| خانه 4 بلاگ 4 طرح لبخند

طرح لبخند

آذر 3, 1400 | بلاگ | ۱ دیدگاه

بالطبع داشتن طرح لبخند زیبا که وابسته به شکل و رنگ دندان ها و هماهنگی عناصر صورت و فک می باشد ؛ می تواند بر جذابیت چهره افزوده و شما را زیباتر نشان دهد. امروزه به مدد پیشرفت های علم دندانپزشکی ، تمامی ناهنجاری های دندان از جمله طرح لبخند قابل اصلاح می باشند ؛ تکنیک هایی اعم از لمینت دندان ، ایمپلنت ، کامپوزیت ، باندینگ ، سفید کردن دندان یا بلچینگ و غیره همگی روش هایی هستند که لبخندی ایده آل را به شما هدیه می دهند.

لازم به ذکر است که در بین روش های اشاره شده ، لمینت دندان از بقیه موثرتر است و انجام آن ، زیبایی لبخند شما را تضمین می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش ، مقاله جامعی که در این خصوص تهیه شده و در سایت راز جراحی موجود است که می توانید برای مطالعه به آن مراجعه کنید.

طرح لبخند راز جراحی

اصلاح طرح لبخند

کلیه متدهایی که به عنوان روشی برای زیباترین طرح لبخند از آن ها یاد شد ، می توانند شکل ، موقعیت ، رنگ و غیره مربوط به دندان های شما را تصحیح کرده و بر زیبایی لبخند شما بیفزایند و شما را به لبخند زدن و به نمایش گذاشتن لبخندتان مشتاق نمایند.

لازم به ذکر است که روش های مذکور ، صرفا برای افرادی که دندان بدرنگ ، خراب یا شکسته دارند مناسب نبوده و حتی می توانند در افرادی که دندان های سالمی داشته و فقط قصد سفید کردن دندان های شان را دارند نیز مورد استفاده قرار گرفته و تغییراتی چشمگیر در ظاهر آن ها ایجاد نمایند.

در این جا باید اشاره داشت روش هایی که به منظور اصلاح طرح لبخند انجام می پذیرند ، می توانند روش های زیبایی یا تکنیک های درمان عمومی باشند که در ادامه این مطلب از راز جراحی به بررسی و شرح توضیحاتی مختصر پیرامون یکایک آن ها پرداخته ایم.

روش های اصلاح طرح لبخند

هر فردی از لحاظ ویژگی ها و شاخصه های دهان و دندان با دیگر افراد متفاوت است ؛ از این رو انتخاب روش مناسب برای زیباترین طرح لبخند نیز ممکن است در هر فردی با دیگر افراد تفاوت داشته باشد.

پزشک متخصص بر اساس تشخیص و صلاحدید خود ، مناسب ترین روش برای اصلاح طرح لبخند را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

طرح لبخند با لمینت دندان - راز جراحی

طرح لبخند با لمینت دندان

قطعا نام این روش زیبایی به گوش شما هم خورده است و کم و بیش با آن آشنا هستید ؛ لمینت در حقیقت از جمله درمان های زیبایی می باشد که طی سال های اخیر بسیار مورد توجه واقع شده و در حال حاضر در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها ترویج یافته است.

به جرأت می توان گفت ، تقریبا کمتر کسی هست که با این درمان زیبایی آشنایی نداشته و آن را نشناسد ؛ این روش با نام ونیز پرسلاین نیز شناخته می شود.

در صورتی که از بی نظمی دندان های تان رنج می برید ، مابین دندان های تان فاصله زیادی وجود دارد ، دچار کجی دندان هستید یا از رنگ دندان خود ناراضی هستید و از لبخند زدن خجالت می کشید ؛ این روش می تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود و استفاده از آن قطعا لبخندی حیرت انگیز برای شما به ارمغان خواهد آورد.

لمینت ، به طور کلی متشکل از لایه های ظریفی از جنس های مختلفی از قبیل سرامیکی یا کامپوزیت می باشد.

جهت چسباندن لمینت ها بر روی دندان های شما ، باید از دندان های تان قالب مخصوص تهیه گردد تا با سایز و فرم دندان های تان مطابقت داشته باشد. ( این قالب ها در آزمایشگاه ساخته خواهند شد )

لازم به ذکر است که پس از قالب گیری و ساخته شدن روکش لمینت مناسب ؛ باید قبل از چسباندن لمینت ها بر روی دندان ، در ابتدا مقداری از دندان شما تراش داده شود.

از لمینت های آی مکس ، می توان به عنوان آخرین نسل از لمینت های دندان یاد کرد ؛ البته هزینه این لمینت ها نسبت به دیگر انواع لمینت کمی بالاتر است ، اما ارزشش را دارد ؛ چرا که در صورت استفاده از آن ها ، میزان تراشیده شدن دندان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

طرح لبخند با کامپوزیت دندان - رازجراحی

طرح لبخند با کامپوزیت دندان

همانطور که در توضیحات فوق ذکر نمودیم ، کامپوزیت نوعی لمینت دندان است ؛ اما ماندگاری و استحکام لمینت را ندارد.

به منظور چسباندن کامپوزیت به دندان های شما ، نیازی به تهیه قالب از دندان ها وجود ندارد ؛ لذا در یک جلسه امکان انجام این روند زیبایی وجود دارد.

