| خانه 4 بلاگ 4 باسن برزیلی

باسن برزیلی

آذر ۲۴, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با انجام پروتز باسن اقدام به بزرگ و خوش فرم کردن باسن خود می کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و جامعی درباره باسن برزیلی و راه های داشتن این نوع باسن را با شما در میان می گذاریم.

باسن برزیلی - راز جراحی

جراحی باسن برزیلی که تحت عنوان لیفت باسن برزیلی نیز شناخته می شود، بدون استفاده از ایمپلنت، اندازه باسن را بزرگ تر کرده و شکل آن را بهبود می بخشد. در این فرایند، چربی با استفاده از روند لیپوساکشن، از پهلو ها، شکم، پایین کمر یا ران ها گرفته می شود و بخش از آن پس از اجرای مراحل پالایش، به صورت استراتژیک، در باسن تزریق می شود.

یک جراح ماهر می تواند با استفاده از لیفت باسن برزیلی، تناسب کل نیم تنه پایینی را بهبود بخشیده و به بیمار در رهایی یافتن از بخشی از چربی در نواحی نامطلوب، کمک کند. نتایج به دست آمده از این روند زیبایی برای چندین سال ماندگار می باشد.

هدف از انجام لیفت باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن یک بیمار، تا حد زیادی به فاکتورهای ژنتیکی وابسته است. ساختار اسکلتی بدن شما و نحوه ذخیره سازی چربی توسط بدن، شکل ظاهری نیم تنه پایین تان را تحت تاثیر قرار می دهد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند به دستیابی به یک وزن بدن سالم و قوی شدن ماهیچه ها کمک کند، ولی بسیاری از افرادی که به ورزش و رژیم غذایی خود اهمیت می دهند، از شکل باسن خود راضی نیستند.

لیفت باسن برزیلی می تواند به تاثیرات ژنتیکی داشتن باسن صاف یا کوچک، غلبه کند. این روند زیبایی باسن و ناحیه اطراف آن را شکل می دهد. لیفت باسن با اهداف زیر انجام می شود:

 • بهبود انحنای نیم تنه پایینی
 • کاهش توده های چربی در ران ها یا شکم در حین افزایش حجم باسن
 • ایجاد ظاهری جوان تر و خوشایند تر در باسن
 • بهبود تناسب کلی از طریق ایجاد تعادل بین دو نیم تنه بالا و پایین

آیا من داوطلب خوبی برای لیفت باسن برزیلی هستم؟

لیفت باسن برزیلی ، یک گزینه فوق العاده برای بهبود شکل و اندازه باسن می باشد. البته برخی بیماران در شرایط بهتری برای بهره مند شدن از روند، قرار دارند. داشتن انتظارات منطقی از جراحی، ریکاوری و نتیجه درمان، یکی از شرایط الزامی محسوب می شود. به طور کلی افراد دارای شرایط داوطلبی خوب برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت باسن برزیلی، دارای ویژگی های زیر می باشند:

 • خواهان بزرگ کردن باسن بدون ایمپلنت هستند.
 • دارای خاصیت ارتجاعی پوست خوب در باسن خود می باشند.
 • دارای ذخایر چربی کافی در نواحی دیگر بدن، جهت برداشت و استفاده در فرایند لیفت باسن برزیلی می باشند.
 • می توانند در طول مدت بهبود، از نشستن مستقیم بر روی باسن خودداری کنند.

لیفت باسن برزیلی در مقایسه با پروتز باسن

یک مزیت مهم جراحی لیفت باسن برزیلی این است که اندازه باسن را بدون نیاز به ایمپلنت افزایش می دهد. در دستان یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر، این روند، خطر بروز مشکلات و عوارض جانبی خطرناک را به همراه نداشته و می تواند شکل ظاهری باسن را به شکلی طبیعی، بهبود بخشد.

البته اگر لاغر هستید و ذخایر چربی تان برای قرار گرفتن تحت جراحی لیفت باسن برزیلی، کافی نمی باشد، پروتز باسن با استفاده از ایمپلنت، گزینه مناسب برای شما خواهد بود.

انتخاب جراح لیفت باسن برزیلی

جراحی لیفت باسن برزیلی یک پروسیجر پیچیده می باشد که باید به دستان یک جراح با تجربه که از نگاه بسیار هنری برخوردار بوده و به جزئیات روند احاطه کامل داشته باشد، انجام پذیرد.

در زمان مشاوره با جراحان بالقوه خود، از آنها درباره تعداد دفعات انجام این روند جراحی سوال کنید. عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران پزشک منتخب خود را مشاهده کنید. این کار به شما کمک می کند تا در خصوص سبک و کیفیت کار جراح مورد نظرتان، کسب ایده نمایید.

جراحی لیفت باسن برزیلی شامل چه بخش هایی است؟

مراحل پایه جراحی لیفت باسن برزیلی عبارتند از:

 1. برداشتن چربی از نواحی دهنده مثل شکم، ران ها، پهلو با استفاده از فرایند لیپوساکشن
 2. پالایش و خالص سازی چربی استخراج شده و آماده کردن آن برای انتقال
 3. تزریق چربی به نقاط ویژه در باسن بمنظور افزایش دادن حجم و بهبود شکل آن
 4. این جراحی اغلب بر یک مبنای سرپایی انجام می شود و می توان آن را تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد.

