| خانه 4 بلاگ 4 باسن برزیلی

باسن برزیلی

تیر ۳, ۱۴۰۲ | بلاگ | ۲ دیدگاه ها

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با انجام پروتز باسن اقدام به بزرگ و خوش فرم کردن باسن خود می کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و جامعی درباره باسن برزیلی و راه های داشتن این نوع باسن را با شما در میان می گذاریم.

باسن برزیلی - راز جراحی

جراحی باسن برزیلی که تحت عنوان لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می شود، بدون استفاده از ایمپلنت، اندازه باسن را بزرگ تر کرده و شکل آن را بهبود می بخشد. در این فرایند، چربی با استفاده از روند عمل لیپوساکشن ، از پهلو ها، شکم، پایین کمر یا ران ها گرفته می شود و بخش از آن پس از اجرای مراحل پالایش، به صورت استراتژیک، در باسن تزریق می شود.

یک جراح ماهر می تواند با استفاده از لیفت برزیلی باسن، تناسب کل نیم تنه پایینی را بهبود بخشیده و به بیمار در رهایی یافتن از بخشی از چربی در نواحی نامطلوب، کمک کند. نتایج به دست آمده از این روند زیبایی برای چندین سال ماندگار می باشد در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات راز جراحی به بررسی دقیق این عمل جراحی زیبایی می پردازیم پس با ما همراه باشید.

هدف از انجام لیفت باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن یک بیمار، تا حد زیادی به فاکتورهای ژنتیکی وابسته است. ساختار اسکلتی بدن شما و نحوه ذخیره سازی چربی توسط بدن، شکل ظاهری نیم تنه پایین تان را تحت تاثیر قرار می دهد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند به دستیابی به یک وزن بدن سالم و قوی شدن ماهیچه ها کمک کند، ولی بسیاری از افرادی که به ورزش و رژیم غذایی خود اهمیت می دهند، از شکل باسن خود راضی نیستند.

لیفت باسن برزیلی می تواند به تاثیرات ژنتیکی داشتن باسن صاف یا کوچک، غلبه کند. این روند زیبایی باسن و ناحیه اطراف آن را شکل می دهد. لیفت باسن با اهداف زیر انجام می شود:

 • بهبود انحنای نیم تنه پایینی
 • کاهش توده های چربی در ران ها یا شکم در حین افزایش حجم باسن
 • ایجاد ظاهری جوان تر و خوشایند تر در باسن
 • بهبود تناسب کلی از طریق ایجاد تعادل بین دو نیم تنه بالا و پایین

آیا من داوطلب خوبی برای لیفت باسن برزیلی هستم؟

لیفت باسن برزیلی ، یک گزینه فوق العاده برای بهبود شکل و اندازه باسن می باشد. البته برخی بیماران در شرایط بهتری برای بهره مند شدن از روند، قرار دارند. داشتن انتظارات منطقی از جراحی، ریکاوری و نتیجه درمان، یکی از شرایط الزامی محسوب می شود. به طور کلی افراد دارای شرایط داوطلبی خوب برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت باسن به روش برزیلی، دارای ویژگی های زیر می باشند:

 • خواهان بزرگ کردن باسن بدون ایمپلنت هستند.
 • دارای خاصیت ارتجاعی پوست خوب در باسن خود می باشند.
 • دارای ذخایر چربی کافی در نواحی دیگر بدن، جهت برداشت و استفاده در فرایند لیفت باسن برزیلی می باشند.
 • می توانند در طول مدت بهبود، از نشستن مستقیم بر روی باسن خودداری کنند.

از دیگر ویژگی های یک کاندید مناسب برای عمل لیفت باسن برزیلی :

 • بانوانی که سایز و اندازه باسن شان در قیاس با اندامشان کوچکتر بوده و به اصطلاح تناسبی ندارد.
 • در صورتیکه ظاهر باسن کاملا تخت و صاف بوده و هیچگونه برجستگی نداشته باشد
 • افرادی که در یک بازه به صورت چشمگیری کاهش وزن پیدا کردند یا به خاطر بالا رفتن سن شان ، ظاهر باسن شل و افتاده شده است.
 • یک متقاضی خوب برای این عمل باید سلامت عمومی مطلوبی را دارا باشد.

پیش از جراحی لیفت باسن برزیلی چه کارهایی باید انجام دهید ؟

در راستای اقدامات مورد نیاز قبل از بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ، انجام یکسری نکات در کسب نتیجه بهتر ، تاثیر گذار هستند و رعایت آن موارد برای همه متقاضیان ضروری است. این اقدامات چنین هستند :

 1. برای آن که روند بهبودی دشوار و مختل نشود ، حداقل ۶ هفته مانده به روز عمل ، استمال دخانیات را قطع کنید.
 2. داروهایی مثل آسپرین ، داروهای گیاهی و هر دارو دیگری که باعث رقیق تر شدن خون می شوند را برای مدتی قبل از عمل مصرف نکنید ؛ زیرا خونریزی را در پی خواهد داشت.
 3. مصرف مایعات پیش از عمل می تواند در داشتن یک دوره بهبودی آسان به شما کمک کند.

