| خانه 4 بلاگ 4 اندولیفت و جذابیت چهره ✨ راز جراحی

اندولیفت و جذابیت چهره ✨ راز جراحی

مهر ۱, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۱۰ دیدگاه ها

کاربرد اندولیفت ، که تکنولوژی مورد تائید از طرف سازمان غذا و دارو ( FDA ) می باشد، یک روند درمان با لیزر برای شکل دادن به بخش های میانی و پایینی صورت بدون نیاز به انجام روندهای جراحی و بر جای ماندن اسکار، محسوب می شود. این تکنیک قادر است زاویه سازی خط چانه را بهبود بخشیده، پوست فک و ناحیه گردن را محکم تر نموده و پف کیسه مانند زیر چشم ها را درمان نماید. این روند درمان، بدون محدودیت سنی و بدون نیاز به قرار گرفتن تحت بیهوشی و روندهای دشوار جراحی، قابل اجرا می باشد. اندولیفت قادر است شکل گیری کلاژن جدید را با افزایش دادن دما در زیر پوست در ناحیه تحت درمان، تحریک نماید. این روند درمان، بخصوص برای رفع مشکلات افتادگی پوست در ناحیه فک، سفت کردن پوست شل شده در اثر بالا رفتن سن، و ارتقا دادن کانتور صورت و خط چانه، مفید می باشد. راز جراحی با گردآوری مجموعه ای کامل و جامع، اطلاعات مفیدی را در خصوص این روند درمان کارساز، در اختیار شما قرار می دهد.

اندولیفت در راز جراحی

کاربرد اندولیفت

درمان اندولیفت را می توان برای رفع مشکلات مربوط به افتادگی پوست، در ناحیه صورت، چانه، گردن، توده های کیسه مانند زیر چشم و دیگر نواحی که در اثر بالا رفتن سن و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش یافتن تولید کلاژن، دچار افتادگی شده اند، مورد استفاده قرار داد. با استفاده از درمان اندولیفت ، نتایج درمان، بلافاصله قابل مشاهده می باشد. در نتیجه، این درمان، نوید جوانسازی سریع در یک مدت کوتاه را به داوطلبین خود می دهد. این درمان، تنها ۴۵ دقیقه طول کشیده و نیازی به ایجاد برش و بیهوشی ندارد. نتیجه به دست آمده از این درمان، دائمی و ماندگار است.

اندولیفت چگونه عمل می کند؟

در تکنیک اندولیفت ، که در واقع یک روند جوانسازی بدون جراحی به شمار می آید، یک نوک میکروفیبر، که ضخامت آن به اندازه شفت مو می باشد، مستقیماً در ناحیه ای که پوست در آنجا دچار افتادگی شده است، وارد عمل می شود. این نوک میکرو فیبر، به زیر پوست، وارد می شود. اندولیفت، یک روند درمان لیزر مرکب می باشد که جوانسازی پوست و شکل دهی به صورت را با یکدیگر ترکیب نموده و به مدد استفاده از فیبرهایی که مستقیماً از طریق تونل ها یا کانال های میکرو وکتوریال، در جهت مخالف با نیروی جاذبه، وارد عمل می شوند، هیچ اثری از وارد شدن نوک میکروفیبر در پوست، بعد از روند، باقی نمی ماند. کاربرد اندولیفت که تحت تائیدیه سازمان غذا و دارو می باشد، نتیجه ای را به دست می دهد که تنها ظرف چند دقیقه، اثرات چشمگیر و مثبت آن نمایان می شود. این روند درمان، به ایجاد برش و بیهوشی، نیازی نداشته و تنها در آن از یک سیستم خنک کننده استفاده می شود. هدف از استفاده این سیستم خنک کننده، پایین تر آوردن سطح احساس درد و تبدیل کردن روند درمان، به یک تجربه کم درد تر می باشد.

اندولیفت ، روند درمانی است که با وارد کردن میکروفیبرهایی به ضخامت ۲۰۰ الی ۳۰۰ میکرون، انرژی را با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر، در جهت مخالف نیروی جاذبه، به ناحیه درمان انتقال داده و تنها ظرف چند دقیقه، روند درمان کامل می شود.

