| خانه 4 بلاگ 4 تزریق ژل

تزریق ژل

آذر ۱۶, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۱ دیدگاه

پیری یک فرایند اجتناب ناپذیر است، ولی خوشبختانه روش هایی وجود دارد که می تواند جوانی از دست رفته مان را جبران کند. اگر اخیراً شاهد خطوط و چین و چروک هایی در صورت خود بوده اید، شاید به این فکر افتاده باشید که برای درمان آنها و پیشگیری از پیشرفته تر شدن شان چه باید کرد؟ پاسخ سوال و دغدغه شما اینجا در دست راز جراحی است. تزریق ژل بعنوان یک روند زیبایی غیر تهاجمی، بدون نیاز به جراحی و بدون نیاز به بیهوشی، در کوتاه ترین زمان، می تواند نتایجی شگفت انگیز را در پوست شما خلق کرده و یک چهره سالم، طبیعی و بدون آثار پیری را در شما ایجاد نماید. در ادامه با ما باشید تا شما را با جنبه های مختلف این روند درمان زیبایی بیشتر آشنا کنیم.

تزریق ژل - راز جراحی

چه کسانی داوطلب ایده آل برای تزریق ژل می باشند؟

یک فرد بزرگسال که خواهان به حداقل رساندن علائم و آثار پیری و بهبود دادن کانتور چهره خود می باشد، می تواند بعنوان یک داوطلب ایده آل برای تزریق ژل محسوب شود. بیماران باید از درمان خود، انتظارات منطقی داشته باشند. تاثیرات تزریق ژل، موقتی است، بنابراین، داوطلبین باید در جلسات نگهداری بمنظور حفظ نتایج شرکت کنند. بخش عمده تزریق های ژل، دارای ماندگاری بین ۶ الی ۱۸ ماه می باشند. البته دوره ماندگاری در برخی از آنها، بیشتر است. برای مثال، اسکولپترا می تواند ماندگاری خود را تا دو سال حفظ نماید.

تزریق ژل و محرک های کلاژن می توانند علائم و آثار پیری را بهبود بخشند، ولی برای درمان شلی پوست و درمان خطوط بسیار عمیق، چندان کارساز نمی باشند. درمان هایی از قبیل میکرونیدلینگ یا صاف کردن پوست با لیزر به همراه درمان های تزریق فیلر می تواند نتایج موثری تری را بر جای گذارد. در ادامه مقاله با ما باشید تا شما را با ابعاد مختلف این روند درمان آشنا کنیم.

تزریق ژل، یک درمان بدون جراحی

بیشتر درمان های زیبایی صورت، با تشریح های جراحی یا روندهای تهاجمی همراه می باشند و به سپری کردن دوره ریکاوری طولانی نیاز داشته و دارای دامنه ای از خطرات و عوارض جانبی می باشند. ولی این موارد در روندهای درمان با تزریق ژل، مشاهده نمی شود.

تزریق ژل یک روند درمان زیبایی بسیار آسان برای اجرا بوده و بر حسب گستردگی ناحیه تحت درمان، هر جلسه آن تنها بین ۵ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.

نواحی تزریق ژل - راز جراحی

تزریق ژل برای چه نواحی استفاده می شود؟

تزریق ژل ، جوانسازی صورت را ساپورت نموده و می تواند دغدغه های زیبای مربوط به پوست را درمان کند. برخی از این مشکلات پوستی عبارتند از:

 • چین و چروک های بین لب و بینی و خطوط لبخند
 • خطوط ماریونت
 • خطوط شکل گرفته در اطراف لب افراد سیگاری
 • لب های نازک
 • گونه های فرو رفته یا صاف
 • حلقه های تیره زیر چشم
 • عدم تقارن صورت یا کانتور نامطلوب
 • چین و چروک های صورت

انواع ژل جهت تزریق

 • ژل های RHA

ژل ها RHA ، یک لاین نوآورانه از فیلرهای پوستی می باشد که حاوی هیالورونیک اسید ارتجاعی یا RHA است. این فرمول جدید، امکان درمان چین و چروک های دینامیک از قبیل موارد شکل گرفته در پیشانی و اطراف چشم ها را فراهم می آورد.

