| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 جراحی گوش

جراحی گوش

مرداد ۲۲, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۴۲ دیدگاه ها

جراحی گوش ، نوعی جراحی زیبایی و درمانی است که عمدتاً برای درمان گوش های برجسته که به شکلی نامتناسب، بزرگ بنظر می رسند، مورد استفاده قرار می گیرد. در طول جراحی گوش یک جراح پلاستیک شکل و موقعیت گوش های شما را درمان می کند. عمل گوش می تواند اینگونه مشکلات گوش را در کودکان و بزرگسالان، رفع نماید. تیم راز جراحی همواره برای افزایش سطح آگاهی شما از انواع جراحی ها همراهتان می باشد، این بار نیز با مقاله جراحی گوش یا اتوپلاستی در خدمت شما عزیزان هستیم.

جراحی گوش - راز جراحی

علاوه بر مشکلات زیبایی، عمل گوش، مشکلات دیگر این اندام را که صرفاً جنبه زیبایی نداشته و با شنوایی فرد در ارتباط هستند نیز درمان می کند که در ادامه، به آن خواهیم پرداخت.

مشکلات مرتبط با گوش متعددی وجود دارند که با کمک جراحی قابل درمان هستند. به همین دلیل، شما باید دامنه اطلاعات خود را درباره انواع جراحی ها برای درمان مشکلات گوش وسعت دهید. هر نوع عمل برای درمان مشکل خاصی در این اندام طراحی شده است. شما نخست باید مشکل را شناسایی کرده و سپس درمان مناسب برای آن را بیابید. این امر جز در سایه کسب اطلاعات جامع و انتخاب مسیری صحیح برای دستیابی به بهترین نتیجه محقق نمی شود.

اقدامات قبل از جراحی گوش یا اتوپلاستی

عمل گوش یکی از معدود روند های جراحی پلاستیک است که هم بر روی کودکان و هم بر روی بزرگسالان قابل اجرا می باشد. یکی از مهمترین مراحل در عمل گوش، اقدامات قبل از روند برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت جراحی می باشد. صرف نظر از تکنیک استفاده شده توسط جراح برای اجرای جراحی پلاستیک، اقداماتی مورد نیاز می باشد که شرح کامل آن در اینجا در اختیار شما قرار خواهد گرفت:

چند هفته قبل از جراحی گوش

 • * جراح گوش شما دستور قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و برخی ویتامین ها و مکمل های گیاهی را صادر خواهد کرد.
 • * اگر بیمار کودک باشد، باید از قبل به مدرسه اطلاع دهید، چون بعد از روند، چند روز استراحت برای بهبود پس از درمان مورد نیاز می باشد.
 • * شما باید حداقل ۴ هفته قبل از اتوپلاستی ، سیگار کشیدن را ترک کنید.
 • * با جراح خود درباره نتایجی که در یک چارچوب منطقی می توان از عمل گوش انتظار داشت گفتگو کنید.
 • * در صورت نیاز، هماهنگی های لازم را جهت دریافت کمک از سوی یکی از دوستان یا نزدیکان در طول عمل گوش، انجام دهید.
 • * یک رژیم غذایی سالم را دنبال کرده و آبرسانی به بدن را به خوبی انجام دهید.

یک روز قبل از عمل گوش

 • * اگر قرار است جراحی گوش تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد، ۸ ساعت قبل از جراحی یا طبق دستور جراح، از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید.
 • * هماهنگی های لازم با محل کار یا مدرسه را برای مرخصی گرفتن جهت دوره ریکاوری، انجام دهید.
 • * آیتم های مورد نیاز برای دوره ریکاوری از قبلی گاز استریل، داروهای مسکن، کیسه های یخ و غیره را تهیه کنید.
 • * شب قبل از عمل گوش شام سبکی میل کنید و حدود ۶ الی ۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید و ناشتا باشید.

