| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

مهر ۵, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۰ دیدگاه

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا آنچه محقق نشده است را در طی روند جراحی ثانویه محقق نمایند.

در دنیای واقعی، آن چیزی که به شدت ذهن بیمار جراحی پلاستیک را به خود مشغول می کند، نتیجه حاصل از روند است. در واقع، آرایه ای از دلایل زیبایی و عملکردی یا فانکشنال، باعث می شود که در برخی بیماران رضایت کامل از نتیجه جراحی اولیه، به طور کامل، محقق نشود. این موضوع خصوصاً در بحث عمل بینی، پر رنگ تر جلوه می کند.

عمل ترمیمی بینی راز جراحی

درست همانطور که دلایل بسیاری، عامل انگیزشی برای تصمیم گیری در خصوص قرار گرفتن تحت جراحی زیبایی بینی به شمار می آیند، روش های بیشماری نیز برای انجام آن وجود دارد. به دلیل پیچیده بودن ماهیت روند، همیشه، نتیجه طبق روند طراحی شده، حاصل نمی شود. بنابراین، جای تعجب نیست که برخی بیماران بعد از جراحی بینی اولیه، به دنبال انجام جراحی بینی ترمیمی باشند. هر چند نرخ افرادی که بعد از جراحی بینی اولیه خود، تحت عمل بینی ترمیمی قرار گرفته اند، به شکل آمار دقیق منتشر نشده است، ولی رقم تخمینی آن ۲۰ تا ۲۵ درصد برآورد شده است.

برای درک بهتر علت نیاز به انجام جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی، راز جراحی با گفتگو با چند تن از به نام ترین جراحان عمل ترمیمی بینی، تمام جزئیات این روند را در یک پکیج کامل و جامع برای شما گرداوری کرده تا بر خلاف نتیجه جراحی بینی اولیه، با کسب به روز ترین اطلاعات با مطالعه مقاله راز جراحی، پس از عمل بینی ترمیمی ، شاهد نقش بستن لبخند رضایت بر روی لب های شما باشیم.

عمل ترمیمی بینی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، جراحی ترمیمی بینی یا عمل بینی ثانویه، یک جراحی اصلاحی است با هدف درمان شکل ظاهر و مشکلات عملکردی بینی که قبلاً تحت جراحی قرار گرفته است، انجام می پذیرد. عمل ترمیمی بینی، دشوار ترین نوع عمل جراحی پلاستیک می باشد.

رینوپلاستی های قدیمی در واقع جراحی های کاهشی بینی بوده اند که درآنها بخش عمده ای از غضروف برداشته شده و همین امر باعث کاهش یافتن قدرت پشتیبانی ساختار بینی می شد. بدین ترتیب با کاهش قدرت پشتیبانی در ساختار بینی، عدم تقارن در شکل بینی، اتفاق می افتاد.

موضوع دیگر اینکه این روند چیزی شبیه به قالب شیرینی ( کوکی کاتر ) بوده و در واقع یک الگو بر روی همه بینی ها اجرا می شد. در نتیجه شکل و اندازه خلق شده، برای برخی صورت ها برازنده نبوده و باعث ایجاد یک نتیجه غیر طبیعی می گردید.

از آنجایی که در عمل بینی ترمیمی، باید جای زخم ایجاد شده در جراحی بینی اولیه دوباره مورد استفاده قرار گیرد، فاکتورهایی وجود دارد که یک جراح بینی ترمیمی خوب باید قبل از جراحی، مد نظر قرار دهد:

