| خانه 4 بلاگ 4 سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

فروردین ۱۱, ۱۴۰۲ | بلاگ, جراحی زنان | ۰ دیدگاه

سفید کردن واژن فرایندی است که به شما این امکان را می دهد تا از یک ناحیه واژنی با رنگ یکنواخت تر و یکدست تر برخوردار باشید. در واقع این فرایند درمان ، روشی برای بالا بردن اعتماد به نفس شما در روابط جنسی تان نیز محسوب می شود. در این مقاله را راز جراحی همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی در این خصوص کسب کنید، فقط کافی است کمی زمان بگذارید و این مقاله را مطالعه کنید.

سفید کردن واژن - راز جراحی

ناحیه واژن به چه دلیل تیره می شود؟

تیرگی واژن به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که مهم ترین آنها را در زیر مورد اشاره قرار می دهیم:

 • عوامل ژنتیکی در واقع به عنوان مهم ترین علت تیرگی پوست در کشاله های ران و واژن محسوب می شوند.
 • علت دیگر تیرگی واژن ، بالا رفتن سن و نوسانات هورمونی می باشد. همچنین تغییرات هورمونی در دوره بارداری نیز می تواند بر روی فرایند تیره شدن پوست واژن تاثیر گذار باشد.
 • ناحیه واژن بخشی از بدن است که دستخوش تعرق زیاد می شود. رطوبت و عرق در این ناحیه ، باعث می شود که تغییر رنگ و در نتیجه ، تیرگی در آن اتفاق بیافتد.
 • لباس های تنگ یکی دیگر از فاکتورهای تاثیر گذار بر روی تیره شدن پوست می باشند. بعلاوه ، برخی لباس زیر ها در برخی بانوان ایجاد حساسیت می کند . همین امر ، موجب تیره شدن پوست در ناحیه واژن می شود.
 • مشکلات پوستی از قبیل عفونت ، تبخال های تناسلی ، زگیل تناسلی و دیگر مشکلاتی که ناحیه واژن را درگیر می کند ، می تواند بر روی تغییر رنگ واژن تاثیر گذار باشد.
 • در دوره یائسگی ترشح هورمون استروژن کاهش می یابد. همین امر باعث ایجاد خارش و شکل گیری ترک در ناحیه واژن و در نتیجه تیره شدن رنگ پوست آن می شود.
 • ورزش هایی که باعث ساییده شدن ران ها و ناحیه تناسلی و ایجاد اصطکاک در آن می شود ، یک عامل تاثیر گذار بر روی تیر شدن واژن محسوب می شود.

سفید کردن واژن با چه روش هایی قابل اجرا است؟

سفید کردن یا بلیچینگ واژن با روش های مختلفی قابل اجرا می باشد. هر یک از روش ها دارای مزیت ها و محدودیت های مخصوص به خود می باشند. مهم ترین روش های بلیچینگ واژن شامل موارد زیر می باشد:

 • سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر ، بهترین گزینه برای بهره مند شدن از پوستی روشن در ناحیه واژن است. در این فرایند ، پزشک نخست ، محل مورد نظر را با کرم های مخصوص ، بی حس می کنند تا فرایند درمان ، به تجربه ای بی درد برای بیمار تبدیل شود. سپس اشعه لیزر برای از بین بردن رنگدانه های پوست که عامل تیرگی در پوست هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

بمنظور بهره مند شدن از نتیجه ای مطلوب از درمان ، فرایند بلیچینگ واژن ، باید با توجه به شرایط هر بیمار ، به تعداد جلسات تجویز شده توسط پزشک ، به طور کامل انجام پذیرد. در صورت رها کردن درمان در میانه راه ، قطعاً نتیجه مورد نظر ، حاصل نخواهد شد.

 • سفید کردن واژن با کرم های موضعی و صابون های مخصوص

بسیاری از پزشکان استفاده از کرم های موضعی یا صابون ها را برای سفید کردن واژن ، توصیه نمی کنند. این محصولات نه تنها باعث سفید شدن واژن نمی شوند ، بلکه در دراز مدت باعث می شوند که تغییراتی در pH واژن ایجاد شود. تغییر در pH واژن مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ در ناحیه واژن را به همراه دارد.

