه این فرایند در طول چندین سال اتفاق می افتد و به راحتی قابل درمان می باشد. ایمپلنت های بزرگ تر به دلیل سنگین تر بودن وزن ، در مقایسه با ایمپلنت های کوچک تر ، با سرعت بیشتری فرو می افتند. جراح در طول جلسه ویزیت کلیه نکات بالقوه ضعفی را که به راحتی و به سرعت قابل درمان می باشد ، رفع می نماید.

چگونه از افتادگی سینه بعد از پروتز جلوگیری کنیم ؟

نکاتی وجود دارد که می توانید برای کمک به حفظ جذابیت سینه ها برای مدت زمان طولانی تر ، صرفنظر پروتز شدن یا نشدن آنها انجام دهید. برخی از این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 • از نوسانات وزنی شدید بمنظور حفظ خاصیت ارتجاعی بافت سینه ها و اجتناب از افتادگی آنها ، خودداری کنید.
 • اگر قصد پروتز سینه یا ماستوپکسی را دارید ، بهتر است تا زمان متولد شدن فرزند خود ، دست نگه دارید. به این ترتیب ، جراح می تواند بافت سینه شما را با علم به این موضوع که دیگر قصد بارداری ندارید ، تغییر دهد. در این شرایط ، پزشک ایده شفاف تری را در خصوص نحوه رفتار پروتز سینه در طول زمان ، به دست خواهد آورد.

پوشیدن سوتین پشتیبان برای پیشگیری از افتادگی پستان بعد از پروتز

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز به خاطر داشته باشید ، فراهم آوردن پشتیبانی کافی برای سینه ها بعد از پروتز شدن آنها می باشد. یک سوتین پشتیبان می تواند سینه ها را در طول حضور شما در منزل یا در محل کار ، محکم سر جای خود نگه داشته باشد. ولی به خاطر داشته باشید که وقتی سوتین را از تن در می آورید ، سینه ها را در معرض افتادگی قرار می دهید. به مرور زمان ، این سوتین ها کمک می کند تا ساخت بافت همبند تقویت شود و افتادگی سینه ها به اندازه کافی حذف شود.

جراحی پروتز سینه ترمیمی برای پیشگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز

برخی زنان نمی توانند با افتادگی بعد از پروتز سینه ، کنار آمده و آن را تحت کنترل در آورند. اگر افتادگی پستان بعد از پروتز شما شدید باشد یا اگر از شکل ظاهری آنها ناراضی هستید ، می توانید جراحی پروتز ترمیمی را بعنوان گزینه پیشنهادی انتخاب کنید. ولی باید توجه داشته باشید که این جراحی الزاماً مشکلات بافت را ترمیم نمی کند. این جراحی ، سینه ها را در موقعیت بالاتری قرار می دهد تا شکل ظاهری بهتری پیدا کنند. مثل همیشه ، بهترین کار ، مشورت کردن با پزشک جراحی است که قرار است پروسیجر جراحی خود را به دست او بسپارید.

آیا چاره افتادگی سینه ها ، پروتز سینه است یا لیفت سینه ؟

با در نظر گرفتن این موضوع که جراحی زیبایی سینه ، روز به روز در حال رواج بیشتری می باشد ، بسیاری از زنان با اصول پروتز و لیفت سینه ، آشنا شده اند. البته ، درک این موضوع که کدامیک می تواند پروسیجر مناسب تری برای رفع دغدغه های موجود باشد ، اندکی دشوار بوده و باید به جراح زیبایی سینه سپرده شود.

پروتز به تنهایی برای افزایش سایز سینه ها و حجم آنها طراحی شده است ، بنابراین می تواند شکل و ظاهر کلی بسیار جذاب تری را در سینه ها خلق نماید.

لیفت پستان هدف قرار دادن سینه ها در موقعیت مناسب تر بر روی قفسه سینه را از طریق برداشتن پوست اضافی و سفت کردن سینه ها ، دنبال می کند. بر حسب دامنه افتادگی سینه ها ، مقدار پوست شل ایجاد شده در سینه ها و تمایل شما به داشتن سینه های بزرگ تر ، پزشک ، پروتز سینه یا لیفت سینه را توصیه می کند.

آیا پروتز سینه ، به تنهایی ، بدون لیفت سینه ، افتادگی سینه ها را درمان می کند؟

ماستوپکسی ، جراحی لیفت سینه به بیماران این فرصت را می دهد تا شکل جوان سینه ها را از طریق بالا کشیدن آنها در قفسه سینه و خلق یک ظاهر جوان تر و طبیعی تر در سینه ها تجربه کنند. البته ، در طول لیفت سینه ، برش هایی ایجاد می شود که ماحصل آن بر جای ماندن جای زخم می باشد. به همین دلیل بسیاری از زنان می خواهند بدانند که آیا پروتز سینه ، بدون لیفت سینه ، نتیجه خوبی را برای درمان افتادگی سینه بعد از پروتز به دست می دهد یا خیر.

در صورتی که افتادگی بسیار ملایم باشد ، قرار دادن ایمپلنت ها برای کمک به پر شدن پوست های افتاده در سینه ها و خلق شکل ظاهری بهتر ، یا شکل طبیعی تر در سینه ها بدون نیاز به لیفت سینه ، بسیار مفید می باشد. این بیماران باید به خاطر داشته باشند سینه های آنها هنوز در معرض تاثیرات ناشی از نیروی جاذبه ، فرایند های بالا رفتن سن ، و فاکتورهای دیگر است و به مرور زمان ، شاید شاهد افتادگی آنها باشید. بعلاوه ، اگر سعی کنید که با استفاده از ایمپلنت های بزرگ ، حفره خالی سینه را پرکنید ، وزن ایمپلنت می تواند در افتادگی سینه ، تاثیر گذار باشد. در بیشتر موارد ، جذاب ترین و ماندگار ترین نتایج برای بالا کشیدن سینه ها و در عین حال خلق ظاهری جذاب در آنها ، از طریق ترکیب جراحی پروتز سینه و لیفت سینه محقق می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

جوانسازی پوست امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین و چروک و مشکلات پوستی در صورت افراد به فکر اصلاح این مشکلات از طریق تکنیک های جدید اصلاح پوستی می افتند. با مراجعه به پزشک و دریافتن این موضوع که چه نوع مشکل پوستی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

جوانسازی پوست امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین و چروک و مشکلات پوستی در صورت افراد به فکر اصلاح این مشکلات از طریق تکنیک های جدید اصلاح پوستی می افتند. با مراجعه به پزشک و دریافتن این موضوع که چه نوع مشکل پوستی...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

می توان گفت داشتن لبخندی زیبا و جذاب یا به اصطلاح هالیوودی تقریباً خواسته تمام افراد هست. همیشه دندان های یکدست و خوش فرم چهره ای بسیار دلنشین را برای فرد ایجاد می کنند. لمینت دندان یکی از پروسه های زیباسازی دندان است که با انجام آن دندان ها ظاهری بسیار طبیعی پیدا...