| خانه 4 بلاگ 4 باسن برزیلی

باسن برزیلی

اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۲ دیدگاه ها

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با انجام پروتز باسن اقدام به بزرگ و خوش فرم کردن باسن خود می کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و جامعی درباره باسن برزیلی و راه های داشتن این نوع باسن را با شما در میان می گذاریم.

باسن برزیلی - راز جراحی

جراحی باسن برزیلی که تحت عنوان لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می شود، بدون استفاده از ایمپلنت، اندازه باسن را بزرگ تر کرده و شکل آن را بهبود می بخشد. در این فرایند، چربی با استفاده از روند عمل لیپوساکشن ، از پهلو ها، شکم، پایین کمر یا ران ها گرفته می شود و بخش از آن پس از اجرای مراحل پالایش، به صورت استراتژیک، در باسن تزریق می شود.

یک جراح ماهر می تواند با استفاده از لیفت باسن برزیلی، تناسب کل نیم تنه پایینی را بهبود بخشیده و به بیمار در رهایی یافتن از بخشی از چربی در نواحی نامطلوب، کمک کند. نتایج به دست آمده از این روند زیبایی برای چندین سال ماندگار می باشد در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات راز جراحی به بررسی دقیق این عمل جراحی زیبایی می پردازیم پس با ما همراه باشید.

هدف از انجام لیفت باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن یک بیمار، تا حد زیادی به فاکتورهای ژنتیکی وابسته است. ساختار اسکلتی بدن شما و نحوه ذخیره سازی چربی توسط بدن، شکل ظاهری نیم تنه پایین تان را تحت تاثیر قرار می دهد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند به دستیابی به یک وزن بدن سالم و قوی شدن ماهیچه ها کمک کند، ولی بسیاری از افرادی که به ورزش و رژیم غذایی خود اهمیت می دهند، از شکل باسن خود راضی نیستند.

لیفت باسن برزیلی می تواند به تاثیرات ژنتیکی داشتن باسن صاف یا کوچک، غلبه کند. این روند زیبایی باسن و ناحیه اطراف آن را شکل می دهد. لیفت باسن با اهداف زیر انجام می شود:

 • بهبود انحنای نیم تنه پایینی
 • کاهش توده های چربی در ران ها یا شکم در حین افزایش حجم باسن
 • ایجاد ظاهری جوان تر و خوشایند تر در باسن
 • بهبود تناسب کلی از طریق ایجاد تعادل بین دو نیم تنه بالا و پایین

آیا من داوطلب خوبی برای لیفت باسن برزیلی هستم؟

لیفت باسن برزیلی ، یک گزینه فوق العاده برای بهبود شکل و اندازه باسن می باشد. البته برخی بیماران در شرایط بهتری برای بهره مند شدن از روند، قرار دارند. داشتن انتظارات منطقی از جراحی، ریکاوری و نتیجه درمان، یکی از شرایط الزامی محسوب می شود. به طور کلی افراد دارای شرایط داوطلبی خوب برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت باسن برزیلی، دارای ویژگی های زیر می باشند:

 • خواهان بزرگ کردن باسن بدون ایمپلنت هستند.
 • دارای خاصیت ارتجاعی پوست خوب در باسن خود می باشند.
 • دارای ذخایر چربی کافی در نواحی دیگر بدن، جهت برداشت و استفاده در فرایند لیفت باسن برزیلی می باشند.
 • می توانند در طول مدت بهبود، از نشستن مستقیم بر روی باسن خودداری کنند.

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با پروتز باسن

یک مزیت مهم جراحی لیفت باسن برزیلی این است که اندازه باسن را بدون نیاز به ایمپلنت افزایش می دهد. در دستان یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر، این روند، خطر بروز مشکلات و عوارض جانبی خطرناک را به همراه نداشته و می تواند شکل ظاهری باسن را به شکلی طبیعی، بهبود بخشد.

البته اگر لاغر هستید و ذخایر چربی تان برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت باسن برزیلی، کافی نمی باشد، پروتز باسن با استفاده از ایمپلنت، گزینه مناسب برای شما خواهد بود.

