| خانه 4 بلاگ 4 انواع روش کاشت ابرو

انواع روش کاشت ابرو

اسفند ۱۱, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۴ دیدگاه ها

از دیرباز تا کنون، ابروها به عنوان یکی از مهم ترین اجزای صورت، که تقارن و زیبایی آن ها بر زیبایی چهره بسیار اثرگذار است، در نظر گرفته می شوند. خانم ها با بهره گیری از لوازم آرایشی، نواقص ابروهای خود را، البته به طور موقت، برطرف می سازند. تکرار این روند منجر به پیدایش فرایند کاشت ابرو شد. در صورت بهره گیری از شیوه و تکنیک های مناسب برای انجام این فرآیند، نتیجه حاصل از آن می تواند همیشگی باشد. این پروسه زیبا سازی ابرو به چندین روش  انجام می شود. همین الان خود را در آینه یا دوربین سلفی موبایل نگاه کنید و به ابروهای خود و معایب آن دقت کنید. حالا جهت پی بردن به این که کدام تکنیک برای شما مناسب است، ادامه مطلب را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده پایان بخوانید، ما در این بخش به انواع روش کاشت ابرو پرداخته ایم و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دادیم. پس با ما همراه باشید!

انواع روش کاشت ابرو

انواع روش کاشت ابرو به شرح ذیل می باشد:

بهترین روش کاشت ابرو

یکی از بهترین انواع روش کاشت ابرو که تا کنون معرفی شده و متخصصان در سراسر جهان از آن استفاده می کنند، روش FIT می باشد؛ به این خاطر که معایب و ناکار آمدی های تکنیک های قبلی را رفع کرده است ( ممکن است در برخی نوشته ها به عبارت کاشت ابرو به روش FUE برخورد کنید؛ لازم است که بدانید در واقع همان شیوه FIT می باشد).

در این شیوه، فولیکول های طبیعی مو از نواحی مورد نظر انتخاب شده و برای انجام کاشت، بررسی می شوند. این روش تغییر پذیر و انعطاف پذیرتر از دیگر تکنیک ها می باشد؛ زیرا به متخصص زیبایی این اجازه را می دهد تا  مناسب ترین فولیکول های مو را از نواحی مختلف بدن برای پیوند آن ها به ابرو، بکار گیرد. در ادامه همه جوانب این روش را بررسی کرده ایم و دلایل برتری و محبوبیت آن را نیز به طور کامل و جامع توضیح داده ایم.

کاشت ابرو به روش FIT

تکنیک FIT که در تمام دنیا رایج ترین و محبوب ترین روند کاشت مو به حساب می آید، برای کاشت ابرو نیز بهترین روش در نظر گرفته می شود؛ چرا که پروسه آن مشابه پروسه پیوند مو می باشد.

در صورتی که متخصص زیبایی در برداشت و کاشت فولیکول های مو از مهارت و تبحر بالایی برخودار باشد، این متد نتیجه فوق العاده و بسیار رضایت بخشی را در پی خواهد داشت.

مراحل کاشت ابرو به شیوه FIT چگونه است؟

پیش از شروع جراحی، در ناحیه تحت درمان از بی حسی موضعی استفاده می شود؛ بنابراین شما هنگام عمل هوشیار هستید اما دردی احساس نمی کنید.

معمولاً قبل از انجام کاشت، ناحیه اهدا کننده مشخص شده و علامت گذاری می شود.

اغلب اوقات در کاشت ابرو، موهای پشت گردن به عنوان ناحیه اهدا کننده در نظر گرفته می شوند. از دیگر نواحی بدن نیز می توان فولیکول پیوندی برداشت کرد اما سالم ترین مو، همان موهای پشت گردن می باشند؛ به ویژه در بانوان که موهای بدن آنان نازک هستند.

میزان گرافت های پیوندی با توجه به نیاز بیمار، بین ۵۰ تا ۵۰۰ عدد متغیر است.

جراح، فولیکول های مو را از ناحیه اهدا کننده مانند پشت گوش یا گردن، برمی دارد. پس از برداشت گرافت های مو از  قسمت های مختلف، متخصص زیبایی آن ها را برای قرار دادن در ناحیه ابرو آماده می کند. سپس گرافت ها را در محل خطوطی که به وسیله تیغه های میکروسکوپی ایجاد شده اند، قرار می دهند.

