| خانه 4 بلاگ 4 جراحی بوکال فت

جراحی بوکال فت

آذر ۱۸, ۱۴۰۱ | بلاگ, جراحی سر و گردن | ۰ دیدگاه

جراحی های زیبایی امروزه به یکی از مهم ترین دغدغه های اشخاص در جامعه تبدیل شده است و هر آیتمی که قادر باشد این زیبایی را چشم گیر تر کند و حس شادابی و جوانی را در افراد بیدار کند در میان افراد پرطرفدار خواهد شد. فرم صورت در افراد معمولا یکسان نمی باشد و اشخاص دارای صورت هایی بیضی ،گرد و مربع می باشند اما جراحی بوکال فت قادر به اصلاح فرم صورت می باشد در این مقاله از راز جراحی قصد داریم در خصوص این جراحی که بسیار در میان مردم محبوب شده است صحبت کنیم پس حتما مقاله زیر را کاملا با دقت مطالعه کنید.

جراحی بوکال فت - راز جراحی

جراحی بوکال فت چیست؟

بوکال فت یک فضای دایره ای از چربی در میان گونه ها ی شماست که بین عضله های صورت در ناحیه ای تو خالی زیر استخوان های گونه قرار دارد. اندازه این پدهای چربی بر فرم صورت افراد تاثیر گذار می باشد. همه افراد دارای بوکال فت می باشند اما سایز انها با یکدیگر متفاوت است.

در صورتی که پدهای چربی بسیار بزرگی داشته باشید اینگونه به نظر می رسد که صورتتان بسیار گرد یا پر است همچنین این حس را به شما می دهد که بیبی فیس هستید.

هیچ مشکلی در خصوص بزرگتر بودن گونه ها وجود ندارد اما در صورتی که احساس می کنید نیاز به کوچکتر کردن آنها دارید یک جراح پلاستیک ممکن است خارج کردن بوکال فت را به شما پیشنهاد کند.طی ابن جراحی مقادیری از عرض صورت های گرد کم خواهد شد.

در صورتی که شما نیز دوست دارید این جراحی را انجام دهید این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا در مورد پروسه این جراحی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کاندیدای مناسب و نا مناسب برای انجام بوکال فت

افرادی که از سلامتی فیزیکی خوبی برخوردار می باشند.

در وزن مناسبی هستند.

صورت گرد و پر دارند.

از پر بودن گونه ها رضایتی ندارند.

دید زیبایی شناسانه دارند.

افرادی که سیگاری نیستند.

این جراحی برای همه افراد پیشنهاد نمی شود و لیست زیر شامل اشخاصی می باشد که این جراحی برایشان پیشنهاد نمی شود.

دسته ای از افراد که صورتی بسیار لاغر دارند نمی توانند این جراحی را انجام دهند زیرا با بالا رفتن سن گونه ها در این افراد فرورفتگی پیدا خواهد کرد.

اشخاصی که از بیماری آتروفی همیسیال پیشرفته رنج می برند.

یک جراح پلاستیک به خوبی قادر به تشخیص این موضوع می باشد.

سن مناسب برای انجام جراحی بوکال فت

معمولا این جراحی در هر سنی قابل انجام می باشد اگرچه معمولا این مساله توسط پزشکان توصیه می شود که این جراحی را در سنین پایین انجام ندهند.

معمولا این جراحی بوکال فت به همراه چه جراحی هایی قابل انجام می باشد؟

لیفت صورت ، جراحی بینی ، ایمپلنت چانه، تزریق بوتاکس و تقویت لب از جمله این جراحی ها می باشند.

پروسه جراحی بوکال فت چگونه است ؟

 • اقدامات پیش از جراحی

اولین اقدام پیدا کردن یک جراح با تجربه در زمینه جراحی بوکال فت می باشد که قادر باشد سلامت ،امنیت و ماندگاری جراحی را برای شما تضمین کند.

برای پیدا کردن این چنین جراحی نیاز به جست و جو در اینترنت یا از دوستان و همکاران خود می باشید پس از آن می توانید نمونه جراحی ها را که به صورت عکس و فیلم در اینترنت موجود می باشند را مشاهده کرده و جراح خود را از این بین انتخاب کنید.

