| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

آبان ۱۲, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۶ دیدگاه ها

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا آنچه محقق نشده است را در طی روند جراحی ثانویه محقق نمایند.

در دنیای واقعی، آن چیزی که به شدت ذهن بیمار جراحی پلاستیک را به خود مشغول می کند، نتیجه حاصل از روند است. در واقع، آرایه ای از دلایل زیبایی و عملکردی یا فانکشنال، باعث می شود که در برخی بیماران رضایت کامل از نتیجه جراحی اولیه، به طور کامل، محقق نشود. این موضوع خصوصاً در بحث عمل بینی، پر رنگ تر جلوه می کند.

عمل ترمیمی بینی راز جراحی

درست همانطور که دلایل بسیاری، عامل انگیزشی برای تصمیم گیری در خصوص قرار گرفتن تحت جراحی زیبایی بینی به شمار می آیند، روش های بیشماری نیز برای انجام آن وجود دارد. به دلیل پیچیده بودن ماهیت روند، همیشه، نتیجه طبق روند طراحی شده، حاصل نمی شود. بنابراین، جای تعجب نیست که برخی بیماران بعد از جراحی بینی اولیه، به دنبال انجام جراحی بینی ترمیمی باشند. هر چند نرخ افرادی که بعد از جراحی بینی اولیه خود، تحت عمل بینی ترمیمی قرار گرفته اند، به شکل آمار دقیق منتشر نشده است، ولی رقم تخمینی آن ۲۰ تا ۲۵ درصد برآورد شده است.

برای درک بهتر علت نیاز به انجام جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی، راز جراحی با گفتگو با چند تن از به نام ترین جراحان عمل ترمیمی بینی، تمام جزئیات این روند را در یک پکیج کامل و جامع برای شما گرداوری کرده تا بر خلاف نتیجه جراحی بینی اولیه، با کسب به روز ترین اطلاعات با مطالعه مقاله راز جراحی، پس از عمل بینی ترمیمی ، شاهد نقش بستن لبخند رضایت بر روی لب های شما باشیم.

عمل ترمیمی بینی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، جراحی ترمیمی بینی یا عمل بینی ثانویه، یک جراحی اصلاحی است با هدف درمان شکل ظاهر و مشکلات عملکردی بینی که قبلاً تحت جراحی قرار گرفته است، انجام می پذیرد. عمل ترمیمی بینی، دشوار ترین نوع عمل جراحی پلاستیک می باشد.

رینوپلاستی های قدیمی در واقع جراحی های کاهشی بینی بوده اند که درآنها بخش عمده ای از غضروف برداشته شده و همین امر باعث کاهش یافتن قدرت پشتیبانی ساختار بینی می شد. بدین ترتیب با کاهش قدرت پشتیبانی در ساختار بینی، عدم تقارن در شکل بینی، اتفاق می افتاد.

موضوع دیگر اینکه این روند چیزی شبیه به قالب شیرینی ( کوکی کاتر ) بوده و در واقع یک الگو بر روی همه بینی ها اجرا می شد. در نتیجه شکل و اندازه خلق شده، برای برخی صورت ها برازنده نبوده و باعث ایجاد یک نتیجه غیر طبیعی می گردید.

از آنجایی که در عمل بینی ترمیمی، باید جای زخم ایجاد شده در جراحی بینی اولیه دوباره مورد استفاده قرار گیرد، فاکتورهایی وجود دارد که یک جراح بینی ترمیمی خوب باید قبل از جراحی، مد نظر قرار دهد:

