| خانه 4 بلاگ 4 انواع روش کاشت ابرو

انواع روش کاشت ابرو

مرداد ۱, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

از دیرباز تا کنون، ابروها به عنوان یکی از مهم ترین اجزای صورت، که تقارن و زیبایی آن ها بر زیبایی چهره بسیار اثرگذار است، در نظر گرفته می شوند. خانم ها با بهره گیری از لوازم آرایشی، نواقص ابروهای خود را، البته به طور موقت، برطرف می سازند. تکرار این روند منجر به پیدایش فرایند کاشت ابرو شد. در صورت بهره گیری از شیوه و تکنیک های مناسب برای انجام این فرآیند، نتیجه حاصل از آن می تواند همیشگی باشد. این پروسه زیبا سازی ابرو به چندین روش  انجام می شود. همین الان خود را در آینه یا دوربین سلفی موبایل نگاه کنید و به ابروهای خود و معایب آن دقت کنید. حالا جهت پی بردن به این که کدام تکنیک برای شما مناسب است، ادامه مطلب را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده پایان بخوانید، ما در این بخش به انواع روش کاشت ابرو پرداخته ایم و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دادیم. پس با ما همراه باشید!

انواع روش کاشت ابرو

انواع روش کاشت ابرو به شرح ذیل می باشد:

بهترین روش کاشت ابرو

یکی از بهترین انواع روش کاشت ابرو که تا کنون معرفی شده و متخصصان در سراسر جهان از آن استفاده می کنند، روش FIT می باشد؛ به این خاطر که معایب و ناکار آمدی های تکنیک های قبلی را رفع کرده است ( ممکن است در برخی نوشته ها به عبارت کاشت ابرو به روش FUE برخورد کنید؛ لازم است که بدانید در واقع همان شیوه FIT می باشد).

در این شیوه، فولیکول های طبیعی مو از نواحی مورد نظر انتخاب شده و برای انجام کاشت، بررسی می شوند. این روش تغییر پذیر و انعطاف پذیرتر از دیگر تکنیک ها می باشد؛ زیرا به متخصص زیبایی این اجازه را می دهد تا  مناسب ترین فولیکول های مو را از نواحی مختلف بدن برای پیوند آن ها به ابرو، بکار گیرد. در ادامه همه جوانب این روش را بررسی کرده ایم و دلایل برتری و محبوبیت آن را نیز به طور کامل و جامع توضیح داده ایم.

کاشت ابرو به روش FIT

تکنیک FIT که در تمام دنیا رایج ترین و محبوب ترین روند کاشت مو به حساب می آید، برای کاشت ابرو نیز بهترین روش در نظر گرفته می شود؛ چرا که پروسه آن مشابه پروسه پیوند مو می باشد.

در صورتی که متخصص زیبایی در برداشت و کاشت فولیکول های مو از مهارت و تبحر بالایی برخودار باشد، این متد نتیجه فوق العاده و بسیار رضایت بخشی را در پی خواهد داشت.

مراحل کاشت ابرو به شیوه FIT چگونه است؟

پیش از شروع جراحی، در ناحیه تحت درمان از بی حسی موضعی استفاده می شود؛ بنابراین شما هنگام عمل هوشیار هستید اما دردی احساس نمی کنید.

معمولاً قبل از انجام کاشت، ناحیه اهدا کننده مشخص شده و علامت گذاری می شود.

اغلب اوقات در کاشت ابرو، موهای پشت گردن به عنوان ناحیه اهدا کننده در نظر گرفته می شوند. از دیگر نواحی بدن نیز می توان فولیکول پیوندی برداشت کرد اما سالم ترین مو، همان موهای پشت گردن می باشند؛ به ویژه در بانوان که موهای بدن آنان نازک هستند.

میزان گرافت های پیوندی با توجه به نیاز بیمار، بین ۵۰ تا ۵۰۰ عدد متغیر است.