اقدامات قبل از سفید کردن واژن

قبل از فرایند سفید کردن واژن ، پزشک دستورالعمل هایی را بمنظور اطمینان از فراهم بودن شرایط لازم برای کسب یک نتیجه مطلوب از درمان ، توصیه می کند. برخی از این موارد عبارتند از :

 1. پزشک ، بررسی هایی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که ناحیه واژن به هیچگونه بیماری عفونی ابتلا ندارد. در صورت ابتلا به بیماری عفونی در ناحیه واژن ، نخست اقدامات لازم برای درمان عفونت انجام می شود. پس از درمان عفونت ، بیمار می تواند تحت درمان سفید کردن واژن قرار گیرد.
 2. پزشک ، فرایند سفید کردن واژن را در طول دوره قائدگی شما انجام نمی دهد. بهترین زمان برای اجرای فرایند ، یک هفته بعد از پایان قائدگی است.
 3. دور روز قبل از پروسیجر لیزر برای سفید کردن واژن از داشتن رابطه جنسی بپرهیزید. بعلاوه ، پزشک به شما توصیه می کند تا در روز مراجعه برای لیزر ، دوش بگیرید و بدن خود را تمیز بشویید.
 4. سه روز قبل از لیزر سفید کردن واژن ، نباید موهای ناحیه واژن خود را اصلاح کرده یا از کرم های موبر استفاده کنید. اصلاح کردن یا استفاده از کرم های موبر ،  باعث حساس شدن ناحیه واژن می شود.

مراقبت های بعد از سفید کردن واژن

پس از اولین جلسه لیزر برای بلیچینگ واژن ، پزشک دستورالعمل هایی را با عنوان مراقبت های بعد از سفید کردن واژن به شما توصیه می کند. این مراقبت ها شامل موارد زیر می باشند:

 • استفاده از پمادهای مخصوص برای ترمیم ناحیه تحت درمان
 • با توجه به اینکه ناحیه واژن با استفاده از لیزر ، تحت درمان قرار گرفته است ، بیمار در این ناحیه در بدن خود ، دچار التهاب و سوزش خواهد شد. البته این حالت ، طبیعی بوده و با استفاده از پمادهای ترمیم کننده ، قابل کنترل خواهد بود.
 • پزشک به شما توصیه می کند تا چند روز بعد از لیزر برای سفید کردن واژن ، از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید. همچنین فعالیت های ورزشی نیز در طول این چند روز توصیه نمی شود.
 • ناحیه تناسلی را کاملاً تمیز نگه داشته و بعد از هر بار شستشو یا حمام کردن ، آن را به طور کامل خشک کنید.
 • لباس های راحت بپوشید.
 • در صورت احساس درد ، داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک را مورد استفاده قرار داده و آنتی بیوتیک های تجویز شده را طبق دستور مورد استفاده قرار دهید.

مزایای سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا

یکی از مزایای واژینال بلیچینگ با لیزر مونالیزا ، بدون درد بودن فرایند درمان است. در این پروسیجر ، بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. بعلاوه ، این فرایند ، هیچگونه عارضه ای را به همراه ندارد. هیچ خونریزی در ناحیه در طول درمان اتفاق نمی افتد و این فرایند ، کاملاً غیر تهاجمی و بی خطر است. زمان مورد نیاز برای بهره مند شدن از فرایند درمان ، بسیار کوتاه و در حدود نیم ساعت است. در صورتی که بیمار ، بعد از تکمیل فرایند درمان ، نکات و دستورالعمل های مراقبتی و بهداشتی توصیه شده توسط پزشک را با دقت اجرا کند ، می تواند برای مدت زمانی طولانی از نتیجه به دست آمده از درمان بهره مند شود.

آیا سفید کردن واژن درد دارد؟

سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ ، یک فرایند کاملاً غیر تهاجمی است. هیچگونه برشی در طول فرایند اتفاق نمی افتد و بعلاوه ، پزشک قبل از شروع فرایند ، از کرم های بی حسی موضعی در ناحیه درمان ، استفاده می کند. بیشتر بیماران ، لیزر مونالیزاتاچ برای سفید کردن واژن را بعنوان یک تجربه بدون درد می شناسند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای سفید کردن واژن

به طور معمول ، ۴ الی ۶ جلسه برای تکمیل دوره ، توصیه می شود.

بیماران ، دارای ویژگی های بدنی مختلفی می باشند. به همین دلیل ، تعیین دقیق تعداد جلسات مورد نیاز برای سفید کردن واژن ، بعد از انجام بررسی های لازم توسط متخصص ، امکان پذیر است.

آیا سفید کردن واژن در دختران باکره بی خطر است؟

سفید کردن واژن برای دختران باکره کاملاً بلامانع است. با توجه به اینکه سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ ، هیچگونه ارتباطی با پرده بکارت ندارد ، بنابراین دختران باکره نیز می توانند بدون هیچگونه نگرانی از این درمان بهره مند شوند.