گام بعدی که باید در خصوص جراحی انجام دهید، در خصوص این مساله می باشد که آیا می خواهید این جراحی را انجام بدهید یا خیر با یک جراح گفت و گو کنید.جراح پلاستیک در این جلسه مشاوره در خصوص تمامی مزایا و عوارض بوکال فت با شما صحبت خواهد کرد. حتما در صورتی که دارای بیماری خاصی هستید یا دارویی مصرف می کنید این موضوع را به اطلاع پزشک برسانید.همچنین سابقه جراحی های در گذشته را باید برای پزشک بازگو کنید.

در مرحله بعدی پزشک به شما دستورالعمل هایی را برای آماده شدن برای جراحی توصیه خواهد کرد که شامل قطع داروهایی چون آسپرین ،دیفن هیدرامین و ترک سیگار و الکل دو هفته پیش از انجام این جراحی می باشد.حتما به خاطر داشته باشید در صورتی که در گذشته به مواد بیهوشی حساسیت نشان دادید پزشک باید از این موضوع مطلع باشد.

ممکن است همچنین آزمایشاتی را پیش از انجام جراحی نیاز داشته باشید.

در نهایت بررسی تمامی این نکات به پزشک این امکان را خواهد داد که بهترین تکنیک و متد را برای جراحی انتخاب کند و ریسک های احتمالی را در خصوص هر فرد بسنجد.

بعد از اینکه این مراحل انجام شد روز جراحی فرا خواهد رسید.

 • در حین جراحی

این پروسه در بیمارستان و مطب پزشک قابل انجام می باشد معمولا برای انجام این جراحی از بی حسی موضعی بر روی صورتتان استفاده می شود که به این معنا می باشد که در طول جراحی بیدار می باشید اما چیزی را حس نمی کنید.

در صورتی که تصمیم داشته باشید که این جراحی زیبایی را به همراه جراحی های دیگر انجام دهید به بیمارستان می روید و تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت.

در قدم بعدی جراح برشی را از داخل گونه ها ایجاد خواهد کرد و با وارد کردن فشار از سمت بیرون گونه ها پد های بوکال فت را بیرون می کشد،سپس آن را جدا کرده و خارج می کند.

در نهایت برش ایجاد شده را بخیه می زنند و جراحی تمام می شود. مدت زمان این پروسه معمولا چیزی حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه می باشد.