 • بافت اسکار : اغلب یک بافت اسکار، آناتومی ظریف پایه را تا جایی مخدوش می کند که به دلیل از بین نرفتن کامل، ظاهری غیر قابل قبول را در بینی بر جای می گذارد.
 • ساختار های زیرین : وقتی آناتومی بینی با کنار زدن پوشش پوست، نمایان می شود، جراح مشاهده می کند که این ساختار به شکل دهی مجدد نیاز داشته و از طرفی، غضروف کافی برای این کار، در پی انجام جراحی اولیه، بر جای نمانده است. در چنین مواردی، پیوند یا گرافت مورد نیاز می باشد، ولی بافت های پیوند زده شده الزاماً برای رفع نیاز در همه موارد، ایده آل نمی باشند.
 • موقعیت پوست : جای زخم بر جای مانده از روند جراحی اولیه، می تواند پوست بینی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. گاهی در آستر یا پوشش داخلی و پوست، جای زخم زیادی بر جای مانده و همین امر باعث می شود که کشیدن و دوباره شکل دادن ساختار، ناممکن شود.
 • قابلیت عملکرد : لازم به گفتن نیست که بینی بعد از جراحی، همچنان باید قابلیت عملکرد خود یعنی تنفس را حفظ نماید. مجرای هوا در حین جراحی باید تحت آسیب دیدگی قرار نگیرد و در بیمارانی که خواهان داشتن بینی کوچک تری هستند، چالش زا نباشد.

برای تغییر ساختار شکل بیرونی و عملکردهای درونی بینی، متناسب با تمایلات و انتظارات بیمار، ترسیم یک طرح درمان سفارشی و کاملاً منحصر به فرد مورد نیاز می باشد.

چرا برخی افراد به دنبال انجام جراحی بینی ترمیمی هستند؟

 • عوارض و مشکلات جانبی : رینوپلاستی یک عمل جراحی ظریف بوده و عدم تقارن های بالقوه، بی نظمی ها، تورم دراز مدت، و مشکلات تنفسی یا مشکلاتی از قبیل آبریزش بینی را به همراه دارد. گاهی آناتومی بینی، طبق انتظار بهبود نمی یابد و همین امر باعث بروز مشکلاتی می شود.
 • اهداف زیبایی : برای برخی افراد، تغییر در سلیقه، عامل کشیده شدن آنها به سمت جراحی بینی ترمیمی می باشد. امروزه توقعات بیماران به دلیل وجود رسانه های اجتماعی و نسخه های ایده آل که افراد بینی خود را با آنها مقایسه می کنند، بسیار بالا رفته است.
 • تجریبات قبلی : بیمارانی که به دنبال بهترین جراح بینی ترمیمی می گردند، اغلب به دلیل داشتن تجربیات بد قبلی، آسیب پذیر و حساس شده اند. نتیجه نامطلوب حاصل از جراحی بینی اولیه، باعث می شود که بیمار تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین جراح بینی ترمیمی، به کار بندد.
 • نوآوری ها : در دنیای رینوپلاستی، تکنیک ها و استراتژی ها به سرعت در حال تحول و پیشرفت است و همین امر باعث می شود که برخی افراد احساس کنند که جراحی بینی ثانویه می تواند نتیجه مطلوب تری را برای آنها خلق نماید.

همه این موارد، دلایل معتبری برای بیماران جهت قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی می باشد. بنابراین مشاوره با یک جراح بینی ترمیمی خوب می تواند داوطلبی شما را مشخص نماید.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای جراحی بینی ترمیمی می باشند؟

رینوپلاستی ترمیمی، فقط یک روند ثانویه نمی باشد. در برخی موارد، بیماران قبلاً بارها تحت جراحی بینی قرار گرفته اند. جراح موقعیت فیزیکی بینی و سلامت بیمار را مورد آزمایش قرار می دهد. سیگار کشیدن، سبک زندگی، انتطارات، و البته، آسیب دیدگی ساختار داخلی در پی انجام جراحی های قبلی، می تواند فاکتورهای تاثیر گذار در تعیین داوطلبی بیمار محسوب شود.

اگر به انجام عمل ترمیمی بینی علاقمند هستید، چه باید کنید؟

شما از نتیجه رینوپلاستی اولیه خود ناراضی هستید، پس قدم بعد چیست؟ به این جمع بندی می رسید که باید تحت عمل بینی ترمیمی قرار بگیرید. در اینجا پنج نکته وجود دارد که قبل از جراحی بینی ثانویه باید مد نظر قرار دهید:

 1. در نظر گرفتن زمان

مدت زمان انتظار مورد نیاز برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی، به نوع مشکل وابسته است. در واقع گاهی لازم نیست منتظر بمانید تا بهبود در پی انجام جراحی بینی اولیه در بینی محقق شود. برای مثال بیمارانی که ناهمواری هایی بر روی بینی آنها قرار دارد، دو ماه بعد از جراحی بینی اولیه می توانند تحت جراحی بینی ثانویه قرار گیرند. در برخی موارد دیگر، بیماران لازم است مدت طولانی دست نگه دارند. اگر مشکل این است که علیرغم قرار گرفتن تحت جراحی، بینی هنوز بزرگ یا پهن به نظر می رسد، زمان به نفع او عمل خواهد کرد. مشکلات تا جایی بهبود خواهند یافت که دیگر جراحی مورد نیاز نخواهد بود. بر حسب اینکه در چه جایگاهی از روند بهبود ایستاده اید، گفتگوی بین شما و جراح تان بر روی آنچه انتظار دارید، سایه خواهد افکند.

۲ . تحقیق کنید

عمل ترمیمی بینی به یک جراح بینی ماهر برای درمان مشکل موجود نیاز داشته و معمولاً هزینه جراحی بینی ثانویه در مفایسه با جراحی بینی اولیه بیشتر خواهد بود. حداقل با دو جراح ملاقات کنید و سعی کنید به این جمع بندی برسید که کدامیک برای مرتفع نمودن مشکلات شما بهتر خواهند بود.

۳ . بررسی تاریخچه پزشکی

اگر یک جراحی بینی خوب را برای رینوپلاستی ترمیمی پیدا کرده اید، حتماً تمام اطلاعات لازم در خصوص جزئیات مربوط به جراحی قبلی را در اختیار او قرار دهید.  چندین نوع رینوپلاستی وجود دارد که قابل اجرا می باشد. از آنجاییکه جراحی قبلی شما کاهشی بوده، در اختیار گذاشتن کلیه اطلاعات جراحی قبلی، می تواند برای جراح جدید مفید باشد. آنهایی که بعد از جراحی در معرض تصادف یا آسیب دیدگی قرار گرفته اند نیز باید این موضوع را به پزشک جدید خود اطلاع دهند.

۴ . دغدغه های خود را شناسایی کنید

در زمان مشاوره با پزشک برای انجام جراحی بینی ترمیمی، تمام جزئیات مربوط به انتظارات خود در خصوص اندازه، شکل و سایر موارد را به جراح بگویید. هر قدر در این خصوص دقیق تر عمل کنید، جراح بیشتر می تواند در رسیدن شما به هدف تان کمک کند.

۵ . خطرات مربوط به جراحی را درک کنید

هر روند جراحی با خطراتی همراه می باشد و جراحی بینی ترمیمی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. درک این موضوع که جراحی کردن ناحیه بینی بافت اسکار را بر جای گذاشته و این بافت های اسکار دستیابی به نتیجه مورد نظر را دشوار تر می نماید، امری الزامی می باشد.

ریکاوری بعد از جراحی ترمیمی بینی

از آنجایی که بیماران  عمل ترمیمی بینی ، قبلاً نیز تقریباً یک بار تحت جراحی بینی قرار گرفته اند، می دانند که انتظارات پزشک از آنها در طول دوره ریکاوری چیست. به بیان کلی، بهبود از جراحی بینی ثانویه، یک تجربه آشنا می باشد. به این ترتیب، دنبال کردن کلیه دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی، که توسط جراح برای شما تجویز شده است، در دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی، ایفای نقش می کند.

بهترین جراح بینی ترمیمی

هیچ پروتکل استانداردی برای رینوپلاستی ترمیمی وجود ندارد. یک جراحی بینی ترمیمی به متخصص جراحی نیاز دارد که دارای خلاقیت و دانش جراحی بالا برای پیشنهاد دادن طرح مناسب برای بازیابی بینی باشد. جراحان مختلف رینوپلاستی، از انواع تکنیک ها برای بهبود شکل ظاهری و عملکرد بینی استفاده می کنند، بنابراین، ارزیابی روش های استفاده شده برای انجام کار مجدد بر روی بینی بدون وارد آمدن آسیب به بافت بینی، امری چالش بر انگیز می باشد.

جراح بینی ترمیمی از تکنیک تصویر برداری سه بعدی در روند های جراحی استفاده کرده و از آنها برای به تصویر کشیدن آناتومی بینی قبل از اجرای تغییرات قابل ملاحظه در بهره می برد.