 • بافت اسکار : اغلب یک بافت اسکار، آناتومی ظریف پایه را تا جایی مخدوش می کند که به دلیل از بین نرفتن کامل، ظاهری غیر قابل قبول را در بینی بر جای می گذارد.
 • ساختار های زیرین : وقتی آناتومی بینی با کنار زدن پوشش پوست، نمایان می شود، جراح مشاهده می کند که این ساختار به شکل دهی مجدد نیاز داشته و از طرفی، غضروف کافی برای این کار، در پی انجام جراحی اولیه، بر جای نمانده است. در چنین مواردی، پیوند یا گرافت مورد نیاز می باشد، ولی بافت های پیوند زده شده الزاماً برای رفع نیاز در همه موارد، ایده آل نمی باشند.
 • موقعیت پوست : جای زخم بر جای مانده از روند جراحی اولیه، می تواند پوست بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. گاهی در آستر یا پوشش داخلی و پوست، جای زخم زیادی بر جای مانده و همین امر باعث می شود که کشیدن و دوباره شکل دادن ساختار، ناممکن شود.
 • قابلیت عملکرد : لازم به گفتن نیست که بینی بعد از جراحی، همچنان باید قابلیت عملکرد خود یعنی تنفس را حفظ نماید. مجرای هوا در حین جراحی باید تحت آسیب دیدگی قرار نگیرد و در بیمارانی که خواهان داشتن بینی کوچک تری هستند، چالش زا نباشد.

برای تغییر ساختار شکل بیرونی و عملکردهای درونی بینی، متناسب با تمایلات و انتظارات بیمار، ترسیم یک طرح درمان سفارشی و کاملاً منحصر به فرد مورد نیاز می باشد.

چرا برخی افراد به دنبال انجام جراحی بینی ترمیمی هستند؟

 • عوارض و مشکلات جانبی : رینوپلاستی یک عمل جراحی ظریف بوده و عدم تقارن های بالقوه، بی نظمی ها، تورم دراز مدت، و مشکلات تنفسی یا مشکلاتی از قبیل آبریزش بینی را به همراه دارد. گاهی آناتومی بینی، طبق انتظار بهبود نمی یابد و همین امر باعث بروز مشکلاتی می شود.
 • اهداف زیبایی : برای برخی افراد، تغییر در سلیقه، عامل کشیده شدن آنها به سمت جراحی بینی ترمیمی می باشد. امروزه توقعات بیماران به دلیل وجود رسانه های اجتماعی و نسخه های ایده آل که افراد بینی خود را با آنها مقایسه می کنند، بسیار بالا رفته است.
 • تجریبات قبلی : بیمارانی که به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی می گردند، اغلب به دلیل داشتن تجربیات بد قبلی، آسیب پذیر و حساس شده اند. نتیجه نامطلوب حاصل از جراحی بینی اولیه، باعث می شود که بیمار تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین جراح بینی ترمیمی، به کار بندد.
 • نوآوری ها : در دنیای رینوپلاستی، تکنیک ها و استراتژی ها به سرعت در حال تحول و پیشرفت است و همین امر باعث می شود که برخی افراد احساس کنند که جراحی بینی ثانویه می تواند نتیجه مطلوب تری را برای آنها خلق نماید.

همه این موارد، دلایل معتبری برای بیماران جهت قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی می باشد. بنابراین مشاوره با یک جراح بینی ترمیمی خوب می تواند داوطلبی شما را مشخص نماید.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای جراحی بینی ترمیمی می باشند؟

رینوپلاستی ترمیمی، فقط یک روند ثانویه نمی باشد. در برخی موارد، بیماران قبلاً بارها تحت جراحی بینی قرار گرفته اند. جراح موقعیت فیزیکی بینی و سلامت بیمار را مورد آزمایش قرار می دهد. سیگار کشیدن، سبک زندگی، انتطارات، و البته، آسیب دیدگی ساختار داخلی در پی انجام جراحی های قبلی، می تواند فاکتورهای تاثیر گذار در تعیین داوطلبی بیمار محسوب شود.

