| خانه 4 بلاگ 4 اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

شهریور ۲۴, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

زمان مطالعه: ۱۶ دقیقه

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن از مشکل طاسی، گزینه کاشت مو را که به یک تکنولوژی پیشرفته در عصر حاضر تبدیل شده است، پیش رو دارند. البته، بمنظور بهره مند شدن از بهترین نتیجه درمان، مورد اهمیت قرار دادن نکاتی از قبیل اقدامات قبل از کاشت مو نیز بعنوان یکی از بخش های اصلی این روند، باید مد نظر قرار داده شود. راز جراحی با گرد آوری مجموعه ای از اقدامات قبل از کاشت مو ، شما را با آنچه باید به عنوان پیش مقدمه ای از روند پیوند مو، دنبال کنید، آشنا می نماید.

اقدامات قبل از کاشت مو - راز جراحی

تحقیق برای یافتن کلینیک یا بهترین دکتر کاشت مو

پنج نکته ای که در زمان انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو باید مد نظر قرار دهید :

۱ . حتماً کلینیک بالقوه شما ، خدمات مشاوره رایگان را ارائه دهد

بسیاری از افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند ، متوجه می شوند که کاشت ، یک راهکار عملی برای حل مشکل می باشد. بنابراین یافتن یک کلینیکی که قبل از درمان ، یک مشاوره جامع و کامل و رایگان را در اختیار بیمار قرار دهد ، بسیار حائز اهمیت است. به این ترتیب ، شما می توانید بفهمید که چه چیزی باعث ریزش موی شما شده و چه طرحی بهترین طرح درمان برای درمان این ریزش مو است.

۲ . اطمینان حاصل کنید که کلینیک بالقوه شما ، درمان مورد نیازتان را ارائه می دهد.

روش های درمان ریزش مو بسیار متنوع هستند و در شکل های مختلفی ، قابل ارائه می باشند. بنابراین زمانی که یک کلینیک خوب را می یابید ، باید بدانید که آیا کلینیک دارای خدمات مورد نیاز برای درمان ریزش موی شما هست یا خیر. برای مثال اگر موهای شما به تازگی شروع به عقب نشینی کرده است و شما برای درمان آن به مصرف داروهای ریزش مو یا میکروپیگمنتیشن اسکالپ نیاز دارید ، متخصصین کلینیک باید نخست برای اجرای این فرایند درمان اقدام نمایند.

۳ . تخصص پزشکان کلینیک را ارزیابی کنید.

در زمان انتخاب کلینیک ، حتماً کلینیکی را انتخاب کنید که مجهز به یک تیم فوق العاده متشکل از پزشکان و پرسنل ماهر و با تجربه است. شما می توانید این امر را از طریق تحقیق کردن درباره پزشکان و پرسنل انجام دهید. به مدد تکنولوژی اینترنت ، دستیابی به سوابق متخصصین تنها با یک کلیک ، امکان پذیر است.

۴ . درباره خدمات درمانی کلینیک کسب اطلاعات کنید.

یک کلینیک که متخصصین آن در یک شاخه درمانی خاص فعالیت دارند ، موید این مطلب است که آنها در آن تکنولوژی بخصوص ، پیشرو می باشند. بهتر است به کلینیکی مراجعه کنید که به طور تخصصی تنها بر روی درمان های کاشتن مو متمرکز می باشد.

۵ . عکس های قبل و بعد از کاشت را نگاه کنید.

یک کلینیک باید نمونه عکس های قبل و بعد از کاشت سایر بیماران درمان شده در این مرکز را در اختیار بیماران بالقوه قرار دهد. به این ترتیب نه تنها کیفیت کار خود را در معرض نمایش می گذارد بلکه به بیماران این اطمینان را می دهد که آنقدر از کار خود مطمئن است که آن را در معرض دید قرار داده است. به این ترتیب می توانید کیفیت و سبک کار متخصصین این کلینیک را محک زده و قبل از ورود به مرحله اجرا ، تا حدودی از نتیجه درمان خود ، کسب اطلاعات کنید.