قبل از عمل لیفت برزیلی باسن چه اقداماتی لازم است ؟

مثل هر عمل زیبایی دیگر در قدم اول می بایست جهت ویزیت و مشاوره به جراح مورد نظر خود مراجعه کنید. در تایم مشاوره دکتر یک معاینه کلی انجام می دهد و حالت باسن شما و ایراداتی که دارد را بررسی می کند. لازم است خواسته های خودتان یعنی فرم مورد نظرتان و سایزی که می خواهید را به جراح بگویید تا او بتواند در امر تصمیم گیری به شما کمک کند. حتی می توانید عکس هایی را به عنوان نمونه با خود ببرید و آن ها را به دکتر نشان دهید تا مطمئن شوید خواسته هایتان را به طور دقیق به او اعلام کرده اید. البته دکتر صرفا با تمام گفته های شما موافقت نمی کند. اگر چیزی که شما از عمل لیفت باسن برزیلی انتظار دارید غیر منطقی باشد ، حتما این مورد را به شما گوشزد می کند.

برای اینکه سلامتی شما به خطر نیفتد باید پرونده پزشکی تان را با جزئیات کامل در اختیار جراح پلاستیک قرار دهید. منظور از پرونده و پیشینه پزشکی موارد زیر است :

 • سابقه ابتلا به هر گونه بیماری های خاص یا بیماری زمینه ای
 • سابقه قرارگیری تحت روندهای درمانی همچون شیمی درمانی ، پرتو درمانی و غیره
 • جراحی هایی که در گذشته انجام داده اید.
 • داروهایی که مصرف می کردید یا می کنید و علت استفاده از آن ها
 • حساسیت های دارویی

بعد از آن که کلیه موارد فوق بررسی شد ، زمانی برای عمل معین می شود و جراح از شما می خواهد پیش از پروسه غذا سالم مصرف کرده  و به میزان کافی استراحت داشته باشید. همچنین بر اساس گفته های شما اگر دارویی مصرف می کنید که ریسک خطر را حین انجام فرایند یا بعد از آن بالا می برد ، پزشک در روند مصرف آن ها تغییری ایجاد می کند. از آن جایی که مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی حساس بوده و باید به نحو درست انجام شوند ، در جلسه مشاوره دکتر جوانب مختلف عمل را به شما می گوید و از شما می خواهد خود را برای دوره ریکاوری آماده کنید.

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با پروتز باسن

یک مزیت مهم جراحی لیفت باسن برزیلی این است که اندازه باسن را بدون نیاز به ایمپلنت افزایش می دهد. در دستان یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر، این روند، خطر بروز مشکلات و عوارض جانبی خطرناک را به همراه نداشته و می تواند شکل ظاهری باسن را به شکلی طبیعی، بهبود بخشد. البته اگر لاغر هستید و ذخایر چربی تان برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت برزیلی باسن، کافی نمی باشد، پروتز باسن با استفاده از ایمپلنت، گزینه مناسب برای شما خواهد بود.

انتخاب جراح لیفت باسن برزیلی

جراح لیفت باسن برزیلی - راز جراحی

جراحی لیفت باسن برزیلی یک پروسیجر پیچیده می باشد که باید به دستان یک جراح با تجربه که از نگاه بسیار هنری برخوردار بوده و به جزئیات روند احاطه کامل داشته باشد، انجام پذیرد. در زمان مشاوره با جراحان بالقوه خود، از آنها درباره تعداد دفعات انجام این روند جراحی سوال کنید. عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران پزشک منتخب خود را مشاهده کنید. این کار به شما کمک می کند تا در خصوص سبک و کیفیت کار جراح مورد نظرتان، کسب ایده نمایید.

جراحی لیفت باسن برزیلی شامل چه بخش هایی است؟

مراحل پایه جراحی لیفت باسن برزیلی عبارتند از:

 1. برداشتن چربی از نواحی دهنده مثل شکم، ران ها، پهلو با استفاده از فرایند لیپوساکشن
 2. پالایش و خالص سازی چربی استخراج شده و آماده کردن آن برای انتقال
 3. تزریق چربی به نقاط ویژه در باسن بمنظور افزایش دادن حجم و بهبود شکل آن
 4. این جراحی اغلب بر یک مبنای سرپایی انجام می شود و می توان آن را تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد.

مزایای لیفت باسن برزیلی

 1. بهبود تناسب بین بخش های بدن در نیم تنه پایینی
 2. کاهش توده چربی در نواحی نامطلوب از قبیل شکم، پهلو، کمر و ران ها
 3. خلق یک نتیجه طبیعی در احساس و شکل ظاهری در باسن
 4. قابلیت مشاهده سریع نتایج
 5. برازنده تر بودن لباس بر روی بدن
 6. بی خطر بودن روند در مقایسه با جراحی پروتز باسن

چگونگی انجام مراحل لیفت باسن برزیلی

مرحله یک : عموما عمل لیفت باسن برزیلی تحت بیهوشی عمومی به انجام می رسد. اما در مواقعی که حجم کمتری از چربی قرار است ساکشن شود ، انجام این پروسه تحت بی حسی موضعی نیز امکان پذیر است. امکان دارد از شما بخواهند پیش از عمل داروی ضد تهوع مصرف کنید ؛ خصوصاً اگر داروهای بی حسی و بیهوشی باعث ایجاد حالت تهوع در شما می شوند.

مرحله دو : بعد از اینکه در حد قابل قبولی تحت تاثیر داروی بی حسی یا بیهوشی قرار گرفتید ، جراح برای ساکشن کردن چربی ها از نقاط مختلف بدن اقدام می کند. معمولاً دکتر عمل لیفت باسن برزیلی با روش لیپوساکشن توده های چربی مورد نیاز را از نواحی همچون پهلوها ، شکم و ران ها خارج می سازد. روش لیپوساکشن هم به این صورت است که جراح در نقاط مورد نظر برش هایی را ایجاد می کند و بعد از آن از طریق لوله های توخالی که به آن ها کانولا می گویند ، بافت های چربی جدا شده را از بدن بیرون می کشند.