اگر به انجام عمل ترمیمی بینی علاقمند هستید، چه باید کنید؟

شما از نتیجه رینوپلاستی اولیه خود ناراضی هستید، پس قدم بعد چیست؟ به این جمع بندی می رسید که باید تحت عمل بینی ترمیمی قرار بگیرید. در اینجا پنج نکته وجود دارد که قبل از جراحی بینی ثانویه باید مد نظر قرار دهید:

 1. در نظر گرفتن زمان

مدت زمان انتظار مورد نیاز برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی، به نوع مشکل وابسته است. در واقع گاهی لازم نیست منتظر بمانید تا بهبود در پی انجام جراحی بینی اولیه در بینی محقق شود. برای مثال بیمارانی که ناهمواری هایی بر روی بینی آنها قرار دارد، دو ماه بعد از جراحی بینی اولیه می توانند تحت جراحی بینی ثانویه قرار گیرند. در برخی موارد دیگر، بیماران لازم است مدت طولانی دست نگه دارند. اگر مشکل این است که علیرغم قرار گرفتن تحت جراحی، بینی هنوز بزرگ یا پهن به نظر می رسد، زمان به نفع او عمل خواهد کرد. مشکلات تا جایی بهبود خواهند یافت که دیگر جراحی مورد نیاز نخواهد بود. بر حسب اینکه در چه جایگاهی از روند بهبود ایستاده اید، گفتگوی بین شما و جراح تان بر روی آنچه انتظار دارید، سایه خواهد افکند.

۲ . تحقیق کنید

عمل ترمیمی بینی به یک جراح بینی ماهر برای درمان مشکل موجود نیاز داشته و معمولاً هزینه جراحی بینی ثانویه در مفایسه با جراحی بینی اولیه بیشتر خواهد بود. حداقل با دو جراح ملاقات کنید و سعی کنید به این جمع بندی برسید که کدامیک برای مرتفع نمودن مشکلات شما بهتر خواهند بود.

۳ . بررسی تاریخچه پزشکی

اگر یک جراحی بینی خوب را برای رینوپلاستی ترمیمی پیدا کرده اید، حتماً تمام اطلاعات لازم در خصوص جزئیات مربوط به جراحی قبلی را در اختیار او قرار دهید.  چندین نوع رینوپلاستی وجود دارد که قابل اجرا می باشد. از آنجاییکه جراحی قبلی شما کاهشی بوده، در اختیار گذاشتن کلیه اطلاعات جراحی قبلی، می تواند برای جراح جدید مفید باشد. آنهایی که بعد از جراحی در معرض تصادف یا آسیب دیدگی قرار گرفته اند نیز باید این موضوع را به پزشک جدید خود اطلاع دهند.

۴ . دغدغه های خود را شناسایی کنید

در زمان مشاوره با پزشک برای انجام جراحی بینی ترمیمی، تمام جزئیات مربوط به انتظارات خود در خصوص اندازه، شکل و سایر موارد را به جراح بگویید. هر قدر در این خصوص دقیق تر عمل کنید، جراح بیشتر می تواند در رسیدن شما به هدف تان کمک کند.

۵ . خطرات مربوط به جراحی را درک کنید

هر روند جراحی با خطراتی همراه می باشد و جراحی بینی ترمیمی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. درک این موضوع که جراحی کردن ناحیه بینی بافت اسکار را بر جای گذاشته و این بافت های اسکار دستیابی به نتیجه مورد نظر را دشوار تر می نماید، امری الزامی می باشد.

ریکاوری بعد از جراحی ترمیمی بینی

از آنجایی که بیماران  عمل ترمیمی بینی ، قبلاً نیز تقریباً یک بار تحت جراحی بینی قرار گرفته اند، می دانند که انتظارات پزشک از آنها در طول دوره ریکاوری چیست. به بیان کلی، بهبود از جراحی بینی ثانویه، یک تجربه آشنا می باشد. به این ترتیب، دنبال کردن کلیه دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی، که توسط جراح برای شما تجویز شده است، در دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی، ایفای نقش می کند.