روز جراحی گوش

 • * هنگام مراجعه به محل عمل، لباس های راحت بپوشید.
 • * در صبح روز عمل، موهایتان را بشویید و دوش بگیرید.
 • * از آرایش کردن خودداری کنید.
 • * آیتم هایی از قبیل زیورآلات، لنز یا سایر اکسسوری ها را با خود همراه نیاورید.

مراحل جراحی گوش یا اتوپلاستی

مرحله ۱ – بیهوشی

داروهایی برای ایجاد حس راحتی در طول روند عمل مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه ها شامل تزریق درون وریدی، بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی می باشد. پزشک بهترین گزینه را توصیه می کند.

مرحله ۲ – برش در جراحی گوش

در درمان گوش های برجسته، تکنیک های جراحی برای خلق یا افزایش تاخورگی های لبه گوش و کاهش غضروف بزرگ conchal ( بزرگترین و عمیق ترین فرورفتگی گوش بیرونی ) مورد استفاده قرار می گیرد. برش ها در عمل گوش در پشت سطح گوش ایجاد می شود. وقتی برش ها در جلوی گوش مورد نیاز باشد، بمنظور پنهان شدن و قابل رویت نبودن، در تا خوردگی های طبیعی گوش ایجاد می شوند. بخیه های داخلی و جذبی نیز برای خلق پشتیبانی از گوش های تازه شکل گرفته و حفظ آنها در موقعیت جدیدشان مورد استفاده قرار می گیرند.

مرحله ۳ – بستن برش ها

برش ها با بخیه های خارجی بسته می شوند. تکنیک ها کاملاً منحصر بفرد و سفارشی بوده و بگونه ای هستند که هیچ اختلالی در ساختارهای دیگر ایجاد نشده و شکل غیر عادی در گوش ایجاد نمی شود.

مرحله ۴ – مشاهده نتایج جراحی گوش یا اتوپلاستی

عمل گوش نتایج تقریباً آنی را در مورد گوش های برجسته ارائه می دهد که پس از برداشته شدن پانسمان واقع بر روی گوش در طول فاز اولیه بهبود، قابل رویت می باشد. از آنجاییکه گوش ها بطور دائمی در موقعیت نزدیک به سر قرار می گیرند، بخیه های جراحی استفاده شده در طول روند، قابل رویت نبوده و به خوبی در چین های طبیعی گوش پنهان می شوند.

آنچه باید درباره انواع جراحی گوش بدانید

اکنون مهمترین بخش عمل گوش یعنی آشنایی با انواع آن فرا رسیده است. شما نباید هیچ جراحی را بدون درک علت نهفته در آن انجام دهید. برای انواع مختلف مشکلات مربوط به گوش، عمل ویژه ای وجود دارد. بعد از آزمایش کامل گوش توسط متخصص حلق و گوش و بینی، نوع جراحی گوش مناسب برای شما، تعیین می شود.

انواع جراحی گوش

رایج ترین انواع عمل گوش به شرح زیر می باشد:

* عمل گوش های برجسته

ناهنجاری های گوش می تواند در موقعیت های مختلف رخ داده و افراد را به شکل های متفاوتی تحت تاثیر قرار دهد. برخی افراد با گوش های برجسته متولد می شوند و برخی دیگر در اثر آسیب دیدگی و وارد آمدن ضربه، ناهنجاری هایی را در گوش های خود تجربه می کنند. در هر دو حالت درمان این ناهنجاری ها که اغلب رضایت شما از ظاهرتان را تضعیف می کند، نیاز به درمان دارد. اگر شما از هر شکل ناهنجاری گوش رنج می برید، باید با متخصص حلق و گوش و بینی تان درباره این مشکل مشورت کنید تا تشخیص لازم برای درمان مشکل تان انجام شود. جراحی گوش برای درمان برجستگی گوش و رفع ناهنجاری آن ارتباطی به شنوایی شما نداشته و تنها شکل ظاهری آن را بهبود بخشیده، ناهنجاری آن را درمان کرده و اعتماد به نفس شما را ارتقا می دهد. این ناهنجاری ها با کمک عمل گوش برای گوش های برجسته قابل درمان می باشد.

