| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 جراحی گوش

جراحی گوش

آذر ۲۸, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۷۲ دیدگاه ها

جراحی گوش ، نوعی جراحی زیبایی و درمانی است که عمدتاً برای درمان گوش های برجسته که به شکلی نامتناسب، بزرگ بنظر می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جراحی گوش یک جراح پلاستیک شکل و موقعیت گوش های شما را درمان می کند. عمل گوش می تواند اینگونه مشکلات گوش را در کودکان و بزرگسالان، رفع نماید. تیم راز جراحی همواره برای افزایش سطح آگاهی شما از انواع جراحی ها همراهتان می باشد، این بار نیز با مقاله جراحی گوش یا اتوپلاستی در خدمت شما عزیزان هستیم.

جراحی گوش - راز جراحی

علاوه بر مشکلات زیبایی، عمل گوش، مشکلات دیگر این اندام را که صرفاً جنبه زیبایی نداشته و با شنوایی فرد در ارتباط هستند نیز درمان می کند که در ادامه، به آن خواهیم پرداخت.

مشکلات مرتبط با گوش متعددی وجود دارند که با کمک جراحی قابل درمان هستند. به همین دلیل، شما باید دامنه اطلاعات خود را درباره انواع جراحی ها برای درمان مشکلات گوش وسعت دهید. هر نوع عمل برای درمان مشکل خاصی در این اندام طراحی شده است. شما نخست باید مشکل را شناسایی کرده و سپس درمان مناسب برای آن را بیابید. این امر جز در سایه کسب اطلاعات جامع و انتخاب مسیری صحیح برای دستیابی به بهترین نتیجه محقق نمی شود.

اقدامات قبل از جراحی گوش یا اتوپلاستی

عمل گوش یکی از معدود روند های جراحی پلاستیک است که هم بر روی کودکان و هم بر روی بزرگسالان قابل اجرا می باشد. یکی از مهمترین مراحل در عمل گوش، اقدامات قبل از روند برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت جراحی می باشد. صرف نظر از تکنیک استفاده شده توسط جراح برای اجرای جراحی پلاستیک، اقداماتی مورد نیاز می باشد که شرح کامل آن در اینجا در اختیار شما قرار خواهد گرفت:

چند هفته قبل از جراحی گوش

 • جراح گوش شما دستور قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و برخی ویتامین ها و مکمل های گیاهی را صادر خواهد کرد.
 • اگر بیمار کودک باشد، باید از قبل به مدرسه اطلاع دهید، چون بعد از روند، چند روز استراحت برای بهبود پس از درمان مورد نیاز می باشد.
 • شما باید حداقل ۴ هفته قبل از اتوپلاستی ، سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • با جراح خود درباره نتایجی که در یک چارچوب منطقی می توان از عمل گوش انتظار داشت گفتگو کنید.
 • در صورت نیاز، هماهنگی های لازم را جهت دریافت کمک از سوی یکی از دوستان یا نزدیکان در طول عمل گوش، انجام دهید.
 • یک رژیم غذایی سالم را دنبال کرده و آبرسانی به بدن را به خوبی انجام دهید.

یک روز قبل از عمل گوش

 • اگر قرار است جراحی گوش تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد، ۸ ساعت قبل از جراحی یا طبق دستور جراح، از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید.
 • هماهنگی های لازم با محل کار یا مدرسه را برای مرخصی گرفتن جهت دوره ریکاوری، انجام دهید.
 • آیتم های مورد نیاز برای دوره ریکاوری از قبلی گاز استریل، داروهای مسکن، کیسه های یخ و غیره را تهیه کنید.
 • شب قبل از عمل گوش شام سبکی میل کنید و حدود ۶ الی ۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید و ناشتا باشید.