اندولیفت در چه نواحی قابل کاربرد می باشد؟

اندولیفت قادر است ناحیه میانی صورت و فک را درمان کرده، پف زیر چشم ها رفع نموده، لیفت ابرو را انجام داده، پوست گردن را سفت نموده، خطوط عمیق بین لب و بینی و خطوط ماریونت ( واقع در حاشیه لب ها ) را درمان نماید. این روند درمان زیبایی همچنین قادر است چین و چروک های چانه را باز کرده و عدم تقارن در صورت را رفع نموده و چربی تجمع یافته در زانو را از بین ببرد. یکی دیگر از توانایی های این روند منحصر به فرد، سفت کردن پوست شل در ناحیه زانو و درمان سلولیت می باشد.

اندولیفت بهتر است یا جراحی

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در ذهن افراد به وجود آید و باعث سردرگمی آن ها در زمان انتخاب تکنیک جوانسازی شود این است که اندولیفت بهتر است یا عمل جراحی ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که طول موج های ساطع شده از این لیزر اثر خاصی بر روی سلول های چربی نیز دارد و این به این معنا است که اگر در برخی از افراد تجمع بافت چربی باعث افتاده شدن یا شل شدن بیش از اندازه پوست شده باشد ، با استفاده از این تکنیک و اثراتی که آن بر روی سلول های چربی دارد می توان آن ها را حذف نمود و استحکام پوست را افزایش داد و پوست ناحیه مورد نظر را لیفت داد. در این تکنیک بر خلاف سایر روش های لیزر ، پرتو های لیزر به صورت موضعی و سطحی بر روی پوست انجام نمی شود.

از طرفی دیگر اندولیفت روشی غیر جراحی است که پس از آن اثری از جای زخم و اسکار باقی نخواهد ماند از همین رو شما هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت. همچنین این پروسه به دلیل غیر تهاجمی بودن همراه با درد نبوده و به تقویت  و بازسازی پوست کمک می کند. در صورت انجام این فرایند توسط بهترین متخصصان اندولیفت ایران شما شاهد بهترین و مطلوب ترین نتایج خواهید بود. در پروسه جراحی خطراتی مانند فلج شدن صورت یا عصب های لب ، همچنین شل شدن پوست و افتادگی آن وجود دارد.

ماندگاری نتایج اندولیفت

همانند تمامی درمان ها در همه زمینه های پزشکی ، ماندگاری نتایج تکنیک های زیبایی در افراد متفاوت می باشد و به نوع پوست ، شرایط جسمانی ، میزان مشکلات پوستی ، نوع مشکلات ، سن ان ها و غیره بستگی دارد. از همین رو نمی توان بازه زمانی دقیقی را برای طول عمر نتایج آن مشخص کرد. در برخی از موارد اگر پزشک متخصص تشخیص دهد ، پروسه اندولیفت باید برای افراد در فواصل زمانی مشخصی انجام شود تا نتایج دارای اثرات بیشتر و جذاب تری باشند.

بهترین سن برای انجام اندولیفت

باید بگویم که این پروسه زیباسازی هیچ محدودیت سنی و جنسیتی خاصی ندارد و افراد می توانند در هر بازه زمانی اقدام به انجام این فرایند کنند. اما لازم است افراد متقاضی به حداقل سن یعنی ۱۸ سالگی رسیده باشند. سنین میان ۳۰ تا ۵۰ سالگی نیز بهترین سن برای انجام اندولیفت است چرا که در این سن پوست شلی ملایم تا متوسط را دارد و سلول های پوستی نیز همچنان در بهترین حالت خود برای تولید کلاژن قرار دارند. قبل از هر کاری بهتر است در رابطه با اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این فرایند هستید یا خیر با پزشک خود صحبت کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

بعد از اجرای روند درمان اندولیفت

 • واکنش در پوست مشاهده می شود و چربی هایی که باعث افتادگی پوست شده اند، از بین می روند.
 • ریکاوری در افتادگی پوست ناشی از وجود چربی، مشاهده می شود.
 • شکل گیری کلاژن، در ناحیه ای که درمان در آن اجرا شده است، آغاز می گردد. بنابراین، پوست شروع به تجدید حیات کردن، می نماید.
 • این روند درمان، عملکردهای متابولیک در ماتریس برون سلولی را فعال می نماید.
 • بافت آدیپوز اضافی متمرکز، کاهش می یابد.
 • پوست سفت می شود.
 • کانتور خط چانه و صورت، آشکار تر می شود.