عمل گوش های برجسته - razjarahi

* نوروم اکوستیک یا Schwannomas

یک تومور مغزی که در اثر عوامل متعددی بوجود آمده و ضعف شنوایی یک سویه، از علائم اولیه آن می باشد. نوروم آکوستیک یک تومور با رشد بسیار آهسته در مغز می باشد که در عصب آهیانه ای هشتم رشد می کند. این تومور ریز از روی عصب فشار زدایی کرده و باعث از دست رفتن شنوایی می شود. با کمک MRI ( تصویر برداری رزونانس مغناطیسی) می توان تومور آکوستیک را شناسایی کرده و تحت نظارت قرار داد. جراحی تومور آکوستیک بخشی از جراحی گوش برای برداشتن تومور از طریق استخوان های گوش می باشد. درمان پرتوتابی با چاقوی گاما نیز اخیراً به عنوان یک روش جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

* سمعک متصل به استخوان

سیگنال های صوتی از پرده گوش باید به مغز انتقال پیدا کند. پس از آن شما می توانید پیام ها را به خوبی بشنوید. بسیاری از نقص های گوش بر روی این عملکرد تاثیر می گذارند. در این زمان شما به یک سمعک متصل به استخوان نیاز پیدا خواهید کرد. در ابتدا، یک تیرک در جمجمه ایمپلنت می شود که شبیه ایمپلنت دندانپزشکی در طول تعویض دندان می باشد. بعد از دوره بهبود، یک سمعک به این تیرک متصل می شود که در دریافت و انتقال سیگنال ها به بیمار کمک می کند. یک سمعک متصل به استخوان، برای بیمارانی که از بیماری مزمن گوش میانی رنج برده و دارای نقص شنوایی هستند، توصیه می شود. این نوع عمل گوش برای درمان ناشنوایی یک سویه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

* لوله های گوش ( میرینگتومی)

در واقع، عفونت های حاد گوش، شنوایی را دچار اختلال کرده و آن را مسدود می کنند. این عفونت ها در اثر تجمع مایعات در گوش حادث شده و عمدتاً در کودکان یافت می شوند. در موارد حاد عفونت های گوش، پزشک حلق و گوش و بینی تان، میرینگتومی را توصیه می کند. در این جراحی گوش، یک سوراخ کوچک، در پرده گوش ایجاد می شود و مایع گوش با یک لوله ریز به بیرون تخلیه می شود. این لوله یک فشار هوای اتمسفری را خلق کرده و مایع عفونی شده را از پرده گوش به بیرون تخلیه می کند. کل فرایند تحت عنوان تیمپانوستومی ( Tympanostomy ) شناخته می شود. این لوله ها از مواد مختلف ساخته شده و دارای شکل ها و اندازه های مختلف می باشند.

* ماستوئیدکتومی برای کلستئاتوم

عفونت های مزمن نیز می توانند گوش های میانی شما را حتی بعد از میرینگوتومی یا مصرف آنتی بیوتیک ها، تحت تاثیر قرار دهند. جراحی ماستوئیدکتومی، یک جراحی حداقل تهاجمی می باشد که تحت بی حسی موضعی قابل اجرا می باشد. جراح گوش ، برش کوچکی را در پشت گوش شما ایجاد کرده و از یک میکروسکوپ برای مشاهده ساختارهای ریز داخل گوش ها استفاده می کند. ساختارهای استخوانی که مسیرهای جریان هوا را مسدود کرده اند، کنار زده می شوند. این ساختارهای استخوانی دارای کیسه های هوا می باشند، ولی اغلب به عفونت منجر شده و می توانند خطرناک باشند. اگر در اثر جراحی گوش، شکل گوش شما مختل شود با پروتز قابل درمان و بازگرداندن به شکل اولیه خواهد بود.