روز جراحی گوش

 • هنگام مراجعه به محل عمل، لباس های راحت بپوشید.
 • در صبح روز عمل، موهایتان را بشویید و دوش بگیرید.
 • از آرایش کردن خودداری کنید.
 • آیتم هایی از قبیل زیورآلات، لنز یا سایر اکسسوری ها را با خود همراه نیاورید.

مراحل جراحی گوش یا اتوپلاستی

مرحله ۱ – بیهوشی

داروهایی برای ایجاد حس راحتی در طول روند عمل مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه ها شامل تزریق درون وریدی، بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی می باشد. پزشک بهترین گزینه را توصیه می کند.

مرحله ۲ – برش در جراحی گوش

در درمان گوش های برجسته، تکنیک های جراحی برای خلق یا افزایش تاخورگی های لبه گوش و کاهش غضروف بزرگ conchal ( بزرگترین و عمیق ترین فرورفتگی گوش بیرونی ) مورد استفاده قرار می گیرد. برش ها در عمل گوش در پشت سطح گوش ایجاد می شود. وقتی برش ها در جلوی گوش مورد نیاز باشد، بمنظور پنهان شدن و قابل رویت نبودن، در تا خوردگی های طبیعی گوش ایجاد می شوند. بخیه های داخلی و جذبی نیز برای خلق پشتیبانی از گوش های تازه شکل گرفته و حفظ آنها در موقعیت جدیدشان مورد استفاده قرار می گیرند.

مرحله ۳ – بستن برش ها

برش ها با بخیه های خارجی بسته می شوند. تکنیک ها کاملاً منحصر بفرد و سفارشی بوده و بگونه ای هستند که هیچ اختلالی در ساختارهای دیگر ایجاد نشده و شکل غیر عادی در گوش ایجاد نمی شود.

مرحله ۴ – مشاهده نتایج جراحی گوش یا اتوپلاستی

عمل گوش نتایج تقریباً آنی را در مورد گوش های برجسته ارائه می دهد که پس از برداشته شدن پانسمان واقع بر روی گوش در طول فاز اولیه بهبود، قابل رویت می باشد. از آنجاییکه گوش ها بطور دائمی در موقعیت نزدیک به سر قرار می گیرند، بخیه های جراحی استفاده شده در طول روند، قابل رویت نبوده و به خوبی در چین های طبیعی گوش پنهان می شوند.

آنچه باید درباره انواع جراحی گوش بدانید

اکنون مهمترین بخش عمل گوش یعنی آشنایی با انواع آن فرا رسیده است. شما نباید هیچ جراحی را بدون درک علت نهفته در آن انجام دهید. برای انواع مختلف مشکلات مربوط به گوش، عمل ویژه ای وجود دارد. بعد از آزمایش کامل گوش توسط متخصص حلق و گوش و بینی، نوع جراحی گوش مناسب برای شما، تعیین می شود.

انواع جراحی گوش

رایج ترین انواع عمل گوش به شرح زیر می باشد:

عمل گوش های برجسته

ناهنجاری های گوش می تواند در موقعیت های مختلف رخ داده و افراد را به شکل های متفاوتی تحت تاثیر قرار دهد. برخی افراد با گوش های برجسته متولد می شوند و برخی دیگر در اثر آسیب دیدگی و وارد آمدن ضربه، ناهنجاری هایی را در گوش های خود تجربه می کنند. در هر دو حالت درمان این ناهنجاری ها که اغلب رضایت شما از ظاهرتان را تضعیف می کند، نیاز به درمان دارد. اگر شما از هر شکل ناهنجاری گوش رنج می برید، باید با متخصص حلق و گوش و بینی تان درباره این مشکل مشورت کنید تا تشخیص لازم برای درمان مشکل تان انجام شود. جراحی گوش برای درمان برجستگی گوش و رفع ناهنجاری آن ارتباطی به شنوایی شما نداشته و تنها شکل ظاهری آن را بهبود بخشیده، ناهنجاری آن را درمان کرده و اعتماد به نفس شما را ارتقا می دهد. این ناهنجاری ها با کمک عمل گوش برای گوش های برجسته قابل درمان می باشد.

