| خانه 4 بلاگ 4 عوارض لیفت سینه

عوارض لیفت سینه

دی ۱۵, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

صرفنظر از علت تاثیرگذار از قبیل بالا رفتن سن، بارداری، شیردهی یا تغییرات شدید وزن، افتادگی سینه ها، چیزی است که می توان به آن به عنوان یک ویژگی منفی تاثیر گذار بر روی بدشکل شدن فیگور در زنان اشاره کرد. خوشبختانه، امروزه با پیشرفت در حوزه های زیبایی در کنار اکثر حوزه های پزشکی، لیفت سینه ، به عنوان یک راهکار موثر توانسته است این مشکل را به شکلی موفقیت آمیز، رفع نموده و بازیابی اندامی زیبا و جوان را در فرد زیباجو، محقق نماید. این جراحی نیز مانند هر فرایند جراحی دیگری، مشکلات بعد از عمل تحت عنوان عوارض لیفت سینه را به همراه دارد که در این مقاله، راز جراحی علاوه بر شرح هر یک، راهکار پیشگیری از آنها را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

عوارض لیفت سینه - راز جراحی

عوارض لیفت سینه به شرح ذیل می باشد:

هماتوم بعد از لیفت سینه

بعد از لیفت سینه ها، این احتمال وجود دارد که هماتوم یا خونریزی اتفاق بیافتد. در این خون در زیر سطح پوست اصطلاحاً به دام می افتد و لخته خون در آن ناحیه شکل می گیرد. هماتوم معمولاً در طول هفته اول بعد از جراحی بروز می کند و می تواند با خود، درد، سفت شدن، افزایش تورم، کبودی و ایجاد بافت اسکار را به همراه داشته و به طور کلی، شکل ظاهری سینه ها و نتیجه درمان را تحت تاثیر قرار دهد.

خوشبختانه، هماتوم ها به راحتی قابل پیشگیری می باشند. برای پیشگیری از آن لازم است برخی دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک را با دقت اجرا کنید. بخشی از این توصیه ها به اقدامات قبل از ورود به فرایند جراحی سینه مربوط می شوند. برای مثال، پزشک به شما توصیه می کند که مصرف آسپرین و محصولات وابسته به آن، مکمل ها، و داروهای ضد التهاب را برای دو هفته کامل قبل از روند، متوقف کنید، چون این داروها بعنوان داروهای افزایش دهنده احتمال خونریزی شناخته شده اند. با حذف کامل این موارد، شانس خود را در برخورداری از یک فرایند بهبود بهینه، افزایش می دهید. بعلاوه، این دستورالعمل ها تنها به دوره قبل از این فرآیند محدود نبوده و باید در طول و بعد از پروسیجر نیز، اجرای آنها مد نظر قرار گیرد.

عفونت در اثر لیفت سینه

عفونت یکی از جدی ترین عوارض لیفت سینه محسوب شده و باید بسیار جدی تلقی شود. البته، این عارضه علیرغم جدی بودن، موردی است که به ندرت در صورت سپرده شدن جراحی به دست یک جراح ماهر، که فرایند را تحت یک شرایط کاملاً استریل انجام داده و دستورالعمل های صحیحی را به بیمار خود جهت اجرا در دوره قبل و بعد از جراحی، توصیه می کند، اتفاق می افتد. علت پایین یا حتی صفر بودن بروز عفونت در صورت سپردن جراحی به دست یک جراح خوب، این است که یک جراح متعهد و تیم او تمام معیارهای لازم برای پیشگیری از بروز عفونت و تضمین پیشرفت یک دوره ریکاوری هموار را مد نظر قرار داده و به کار می بندند. در ابتدای کار، این جراح و تیم او، آموزش های لازم را در خصوص شستشوی بدن و ناحیه درمان با صابون های گندزدا در شب قبل و صبح روز جراحی را به بیمار داده و قبل و بعد از فرایند برای پیشگیری از بروز عفونت از استفاده از آنتی بیوتیک را تجویز می کنند. آنها همچنین دستورالعمل های دقیق در خصوص چگونگی مراقبت از برش ها و پیشگیری از بروز عفونت را در اختیار بیمار خود قرار می دهند.

بافت اسکار بعد از جراحی

صرفنظر از اینکه کدام جراح، جراحی شما را انجام داده است، شکل گیری بافت اسکار ، رویدادی است که وقوع آن بعد از جراحی لیفت پستان، اجتناب ناپذیر خواهد بود. شکل گیری بافت اسکار به دلیل ایجاد برش در قفسه سینه شما اتفاق می افتد. البته، اسکارها در جراحی های انجام شده به دست پزشکان مختلف، اندکی با یکدیگر تفاوت دارند. بر حسب جراح پلاستیک منتخب شما، گاهی این بافت های اسکار واقعاً محو بوده و اصلاً دیده نمی شوند و گاهی بسیار واضح و آشکار بوده و به راحتی قابل رویت می باشند.

یک جراح خوب به این دغدغه بیمار کاملاً واقف است و در نتیجه تمام تلاش خود را می کند تا با در نظر گرفتن ملاحظاتی در خصوص طول برش و قرار دادن آن در موقعیت های استراتژیک، برجای ماندن بافت اسکار بعد از فرایند جراحی را به حداقل برساند و نتیجه ای زیبا و طبیعی را خلق نماید.

یک پزشک متعهد، کار بستن برش ها را شخصاً خود انجام می دهد و آن را به دست جراح پلاستیک دیگری نمی سپارد. به این ترتیب، مهارت های فنی را به کار می بندد که به واسطه آن، بافت های اسکار، در نهایت بعد از اتمام دوره بهبود، محو شوند.