انتخاب جراح لیفت باسن برزیلی

جراحی لیفت باسن برزیلی یک پروسیجر پیچیده می باشد که باید به دستان یک جراح با تجربه که از نگاه بسیار هنری برخوردار بوده و به جزئیات روند احاطه کامل داشته باشد، انجام پذیرد.

در زمان مشاوره با جراحان بالقوه خود، از آنها درباره تعداد دفعات انجام این روند جراحی سوال کنید. عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران پزشک منتخب خود را مشاهده کنید. این کار به شما کمک می کند تا در خصوص سبک و کیفیت کار جراح مورد نظرتان، کسب ایده نمایید.

جراحی لیفت باسن برزیلی شامل چه بخش هایی است؟

مراحل پایه جراحی لیفت باسن برزیلی عبارتند از:

 1. برداشتن چربی از نواحی دهنده مثل شکم، ران ها، پهلو با استفاده از فرایند لیپوساکشن
 2. پالایش و خالص سازی چربی استخراج شده و آماده کردن آن برای انتقال
 3. تزریق چربی به نقاط ویژه در باسن بمنظور افزایش دادن حجم و بهبود شکل آن
 4. این جراحی اغلب بر یک مبنای سرپایی انجام می شود و می توان آن را تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد.

چگونگی انجام مراحل لیفت باسن برزیلی

مرحله یک : عموما عمل لیفت باسن برزیلی  تحت بیهوشی عمومی به انجام می رسد. اما در مواقعی که حجم کمتری از چربی قرار است ساکشن شود ، انجام این پروسه تحت بی حسی موضعی نیز امکان پذیر است. امکان دارد از شما بخواهند پیش از عمل داروی ضد تهوع مصرف کنید ؛ خصوصاً اگر داروهای بی حسی و بیهوشی باعث ایجاد حالت تهوع در شما می شوند.

مرحله دو : بعد از اینکه در حد قابل قبولی تحت تاثیر داروی بی حسی یا بیهوشی قرار گرفتید ، جراح برای ساکشن کردن چربی ها از نقاط مختلف بدن اقدام می کند. معمولاً دکتر عمل لیفت باسن برزیلی با روش لیپوساکشن توده های چربی مورد نیاز را از نواحی همچون پهلوها ، شکم و ران ها خارج می سازد. روش لیپوساکشن هم به این صورت است که جراح در نقاط مورد نظر برش هایی را ایجاد می کند و بعد از آن از طریق لوله های توخالی که به آن ها کانولا می گویند ، بافت های چربی جدا شده را از بدن بیرون می کشند.

مرحله سه : پس از این که حجم چربی به میزان کافی خارج گردید ، پیش از این که به باسن تزریق شوند ، باید خالص سازی گردند. بدین صورت که این چربی ها به مدت معین در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرند تا ناخالصی های آن جدا شوند و به اصطلاح تصفیه گردند. بعد از آن چربی ها آماده تزریق می شوند.

مرحله چهار : جراح ، چربی های فراوری شده را در نقاط مختلفی از باسن تزریق می کند تا شکل گرد و برجسته ای برای آن ایجاد نماید. به منظور انتقال چربی به باسن تقریبا سه الی پنج برش در نواحی اطراف آن ایجاد می شود.

مرحله پنج : آخر سر برش های محل برداشت و محل تزریق چربی با نخ بخیه به طور کامل بسته می شوند. سپس جراح یک گن یا بانداژ فشرده ای را بر روی قسمت های مختلف پوست که تحت عمل قرار رفته اند ، قرار می دهد تا ریسک خونریزی از محل برش ها کاهش یابد.

قبل از عمل لیفت باسن برزیلی چه اقداماتی لازم است ؟

مثل هر عمل زیبایی دیگر در قدم اول می بایست جهت ویزیت و مشاوره به جراح مورد نظر خود مراجعه کنید. در تایم مشاوره دکتر یک معاینه کلی انجام می دهد و حالت باسن شما و ایراداتی که دارد را بررسی می کند. لازم است خواسته های خودتان یعنی فرم مورد نظرتان و سایزی که می خواهید را به جراح بگویید تا او بتواند در امر تصمیم گیری به شما کمک کند. حتی می توانید عکس هایی را به عنوان نمونه با خود ببرید و آن ها را به دکتر نشان دهید تا مطمئن شوید خواسته هایتان را به طور دقیق به او اعلام کرده اید. البته دکتر صرفا با تمام گفته های شما موافقت نمی کند. اگر چیزی که شما از عمل لیفت باسن برزیلی انتظار دارید غیر منطقی باشد ، حتما این مورد را به شما گوشزد می کند.

