| خانه 4 بلاگ 4 اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

آذر ۱۰, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن از مشکل طاسی، گزینه کاشت مو را که به یک تکنولوژی پیشرفته در عصر حاضر تبدیل شده است، پیش رو دارند. البته، بمنظور بهره مند شدن از بهترین نتیجه درمان، مورد اهمیت قرار دادن نکاتی از قبیل اقدامات قبل از کاشت مو نیز بعنوان یکی از بخش های اصلی این روند، باید مد نظر قرار داده شود. راز جراحی با گرد آوری مجموعه ای از اقدامات قبل از کاشت مو ، شما را با آنچه باید به عنوان پیش مقدمه ای از روند پیوند مو، دنبال کنید، آشنا می نماید.

اقدامات قبل از کاشت مو - راز جراحی

نکات و اقدامات قبل از کاشت مو به شرح ذیل می باشد:

 • تغذیه قبل از کاشت مو

در اکثر روندهای جراحی، از بیماران خواسته می شود تا برای مدت مشخصی قبل از روند، چیزی میل نکنند. کاشتن مو، روندی است که در طول آن بیمار در تمام مدت اجرای روند، در حالت بیداری می باشد. بنابراین میل کردن چیزی قبل از جراحی، بلامانع می باشد. اغلب زمانی که اضطراب دارید، بدن کالری بیشتری می سوزاند و این بدان معناست که قند خون شما افت پیدا خواهد کرد. این امر باعث می شود که احساس خوبی نداشته باشید. بنابراین، بهتر است قبل از روند، خوراکی شیرین با کربوهیدرات بالا، بخورید. خوردن دونات یا یک پنکیک، پیشنهاد خوبی است. صبحانه کامل بخورید ولی، از خوردن حجم بالایی از غذا یا یک صبحانه چرب، اجتناب کنید.

 • منع استعمال سیگار قبل از کاشت مو

منع استعمال سیگار قبل از کاشت مو - راز جراحی

پزشک در خصوص خطرات سیگار کشیدن و تاثیرات آن بر روی سلامت شما و نتیجه روند، در بخش اقدامات قبل از کاشت مو در جلسه مشاوره، برای شما صحبت خواهد کرد. به طور نرمال، به شما توصیه می شود که مصرف سیگار را یک هفته قبل از روند ترک کرده و همین اقدام را تا دو هفته بعد از کاشت طبیعی مو، ادامه دهید، مولفه های مضر در سیگار به گرافت های مو آسیب زده و احتمال ریزش مو به مرور زمان را افزایش می دهد. این مولفه ها یکنواختی جریان خون را مختل کرده و آن را غلیظ می نمایند. همچنین احتمال تشکیل لخته خون بالا می رود و همین امر، ناحیه برش را به خطر می اندازد.  یک پوست سر سالم می تواند یک نتیجه خوب از روند کاشت را به دست دهد.

 • توقف نوشیدن الکل قبل از روند کاشت مو

بمنظور بالا تر بردن شانس سپری کردن یک ریکاوری خوب و هموار و مشاهده نتایج طبیعی از روند درمان، دنبال کردن دستورالعمل های جراح، در خصوص جنبه های مختلف اقدامات قبل از کاشت مو ، بسیار حائز اهمیت است. کوچک ترین عدم تعهد در اجرای این توصیه ها، می تواند نتیجه روند را تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از این توصیه ها، منع نوشیدن الکل در هفته منتهی به روند پیوندمو می باشد. این مدت زمان به بدن فرصت می دهد تا تمام الکل های قبلاً نوشیده شده، در سیستم بدن شما، فرآوری شده و فشار خون به سطح نرمال بازگردد. این امر به کاهش خطر بروز مشکلات و عوارض جانبی کمک کرده و بهترین سطح موفقیت از نتیجه درمان را به دست می دهد.

 • ماساژ پوست سر

تنها فاکتور محدود کننده کاشتن مو، مقدار مو در ناحیه دهنده در پوست سر هر بیمار می باشد. تعداد گرافت هایی که می توان در طول روند کاشتن موی سر، از ناحیه دهنده برداشت نمود، تحت تاثیر انعطاف پذیری پوست سر در ناحیه دهنده، یعنی پشت سر، قرار دارد. هر قدر پوست سر انعطاف پذیر تر باشد، بستن خط برش، با استفاده از بخیه، برای جراح آسان تر خواهد بود. این بدان معناست که ناحیه بخیه زده شده، بهتر بهبود یافته و جای زخم کوچک تری بر جای خواهد ماند. توصیه راز جراحی به شما این است که اگر قرار است تحت روند پیوند موی سر قرار بگیرید، دوبار در روز، قبل از روند کاشت، ماساژ پوست سر را انجام دهید.