روش استفاده شده در عمل ترمیمی بینی ، شبیه به رینوپلاستی می باشد. بیماران تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و پوست بینی آنها برای دست یابی به ساختار استخوانی و غضروفی بالا کشیده می شود. بر حسب مشکل موجود، جراح ایرادهای وارد آمده در جراحی بینی قبلی را رفع نموده و ویژگی های فیزیکی و عملکردی بینی را ارتقا می دهد. نوک بینی نیز برای رسیدن به زاویه سازی و کانتور بهتر، در موقعیت مناسب تری قرار داده شده و تغییرات لازم در پل بینی بر حسب نیازها و سلیقه مورد مشاوره قرار گرفته قبل از جراحی، در طول یک روند جراحی چند ساعته، اجرا می شود.

برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی چقدر باید منتظر بمانیم؟

صرف نظر از جراح انتخاب شده ، نمی توانید بلافاصله بعد از جراحی زیبایی بینی اولیه ، جراحی بینی ترمیمی را انجام دهید. در ابتدا ، بینی شما به زمان برای بهبود یافتن نیاز دارد تا بتوان با خیال راحت و برخورداری از شرایط بدنی لازم برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی ، دوباره عمل کرد. از آنجایی که یک سال یا بیشتر زمان لازم است تا نتیجه نهایی عمل بینی را مشاهده کنید ، بعد از فروکش شدن تورم و نرم شدن بافت ، متوجه می شوید که انجام جراحی بینی ترمیمی ، مورد نیاز است.

تعیین زمان مورد نیاز برای انتظار جهت انجام عمل بینی ترمیمی، به صلاحدید و تشخیص پزشک وابسته است ولی به طور کلی ، ۱۲ ماه پس از عمل جراحی اولیه ، زمان استاندارد انتظار برای جراحی بینی ترمیمی می باشد  و جراح شما ممکن است بسته به سرعت و روند بهبود بینی تان، در اجرای دیرتر یا زودتر جراحی بینی ترمیمی ، تجدید نظر کند.

عوارض احتمالی جراحی بینی ترمیمی

هر چند اکثر جراحان پلاستیک صورت برای انجام عمل های اولیه بینی واجد شرایط هستند ،  ولی عمل بینی ترمیمی به دلیل ماهیت پیچیده تر آن ، به دانش و تجربه بسیار بیشتری نیاز دارد.

خطر بروز عوارض جانبی برای بیماران جراحی بینی ترمیمی ، به دلایل مختلف ، بیشتر است. اگر غضروف ساختاری در تیغه بینی در طول جراحی اولیه به طور کامل برداشته شده باشد ، جراح در روند عمل بینی ترمیمی ، باید غضروف را از گوش یا دنده بیمار خارج کرده تا برای بازسازی و ترمیم بینی مورد استفاده قرار دهد.

با توجه به پیچیده تر بودن روند جراحی بینی ترمیمی ، مدت زمان لازم برای اجرای روند در مقایسه با جراحی بینی اولیه ، بسیار طولانی تر می باشد . یک جراحی بینی معمولی حدوداً  ۲ ساعت به طول می انجامد ، در حالیکه یک عمل جراحی بینی ترمیمی به  ۳ تا ۴ ساعت زمان نیاز دارد . بسته به میزان آسیب دیدگی ناشی از  اولین عمل بینی ، گاهی مدت زمان مورد نیاز برای روند ترمیمی ، طولانی تر نیز می شود.

جراحی بینی ثانویه

چه چیزی باعث دشوارتر شدن جراحی بینی ترمیمی می شود؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که روند جراحی بینی ثانویه را دشوارتر می کند. در طول جراحی بینی اولیه ، صرف نظر از نوع تکنیک استفاده شده – باز یا بسته – پوست و بافت نرم از روی  ساختارهای استخوانی و غضروفی زیرین کنار زده می شود. این امر باعث می شود که کالبد شکافی و تشریح مجدد این بافتها در طول جراحی بینی ترمیمی ، به دلیل حساس شدن اسکلت بینی ، دشوارتر باشد. یکی دیگر از چالش هایی که جراح بینی ترمیمی در هنگام انجام جراحی بینی ثانویه با آن روبروست ، این است که اطلاعاتی در خصوص چگونگی انجام جراحی بینی اولیه در دست ندارد. تکنیک های جراحی و روش های پیوند مختلفی در دسترس جراح بینی ترمیمی قرار دارد تا بتواند با به کار گیری آنها  به نتایج مطلوب دست یابد. البته تعیین اینکه کدام مانورها قبلاً در جراحی بینی اولیه به کار گرفته شده است دشوار بوده و تقریباً قابل تشخیص نمی باشد. تکنیک های اشتباه به کار گرفته شده در روند جراحی اولیه ، آناتومی طبیعی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد و به همین دلیل تشخیص انحرافات ایجاد شده در آناتومی طبیعی ، به چشم تیزبین یک جراح  باتجربه نیاز دارد.