* میکروتیا و درمان های انسداد مجرایی

این یک ناهنجاری مادرزادی است که در آن یک کودک با غضروف گوشی که فاقد کانال گوش است متولد می شود. میکروتیا و انسداد مجرایی ناهنجاری های مادرزادی گوش هستند. بازسازی کانال گوش تقریباً هشت سال طول می کشد. عمل گوش قبل از بازیابی کانال گوش انجام می شود. معمولاً این کودکان با نقص های شنوایی متولد شده و بعد از جراحی، اکثریت آنها می توانند بسته به شدت مشکل، شنوایی خود را بازیابند.

* استپدکتومی برای تصلب گوش

استپدکتومی یا برداشتن استخوان رکابی یک فرایند جراحی گوش است که برای از دست رفتن شنوایی رسانایی در اثر تصلب گوش انجام می شود. استخوان رکابی به حلزون گوش چسبیده است. با استفاده از بی حسی موضعی، جراح پرده گوش را حرکت داده و با استفاده از لیزر، استخوان رکابی آسیب دیده را برمی دارد. یک سوراخ کوچک با استفاده از فوت پلیت و پیستون در حلزون گوش ایجاد می شود. بعد از جراحی، پرده گوش تعویض می شود. احتمال بازیابی شنوایی بسیار بالا است. بهمین دلیل استپدکتومی بعنوان یک عمل گوش ایده آل برای درمان تصلب گوش محسوب می شود.

* تیمپانوپلاستی برای پرده گوش سوراخ شده

یک پرده گوش سوراخ شده، پارگی است که در پرده گوش، یک خط نازک جدا کننده گوش میانی و کانال گوش رخ می دهد. پرده گوش پاره شده باعث کاهش شنوایی می شود و باید تحت درمان قرار گیرد.

تیمپانوپلاستی می تواند در صورت جزئی بودن پارگی پرده گوش، به درمان مشکل کمک کرده و آن را پوشش دهد. با کمک یک میکروسکوپ، جراح لبه پرده گوش را برای کنترل سطح پارگی، لمس می کند. در صورت عدم موثر بودن درمان با این روند، تکنیک های پیوند پوست برای پوشش دادن غشاء و بهبود ناحیه آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد.

کشیدن بخیه در جراحی گوش یا اتوپلاستی

وقتی جراحی گوش به شکل رضایت بخشی بهبود پیدا کرده و بیمار از نتیجه عمل گوش ، شکل و تقارن گوش ها به رضایت کامل دست یافت، تنها یک مرحله بالقوه باقی می ماند. از آنجاییکه بخیه های مرسیلن دائمی هستند و درست در زیر پوست در پشت گوش قرار می گیرند، خطر واکنش بخیه یا کشیده شدن آن مطرح می شود.

مثل تمام گره های بخیه دیگر که در زیر پوست قرار دارند، این بخیه ها نیز کار خود را در برش اصلی جای زخم یا پوست اطراف آن انجام می دهند. این امر در هنگام کشیده شده بخیه یا تخلیه آبسه بخیه باعث بروز درد در گوش می شود.

خوشبختانه مشکلات مرتبط با بخیه ها در عمل گوش به راحتی قابل حل می باشد. بخیه ها باید کشیده شوند. در برخی موارد بخیه ها به راحتی بیرون می آیند. در برخی موارد دیگر، گره باید تحت بی حسی موضعی بیرون کشیده شود. کشیدن بخیه بر روی نتیجه عمل گوش هیچ تاثیری بر جای نمی گذارد. بروز مشکلات مربوط به بخیه در عمل گوش بسیار نادر است.