جراح، فولیکول های مو را از ناحیه اهدا کننده مانند پشت گوش یا گردن، برمی دارد. پس از برداشت گرافت های مو از  قسمت های مختلف، متخصص زیبایی آن ها را برای قرار دادن در ناحیه ابرو آماده می کند. سپس گرافت ها را در محل خطوطی که به وسیله تیغه های میکروسکوپی ایجاد شده اند، قرار می دهند.

امکان دارد پروسه بین ۲ تا ۶ ساعت زمان ببرد. این عمل از حساسیت بالایی برخوردار است؛ زیرا که متخصص باید به دقت فولیکول های مو را از ریشه بیرون کشد و با احتیاط در محل کاشت قرار دهد.

 • نتیجه نهایی

نتیجه پیوند ابرو دائمی است و چند ماه پس از جراحی، نمایان می شود.

 • FIT، پر طرفدار ترین روش کاشت ابرو

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، این روش کاشت بسیار رایج و پرطرفدار است. موارد زیر، دلایلی هستند که FIT را میان همگان محبوب کرده است:

 • از موهای طبیعی برای کاشت استفاده می شود.
 • معایب و نقاط ضعف دیگر تکنیک ها را برطرف ساخته است.
 • کاشت هر مدل ابرو با این شیوه امکان پذیر است.
 • طبیعی بودن ظاهر ابرو پس از پایان پروسه.

کاشت ابرو به روش FUT

از دیگر انواع روش کاشت ابرو می توان به روش FUT اشاره کرد. در این تکنیک بخش کوچکی از پوست در ناحیه پسین سر برش داده و جدا می شود. طول برش ایجاد شده حدود ۳ تا ۵ سانتی متر است. فولیکول های برداشت شده زیر میکروسکوپ قرار می گیرند تا کیفیت آن ها به طور دقیق و موشکافانه برای کاشت بررسی شود.

برش ایجاد شده با استفاده از بخیه های جذبی، بخیه می شوند.

این برش در زیر موها پنهان شده و تنها در صورتی که موهای خود را کوتاه یا کچل کنید پدیدار می گردد.

مزیت این تکینک برای کاشت در ناحیه ابرو این است که به شیو کردن مو نیازی ندارد. نکته منفی این روش وجود اسکار در پشت سر می باشد.

از آنجایی که غالباً خانم ها موهای بلندی دارند، معمولاً برای آن ها وجود این اسکار چندان اهمیتی ندارد اما بلعکس این مسئله برای آقایان بسیار حائز اهمیت است.

کاشت ابرو به روش DHI

تکنیک DHI، از دیگر انواع روش کاشت ابرو ، پیشرفته تر است. در این روش فولیکول های مو یکی پس از دیگری به وسیله یک دستگاه استخراج کننده ظریف، تقریباً با قطر ۱ میلی متر، از ناحیه اهدا کننده خارج می شوند.

برخلاف تکنیک های FIT و FUT که ممکن است توسط تکنسین ها نیز صورت پذیرند، این روش همیشه توسط جراح انجام می شود.

سپس فولیکول ها یک به یک با استفاده از امپلنتر مستقیماً در محل پیوند جای گذاری می شوند. جراح با استفاده از ایمپلنتر DHI، بر روی پروسه کاشت، تسلط کاملی دارد.

 • مزایای تکنیک DHI
 • ۱۰۰ درصد نتیجه طبیعی
 • بدون برش و جراحت
 • بدون اسکار
 • بدون درد
 • ریکاوری کوتاه مدت

کاشت ابرو به روش SUT

در این شیوه، کاشت ابرو با دستگاه اتوماتیک انجام می شود. در حقیقت این دستگاه ها انقلابی در پیوند ابرو، پدید آوردند.

این دستگاه پیشرفته که Super FUE plus نام دارد با پیاده سازی تکنیک FIT، به جا به جایی و پیوند فولیکول های مو به ابرو، کمک می کند و در نتیجه ظاهری طبیعی و پر پشت به آن می دهد.