بهترین جراح بینی ترمیمی

هیچ پروتکل استانداردی برای رینوپلاستی ترمیمی وجود ندارد. یک جراحی بینی ترمیمی به متخصص جراحی نیاز دارد که دارای خلاقیت و دانش جراحی بالا برای پیشنهاد دادن طرح مناسب برای بازیابی بینی باشد. جراحان مختلف رینوپلاستی، از انواع تکنیک ها برای بهبود شکل ظاهری و عملکرد بینی استفاده می کنند، بنابراین، ارزیابی روش های استفاده شده برای انجام کار مجدد بر روی بینی بدون وارد آمدن آسیب به بافت بینی، امری چالش بر انگیز می باشد.

جراح بینی ترمیمی از تکنیک تصویر برداری سه بعدی در روند های جراحی استفاده کرده و از آنها برای به تصویر کشیدن آناتومی بینی قبل از اجرای تغییرات قابل ملاحظه در بهره می برد.

روش استفاده شده در عمل ترمیمی بینی ، شبیه به رینوپلاستی می باشد. بیماران تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و پوست بینی آنها برای دست یابی به ساختار استخوانی و غضروفی بالا کشیده می شود. بر حسب مشکل موجود، جراح ایرادهای وارد آمده در جراحی بینی قبلی را رفع نموده و ویژگی های فیزیکی و عملکردی بینی را ارتقا می دهد. نوک بینی نیز برای رسیدن به زاویه سازی و کانتور بهتر، در موقعیت مناسب تری قرار داده شده و تغییرات لازم در پل بینی بر حسب نیازها و سلیقه مورد مشاوره قرار گرفته قبل از جراحی، در طول یک روند جراحی چند ساعته، اجرا می شود.

برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی چقدر باید منتظر بمانیم؟

صرف نظر از جراح انتخاب شده ، نمی توانید بلافاصله بعد از جراحی زیبایی بینی اولیه ، جراحی بینی ترمیمی را انجام دهید. در ابتدا ، بینی شما به زمان برای بهبود یافتن نیاز دارد تا بتوان با خیال راحت و برخورداری از شرایط بدنی لازم برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی ، دوباره عمل کرد. از آنجایی که یک سال یا بیشتر زمان لازم است تا نتیجه نهایی عمل بینی را مشاهده کنید ، بعد از فروکش شدن تورم و نرم شدن بافت ، متوجه می شوید که انجام جراحی بینی ترمیمی ، مورد نیاز است.

تعیین زمان مورد نیاز برای انتظار جهت انجام عمل بینی ترمیمی، به صلاحدید و تشخیص پزشک وابسته است ولی به طور کلی ، ۱۲ ماه پس از عمل جراحی اولیه ، زمان استاندارد انتظار برای جراحی بینی ترمیمی می باشد  و جراح شما ممکن است بسته به سرعت و روند بهبود بینی تان، در اجرای دیرتر یا زودتر جراحی بینی ترمیمی ، تجدید نظر کند.

عوارض احتمالی جراحی بینی ترمیمی

هر چند اکثر جراحان پلاستیک صورت برای انجام عمل های اولیه بینی واجد شرایط هستند ،  ولی عمل بینی ترمیمی به دلیل ماهیت پیچیده تر آن ، به دانش و تجربه بسیار بیشتری نیاز دارد.

خطر بروز عوارض جانبی برای بیماران جراحی بینی ترمیمی ، به دلایل مختلف ، بیشتر است. اگر غضروف ساختاری در تیغه بینی در طول جراحی اولیه به طور کامل برداشته شده باشد ، جراح در روند عمل بینی ترمیمی ، باید غضروف را از گوش یا دنده بیمار خارج کرده تا برای بازسازی و ترمیم بینی مورد استفاده قرار دهد.

با توجه به پیچیده تر بودن روند جراحی بینی ترمیمی ، مدت زمان لازم برای اجرای روند در مقایسه با جراحی بینی اولیه ، بسیار طولانی تر می باشد . یک جراحی بینی معمولی حدوداً  ۲ ساعت به طول می انجامد ، در حالیکه یک عمل جراحی بینی ترمیمی به  ۳ تا ۴ ساعت زمان نیاز دارد . بسته به میزان آسیب دیدگی ناشی از  اولین عمل بینی ، گاهی مدت زمان مورد نیاز برای روند ترمیمی ، طولانی تر نیز می شود.