نکات و اقدامات قبل از کاشت مو به شرح ذیل می باشد:

 • تغذیه قبل از کاشت مو

در اکثر روندهای جراحی، از بیماران خواسته می شود تا برای مدت مشخصی قبل از روند، چیزی میل نکنند. کاشتن مو، روندی است که در طول آن بیمار در تمام مدت اجرای روند، در حالت بیداری می باشد. بنابراین میل کردن چیزی قبل از جراحی، بلامانع می باشد. اغلب زمانی که اضطراب دارید، بدن کالری بیشتری می سوزاند و این بدان معناست که قند خون شما افت پیدا خواهد کرد. این امر باعث می شود که احساس خوبی نداشته باشید. بنابراین، بهتر است قبل از روند، خوراکی شیرین با کربوهیدرات بالا، بخورید. خوردن دونات یا یک پنکیک، پیشنهاد خوبی است. صبحانه کامل بخورید ولی، از خوردن حجم بالایی از غذا یا یک صبحانه چرب، اجتناب کنید.

تغذیه بعنوان یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از کاشتن مو باید رعایت کرد ، اطلاعات گسترده ای را در بر می گیرد و در سپری کردن یک دوره بهبود موفقیت آمیز  حائز اهمیت است. در ادامه مطالب فوق ، توضیحات بیشتری را در خصوص تغذیه قبل از کاشت مو در اختیار شما قرار می دهیم. برخی از مواد مغذی مهم و ضروری که باید در رژیم غذایی تان بگنجانید ، شامل موارد زیر می باشد:

۱ . روی

روی یکی از مواد معدنی مهم در سلامت مو است. این ماده به تولید DNA و RNA کمک کرده و در آجیل ، تخم مرغ ، پنیر ، غلات و ماهی مرکب یافت می شود. گنجاندن این ماده در سبد غذایی خود را در مجموعه اقدامات لازم قبل از پیوند مو نادیده نگیرید.

۲ . آهن

بهترین منبع آهن ، لوبیا و سبزیجات دارای برگ سبز است. خوردن این غذاهای غنی از آهن می تواند به جریان صحیح اکسیژن در بدن و در نتیجه بهره مندی از رشد مطلوب موها کمک کند.

۳ . مکمل های ویتامین C

توصیه راز جراحی به شما این است که در طول یک ماه منتهی به روز جراحی ، از مکمل های ویتامین C برای کمک به سرعت گرفتن فرایند بهبود استفاده کنید.

۴ . ویتامین D

ویتامین D یک ماده غذایی مهم در فعال کردن رشد مو می باشد. ویتامین D را می توان در غذاهایی از قبیل روغن زیتون و ماهی سالمون پیدا کرد. تهیه مواد غذایی حاوی این ویتامین با هدف رعایت اقدمات لازم قبل از کاشت موی سر ، الزامی است.

 • منع استعمال سیگار قبل از کاشت مو

منع استعمال سیگار قبل از کاشت مو - راز جراحی

پزشک در خصوص خطرات سیگار کشیدن و تاثیرات آن بر روی سلامت شما و نتیجه روند، در بخش اقدامات قبل از کاشت مو در جلسه مشاوره، برای شما صحبت خواهد کرد. به طور نرمال، به شما توصیه می شود که مصرف سیگار را یک هفته قبل از روند ترک کرده و همین اقدام را تا دو هفته بعد از کاشت طبیعی مو، ادامه دهید، مولفه های مضر در سیگار به گرافت های مو آسیب زده و احتمال ریزش مو به مرور زمان را افزایش می دهد. این مولفه ها یکنواختی جریان خون را مختل کرده و آن را غلیظ می نمایند. همچنین احتمال تشکیل لخته خون بالا می رود و همین امر، ناحیه برش را به خطر می اندازد.  یک پوست سر سالم می تواند یک نتیجه خوب از روند کاشت را به دست دهد.