عمل گوش های برجسته - razjarahi

نوروم اکوستیک یا Schwannomas

یک تومور مغزی که در اثر عوامل متعددی بوجود آمده و ضعف شنوایی یک سویه، از علائم اولیه آن می باشد. نوروم آکوستیک یک تومور با رشد بسیار آهسته در مغز می باشد که در عصب آهیانه ای هشتم رشد می کند. این تومور ریز از روی عصب فشار زدایی کرده و باعث از دست رفتن شنوایی می شود. با کمک MRI ( تصویر برداری رزونانس مغناطیسی) می توان تومور آکوستیک را شناسایی کرده و تحت نظارت قرار داد. جراحی تومور آکوستیک بخشی از جراحی گوش برای برداشتن تومور از طریق استخوان های گوش می باشد. درمان پرتوتابی با چاقوی گاما نیز اخیراً به عنوان یک روش جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

سمعک متصل به استخوان

سیگنال های صوتی از پرده گوش باید به مغز انتقال پیدا کند. پس از آن شما می توانید پیام ها را به خوبی بشنوید. بسیاری از نقص های گوش بر روی این عملکرد تاثیر می گذارند. در این زمان شما به یک سمعک متصل به استخوان نیاز پیدا خواهید کرد. در ابتدا، یک تیرک در جمجمه ایمپلنت می شود که شبیه ایمپلنت دندانپزشکی در طول تعویض دندان می باشد. بعد از دوره بهبود، یک سمعک به این تیرک متصل می شود که در دریافت و انتقال سیگنال ها به بیمار کمک می کند. یک سمعک متصل به استخوان، برای بیمارانی که از بیماری مزمن گوش میانی رنج برده و دارای نقص شنوایی هستند، توصیه می شود. این نوع عمل گوش برای درمان ناشنوایی یک سویه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سمعک متصل به استخوان - راز جراحی

لوله های گوش ( میرینگتومی)

در واقع، عفونت های حاد گوش، شنوایی را دچار اختلال کرده و آن را مسدود می کنند. این عفونت ها در اثر تجمع مایعات در گوش حادث شده و عمدتاً در کودکان یافت می شوند. در موارد حاد عفونت های گوش، پزشک حلق و گوش و بینی تان، میرینگتومی را توصیه می کند. در این جراحی گوش، یک سوراخ کوچک، در پرده گوش ایجاد می شود و مایع گوش با یک لوله ریز به بیرون تخلیه می شود. این لوله یک فشار هوای اتمسفری را خلق کرده و مایع عفونی شده را از پرده گوش به بیرون تخلیه می کند. کل فرایند تحت عنوان تیمپانوستومی ( Tympanostomy ) شناخته می شود. این لوله ها از مواد مختلف ساخته شده و دارای شکل ها و اندازه های مختلف می باشند.

ماستوئیدکتومی برای کلستئاتوم

عفونت های مزمن نیز می توانند گوش های میانی شما را حتی بعد از میرینگوتومی یا مصرف آنتی بیوتیک ها، تحت تاثیر قرار دهند. جراحی ماستوئیدکتومی، یک جراحی حداقل تهاجمی می باشد که تحت بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد. جراح گوش ، برش کوچکی را در پشت گوش شما ایجاد کرده و از یک میکروسکوپ برای مشاهده ساختارهای ریز داخل گوش ها استفاده می کند. ساختارهای استخوانی که مسیرهای جریان هوا را مسدود کرده اند، کنار زده می شوند. این ساختارهای استخوانی دارای کیسه های هوا می باشند، ولی اغلب به عفونت منجر شده و می توانند خطرناک باشند. اگر در اثر جراحی گوش، شکل گوش شما مختل شود با پروتز قابل درمان و بازگرداندن به شکل اولیه خواهد بود.

