| خانه 4 بلاگ 4 رفع افتادگی سینه

رفع افتادگی سینه

مهر ۱۰, ۱۴۰۰ | بلاگ, جراحی بدن | ۰ دیدگاه

رفع افتادگی سینه

افتادگی سینه ، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال آن دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و به دنبال راه حلی برای رفع افتادگی سینه و خوش فرم کردن آن هستند. مواجهه با این مشکل ؛ عموما بعد از بارداری ، شیردهی ، افزایش سن و حتی در برخی موارد پس از کاهش وزن قابل توجه اتفاق می افتد. زمانی که در پی این مقوله ، به دنبال راه درمان می گردید ؛ از همان ابتدا متوجه خواهید شد که انتخاب روش درمانی برای خود ماجراهایی دارد ؛ چرا که با جستجو و تحقیقاتی که می کنید با روش های مختلفی از رفع افتادگی سینه با لیزر گرفته تا درمان افتادگی سینه با نخ ، لیفت سینه با طب سوزنی، لیفت سینه ؛ روبرو می شوید که همه این روش ها به شما قول می دهند که افتادگی سینه هایتان را مرتفع می کنند.

در این بین ، تنها درمان قطعی و دائمی برای بالا کشیدن سینه و رفع افتادگی پستان ها ، جراحی لیفت سینه می باشد. رفع افتادگی سینه با جراحی ، در واقع از پرطرفدارترین و در عین حال موثرترین ؛ روش هایی می باشد که به شما کمک می کند که سینه هایی کاملا خوش فرم داشته باشید.

با این وجود برخی خانم ها با تصور این که انجام جراحی ، ریسک بالایی دارد ؛ می خواهند از طریق روش های دیگری که پیشتر به آن ها اشاره شد ؛ افتادگی سینه های خود را مرتفع نمایند.

این تصور در باب اعمال جراحی ، نادرست است و چنانچه انجام جراحی به دست یک پزشک ماهر و مجرب سپرده شود ؛ هیچ گونه پیامدی جد نخواهد داشت ؛ لذا خطرناک انگاشتن روش های جراحی ، در عمده موارد ، ناشی از عدم شناخت کافی از اعمال جراحی می باشد.

اما با این حال ، به دلیل تصوری که این دسته از خانم ها نسبت به روش های غیرتهاجمی دارند ؛ بر آن شدیم تا در این مقاله از راز جراحی ، به معرفی روش های کمتر تهاجمی و غیرجراحی برای لیفت سینه ها بپردازیم و جهت روشن شدن مطلب ، توضیحاتی پیرامون هر یک ارائه نماییم.

رفع افتادگی سینه ها با روش های غیرجراحی :

در انواع روش رفع افتادگی سینه بدون جراحی ، نیازی به بیهوشی و ایجاد برش در بدن وجود ندارد ؛ اگرچه ممکن است در نگاه اول این طور به نظر برسد که بالا کشیدن سینه بدون جراحی ، خطر کمتری از جراحی دارد ؛ اما باید خاطر نشان شد که روش های غیرجراحی ، هرگز نمی توانند نتیجه قابل قبولی که از روش جراحی به دست می آید را ایجاد نمایند.

برای آشنایی با روش های لیفت پستان خانم ها بدون عمل جراحی ، در این مطلب از راز جراحی با ما همراه باشید.

رفع افتادگی سینه با لیزر :

آیا شما هم درباره رفع افتادگی سینه با لیزر شنیده اید ؟ آیا اطلاعاتی در رابطه با این روش دارید ؟ آیا ظاهر این جمله ، شما را به انجام این روش وسوسه کرده است ؟ آیا تمایل دارید بدانید این روش اثربخش هست یا خیر ؟ پس این مطلب را از دست ندهید.

از آن جا که لیزر در دسته روش های غیر جراحی قرار دارد ، معمولا مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد و خیلی از افراد ترغیب به انجام آن می شوند. اما آیا واقعا این روش ، کارایی لازم را در رفع افتادگی سینه ها دارد ؟

در ادامه مقاله ، میزان کارایی لیزر در خصوص لیفت سینه ها را بررسی نموده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

در روش بالا کشیدن سینه با لیزر ، پوست بالای سینه و همین طور بافت اطراف آن ؛ به کمک اشعه لیزر سفت می شود. پرتوهای لیزر ، با تحریک بافت سینه برای تولید کلاژن بیشتر ؛ سبب می شوند که پوست حالت ارتجاعی پیدا کرده و نهایتا بافت پستان ها سفت تر شده و قوام بهتری به خود بگیرند.

البته ناگفته نماند که رفع افتادگی سینه با لیزر ، تنها موجب کاهش افتادگی پستان ها می شود و در حقیقت افتادگی پستان ها را به طور کامل برطرف نمی کند.