سفید کردن واژن در خانه - راز جراحی

چرا بانوان به سراغ سفید کردن واژن می روند؟

معمولا افراد این امر را با هدف یک دست کردن رنگ این ناحیه با بقیه بدن انجام می دهند. البته مشکل اینجاست که اغلب متقاضیان متوجه نیستند که پوست واژن قرار نیست همرنگ بقیه بدن باشد و رنگ لابیاها ممکن است به دلایل زیادی تغییر کند. این دلایل شامل بالا رفتن سن ، بارداری و تغییرات هورمونی می شود. بیشتر افراد انتظارات واقع گرایانه ای از آلت تناسلی خود ندارند و به جای اینکه ظاهر طبیعی آن را بپذیرند ؛ برای روشن کردن رنگ واژن هر کاری می کنند.

تیره بودن پوست این عضو طبیعی است؟

بله! پوست تمامی قسمت های بدن در طول زمان دچار تغییرات زیادی می شود ، واژن نیز از این قاعده مستثنا نیست. این تغییرها نرمال هستند و از جذابیت فرد نمی کاهند. همانطور که پیش تر ذکر شد در واقع این امر در نتیجه تغییرات هورمونی طبیعی که طی مراحل مختلف زندگی رخ می دهند اتفاق می افتد.

می توان برای سفید کردن واژن از هیدروژن پروکسید استفاده کرد؟

هیدروژن پروکسید اسیدی است که به رنگ آبی روشن یا بی رنگ موجود می باشد. این ماده ضدعفونی کننده معمولا غلظت کمتری نسبت به نوع صنعتی دارد و آن را به صورت غیر تجویزی می توان تهیه کرد. گاهی اوقات از این محلول برای درمان سوختگی ، بریدگی ، عفونت و غیره می توان بهره برد. البته باید توجه داشته باشید که هیدروژن پروکسید دیگر برای ضد عفونی کردن به کار نمی رود ، چون امکان دارد به صورت سهوا به سلول های اطراف زخم آسیب بزند و روند بهبودی را با مشکل مواجه سازد.

افرادی که مدافع و طرفدار این محلول هستند ، اذعان دارند که این ماده علاوه بر درمان زخم ها ، جوش را نیز درمان می کند و می توان آن را برای سفید کردن واژن استعمال کرد. اما با این حال مشکلاتی که هیدروژن پروکسید ایجاد می کند از فواید آن بیشتر است و توصیه می شود از آن استفاده نشود. این عوارض شامل موارد زیر می شود :

 • التهاب پوست ( اگزما )
 • سوختگی
 • تاول
 • کهیر
 • قرمزی
 • خارش و سوزش

غیر از عارضه های مربوط به پوست ، این ماده می تواند این خطرات را نیز داشته باشد :

 • اگر تنفس یا خورده شود ، می تواند منجر به مسمویت یا مرگ شود
 • ریسک ابتلا به سرطان را بالا می برد
 • به چشم ها آسیب می زند
 • به اعضای داخلی آسیب وارد می کند

با استفاده طولانی تر ؛ خطرات جدی تری رخ می دهند. اگر این محلول روی پوست شما ریخت ، باید آن را به خوبی با آب شستشو دهید.

معمولا میزان غلظت مناسب برای استفاده خانگی سه درصد است ؛ در صورتی که برای سفید کردن واژن ، نیاز به غلظت بین بیست تا سی درصد دارید. بنابراین خطر وقوع سوختگی و ایجاد اسکار بسیار بیشتر از چیزی است که فکر می کنید. می توانید به جای این ماده از اسیدهای آلفا هیدروکسی مثل اسید گلیکولیک ، هیدروکینون ، اسید کوجیک و ویتامین سی بهره ببرید.

راه های سفید کردن واژن در خانه

آلوئه ورا

 آلوئه ورا از جمله گیاهانی است که خواص زیادی برای پوست صورت و بدن دارد. از آلوئه ورا در جهت سفید کردن واژن در خانه نیز می توان بهره برد. برای این کار مقداری زردچوبه و ژل آلوئه ورا در ظرفی با یکدیگر مخلوط کنید و ماده خمیری شکل را روی واژن خود قرار دهید. بعد از ۳۰ دقیقه آن را با آب بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است این کار را تا ۳ بار در روز تکرار کنید.