میکروتیا و درمان های انسداد مجرایی

این یک ناهنجاری مادرزادی است که در آن یک کودک با غضروف گوشی که فاقد کانال گوش است متولد می شود. میکروتیا و انسداد مجرایی ناهنجاری های مادرزادی گوش هستند. بازسازی کانال گوش تقریباً هشت سال طول می کشد. عمل گوش قبل از بازیابی کانال گوش انجام می شود. معمولاً این کودکان با نقص های شنوایی متولد شده و بعد از جراحی، اکثریت آنها می توانند بسته به شدت مشکل، شنوایی خود را بازیابند.

استپدکتومی برای تصلب گوش

استپدکتومی یا برداشتن استخوان رکابی یک فرایند جراحی گوش است که برای از دست رفتن شنوایی رسانایی در اثر تصلب گوش انجام می شود. استخوان رکابی به حلزون گوش چسبیده است. با استفاده از بی حسی موضعی، جراح پرده گوش را حرکت داده و با استفاده از لیزر، استخوان رکابی آسیب دیده را برمی دارد. یک سوراخ کوچک با استفاده از فوت پلیت و پیستون در حلزون گوش ایجاد می شود. بعد از جراحی، پرده گوش تعویض می شود. احتمال بازیابی شنوایی بسیار بالا است. بهمین دلیل استپدکتومی بعنوان یک عمل گوش ایده آل برای درمان تصلب گوش محسوب می شود.

تیمپانوپلاستی برای پرده گوش سوراخ شده

یک پرده گوش سوراخ شده، پارگی است که در پرده گوش، یک خط نازک جدا کننده گوش میانی و کانال گوش رخ می دهد. پرده گوش پاره شده باعث کاهش شنوایی می شود و باید تحت درمان قرار گیرد.

تیمپانوپلاستی می تواند در صورت جزئی بودن پارگی پرده گوش، به درمان مشکل کمک کرده و آن را پوشش دهد. با کمک یک میکروسکوپ، جراح لبه پرده گوش را برای کنترل سطح پارگی، لمس می کند. در صورت عدم موثر بودن درمان با این روند، تکنیک های پیوند پوست برای پوشش دادن غشاء و بهبود ناحیه آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد.

کشیدن بخیه در جراحی گوش - راز جراحی

کشیدن بخیه در جراحی گوش یا اتوپلاستی

وقتی جراحی گوش به شکل رضایت بخشی بهبود پیدا کرده و بیمار از نتیجه عمل گوش ، شکل و تقارن گوش ها به رضایت کامل دست یافت، تنها یک مرحله بالقوه باقی می ماند. از آنجاییکه بخیه های مرسیلن دائمی هستند و درست در زیر پوست در پشت گوش قرار می گیرند، خطر واکنش بخیه یا کشیده شدن آن مطرح می شود.

مثل تمام گره های بخیه دیگر که در زیر پوست قرار دارند، این بخیه ها نیز کار خود را در برش اصلی جای زخم یا پوست اطراف آن انجام می دهند. این امر در هنگام کشیده شده بخیه یا تخلیه آبسه بخیه باعث بروز درد در گوش می شود.

خوشبختانه مشکلات مرتبط با بخیه ها در عمل گوش به راحتی قابل حل می باشد. بخیه ها باید کشیده شوند. در برخی موارد بخیه ها به راحتی بیرون می آیند. در برخی موارد دیگر، گره باید تحت بی حسی موضعی بیرون کشیده شود. کشیدن بخیه بر روی نتیجه عمل گوش هیچ تاثیری بر جای نمی گذارد. بروز مشکلات مربوط به بخیه در عمل گوش بسیار نادر است.