ضمنا این روش ، تنها برای افرادی که با افتادگی درجه ۱ و ۲ روبرو هستند می تواند پاسخگو باشد و بانوانی که سینه های خیلی بزرگ با افتادگی درجه ۳ دارند ، نمی توانند نتایج قابل قبولی از این روش کسب نمایند.

توجه داشته باشید که این روش ، به دلیل خطرات و عوارض احتمالی که ممکن است به همراه داشته باشد  ؛ اعم از سوختگی پوست و بافت چربی ، عدم تقارن میان دو پستان و پدید آمدن توده های موقتی در پستان و نیز به دلیل نتایج موقتی که به دنبال دارد ، نمی تواند روشی ایده آل برای بالا کشیدن سینه محسوب شود.

ضمنا نتیجه حاصل از این روش ، غالبا موقتی بوده و به منظور حصول نتایج بهتر ؛ باید درمان را به صورت مکرر تکرار نمایید.

بالا کشیدن سینه با نخ :

در این متد از لیفت سینه ، از نخ های مخصوص ضد افتادگی ؛ در راستای رفع افتادگی سینه ها استفاده می شود. این نخ ها به گونه ای طرح ریزی شده اند که با ورود به زیر پوست در موضع مورد نظر ، سبب ایجاد کشیدگی پوست در آن ناحیه شده و در واقع قسمتی که مد نظرتان است را به سمت بالا می کشند.

ماندگاری نتایج این روش ، تقریبا ۲ سال است و نخ ها پس از ۱ الی ۲ سال شروع به تحلیل کرده و اثربخشی آن ها پس از این مدت از بین می رود ؛ در نتیجه فرم سینه ها پس از گذشت ۲ سال از لیفت با نخ به تدریج به حالت قبل خود باز می گردد.

رفع افتادگی سینه با طب سوزنی :

از طب سوزنی ، می توان جهت زیبایی و تناسب اندام و همچنین در بسیاری موارد درمانی بهره برد ؛ طب سوزنی در از بین بردن افتادگی سینه ها نیز می تواند اثرگذار باشد.

در طب سوزنی گفته می شود که داشتن پستان با فرم طبیعی ؛ مستلزم عملکرد صحیح کبد ، کلیه ها و طحال می باشد. حال آن که وجود هر گونه اشکال در کارکرد هر یک از این ارگان ها ؛ می تواند به عدم تقارن ، کوچکی یا بزرگی بیش از حد پستان ها بیانجامد.

از این رو طب سوزنی ، برای ایجاد سینه هایی با فرم بهتر ، اقدام به ایجاد هماهنگی میان این سه ارگان می نماید.

دستیابی به نتایج رضایت بخش از لیفت پستان با طب سوزنی ، هرگز طی یک جلسه اتفاق نمی افتد و افراد به توجه به وضعیت عمومی و سنی که دارند ، حداقل باید به طور میانگین بین ۱۵ الی ۴۵ جلسه ؛ تحت درمان با طب سوزنی قرار گیرند.

در این جا باید اشاره داشت که به کمک طب سوزنی ، نمی توان افتادگی شدید سینه ها را برطرف ساخت ؛ در سینه هایی که افتادگی مختصری دارند نیز نتایج به دست آمده ، ماندگاری طولانی و دائمی ندارند.

رفع افتادگی سینه با نخ آپتوس

در این روش از نخ های خاردار آپتوس ، برای بالا کشیدن سینه و لیفت آن استفاده می شود. در روش غیر تهاجمی لیفت سینه به کمک نخ آپتوس ، پوست اطراف سینه به سمت بالا کشیده می شود. جراح زیبایی به کمک سوزن هایی به نام هیپودرمیک ، نخ ها را به زیر پوست هدایت می کند. سپس برای رفع افتادگی سینه ها ، نخ ها به سمت بالا و استخوان ترقوه کشیده می شوند. نتایج این روش لیفت سینه ، تا ۲ سال ماندگاری دارد. این روش هیچ جای اسکاری بر روی پوست به جا نمی گذارد ، و نخ های آپتوس پس از یک الی دو سال جذب بدن می شوند.

رفع افتادگی سینه از طریق سی ای سی آی (CACI)

این تکنیک به عنوان روشی برای درمان آسیب های عضلاتی ، اولین بار ارائه شد. در روش لیفت سینه (CACI) از طریق ابزاری دستی ، پالس های الکتریکی را روی عضلات اطراف سینه متمرکز می کنند. درمان عضلات سینه با این تکنیک ، سبب خوش فرم تر شدن این عضلات شده ، که در نهایت به بالا رفتن سینه و زیباتر به نظر رسیدن آن کمک می کند. نتیجه این روش درمانی به تعداد دفعات و مدت زمان جلسات درمانی ، بستگی دارد. برای اینکه این روش درمانی اثربخشی بیشتری داشته باشد ، جراح جلساتی را در طول هفته و بازه زمانی چند هفته برای شما تنظیم می کند.

