| خانه 4 بلاگ 4 رفع افتادگی سینه

رفع افتادگی سینه

تیر ۱۵, ۱۴۰۱ | بلاگ, جراحی بدن | ۳ دیدگاه ها

رفع افتادگی سینه

افتادگی سینه ، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال آن دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و به دنبال راه حلی برای رفع افتادگی سینه و خوش فرم کردن آن هستند. مواجهه با این مشکل ؛ عموما بعد از بارداری ، شیردهی ، افزایش سن و حتی در برخی موارد پس از کاهش وزن قابل توجه اتفاق می افتد. زمانی که در پی این مقوله ، به دنبال راه درمان می گردید ؛ از همان ابتدا متوجه خواهید شد که انتخاب روش درمانی برای خود ماجراهایی دارد ؛ چرا که با جستجو و تحقیقاتی که می کنید با روش های مختلفی از رفع افتادگی سینه با لیزر گرفته تا درمان افتادگی سینه با نخ ، لیفت پستان با طب سوزنی ، لیفت سینه ؛ روبرو می شوید که همه این روش ها به شما قول می دهند که افتادگی سینه هایتان را مرتفع می کنند.

در این بین ، تنها درمان قطعی و دائمی برای بالا کشیدن سینه و رفع افتادگی پستان ها ، جراحی لیفت سینه می باشد. رفع افتادگی سینه با جراحی ، در واقع از پرطرفدارترین و در عین حال موثرترین ؛ روش هایی می باشد که به شما کمک می کند که سینه هایی کاملا خوش فرم داشته باشید.

با این وجود برخی خانم ها با تصور این که انجام جراحی ، ریسک بالایی دارد ؛ می خواهند از طریق روش های دیگری که پیشتر به آن ها اشاره شد ؛ افتادگی سینه های خود را مرتفع نمایند.

این تصور در باب اعمال جراحی ، نادرست است و چنانچه انجام جراحی به دست یک پزشک ماهر و مجرب سپرده شود ؛ هیچ گونه پیامدی جد نخواهد داشت ؛ لذا خطرناک انگاشتن روش های جراحی ، در عمده موارد ، ناشی از عدم شناخت کافی از اعمال جراحی می باشد.

اما با این حال ، به دلیل تصوری که این دسته از خانم ها نسبت به روش های غیرتهاجمی دارند ؛ بر آن شدیم تا در این مقاله از راز جراحی ، به معرفی روش های کمتر تهاجمی و غیرجراحی برای لیفت پستان ها بپردازیم و جهت روشن شدن مطلب ، توضیحاتی پیرامون هر یک ارائه نماییم.

علت افتادگی سینه ها

با بالا رفتن سن ، سینه ها تغییر شکل داده و خاصیت ارتجاعی و محکم بودن خود را از دست می دهند. علل مختلفی در این تغییر شکل سینه ها دخیل می باشد:

  • بارداری : در طول دوره بارداری ، لیگامنت هایی که از سینه ها پشتیبانی می کنند ، به دلیل پر و سنگین تر شدن سینه ها کشیده می شوند. این کشش بعد از بارداری ، صرفنظر از شیر دادن یا شیر ندادن به کودک ، باعث افتادن سینه ها می شود.
  • نوسانات وزنی : تغییر در وزن نیز می تواند باعث کشیده شدن پوست و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی آن شود.
  • نیروی جاذبه : در طول زمان ، نیروی جاذبه ، باعث می شود که لیگامنت ها در سینه ها کشیده شده و در نتیجه ، افتادگی سینه ها اتفاق بیافتد.

رفع افتادگی سینه ها با روش های غیرجراحی :

در انواع روش رفع افتادگی سینه بدون جراحی ، نیازی به بیهوشی و ایجاد برش در بدن وجود ندارد ؛ اگرچه ممکن است در نگاه اول این طور به نظر برسد که بالا کشیدن سینه بدون جراحی ، خطر کمتری از جراحی دارد ؛ اما باید خاطر نشان شد که روش های غیرجراحی ، هرگز نمی توانند نتیجه قابل قبولی که از روش جراحی به دست می آید را ایجاد نمایند.

برای آشنایی با روش های لیفت پستان خانم ها بدون عمل جراحی ، در این مطلب از راز جراحی با ما همراه باشید.