برای اینکه سلامتی شما به خطر نیفتد باید پرونده پزشکی تان را با جزئیات کامل در اختیار جراح پلاستیک قرار دهید. منظور از پرونده و پیشینه پزشکی موارد زیر است :

 • سابقه ابتلا به هر گونه بیماری های خاص یا بیماری زمینه ای
 • سابقه قرارگیری تحت روندهای درمانی همچون شیمی درمانی ، پرتو درمانی و غیره
 • جراحی هایی که در گذشته انجام داده اید.
 • داروهایی که مصرف می کردید یا می کنید و علت استفاده از آن ها
 • حساسیت های دارویی

بعد از آن که کلیه موارد فوق بررسی شد ، زمانی برای عمل معین می شود و جراح از شما می خواهد پیش از پروسه غذا سالم مصرف کرده  و به میزان کافی استراحت داشته باشید. همچنین بر اساس گفته های شما اگر دارویی مصرف می کنید که ریسک خطر را حین انجام فرایند یا بعد از آن بالا می برد ، پزشک در روند مصرف آن ها تغییری ایجاد می کند.

از آن جایی که مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی حساس بوده و باید به نحو درست انجام شوند ، در جلسه مشاوره دکتر جوانب مختلف عمل را به شما می گوید و از شما می خواهد خود را برای دوره ریکاوری آماده کنید.

ریکاروی بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی

انجام جراحی در ناحیه باسن به برخی ملاحظات ویژه در طول دوره ریکاوری نیاز دارد. هر چند درد در حداقل سطح قرار دارد و به راحتی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل است، ولی شما باید دو هفته بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی، از نشستن بر روی باسن خودداری کنید.

در طول این مدت باید به روی شکم یا به پهلو بخوابید. وقتی احساس آمادگی کردید، جراح زیبایی شما، اجازه نشستن را با استفاده از بالشتک های مخصوص دونات صادر می کند. می توانید به جای استفاده از بالشتک دونات، از یک بالش معمولی هم استفاده کرده و آن را در زیر ران خود قرار دهید. این کار با هدف جلوگیری از وارد آمدن فشار به باسن انجام می شود. در حالت نرمال، نشستن، ۸ هفته بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی مجاز خواهد بود.

شما می توانید طبق دستورالعمل جراح زیبایی، فعالیت های روزانه خود را یک هفته بعد از جراحی از سر گرفته و ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از روند، به محل کار خود بازگردید.

زندگی بعد از لیفت باسن برزیلی

نتایج لیفت باسن برزیلی، برای چندین ماه ماندگار خواهد بود. سلول های چربی که با روش لیپوساکشن برداشت شده اند، بازگشت مجدد به ناحیه نخواهند داشت. سلول های چربی تزریق شده به باسن نیز تا چند سال زنده می مانند. البته، جلوگیری از نوسانات وزن می تواند در حفظ نتیجه به دست آمده بسیار تاثیرگذار باشد. بنابراین سعی کنید وزن شما بعد از جراحی لیفت باسن دستخوش تغییرات و نوسانات شدید نشود.

نتیجه نهایی درمان، معمولاً بعد از شش ماه یعنی زمانی که تورم به طور کامل فروکش کرده و زخم ها به خوبی بهبود می یابند، نمایان می شود. در این مدت، انحنای باسن بیشتر شکل گرفته و تناسبات در نیم تنه پایین، شکل بهتری به خود می گیرند.