دوره نقاهت جراحی گوش - راز جراحی

دوره نقاهت جراحی گوش یا اتوپلاستی

درد بعد از عمل گوش ، کاملاً طبیعی بوده و بوسیله داروهای مسکن قابل کنترل می باشد. گاهی در زیر پانسمان، احساس خارش به شما دست می دهد. پانسمان باید دست نخورده باقی مانده و به هیچ عنوان برداشته نشود. هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند باعث بروز مشکلاتی شده و جراحی ثانویه را الزامی نماید.

پس از بازگشت به منزل، محل عمل را تمیز نگه داشته و مراقب باشید تا ناحیه تازه درمان شده، در معرض هیچگونه آسیب دیدگی قرار نگیرد.

دستورالعمل هایی در خصوص نحوه مراقبت بعد از جراحی گوش ها، داروها برای کاهش درد و پیشگیری از عفونت و زمان شرکت در جلسه فالوآپ در اختیار شما قرار داده می شود.

برای تضمین دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز، دستورات پزشک را با دقت دنبال کنید. جلوگیری از قرار گرفتن برش های عمل در معرض فشار، نور خورشید، سایش یا حرکت در طول دوره بهبود بسیار حائز اهمیت است.

سن مناسب جراحی گوش

همانطور که در طول مقاله نیز اشاره شد ، اتوپلاستی بهترین راه حل جهت برطرف سازی ایرادات ظاهری گوش می باشد. اما اگر خود شما یا فرزندتان قرار است تحت این عمل قرار بگیرید باید راجع به محدودیت سنی این پروسه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید در زمان مناسب برای جراحی گوش اقدام کنید.

پزشکان به والدین توصیه می کنند که برای جراحی زیبایی گوش باید صبر کنند تا فرزندشان به سنی برسد که دوره رشد گوش ها تکمیل شده باشد. این سن معمولاً ۵ الی ۶ سال در نظر گرفته می شود. طبق آمار بدست آمده از انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، انجام جراحی گوش پس از ۵ سالگی ، درصد موفقیت بالایی را شامل می شود. دلایل این امر عبارتند از :

با گذشت ۵ سال از تولد فرد، غضروف های گوش استحکام کافی جهت تحمل اصلاحات و تغییرات جراحی را بدست آورده اند.

در این بازه غضروف همچنان شکل پذیر است و جراح می تواند فرم دلخواه و مطلوب را بر روی آنان ایجاد کند.

۵ سالگی سنی است که کودکان وارد مهدکودک و یک جامعه ای به غیر از جمع خانوادگی می شوند. از این رو امکان دارد با کودکان مختلفی برخورد داشته و به دلیل ظاهر نامتناسب گوش هایشان مورد تمسخر قرار گیرند. بنابراین برای آن که از فشارهای روحی و روانی احتمالی این دوره ، در امان بمانند ، بهتر است به محض رسیدن به ۵ سالگی تحت جراحی زیبایی گوش قرار گیرند.

هر چند که اتوپلاستی بسیار در میان کودکان رایج است و پیشنهاد می شود در سنین پایین انجام پذیرد ، اما افراد بزرگسال نیز می توانند جراحی گوش انجام دهند. به طور کلی بعد از آن که رشد گوش ها کامل شد ، برای انجام جراحی محدودیت سنی دیگری در نظر گرفته نشده است.

کاندیدای مناسب جراحی گوش

در اولین جلسه مشاوره با جراح جهت انجام اتوپلاستی ، ایشان برای آن که بداند شما کاندیدای مناسبی برای عمل زیبایی گوش هستید یا خیر ، پیشینه پزشکی تان را بررسی می نماید که در آن توضیحات مربوط به بیماری ها و جراحی های گذشته  و حساسیت های دارویی شما ارائه شده است. حال در ادامه می خواهیم ویژگی های یک فرد که کاندیدای مناسب جراحی گوش محسوب می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

کسانی که گوش هایی با ظاهر نامتناسب دارند : مشخصاً افرادی که گوش هایشان از حد طبیعی بزرگتر یا کوچکتر بوده یا برجستگی زیادی دارند ، اصلی ترین کاندیداها برای اتوپلاستی هستند.