مرحله سه : پس از این که حجم چربی به میزان کافی خارج گردید ، پیش از این که به باسن تزریق شوند ، باید خالص سازی گردند. بدین صورت که این چربی ها به مدت معین در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرند تا ناخالصی های آن جدا شوند و به اصطلاح تصفیه گردند. بعد از آن چربی ها آماده تزریق می شوند.

مرحله چهار : جراح ، چربی های فراوری شده را در نقاط مختلفی از باسن تزریق می کند تا شکل گرد و برجسته ای برای آن ایجاد نماید. به منظور انتقال چربی به باسن تقریبا سه الی پنج برش در نواحی اطراف آن ایجاد می شود.

مرحله پنج : آخر سر برش های محل برداشت و محل تزریق چربی با نخ بخیه به طور کامل بسته می شوند. سپس جراح یک گن یا بانداژ فشرده ای را بر روی قسمت های مختلف پوست که تحت عمل قرار رفته اند ، قرار می دهد تا ریسک خونریزی از محل برش ها کاهش یابد.

فیلم لیفت باسن برزیلی

تکنیک های دیگر از لیفت باسن برزیلی

علاوه بر لیفت باسن برزیلی با تکنیک تزریق چربی ، متدهای دیگری هم در این راستا برای لیفت باسن وجود دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • تکنیک میامی تونگ (Miami Thong Lift) باسن برزیلی

زمانی که در چین داخلی عضلات سرینی توده های چربی تجمع پیدا کرده اند ، تکنیک میامی تونگ می تواند کابردی باشد. یک باسن معمول و خوش فرم در نواحی گفته شده چربی ندارد و باسن و پا ها باید یک زاویه ۴۵ درجه را ایجاد کنند. برای انجام این تکنیک جراح یک برش در راستای استخوان خاجی ایجاد می کند و برای لیفت کردن و فرم دادن به باسن ، چربی های اضافی ساکشن می شوند.

 • لیفت پروانه ای (Butterfly Lift ) در باسن برزیلی

گاهی اوقت باسن از بخش های جانبی و خارجی خود حالت افتاده ای پیدا می کند. شاید در برخی از کیس ها استفاده از تکنیک میامی تونگ و البته گرافت چربی برای رفع سستی و شلی پوست آن قسمت کافی باشد اما اگر جوابگو نبود ، تکنیک پروانه ی بکار می آید. برای پیاده سازی این متد ، برشی در راستای خط بیکینی در ناحیه فوقانی باسن ایجاد می شود ؛ بدین نحو پوست اضافه برداشته شده و باسن به سمت بالا لیفت می شود.

 • لیفت داخلی و پشتی پا ( Inner and Posterior Leg Lift – Crease Incision ) 

در بعضی مواقع در قسمت داخلی ران و ناحیه خلفی ، شاهد شل شدگی پوست هستیم. معمولا کسانی که کاهش وزن بسیاری داشته اند به این مورد دچار می شوند. برای رفع این مشکل و بهبود ظاهر باسن ، یک برش در بخش تحتانی باسن ، درون چین خوردگی ناحیه سرینی ایجاد شده و از همان قسمت باسن لیفت می شود.

 • لیفت C شکل ( C-Lift ) در باسن برزیلی

زمانی که پوست شل و افتاده در ناحیه باسن به حدی زیاد باشد که با هیچ یک از تکنیک های فوق برطرف نگردد ، باید مجموعه ای از متدهای فوق پیاده سازی شود که به آن C-Lift  می گویند. در این متد ابتدای برش از بخش فوقانی باسن بوده و تا بالای خط بیکینی و پایین استخوان خاجی ادامه پیدا می کند. سپس برش در جهت چین خوردگی تحتانی خمیده شده و تا بخش جانبی ران کشیده می شود ؛ درست مثل حرف C انگلیسی. از طریق این برش ، تمامی نواحی باسن لیفت می شود.

ریکاروی بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی

انجام جراحی در ناحیه باسن به برخی ملاحظات ویژه در طول دوره ریکاوری نیاز دارد. هر چند درد در حداقل سطح قرار دارد و به راحتی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل است، ولی شما باید دو هفته بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی، از نشستن بر روی باسن خودداری کنید.

در طول این مدت باید به روی شکم یا به پهلو بخوابید. وقتی احساس آمادگی کردید، جراح زیبایی شما، اجازه نشستن را با استفاده از بالشتک های مخصوص دونات صادر می کند. می توانید به جای استفاده از بالشتک دونات، از یک بالش معمولی هم استفاده کرده و آن را در زیر ران خود قرار دهید. این کار با هدف جلوگیری از وارد آمدن فشار به باسن انجام می شود. در حالت نرمال، نشستن، ۸ هفته بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی مجاز خواهد بود. شما می توانید طبق دستورالعمل جراح زیبایی، فعالیت های روزانه خود را یک هفته بعد از جراحی از سر گرفته و ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از روند، به محل کار خود بازگردید.

زندگی بعد از لیفت باسن برزیلی

باس ن برزیلی - راز جراحی

نتایج لیفت باسن برزیلی، برای چندین ماه ماندگار خواهد بود. سلول های چربی که با روش لیپوساکشن برداشت شده اند، بازگشت مجدد به ناحیه نخواهند داشت. سلول های چربی تزریق شده به باسن نیز تا چند سال زنده می مانند. البته، جلوگیری از نوسانات وزن می تواند در حفظ نتیجه به دست آمده بسیار تاثیرگذار باشد. بنابراین سعی کنید وزن شما بعد از جراحی لیفت باسن دستخوش تغییرات و نوسانات شدید نشود. نتیجه نهایی درمان، معمولاً بعد از شش ماه یعنی زمانی که تورم به طور کامل فروکش کرده و زخم ها به خوبی بهبود می یابند، نمایان می شود. در این مدت، انحنای باسن بیشتر شکل گرفته و تناسبات در نیم تنه پایین، شکل بهتری به خود می گیرند.

مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی

دستورالعل های زیر برای به حداقل رساندن درد بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی طراحی شده است:

 1. تورم ، کبودی و بی رنگ شدن بعد از روند جراحی، طبیعی می باشد. مقدار تورم و کبودی در افراد مختلف، متفاوت است.
 2. بی حسی نیز ممکن است به طور موضعی برای چند ماه تجربه شود. این حالت نرمال بوده و به مرور زمان با بازیابی اعصاب، به حالت عادی بازمی گردد.
 3. بیماران باید در روز بعد از جراحی، استراحت کنند چون ممکن است در صورت برخاستن از جا، احساس سرگیجه نمایند. بیمار می تواند صبح روز بعد از روند، فعالیت را آغاز نموده و حرکت کند. برای اجتناب از بروز مشکلات و عوارض جانبی نامطلوب نباید بعد از روند، بخش عمده وقت خود را در تخت خواب سپری کنید.
 4. محدودیت در نشستن یکی دیگر از ویژگی های مربوط به مراقبت های بعد از روند می باشد. به مدت ۴ هفته نشستن بر روی باسن ممنوع می باشد.
 5. در خصوص رژیم غذایی بعد از لیفت باسن برزیلی، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. ولی بهتر است بعد از جراحی، رژیم غذایی تان را با مایعات شروع کنید.
 6. از مصرف زیاد نمک بپرهیزید. مصرف زیاد نمک باعث احتباس آب می شود.
 7. رژیم پر فیبر و پر پروتئین میل کرده و میوه و سبزیجات تازه را در دستور غذایی تان بگنجانید.

زمان بندی دوره بهبودی و نقاهت لیفت باسن برزیلی

 • دو هفته ابتدایی

به سبب آن که نواحی سرینی در انجام امور و فعالیت های روزانه مثل نشستن ، بلند شدن ، راه رفتن و دویدن نقش پر رنگی دارند ، بایستی نسبت به روند بهبودی آن ناحیه عملکرد جدی داشته باشید. این را هم بدانید که ممکن است دوره نقاهت کمی طولانی باشد. بهتر است در نخستین روز از دوره ریکاوری حتما گن مخصوص را بپوشید و به استراحت مطلق بپردازید. برای اینکه در بازه ایم در خال استراحت هستید ، خون همچنان در بدن جریان داشته باشد و منجر به تشکیل لخته خون نگردد ، کمی دست و پاهایتان را حرکت دهید.

از روز دوم به بعد که تا حدی از حالت گیجی به خاطر داروی بیهوشی خارج شده اید و به نسبت روز اول سرحال تر هستید ، بایستی پیاده روی سبک را آغاز کنید. برای پیاده روی لزومی ندارد که حتما بیرون بروید ؛ می توانید اینکار را در محیط خانه هم انجام دهید. هدف از این کار این کمک به گردش خون در بدن و کاهش ورم ها نمود یافته است. این نکته را به خاطر داشته باشید که هنگام بازگشت به خانه ترجیحا به جای نشستن ، روی صندلی عقب دراز بکشید. برای مدتی هنگام تماشای تلویزیون هم همین منوال باشد ؛ یعنی به جای نشستن ، روی شکم دراز بکشید.

طبیعی است که پس از عمل لیفت باسن برزیلی شاهد ورم و کبودی باشید. امکان دارد نواحی از شکم و ران ها هم نیز متورم و کبود شوند. این امر بعد از چند روز یا چند هفته برطرف می شود. پیاده روی در طول روز ، پوشیدن گن و رعایت توصیه های دکتر به شما کمک می کنند تا سریع تر از این مورد رهایی پیدا کنید. بروز درد نیز بعد از عمل هم کاملا معمول است. چند روزی طول می کشد تا درد به طور کامل بهبود پیدا کند. البته دکتر دارو مسکن هم تجویز می کند که می توانید طبق گفته ایشان مصرف کنید. همچنین برای آن که درگیر عفونت نشوید ، باید دوره مصرف آنتی بیوتیک را به پایان برسانید.

عموماً جراحان از افرد می خواهند به به غیر از زمان استفاده از سرویس بهداشتی و خوردن غذا ، مدت ۱۰ روز تا دو هفته ، از نشستن بر روی باسن خودداری کنند. پس از این مقطع زمانی نیز به هنگام شستن ، زیر عضلات همسترینگ یک بالش نرم قرار دهند.

 • هفته سوم تا هشتم بعد از عمل 

تا هشت هفته پس از لیف باسن برزیلی همچنان اجازه ندارید بدون استفاده از بالشتک نرم بنشینید. همچنین از انجام هرکاری که به طور مستقیم ناحیه سرینی را تحت فشار می گذارد ، باید اجتناب نمایید.

در هفته ششم تا هشتم دوره نقاهت ، همواره از گن های کشی استفاده کنید. بدین صورت به فرم گیری بهتر باسن کمک خواهید کرد. تقریبا بعد از پایان یافتن ماه دوم از عمل ، ورم رفته رفته کاهش پیدا می کند و فرم نهایی حاصل از تزریق چربی به باسن مشخص می گردد. اگر می خواهید برنامه ورزشی تان را بعد از عمل لیفت باسن برزیلی شروع کنید ، این را بدانید که باید ۲ تا ۳ ماه از پروسه گذشته باشد.