مزایای لیفت باسن برزیلی

 1. بهبود تناسب بین بخش های بدن در نیم تنه پایینی
 2. کاهش توده چربی در نواحی نامطلوب از قبیل شکم، پهلو، کمر و ران ها
 3. خلق یک نتیجه طبیعی در احساس و شکل ظاهری در باسن
 4. قابلیت مشاهده سریع نتایج
 5. برازنده تر بودن لباس بر روی بدن
 6. بی خطر بودن روند در مقایسه با جراحی پروتز باسن

مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی

دستورالعل های زیر برای به حداقل رساندن درد بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی طراحی شده است:

تورم ، کبودی و بی رنگ شدن بعد از روند جراحی، طبیعی می باشد. مقدار تورم و کبودی در افراد مختلف، متفاوت است.

بی حسی نیز ممکن است به طور موضعی برای چند ماه تجربه شود. این حالت نرمال بوده و به مرور زمان با بازیابی اعصاب، به حالت عادی بازمی گردد.

بیماران باید در روز بعد از جراحی، استراحت کنند چون ممکن است در صورت برخاستن از جا، احساس سرگیجه نمایند. بیمار می تواند صبح روز بعد از روند، فعالیت را آغاز نموده و حرکت کند. برای اجتناب از بروز مشکلات و عوارض جانبی نامطلوب نباید بعد از روند، بخش عمده وقت خود را در تخت خواب سپری کنید.

محدودیت در نشستن یکی دیگر از ویژگی های مربوط به مراقبت های بعد از روند می باشد. به مدت ۴ هفته نشستن بر روی باسن ممنوع می باشد.

در خصوص رژیم غذایی بعد از لیفت باسن برزیلی، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. ولی بهتر است بعد از جراحی، رژیم غذایی تان را با مایعات شروع کنید.

از مصرف زیاد نمک بپرهیزید. مصرف زیاد نمک باعث احتباس آب می شود.

رژیم پر فیبر و پر پروتئین میل کرده و میوه و سبزیجات تازه را در دستور غذایی تان بگنجانید.

رابطه جنسی بعد از لیفت باسن برزیلی

خیلی از افراد دوست دارند بدانند که کی می توانند بعد از انجام پروسه مذکور دوباره فعالیت جنسی داشته باشند. در دو هفته اولیه ریکاوری انتظار می رود که با ورم ، کبودی درد در باسن روبرو شوید که البته از اثرهای جانبی نرمال عمل باسن برزیلی هستند. این موارد در شرایط عادی بدون هیچ گونه درمانی نیز خود به خود بر طرف می شوند. البته برای کنترل دردی که در روزهای ابتدایی نمود می یابد می توانید از داروهای مسکن مورد تایید دکتر استفاده کنید. به سبب موارد فوق و همچنین جلوگیری از بد فرم شدن باسن ، جراحان پلاستیک توصیه موکدی دارند که حداقل تا سه هفته فشار زیادی بر باسن وارد نسازید. یعنی بر روی باسن ننشسته و دراز نکشید. اگر بتوانید به مدت طولانی تری این روند را ادامه دهید  قطعا بهتر بوده و زودتر از اثرات عمل ریکاوری می شوید. با توجه به موارد فوق الذکر ، در ارتباط با فعالیت های جنسی که عموما ً تحرک زیادی داشته و می توانند به نقاط مختلف بدن از جمله باسن فشار وارد کند ، باید گفت که دست کم تا ۴ الی ۶ هفته باید متوقف شوند. چرا که داشتن رابطه جنسی در هفته های ابتدایی ، جدا از اینکه باعث مرگ سلول های چربی تزریق شده میشوند ، به دلیل درد و ورم موجود هیچ لذتی را برای شما فراهم نمی آورد و حتی باعث تشدید یافتن اثرات می شود.

عوارض لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با روش های جراحی دیگر از قبیل پروتز باسن ، خطرات و عوارض کمتری را به دنبال دارد. علیرغم این ، لیفت باسن برزیلی نیز به دلیل داشتن ماهیت جراحی ، عاری از عوارض نمی باشد که در زیر آنها را مورد اشاره قرار می دهیم:

 • عفونت
 • بر جای ماندن اسکار
 • درد
 • برآمدگی در زیر پوست در نواحی که ساکشن یا تزریق ، انجام شده است.
 • از دست رفتن پوست در ناحیه درمان به دلیل عفونت عمیق
 • آمبولی چربی در قلب یا ریه ها که می تواند مرگبار باشد. برای کمک در به حداقل رساندن این خطر ، سپردن فرایند به دست یک پزشک ماهر و صاحب تجربه ، امری الزامی محسوب می شود.

