| خانه 4 بلاگ 4 طرح لبخند

طرح لبخند

شهریور ۲۵, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۵ دیدگاه ها

بالطبع داشتن طرح لبخند زیبا که وابسته به شکل و رنگ دندان ها و هماهنگی عناصر صورت و فک می باشد ؛ می تواند بر جذابیت چهره افزوده و شما را زیباتر نشان دهد. امروزه به مدد پیشرفت های علم دندانپزشکی ، تمامی ناهنجاری های دندان از جمله طرح لبخند قابل اصلاح می باشند ؛ تکنیک هایی اعم از لمینت دندان ، ایمپلنت ، کامپوزیت ، باندینگ ، سفید کردن دندان یا بلچینگ و غیره همگی روش هایی هستند که لبخندی ایده آل را به شما هدیه می دهند. لازم به ذکر است که در بین روش های اشاره شده ، لمینت دندان از بقیه موثرتر است و انجام آن ، زیبایی لبخند شما را تضمین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش ، مقاله جامعی که در این خصوص تهیه شده و در سایت راز جراحی موجود است که می توانید برای مطالعه به آن مراجعه کنید.

طرح لبخند راز جراحی

اصلاح طرح لبخند

کلیه متدهایی که به عنوان روشی برای زیباترین طرح لبخند از آن ها یاد شد ، می توانند شکل ، موقعیت ، رنگ و غیره مربوط به دندان های شما را تصحیح کرده و بر زیبایی لبخند شما بیفزایند و شما را به لبخند زدن و به نمایش گذاشتن لبخندتان مشتاق نمایند.

لازم به ذکر است که روش های مذکور ، صرفا برای افرادی که دندان بدرنگ ، خراب یا شکسته دارند مناسب نبوده و حتی می توانند در افرادی که دندان های سالمی داشته و فقط قصد سفید کردن دندان های شان را دارند نیز مورد استفاده قرار گرفته و تغییراتی چشمگیر در ظاهر آن ها ایجاد نمایند.

در این جا باید اشاره داشت روش هایی که به منظور اصلاح طرح لبخند انجام می پذیرند ، می توانند روش های زیبایی یا تکنیک های درمان عمومی باشند که در ادامه این مطلب از راز جراحی به بررسی و شرح توضیحاتی مختصر پیرامون یکایک آن ها پرداخته ایم.

روش های اصلاح طرح لبخند

هر فردی از لحاظ ویژگی ها و شاخصه های دهان و دندان با دیگر افراد متفاوت است ؛ از این رو انتخاب روش مناسب برای زیباترین طرح لبخند نیز ممکن است در هر فردی با دیگر افراد تفاوت داشته باشد.

پزشک متخصص بر اساس تشخیص و صلاحدید خود ، مناسب ترین روش برای اصلاح طرح لبخند را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

طرح لبخند با لمینت دندان - راز جراحی

  • طرح لبخند با لمینت دندان

قطعا نام این روش زیبایی به گوش شما هم خورده است و کم و بیش با آن آشنا هستید ؛ لمینت در حقیقت از جمله درمان های زیبایی می باشد که طی سال های اخیر بسیار مورد توجه واقع شده و در حال حاضر در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها ترویج یافته است.

به جرأت می توان گفت ، تقریبا کمتر کسی هست که با این درمان زیبایی آشنایی نداشته و آن را نشناسد ؛ این روش با نام ونیز پرسلاین نیز شناخته می شود.

در صورتی که از بی نظمی دندان های تان رنج می برید ، مابین دندان های تان فاصله زیادی وجود دارد ، دچار کجی دندان هستید یا از رنگ دندان خود ناراضی هستید و از لبخند زدن خجالت می کشید ؛ این روش می تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود و استفاده از آن قطعا لبخندی حیرت انگیز برای شما به ارمغان خواهد آورد.

لمینت ، به طور کلی متشکل از لایه های ظریفی از جنس های مختلفی از قبیل سرامیکی یا کامپوزیت می باشد.