سفیده تخم مرغ

برای درست کردن این ماسک لازم است سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا جایی که کاملا کف کند. سپس آن را روی نواحی تیره واژن خود قرار دهید، بعد از خشک شدن سفیده تخم مرغ روی پوستتان آن را با آب بشویید. لازم به ذکر است که استفاده از این ماسک از جمله روش های سریع اما بد بو برای وایتینگ واژن می باشد.

ماست

می توانید مقداری ماست را روی ناحیه مورد نظر بمالید و ۵ دقیقه به آرامی ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه آن را  با آب ولرم بشویید. هم چنین ماست خاصیت ضد التهابی دارد و در از بین بردن عفونت ها می تواند موثر باشد.

روغن نارگیل

برای استفاده از این روغن برای روشن سازی واژن در منزل لازم است ابتدا موهای آن را از بین ببرید و ناحیه مورد نظر را با محلولی ملایم تمیز کنید، سپس روغن نارگیل را به پوست واژن خود بمالید و تا جذب شدن روغن به پوست لباس نپوشید.

خیار

قرار دادن برش های کوچک خیار بر روی پوست واژن به مدت ۲۰ دقیقه می تواند موجب سفیدسازی واژن در افراد شود. بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد واژن خود را بشویید و با دستمالی تمیز  آن را خشک نمایید. خیار به دلیل داشتن ویتامین A با تولید ملانین می تواند در وایتینگ واژن موثر باشد.

سیب زمینی

از موادهای طبیعی مشهور که تاثیر بالایی در رفع تیرگی واژن دارد، سیب زمینی می باشد. برای استفاده از آن  برای سفید کردن واژن در خانه فقط کافیست ابتدا سیب زمینی را به خوبی بشویید ،سپس  آن را به قطعه هایی برش دهید و به آرامی روی پوست واژن خود بمالید.

شیر

 از لایه بردار های طبیعی که برای سفید سازی قسمت های مختلف بدن از جمله سفید سازی واژن کاربرد دارد می توان به شیر اشاره نمود.اسید لاکتیک های موجود در شیر به رفع تیرگی واژن کمک  می کند، در نتیجه موجب روشن سازی واژن در خانه می شود. هم چنین شیر موجب رطوبت در پوست می شود. برای استفاده از این ماده طبیعی می توانید یک پنبه یا پارچه تمیز را به شیر آغشته کنید و آن را روی واژن خود قرار دهید و بعد از ۵ دقیقه بردارید و مجدد این عمل را تکرار کنید. در نهایت مقداری پوست را ماساژ داده و سپس با آب بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است این عمل را تا ۲بار در روز تکرار کنید.

نعناع

از روش های قدیمی چینی ها برای رفع تیرگی واژن و سایر نقاط پوستی استفاده از نعناع می باشد. مقداری برگ نعناع تازه را کوبیده و به شکل خمیری در آورید سپس این ماده روی واژن خود مالیده و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید. از نعناع و این شیوه درمانی تا ۲ بار در روز می توانید استفاده کنید تا نتایج عالی آن در در رفع تیرگی واژن ببینید.

گوجه فرنگی

قرار دادن تکه هایی از گوجه فرنگی رو نواحی تیره پوست واژن می تواند در سفید کردن واژن در خانه موثر باشد.  بعد از استفاده از این ماسک حتما ناحیه مورد نظر را با آب سرد بشویید ؛ زیرا گوجه فرنگی ممکن است در برخی افراد موجب حساسیت شود. پس حتما قبل از استفاده آن را در قسمتی از پوست خود تست کنید درصورتیکه دچار خارش و قرمزی در محل شدید از آن استفاده نکنید.

آب لیمو

ابلیمو به دلیل داشتن ویتامین سی و خاصیت اسیدی می تواند در از بین بردن سلول های مرده پوست و بازسازی سلول های سالم پوست مفید باشد. از این خاصیت اب لیمو برای روشن سازی واژن استفاده می شود. برای استفاده از آب لیمو در جهت سفیدسازی واژن به چند روش می توانید عمل کنید:

۱.آب لیمو را روحیه ناحیه خط بیکنی بریزید و ماساژ دهید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ناحیه مورد نظر را با آب ولرم بشویید.

۲.می توانید آب لیمو را نصف قاشق چای خوری عسل و یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید، ماسک به دست آمده را روی نواحی تیره واژن قرار دهید و بعد از ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک لیمو، آرد برنج ، ماست ، زردچوبه

۲قطره آب لیمو را به همراه یک قاشق غذا خوری آرد برنج ، یک قاشق غذا خوری ماست و یک قاشق غذاخوری زردچوبه مخلوط کنید تا  جایی که فرمی شبیه به خامه پیدا کند. خمیر به دست آمده را روی پوست واژن قرار دهید و به آرامی ماساژ دهید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آن را بشویید و خشک نمایید.