افرادی که حداقل ۵ سال دارند: این مورد را پیش تر به طور کامل توضیح داده ایم. اما اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم ، این دست از افراد به لحاظ جسمانی و عقلانی توانایی لازم برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی را بدست آورده اند.

کسانی که سیگار نمی کشند: یکی از ملزومات جراحی گوش این است که افراد به استعمال دخانیات و سیگار نپردازند. ماده نیکوتینی که در ترکیبات آن ها یافت می شود ، باعث بروز اختلال در بدن و روند بهبودی خواهد شد. بدین ترتیب بزرگسالانی که می خواهند اتوپلاستی انجام دهند ، بهتر است یا یگاری نباشند یا اینکه به مدت ۶ هفته قبل از جراحی ، این عادت زیانبخش را کنار بگذارند.

افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند: به جهت آن که گزینه مناسبی برای عمل زیبایی گوش محسوب شوید ، باید از هرگونه بیماری قلبی و ریوی به دور باشید. این امر از این جهت ضرورت دارد که نشان می دهد می توانید بدون هیچ مشکلی تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید.

همچنین تمامی متقاضیان اتوپلاستی باید نسبت به روند جراحی و نتایج حاصل از آن واقع بینانه عمل کنند و انتظارات و خواسته های نامعقولی نداشته باشند.

بهترین جراح گوش

یکی از موارد چالش برانگیز هنگام تصمیم گیری برای انجام دادم اتوپلاستی ، انتخاب جراح گوش می باشد. برای آن که به یک نتیجه خوب دست پیدا کنید لازم است یک جراح با تجربه و کار آزموده را انتخاب نمایید. جراح گوش باید نسبت به تمام ایرادات ظاهری که یک گوش می تواند داشته باشد آگاه بوده و بداند که به چه طریق می توان آن ها را برطرف کرد. به علاوه باید از جدیدترین متدها و تکنیک های جراحی اطلاع داشته باشد تا بتواند جراحی را بدون عارضه و مشکلی به انجام رساند.

بهترین جراح گوش کسی است که قدرت تشخیص بالایی دارد؛ یعنی می تواند به طور دقیق و صحیح معاینات لازم را انجام دهد و از طریق نتایج بدست آمده سطح سلامت فرد را بسنجد. همچنین ایشان بدین نحو می تواند مطابق با هر شخص نوع بیهوشی و نوع تغییر مورد نیاز او را شناسایی کند.

قیمت جراحی گوش یا اتوپلاستی

در زمان مطرح شدن بحث قیمت عمل گوش، فاکتورهای متعددی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند.

یکی از آنها قیمت تعیین شده از سوی جراح، بر حسب نوع روند مورد نیاز برای درمان مشکل گوش شما می باشد. معمولاً جراحانی که از شهرت بیشتری برخوردارند، در مقایسه با جراحانی که در این حوزه به تازگی کار خود را آغاز کرده اند، قیمت بالاتری را پیشنهاد می کنند

بعلاوه، فرایند مورد نیاز برای عمل گوش نیز در تعیین قیمت آن دخیل می باشد. برای مثال، هزینه عقب کشیدن گوش قطعاً در مقایسه با هزینه جراحی برای درمان آسیب های فیزیکی و ناهنجاری های گوش، کمتر است. علت، سطح پیچیدگی روند مورد نیاز برای درمان ناهنجاری ها و آسیب های گوش می باشد.

فاکتور دیگر، موقعیت جغرافیایی است. هزینه های درمانی مثل هزینه های زندگی، در کلان شهرها بیشتر از سایر مکان ها می باشد. به تبع آن هزینه جراحی نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.6 34 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
72 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
pedlerson
pedlerson
6 ماه قبل

سلام به گروه راز جراحی.ممنونم از اطلاعات کاملی که در اختیارمون قرار می دین. اگه میشه درباره هزینه جراحی گوش هم تو مقاله توضیح بدین.