جهت چسباندن لمینت ها بر روی دندان های شما ، باید از دندان های تان قالب مخصوص تهیه گردد تا با سایز و فرم دندان های تان مطابقت داشته باشد. ( این قالب ها در آزمایشگاه ساخته خواهند شد )

لازم به ذکر است که پس از قالب گیری و ساخته شدن روکش لمینت مناسب ؛ باید قبل از چسباندن لمینت ها بر روی دندان ، در ابتدا مقداری از دندان شما تراش داده شود.

از لمینت های آی مکس ، می توان به عنوان آخرین نسل از لمینت های دندان یاد کرد ؛ البته هزینه این لمینت ها نسبت به دیگر انواع لمینت کمی بالاتر است ، اما ارزشش را دارد ؛ چرا که در صورت استفاده از آن ها ، میزان تراشیده شدن دندان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

طرح لبخند با کامپوزیت دندان - رازجراحی

  • طرح لبخند با کامپوزیت دندان

همانطور که در توضیحات فوق ذکر نمودیم ، کامپوزیت نوعی لمینت دندان است ؛ اما ماندگاری و استحکام لمینت را ندارد.

به منظور چسباندن کامپوزیت به دندان های شما ، نیازی به تهیه قالب از دندان ها وجود ندارد ؛ لذا در یک جلسه امکان انجام این روند زیبایی وجود دارد.

توجه داشته باشید که کامپوزیت ها بسته به استحکام و جنسی که دارند ، دارای انواع مختلفی می باشند.

هرچند طرح لبخند کامپوزیت ، می توانند نتایج قابل قبولی به دنبال داشته باشند ؛ اما از آن جا که در قیاس با لمینت ، استحکام و طول عمر لمینت ها را ندارند ؛ باید گفت که لمینت دندان ، بهترین و ایده آل ترین گزینه برای ایجاد لبخندی زیبا می باشد.

  • طرح لبخند با ایمپلنت دندان

ایمپلنت یا به عبارتی همان کاشت دندان ، در مواردی که افراد به علت از دست دادن یک یا چند دندان ، زیبایی لبخند خود را از دست داده اند می توانند مثمر ثمر واقع گردد.

البته ناگفته نماند که ایمپلنت دندان اگرچه می تواند زیبایی لبخند شما را بهبود بخشد ، اما نمی تواند همان زیبایی ای که لمینت دندان برای تان فراهم می کند را ایجاد نماید ؛ زیرا این روش ، تنها دندان یا دندان های از دست رفته را جبران می کند و تاثیری بر اصلاح بی نظمی ، بدفرمی و بدرنگی دندان ها و متعاقبا زیبایی بیشتر لبخند شما نخواهد داشت.

  • طرح لبخند با باندینگ

باندینگ دندان ، از دیگر روش های زیبایی محسوب می شود که می توان از آن در راستای پوشاندن ترک خوردگی و شکستگی دندان ، بهبود رنگ دندان ها و به طور کلی اصلاح طرح لبخند بهره برد.

ضمنا این تکنیک می تواند به عنوان روشی موثر جهت پوشاندن فضاهای خالی بین دندان ها و تصحیح سایز آن ها نیز به شمار آید.

اما ماندگاری و دوام آن به اندازه روش های دیگر نبوده و برای کسب نتایج بهتر با ماندگاری بیشتر ، بهتر است از سایر روش ها استفاده نمایید.

طرح لبخند با بلیچینگ - راز جراحی

  • طرح لبخند با بلیچینگ

بلچینگ یا سفید کردن دندان ، یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند  می باشد که هم در مطب و هم در منزل قابل انجام است.

این روش ، برای افرادی که می خواهند در بازه زمانی بسیار کوتاهی به لبخند زیبا برسند ؛ گزینه ای مناسب خواهد بود.

همانطور که از نام آن پیداست ، این روش صرفا منجر به بهبود رنگ دندان ها می شود و به وسیله آن نمی توان شلوغی دندان ها یا دفرمیتی آن ها را تصحیح کرد ؛ از این رو برای افرادی که دندان هایی مرتب دارند و تنها از رنگ دندان های خود شکایت دارند مناسب است و هرگز نمی تواند روشی ایده آل برای اصلاح طرح لبخند در افرادی محسوب شود که از بی نظمی و کجی دندان های خود رنج می برند.