 • ژوویدرم

ژوویدرم نوعی هیالورونیک اسید است که از آلرژن های استفاده شده در درمان چین و چروک های صورت، بر گرفته شده است و برای بالا بردن حجم لب ها مورد استفاده واقع می شود. این محصول در ترکیب خود دارای ماده بی حسی می باشد و به این ترتیب، سطح احساس درد را کاهش داده و نیاز به استفاده از بی حس کننده در طول اجرای روند را مرتفع می نماید.

 • ژوویدرم والیوم XC

ژوویدرم والیوم XC نیز یک ژل بر پایه اسید هیالورونیک، برگرفته از آلرژن بوده و بالا بردن حجم و درمان افتادگی پوست را مورد هدف قرار داده و به شکل موثری، علائم پیری در صورت را با یک لیفت ملایم، بهبود می بخشد.

 • ژوویدرم ولبلا XC

این محصول، خطوط شکل گرفته در اطراف لب های افراد سیگاری را مورد هدف قرار داده و برای برجسته نمودن لب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • رستیلن

رستیلن یک هیالورونیک اسید دیگر است که مانند ژوویدرم، برای درمان خطوط ملایم و چین و چروک ها و بازیابی حجم در نواحی میانی صورت و خطوط شکل گرفته در ناحیه فک، مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات رستیلن، حاوی لیدوکائین بوده و بدون نیاز به بی حسی موضعی ناحیه درمان، احساس آرامش را در طول اجرای تزریق، در بیمار خلق می نماید.

 • رستیلن کیس

این محصول یکی از جدیدترین ژل های مبتنی بر هیالورونیک اسید می باشد که برای حجیم نمودن لب ها در حین حفظ شکل طبیعی آنها مورد استفاده واقع می شود.

 • رستیلن لیفت

عضو دیگر خانواده محصولات رستیلن، رستیلن لیفت می باشد که برای افزودن حجم گونه ها، صاف کردن خطوط لبخند و حجیم نمودن پشت دست ها، مورد استفاده واقع می شود.

 • رادیس

رادیس می تواند شکل ظاهری چین و چروک های عمیق تر، خطوط بین لب و بینی، و اسکار آکنه را درمان کند. این محصول همچنین برای کانتور صورت استفاده می شود. رادیس حاوی ذرات هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) می باشد که در فرمول هیالورونیک اسید، به صورت معلق قرار داشته و نتیجه ماندگار تری را از طریق تحریک تولید کلاژن در نواحی درمان و اطراف آن خلق می نماید. به مرور زمان، حامل ژل جذب می شود و با کلاژن خود بدن، جایگزین می گردد.

 • اسکولپترا

اسکولپترا یک محصول تزریق اسید پلی- ال- لاکتیک می باشد که می تواند حجم از دست رفته زیادی را بازیابی کرده و نتایج ماندگاری را بر جای گذارد. این محصول به تدریج، کلاژن از دست رفته (یکی از علل پیری صورت) را بازیابی کرده و برای درمان چین و چروک های عمیق و فرورفتگی های صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

 • بلوترو

هیالورونیک اسید، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود و مسئول حجیم نگه داشتن پوست و آبرسانی به آن می باشد. بلوترو می تواند خطوط ملایم تا عمیق بین لب و بینی، خطوط عمودی اطراف لب، خطوط ماریونت و چین و چروک های اطراف چشم را درمان کند.

خطرات و عوارض تزربق ژل

تزریق ژل یکی از بی خطر ترین فرایندهای جوانسازی صورت می باشد. هیالورونیک اسید موجود در ترکیب این محصولات، بسیار سازگار با بدن بوده و در نتیجه هیچ واکنش آلرژیک یا عفونتی را بر جای نمی گذارد.

مثل سایر روندهای زیبایی، برخی علائم و عوارض، قابل انتظار می باشد. تورم، کبودی جزئی، خونریزی، از علائم رایج این روند درمان می باشد. البته، مدت ماندگاری این عوارض بسیار کوتاه بوده و به سرعت فروکش می کنند. درد، بسیار جزئی بوده و می توان از پزشک درخواست کرد که در طول اجرای روند، از بی حس کننده موضعی استفاده کرده و برای بعد از روند، داروی مسکن برای شما تجویز کند.