رفع افتادگی سینه با لیزر :

آیا شما هم درباره درمان افتادگی سینه با لیزر شنیده اید ؟ آیا اطلاعاتی در رابطه با این روش دارید ؟ آیا ظاهر این جمله ، شما را به انجام این روش وسوسه کرده است ؟ آیا تمایل دارید بدانید این روش اثربخش هست یا خیر ؟ پس این مطلب را از دست ندهید.

از آن جا که لیزر در دسته روش های غیر جراحی قرار دارد ، معمولا مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد و خیلی از افراد ترغیب به انجام آن می شوند. اما آیا واقعا این روش ، کارایی لازم را در رفع افتادگی سینه ها دارد ؟

در ادامه مقاله ، میزان کارایی لیزر در خصوص لیفت را بررسی نموده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

در روش بالا کشیدن سینه با لیزر ، پوست بالای سینه و همین طور بافت اطراف آن ؛ به کمک اشعه لیزر سفت می شود. پرتوهای لیزر ، با تحریک بافت سینه برای تولید کلاژن بیشتر ؛ سبب می شوند که پوست حالت ارتجاعی پیدا کرده و نهایتا بافت پستان ها سفت تر شده و قوام بهتری به خود بگیرند.

البته ناگفته نماند که رفع افتادگی سینه با لیزر ، تنها موجب کاهش افتادگی پستان ها می شود و در حقیقت افتادگی پستان ها را به طور کامل برطرف نمی کند.

ضمنا این روش ، تنها برای افرادی که با افتادگی درجه ۱ و ۲ روبرو هستند می تواند پاسخگو باشد و بانوانی که سینه های خیلی بزرگ با افتادگی درجه ۳ دارند ، نمی توانند نتایج قابل قبولی از این روش کسب نمایند.

توجه داشته باشید که این روش ، به دلیل خطرات و عوارض احتمالی که ممکن است به همراه داشته باشد  ؛ اعم از سوختگی پوست و بافت چربی ، عدم تقارن میان دو پستان و پدید آمدن توده های موقتی در پستان و نیز به دلیل نتایج موقتی که به دنبال دارد ، نمی تواند روشی ایده آل برای بالا کشیدن سینه محسوب شود.

ضمنا نتیجه حاصل از این روش ، غالبا موقتی بوده و به منظور حصول نتایج بهتر ؛ باید درمان را به صورت مکرر تکرار نمایید.

بالا کشیدن سینه با نخ :

در متد لیفت سینه با نخ ، از نخ های مخصوص ضد افتادگی ؛ در راستای رفع افتادگی سینه ها استفاده می شود. این نخ ها به گونه ای طرح ریزی شده اند که با ورود به زیر پوست در موضع مورد نظر ، سبب ایجاد کشیدگی پوست در آن ناحیه شده و در واقع قسمتی که مد نظرتان است را به سمت بالا می کشند.

ماندگاری نتایج این روش ، تقریبا ۲ سال است و نخ ها پس از ۱ الی ۲ سال شروع به تحلیل کرده و اثربخشی آن ها پس از این مدت از بین می رود ؛ در نتیجه فرم سینه ها پس از گذشت ۲ سال از لیفت با نخ به تدریج به حالت قبل خود باز می گردد.

رفع افتادگی سینه با طب سوزنی :

از طب سوزنی ، می توان جهت زیبایی و تناسب اندام و همچنین در بسیاری موارد درمانی بهره برد ؛ طب سوزنی در از بین بردن افتادگی سینه ها نیز می تواند اثرگذار باشد.

در طب سوزنی گفته می شود که داشتن پستان با فرم طبیعی ؛ مستلزم عملکرد صحیح کبد ، کلیه ها و طحال می باشد. حال آن که وجود هر گونه اشکال در کارکرد هر یک از این ارگان ها ؛ می تواند به عدم تقارن ، کوچکی یا بزرگی بیش از حد پستان ها بیانجامد.

از این رو طب سوزنی ، برای ایجاد سینه هایی با فرم بهتر ، اقدام به ایجاد هماهنگی میان این سه ارگان می نماید.

دستیابی به نتایج رضایت بخش از لیفت پستان با طب سوزنی ، هرگز طی یک جلسه اتفاق نمی افتد و افراد به توجه به وضعیت عمومی و سنی که دارند ، حداقل باید به طور میانگین بین ۱۵ الی ۴۵ جلسه ؛ تحت درمان با طب سوزنی قرار گیرند.

در این جا باید اشاره داشت که به کمک طب سوزنی ، نمی توان افتادگی شدید سینه ها را برطرف ساخت ؛ در سینه هایی که افتادگی مختصری دارند نیز نتایج به دست آمده ، ماندگاری طولانی و دائمی ندارند.