مزایای کاربرد درمان اندولیفت

مزایای اندولیفت - راز جراحی

 • این روند درمان به قرار گرفتن تحت بیهوشی نیاز نداشته و تنها با بکارگیری یک سیستم خنک کننده، شرایط برای تسکین درد، محیا می شود.
 • تاثیرات بر جای مانده از این روند درمان، ماندگار و دراز مدت می باشد.
 • یک جلسه درمان، برای دستیابی به نتیجه مطلوب، کفایت می کند.
 • در این روند درمان، ایجاد برش، مورد نیاز نبوده و در نتیجه هیچ جای زخمی بر جای نمی ماند.
 • خونریزی و کبودی در این روند درمان، مشاهده نمی شود.
 • اندولیفت، روندی است که اجرای آن آسان می باشد.
 • این روند درمان، به دوره ریکاوری چندانی، نیازی ندارد.

ریکاوری بعد از درمان اندولیفت

درمان اندولیفت، بر یک مبنای سرپایی انجام می شود، بنابراین، بلافاصله بعد از درمان، می توانید محل درمان را ترک کنید. در پی درمان اندولیفت، تورم، قرمزی، و کبودی، ظرف یک دوره ۱ الی ۲ هفته ای فروکش می کند، اما بیشتر بیماران می توانند ظرف ۱ الی ۲ هفته، فعالیت های نرمال خود را از سر گیرند. همچنین، بیماران گاهی اندکی درد یا بی حسی را در طول چند هفته بعد از درمان، تجربه می کنند. این موارد، دائمی نبوده و به مرور زمان، فروکش می کند. اعصاب حرکتی، به طور موقتی، در ناحیه پایینی صورت تحت تاثیر قرار می گیرند و گاهی استفاده از قرص های خوراکی ضد التهاب، مورد نیاز می باشد.

متخصص با تجربه اندولیفت

وقتی دستگاه ها و درمان های جدید پا به عرصه دنیای زیبایی می گذارند، میزان تبحر متخصص در استفاده از این ابزار، در خلق نتیجه ای مطلوب، نقش پر رنگی را ایفا می کند.

متخصص با تجربه در زمینه اندولیفت ، با سپری کردن تمام دوره های آموزشی در خصوص اجرای این روند، و نیز تسلط کامل به آناتومی صورت و ساختارهای پوست، با ترکیب علم و هنر می تواند نتیجه ای شگفت انگیز را در بیمار خلق نماید.

هزینه درمان اندولیفت

هزینه درمان اندلیفت ، دارای یک چارچوب مشخص نمی باشد. علت این امر این است که در بیماران مختلف، گستردگی نواحی نیازمند به درمان، متفاوت می باشد. البته، برخی موارد دیگر از قبیل میزان مهارت متخصص غیره نیز می تواند هزینه نهایی این روند را تحت تاثیر قرار دهد. متخصص شما اغلب در طول جلسه مشاوره، پس از انجام ارزیابی های لازم و ترسیم طرح درمان، دغدغه شما در خصوص هزینه درمان را نیز مورد بحث قرار خواهد داد.

عوارض جانبی اندولیفت

روش اندولیفت همانطور که گفته شد یک روش کم تهاجمی و بدون تیغ جراحی می باشد از همین رو عوارض بسیار کمی را با خود به دنبال دارد. خوشبختانه تا کنون عوارض شدیدی در این زمینه گزارش نشده است. عوارض خفیف نیز به ندرت در افراد مشاهده می شوند و بیشتر مشکلات به وجود آمده بعد از پروسه درمان جزو روند طبیعی بهبودی و ترمیم پوستمحسوب می گردد. به طور کلی می توانیم بگویم تنها زمانی ممکن است شما به عوارض جانبی خطرناک و جبران ناپذیری دچار شوید که برای انجام این پروسه به یک مرکز نامعتبر و بدون تجهیزات مراجعه کنید. از جمله عوارض جانبی کوتاه مدت و طبیعی که ممکن است پس از درمان با اندولیفت به آن دچار شوید می توان به تورم ، قرمزی یا کبودی اشاره کرد که تمامی آن ها به مرور زمان و با رعایت نکات مراقبتی به سرعت از بین می روند و هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آورند.