توجه داشته باشید که کامپوزیت ها بسته به استحکام و جنسی که دارند ، دارای انواع مختلفی می باشند.

هرچند طرح لبخند کامپوزیت ، می توانند نتایج قابل قبولی به دنبال داشته باشند ؛ اما از آن جا که در قیاس با لمینت ، استحکام و طول عمر لمینت ها را ندارند ؛ باید گفت که لمینت دندان ، بهترین و ایده آل ترین گزینه برای ایجاد لبخندی زیبا می باشد.

طرح لبخند با ایمپلنت دندان

ایمپلنت یا به عبارتی همان کاشت دندان ، در مواردی که افراد به علت از دست دادن یک یا چند دندان ، زیبایی لبخند خود را از دست داده اند می توانند مثمر ثمر واقع گردد.

البته ناگفته نماند که ایمپلنت دندان اگرچه می تواند زیبایی لبخند شما را بهبود بخشد ، اما نمی تواند همان زیبایی ای که لمینت دندان برای تان فراهم می کند را ایجاد نماید ؛ زیرا این روش ، تنها دندان یا دندان های از دست رفته را جبران می کند و تاثیری بر اصلاح بی نظمی ، بدفرمی و بدرنگی دندان ها و متعاقبا زیبایی بیشتر لبخند شما نخواهد داشت.

طرح لبخند با باندینگ

باندینگ دندان ، از دیگر روش های زیبایی محسوب می شود که می توان از آن در راستای پوشاندن ترک خوردگی و شکستگی دندان ، بهبود رنگ دندان ها و به طور کلی اصلاح طرح لبخند بهره برد.

ضمنا این تکنیک می تواند به عنوان روشی موثر جهت پوشاندن فضاهای خالی بین دندان ها و تصحیح سایز آن ها نیز به شمار آید.

اما ماندگاری و دوام آن به اندازه روش های دیگر نبوده و برای کسب نتایج بهتر با ماندگاری بیشتر ، بهتر است از سایر روش ها استفاده نمایید.

طرح لبخند با بلیچینگ - راز جراحی

طرح لبخند با بلیچینگ

بلچینگ یا سفید کردن دندان ، یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند  می باشد که هم در مطب و هم در منزل قابل انجام است.

این روش ، برای افرادی که می خواهند در بازه زمانی بسیار کوتاهی به لبخند زیبا برسند ؛ گزینه ای مناسب خواهد بود.

همانطور که از نام آن پیداست ، این روش صرفا منجر به بهبود رنگ دندان ها می شود و به وسیله آن نمی توان شلوغی دندان ها یا دفرمیتی آن ها را تصحیح کرد ؛ از این رو برای افرادی که دندان هایی مرتب دارند و تنها از رنگ دندان های خود شکایت دارند مناسب است و هرگز نمی تواند روشی ایده آل برای اصلاح طرح لبخند در افرادی محسوب شود که از بی نظمی و کجی دندان های خود رنج می برند.

کلام آخر :

امروزه در دنیای دندانپزشکی ، سلامت دندان و طرح لبخند زیبا ؛ به عنوان مقوله ای جدا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تعاریفی جامع و اساسی در خصوص آن ارائه شده است.

داشتن لبخند زیبا ، آرزوی هر فردی است ؛ زیرا تاثیر شگرفی بر زیبایی چهره دارد ؛ در حال حاضر با توجه به ورود روش های جدید به عرصه دندانپزشکی و فراهم شدن امکان اصلاح طرح لبخند ، شاهد آن هستیم که علاقه افراد به داشتن لبخندی زیبا یا به اصطلاح لبخند هالیوودی رو به افزایش است ؛ تا جایی که همه مردم بخصوص افراد مشهور و بازیگران به انجام خدمات زیبایی دندان روی آورده اند ؛ چرا که با انجام این روش ها می توان کلیه عیوب دندان ها و لثه ها را مرتفع نمود.

طرح لبخند ؛ امکان تصحیح شکل ، فرم و موقعیت دندان ها را به بهینه ترین نحو ممکن میسر می سازد و بدین ترتیب تغییرات چشمگیری را در زندگی و اعتماد به نفس افراد ایجاد می کند.

لبخند هالیوودی ، برچسبی تجاری است که به ترمیم دندان در دندانپزشکی اشاره دارد و هدف از آن ، بهبود زیبایی لبخند می باشد.

لبخند هالیوودی یا اصطلاحا اصلاح طرح لبخند ، هم اکنون به یکی از محبوب ترین خدمات در حوزه دندانپزشکی بدل شده است و به خاطر رنگ سفیدی که به دندان ها می بخشند و لبخند جذابی که به افراد هدیه می دهند ؛ روزانه بر شمار طرفداران آن افزوده می شود.

لازم به ذکر است که طول عمر روش های اصلاح طرح لبخند ، منوط به نگهداری اصولی پس از درمان و مراقبت صحیح از دهان و دندان می باشد ؛ تمامی دستورات مراقبتی توسط پزشک معالج به شما توصیه می شود.

هدف راز جراحی از تهیه این مقاله ، معرفی روش های متداول اصلاح طرح لبخند و مقایسه آن ها با یکدیگر می باشد ؛ تا شما عزیزان با مطالعه آن بتوانید بهترین روش را با اطمینان خاطر برگزینید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سمانه دوستی
سمانه دوستی
3 ماه قبل

هزینه طرح لبخند با لمینت چقدره

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...

لیفت بینی

لیفت بینی

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...