امکان دارد پروسه بین ۲ تا ۶ ساعت زمان ببرد. این عمل از حساسیت بالایی برخوردار است؛ زیرا که متخصص باید به دقت فولیکول های مو را از ریشه بیرون کشد و با احتیاط در محل کاشت قرار دهد.

 • نتیجه نهایی

نتیجه پیوند ابرو دائمی است و چند ماه پس از جراحی، نمایان می شود.

 • FIT، پر طرفدار ترین روش کاشت ابرو

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، این روش کاشت بسیار رایج و پرطرفدار است. موارد زیر، دلایلی هستند که FIT را میان همگان محبوب کرده است:

 • از موهای طبیعی برای کاشت استفاده می شود.
 • معایب و نقاط ضعف دیگر تکنیک ها را برطرف ساخته است.
 • کاشت هر مدل ابرو با این شیوه امکان پذیر است.
 • طبیعی بودن ظاهر ابرو پس از پایان پروسه.

کاشت ابرو به روش FUT - راز جراحی

کاشت ابرو به روش FUT

از دیگر انواع روش کاشت ابرو می توان به روش FUT اشاره کرد. در این تکنیک بخش کوچکی از پوست در ناحیه پسین سر برش داده و جدا می شود. طول برش ایجاد شده حدود ۳ تا ۵ سانتی متر است. فولیکول های برداشت شده زیر میکروسکوپ قرار می گیرند تا کیفیت آن ها به طور دقیق و موشکافانه برای کاشت بررسی شود.

برش ایجاد شده با استفاده از بخیه های جذبی، بخیه می شوند.

این برش در زیر موها پنهان شده و تنها در صورتی که موهای خود را کوتاه یا کچل کنید پدیدار می گردد.

مزیت این تکینک برای کاشت در ناحیه ابرو این است که به شیو کردن مو نیازی ندارد. نکته منفی این روش وجود اسکار در پشت سر می باشد.

از آنجایی که غالباً خانم ها موهای بلندی دارند، معمولاً برای آن ها وجود این اسکار چندان اهمیتی ندارد اما بلعکس این مسئله برای آقایان بسیار حائز اهمیت است.

کاشت ابرو به روش DHI

تکنیک DHI، از دیگر انواع روش کاشت ابرو ، پیشرفته تر است. در این روش فولیکول های مو یکی پس از دیگری به وسیله یک دستگاه استخراج کننده ظریف، تقریباً با قطر ۱ میلی متر، از ناحیه اهدا کننده خارج می شوند.

برخلاف تکنیک های FIT و FUT که ممکن است توسط تکنسین ها نیز صورت پذیرند، این روش همیشه توسط جراح انجام می شود.

سپس فولیکول ها یک به یک با استفاده از امپلنتر مستقیماً در محل پیوند جای گذاری می شوند. جراح با استفاده از ایمپلنتر DHI، بر روی پروسه کاشت، تسلط کاملی دارد.

 • مزایای تکنیک DHI
 • ۱۰۰ درصد نتیجه طبیعی
 • بدون برش و جراحت
 • بدون اسکار
 • بدون درد
 • ریکاوری کوتاه مدت

کاشت ابرو به روش SUT

در این شیوه، کاشت ابرو با دستگاه اتوماتیک انجام می شود. در حقیقت این دستگاه ها انقلابی در پیوند ابرو، پدید آوردند.

این دستگاه پیشرفته که Super FUE plus نام دارد با پیاده سازی تکنیک FIT، به جا به جایی و پیوند فولیکول های مو به ابرو، کمک می کند و در نتیجه ظاهری طبیعی و پر پشت به آن می دهد.

 • مراحل کاشت ابرو با دستگاه اتوماتیک

پیش از هر اقدامی، ناحیه اهدا کننده و محل پیوند با استفاده از مواد ضدعفونی کننده قوی استریل و تمیز شده و تمام عوامل بیماری زا از بین می روند.

قدم بعدی انجام بی حسی موضعی است. از آنجایی که دستگاه فاقد سوزن می باشد پس شما دردی احساس نخواهید کرد.