 • توقف نوشیدن الکل قبل از روند کاشت مو

بمنظور بالا تر بردن شانس سپری کردن یک ریکاوری خوب و هموار و مشاهده نتایج طبیعی از روند درمان، دنبال کردن دستورالعمل های بهترین دکتر کاشت مو ، در خصوص جنبه های مختلف اقدامات قبل از کاشت مو ، بسیار حائز اهمیت است. کوچک ترین عدم تعهد در اجرای این توصیه ها، می تواند نتیجه روند را تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از این توصیه ها، منع نوشیدن الکل در هفته منتهی به روند پیوندمو می باشد. این مدت زمان به بدن فرصت می دهد تا تمام الکل های قبلاً نوشیده شده، در سیستم بدن شما، فرآوری شده و فشار خون به سطح نرمال بازگردد. این امر به کاهش خطر بروز مشکلات و عوارض کاشت مو کمک کرده و بهترین سطح موفقیت از نتیجه درمان را به دست می دهد.

 • ماساژ پوست سر

تنها فاکتور محدود کننده کاشتن مو، مقدار مو در ناحیه دهنده در پوست سر هر بیمار می باشد. تعداد گرافت هایی که می توان در طول روند کاشتن موی سر، از ناحیه دهنده برداشت نمود، تحت تاثیر انعطاف پذیری پوست سر در ناحیه دهنده، یعنی پشت سر، قرار دارد. هر قدر پوست سر انعطاف پذیر تر باشد، بستن خط برش، با استفاده از بخیه، برای جراح آسان تر خواهد بود. این بدان معناست که ناحیه بخیه زده شده، بهتر بهبود یافته و جای زخم کوچک تری بر جای خواهد ماند. توصیه راز جراحی به شما این است که اگر قرار است تحت روند پیوند موی سر قرار بگیرید، دوبار در روز، قبل از روند کاشت، ماساژ پوست سر را انجام دهید.

 • داروهایی که قبل از کاشت مو نباید بخورید

داروهای رقیق کننده خون ممنوع - راز جراحی

مصرف داروها و مکمل های ویتامین حاوی آسپرین، مکمل های گیاهی سیر، ایبوپروفن ( از قبیل موترین، آدویل و غیره ) و ویتامین E، که باعث افزایش فشار خون یا رقیق شدن خون می شوند را دو هفته قبل از روند پیوند مو، متوقف کنید. این داروها، خطر خونریزی را افزایش داده و حفظ گرافت های تازه کاشته شده را برای شما دشوار می کند. خونریزی در طول روند، باعث طولانی تر شدن مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل روند نیز می شود. اگر علائمی از تب، سرفه، تنگی نفس یا درد بدن را در خود احساس می کنید، حتماً به پزشک گزارش دهید. سه روز قبل از درمان، بر یک مبنای روزانه، مصرف ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین C را آغاز کنید. این کار به تجربه کردن یک دوره بهبود خوب کمک می کند.

 • کوتاه کردن مو

یکی از اقدامات قبل از کاشت مو این است که موهایتان را به اندازه ای کوتاه کنید که طول تار موهایتان کمتر از ۵ سانتی متر نباشد. این کار باعث می شود که بتوان جای خم را در زیر موها بهتر پنهان نمود.

 • تست های مورد نیاز برای کاشت مو

برخی تست های لازم برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت پیوند طبیعی مو، شامل تست های ساده خون، تست انعقاد خون و تست قند خون می باشد. این تست های ساده این اطمینان را به شما و پزشک می دهد که هیچ مشکل پزشکی، سلامت شما را تهدید نکرده و نمی تواند پروسه درمان را مختل نماید. نتایج تست های انجام شده را قبل از جراحی، به پزشک نشان دهید.

پس اگر قصد دارید این پروسه را انجام دهید و این سوال برایتان پیش می آید که آزمایشات قبل از کاشت مو چیست ، راز جراحی همراه همیشگی شما ، آماده پاسخگویی است.

در توضیح بیشتر مقدمه فوق در خصوص تست های قبل از کاشتن مو ، می توان موارد زیر را مورد اشاره قرار داد:

غربالگری اولیه قبل از کاشت مو

وقتی برای اولین بار به کلینیک مراجعه می کنید ، یکی از سوالاتی که از شما پرسیده می شود به سلامت عمومی شما ارتباط دارد. یکی از آزمایشات قبل از کاشت مو ، غربالگری اولیه سلامت عمومی شما ، بعنوان یکی از ملاحظات اقدمات لازم قبل از پیوند مو به شما می گوید که آیا برای این عمل واجد شرایط هستید یا خیر. به طور کلی ، سوالات از قبیل آیا از بیماری مزمن خاصی رنج می برید ، یا آیا به دیابت مبتلا هستید ، یا آیا دچار فشار خون یا بیماری قلبی هستید از شما پرسیده می شود. البته ، این بدان معنا نیست که افراد مبتلا به دیابت ، فشار خون یا بیماری های قلبی نمی توانند تحت این پروسه قرار گیرند بلکه هدف از بررسی این موارد ، فراهم آوردن شرایطی برای اجرای فرایند به شکلی امن و بی خطر برای سلامت بیمار است.