رابطه جنسی بعد از لیفت باسن برزیلی

خیلی از افراد دوست دارند بدانند که کی می توانند بعد از انجام پروسه مذکور دوباره فعالیت جنسی داشته باشند. در دو هفته اولیه ریکاوری انتظار می رود که با ورم ، کبودی درد در باسن روبرو شوید که البته از اثرهای جانبی نرمال عمل باسن برزیلی هستند. این موارد در شرایط عادی بدون هیچ گونه درمانی نیز خود به خود بر طرف می شوند. البته برای کنترل دردی که در روزهای ابتدایی نمود می یابد می توانید از داروهای مسکن مورد تایید دکتر استفاده کنید. به سبب موارد فوق و همچنین جلوگیری از بد فرم شدن باسن ، جراحان پلاستیک توصیه موکدی دارند که حداقل تا سه هفته فشار زیادی بر باسن وارد نسازید. یعنی بر روی باسن ننشسته و دراز نکشید. اگر بتوانید به مدت طولانی تری این روند را ادامه دهید قطعا بهتر بوده و زودتر از اثرات عمل ریکاوری می شوید. با توجه به موارد فوق الذکر ، در ارتباط با فعالیت های جنسی که عموما ًتحرک زیادی داشته و می توانند به نقاط مختلف بدن از جمله باسن فشار وارد کند ، باید گفت که دست کم تا ۴ الی ۶ هفته باید متوقف شوند. چرا که داشتن رابطه جنسی در هفته های ابتدایی ، جدا از اینکه باعث مرگ سلول های چربی تزریق شده میشوند ، به دلیل درد و ورم موجود هیچ لذتی را برای شما فراهم نمی آورد و حتی باعث تشدید یافتن اثرات می شود.

عوارض لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با روش های جراحی دیگر از قبیل پروتز باسن ، خطرات و عوارض کمتری را به دنبال دارد. علیرغم این ، لیفت باسن برزیلی نیز به دلیل داشتن ماهیت جراحی ، عاری از عوارض نمی باشد که در زیر آنها را مورد اشاره قرار می دهیم:

 • عفونت
 • بر جای ماندن اسکار
 • درد
 • برآمدگی در زیر پوست در نواحی که ساکشن یا تزریق ، انجام شده است.
 • از دست رفتن پوست در ناحیه درمان به دلیل عفونت عمیق
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه ها که می تواند مرگبار باشد. برای کمک در به حداقل رساندن این خطر ، سپردن فرایند به دست یک پزشک ماهر و صاحب تجربه ، امری الزامی محسوب می شود.

هزینه لیفت باسن برزیلی

هزینه لیفت باسن برزیلی - راز جراحی

در زمان بررسی فرایند از بعد هزینه ، بسیار مراقب تبلیغات جراحی ارزان که در نگاه اول ، گزینه هایی خوب و جذاب به نظر می آیند ، باشید. همیشه در یافتن یک جراح خوب و با تجربه ، به اندازه کافی تحقیق کنید. خوشبختانه ، لیفت باسن برزیلی ، یک جراحی گزینشی است که محدودیتی در زمان اجرای آن وجود ندارد ، بنابراین فرصت کافی دارید که با تحقیق درست ، جراح خوب را پیدا کنید. در فرایند ارزیابی هزینه ، فراموش نکنید که کیفیت ارزان نیست.

پزشک در جلسه مشاوره ، فاکتورهای مختلف دخیل در هزینه نهایی درمان را برای شما تشریح کرده و در خصوص هزینه این فرایند درمان ، به شما اطلاع رسانی می کند. پارامترهایی از قبیل محل جغرافیایی مرکز درمان ، شهرت پزشک ، خدمات ارائه شده از سوی مرکز درمان و برخی فاکتورهای دیگر در متغیر بودن هزینه نهایی ، دخیل می باشند.

آیا می دانید چه فاکتورهایی در میزان موفقیت یا عدم موفقیت لیفت باسن برزیلی موثر هستند ؟

برای اینکه نتیجه حاصل از پروسه نامبرده موفقیت آمیز باشد ، بافت چربی تزریق شده باید تغذیه شود. بنابراین باید در بافت هایی تزریق گردد که خون رسانی به آن جا در حد قابل قبولی باشد. چربی ها چنانچه در دیگر بافت های چربی تزریق شوند ، می توانند زنده بمانند اما این احتمال ۹۰ درصدی هم وجود دارد که توسط بافت های چربی محل تزریق ، جذب شوند. چربی برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشد و سریعاً جذب بدن نشود بهتر است در عضلات تزریق گردد ؛ اما دقت داشته باشید که در این شرایط است که ریسک های بعد از پروسه نمود می یابند.

تزریق چربی به باسن اگر که توسط جراح متخصص و به درستی صورت نپذیرد ، به راحتی می تواند باعث پیدایش عوارض شود. یکی از این عارضه ها که عدم موفقیت نتیجه از تزریق چربی را به همراه دارد ، آمبولی چربی است که به سبب وارد نشدن سلول های چربی به محل مناسب و ورود آن ها به جریان خون اتفاق می افتد. وقتی چربی ها به جریان خون راه پیدا کنند ، مسیر عبور خون را در عروق خونی مسدود می سازند. به طور مثال آمبولی چربی در ریه ها باعث می شود که اکسیژن وارد جریان خون نشود و به مغز نرسد ؛ در این شرایط است که سکته اتفاق می افتد.