دوره نقاهت جراحی گوش یا اتوپلاستی

درد بعد از عمل گوش ، کاملاً طبیعی بوده و بوسیله داروهای مسکن قابل کنترل می باشد. گاهی در زیر پانسمان، احساس خارش به شما دست می دهد. پانسمان باید دست نخورده باقی مانده و به هیچ عنوان برداشته نشود. هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند باعث بروز مشکلاتی شده و جراحی ثانویه را الزامی نماید.

پس از بازگشت به منزل، محل عمل را تمیز نگه داشته و مراقب باشید تا ناحیه تازه درمان شده، در معرض هیچگونه آسیب دیدگی قرار نگیرد.

دستورالعمل هایی در خصوص نحوه مراقبت بعد از جراحی گوش ها، داروها برای کاهش درد و پیشگیری از عفونت و زمان شرکت در جلسه فالوآپ در اختیار شما قرار داده می شود.

برای تضمین دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز، دستورات پزشک را با دقت دنبال کنید. جلوگیری از قرار گرفتن برش های عمل در معرض فشار، نور خورشید، سایش یا حرکت در طول دوره بهبود بسیار حائز اهمیت است.

قیمت جراحی گوش یا اتوپلاستی

در زمان مطرح شدن بحث قیمت عمل گوش، فاکتورهای متعددی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند.

یکی از آنها قیمت تعیین شده از سوی جراح، بر حسب نوع روند مورد نیاز برای درمان مشکل گوش شما می باشد. معمولاً جراحانی که از شهرت بیشتری برخوردارند، در مقایسه با جراحانی که در این حوزه به تازگی کار خود را آغاز کرده اند، قیمت بالاتری را پیشنهاد می کنند

بعلاوه، فرایند مورد نیاز برای عمل گوش نیز در تعیین قیمت آن دخیل می باشد. برای مثال، هزینه عقب کشیدن گوش قطعاً در مقایسه با هزینه جراحی برای درمان آسیب های فیزیکی و ناهنجاری های گوش، کمتر است. علت، سطح پیچیدگی روند مورد نیاز برای درمان ناهنجاری ها و آسیب های گوش می باشد.

فاکتور دیگر، موقعیت جغرافیایی است. هزینه های درمانی مثل هزینه های زندگی، در کلان شهرها بیشتر از سایر مکان ها می باشد. به تبع آن هزینه جراحی نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.6 33 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
42 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
pedlerson
pedlerson
3 ماه قبل

سلام به گروه راز جراحی.ممنونم از اطلاعات کاملی که در اختیارمون قرار می دین. اگه میشه درباره هزینه جراحی گوش هم تو مقاله توضیح بدین.

راضیه موحد
راضیه موحد
3 ماه قبل

مقاله خیلی خوبی بود سوالاتی که درباره جراحی گوش داشتم رو برطرف کرد.