 • داروهایی که قبل از کاشت مو نباید بخورید

داروهای رقیق کننده خون ممنوع - راز جراحی

مصرف داروها و مکمل های ویتامین حاوی آسپرین، مکمل های گیاهی سیر، ایبوپروفن ( از قبیل موترین، آدویل و غیره ) و ویتامین E، که باعث افزایش فشار خون یا رقیق شدن خون می شوند را دو هفته قبل از روند پیوند مو، متوقف کنید. این داروها، خطر خونریزی را افزایش داده و حفظ گرافت های تازه کاشته شده را برای شما دشوار می کند. خونریزی در طول روند، باعث طولانی تر شدن مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل روند نیز می شود. اگر علائمی از تب، سرفه، تنگی نفس یا درد بدن را در خود احساس می کنید، حتماً به پزشک گزارش دهید. سه روز قبل از درمان، بر یک مبنای روزانه، مصرف ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C را آغاز کنید. این کار به تجربه کردن یک دوره بهبود خوب کمک می کند.

 • کوتاه کردن مو

یکی از اقدامات قبل از کاشت مو این است که موهایتان را به اندازه ای کوتاه کنید که طول تار موهایتان کمتر از ۵ سانتی متر نباشد. این کار باعث می شود که بتوان جای خم را در زیر موها بهتر پنهان نمود.

 • تست ها

برخی تست های لازم برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت پیوند طبیعی مو، شامل تست های ساده خون، تست انعقاد خون و تست قند خون می باشد. این تست های ساده این اطمینان را به شما و پزشک می دهد که هیچ مشکل پزشکی، سلامت شما را تهدید نکرده و نمی تواند پروسه درمان را مختل نماید. نتایج تست های انجام شده را قبل از جراحی، به پزشک نشان دهید.

 • محلول ضد ریزش مو

استفاده از محلول ضد ریزش مو، باید دو هفته قبل از موعد مقرر شده برای کاشت ، متوقف شود.

 • استراحت

سه روز قبل از روند کاشت طبیعی موی سر ، سعی کنید خواب شبانه خوبی داشته باشید. اندکی عصبی و نگران بودن کاملاً طبیعی است. ولی استراحت و خواب کامل می تواند شرایط بهتری را برای شما فراهم کند. به این ترتیب، شرایط خوبی را برای بدن خود جهت سپری کردن یک دوره ریکاوری خوب فراهم کرده اید.

 • ورزش کردن

دویدن و ورزش سنگین درست قبل از روند، می تواند باعث رقیق شدن خون شما شود. به همین دلیل، اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین، قبل از کاشت مو، توصیه می شود.

 • استحمام کردن قبل از کاشت مو

استحمام کردن قبل از کاشت مو - راز جراحی

صبح روز اجرای پیوند طبیعی مو، حمام کرده و موهای خود را با شامپوی روزانه تان بشویید. ولی از استعمال ژل مو، اسپری یا محصولات حالت دهنده مو، اجتناب کنید.

 • رنگ کردن مو

اگر موهای شما سفید شده یا رنگ آن بور است، در صورت امکان صبح روز مقرر شده برای کاشت یا روز قبل از آن، برای رنگ کردن موها اقدام کنید. رنگ تیره را برای این کار انتخاب کنید تا مشاهده و تشخیص آنها برای جراح، آسان تر باشد.

 • نوشیدن کافئین 

نوشیدن کافئین قبل و بعد از کاشتن مو، موضوعی است که بیماران باید بمنظور آشنایی با تاثیرات منفی آن بر روی مو در طول روند کاشت، به طور کامل اطلاع رسانی شوند. قهوه حاوی کافئین می باشد. البته این ماده در چای و نوشیدنی های انرژی زا نیز با درصد کمتر موجود می باشد. تحقیقات ثابت کرده اند که قهوه فشار خون و ضربان قلب را افزایش داده و می تواند در طول روند درمان، مشکل آفرین باشد. در طول جراحی، فشار خون افزایش یافته و همین امر می تواند احتمال خونریزی را افزایش دهد. این مسئله باعث طولانی تر شدن مدت اجرای جراحی نیز می شود. بنابراین، به منظور اجتناب از تاثیرات منفی نوشیدن قهوه، اجتناب از آن ۲ روز قبل از پروسه کاشت ، توصیه می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...