چرا گرفتن تست خون بعنوان یکی از آزمایشات قبل از کاشت مو مهم است؟

ما می دانیم که طاسی تاثیر بدی روی اعتماد به نفس شما می گذارد. ولی سلامت شما برای متخصص و تیم او اهمیت بیشتری دارد. آزمایش خون بعنوان یکی از اقدامات قبل از کاشت مو با هدف کنترل سطح قند خون ، احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی و پاتوژن های منشاء گرفته از خون از قبیل اچ آی وی ، ایدز ، هپاتیت B وC انجام می شود. تست خون یک روز قبل از جراحی انجام می پذیرد.

 • محلول ضد ریزش مو

استفاده از محلول ضد ریزش مو، باید دو هفته قبل از موعد مقرر شده برای کاشت ، متوقف شود.

 • استراحت

سه روز قبل از روند کاشت طبیعی موی سر ، سعی کنید خواب شبانه خوبی داشته باشید. اندکی عصبی و نگران بودن کاملاً طبیعی است. ولی استراحت و خواب کامل می تواند شرایط بهتری را برای شما فراهم کند. به این ترتیب، شرایط خوبی را برای بدن خود جهت سپری کردن یک دوره ریکاوری خوب فراهم کرده اید.

 • ورزش کردن

دویدن و ورزش سنگین درست قبل از روند، می تواند باعث رقیق شدن خون شما شود. به همین دلیل، اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی سنگین، قبل از کاشت مو ، توصیه می شود.

 • استحمام کردن قبل از کاشت مو

استحمام کردن قبل از کاشت مو - راز جراحی

صبح روز اجرای پیوند طبیعی مو، حمام کرده و موهای خود را با شامپوی روزانه تان بشویید. ولی از استعمال ژل مو، اسپری یا محصولات حالت دهنده مو، اجتناب کنید.

 • رنگ کردن مو

اگر موهای شما سفید شده یا رنگ آن بور است، در صورت امکان صبح روز مقرر شده برای کاشت یا روز قبل از آن، برای رنگ کردن موها اقدام کنید. رنگ تیره را برای این کار انتخاب کنید تا مشاهده و تشخیص آنها برای جراح، آسان تر باشد.

 • نوشیدن کافئین 

نوشیدن کافئین قبل و بعد از کاشتن مو، موضوعی است که بیماران باید بمنظور آشنایی با تاثیرات منفی آن بر روی مو در طول روند کاشت، به طور کامل اطلاع رسانی شوند. قهوه حاوی کافئین می باشد. البته این ماده در چای و نوشیدنی های انرژی زا نیز با درصد کمتر موجود می باشد. تحقیقات ثابت کرده اند که قهوه فشار خون و ضربان قلب را افزایش داده و می تواند در طول روند درمان، مشکل آفرین باشد. در طول جراحی، فشار خون افزایش یافته و همین امر می تواند احتمال خونریزی را افزایش دهد. این مسئله باعث طولانی تر شدن مدت اجرای جراحی نیز می شود. بنابراین، به منظور اجتناب از تاثیرات منفی نوشیدن قهوه، اجتناب از آن ۲ روز قبل از پروسه کاشت ، توصیه می شود.

 • لباسی که باید برای کاشتن مو پوشید

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از کاشت مو پوشیدن لباس مناسب و راحت می باشد ، چرا که بعد از انجام پروسه درمانی بر روی سر شما باند و پانسمان قرار می گیرد و در آوردن و پوشیدن لباس از سر ممکن است به فولیکول ها و گرافت های کاشته شده آسیب برسانند. از همین رو توصیه می شود زمان مراجعه به بیمارستان قبل و بعد از کاشت طبیعی مو ، لباس های را بر تن کنید که تعویض آن ها برای شما راحت باشد و از طریق سر در آورده نشوند؛ که بهترین آن ها لباس های دکمه دار می باشد.