برداشته شدن بیش از حد غضروف در جراحی های قبلی ، چالش دیگری را در جراحی بینی ترمیمی ایجاد می کند. جدیداً جراحان بینی اقدام به به کار گیری تکنیک های حفظ غضروف کرده اند ، زیرا تقویت چارچوب غضروفی بینی برای ایجاد پشتیبانی وساپورت کافی از اسکلت بینی ، فاکتور مهمی در حفظ نتیجه خوب جراح محسوب می شود. در جراحی های رینوپلاستی امروزی ، حفظ غضروف ، یکی از فاکتورهایی است که جراح مورد توجه خاص قرار می دهد. یک منبع بسیار متداول غضروف جهت استفاده برای تقویت اسکلت بینی ، تیغه غضروفی است. تیغه غضروفی یا سپتوم ، ساختاری است که قسمت جلویی وسط بینی یا تیغه بینی را تشکیل می دهد. در برخی موارد ، بنا به تشخیص جراح ، بخشی از غضروف برداشته می شود . برخی دلایل رایج برای برداشتن بخشی از غضروف عبارتند از:

 • حذف قسمت های دارای انحراف برای تسهیل تنفس
 • برداشتن غضروف از سپتوم برای پیوند زدن به بخش های ضعیف و نیازمند به پشتیبانی در بینی
 • قسمت برش خورده غضروف ، برداشته شده و روی یک میز استریل قرار داده می شود تا به شکل های مختلف متناسب با کانتورینگ مورد نیاز در اورده شود . پیوند غضروف به شما امکان می دهد تا ناهنجاری های خلق شده در جراحی قبلی در بینی  را برطرف کنید و ساختار و اسکلت ضعیف بینی را تقویت نمایید.

بدیهی است ، هنگامی که یک جراح ، عمل بینی ترمیمی را انجام می دهد ، در صورت عدم وجود غضروف کافی در سپتوم ، از غضروف دنده یا گوش استفاده می کند.

چه تفاوتی بین جراحی بینی اولیه و جراحی بینی ترمیمی وجود دارد؟

مانند عمل جراحی بینی اولیه ، جراحی زیبایی ترمیمی را نیز می توان با استفاده از تکنیک های باز (تغییرات عمده) یا بسته (حداقل تغییرات) تکمیل نمود.

به دلیل حساسیت جراحی بینی ترمیمی و عمق اصلاح مورد نیاز ، روش باز برای افزایش دامنه دسترسی به اسکلت و ساختارهای داخلی و ایجاد اصلاحات و پیوندهای غضروفی دقیق ، توصیه می شود.

میزان تغییر مورد نیاز در جراحی بینی ترمیمی ، اهداف زیبا شناختی و رویکردهای مربوط به آن ، در طول مشاوره بین بیمار و پزشک ، مورد بحث قرار می گیرد.

چارچوب بینی در عمل بینی ترمیمی چگونه اصلاح می شود؟

در جراحی ترمیمی بینی، ساختار بینی باید با استفاده از گرافت ها برای هر چه بیشتر شبیه نمودن آن به بینی عمل نشده و دست نخورده، دوباره خلق شود. بنابراین، این بازسازی باید بسیار دقیق بوده و با یک شیوه سه بعدی بمنظور خلق بینی جذاب که با ویژگی های صورت بیمار در تعادل کامل قرار دارد، همراه باشد.

همچنین هرگونه درمان مشکل مربوط به بازیابی عملکرد ( تنفس ) نیز از طریق تقویت عوامل مسئول، در باز نگه داشتن مجاری تنفسی بینی، مورد نیاز می باشد.