جراحی بینی ثانویه

چه چیزی باعث دشوارتر شدن جراحی بینی ترمیمی می شود؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که روند جراحی بینی ثانویه را دشوارتر می کند. در طول جراحی بینی اولیه ، صرف نظر از نوع تکنیک استفاده شده – باز یا بسته – پوست و بافت نرم از روی  ساختارهای استخوانی و غضروفی زیرین کنار زده می شود. این امر باعث می شود که کالبد شکافی و تشریح مجدد این بافتها در طول جراحی بینی ترمیمی ، به دلیل حساس شدن اسکلت بینی ، دشوارتر باشد. یکی دیگر از چالش هایی که جراح بینی ترمیمی در هنگام انجام جراحی بینی ثانویه با آن روبروست ، این است که اطلاعاتی در خصوص چگونگی انجام جراحی بینی اولیه در دست ندارد. تکنیک های جراحی و روش های پیوند مختلفی در دسترس جراح بینی ترمیمی قرار دارد تا بتواند با به کار گیری آنها  به نتایج مطلوب دست یابد. البته تعیین اینکه کدام مانورها قبلاً در جراحی بینی اولیه به کار گرفته شده است دشوار بوده و تقریباً قابل تشخیص نمی باشد. تکنیک های اشتباه به کار گرفته شده در روند جراحی اولیه ، آناتومی طبیعی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد و به همین دلیل تشخیص انحرافات ایجاد شده در آناتومی طبیعی ، به چشم تیزبین یک جراح  باتجربه نیاز دارد.

برداشته شدن بیش از حد غضروف در جراحی های قبلی ، چالش دیگری را در جراحی بینی ترمیمی ایجاد می کند. جدیداً جراحان بینی اقدام به به کار گیری تکنیک های حفظ غضروف کرده اند ، زیرا تقویت چارچوب غضروفی بینی برای ایجاد پشتیبانی وساپورت کافی از اسکلت بینی ، فاکتور مهمی در حفظ نتیجه خوب جراح محسوب می شود. در جراحی های رینوپلاستی امروزی ، حفظ غضروف ، یکی از فاکتورهایی است که جراح مورد توجه خاص قرار می دهد. یک منبع بسیار متداول غضروف جهت استفاده برای تقویت اسکلت بینی ، تیغه غضروفی است. تیغه غضروفی یا سپتوم ، ساختاری است که قسمت جلویی وسط بینی یا تیغه بینی را تشکیل می دهد. در برخی موارد ، بنا به تشخیص جراح ، بخشی از غضروف برداشته می شود . برخی دلایل رایج برای برداشتن بخشی از غضروف عبارتند از:

 • حذف قسمت های دارای انحراف برای تسهیل تنفس
 • برداشتن غضروف از سپتوم برای پیوند زدن به بخش های ضعیف و نیازمند به پشتیبانی در بینی
 • قسمت برش خورده غضروف ، برداشته شده و روی یک میز استریل قرار داده می شود تا به شکل های مختلف متناسب با کانتورینگ مورد نیاز در اورده شود . پیوند غضروف به شما امکان می دهد تا ناهنجاری های خلق شده در جراحی قبلی در بینی  را برطرف کنید و ساختار و اسکلت ضعیف بینی را تقویت نمایید.

بدیهی است ، هنگامی که یک جراح ، عمل بینی ترمیمی را انجام می دهد ، در صورت عدم وجود غضروف کافی در سپتوم ، از غضروف دنده یا گوش استفاده می کند.

چه تفاوتی بین جراحی بینی اولیه و جراحی بینی ترمیمی وجود دارد؟

مانند عمل جراحی بینی اولیه ، جراحی زیبایی ترمیمی را نیز می توان با استفاده از تکنیک های باز (تغییرات عمده) یا بسته (حداقل تغییرات) تکمیل نمود.