 • قبل از کاشت مو چه چیزهایی نباید خورد

غذاهای تند

یکی از مواردی که قبل از پیوند مو نباید استفاده کرد مصرف غذاهای تند و ادویه ها می باشد. چرا که این نوع مواد باعث تعریق بیش از حد سر می شوند و در نتیجه بر روی روند پیوند مو و رویش آن ها تاثیر منفی می گذارد. از همین رو اگر دوست دارید مو های طبیعی ، پرپشت و زیبا داشته باشید و از نتیجه عمل ایمپلنت مو خود نتایجی مطلوب و ایده آل کسب کنید توصیه می شود از مصرف غذاهای تند قبل و بعد از کاشت طبیعی مو خودداری کنید.

غذاهای بیش از حد چرب

مواد غذایی که چربی اشباع شده بسیار زیادی دارند ، یکی از دشمنان بزرگ شما بعد از ایمپلنت طبیعی مو می باشند ؛ مخصوصا غذاهای فست فود که عاملی مهم و خطرناک برای بیماری های قلبی و عروقی در افراد می باشد.

عدم استفاده از نوشیدنی های گاز دار رژیمی و غیر رژیمی

ما در این جا کاری به مضرات نوشیدنی های گازدار و مصنوعی نداریم ، اینکه عامل هزاران بیماری و اختلال در بدن انسان هستند نیز یک مسئله جدی و بدون بحث است. اما باید بدانید که مصرف این نوع نوشیدنی ها باعث کاهش سطح روی در بدن و خشک و شکننده شدن تار های مو می شوند و از همین رو توصیه می شود از خوردن آن ها اجتناب کنید و آب میوه های طبیعی و مفید که خودتان در منزل تهیه می کنید را جایگزین آن ها کنید.

موها قبل از کاشت مو تا چه اندازه باید بلند باشند؟

در روز اجرای فرایند کل پشت سر که به عنوان بانک مو عمل می کند ، به اندازه یک میلی متر تراشیده می شود. بهتر است تا حد امکان موها را بلند نگه دارید تا بعد از فرایند کاشت ، موهای بلند را بتوان برای پوشش دادن ناحیه ای که مو از آن برداشت شده است مورد استفاده قرار داد.

در خصوص ناحیه ای که قرار است پیوند در آن انجام شود ، بهتر است به مدت دو هفته قبل از فرایند ، به هیچ وجه اقدام به کوتاه کردن موهای این ناحیه نکنید. این اقدامی است که در اجرای توصیه های مربوط به اقدامات قبل از کاشت مو ، ملزم به رعایت آن هستید.

درمان استرس قبل از کاشت مو

داشتن ترس و استرس قبل از انجام عمل پیوند فولیکول های مو امر کاملا طبیعی و نرمال می باشد که به طور متداول در میان بیماران ایجاد می شود. احساس ترس و اضطراب پیش از روند جراحی ، یکی از جدی ترین و مهم ترین آسیب های روانی برای بیمار محسوب شده و باید حتما مورد معالجه و درمان قرار گیرد. چرا که استرس و ترس علاوه بر این که می توانند روند انجام جراحی را با اختلال رو به رو سازند بلکه می توانند موجب ریزش مو های کاشته شده نیز شوند از همین رو یکی از مهم ترین اقدامات قبل از کاشت مو ، درمان استرس و ترس است. از رایج ترین روش های درمان ترس و استرس پیش از کاشتن فولیکول مو شامل موارد زیر می شود:

 1. بالا بردن آگاهی و شناخت کامل در رابطه با عمل جراحی
 2. صحبت کردن با مشاور
 3. داشتن تنفس های عمیق
 4. اطمینان پیدا کردن نسبت به جراح و متخصص پوست مورد نظر
 5. انجام ورزش های سبک مانند یوگا
 6. داشتن دید مثبت به روند درمان

در روز کاشت مو نوشیدنی الکلی مصرف نکنید

همانطور که اشاره شد یکی از مهم ترین اقدامات قبل از کاشت مو ، توجه به تغذیه می باشد. لازم است حتما در روزی که پیوند موی شما انجام می شود ، صبحانه کامل و مفصلی میل نمایید و از مصرف کافئین خودداری کنید ؛ زیرا نوشیدنی های کافئین دار در حین انجام این پروسه ، ریسک خونریزی را بالا می برد.