هزینه لیفت باسن برزیلی

در زمان بررسی فرایند از بعد هزینه ، بسیار مراقب تبلیغات جراحی ارزان که در نگاه اول ، گزینه هایی خوب و جذاب به نظر می آیند ، باشید. همیشه در یافتن یک جراح خوب و با تجربه ، به اندازه کافی تحقیق کنید. خوشبختانه ، لیفت باسن برزیلی ، یک جراحی گزینشی است که محدودیتی در زمان اجرای آن وجود ندارد ، بنابراین فرصت کافی دارید که با تحقیق درست ، جراح خوب را پیدا کنید. در فرایند ارزیابی هزینه ، فراموش نکنید که کیفیت ارزان نیست.

پزشک در جلسه مشاوره ، فاکتورهای مختلف دخیل در هزینه نهایی درمان را برای شما تشریح کرده و در خصوص هزینه این فرایند درمان ، به شما اطلاع رسانی می کند.

پارامترهایی از قبیل محل جغرافیایی مرکز درمان ، شهرت پزشک ، خدمات ارائه شده از سوی مرکز درمان و برخی فاکتورهای دیگر در متغیر بودن هزینه نهایی ، دخیل می باشند.

آیا می دانید چه فاکتورهایی در میزان موفقیت یا عدم موفقیت لیفت باسن برزیلی موثر هستند ؟

برای اینکه نتیجه حاصل از پروسه نامبرده موفقیت آمیز باشد ، بافت چربی تزریق شده باید تغذیه شود. بنابراین باید در بافت هایی تزریق گردد که خون رسانی به آن جا در حد قابل قبولی باشد. چربی ها چنانچه در دیگر بافت های چربی تزریق شوند ، می توانند زنده بمانند اما این احتمال ۹۰ درصدی هم وجود دارد که توسط بافت های چربی محل تزریق ، جذب شوند. چربی برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشد و سریعاً جذب بدن نشود بهتر است در عضلات تزریق گردد ؛ اما دقت داشته باشید که در این شرایط است که ریسک های بعد از پروسه نمود می یابند.

تزریق چربی به باسن اگر که توسط جراح متخصص و به درستی صورت نپذیرد ، به راحتی می تواند باعث پیدایش عوارض شود. یکی از این عارضه ها که عدم موفقیت نتیجه از تزریق چربی را به همراه دارد ، آمبولی چربی است که به سبب وارد نشدن سلول های چربی به محل مناسب و ورود آن ها به جریان خون اتفاق می افتد. وقتی چربی ها به جریان خون راه پیدا کنند ، مسیر عبور خون را در عروق خونی مسدود می سازند. به طور مثال آمبولی چربی در ریه ها باعث می شود که اکسیژن وارد جریان خون نشود و به مغز نرسد ؛ در این شرایط است که سکته اتفاق می افتد.

حجم چربی هایی هم که تزریق می شوند می تواند بر نتیجه نهایی اثراتی داشته باشد. اکثر جراحان تزریق ۳۰۰ میلی لیتر چربی ( کمی کمتر از یک قوطی نوشابه ) را ایمن می دانند. البته برخی از جراحانی که از تجربه زیادی برخوردارند مدعی هستند که می توانند مقادیر بیشتری چربی تزریق کنند.

مقایسه لیفت باسن برزیلی با لیفت باسن اسکالپترا و پروتز باسن

میزان استقبال از داشتن باسن هایی بزرگ و جذاب ، روزبه روز در حال افزایش است. ولی این بدان معنا نیست که گزینه ها برای داشتن باسنی بزرگ و برجسته ، به لیفت باسن برزیلی محدود می شود. گزینه های دیگری نیز وجود دارند که در این بخش از مقاله ، به بررسی و مقایسه آنها با لیفت باسن برزیلی خواهیم پرداخت.