سوالات متداول درباره اندولیفت

 • چه کسانی می توانند از درمان اندولیفت، بهره مند شوند؟

درمان اندولیفت، نتایج فوق العاده و چشمگیری را در افرادی که دچار از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، یا وجود بافت چربی اضافی شده اند، بر جای می گذارد. اندولیفت برای هر گروه سنی و هر نوع پوستی، صرفنظر از نیازهای آنها، مناسب می باشد.

 • آیا اندولیفت برای درمان جای جوش مناسب است؟

مهم ترین مسئله ای که می تواند موجب آزار و اذیت افراد شود ، باقی ماندن آثار زخم و جای جوش بر روی پوست می باشد. این مسئله به قدری مهم و حساس است که ممکن است آن ها را از انجام یک پروسه درمانی یا زیبایی منصرف سازد. خوشبختانه باید بگویم که استفاده از این تکنیک برای درمان اسکار ها و جای جوش صورت یک درمان نوظهور می باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد.

 • چه کسانی داوطلب ایده ال برای درمان اندولیفت به شمار نمی آیند؟

اندولیفت، تکنولوژی است که می توان بدون خطر در تمام گروه های سنی، مورد استفاده قرار داد. ولی به کار گیری این تکنولوژی در افراد باردار، افرادی که در دوره شیردهی به سر می برند، افرادی که دچار بیمارهای های خود ایمن فعال هستند، و افرادی که از عفونت های فعال رنج می برند، توصیه نمی شود.

 • درمان اندولیفت در چند جلسه تکمیل می شود؟

دستیابی به بهترین نتیجه در یک جلسه، محقق می شود، ولی در صورت نیاز، شش ماه بعد از دریافت درمان اول، جلسه دوم درمان نیز برگزار می شود.

 • آیا اندولیفت، یک درمان توام با درد می باشد؟

درمان اندولیفت، کاربردی با حداقل درد می باشد. در این درمان، از هوای خنک برای ایجاد شرایط تسکین درد، استفاده می شود. در صورت تمایل بیمار، کرم های موضعی بی حسی، مورد استفاده قرار می گیرد.

 • نتایج درمان اندولیفت، چه زمان قابل مشاهده است؟

بعد از درمان اندولیفت، یک ریکاوری سریع در ناحیه درمان، مشاهده می شود. تولید کلاژن در پوست، و در نتیجه سفت شدن پوست، به مدت ۳ الی ۴ ماه بعد از روند، ادامه می یابد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملیحه صفرلو
ملیحه صفرلو
2 سال قبل

برای کاهش درد اندولیفت چه کارهایی با انجام داد؟

زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 سال قبل

چه مدت بعد از انجام اندولیفت می تونیم استحمام کنیم؟

توانمند
توانمند
2 سال قبل

مدت زمان بهبودی اندولیفت چقدره؟

محبوبه سیستانی
محبوبه سیستانی
2 سال قبل

تاثیر اندولیفت در جوانسازی پوست چقدره و اینکه عوارض هم داره ؟

زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 سال قبل

آیا اندولیفت برای درمان چین و چروک های عمیق مناسبه ؟

شمس
شمس
2 سال قبل

اندولیفت واقعا خوبه

فاطمه تکرار
فاطمه تکرار
2 سال قبل

عمق اشعه در اندولیفت چقدر می باشد و برای بدن مضر هست؟

زهرا قاسمی
زهرا قاسمی
2 سال قبل

هزینه اندولیفت در تهران با سایر شهرها تفاوت داره ؟

ارشادی فر
ارشادی فر
2 سال قبل

من اندولیفت انجام دادم واقعا عالی بود توصیه می کنم اگه تو تصمیم گیری کمی مردد هستید این مقاله رو بخونید خیلی کمک می کنه

نازگل رسولی
نازگل رسولی
2 سال قبل

عالیه و بسیار جدید اندولیفت بسیار کاربردی

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...