راضیه موحد
راضیه موحد
6 ماه قبل

مقاله خیلی خوبی بود سوالاتی که درباره جراحی گوش داشتم رو برطرف کرد.

معصومه عزتی
معصومه عزتی
6 ماه قبل

سلام چند سالگی میشه جراحی گوش انجام داد؟

ارش امیری
ارش امیری
6 ماه قبل

جراحی گوش بازگشت نداره؟

سینا
سینا
6 ماه قبل

جراحی زیبایی گوش برگشت پذیر هست؟یعنی امکان داره به شکل اول برگرده؟

نازنین بهرامی
نازنین بهرامی
6 ماه قبل

جراحی گوش تو سن ۳۰ سالگی هم میشه انجام داد

مهتا رزکانی
مهتا رزکانی
6 ماه قبل

جراحی گوش برای بچه ۷ سال هم انجام میشه؟

مهتاب عظیمی
مهتاب عظیمی
6 ماه قبل

ممکنه حین جراحی به شنوایی آسیب برسه؟

رقیه زارعی
رقیه زارعی
6 ماه قبل

جراحی گوش باعث کاهش شنوایی میشه؟

علی معصومی نیا
علی معصومی نیا
6 ماه قبل

آیا بعد از جراحی گوش جای برش‌ها و بخیه‌ها روی گوش و اطراف اون باقی می‌مونه؟

نعیم
نعیم
6 ماه قبل

جراحی گوش دوره نقاهتش سخته ؟ درد زیادی داره جراحی؟

سمیرا محمودیان
سمیرا محمودیان
6 ماه قبل

سلام آیا ممکنه جراحی گوش روی شنوایی تاثیر منفی بذاره؟

رضا عابدینی
رضا عابدینی
6 ماه قبل

گوش های من از سرم فاصله طبیعی دارن اما کج هستن و به نظر بزرگ می رسن. با جراحی گوش میشه زاویه گوش رو هم اصلاح کرد؟