رفع افتادگی سینه با نخ آپتوس

در این روش از نخ های خاردار آپتوس ، برای بالا کشیدن سینه و لیفت آن استفاده می شود. در روش غیر تهاجمی از بین بردن افتادگی سینه به کمک نخ آپتوس ، پوست اطراف سینه به سمت بالا کشیده می شود. جراح زیبایی به کمک سوزن هایی به نام هیپودرمیک ، نخ ها را به زیر پوست هدایت می کند. سپس برای رفع افتادگی سینه ها ، نخ ها به سمت بالا و استخوان ترقوه کشیده می شوند. نتایج این روش لیفت ، تا ۲ سال ماندگاری دارد. این روش هیچ جای اسکاری بر روی پوست به جا نمی گذارد ، و نخ های آپتوس پس از یک الی دو سال جذب بدن می شوند.

رفع افتادگی سینه از طریق سی ای سی آی (CACI)

این تکنیک به عنوان روشی برای درمان آسیب های عضلاتی ، اولین بار ارائه شد. در روش لیفت (CACI) از طریق ابزاری دستی ، پالس های الکتریکی را روی عضلات اطراف سینه متمرکز می کنند. درمان عضلات سینه با این تکنیک ، سبب خوش فرم تر شدن این عضلات شده ، که در نهایت به بالا رفتن سینه و زیباتر به نظر رسیدن آن کمک می کند. نتیجه این روش درمانی به تعداد دفعات و مدت زمان جلسات درمانی ، بستگی دارد. برای اینکه این روش درمانی اثربخشی بیشتری داشته باشد ، جراح جلساتی را در طول هفته و بازه زمانی چند هفته برای شما تنظیم می کند.

بالا کشیدن سینه با روش ترماژ

در رفع افتادگی سینه با ترماژ ، برای افزایش کلاژن سازی و سفت کردن بافت های پروتئینی پوست ، از امواج رادیویی استفاده می شود. در این روش جراح به کمک ابزاری به نام ترماکول ، امواج رادیویی را به لایه های عمیق تر پوست ارسال می کند. این امواج به سفت شدن پوست شما در ناحیه سینه ، کمک می کنند و در نتیجه سبب زیباتر به نظر رسیدن سینه ها و رفع افتادگی آن ، می شوند. از آن جایی که نتیجه بالا کشیدن سینه با تکنیک ترماژ موقتی است ، لازم است این درمان در فواصلی تکرار شود. روش ترماژ بهترین تاثیر گذاری را بر روی سینه های دارای افتادگی خفیف دارد.

رفع افتادگی سینه با بوتاکس

تزریق بوتاکس ، امروزه به عنوان روشی برای پیشگیری از افتادگی سینه ها شناخته می شود. بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته می شود و از طریق فلج کردن موقتی عضلات زیر پوست ، سبب جلوگیری از روند پیری می شود. معمولا از روش تزریق بوتاکس می توان ، در درمان افتادگی جزئی سینه ها استفاده کرد و میزان ماندگاری این روش ، معمولا ۴ ماه می باشد.

استفاده از فیلرها برای لیفت سینه

می توان از برخی فیلرهای پوستی هیالورونیک اسید ، برای پر کردن سینه ها و رفع افتادگی و ایجاد ظاهری مناسب در سینه ها استفاده کرد. استفاده از فیلرها برای رفع افتادگی سینه ، روشی کوتاه مدت و موقتی است و بعد از چند ماه ، نیاز به تمدید دارد.

رفع افتادگی سینه با ورزش

رفع افتادگی سینه با ورزش

به کمک تکنیک های ورزشی خاص می توان ، علاوه بر تقویت عضلات سینه ، از شر چربی های اضافی در این ناحیه خلاص شد. تمرین های ورزشی زیر در تقویت عضلات سینه و لیفت طبیعی پستان ها، مفید واقع می شوند :

  • پرس هالتر روی نیمکت
  • دستگاه قفسه سینه یا باترفلای
  • ورزش سیم کش کراس اور

در صورتی که پوست شما خاصیت ارتجاعی خوبی دارد ، و افتادگی سینه خفیفی دارید ، می توانید برای رفع افتادگی و تقویت عضلات سینه ، زیر نظر یک مربی ، تمرینات قفسه سینه را به صورت منظم دنبال کنید و نتایج آن را ، در لیفت سینه هایتان مشاهده نمایید.