به دلیل حساسیت جراحی بینی ترمیمی و عمق اصلاح مورد نیاز ، روش باز برای افزایش دامنه دسترسی به اسکلت و ساختارهای داخلی و ایجاد اصلاحات و پیوندهای غضروفی دقیق ، توصیه می شود.

میزان تغییر مورد نیاز در جراحی بینی ترمیمی ، اهداف زیبا شناختی و رویکردهای مربوط به آن ، در طول مشاوره بین بیمار و پزشک ، مورد بحث قرار می گیرد..

سخن آخر

آنهایی که از نتیجه جراحی اولیه خود ناراضی هستند، داوطلب ایده آل برای جراحی بینی ترمیمی محسوب می شوند، ولی این باید با در نظر گرفتن ملاحظات دقیق و انتطارات منطقی همراه باشد.

روش ها و تکنیک های بیشماری برای مدیریت کردن نتایج نامطلوب بر جای مانده از یک جراحی بینی ناصحیح وجود دارد که به دستان هنرمند بهترین جراح بینی ترمیمی، قابل اجرا می باشد. بنابراین جراحی بینی ترمیمی در واقع یک ورند ترکیب هنر ، علم و خلاقیت برای خلق بهترین نتیجه ممکن می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو یک گزینه رایج برای بازیابی مو می باشد. کاشت روشی بسیار موثر برای درمان دامنه وسیعی از مشکلات مربوط به ریزش مو و طاسی است که نتایج طبیعی و دائمی را به دست می دهد. ریزش مو یا طاسی می تواند تاثیرات منفی بر روی روان افراد بر جای گذاشته و پیامدهایی از قبیل افسردگی،...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

جراحی افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک

چشم ها چیزهای زیادی در مورد ما می گویند و متأسفانه ، با گذشت زمان و آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عادات سبک زندگی نامناسب و عواملی از قبیل بالا رفتن سن ، به طور معمول ، بر روی پلک های مردان و زنان ، پوست اضافی ایجاد کرده و می تواند باعث افتادگی پلک...

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در سال های اخیر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، در میان مردم، به خصوص زنان، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برخلاف آقایان که جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند، زنان مدل فانتزی را بیشتر می پسندند. بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی میان اجزای چهره خود، تحت جراحی بینی...

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک ، که یک روند جراحی زیبایی برای درمان افتادگی یا حالت پف کرده پلک ها محسوب می شود، بخش اجتناب ناپذیر و لاینفک جراحی پلک یا بلفاروپلاستی محسوب می شود. پلک های افتاده یا پف زیر پلک ها باعث پیر به نظر رسیدن شما می شود و جوانی و زیبایی چهره شما...

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ، به دلیل ساختار این نوع بینی، امکان دارد هم در طول عمل و هم پس از آن، در دوره نقاهت و ریکاوری، جراح و فرد را تا حدودی درگیر کند. اما این امر لزوماً بدین معنا نیست که عمل بینی گوشتی به خوبی انجام نمی شود یا این که نتایج حاصل از آن خوشایند نخواهند بود....

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای...

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

بدون شک تاکنون با افرادی رو به رو شده اید که هر چند بینی آنان تحت تیغ جراحی قرار گرفته است اما از ظاهر بینی چنین موردی برداشت نمی شود. چرا که دماغ آن ها بسیار هماهنگ با دیگر اجزای چهره، در مرکز صورت قرار گرفته است. این افراد تحت عمل بینی طبیعی قرار گرفته اند. جراحی...

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی معمولاً مطلوب ترین نتایج را ارائه می دهد. از گذشته تا کنون بینی های استخوانی، در نزد جراحان بسیار محبوب بوده و هستند؛ زیرا این بینی ها به دلیل ساختار مناسبی که دارند، پس از جراحی نتیجه بسیار زیبا و رضایت بخشی را هم برای جراح و هم برای فرد رقم می...