بالا کشیدن سینه با روش ترماژ

در رفع افتادگی سینه با ترماژ ، برای افزایش کلاژن سازی و سفت کردن بافت های پروتئینی پوست ، از امواج رادیویی استفاده می شود. در این روش جراح به کمک ابزاری به نام ترماکول ، امواج رادیویی را به لایه های عمیق تر پوست ارسال می کند. این امواج به سفت شدن پوست شما در ناحیه سینه ، کمک می کنند و در نتیجه سبب زیباتر به نظر رسیدن سینه ها و رفع افتادگی آن ، می شوند. از آن جایی که نتیجه بالا کشیدن سینه با تکنیک ترماژ موقتی است ، لازم است این درمان در فواصلی تکرار شود. روش ترماژ بهترین تاثیر گذاری را بر روی سینه های دارای افتادگی خفیف دارد.

رفع افتادگی سینه با بوتاکس

تزریق بوتاکس ، امروزه به عنوان روشی برای پیشگیری از افتادگی سینه ها شناخته می شود. بوتاکس از سم بوتولینوم ساخته می شود و از طریق فلج کردن موقتی عضلات زیر پوست ، سبب جلوگیری از روند پیری می شود. معمولا از روش تزریق بوتاکس می توان ، در درمان افتادگی جزئی سینه ها استفاده کرد و میزان ماندگاری این روش لیفت سینه ، معمولا ۴ ماه می باشد.

استفاده از فیلرها برای لیفت سینه

می توان از برخی فیلرهای پوستی هیالورونیک اسید ، برای پر کردن سینه ها و رفع افتادگی و ایجاد ظاهری مناسب در سینه ها استفاده کرد. استفاده از فیلرها برای رفع افتادگی سینه ، روشی کوتاه مدت و موقتی است و بعد از چند ماه ، نیاز به تمدید دارد.

رفع افتادگی سینه با ورزش

رفع افتادگی سینه با ورزش

به کمک تکنیک های ورزشی خاص می توان ، علاوه بر تقویت عضلات سینه ، از شر چربی های اضافی در این ناحیه خلاص شد. تمرین های ورزشی زیر در تقویت عضلات سینه و لیفت سینه طبیعی ، مفید واقع می شوند :

  • پرس هالتر روی نیمکت
  • دستگاه قفسه سینه یا باترفلای
  • ورزش سیم کش کراس اور

در صورتی که پوست شما خاصیت ارتجاعی خوبی دارد ، و افتادگی سینه خفیفی دارید ، می توانید برای رفع افتادگی و تقویت عضلات سینه ، زیر نظر یک مربی ، تمرینات قفسه سینه را به صورت منظم دنبال کنید و نتایج آن را ، در لیفت سینه هایتان مشاهده نمایید.

جلوگیری از افتادگی سینه با سوتین مناسب

به کمک استفاده از سوتین با سایز مناسب ، می توانید از افتادن سینه هایتان جلوگیری کنید. درست است که پس از افتادگی سینه ها ، سوتین کمکی به لیفت سینه نمی کند ؛ ولی همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

استفاده از کرم های لیفت سینه

برای از بین بردن خطوط چین و چروک و شل شدن پوست سینه ها ، که ناشی از افزایش سن می باشد ، می توانید از کرم های لیفت سینه استفاده کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید ، که این کرم ها هیچ تاثیری در بالا بردن سینه ها نداشته و تنها می توانند ، نتایج کوتاه مدتی را برایتان به ارمغان آورند.

اگر از افتادگی سینه های خود رنج می برید و تمایل دارید ، که این افتادگی را در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود ببخشید ، راز جراحی به شما توصیه می کند ، که جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی را انجام دهید.

سخن آخر :

جراحی لیفت سینه که در پزشکی به آن ماستوپکسی نیز اطلاق می شود ؛ نوعی عمل زیبایی سینه است که با برداشتن پوست اضافی سینه ها و سفت کردن بافت باقیمانده پستان ، می تواند افتادگی سینه ها را مرتفع ساخته و فرمی بهینه به سینه ها ببخشد.

باید اشاره داشت خانم هایی که با افتادگی سینه درگیر هستند ، معمولا با مشکلات پوستی ؛ از قبیل عرق سوز شدن پوست ناحیه زیر پستان و نیز درد شانه ها مواجه می شوند ؛ از این رو با جراحی لیفت پستان ، علاوه بر بهبود شکل ظاهری سینه ها ، می توان این قبیل مشکلات را نیز برطرف ساخت.