 • مراحل کاشت ابرو با دستگاه اتوماتیک

پیش از هر اقدامی، ناحیه اهدا کننده و محل پیوند با استفاده از مواد ضدعفونی کننده قوی استریل و تمیز شده و تمام عوامل بیماری زا از بین می روند.

قدم بعدی انجام بی حسی موضعی است. از آنجایی که دستگاه فاقد سوزن می باشد پس شما دردی احساس نخواهید کرد.

دستگاه پس از آنالیز برش ها را ایجاد می کند.

تمام مراحل برداشت مو و کاشت آن به وسیله دستگاه و بدون دخالت جراح انجام می شود. در واقع جراح بر پروسه نظارت دارد.  به کمک این دستگاه پیشرفته، بهترین گرافت ها بدون آسیب رساندن به پوست و بافت از محل اهدا کننده برداشته و سپس در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

در نهایت، دستگاه با استفاده از اشعه لیزری کم توان، برش ایجاد شده در ناحیه گیرنده را پیوند می دهد و تورم ایجاد شده را برطرف می سازد.

 • مزایای کاشت با دستگاه
 • بکار بردن نسل جدید اسکنر های D3 با قابلیت آنالیز پوست و مو
 • دقت بسیار بالای دستگاه
 • طراحی با استفاده از دستگاه لیزر که سبب طبیعی تر شدن ظاهر محل پیوند می شود.

کاشت ابرو  بدون شیو کردن مو

انجام کاشت بدون شیو کردن مو خواسته تمام متقاضیان است.

در حقیقت، جراحی کاشت بدون نیاز به اصلاح کامل موی سر و با بکارگیری تکنیک محبوب FIT، عمل رایجی محسوب نمی شود. از طرفی دیگر در کاشت به روش FUT موها تراشیده نمی شوند اما به دلیل عوارضی که در پی دارد و اسکارهایی که پس از جراحی بر روی پوست باقی می گذارد، انجام آن از جانب متخصصان توصیه نمی شود.

فرایند کاشت بدون نیاز به شیو کردن

بسیاری از جراحان ترجیح می دهند که تمام مو را با تیغ شیو کنند؛ زیرا در این صورت مشاهده و بررسی فولیکول ها راحت تر انجام می پذیرد و بهتر می توانند گرافت های مناسب را انتخاب کنند. با این حال کاشت بدون نیاز به اصلاح تمام موها غیر ممکن نیست. باید به این نکته نیز توجه کرد که تکنیک FIT ، آن هم بدون نیاز به تراشیدن موها، سبب طولانی تر، پیچییده تر و البته پر هزینه تر شدن پروسه می شود.

به منظور پیاده سازی این روش، جراح باید یک محل اهدا کننده مناسب را انتخاب کند که تنها بخش کوچکی از آن شیو شود.

سپس جراحی با قرار دادن فولیکول ها در محل پیوند ادامه پیدا می کند. در برخی موارد کاشت ابرو بدون آن که ابرو تراشیده شود صورت می پذیرد اما روند عمل بسیار پیچیده می شود.

اگر چه کاشت به این شیوه، روندی مطلوب به نظر می رسد اما محدودیت ها و معایبی نیز در پی دارد.

 • جراحی کاشت بدون تراشیدن مو، سبب دشوارتر شدن پروسه می شود، از میزان بهداشت و تمیزی محل درمان می کاهد و اثرات جانبی بیشتری در پی آن بروز می کند.
 • این شیوه مناسب افرادی است که موهای بلند دارند و یا اینکه طاسی آن ها پیشرفته نیست.
 • تیم پزشکی تنها میزان کمی از فولیکول ها را می تواند خارج کند؛ در نتیجه پروسه پس از چندین جلسه تکمیل می شود.
 • با توجه محدود بودن ناحیه اهدا کننده، احتمال بروز عوارض به دلیل برداشت بیش از حد از محل، افزایش پیدا می کند.
 • مراقبت های پس از این نوع کاشت دشوارتر است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 8 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