حجم چربی هایی هم که تزریق می شوند می تواند بر نتیجه نهایی اثراتی داشته باشد. اکثر جراحان تزریق ۳۰۰ میلی لیتر چربی ( کمی کمتر از یک قوطی نوشابه ) را ایمن می دانند. البته برخی از جراحانی که از تجربه زیادی برخوردارند مدعی هستند که می توانند مقادیر بیشتری چربی تزریق کنند.

مقایسه لیفت باسن برزیلی با لیفت باسن اسکالپترا و پروتز باسن

میزان استقبال از داشتن باسن هایی بزرگ و جذاب ، روزبه روز در حال افزایش است. ولی این بدان معنا نیست که گزینه ها برای داشتن باسنی بزرگ و برجسته ، به لیفت باسن برزیلی محدود می شود. گزینه های دیگری نیز وجود دارند که در این بخش از مقاله ، به بررسی و مقایسه آنها با لیفت برزیلی برزیلی خواهیم پرداخت.

لیفت باسن اسکولپترا : اسکولپترا نوعی فیلر پوستی است که برای برجسته کردن پوستی که حجم خود را به دلیل فرایند طبیعی بالا رفتن سن از دست داده است ، مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلر اغلب در درمان چین و چروک های صورت استفاده می شود ، ولی برای استفاده در طول لیفت باسن برزیلی برای به حداکثر رساندن حجم نیز مورد استفاده واقع می شود.

پروتز باسن با ایمپلنت سیلیکون: همانطور که از نام این فرایند مشخص است ، ایمپلنت سیلیکون برای قرار گرفتن در باسن و برجسته شدن آن مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسیجر در مقایسه با لیفت باسن برزیلی بسیار تهاجمی تر است ولی گاهی اوقات ، هر دو فرایند ، باهم به طور همزمان ، مورد استفاده قرار می گیرند. ایمپلنت های سیلیکون خطر نیاز به تعویض در دراز مدت را به همراه دارد.

لیپوساکشن: اگر در ناحیه باسن شما چربی بسیار زیادی وجود داشته باشد ، گاهی پزشک به شما توصیه می کند تا چربی از برخی قسمت ها برداشته شود تا باسن ، گرد تر به نظر برسد. این فرایند تنها بر روی برداشت چربی تمرکز می کند و در آن مانند لیفت باسن برزیلی ، انتقال چربی اتفاق نمی افتد.

نتیجه لیفت باسن برزیلی - راز جراحی

نتیجه لیفت باسن برزیلی

بعد از اجرای پروسیجر لیفت باسن به تکنیک برزیلی ، فیگور به میزان قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند. نواحی اطراف باسن شکل تراش داده شده ای پیدا کرده و انحنا و کانتور بدن ، شکل زنانه تری پیدا می کند. شکل بهبود یافته در اطراف باسن ، شکل تازه و جذابی را به اندام می دهد. لیفت باسن برزیلی نه تنها اندازه باسن را افزایش می دهد بلکه با شکل برجسته تر و بهبود یافته خود ، شکل کلی بدن را نیز ارتقا می دهد.

پس از لیفت باسن برزیلی، بخشی از حجم آن از بین می رود.

در تمام پروسه های تزریق چربی، هیچگاه در مدت طولانی تمام چربی تزریق شده در محل باقی نمی ماند و حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد حین دوره نقاهت توسط بدن جذب می شود. برای به حداقل رساندن این عارضه، پزشکان پیشنهاد می کنند زمان نشستن را تا جای ممکن کم کنید تا به صورت مستقیم فشاری به ناحیه جراحی وارد نشود. در حدود ماه سوم تا ششم ریسک از بین رفتن چربی کاهش می یابد و ظاهر آن برجسته تر و زیباتر می شود.

آیا ورزش می تواند در رسیدن به این هدف به ما کمک کند؟

بسیاری از افراد بنا به دلایل زیادی حاضر نیستند زیر تیغ جراحی بروند و دنبال راهی جایگزین برای آن می گردند. با اینکه می توان برای این منظور از ورزش بهره گرفت، اما باید توجه داشته باشید که تاثیرگذاری این امر نسبت به جراحی بسیار پایین تر است. برای انتخاب ورزشی که بتواند باسن را بزرگ کند، بهتر است به سراغ آن هایی بروید که روی عضلات پا و سُرینی تمرکز دارند. در ادامه برخی از این موارد را معرفی کرده ایم.

 1. اسکوات : هیچ روتین ورزشی برای پایین تنه بدون اسکوات کامل نمی شود. این حرکت جز پاها بخش های دیگری را نیز درگیر و عضلات را فعال می کند. ساده ترین روش برای انجام اسکوات، استفاده از وزن بدن است که بیشتر توسط تازه کارها استفاده می شود. شما با انجام این حرکت وزن خود را روی پاهای خود می اندازید و بدین وسیله به تقویت عضلات و رسیدن به باسن برزیلی نزدیک تر می شوید.
 1. بلند کردن کمر از زمین : اگر این ورزش به درستی انجام شود، فشار روی عضلات همسترینگ وارد می شود و حتی عضلات کمر نیز تقویت می شوند. برای انجام آن ابتدا روی زمین دراز بکشید، دست ها را کنار خود قرار داده و زانوها را طوری خم کنید که کف پاها روی زمین باشند. سپس لگن را به سمت بالا حرکت دهید و چند ثانیه نگه دارید.
 1. بالا رفتن از پله : غیر از اسکوات، این حرکت هم می تواند عضلات سرینی و همسترینگ را قوی کند. برای این کار می توانید از پله های واقعی استفاده کنید یا اینکه در مقابل جسمی که سطح بالاتری از زمین دارد قرار بگیرید، یکی از پاها را روی آن بگذارید و خود را به بالا بکشید. بعد جای پاها را با هم عوض کرده و تکرار کنید.
 1. کاردیو : اگر می خواهید حجم باسن برزیلی را افزایش دهید، سعی کنید در روتین خود کاردیو را بگنجانید. این ورزش عضلات باسن را سفت می کند و به آن حالت می بخشد.