لذا شایان ذکر است که جراحی بالا کشیدن سینه ، تنها با رویکرد زیبایی انجام نمی پذیرد و گاها رویکرد درمانی نیز دارد.

به طور کلی جراحی لیفت پستان ، به عنوان بهترین روش برای اصلاح افتادگی سینه ها و بالا کشیدن آن ها شناخته می شود ؛ زیرا ایده آل ترین نتایج را به دنبال داشته و عوارض و خطرات احتمالی ناشی از آن ، بسیار محدود و ناچیز است.

از این رو به جرأت می توان اذعان داشت که بالا کشیدن سینه با جراحی ، قطعی ترین و مطمئن ترین راه برای لیفت پستان ها محسوب می شود.

هرچند ممکن است برخی افراد بنا به علل مختلفی ، به روش های غیرجراحی رو آورند ؛ اما شایان ذکر است که هیچ یک از این روش ها ، نتیجه دائمی نخواهند داشت و امکان دارد نتوانند فرد را حتی برای مدت محدود نیز به نتیجه دلخواه خود برسانند.

از این رو جراحان متبحر و سرشناس ، هرگز روش های غیرجراحی را برای بالا کشیدن سینه ها ؛ پیشنهاد نمی نمایند و جراحی را کامل ترین و دقیق ترین راه برای حصول نتایج قابل قبول می دانند.

چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات کامل تر در خصوص جراحی لیفت سینه هستید ، پیشنهاد می کنیم مقاله موجود در سایت راز جراحی را که با هدف اطلاع رسانی دقیق در خصوص این عمل جراحی تهیه شده است ؛ مطالعه بفرمایید.

امیدواریم توانسته باشیم در مقاله حاضر ، شما عزیزان را در یافتن راهکار موثر و ماندگار برای افتادگی سینه یاری نموده باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

خوش فرم کردن سینه ها

خوش فرم کردن سینه ها

سینه خوش فرم ، سربالا ، سفت و دارای اندازه مناسب ، در میان خانم ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و خیلی از آن ها ، برای خوش فرم کردن سینه هر روشی را امتحان می کنند. شلی و افتادگی سینه ها ، سبب عدم تناسب اندام در خانم ها شده و این احساس نازیبایی ، اعتماد به نفس آن ها...

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

اصطلاحات متعددی برای توصیف تزریق چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر وجود دارد. صرفنظر از همه این اصطلاحات ، هدف از انجام این تزریق ، جوانسازی صورت از طریق افزایش حجم ، درمان خطوط و کاهش چین و چروک می باشد. اما آنچه در این میان ، نقش مهمی را در کسب یک نتیجه طلایی ایفا...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که زنان با هدف بازیابی حجم از دست رفته سینه های خود در اثر بارداری، کاهش وزن و بالا رفتن سن و با هدف افزایش سایز فعلی این اندام و بهبود شکل و تقارن آنها با قرار دادن پروتز سینه...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روند های پیشرو در کاهش اندازه و شکل چین های اطراف اندام تناسلی می باشد. این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است، زیرا نتایج به دست آمده از این درمان، بهبود و رضایت قابل ملاحظه ای را  بدست می دهد. با افزایش استقبال از این روش ، ارائه اطلاعات جامع...

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی ، تقریباً 50 درصد از مردم در برهه ای از زندگی خود دچار بواسیر می شوند. گاهی این بیماری به طور خود به خود برطرف می شود ، اما گاهی اوقات برای خلاصی از شر آن باید تحت جراحی یا درمان با لیزر قرار گرفت. بعد از عمل جراحی...

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی نیز مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر ، بخش اجتناب ناپذیر روند درمان محسوب می شود. یک جراح آموزش دیده و با تجربه قادر است این عوارض را به حداقل برساند ، البته مشروط بر اینکه بیمار نیز دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی خود را متعهدانه رعایت کند. راز...

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

به طور کلی جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می پذیرد. البته که فاکتورهای مختلفی در امر انتخاب روش مناسب برای هر فرد ، نیز دخیل هستند. مقصود راز جراحی از نگارش این مطلب ، بیان تمام نکات مرتبط با دو تکنیک مذکور می باشد. هدف و خواسته فرد از عمل ، اولیه یا ترمیمی بودن...

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه به کلیه اقداماتی گفته می شود ، که برای کاهش ابتلا به این نوع سرطان صورت می پذیرد. با توجه به اینکه سرطان سینه ، یکی از رایج ترین انواع سرطان های زنان در میان خانم ها ، شیوع گسترده ای دارد ، دانستن روش های پیشگیری از سرطان و یا جلوگیری از...