درمان افتادگی سینه بعد از شیردهی

همانطور که می دانید در دوره بارداری حجم سینه ها چندین برابر می شود و پس از آن به دلیل کاهش وزن و از دست دادن چربی های اضافی کوچک می شوند. این تغییرات می توانند قابلیت ارتجاعی پوست را کاهش دهند و منجر به تعضیف بافت و در نهایت رباط های نگهدارنده سینه شوند. از آنجایی که سینه ها یکی از اعضای مهم و تاثیر گذار بر روی زیبایی اندام زنان می باشد ، داشتن سینه های شل و افتاده باعث کاهش اعتماد به نفس برخی از افراد در مقابل شریک جنسی شان می شود. زنانی که به تازگی زایمان کرده اند و اکنون در دوره شیردهی به سر می برند ممکن است به دنبال راه های مناسب و ایده آلی برای رفع افتادگی سینه های خود در منزل و بدون انجام تیغ جراحی باشند. در ادامه این مطلب ما به شما راهکار های مفید و بدون عارضه ای را معرفی می کنیم که شما با انجام هر یک از آن ها می توانید به خواسته خود برسید اما باید به این نکته نیز توجه کنید که برای حصول نتیجه ایده آل زمان بسیار زیادی را صرف کنید.

درمان افتادگی سینه با سویا

سویا یکی از مقرون به صرفه ترین و فراوان ترین منبع پروتین می باشد که به دلیل وجود ترکیب نادر پروتین و چربی زیاد در آن از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. از این روغن در صنایع مختلفی همانند رنگ ، روان کننده ها ، صابون ، مواد غذایی و غیره استفاده می شود که هم اکنون ما می خواهیم در رابطه با تاثیر آن بر زیبایی و سلامتی پوست صحبت کنیم. فیتواستروژن موجود در این روغن می توان سطح استروژن را در بدن حفظ کند و از بروز سرطان سینه و روده جلوگیری کند. از دیگر مزایا و فواید روغن سویا می توان به جلوگیری از شل شدن بافت پوست اشاره کرد. از همین رو اگر شما برای رفع افتادگی سینه خود از روغن سویا استفاده کنید علاوه بر اینکه باعث لیفت و سفت شدن سینه های خود می شوید بلکه از بروز سرطان پستان جلوگیری می کنید. برای اینکه با استفاده از این روش سینه های خوش فرم ، سفت و زیبایی داشته باشید تنها کافی است دو الی سه بار در هفته سینه های خود را ۳ الی ۴ قاشق روغن سویا  ماساژ دهید.

سفت کردن سینه با داروی گیاهی و خانگی

یکی دیگر از راه های درمان و رفع افتادگی سینه که افراد به دلیل بی ضرر بودن ، آن را انتخاب می کنند دارو های گیاهی می باشد. که ما در ادامه به معرفی چند داروی گیاهی مهم و تاثیر گذار می پردازیم ؛ اما پیش از آن لازم است بگویم تمامی این روش های درمانی نیاز به زمان طولانی دارند و گاها ممکن است اثری بر روی مشکل شما نداشته باشد.

  • روغن زیتون

ماساژ دادن و سفت کردن پستان ها با استفاده از روغن زیتون یکی از فوق العاده ترین و بهترین روش های فرم دهی و محکم کردن سینه است. وجود مقدار بسیار زیادی آنتی اکسیدان و اسید های چرب می تواند آسیب های که رادیکال های آزاد موجود در محیط ، به وجود می اورند را خنثی و برطرف کند. علاوه بر آن نیز موجب تقویت ، افزایش کلاژن سازی و بهبود وضعیت پوست می شود. برای افزایشش اثر بخشی آن نیز می توانید این روغن را با روغن رزماری ترکیب نمایید و سپس به مدت ۱۵ دقیقه و برای ۴ الی ۵ مرتبه در روز استفاده کنید.

  • زرده تخم مرغ و خیار

خیار و تخم مرغ به دلیل پروتئین ها و مواد مغذی که دارند می توانند باعث افزایش کلاژن سازی ، تسریع روند ترمیم پوست ، سفت شدن و جوانی پوست شوند از همین رو در بسیاری از ماسک های تقویتی و زیبایی پوست صورت استفاده می شوند. برای تهیه این ماسک ابتدا باید خیار ها را با استفاده از یک رنده ریز ، خورد کنید و سپس آن را با زرده تخم مرغ ترکیب کنید. برای اینکه ماسکتان کمی سفت شود و بر روی صورتتان قرار بگیرد می توانید به میزان بسیار کمی اب خیار را جدا کنید. ماسک تهیه شده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی سینه های خود قرار دهید و پس از آن با آب سر بشوئید. لازم به ذکر است که سفید تخم مرغ نیز برای سفت کردن پوست مفید می باشد و می توانید پس از این ماسک از آن استفاده کنید. برای رفع افتادگی سینه با سفیده تخم مرغ باید ابتدا سفیده تخم مرغ را به قدری هم بزنید که بر روی سطح آن حباب تشکیل شود. پس از آن به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پستان های خود قرار دهید و اجازه دهید استراحت کند.