سارا حصاری
سارا حصاری
6 ماه قبل

ممنون از مقاله خوبتون عالی بود

محمدرضا جوادیان
محمدرضا جوادیان
6 ماه قبل

جراحی گوش با بیهوشی انجام میشه یا بیحسی؟

مصطفی جعفری
مصطفی جعفری
6 ماه قبل

جراحی گوش هزینه اش چقدره؟

رضا آزادی
رضا آزادی
5 ماه قبل

گوش بل بلی ( آینه ای ) رو هم میشه با جراحی گوش درمان کرد؟

صحرا یگانه
صحرا یگانه
5 ماه قبل

ممکنه بعد چند سال دوباره تغییر شکل بده؟

مژده عباسی
مژده عباسی
5 ماه قبل

پسرم ۵ سالشه گوشای برجسته ای داره اگر جراحی گوش انجام بده خطرناک نیست؟

نعیمه سارمی
نعیمه سارمی
5 ماه قبل

دوره بهبودی جراحی گوش چقدر هست؟

یاشار اقبال نژاد
یاشار اقبال نژاد
5 ماه قبل

سلام ممنون از مطالب خوبتون. جراحی گوش رو حداکثر تا چه سنی میشه انجام داد؟

ساحل باجلانی
ساحل باجلانی
5 ماه قبل

عمل های گوش با بیهوشی انجام میشه یا بی حسی؟

آخرین ویرایش 5 ماه قبل توسط ساحل باجلانی
آیدا روشن
آیدا روشن
5 ماه قبل

نتیجه جراحی گوش ممکنه بعد از عمل دوباره برگرده؟

سارا قیاسی
سارا قیاسی
5 ماه قبل

خیلی ممنونم از مقاله خوبتون

امیرعطا هاشمی
امیرعطا هاشمی
5 ماه قبل

لاله یکی از گوشهای من به سمت داخل تا شده، میشه با جراحی گوش این مشکل رو رفع کرد؟

شیلا رئیسی
شیلا رئیسی
5 ماه قبل

مقاله تون عالی بود ممنون

المیرا ناصر
المیرا ناصر
5 ماه قبل

جراحی زیبایی گوش ممکنه به شنوایی آسیب بزنه؟

ساناز شریفی
ساناز شریفی
5 ماه قبل

با جراحی گوش میشه پارگی نرمه گوش که به خاطر سنگینی گوشواره اتفاق افتاده رو اصلاح کرد؟

لاله احمدی
لاله احمدی
5 ماه قبل

عالی بود توضیحاتتون

آذر کلانتری
آذر کلانتری
5 ماه قبل

بعد جراحی هر دو گوش قرینه میشن؟

ژیلا محمد حسینی
ژیلا محمد حسینی
5 ماه قبل

جراحی گوش تو چه سنی باید انجام بشه؟ ضمنا ممنون از مقاله خوبتون

مونا قادری
مونا قادری
5 ماه قبل

خیلی ممنون از توضیحاتتون

کوثر اسدی
کوثر اسدی
5 ماه قبل

جراحی گوش از چند سال به بالا انجام میشه؟

مریم محمدی
مریم محمدی
5 ماه قبل

مقاله عالی بود

مهسا کاظمی
مهسا کاظمی
5 ماه قبل

بسیار عالی ممنونم

محدثه اهوارکی
محدثه اهوارکی
5 ماه قبل

دوره ی نقاهت اتوپلاستی چقدر

نگار حسینی
نگار حسینی
4 ماه قبل

بعد از جراحی گوش جای بخیه میمونه؟

الناز گلرخ
الناز گلرخ
4 ماه قبل

جراحی گوش از چه سنی ب بعد انجام میشه؟

ملیکا طوسی
ملیکا طوسی
4 ماه قبل

سلام روز بخیر
اتوپلاستی همون جراحی گوش؟

المیرا خاکپور
المیرا خاکپور
3 ماه قبل

روز خوش
هزینه جراحی گوش کودک چقدره

مینا سعیدی
مینا سعیدی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر ممکنه گوش به حالت اول برگرده یا دائمه

علی قربانی
علی قربانی
3 ماه قبل

سلام روز بخیر جراحی گوش برای کشتی گیرها هم انجام میشه؟

سمیرا اسدی
سمیرا اسدی
2 ماه قبل

دوره نقاهت جراحی گوش معمولا چقدره

سمیرا لطفی
سمیرا لطفی
2 ماه قبل

از چه سنی میشه اتوپلاستی انجام داد؟

هانیه رحمتی
هانیه رحمتی
2 ماه قبل

خیلی عالی بود بعد چند روز معمولا بخیه رو میکشن؟

حدیت علیزاده
حدیت علیزاده
2 ماه قبل

هزینه جراحی گوش چقدره؟

جمیله خدری
جمیله خدری
2 ماه قبل

ایا بازگشت داره‌؟

سارا
سارا
1 ماه قبل

گوشی که بزرگه رو میشه کوچیک کرد

سمانه
سمانه
1 ماه قبل

چرا بهترین سن جراحی گوش کودکیه؟

مهتا
مهتا
1 ماه قبل

جراحی گوش تو چه سنی بهتره؟

مقالات مرتبط

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دندان ها اعضایی از بدن هستند که علاوه بر لزوم داشتن آن ها برای برخورداری از یک فرایند جویدن صحیح غذا،  نقش شان نیز در زیبایی لبخند و چهره، انکار ناپذیر است. متاسفانه، در طول سال های زندگی، به دلایل مختلف، از قبیل مراقبت نامناسب از دندان ها، آسیب دیدگی آنها در رویداد...