ماسک شیر و بادام

برای درست کردن این ماسک فوق العاده موثر کافیست ۲ قاشق چایخوری پودر بادام را به همراه ۲ قاشق غذاخوری شیر سرد مخلوط کنید و خمیر غلیظی به دست آورید. سپس از این خمیر به مدت ۱۵ دقیقه در ناحیه واژن به منظور سفید کردن واژن در خانه و رفع تیرگی استفاده نمایید. بعد از این مدت ناحیه مورد نظر را شسته و خشک نمایید.

ماسک جوش شیرین و ابلیمو

جوش شیرین خاصیت ضدعفونی دارد و در  از بین بردن باکتری های واژینال موثر می باشد. اگر جوش شیرین را با چند قطره آبلیمو ترکیب کنید می تواند در سفیدسازی واژن بسیار موثر باشد.

ماسک ماست و پرتقال

این ماسک بسیار قوی بوده و تاثیر بالایی در رفع تیرگی واژن و وایتینگ واژن دارد.برای درست کردن این ماسک کافی است، پرتقال پوست کنده شده را با مقداری ماست مخلوط کنید و سپس مقداری پودر جو دو سر به ان اضافه نمایید و خمیر به دست آمده را رو محل مورد نظر به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار دهید. و سپس با آب بشویید و خشک نمایید.

ماسک لیمو و زردچوبه

برای سفید سازی واژن می توانید مقدار زردچوبه و آبلیمو را مخلوط کنید و خمیری از آن به دست آورید. سپس خمیر را روی ناحیه تیره واژن خود بمالید و بعد از گذشت۱۰ الی ۱۵ دقیقه می توانید ماسک را از روی پوست خود بردارید و آن را بشویید.

ماسک آب گوجه فرنگی، عسل و سیب زمینی

از این ترکیب برای سفید سازی واژن و رفع تیرگی های آن می توانید استفاده کنید. برای درست کردن این ماسک لازم است ۲ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی  و آب سیب زمینی را با کمی عسل مخلوط کنید و آن را روی نواحی تیره واژن بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید.

عوارض جانبی روشن سازی و سفید کردن واژن

واژینال بلیچینگ به طور کلی به عنوان یک فرایند بدون عارضه معرفی شده است. البته ، مانند هر فرایند درمانی و زیبایی دیگری ، برخی عوارض جزئی و مختصر از قبیل درد ، سوزش در ناحیه درمان ، قرمز شدن پوست در ناحیه واژن و خارش ، قابل انتظار و اجتناب ناپذیر می باشد.

همه موارد مذکور ، موقتی بوده و بعد از مدت زمان کوتاهی فروکش خواهد کرد. سپردن فرایند درمان به دست یک متخصص با تجربه ، کلید دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز و بدون عارضه محسوب می شود.

هزینه سفید کردن واژن با لیزر چقدر است؟

هزینه انجام فرایند سفید کردن واژن با لیزر مونالیزاتاچ ، به تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان ، متخصص اجرا کننده فرایند ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمان و بسیاری عوامل دیگر وابسته است. در طول جلسه مشاوره قبل از فرایند سفید کردن واژن ، پزشک در خصوص هزینه این درمان با شما گفتگو خواهد کرد.

کلام آخر

سفید کردن واژن در خانه نیازمند صبر و حوصله بسیار است. چرا که لازم است روش های درمانی را تا چندین بار و به مدت طولانی تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. درصورتی که علاوه بر تیرگی از فرم واژن خود رضایت ندارید می توانید با استفاده از روش لابیاپلاستی با توجه به اینکه میزان تیرگی ها زیاد نباشد، با ایجاد برش هایی علاوه بر زیبا کردن فرم واژن تا حدودی آن را سفید کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد لابیاپلاستی می توانید مقاله مربوط به ان را مطالعه بفرمایید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی (Labiaplasty) عمدتاً به جراحی کوچک کردن اندازه لابیای مینور اطلاق می شود، البته این تکنیک برای کوچک کردن لابیای ماژور هم مورد استفاده قرار می گیرد. لابیای مینور ، می تواند به دلیل آتروفی یا بالا رفتن سن یا کاهش وزن بزرگ شود. حالا که موضوع مقاله امروز راز...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...