لباس های دکمه دار و گشاد بپوشید

برای اینکه فولیکول های تازه کاشته شما دچار آسیب نشود ، حتما در روزی که برای انجام پیوند مو مراجعه می کنید ، لباس راحت که ترجیحا دکمه دار باشد ، بپوشید. توصیه می شود از پوشیدن لباس های یقه داری که احتمال برخورد آن با نواحی بانک مو وجود دارد ، خودداری کنید. خوب است بدانید که برای رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز و ایده آل لازم است به تمامی جوانب کار توجه داشته باشید و دستورالعمل های قبل و بعد از کاشتن مو را جدی بگیرید.

پرهیز از مصرف مشروبات الکلی

یکی از مواردی که مصرف آن قبل از کاشت مو ، ممنوع می باشد ، مصرف هرگونه مشروبات الکلی است. الکل موجب رقیق شدن خون می شود و به همین دلیل در حین انجام این پروسه ممکن است احتمال خونریزی افزایش پیدا کند. خونریزی در نواحی سر موجب می شود تا پیوند مو برای پزشک دشوار و پیچیده شود و همچنین ریسک بروز عوارض جانبی مانند عفونت بالا برود. به همین علت از مصرف این نوشیدنی ها حداقل به مدت ۳ روز باید اجتناب شود.

استعمال دخانیات و سیگار قبل از پیوند مو ممنوع می باشد

از نکات مهم در اقدامات قبل از کاشت مو ، ممنوعیت از مصرف سیگار و دخانیات می باشد. مصرف سیگار موجب تنگ شدن عروق خونی و همچنین کاهش اکسیژن رسانی می شود. همین مسئله باعث می شود تا زخم های ناشی از جلسه درمان ، به آرامی بهبود پیدا کند. از طرف دیگر ، فولیکول های مو جدید برای اینکه به خوبی در محل جدید قرار بگیرند و تقویت شوند به مواد مغذی نیاز دارند که این مواد از طریق خونرسانی و اکسیژن خون انجام می شود. بنابراین با مصرف سیگار مواد مورد نیاز به ریشه مو نخواهد رسید و این امر موفقیت در پروسه پیوند مو را کاهش می دهد.

عدم مصرف دارو بدون هماهنگی

لازم است به مدت ۲ هفته قبل از ایمپلنت مو از مصرف برخی داروها خودداری شود. به همین دلیل در صورتی که دارو مصرف می کنید ، حتما به پزشک و کیلینیکی که قصد انجام این عمل را در آن دارید ، اطلاع دهید تا در صورت لزوم مصرف دارو برای مدتی قطع شود. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ، داروهای رقیق کننده خون و ویتامین ها ممکن است در حین کاشت مشکلاتی را ایجاد نماید و یا موجب خونریزی در حین انجام این پروسه شود و همچنین مصرف برخی داروها موجب افزایش دوره نقاهت شده و بهبودی را به تاخیر می اندازد.

اگر موی سفید دارید ، رنگ کنید

توصیه می شود در صورتی که موهای سفید دارید ، حداقل سه روز قبل از کاشت ، موهای خود را با یک رنگ تیره ، رنگ نمایید. علت این کار کمک به شناسایی موهای سفید می باشد. دلیل اینکه توصیه می شود این عمل را ۳ روز قبل از ایمپلنت مو انجام دهید این است که در صورتی که روی کف سر شما لکه رنگی وجود دارد ، تا روز کاشت از بین برود.

استحمام کردن در روز قبل از کاشتن مو

استحمام کردن در روز قبل از کاشتن مو - راز جراحی

از آنجایی که بعد از انجام این پروسه برای چند روز مجاز به حمام کردن نیستید ، توصیه می شود حتما قبل از انجام این پروسه حمام کنید و با شامپویی که همیشه استفاده می کنید ، موهای خود را بشویید. لازم به ذکر است که بعد از حمام به هیچ عنوان از وسایل آرایشی بهداشتی نظیر ژل و اسپری و یا روغن مو استفاده نکنید. در روز کاشت باید موهای شما کاملا تمیز و عاری از هرگونه ماده اضافی و شیمیایی باشد.