طرح لبخند دیجیتال (DSD)

با توجه به پیشرفت های روز افزون علم و دخالت سیستم های کامپیوتری در به انجام رسیدن پروسه های مختلف ، نوعی از طراحی خط لبخند ابداع گردیده به نام طرح لبخند دیجیتال. در این فرایند از نرم افزارهای کامپیوتری برای طراحی خط لبخند هر فرد استفاده می شود. به مروز هرچه این تکنولوژی بیشتر شناخته شود ،  این روند می تواند جایگزین روش دستی گردد.

یکی از برترین مزیت های روش DSD این است که هر شخص پیش از انجام دادن فرایند ، می تواند پیش نمایش نتیجه نهایی را مشاهده کنید. در این شرایط در صورت نیاز به تغییر، با مشورت دندانپزشک در فرم و رنگ دندان اصلاحاتی صورت می گیرد. در نتیجه این امر احساس رضایت فرد از نتیجه پایانی خط لبخند دندان ها نیز بالانر می رود.  

با توجه به این که در طرح لبخند دیجیتال ، از اسکنر و پرینتر سه بعدی استفاده می شود ، طراحی با دقت بالاتری انجام شده ، درصد خطا کاهش پیدا می کند و نتیجه نهایی بسیار به خواسته فرد نیز نزدیک تر می شود.

طرح لبخند برای چه کسانی مناسب است ؟

با توجه به این که برای ایجاد طرح لبخند بر روی دندان ها روش های مختلفی وجود دارد ، می شود گفت که طیف گسترده ای از افراد که درگیر ایرادات و ناهنجاری های دندانی گوناگونی هستند ،  می توانند برای انجام این پروسه اقدام کنند. به طور معمول این روند برای تمامی کسانی که به مواردی مثل پوسیدگی و ساییدگی دندان ، تغییر رنگ دندان به سبب تجمع پلاک ها باکتریایی ، ضعف بافت لثه و غیره دچار هستند ، انتخاب خوبی است.

افرادی که می خواهند فاصله بینی دندانی خود را بپوشانند و شکستگی و تغییر رنگ دندان ها را ترمیم و اصلاح نمایند تا به لبخندی ایده آل برسند ، می توانند به پروسه های سفید کردن دندان یا همان بلیچینگ و ونیر کامپوزیت روی آورند. تاج دندان که یکی دیگر از پروسه های ایجاد طرح لبخند است برای کسانی مناسب است که بخواهند جای خالی یکی از دندان های از دست رفته را پر کنند.

به طور کلی کسانی که به بیماری های مربوط به دهان و لثه مبتلا نباشند ، پس از مشورت با بهترین دندانپزشک زیبایی می توانند یکی از روش ها را انتخاب کنند.

دندانپزشک زیبایی برای ایجاد طرح لبخند ، چه مواردی را مورد بررسی قرار می دهد ؟

دندانپزشک دو فاکتور را برای هر شخص مراجعه کننده ، پیش از انجام پروسه ، بررسی می نماید :

  1. مشخصه های صورت و چهره
  2. فرم و ویژگی دندان ها

در بررسی مشخصات صورت ، بافت های نرم و سختی که در پروسه لبخند زدن تعامل دارند ، ارزیابی می شوند. در بررسی مولفه های مربوط به دندان ها ، فرم و قرارگیری آن ها و نسبت شان با بافت های نرم حفره دهانی ، مثل لثه ، آنالیز می شود.

دندانپزشک زیبایی برای انتخاب روند مناسب جهت طراحی خط لبخند دندان ها برای افراد باید فاکتورهایی مثل تقارن ، ترتیب و تناسب را در چهره مورد توجه قرار دهد.