غیر از موارد ذکر شده، یک رژیم خوب هم می تواند به این امر کمک شایانی کند. برای رسیدن به تناسب اندام سی درصد ورزش و هفتاد درصد رژیم تاثیرگذار است، مخصوصا اگر به دنبال رسیدن به باسن برزیلی باشید. در این روند باید از غذاهایی که پروتئین، چربی های سالم و مقدار مناسبی کربوهیدرات دارند استفاده کنید.

اما همیشه این ورزش ها جواب نمی دهند یا مدت زمان زیادی لازم دارند. در این صورت می توانید هر زمان از جراحی لیفت باسن برزیلی کمک بگیرید.

مقدار چربی قابل تزریق در لیفت باسن برزیلی

تعیین میزان چربی قابل انتقال به ناحیه باسن ، به صلاحدید پزشک وابسته است. پزشک با انجام بررسی های لازم ، ظرفیت بافت نرم باسن شما را مشخص کرده و در این فرایند ، اهداف شما را نیز مد نظر قرار می دهد. در بیشتر موارد ، مقدار چربی قابل تزریق که می تواند در شکل ظاهری باسن ، تغییر مطلوب را ایجا کند ، ۲۵۰ الی ۳۰۰ سی سی می باشد.

پس از عمل لیفت باسن با تزریق چربی ، چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد :

گاهی اوقات افراد به خاطر مراقبت نکردن درست از خود بعد از لیفت باسن برزیلی ممکن است شاهد علائم ناخوشایندی در خود باشند که ممکن است نشان دهنده پیدایش عوارض باشند. اگر متوجه نشانه های ذیل در خود شدید ، در سریع ترین زمان به پزشک خود رجوع نمایید :

 • تب ، التهاب و قرمزی در محل جراحی ، حساس شدن به دما بالا و خروج ترشحات غیر طبیعی همگی از نشانه های عفونت هستند ؛ در صورت بروز باید سریع نزد دکتر بروید.
 • خونریزی شدید از ناحیه بخیه و پانسمان شده
 • تشدید یافتن درد
 • بروز مشکلات تنفسی و درد د قفسه سینه
 • متورم شدن پا و درد آن ناحیه

پوشیدن گن بعد از عمل لیفت باسن برزیلی

پوشیدن گن بعد از عمل لیفت باسن برزیلی - راز جراحی

در راستای بازگشت به خانه بعد از انجام عمل ، به شما توصیه می شود که به طور دقیق دستورالعمل های مراقبتی را انجام دهید. در میان مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی ، پوشیدن گن از اهمیت خاصی برخوردار است. نقش گن طبی در دوره ریکاوری کاهش دادن ورم و کبودی و کمک به فرم گیری بهتر باسن است. دکتر تزریق چربی به باسن از شما می خواهد به مدت ۳ هفته بدون وقفه از این گن ها استفاده کنید. در هفته های بعدی با نظر پزشک مدت زمان پوشیدن گن می تواند برای هر فرد متغیر باشد. هر چند نکته مذکور ساده به نظر می رسد ، اما برای برخی افراد پوشیدن یک لباس فشرده آن هم به طور مداوم می تواند باعث اذیت و ناراحتی آنان شود. هنگام تهیه گن طبی سعی کنید از با کیفیت ترین نوع آن استفاده کنید و سایز آن نیز باید مناسب باشد. عدم تناسب اندازه گن ممکن است تاثیر منفی بر ظاهر جدید باسن بگذارد.

روش های دیگر بزرگ کردن باسن خطرناک هستند؟

برای بزرگ کردن این عضو ، راه های دیگری مثل تزریق سیلیکون وجود دارد که به صورت مستقیم به باسن تزریق می شوند و جایگزین ارزان تر جراحی می باشند. هرچند باید توجه داشته باشید این ارزان بودن می تواند برای شما گران تمام شود. این تزریق ها امن نیستند ، زیرا می توانند به دیگر مناطق بدن سرایت کنند و عوارض زیان باری داشته باشند. در صورتی که به دنبال بزرگ کردن باسن خود هستید ، بهتر است به سراغ روش هایی مثل عمل باسن برزیلی یا پروتز بروید. در این قسمت توضیح بیشتری در این مورد داده ایم.

خطرات تزریق هیدروژل و سیلیکون به باسن

این مواد نه تنها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید نشده اند ، بلکه نا امن و خطرناک اعلام شده اند. موادی که در بیشتر موارد برای بزرگ کردن باسن استفاده می شوند ، هیدروژل و سیلیکون هستند که می توانند به راحتی به دیگر بخش های بدن سرایت کنند و منجر به بروز توده های گرانولوم شوند. دیگر عوارض شامل عفونت ، ایجاد اسکار ، بد ریختی و در مواردی سکته می شود. در صورتی که یک پزشک ماهر و حرفه ای را انتخاب نکرده باشید ، حتی ممکن است این مواد به درون رگ های خونی تزریق شوند و به قلب راه پیدا کنند.