دستگاه پس از آنالیز برش ها را ایجاد می کند.

تمام مراحل برداشت مو و کاشت آن به وسیله دستگاه و بدون دخالت جراح انجام می شود. در واقع جراح بر پروسه نظارت دارد.  به کمک این دستگاه پیشرفته، بهترین گرافت ها بدون آسیب رساندن به پوست و بافت از محل اهدا کننده برداشته و سپس در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

در نهایت، دستگاه با استفاده از اشعه لیزری کم توان، برش ایجاد شده در ناحیه گیرنده را پیوند می دهد و تورم ایجاد شده را برطرف می سازد.

 • مزایای کاشت با دستگاه
 • بکار بردن نسل جدید اسکنر های D3 با قابلیت آنالیز پوست و مو
 • دقت بسیار بالای دستگاه
 • طراحی با استفاده از دستگاه لیزر که سبب طبیعی تر شدن ظاهر محل پیوند می شود.

کاشت ابرو  بدون شیو کردن مو

انجام کاشت بدون شیو کردن مو خواسته تمام متقاضیان است.

در حقیقت، جراحی کاشت بدون نیاز به اصلاح کامل موی سر و با بکارگیری تکنیک محبوب FIT، عمل رایجی محسوب نمی شود. از طرفی دیگر در کاشت به روش FUT موها تراشیده نمی شوند اما به دلیل عوارضی که در پی دارد و اسکارهایی که پس از جراحی بر روی پوست باقی می گذارد، انجام آن از جانب متخصصان توصیه نمی شود.

فرایند کاشت بدون نیاز به شیو کردن

بسیاری از جراحان ترجیح می دهند که تمام مو را با تیغ شیو کنند؛ زیرا در این صورت مشاهده و بررسی فولیکول ها راحت تر انجام می پذیرد و بهتر می توانند گرافت های مناسب را انتخاب کنند. با این حال کاشت بدون نیاز به اصلاح تمام موها غیر ممکن نیست. باید به این نکته نیز توجه کرد که تکنیک FIT ، آن هم بدون نیاز به تراشیدن موها، سبب طولانی تر، پیچییده تر و البته پر هزینه تر شدن پروسه می شود.

به منظور پیاده سازی این روش، جراح باید یک محل اهدا کننده مناسب را انتخاب کند که تنها بخش کوچکی از آن شیو شود.

سپس جراحی با قرار دادن فولیکول ها در محل پیوند ادامه پیدا می کند. در برخی موارد کاشت ابرو بدون آن که ابرو تراشیده شود صورت می پذیرد اما روند عمل بسیار پیچیده می شود.

اگر چه کاشت به این شیوه، روندی مطلوب به نظر می رسد اما محدودیت ها و معایبی نیز در پی دارد.

 • جراحی کاشت بدون تراشیدن مو، سبب دشوارتر شدن پروسه می شود، از میزان بهداشت و تمیزی محل درمان می کاهد و اثرات جانبی بیشتری در پی آن بروز می کند.
 • این شیوه مناسب افرادی است که موهای بلند دارند و یا اینکه طاسی آن ها پیشرفته نیست.
 • تیم پزشکی تنها میزان کمی از فولیکول ها را می تواند خارج کند؛ در نتیجه پروسه پس از چندین جلسه تکمیل می شود.
 • با توجه محدود بودن ناحیه اهدا کننده، احتمال بروز عوارض به دلیل برداشت بیش از حد از محل، افزایش پیدا می کند.
 • مراقبت های پس از این نوع کاشت دشوارتر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 10 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر سلطانی
سحر سلطانی
2 سال قبل

انتخاب روش کاشت ابرو با ما هست یا دکتر انتخاب میکنه؟

پرستو
پرستو
2 سال قبل

با توجه به مطلب فوق شما کدوم روش کاشت ابرو رو پیشنهاد میدید؟ کدوم بهترین هست؟

سحر اکبری
سحر اکبری
2 سال قبل

دوستان کسی از هزینه های کاشت ابرو اطلاع نداره؟

هدی محمودی
هدی محمودی
2 سال قبل

سلام. کدوم یک از روش های کاشت ابرو نتیجه طبیعی تری داره؟

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...