لیفت باسن اسکولپترا . اسکولپترا نوعی فیلر پوستی است که برای برجسته کردن پوستی که حجم خود را به دلیل فرایند طبیعی بالا رفتن سن از دست داده است ، مورد استفاده قرار می گیرد. این فیلر اغلب در درمان چین و چروک های صورت استفاده می شود ، ولی برای استفاده در طول لیفت باسن برزیلی برای به حداکثر رساندن حجم نیز مورد استفاده واقع می شود.

پروتز باسن با ایمپلنت سیلیکون . همانطور که از نام این فرایند مشخص است ، ایمپلنت سیلیکون برای قرار گرفتن در باسن و برجسته شدن آن مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسیجر در مقایسه با لیفت باسن برزیلی بسیار تهاجمی تر است ولی گاهی اوقات ، هر دو فرایند ، باهم به طور همزمان ، مورد استفاده قرار می گیرند.

ایمپلنت های سیلیکون خطر نیاز به تعویض در دراز مدت را به همراه دارد.

لیپوساکشن . اگر در ناحیه باسن شما چربی بسیار زیادی وجود داشته باشد ، گاهی پزشک به شما توصیه می کند تا چربی از برخی قسمت ها برداشته شود تا باسن ، گرد تر به نظر برسد. این فرایند تنها بر روی برداشت چربی تمرکز می کند و در آن مانند لیفت باسن برزیلی ، انتقال چربی اتفاق نمی افتد.

نتیجه لیفت باسن برزیلی - راز جراحی

نتیجه لیفت باسن برزیلی

بعد از اجرای پروسیجر لیفت باسن برزیلی ، فیگور به میزان قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند. نواحی اطراف باسن شکل تراش داده شده ای پیدا کرده و انحنا و کانتور بدن ، شکل زنانه تری پیدا می کند. شکل بهبود یافته در اطراف باسن ، شکل تازه و جذابی را به اندام می دهد. لیفت باسن برزیلی نه تنها اندازه باسن را افزایش می دهد بلکه با شکل برجسته تر و بهبود یافته خود ، شکل کلی بدن را نیز ارتقا می دهد.

ماندگاری نتیجه لیفت باسن برزیلی چقدر است؟

مادامی که شما یک لایف استایل یا سبک زندگی سالم را دنبال کنید و وزن خود را در دامنه نرمال نگه دارید ، نتیجه به دست آمده از لیفت باسن برزیلی تان ، ماندگار خواهد بود. البته این احتمال نیز وجود دارد که چربی تزریق شده توسط بدن جذب شود ولی در اکثر موارد حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد سلول های چربی ، زنده می مانند.

چه زمان می توان ورزش را بعد از لیفت باسن برزیلی از سر گرفت؟

شما می توانید دو الی سه هفته بعد از پروسیجر ، پیاده روی و فعالیت های سبک را آغاز کنید. در بیشتر موارد ، پزشک از شما می خواهد تا به مدت ۶ الی ۸ هفته بعد از فرایند ، فعالیت های فیزیکی سنگین را به تعویق بیاندازید. به این ترتیب ، چربی تزریق شده فرصت کافی برای پایدار شدن برای دستیابی به نتیجه مطلوب را پیدا خواهد کرد.

چه مدت بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی می توان نشست؟

پزشک به شما آموزش می دهد که از بالش های مخصوص به مدت حداقل ۸ هفته در زمان نشستن استفاده کنید تا دوره ریکاوری ، بدون بروز هر گونه مشکل ، به شکلی هموار ، سپری شود. نشستن بر روی باسن در مدت کوتاهی بعد از فرایند ، باعث ایجاد اختلال در فرایند انتقال چربی خواهد شد.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت تجربه موارد زیر لازم است با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تجربه کردن علائم عفونت از قبیل تب ، قرمز شدن ناحیه درمان ، تخلیه ترشحات غیر طبیعی از محل ایجاد برش
 • خونریزی شدید از محلی که برش در آن ایجاد شده است.
 • تشدید شدن درد علیرغم مصرف داروهای مسکن
 • احساس تنگی نفس و درد در ناحیه قفسه سینه
 • متورم شدن ناحیه درمان به شکلی نا متقارن

مقدار چربی قابل تزریق در لیفت باسن برزیلی

تعیین میزان چربی قابل انتقال به ناحیه باسن ، به صلاحدید پزشک وابسته است. پزشک با انجام بررسی های لازم ، ظرفیت بافت نرم باسن شما را مشخص کرده و در این فرایند ، اهداف شما را نیز مد نظر قرار می دهد.