خوش فرم کردن سینه ها

خوش فرم کردن سینه ها

سینه خوش فرم ، سربالا ، سفت و دارای اندازه مناسب ، در میان خانم ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و خیلی از آن ها ، برای خوش فرم کردن سینه هر روشی را امتحان می کنند. شلی و افتادگی سینه ها ، سبب عدم تناسب اندام در خانم ها شده و این احساس نازیبایی ، اعتماد به نفس آن ها...

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

اصطلاحات متعددی برای توصیف تزریق چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر وجود دارد. صرفنظر از همه این اصطلاحات ، هدف از انجام این تزریق ، جوانسازی صورت از طریق افزایش حجم ، درمان خطوط و کاهش چین و چروک می باشد. اما آنچه در این میان ، نقش مهمی را در کسب یک نتیجه طلایی ایفا...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روند های پیشرو در کاهش اندازه و شکل چین های اطراف اندام تناسلی می باشد. این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است، زیرا نتایج به دست آمده از این درمان، بهبود و رضایت قابل ملاحظه ای را  بدست می دهد. با افزایش استقبال از این روش ، ارائه اطلاعات جامع...

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی ، تقریباً 50 درصد از مردم در برهه ای از زندگی خود دچار بواسیر می شوند. گاهی این بیماری به طور خود به خود برطرف می شود ، اما گاهی اوقات برای خلاصی از شر آن باید تحت جراحی یا درمان با لیزر قرار گرفت. بعد از عمل جراحی...

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی نیز مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر ، بخش اجتناب ناپذیر روند درمان محسوب می شود. یک جراح آموزش دیده و با تجربه قادر است این عوارض را به حداقل برساند ، البته مشروط بر اینکه بیمار نیز دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی خود را متعهدانه رعایت کند. راز...

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

به طور کلی جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می پذیرد. البته که فاکتورهای مختلفی در امر انتخاب روش مناسب برای هر فرد ، نیز دخیل هستند. مقصود راز جراحی از نگارش این مطلب ، بیان تمام نکات مرتبط با دو تکنیک مذکور می باشد. هدف و خواسته فرد از عمل ، اولیه یا ترمیمی بودن...

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه به کلیه اقداماتی گفته می شود ، که برای کاهش ابتلا به این نوع سرطان صورت می پذیرد. با توجه به اینکه سرطان سینه ، یکی از رایج ترین انواع سرطان های زنان در میان خانم ها ، شیوع گسترده ای دارد ، دانستن روش های پیشگیری از سرطان و یا جلوگیری از...

درمان خانگی ژنیکوماستی

درمان خانگی ژنیکوماستی

بزرگ شدن سینه در مردان که اصطلاحا به آن ژنیکوماستی گفته می شود ، امروزه به یکی از موضوعات رایج و پر اهمیت در میان آقایان مبدل گردیده است. از این رو روش های درمان خانگی ژنیکوماستی یکی از موضوعاتی است که این روزها آقایان تمایل دارند ، درباره آن جهت کمک برای کوچک کردن...

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

داشتن موهای سالم بعنوان یک عامل مهم در بهره مندی از یک ظاهر خوب و برخورداری از اعتماد به نفس بالا ، ضروری است ، زیرا می تواند بر زندگی اجتماعی نیز تأثیر گذار باشد. عوامل زیادی بر رشد و استحکام موها تأثیر می گذارد و برخی عوامل دیگر باعث بروز طاسی می شوند. کاشت موی...

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

در این مقاله از راز جراحی قصد داریم افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی ، را مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی سایز سینه ، یکی از مولفه های مورد توجه در رابطه جنسی است ، در سال های اخیر خانم های بیشتری برای بزرگ کردن سینه های خود ، تمایل نشان می دهند. یکی از...