| خانه 4 بلاگ 4 تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی

تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی

مرداد ۱۴, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

بسیاری از زنان رویای ارتقا دادن اندام خود را مدت ها قبل از تجربه مادر شدن ، در سر می پرورانند. این رویا خصوصاً در خصوص پروتز سینه ، بسیار پر رنگ تر است و زمانی این آرزو ، در ذهن یک زن بزرگ و بزرگ تر می شود که مادر شدن و شیردهی را تجربه کرده و سینه ها به دلیل قرار گرفتن تحت تاثیرات این دوران ، زیبای خود را به کل از دست داده اند. پروتز پستان یک فرایند جراحی زیبایی رایجی است که بسیاری از زنان ، شانس تجربه کردن آن را در دهه های دوم و سوم زندگی به خود می دهند. البته ، طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، آمار زنانی که در سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی نیز تحت این فرایند جراحی قرار می گیرند ، رقم کوچکی را نشان نمی دهد. بنابراین ، با توجه به اینکه بسیاری از زنان شاید قبل از تجربه کردن بارداری و شیردهی فرصت پروتز را به خود داده اند ، اکنون این سوال پیش می آید که آیا پروتز سینه و بارداری ، اختلالی در یکدیگر ایجاد می کنند یا خیر. راز جراحی ، دوستدار و حامی زیبایی شما ، این بار تلاش کرده است تا با ارائه پکیج اطلاعاتی جدید درباره تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی ، شکوفه های زیبایی را بر روی درخت اندام شما نشانده و بهاری شدن دوباره تان را به نظاره بنشیند.

تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی - راز جراحی

آیا بارداری بر روی نتیجه پروتز سینه اثر می گذارد ؟

ایمپلنت به کار رفته در این پروسه به خودی خود ، تحت تاثیر بارداری قرار نمی گیرد ، بنابراین در بیان تاثیرات پروتز سینه بر بارداری می توان گفت که بافت و پوست سینه ها ، همیشه بعد از این فرآیند ، دستخوش تغییراتی می شوند. بعد از بارداری ، سینه ها بزرگ تر یا کوچک تر می شوند و در برخی موارد ، اندازه آن ها هیچ تغییری نمی کند. زنانی که سینه های خود را پروتز کرده اند و اکنون در این دوره به سر می برند ، متوجه تغییرات جزئی از قبیل احساس پر بودن کمتر سینه ها یا نحوه قرار گرفتن سینه ها بر روی قفسه سینه می شوند. البته ، زنانی هم که پروتز ندارند و در حال سپری کردن این دوره هستند نیز متوجه همین تاثیرات می شوند. بنابراین همانطور که مشاهده می کنید تاثیرات پروتز سینه و بارداری بر روی یکدیگر در دامنه متغیری قرار دارند.

بمنظور به حداقل رساندن تاثیرات پروتز سینه بر بارداری ، بهتر است سعی کنید وزن خود را در طول دوره ، در یک سطح سالم حفظ کنید. تلاش کنید تا با خوردن غذاهای سالم و ورزش کردن طبق دستور پزشک ، از اضافه وزن جلوگیری کنید. این کار می تواند به محدود شدن میزان کشش سینه ها کمک کرده و از بروز پتوز یا افتادگی در سینه ها جلوگیری به عمل آورد.

شما و پزشک تان نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که در طول این دوره و بعد از آن دقیقاً چه اتفاقی در سینه های شما خواهد افتاد و چه تاثیراتی ، تجربه خواهد شد. اگر در آینده نزدیک قصد دارید باردار شوید ، منطقی است جراحی پروتز خود را تا بعد از حاملگی و شیردهی ، به تعویق بیاندازید تا از تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی ، در امان بمانید. ولی اگر اکنون قصد انجام پروتز را دارید ولی برای باردار شدن ، فعلاً برنامه ای ندارید ، به توصیه بهترین جراح سینه ، انجام این فرایند بلامانع خواهد بود.