اهمیت پوست در عمل ترمیمی بینی

از آنجاییکه جراح باید چارچوب ساختاری بینی را در طول جراحی بینی ترمیمی، مجدداً خلق نماید، برخی خطرات متغیر برای بیمارانی که دارای پوست نازک یا ضخیم هستند، وجود خواهد داشت. پوشش پوست و بافت نرم، یک مولفه آناتومیکی مهم در بینی می باشد.

بیماران دارای پوست نازک، در معرض خطرات زیر می باشند:

 • آشکار شدن ناهمواری های ساختارهای زیر پوست. برای مثال، اگر سطح پایه بر روی پل یا نوک بینی به طور حرفه ای، پولیش نشده باشد، ناهمواری ها از طریق پوست نشان داده خواهند شد.

بهمین علت است که برخی انواع گرافت های غضروفی برای بیماران دارای پوست نازک توصیه نمی شود و حتی گاهی برای جلوگیری از آشکار شدن این ناهمواری ها، لایه پوششی فیبری مورد استفاده قرار می گیرد.

 • یک واکنش التهابی شدید در بافت نرم بینی ایجاد می شود. علت این است که بافت نرم و پوست چارچوب باقی مانده از بینی، اغلب در اثر عملیات انجام شده در جراحی زیبایی بینی اولیه، دچار اسکار می شود. این بافت اسکار می تواند جایگزین غضروف برداشته شده، در طول جراحی اولیه شود. بنابراین، تشریح بافت اسکار باید بمنظور اجتناب از آسیب دیدن پوست (که اغلب نازک است) و شکل گیری بافت اسکار، با ظرافت و دقت بسیار بالا انجام شود. در غیر اینصورت، خطر واکنش التهابی شدید، می تواند به یک نتیجه خوب زیبایی، آسیب بزند.

در مقایسه، بیماران دارای پوست بینی ضخیم، در معرض خطرات زیر می باشند:

 • سنگین شدن پوست و کشیده شدن آن به سمت پایین. برای کمک به خلق یک نوک بینی در موقعیت ایده آل، و ایجاد نوک بینی زیباتر و تراشیده تر، نیازی به ایجاد پشتیبانی قوی در این بخش از بینی نمی باشد. همچنین در بیماران دارای پوست ضخیم، خطر طولانی تر شدن تورم در نوک بینی، بیش از یک سال وجود دارد. علت وقوع این امر، تغییر روند تخلیه لنفاتیک نرمال در طول جراحی یا شکل گیری بافت اسکار می باشد که می تواند به ایجاد تورم در نوک بینی منجر شود. این اتفاق می تواند در بیماران دارای پوست بینی نازک نیز رخ دهد، ولی معمولاً تورم در بینی های دارای پوست نازک، سریع تر فروکش می کند.

چه نوع نتایجی را می توان از عمل ترمیمی بینی انتظار داشت؟

بیمارانی که خواهان جراحی ترمیمی بینی هستند، باید بدانند که بهبود شکل، تمام رخ، نیمرخ و عملکرد بینی، هدف جراحی است، ولی خلق یک اندام بی عیب و نقص ، نوعی کمال گرایی ناممکن بوده و نوعی انتظار غیر منطقی به شمار می آید.

در بیمارانی که از انسداد شدید بینی به علت برداشته شدن بیش از حد غضروف در جراحی های قبلی، رنج می برند، هدف، بهبود شکل بینی و نیز بهبود تنفس می باشد.

برای جراحی ترمیمی بینی، کدام دستاورد بهتر است: باز یا بسته؟

در عمل ترمیمی بینی، پزشک دستاورد باز را که در آن برش کوچکی در ستونچه بینی ایجاد می شود، ترجیح می دهد. در این دستاورد، درمان عدم تقارن در غضروف نوک بینی نیازمند به بازسازی و خلق مجدد مولفه های منحصر به فرد در این اندام، امکان پذیر می گردد. با این دستاورد، پزشک می تواند نواحی را که باعث بدشکلی بینی شده اند، به دقت مشاهده کرده و آنها را ترمیم کند.