بعد از پروسه جراحی بوکال فت

 1. پیش از اینکه به خانه بازگردید دهان شویه مخصوص برای جلوگیری از عفونت به شما داده خواهد شد و پزشک در خصوص مراقبت از زخم ها دستورالعملی را به شما توضیح خواهد داد.
 2. بعد از جراحی در صورتی که بیهوشی عمومی برایتان انجام شده باشد نمی توانید رانندگی کنید و به شخصی جهت همراهی تا منزل نیاز خواهید داشت.
 3. مصرف سیگار را تا زمانی که هنوز زخم ها بهبود پیدا نکرده اند متوقف نگه دارید.
 4. سرخود دارو مصرف نکنید و در صورتی که قصد مصرف دارویی را دارید حتما این موضوع را با پزشک مطرح کنید.
 5. حتما بعد از جراحی میزان حداقل هشت لیوان آب بنوشید که از دهیدراته شدن و خشک شدن دهان جلوگیری شود.
 6. بعد از مصرف هر وعده غذایی دهان خود را با سرم شست و شو دهید.
 7. رژیم غذایی صرفا مایعات را باید تا چند روزی رعایت کنید و کم کم با اضافه کردن غذاهای بسیار نرم و پوره مانند کم کم می توانید به روال عادی خود بازگردید. هدف اصلی تماس نداشتن و احتمال گیر نکردن غذا در ناحیه زخم ها و بخیه می باشد.
 8. نوشیدنی های از قبیل اسموتی و آبمیوه بعد از جراحی بوکال فت بسیار موثر و مفید خواهد بود.
 9. روش خوابیدن بعد از این جراحی به این صورت می باشد که به سمت پشت بخوابید و سر خود را بالا بگیرید برای اینکار می توانید از چند بالشت استفاده کنید این مساله می تواند در تسریع روند نقاهت کمک کننده باشد.
 10. تا چند روز از نوشیدن هرگونه نوشیدنی داغ نظیر چای قهوه و یا سوپ داغ خودداری کنید.
 11. تورم و کبود شدن در ناحیه صورت بعد از جراحی امری کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت زیرا هر دو آنها بعد از گذشت چند روز ناپدید خواهند شد.
 12. دوره نقاهت و ریکاوری کامل بعد از این پروسه حدود سه هفته خواهد بود.
 13. در حالیکه در مرحله ریکاوری می باشید از دستورالعمل های پزشک به خوبی پیروی کنید و در مورد مراقبت ها و تغذیه نیز نکات ذکر شده را به خوبی رعایت کنید.
 14. برای کاهش سوزش و تورم استفاده از دهان شویه می تواند بسیار مناسب باشد.همچنین استفاده از کمپرس سرد در چند روز اولیه می تواند موثر به شمار برود.
 15. بعد از جراحی برای پیشگیری از عفونت لازم است که داروهایی نظیر انتی بیوتیک را مصرف کنید زمان مصرف داروها را کاملا رعایت کنید و تلاش کنید که حتما اینکار را سروقت انجام دهید و دوره درمان به وسیله داروها را کامل کنید.
 16. بخیه ها را لمس نکنید.
 17. ورزش ها و فعالیت های سنگین را به مدت ۲ هفته کنار بگذارید.
 18. در معرض بازی ها و فعالیت هایی که امکان برخورد جسم با صورت وجوددارد قرار نگیرید.
 19. برای اینکه نتیجه نهایی را مشاهده کنید ماه ها زمان نیاز خواهد بودزیرا مدت زمانی لازم است که گونه ها در فرم جدید خود قرار گیرند و شکل بگیرند.
 20. در صورتی که با وجود رعایت کردن تمامی نکات باز هم عوارضی از قبیل تنگی نفس، درد در قفسه سینه ، ضربا قلب غیرطبیعی ،خونریزی شدید ،درد بسیار زیاد و نشانه های بر وجود عفونت را مشاهده کردید حتما با پزشک تماس بگیرید.

شکایت های احتمالی بعد از خارج کردن بوکال فت

معمولا پروسه جراحی بوکال فت بی خطر و ایمن می باشد.اگرچه مانند هر نوعی از جراحی می تواند شکایات احتمالی را در پی داشته باشد در قسمت پایین به برخی از شکایات اشاره می کنیم :

خونریزی شدید ، عفونت، واکنش نشان دادن نسبت به ماده بیهوشی، هماتوما ، قفل شدن فک ، آسیب رسیدن به اعصاب صورت ، آسیب به غدد بزاقی ، حذف بیش از حد چربی ، عوارض جانبی قلبی و ریوی، عدم تقارن در صورت و نتایج ضعیف از جمله این موارد به شمار می روند.

هزینه جراحی بوکال فت

جراحی بوکال فت نوعی از جراحی های زیبایی می باشد که هزینه آن توسط بیمه پوشش داده نمی شود و باید به طور شخصی این هزینه را پرداخت کنید .

تخمین زدن میزان هزینه کلی این جراحی بستگی به عوامل بسیار زیادی از قبیل شرایط جراحی ،هزینه بیمارستان کلینیک ، دستمزد پزشک مواد بی حسی یا بیهوشی و داروها خواهد داشت البته نگران نباشید زیرا می توانید این سوال را در جلسه مشاوره از پزشک خود بپرسید.

ماندگاری بوکال فت

بوکال فت معمولا ماندگاری بسیار طولانی را دارا می باشد و در صورتی که نزد یک جراح پلاستیک بسیار خوب این جراحی را انجام دهید نتایج بسیار خوبی عایدتان خواهد شد.

باید بعد ازعمل دچار نوسان وزنی نشوید که اثرات جراحی در شما دائمی باشد.زیرا ایجاد اضافه وزن می تواند باعث تجمع مجدد چربی در این ناحیه شود.

گن صورت تا چه مدت باید روی صورت باقی بماند؟

پس از اتمام جراحی بوکال فت ، جراح یک گن را در اختیار شما قرار می دهد که دور صورت را می گیرد. درست است که شاید پوشیدن این گن آزار دهنده باشد و خیلی از افراد حاضر نباشند با چنین ظاهری در جوامع ظاهر شوند ، اما باید بدانید که این اقدام بیشترین کمک را به دوره نقاهت شما می کند. شما باید حداقل در چهار روز اول از این گن طبی استفاده کنید. بعد از این چهار روز پیشنهاد می شود تا دو هفته ، تا جای ممکن گن را روی صورت خود قرار دهید.