نکاتی درباره اقدامات قبل از کاشت مو :

بعد از انجام این عمل به دلیل داروهایی که به شما داده می شود ، ممکن است خواب آلود شوید و به همین دلیل اجازه رانندگی نخواهید داشت. به همین دلیل لازم است حتما با یک نفر همراه برای انجام این پروسه مراجعه نمایید.

از آوردن هرگونه وسایل ارزشمند و گران قیمت در روز کاشت ، خودداری کنید ؛ زیرا پزشک و کلینیک ها در قبال گم شدن این اشیا مسئولیتی قبول نمی کنند.

۶ اقدام مهم پیش از کاشت مو

تصمیم برای انجام پیوند مو ، بسیار مهم می باشد. به همین دلیل قبل از انجام این پروسه لازم است متقاضی خود را برای انجام این عمل زیبایی آماده کند ؛ چرا که ایمپلنت مو روندی بسیار حساس می باشد و اگر به نحو صحیح انجام نشود و یا به صورت غیر تخصصی و با روش های سنتی انجام گیرد ، موجب ریزش مجدد موها شده و تاثیرات بدی را در روحیه افراد می گذارد. به همین دلیل بهتر است مراقبت های قبل از کاشت مو را جدی بگیرید و سپس با آگاهی و اطمینان اقدام به ایمپلنت مو نمایید.

 1. بررسی کنید آیا اصلا شما به این تکنیک نیاز دارید یا خیر ؟

برای اینکه متوجه شوید شما کاندید مناسبی برای کاشت هستید و آیا برای مشکل طاسی و ریزش موهای خود می توانید این پروسه را انجام دهید یا خیر ، بهتر است با متخصص مشورت نمایید. البته در بیشتر موارد تنها راه دائمی و همیشگی برای درمان مشکل طاسی در افرادی که به صورت ژنتیکی دچار این مشکل شده اند ، کاشت می باشد. اما در مواردی که سن و سال افراد مناسب نباشد و یا فرد هنوز موهای کافی روی سر داشته باشد ، ریزش موهای سر شدید نباشد و یا ریزش موها متوقف نشده باشد ، بهتر است از روش های دیگری برای درمان و مشکلات ریزش مو مانند پی آرپی و یا مزوتراپی کمک گرفته شود.

 1. بررسی علت ریزش مو

برای ریزش مو دلایل زیادی وجود دارد ، اما در بیشتر موارد علت ریزش موهای مردان به دلیل تغذیه نامناسب ، ژنتیک ، فشارهای روحی و استرس می باشد. به همین علت لازم است پیش از درمان ، با پزشک در این زمینه مشورت نمایید.

 1. توجه به سن مناسب برای کاشتن مو

انجام این پروسه نیاز به سن خاصی دارد و افراد زیر ۲۳ سال کاندید مناسبی برای انجام این پروسه نیستند. همچنین افرادی که دارای سن زیادی هستند ، ممکن است بعد از انجام این پروسه همچنان در نواحی دیگری از سر دچار مشکل ریزش مو شوند. برای موفقیت در انجام این پروسه لازم است بعد از توقف و یا ثابت شدن ریزش موها در سن مناسب اقدام شود.

 1. جایگزین های پیوند مو

اگر ریزش موهای شما کم است به صورتی که هنوز دچار طاسی نشده اید ، بهتر است از روش های دیگر درمانی مانند مزوتراپی ، ویتامین درمانی ، لیزر تراپی ، پی آر پی ، ترمیم موها به روش HRT و غیره استفاده کنید. لازم به ذکر است که استفاده از داروی ماینوکسیدیل به هیچ عنوان برای درمان ریزش دائم موها توصیه نمی شود ؛ زیرا بسیاری از افراد که مصرف این دارو را قطع کرده اند ، بعد از مدتی مجدد دچار ریزش مو شدند. به همین دلیل بهتر است در رابطه با درمان مشکل ریزش موها و راه مناسب برای درمان ، با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