در بیشتر موارد ، مقدار چربی قابل تزریق که می تواند در شکل ظاهری باسن ، تغییر مطلوب را ایجا کند ، ۲۵۰ الی ۳۰۰ سی سی می باشد.

پوشیدن گن بعد از عمل لیفت باسن برزیلی

در راستای بازگشت به خانه بعد از انجام عمل ، به شما توصیه می شود که به طور دقیق دستورالعمل های مراقبتی را انجام دهید. در میان مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی ، پوشیدن گن از اهمیت خاصی برخوردار است. نقش گن طبی در دوره ریکاوری کاهش دادن ورم و کبودی و کمک به فرم گیری بهتر باسن است. دکتر تزریق چربی به باسن از شما می خواهد به مدت ۳ هفته بدون وقفه از این گن ها استفاده کنید. در هفته های بعدی با نظر پزشک مدت زمان پوشیدن گن می تواند برای هر فرد متغیر باشد. هر چند نکته مذکور ساده به نظر می رسد ، اما برای برخی افراد پوشیدن یک لباس فشرده آن هم به طور مداوم می تواند باعث اذیت و ناراحتی آنان شود. هنگام تهیه گن طبی سعی کنید از با کیفیت ترین نوع آن استفاده کنید و سایز آن نیز باید مناسب باشد. عدم تناسب اندازه گن ممکن است تاثیر منفی بر ظاهر جدید باسن بگذارد.

آیا می توانیم بعد از عمل لیفت باسن برزیلی باردار شویم ؟

اصولا یکی از سوالات مشترک متقاضیان عمل های زیبایی بدن ، مسئله بارداری است. کسانی که می خواهند عمل BBL انجام دهند هم از دکتر خود این سوال را می پرسند. به عنوان یک جواب کلی باید بگوییم که بله ، بعد از لیفت باسن برزیلی مشکلی برای بچه دار شدن نخواهید داشت. اگر ریکاوری شما به پایان رسیده باشد و به طور کامل بهبود یافته باشید ، هیچ عامل ریسکی شما را از باردار شدن منع نمی سازد.  اگرچه احتمال بروز کمی تغییر در فرم جدید باسن به سبب بارداری و زایمان را نمی توان نادیده گرفت. عموماً باسن ها خیلی تحت تاثیر پروسه حاملگی قرار نمی گیرند. اما به سبب اضافه وزن بارداری ، نواحی که از آن ها چربی های تزریقی خارج شده اند ، ممکن است دست خوش تغییراتی شوند. در اکثر زنانی که بعد از لیفت باسن برزیلی ، باردار شده اند ، تغییر حالت چندانی در فرم باسن آن ها دیده نشده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
5 ماه قبل

سلام
هزینه تقریبی لیفت باسن برزیلی چقدر هست

مقالات مرتبط

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

ریزش مو

ریزش مو

وقتی علائمی از ریزش مو یا آلوپسی را تجربه می کنید، ترسی بر وجودتان غالب می شود که مبادا این اتفاق به طاسی منجر شود. علت این همه نگرانی منطقی و طبیعی است. موها نقش پر رنگی در زیبایی ظاهری ما دارند. آن ها اعتماد به نفس ما را بالا می برند و داشتن موهای زیبا و آراسته...

احیای مو

احیای مو

همه ما لایق زیبا بودن هستیم فقط کافیست راه آن را درست انتخاب کنیم. همیشه راهی وجود دارد که بتوانیم زیبا بودن مان را بیمه کنیم. خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که در آن روش های تائید شده بسیاری وجود دارد که زیبایی و جذابیت را به ما هدیه می دهد. مو یکی از فاکتورهای مهم...