جلوگیری از افتادگی سینه با سوتین مناسب

به کمک استفاده از سوتین با سایز مناسب ، می توانید از افتادن سینه هایتان جلوگیری کنید. درست است که پس از افتادگی سینه ها ، سوتین کمکی به لیفت سینه نمی کند ؛ ولی همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

استفاده از کرم های لیفت سینه

برای از بین بردن خطوط چین و چروک و شل شدن پوست سینه ها ، که ناشی از افزایش سن می باشد ، می توانید از کرم های لیفت استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید ، که این کرم ها هیچ تاثیری در بالا بردن سینه ها نداشته و تنها می توانند ، نتایج کوتاه مدتی را برایتان به ارمغان آورند.

اگر از افتادگی سینه های خود رنج می برید و تمایل دارید ، که این افتادگی را در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود ببخشید ، راز جراحی به شما توصیه می کند ، که جراحی یا ماستوپکسی را انجام دهید.

سخن آخر :

جراحی لیفت سینه که در پزشکی به آن ماستوپکسی نیز اطلاق می شود ؛ نوعی عمل زیبایی سینه است که با برداشتن پوست اضافی سینه ها و سفت کردن بافت باقیمانده پستان ، می تواند افتادگی سینه ها را مرتفع ساخته و فرمی بهینه به سینه ها ببخشد.

باید اشاره داشت خانم هایی که با افتادگی سینه درگیر هستند ، معمولا با مشکلات پوستی ؛ از قبیل عرق سوز شدن پوست ناحیه زیر پستان و نیز درد شانه ها مواجه می شوند ؛ از این رو با جراحی لیفت پستان ، علاوه بر بهبود شکل ظاهری سینه ها ، می توان این قبیل مشکلات را نیز برطرف ساخت.

لذا شایان ذکر است که رفع افتادگی سینه ، تنها با رویکرد زیبایی انجام نمی پذیرد و گاها رویکرد درمانی نیز دارد.

به طور کلی جراحی لیفت پستان ، به عنوان بهترین روش برای اصلاح افتادگی سینه ها و بالا کشیدن آن ها شناخته می شود ؛ زیرا ایده آل ترین نتایج را به دنبال داشته و عوارض و خطرات احتمالی ناشی از آن ، بسیار محدود و ناچیز است.

از این رو به جرأت می توان اذعان داشت که بالا کشیدن سینه با جراحی ، قطعی ترین و مطمئن ترین راه برای لیفت پستان ها محسوب می شود.

هرچند ممکن است برخی افراد بنا به علل مختلفی ، به روش های غیرجراحی رو آورند ؛ اما شایان ذکر است که هیچ یک از این روش ها ، نتیجه دائمی نخواهند داشت و امکان دارد نتوانند فرد را حتی برای مدت محدود نیز به نتیجه دلخواه خود برسانند.

از این رو جراحان متبحر و سرشناس ، هرگز روش های غیرجراحی را برای بالا کشیدن سینه ها ؛ پیشنهاد نمی نمایند و جراحی را کامل ترین و دقیق ترین راه برای حصول نتایج قابل قبول می دانند.

چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات کامل تر در خصوص جراحی هستید ، پیشنهاد می کنیم مقاله موجود در سایت راز جراحی را که با هدف اطلاع رسانی دقیق در خصوص این عمل جراحی تهیه شده است ؛ مطالعه بفرمایید.

امیدواریم توانسته باشیم در مقاله حاضر ، شما عزیزان را در یافتن راهکار موثر و ماندگار برای رفع افتادگی سینه یاری نموده باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.3 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا عزیزی
مهسا عزیزی
2 سال قبل

سلام ماندگاری تا چند ساله؟

مارال نظری
مارال نظری
2 سال قبل

سلام چقدر عالی

فاطمه ناصری
فاطمه ناصری
2 سال قبل

سلام لیزر برای رفع افتادگی سینه خطر نداره؟

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...