 1. تحقیق در مورد هزینه کاشت مو 

افراد زیادی پیش از انجام این پروسه در رابطه با هزینه کاشت مو تحقیق می کنند اما ممکن است برخی افراد تنها به دنبال ، روشی ارزان برای انجام ایمپلنت موها باشند. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که فرآیند پیوند موهای شما ، توسط افراد زیادی در کلینیک های کاشت مو انجام می شود و گاه ممکن است بیش از ۱۰ نفر به صورت همزمان به انجام این پرسه مشغول شوند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. همچنین تجهیزات و دستگاه های مورد استفاده از مواردی است که در موفقیت عمل شما تاثیر زیادی دارد. هرچند که بالا بودن هزینه تضمینی بر موفقیت نیست اما حتما کلینیک را انتخاب نمایید که از بهترین متدها و متخصصین با دستگاه های روز دنیا این عمل را انجام می دهند.

 1. تحقیق در رابطه با مهارت و تجربه تیم پزشکی

مهارت تیم پزشکی تا حد زیادی در موفقیت کاشتن موهای شما نقش دارد. هرچه نمونه کارهای بیشتری از تیم وجود داشته باشد و درصد زیادی از مراجعه کنندگان از انجام این پروسه توسط یک کلینیک رضایت داشته باشند ، نشان دهنده مهارت آنان می باشد. مواردی مانند راحتی بیماران ، نظم در نوبت دهی و عدم معطلی مراجعه کنندگان نیز از مواردی است که در انتخاب بهترین مرکز تاثیر بسزایی دارد.

نتیجه گیری

یافتن کلینیک بخصوص برای اولین بار چالش برانگیز است. با توجه به استقبال شدید از این فرایند درمان ، گزینه های متعددی وارد این حوزه درمان شده و انتخاب مناسب ترین آنها با توجه به نیاز بیمار ، به مهارت و تجربه متخصص وابسته است. نکات ذکر شده در این مقاله می تواند راهنمای خوبی برای طی مسیر در جهت درست ، محسوب شود.

بهره مندی از یک نتیجه رضایت بخش ، حق شماست و دستیابی به این نتیجه یونیک ، در یک انتخاب درست نهفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

خشکی واژن

خشکی واژن

لایه نازکی از رطوبت ، دیواره واژن را پوشش می دهد. این رطوبت ، یک محیط قلیایی را بوجود می آورد که اسپرم می تواند در آن زنده بماند و در طول مسیر تولید مثل جنسی ، سفر کند. این ترشحات واژنی ، اغلب دیواره واژن را روان نموده و اصطکاک در طول رابطه جنسی را کاهش می دهد. با...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

خشکی واژن

خشکی واژن

لایه نازکی از رطوبت ، دیواره واژن را پوشش می دهد. این رطوبت ، یک محیط قلیایی را بوجود می آورد که اسپرم می تواند در آن زنده بماند و در طول مسیر تولید مثل جنسی ، سفر کند. این ترشحات واژنی ، اغلب دیواره واژن را روان نموده و اصطکاک در طول رابطه جنسی را کاهش می دهد. با...

طب سوزنی و هر آنچه باید درباره آن بدانید✔ در راز جراحی

طب سوزنی و هر آنچه باید درباره آن بدانید✔ در راز جراحی

طب سوزنی فرایندی است که در آن سوزن های فلزی توپر و نازک در پوست وارد می شود و به این ترتیب با حرکات ملایم و ویژه این سوزن ها به دست متخصص یا با استفاده از محرک های الکتریکی ، تاثیرات درمانی را بر جای می گذارد. در این مقاله با راز جراحی همراه باشید تا اطلاعات جامع و...

پیکرتراشی

پیکرتراشی

رسوبات چربی سرسخت و پوست اضافی با بالا رفتن سن ، علیرغم انجام ورزش و رژیم غذایی ، تاثیرات نامطلوب خود را بر روی فیگور فرد بر جای می گذارند. جراح پلاستیک با ارائه گزینه های جراحی و بدون جراحی پیکرتراشی می تواند به شما در درمان نواحی چالش برانگیز در بدن کمک کند. در...