معصومه عزتی
معصومه عزتی
3 ماه قبل

سلام چند سالگی میشه جراحی گوش انجام داد؟

نازنین بهرامی
نازنین بهرامی
3 ماه قبل

جراحی گوش تو سن ۳۰ سالگی هم میشه انجام داد

مهتا رزکانی
مهتا رزکانی
3 ماه قبل

جراحی گوش برای بچه ۷ سال هم انجام میشه؟

علی معصومی نیا
علی معصومی نیا
3 ماه قبل

آیا بعد از جراحی گوش جای برش‌ها و بخیه‌ها روی گوش و اطراف اون باقی می‌مونه؟

نعیم
نعیم
3 ماه قبل

جراحی گوش دوره نقاهتش سخته ؟ درد زیادی داره جراحی؟

سمیرا محمودیان
سمیرا محمودیان
3 ماه قبل

سلام آیا ممکنه جراحی گوش روی شنوایی تاثیر منفی بذاره؟

رضا آزادی
رضا آزادی
3 ماه قبل

گوش بل بلی ( آینه ای ) رو هم میشه با جراحی گوش درمان کرد؟

نعیمه سارمی
نعیمه سارمی
3 ماه قبل

دوره بهبودی جراحی گوش چقدر هست؟

آیدا روشن
آیدا روشن
2 ماه قبل

نتیجه جراحی گوش ممکنه بعد از عمل دوباره برگرده؟

سارا قیاسی
سارا قیاسی
2 ماه قبل

خیلی ممنونم از مقاله خوبتون

شیلا رئیسی
شیلا رئیسی
2 ماه قبل

مقاله تون عالی بود ممنون

المیرا ناصر
المیرا ناصر
2 ماه قبل

جراحی زیبایی گوش ممکنه به شنوایی آسیب بزنه؟

لاله احمدی
لاله احمدی
2 ماه قبل

عالی بود توضیحاتتون

آذر کلانتری
آذر کلانتری
2 ماه قبل

بعد جراحی هر دو گوش قرینه میشن؟

مونا قادری
مونا قادری
2 ماه قبل

خیلی ممنون از توضیحاتتون

مریم محمدی
مریم محمدی
2 ماه قبل

مقاله عالی بود

مهسا کاظمی
مهسا کاظمی
2 ماه قبل

بسیار عالی ممنونم

محدثه اهوارکی
محدثه اهوارکی
2 ماه قبل

دوره ی نقاهت اتوپلاستی چقدر

نگار حسینی
نگار حسینی
1 ماه قبل

بعد از جراحی گوش جای بخیه میمونه؟

الناز گلرخ
الناز گلرخ
1 ماه قبل

جراحی گوش از چه سنی ب بعد انجام میشه؟

مینا سعیدی
مینا سعیدی
22 روز قبل

سلام وقت بخیر ممکنه گوش به حالت اول برگرده یا دائمه

مقالات مرتبط

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو یک گزینه رایج برای بازیابی مو می باشد. کاشت روشی بسیار موثر برای درمان دامنه وسیعی از مشکلات مربوط به ریزش مو و طاسی است که نتایج طبیعی و دائمی را به دست می دهد. ریزش مو یا طاسی می تواند تاثیرات منفی بر روی روان افراد بر جای گذاشته و پیامدهایی از قبیل افسردگی،...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

جراحی افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک

چشم ها چیزهای زیادی در مورد ما می گویند و متأسفانه ، با گذشت زمان و آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عادات سبک زندگی نامناسب و عواملی از قبیل بالا رفتن سن ، به طور معمول ، بر روی پلک های مردان و زنان ، پوست اضافی ایجاد کرده و می تواند باعث افتادگی پلک...

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در سال های اخیر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، در میان مردم، به خصوص زنان، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برخلاف آقایان که جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند، زنان مدل فانتزی را بیشتر می پسندند. بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی میان اجزای چهره خود، تحت جراحی بینی...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک ، که یک روند جراحی زیبایی برای درمان افتادگی یا حالت پف کرده پلک ها محسوب می شود، بخش اجتناب ناپذیر و لاینفک جراحی پلک یا بلفاروپلاستی محسوب می شود. پلک های افتاده یا پف زیر پلک ها باعث پیر به نظر رسیدن شما می شود و جوانی و زیبایی چهره شما...

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ، به دلیل ساختار این نوع بینی، امکان دارد هم در طول عمل و هم پس از آن، در دوره نقاهت و ریکاوری، جراح و فرد را تا حدودی درگیر کند. اما این امر لزوماً بدین معنا نیست که عمل بینی گوشتی به خوبی انجام نمی شود یا این که نتایج حاصل از آن خوشایند نخواهند بود....

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای...

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

بدون شک تاکنون با افرادی رو به رو شده اید که هر چند بینی آنان تحت تیغ جراحی قرار گرفته است اما از ظاهر بینی چنین موردی برداشت نمی شود. چرا که دماغ آن ها بسیار هماهنگ با دیگر اجزای چهره، در مرکز صورت قرار گرفته است. این افراد تحت عمل بینی طبیعی قرار گرفته اند. جراحی...