آیا می توان بعد از پروتز سینه ، شیردهی را انجام داد؟

بعد از پروتز ، زنان قدرت شیردهی و حس در سینه ها را بازیابی می کنند. بسیاری از زنانی که قبلاً ایمپلنت سینه انجام داده و پس از آن باردار شده اند ، توانسته اند با موفقیت شیردهی به کودک خود را انجام دهند. در شرح تاثیر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی باید گفت که تاثیر بر جای نمی گذارد. سلبریتی های معروف ، کندرا باسکت و کورتنی کارداشیان از جمله افرادی هستند که با وجود پروتزهای خود ، دوره شیردهی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. البته ، باید این نکته را هم مد نظر داشته باشیم که شرایط بدن افراد مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و بدن هر شخص به جراحی به شکل خاصی واکنش نشان می دهد. بنابراین برخی تحت تاثیرات پروتز و بارداری قرار گرفته و برخی هیچگونه تاثیری را تجربه نمی کنند.

وقتی بعد از پروتز پستان ، شیردهی را آغاز می کنید ، باید شیر تولید شده در سینه ها را قبل از اقدام به تغذیه کودک با آن با دقت تحت کنترل قرار دهید.

قبل از اقدام به جراحی ، در خصوص تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی به طور خاص ، با پزشک جراح خود گفتگو کنید تا تدابیر لازم جهت ایجاد برش ها در بی خطر ترین موقعیت برای شیردهی ، اندیشیده شود.

آیا بعد از بارداری ، جراحی ترمیمی پروتز سینه لازم است ؟

سینه ها در طول این دوره سنگین تر می شوند. شکل و موقعیت سینه ها ممکن است دستخوش تغییرات جزئی گردد. وقتی سینه ها در طول دوره بزرگ می شوند و شیردهی نیز بعد از زایمان آغاز می گردد ، بافت سینه ها باز شده و پوست آن کشیده می شود تا بتواند غدد شیر را در خود جای دهد. گاهی بعد از خاملگی ، پوست سینه ها حالت افتاده به خود می گیرد. ولی همیشه این اتفاق قابل انتظار نمی باشد. این تغییرات تنها تغییراتی هستند که می توان انتظار داشت. خبر خوب اینکه همه زنانی که قبل از حاملگی خود ، پروتز انجام داده اند ، بعد از این بارداری ، به جراحی ترمیمی پروتز نیاز پیدا نمی کنند. بنابراین ، نتیجه پروتز سینه در بارداری تحت تاثیر چندانی قرار نمی گیرد. البته برخی بانوان که هرگز پروتز انجام نداده اند می توانند بعد از این اتفاق برای بازیابی زیبایی سینه های خود ، تحت جراحی قرار گیرند. در برخی موارد ترکیب این فرایند با لیفت سینه می تواند نتیجه بهتری را خلق نماید.

اگر بلافاصله بعد از پروتز ، باردار شویم ، چه اتفاقی می افتد؟

در بیشتر موارد جراح به شما توصیه می کند که اگر در آینده نزدیک قصد باردار شدن را دارید ، بمنظور جلوگیری از تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی ، پروتز خود را به بعد از این دوران موکول کنید. ولی برخی بارداریها به شکلی غیر قابل پیش بینی در دوره ریکاوری جراحی اتفاق می افتد. در صورت بروز چنین شرایطی ، باید به جراح خود مراجعه کنید تا تمام اقدامات پیشگیرانه را اتخاذ نماید تا دوره بهبود ، به طور هموار و بدون بروز مشکل پیش رود.

آیا پروتز سینه در شیردهی مشکل ایجاد خواهد کرد؟

بسیاری از زنان دارای پروتز می توانند به کودک خود در دوره شیردهی ، شیر بدهند. البته در این میان استثناء هایی نیز وجود دارد. اینکه بتوانید در دوره شیردهی با وجود پروتز به کودک خود شیر بدهید ، به موقعیت اصلی سینه ها قبل از جراحی و احتمالاً نوع برش های ایجاد شده در زمان جراحی وابسته است.