توجه داشته باشید سیلیکون و دیگر موادی که تزریق می شوند معمولا استریل نیستند و به همین دلیل هم خود ماده و هم تجهیزات می توانند منجر به عفونت های شدید شوند. این مواد نرم هستند و در یک مکان باقی نمی مانند ، به همین دلیل برجستگی های سفتی به نام گرانولوم روی بدن بیمار تشکیل می شود. همانطور که ذکر شد در صورتی که این ماده به درون رگ تزریق شود ، می تواند به قلب یا ریه ها سفر کند و منجر به عواقب جبران ناپذیری شود ؛ بنابراین توصیه بر این است که از روش های مطمئن تری مثل لیفت باسن برزیلی بهره بگیرید.

در صورتی که پیش از این تزریق  هیدروژل یا سیلیکون را انجام داده اید ، شاید این سوال را در ذهن داشته باشید که می توان این مواد را از بدن خارج کرد؟ متاسفانه باید گفت بیرون آوردن این مواد ضرر بیشتری دارد ؛ زیرا می تواند منجر به تشکیل اسکار و یا پخش شدن آن در بدن شود. این امر ریسک بروز عوارض جانبی را بالا می برد. توصیه می شود برای اطلاع از اینکه چه راه کاری باید پیش گرفته شود و نتیجه تزریق چیست ، به یک جراح حاذق مراجعه نمایید.

تزریق فیلر به باسن

با اینکه اکثر موادی که به باسن تزریق می شوند امنیت ندارند ، اما فیلرهای پوستی از این قاعده مستثنا هستند. این مواد توسط جراحان و درماتولوژیست ها مورد استفاده قرار می گیرند. مواد استفاده شده در این فیلرها بسته به برند متفاوت است ، اما تمامی آن ها به افزایش حجم کمک شایانی می کنند. تنها مشکل این فیلرها ، این است که این دست از فیلرها بعد از چند ماه تاثیر خود را از دست می دهند و برای حفظ نتیجه ، نیاز است تا هر سال آن را تمدید نمایید. همچنین فیلر نمی تواند به اندازه لیفت باسن برزیلی به ناحیه مورد نظر حجم دهد.

سوالات متداول درباره لیفت باسن برزیلی

ماندگاری نتیجه لیفت باسن برزیلی چقدر است؟

مادامی که شما یک لایف استایل یا سبک زندگی سالم را دنبال کنید و وزن خود را در دامنه نرمال نگه دارید ، نتیجه به دست آمده از لیفت باسن برزیلی تان ، ماندگار خواهد بود. البته این احتمال نیز وجود دارد که چربی تزریق شده توسط بدن جذب شود ولی در اکثر موارد حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد سلول های چربی ، زنده می مانند.

چه زمان می توان ورزش را بعد از لیفت باسن برزیلی از سر گرفت؟

شما می توانید دو الی سه هفته بعد از پروسیجر ، پیاده روی و فعالیت های سبک را آغاز کنید. در بیشتر موارد ، پزشک از شما می خواهد تا به مدت ۶ الی ۸ هفته بعد از فرایند ، فعالیت های فیزیکی سنگین را به تعویق بیاندازید. به این ترتیب ، چربی تزریق شده فرصت کافی برای پایدار شدن برای دستیابی به نتیجه مطلوب را پیدا خواهد کرد.

چه مدت بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی می توان نشست؟

پزشک به شما آموزش می دهد که از بالش های مخصوص به مدت حداقل ۸ هفته در زمان نشستن استفاده کنید تا دوره ریکاوری ، بدون بروز هر گونه مشکل ، به شکلی هموار ، سپری شود. نشستن بر روی باسن در مدت کوتاهی بعد از فرایند ، باعث ایجاد اختلال در فرایند انتقال چربی خواهد شد.

آیا می توانیم بعد از عمل لیفت باسن برزیلی باردار شویم ؟

اصولا یکی از سوالات مشترک متقاضیان عمل های زیبایی بدن ، مسئله بارداری است. کسانی که می خواهند عمل BBL انجام دهند هم از دکتر خود این سوال را می پرسند. به عنوان یک جواب کلی باید بگوییم که بله ، بعد از لیفت باسن برزیلی مشکلی برای بچه دار شدن نخواهید داشت. اگر ریکاوری شما به پایان رسیده باشد و به طور کامل بهبود یافته باشید ، هیچ عامل ریسکی شما را از باردار شدن منع نمی سازد.  اگرچه احتمال بروز کمی تغییر در فرم جدید باسن به سبب بارداری و زایمان را نمی توان نادیده گرفت. عموماً باسن ها خیلی تحت تاثیر پروسه حاملگی قرار نمی گیرند. اما به سبب اضافه وزن بارداری ، نواحی که از آن ها چربی های تزریقی خارج شده اند ، ممکن است دست خوش تغییراتی شوند. در اکثر زنانی که بعد از لیفت باسن برزیلی ، باردار شده اند ، تغییر حالت چندانی در فرم باسن آن ها دیده نشده است

دانلود باسن برزیلی – PDF

منابع :

www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/brazilian-butt-lift

lagrassomd.com/blog/benefits-of-a-brazilian-butt-lift

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

3.9 9 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
2 سال قبل

سلام
هزینه تقریبی لیفت باسن برزیلی چقدر هست

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

لیزر موهای زائد ۱۰۰% خلاصی از موی زائد

لیزر موهای زائد ۱۰۰% خلاصی از موی زائد

لیزر موهای زائد یکی از پنج درمان زیبایی برتر در سراسر دنیا می باشد. سالانه هزاران زن و مرد، این روش ماندگار زدودن موهای زائد را برای خلاصی از شر موهای زائد مورد استفاده قرار می دهند. رشد موهای زائد می تواند در اثر تغییرات هورمونی، دارویی، ژنتیکی و عوامل دیگر رخ دهد....