ریکاروی بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی

انجام جراحی در ناحیه باسن به برخی ملاحظات ویژه در طول دوره ریکاوری نیاز دارد. هر چند درد در حداقل سطح قرار دارد و به راحتی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل است، ولی شما باید دو هفته بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی، از نشستن بر روی باسن خودداری کنید.

در طول این مدت باید به روی شکم یا به پهلو بخوابید. وقتی احساس آمادگی کردید، جراح زیبایی شما، اجازه نشستن را با استفاده از بالشتک های مخصوص دونات صادر می کند. می توانید به جای استفاده از بالشتک دونات، از یک بالش معمولی هم استفاده کرده و آن را در زیر ران خود قرار دهید. این کار با هدف جلوگیری از وارد آمدن فشار به باسن انجام می شود. در حالت نرمال، نشستن، ۸ هفته بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی مجاز خواهد بود.

شما می توانید طبق دستورالعمل جراح زیبایی، فعالیت های روزانه خود را یک هفته بعد از جراحی از سر گرفته و ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از روند، به محل کار خود بازگردید.

زندگی بعد از لیفت باسن برزیلی

نتایج لیفت باسن برزیلی، برای چندین ماه ماندگار خواهد بود. سلول های چربی که با روش لیپوساکشن برداشت شده اند، بازگشت مجدد به ناحیه نخواهند داشت. سلول های چربی تزریق شده به باسن نیز تا چند سال زنده می مانند. البته، جلوگیری از نوسانات وزن می تواند در حفظ نتیجه به دست آمده بسیار تاثیرگذار باشد. بنابراین سعی کنید وزن شما بعد از جراحی لیفت باسن دستخوش تغییرات و نوسانات شدید نشود.

نتیجه نهایی درمان، معمولاً بعد از شش ماه یعنی زمانی که تورم به طور کامل فروکش کرده و زخم ها به خوبی بهبود می یابند، نمایان می شود. در این مدت، انحنای باسن بیشتر شکل گرفته و تناسبات در نیم تنه پایین، شکل بهتری به خود می گیرند.

مزایای لیفت باسن برزیلی

 1. بهبود تناسب بین بخش های بدن در نیم تنه پایینی
 2. کاهش توده چربی در نواحی نامطلوب از قبیل شکم، پهلو، کمر و ران ها
 3. خلق یک نتیجه طبیعی در احساس و شکل ظاهری در باسن
 4. قابلیت مشاهده سریع نتایج
 5. برازنده تر بودن لباس بر روی بدن
 6. بی خطر بودن روند در مقایسه با جراحی پروتز باسن

مراقبت های بعد از لیفت باسن برزیلی

دستورالعل های زیر برای به حداقل رساندن درد بعد از جراحی لیفت باسن برزیلی طراحی شده است:

تورم ، کبودی و بی رنگ شدن بعد از روند جراحی، طبیعی می باشد. مقدار تورم و کبودی در افراد مختلف، متفاوت است.

بی حسی نیز ممکن است به طور موضعی برای چند ماه تجربه شود. این حالت نرمال بوده و به مرور زمان با بازیابی اعصاب، به حالت عادی بازمی گردد.

بیماران باید در روز بعد از جراحی، استراحت کنند چون ممکن است در صورت برخاستن از جا، احساس سرگیجه نمایند. بیمار می تواند صبح روز بعد از روند، فعالیت را آغاز نموده و حرکت کند. برای اجتناب از بروز مشکلات و عوارض جانبی نامطلوب نباید بعد از روند، بخش عمده وقت خود را در تخت خواب سپری کنید.

محدودیت در نشستن یکی دیگر از ویژگی های مربوط به مراقبت های بعد از روند می باشد. به مدت ۴ هفته نشستن بر روی باسن ممنوع می باشد.

در خصوص رژیم غذایی بعد از لیفت باسن برزیلی، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. ولی بهتر است بعد از جراحی، رژیم غذایی تان را با مایعات شروع کنید.

از مصرف زیاد نمک بپرهیزید. مصرف زیاد نمک باعث احتباس آب می شود.

رژیم پر فیبر و پر پروتئین میل کرده و میوه و سبزیجات تازه را در دستور غذایی تان بگنجانید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بهترین دکتر لیفت با نخ

از آنجایی که همه ما به خواهان داشتن زیبایی بیش از حد ، جوان بودن و جوان ماندن هستیم و دوست داریم در هر امری بهترین آن را انتخاب کنیم تا بهترین و زیبا ترین نتیجه را به دست آوریم ، همواره به دنبال بهترین دکتر برای امور جوانسازی پوست خود هستیم. یکی از روش های جوانسازی...

مراقبت های بعد از لیفت صورت

مراقبت های بعد از لیفت صورت

پوست صورت بخشی از صورت است که بخش عمده ای از زیبایی چهره وابسته به آن است. متاسفانه، این عضو در طول زمان در پی تاثیراتی از قبیل عوامل محیطی، نوسانات وزنی و فرایند طبیعی بالا رفتن سن، دستخوش آسیب هایی می شود. یکی از این آسیب ها، افتادگی پوست صورت است. خوشبختانه امروزه...

بهترین جراح لیفت صورت

بهترین جراح لیفت صورت

با بالا رفتن سن و پدیدار شدن  چین و چروک در ناحیه صورت ، اشخاص معمولا به فکر پیدا کردن راه حلی برای رفع این مشکل می افتند تا بتوانند این نشانه ها را در صورت خود برطرف کنند یا بهبود ببخشند. هنگامی که شلی پوست از یک نقطه خاص گذشته است، درمان های تزریقی و غیر تهاجمی اغلب...