گاهی پروتز ممکن است بر روی مقدار شیر تولید شده در سینه های مادر اثر بگذارد ولی در برخی موارد نیز هیچ تاثیری از سوی پروتز ها بر روی میزان شیر تولید شده ، بر جای نخواهد ماند.

نگرانی در خصوص تاثیر پروتز سینه بر شیردهی کاملاً طبیعی است. بعلاوه تغییر کردن احتمالی اندازه و شکل سینه ها در طول دوره بارداری و شیردهی نیز کاملاً طبیعی محسوب می شود. شیردهی هیچ تاثیری برروی سینه های شما بر جای نمی گذارد ولی می تواند شکل و اندازه سینه های شما را تغییر دهد.

آیا پروتز پستان قبل از بارداری ، بلامانع است؟

تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی بر روی شکل ظاهری ی تواند بر حسب برخی فاکتورها ، متغیر باشد. این فاکتورها شامل موارد زیر است:

  • سن
  • وزن
  • خاصیت ارتجاعی پوست
  • اضافه وزن در طول حاملگی
  • اندازه ایمپلنت
  • نوع ایمپلنت
  • مدت زمان قرار گرفتن پروتز در سینه ها
  • مدت زمان دوره شیردهی

در بسیاری از زنان ، خصوصاً زنان کم سن و سال و آنهایی که در طول دوره بارداری وزن آنها تغییر چندانی نکرده است ، شکل ظاهری پروتز بعد از بارداری تغییر چندانی نمی کند. البته بعضی زنان بعد از این دوره ، تغییراتی از قبیل افتادگی و کاهش حجم را در سینه های خود احساس می کنند. هیچ روش قطعی برای پیش بینی تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی وجود ندارد.

نکاتی در خصوص مراقبت از پروتز سینه در دوره شیردهی

نکاتی وجود دارد که می توانید با رعایت آنها به تولید شیر بیشتر و تغذیه کامل کودک و نیز مراقبت از پروتز کمک کنید:

۱ . در فواصل زمانی کوتاه شیردهی را انجام دهید.

در طول روز ۸ الی ۱۰ بار به کودک خود شیر بدهید. این کار می تواند به حفظ تولید شیر کمک کند. حس مکش شیر توسط کودک باعث می شود که تولید شیر در سینه ها تحریک شود. هر قرد بیشتر شیردهی را انجام دهید ، شیر بیشتری در سینه های شما تولید خواهد شد.

حتی اگر میزان شیر تولید شده در سینه های شما کم باشد ، باز هم می توانید با شیر خود ، مواد مغذی و آنتی بیوتیک های لازم برای بدن کودک خود را تامین کنید.

۲ . سینه هایتان را خالی کنید.

خالی کردن سینه ها نقش مهمی در تولید شیر ایفا می کند. سعی کنید از یک پمپ مخصوص شیردوشی یا به صورت دستی برای تخلیه شیر از سینه ها استفاده کنید. مطالعات نشان می دهد که تخلیه کردن شیر از سینه ها می تواند باعث افزایش تولید شیر شده و میزان کالری و چربی در شیر را نیز افزایش می دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) یا جراحی زیبایی شکم (Tummy tuck) یک روند جراحی برای صاف کردن شکم از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه در دیواره شکم می باشد. این روند، بر حسب مقدار پوست و چربی مورد نیاز برای برداشته شدن، با استفاده از تکنیک های مختلف...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

جراحی بینی بازیگران

جراحی بینی بازیگران

آیا می دانید کدام یک از بازیگران ایرانی اقدام به جراحی بینی نموده اند ؟ مطمئنا برای کسانی که علاقمند به سلبریتی ها هستن دانستن اینکه کدام یک از آن ها چهره و بخصوص بینی خود را جراحی کرده اند مهم می باشد. همه ما در درون خودمان دوست داریم، همه چیز درباره افرادی که...

لیزیک چشم صفر تا ۱۰۰ + راز جراحی

لیزیک چشم صفر تا ۱۰۰ + راز جراحی

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...