جراحی بوکال فت موجب پیر شدن صورت می شود؟

بسیاری از بیماران نگران هستند که در نتیجه این عمل ، روند پیری صورت افزایش پیدا کند ، اما باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است. چون پس از پروسه کانتورهای زیبایی به وجود می آیند و فرد را جوان تر نشان می دهند.

چربی ناحیه بوکال برمی گردد؟

این پروسیجر راه حلی دائمی برای کاهش اندازه گونه های شماست. زمانی که چربی در هر ناحیه ای از بدن حذف شود ، دیگر باز نمی گردد ، در جراحی بوکال فت نیز همین موضوع صدق می کند. زمانی که پدهای چربی برداشته شوند ، حتی با افزایش وزن نیز باعث بازگشت آن ها نمی شود. هرچند زمانی که بخشی از پد برداشته شده باشد یا از روش های دیگر بهره گرفته شده باشد ، با تغییرات وزنی امکان دارد چربی نیز برگردد. تنها با این روش می توانید برای همیشه اندازه گونه ها را کوچک کنید.

می توان این جراحی را با دیگر پروسیجرها ادغام کرد؟

برای برخی افراد این عمل اولین قدم برای رسیدن به اهدافشان در زمینه زیبایی می باشد. امکان ترکیب جراحی بوکال فت با دیگر عمل ها هست ، برای مثال جراحی پلک ، لیفت صورت و جراحی گوش از این دسته می باشند.

انواع بیهوشی در این رویکرد

بی حسی موضعی

این مدل به صورت موقت حس درد را در بخش مشخصی از بدن از بین می برد. در این روند بیمار بهوش است. این دارو به صورت تزریقی یا از طریق پوست به بدن وارد می شود. هرچند زمانی که نیاز باشد منطقه بزرگی بی حس شود و یا مشکلاتی در این پروسه اختلال ایجاد کنند ، از روش دیگر بهره گرفته می شود.

بیهوشی عمومی

در این متد مراجعه کننده به صورت کامل از هوش می رود و از اطراف خود آگاه نیست. دارویی که به این منظور استفاده می شود یا از طریق ماسک اکسیژن به ریه ها وارد می شود و یا به وسیله سرم ، داخل رگ ها می شود. زمانی که جراحی تمام شود ، متخصص بیهوشی دوز دارو را پایین آورده و قطع می کند و شما به اتاق ریکاوری منتقل می شوید. در این مرحله شخص  باید مدتی تجت نظر قرار بگیرد تا اگر مشکلی پیش آمد ، سریعا اقدامات لازم صورت پذیرند.

سخن آخر

بوکال فت انواعی از جراحی زیبایی می باشد که قادر است سایزگونه ها را کاهش دهد و پزشک با خارج کردن پدهای چربی از صورت می تواند ظاهری لاغر و باریک را به چهره ببخشد .در صورتی که احساس می کنید که صورت پری دارید و این مساله باعث شده که زیبایی های چهره تان کاسته شود و نیاز به صورتی استخوانی تر و کشیده دارید این جراحی می تواند گزینه بسیار مناسبی برایتان به شمار رود.این پروسه ریسک بسیار کمی دارد در شرایط ساده ای انجام می شود و دارای مدت ریکاوری کوتاهی می باشد و در صورتی که نکته های کلیدی مراقبتی را به خوبی به عمل برسانید نتیجه ای دائمی در انتظارتان خواهد بود در نظر داشته باشید که انتخاب یک جراح پلاستیک خوب برای پدید آمدن نتیجه ای متناسب با ایده آل های ذهن شما رابطه ای مستقیم دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

کاشت مو

کاشت مو

همیشه این سوال براتون پیش میاد که بعد از کاشت مو (Hair transplant) میزان تراکم به چه صورت میشه آیا مثل قبل موهای پرپشتی میتونید داشته باشید ؟؟!! یا اینکه خط رویش مو میتونه طبیعی باشه که کسی متوجه پیوند مو شما نشه ؟؟؟!! یا این سوال که آیا موها بصورت فلپ برداشته میشه یا...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...