از جلسه مشاوره جراحی بینی ترمیمی، چه انتظاری دارید؟

جلسه مشاوره جراحی بینی ترمیمی

در طول مشاوره، پزشک با شما درباره دغدغه ها و شکل ظاهری بینی تان صحبت می کند. وی داخل و خارج بینی شما را با اهداف زیر مورد آزمایش قرار می دهد:

 • بررسی سپتوم بینی برای یافتن انحرافات یا وجود غضروف
 • آزمایش مجاری داخلی بینی جهت یافتن علائم فروپاشی
 • لمس کردن پل بینی جهت یافتن قوز، ناهمواری یا فرورفتگی
 • آزمایش استخوان های بینی در طرفین برای یافتن کجی، ناهمواری یا عدم تقارن
 • آزمایش نوک بینی برای یافتن عدم تقارن و ناهمواری

پزشک، از بینی شما عکس گرفته و سپس آن را برای خلق تصاویر کامپیوتری جهت ارائه ایده ای از بینی که قرار است بعد از جراحی صاحب آن شوید، مورد استفاده قرار می دهد.

ورزش بعد از جراحی بینی ترمیمی

ورزش سبک، ۳ هفته بعد از روند، مجاز می باشد. ورزش سنگین تا ۶ هفته بعد از جراحی، ممنوع است.

مدت زمان مورد نیاز برای فروکش کردن تورم

ورم بینی به زمان بیشتری برای فروکش کردن نیاز دارد. در بیشتر بیماران، ۷۰ درصد تورم، ظرف یک ماه اول فروکش می کند. ۳۰ درصد باقی مانده تا یک سال طول می کشد. این زمان، در بیماران دارای پوست بینی ضخیم تر، طولانی تر است.

سخن آخر

آنهایی که از نتیجه جراحی اولیه خود ناراضی هستند، داوطلب ایده آل برای جراحی بینی ترمیمی محسوب می شوند، ولی این باید با در نظر گرفتن ملاحظات دقیق و انتطارات منطقی همراه باشد.

روش ها و تکنیک های بیشماری برای مدیریت کردن نتایج نامطلوب بر جای مانده از یک جراحی بینی ناصحیح وجود دارد که به دستان هنرمند بهترین جراح بینی ترمیمی، قابل اجرا می باشد. بنابراین جراحی بینی ترمیمی در واقع یک ورند ترکیب هنر ، علم و خلاقیت برای خلق بهترین نتیجه ممکن می باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 7 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رها امامی
رها امامی
9 ماه قبل

در عمل ترمیمی بینی اگه بینی غضروف نداشته باشه چیکار می کنن برای تامین غضروف ؟

مژده عباسی
مژده عباسی
9 ماه قبل

سلام هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدره ؟

آهو نصیری
آهو نصیری
9 ماه قبل

چقدر بعد از عمل اولیه میشه جراحی بینی ترمیمی انجام داد؟

مهسا ایزدی
مهسا ایزدی
9 ماه قبل

ترمیم بینی انجام میدن؟؟

شقایق
شقایق
7 ماه قبل

مقاله عمل ترمیمی بینی تون خیلی کامل و خوبه

سوگل
سوگل
7 ماه قبل

افتادگی نوک بینی بعد از چند سال از عمل اولیه بینی ، رایج هست؟

مقالات مرتبط

کاشت مو

کاشت مو

همیشه این سوال براتون پیش میاد که بعد از کاشت مو میزان تراکم به چه صورت میشه آیا مثل قبل موهای پرپشتی میتونید داشته باشید ؟؟!! یا اینکه خط رویش مو میتونه طبیعی باشه که کسی متوجه پیوند مو شما نشه ؟؟؟!! یا این سوال که آیا موها بصورت فلپ برداشته میشه یا بصورت تکی و جای...

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی نواحی...

عمل انحراف بینی

عمل انحراف بینی

عمل انحراف بینی یک روند جراحی بینی است که با هدف اصلاح و صاف کردن یک سپتوم کج و خلق یک بینی متقارن و صاف انجام می پذیرد. سپتوم بینی دیواره ای است که مابین سوراخ های بینی واقع شده و دو مجرای عبور هوا در این اندام را از یکدیگر تفکیک نموده، بینی را تحت پشتیبانی قرار داده...