قیمت طرح لبخند

واضح است که هزینه این پروسه برای تمامی متقاضیان یکسان و به یک اندازه نمی باشد. زیرا ناهنجاری و مشکلات دندانی هر شخص با شخص دیگری متفاوت بوده و ممکن است روش طرح لبخند برای هر یک نیز تفاوت داشته باشد. علاوه بر این مسئله ، تعداد دندان هایی که برای هر فرد اصلاح می شوند در تعیین قیمت فرایند تاثیر گذار هستند.

گاهی اوقات بعضی از کسانی که برای اصلاح خط لبخند به دندانپزشک مراجعه می کنند ، پس از معاینات اولیه متوجه وجود بیماری های دهان و دندان می شوند ؛ بدین ترتیب لازم است ابتدا این موارد کاملا برطرف شده و بعد از آن برای روند اصلی اقدام نمایند. این مورد نیز در تعیین نمودن قیمت طرح لبخند موثر است.

علاوه بر فاکتورهای گفته شده ، محل انجام پروسه از نظر جغرافیایی و نرخ دستمزد دندانپزشک با توجه به سابقه و تبحر او در این زمینه نیز بخشی از هزینه را تعیین می کنند.

کلام آخر :

امروزه در دنیای دندانپزشکی ، سلامت دندان و طرح لبخند زیبا ؛ به عنوان مقوله ای جدا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تعاریفی جامع و اساسی در خصوص آن ارائه شده است.

داشتن لبخند زیبا ، آرزوی هر فردی است ؛ زیرا تاثیر شگرفی بر زیبایی چهره دارد ؛ در حال حاضر با توجه به ورود روش های جدید به عرصه دندانپزشکی و فراهم شدن امکان اصلاح طرح لبخند ، شاهد آن هستیم که علاقه افراد به داشتن لبخندی زیبا یا به اصطلاح لبخند هالیوودی رو به افزایش است ؛ تا جایی که همه مردم بخصوص افراد مشهور و بازیگران به انجام خدمات زیبایی دندان روی آورده اند ؛ چرا که با انجام این روش ها می توان کلیه عیوب دندان ها و لثه ها را مرتفع نمود.

طرح لبخند ؛ امکان تصحیح شکل ، فرم و موقعیت دندان ها را به بهینه ترین نحو ممکن میسر می سازد و بدین ترتیب تغییرات چشمگیری را در زندگی و اعتماد به نفس افراد ایجاد می کند.

لبخند هالیوودی ، برچسبی تجاری است که به ترمیم دندان در دندانپزشکی اشاره دارد و هدف از آن ، بهبود زیبایی لبخند می باشد.

لبخند هالیوودی یا اصطلاحا اصلاح طرح لبخند ، هم اکنون به یکی از محبوب ترین خدمات در حوزه دندانپزشکی بدل شده است و به خاطر رنگ سفیدی که به دندان ها می بخشند و لبخند جذابی که به افراد هدیه می دهند ؛ روزانه بر شمار طرفداران آن افزوده می شود.

لازم به ذکر است که طول عمر روش های اصلاح طرح لبخند ، منوط به نگهداری اصولی پس از درمان و مراقبت صحیح از دهان و دندان می باشد ؛ تمامی دستورات مراقبتی توسط پزشک معالج به شما توصیه می شود.

هدف راز جراحی از تهیه این مقاله ، معرفی روش های متداول اصلاح طرح لبخند و مقایسه آن ها با یکدیگر می باشد ؛ تا شما عزیزان با مطالعه آن بتوانید بهترین روش را با اطمینان خاطر برگزینید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمانه دوستی
سمانه دوستی
2 سال قبل

هزینه طرح لبخند با لمینت چقدره

سماواتی
سماواتی
2 سال قبل

طرح لبخند با بلیچینگ بهتره یا لمینت

رها پیروزمند
رها پیروزمند
2 سال قبل

آیا بعد از اصلاح طرح لبخند با لمینت یا کامپوزیت دندان ها بعد از مدتی رنگ سفیدشان را از دست می دهند ؟

فاطمه سلیمانی
فاطمه سلیمانی
2 سال قبل

لمینیت دندان حرف نداره

سیما محمدی
سیما محمدی
2 سال قبل

لمینیت دندان حرف نداره تاثیر خاصی رو لبخند داره

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...