یکی از بزرگترین خطرات تزریق ژل، ایجاد عدم تقارن می باشد. اگر شما به یک متخصص بدون تجربه مراجعه کرده و درمان خود را به دست او بسپارید، وقوع چنین مشکلاتی، دور از انتظار نخواهد بود. بنابراین در انتخاب متخصص تزریق ژل، دقت عمل و حساسیت لازم را به کار بگیرید.

مزایای تزریق ژل

 • افزایش تولید کلاژن و الاستین

کلاژن و الاستین موادی هستند که تولید آنها به طور طبیعی با بالا رفتن سن، کاهش می یابد. تزریق ژل با ترکیب اصلی هیالورونیک اسید، سطح کلاژن و الاستین را افزایش می دهد.

 • مشاهده فوری نتیجه

همه ما دوست داریم در زمان قرار گرفتن تحت یک روند درمان زیبایی، نتیجه آن را فوراً مشاهده کنیم. البته، هر چند نتیجه درمان تزریق ژل، جزو نتایج فوری طبقه بندی می شود، ولی برای جا افتادن محصول و آشکار شدن نتیجه نهایی آن، تقریباً دو هفته زمان لازم است.

 • حداقل سطح خطر

مثل هر روند درمان دیگر، تزریق ژل نیز خطراتی به همراه دارد. ولی این خطرات در حداقل سطح قرار دارند. بلافاصله بعد از روند، تورم و قرمزی، کبودی مختصر اطراف ناحیه درمان، از عوارض قابل انتظار می باشد. این عوارض بسیار جزئی بوده و تنها طی چند روز فروکش می کند.

 • به همراه سایر روندهای درمان، قابل اجرا می باشد.

یکی از بزرگ ترین مزایای تزریق ژل، این است به همراه سایر روندهای درمان زیبایی، قابل اجرا می باشد. گاهی پزشک برای خلق نتیجه ای چشمگیر تر، روندهای دیگر از جمله بوتاکس را به همراه تزریق ژل توصیه می کند.

 • بالا رفتن اعتماد به نفس

اگر قصد انجام تزریق ژل را دارید، بدانید که یکی از پیامدهای مثبت آن، بالا رفتن اعتماد به نفس شما در نتیجه از بین رفتن آثار پیری و بازیابی چهره جوان تان می باشد. این جوانی بازیابی شده، شما را تشویق می کند تا از مزایای درمان لذت ببرید

 • بالا بودن سطح ماندگاری نتایج

تاثیرات به دست آمده از تزریق ژل، می تواند ۶ الی ۱۸ ماه بر حسب فاکتورهای متعدد، متغیر باشد. نوع ژل استفاده شده، سبک زندگی و نحوه مراقبت از ناحیه درمان شده می تواند بر روی طول مدت نتایج تاثیرگذار باشد. بعلاوه، با شرکت در جلسات نگهداری، می توانید از داشتن چهره ای جوان برای مدت بسیار طولانی لذت برده و با آثار پیری بر روی چهره خود مبارزه کنید.

 • عدم نیاز به دوره ریکاوری

روند درمان شما ظرف ده دقیقه قابل اجرا می باشد. این روند درمان، غیر تهاجمی بوده و نیازی به آماده شدن قبل از درمان و زمان ریکاوری ندارد. این یک مزیت مهم برای افراد پر مشغله محسوب می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهره کوهستانی
زهره کوهستانی
6 ماه قبل

تزریق ژل رو میشه روی چه مناطقی انجام داد؟

مقالات مرتبط

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

ریزش مو

ریزش مو

وقتی علائمی از ریزش مو یا آلوپسی را تجربه می کنید، ترسی بر وجودتان غالب می شود که مبادا این اتفاق به طاسی منجر شود. علت این همه نگرانی منطقی و طبیعی است. موها نقش پر رنگی در زیبایی ظاهری ما دارند. آن ها اعتماد به نفس ما را بالا می برند و داشتن موهای زیبا و آراسته...

احیای مو

احیای مو

همه ما لایق زیبا بودن هستیم فقط کافیست راه آن را درست انتخاب کنیم. همیشه راهی وجود دارد که بتوانیم زیبا بودن مان را بیمه کنیم. خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که در آن روش های تائید شده بسیاری وجود دارد که زیبایی و جذابیت را به ما هدیه می دهد. مو یکی از فاکتورهای مهم...