بعلاوه، برخی جراحان، تنها اقدام به بخیه زدن و بستن لایه رویی پوست کرده و بافت های زیرین را بخیه نمی زنند. همین امر منجر به ضخیم شدن بافت می شود. یک پزشک خوب هر لایه را به طور جداگانه با دقت و ظرافت می بندد و در نهایت، لایه سطحی پوست را با ظرافت بخیه می زند. به این ترتیب، تنش پوست به حداقل سطح خود می رسد و همین امر به بهبود بهتر بافت و شکل گیری بافت اسکار کمتر، و بهبود یافتن بهتر آن منجر می شود.

عدم تقارن بعد از لیفت پستان

یکی از مهم ترین و رایج ترین مشکلات و عوارض لیفت سینه ، نا متقارن شدن آنها بعد از لیفت می باشد. عدم تقارن در سینه ها بعد از لیفت آنها، زمانی رخ می دهد که شکل سینه ها و میزان بالا کشیده شدن آنها، جفت نبوده و تفاوت هایی در شکل ظاهری آنها قابل مشاهده باشد.

در جلسه بررسی و آزمایش قبل از جراحی، پزشک کل قفسه سینه را مورد بررسی قرار می دهد و تمام ناهماهنگی های بین دو سینه را مشخص می نماید. در طول فرایند جراحی، پزشک تمام ناهماهنگی های بین دو سینه را رفع کرده و تلاش می کند تا یک تقارن خوب بین دو سینه شکل گیرد. مقدار مشخصی از پوست از هر سینه برداشته می شود و بافت اضافی برای اصلاح اندازه و تفاوت ها در شکل دو سینه با دقت انجام می پذیرد. هدف نهایی دستیابی به یک شکل متقارن و خلق هارمونی در این اندام است.

گاهی، در طول فرایند جراحی، به دلیل عدم مهارت و تجربه جراح، در نهایت بعد از تکمیل فرایند، تقارن و هارمونی مورد نظر در سینه ها اتفاق نمی افتد و ناهماهنگی هایی در میزان بالا کشیده شدن، اندازه و شکل سینه ها قابل رویت می باشد.

کاهش یا از بین رفتن حس در سینه ها

با توجه به اینکه این روش یک پروسیجر نسبتاً تهاجمی است و شامل شکل دهی مجدد به بافت سینه ها و قرار دادن سینه و نوک آن در موقعیت جدید می باشد، احتمال آسیب دیدگی عصب و از دست رفتن حس در ناحیه سینه و خصوصاً نوک آن وجود دارد. البته، یک جراح با تجربه، می تواند بروز چنین عارضه ای را با به کارگیری دقت و انجام جراحی به شیوه ای محافظه کارانه، به حداقل رسانده و احتمال از دست رفتن حس در سینه ها یا نوک آنها را به حداقل سطح ممکن یا صفر برساند.

تاثیر لیفت سینه بر شیردهی

این جراحی فرایندی است که پزشک، اغلب به تعویق افتادن آن را تا بعد از پایان دوره شیردهی، توصیه می کند. علت این توصیه پیشگیری از بروز اختلال در روند شیردهی و سپری شدن این دوره در یک شرایط توام با آرامش می باشد.

ایجاد تورم در سینه

تورم بعد از جراحی ، یک عارضه طبیعی و نرمال بوده و باید جهت فروکش کردن، در کنار اجرای مراقبت های لازم، روند طبیعی خود را سپری کند. در واقع تورم بعد از جراحی، نشانه ای از پیشرفت صحیح فرایند بهبود است. در حالت نرمال، ورم بعد از عمل، حدوداً یک هفته تداوم پیدا می کند، ولی راهکارهایی از قبیل استفاده از کمپرس یخ، پوشیدن لباس های راحت و استفاده از کرم ها و پمادهای مخصوص، اقداماتی است که می تواند به فروکش کردن سریع تر تورم، کمک کند.

برخی دیگر از اقدمات مفید برای کاهش تورم، شامل نوشیدن مایعات زیاد، برخورداری از رژیم غنی از پروتئین، فیبر، کربوهیدرات ها، ویتامین ها، مواد معدنی و آهن، پیاده روی ملایم بر یک مبنای روزانه، اجتناب از خم شدن یا بلند کردن اجسام سنگین، کاهش نمک در رژیم غذایی و اجتناب از خوابیدن به روی شکم می باشد.

ناهماهنگی در شکل سینه ها

یکی دیگر عوارضی که می توان به عنوان عوارض لیفت سینه به آن اشاره کرد، ناهماهنگی در شکل سینه ها می باشد. این اتفاق، هر چند در موارد بسیار نادر، زمانی رخ می دهد که جراح، پوست و بافت اضافی را به یک شیوه نادرست، که اغلب به علامت گذاری های ناصحیح قبل از جراحی، نسبت داده می شود، بردارد. به این ترتیب، تغییراتی رخ می دهد که بعد از سپری شدن فرایند بهبود، شکل نامتقارنی از سینه ها را بر جای می گذارد.

فرایند علامت گذاری قبل از جراحی، برای تعیین میزان دقیق و صحیح بافت و پوست قابل برداشت، پروسه ای بسیار حساس می باشد که باید برای آن به اندازه کافی وقت گذاشته شود. بیمار باید بارها عمل نشستن و برخاستن را انجام دهد تا تمام ناهماهنگی ها در نحوه علامت گذاری اصلاح شود و در طول پروسه، بهترین و متناسب ترین اندازه از بافت و پوست برداشت شود و در نهایت نتیجه ای زیباتر خلق گردد. همه این موارد، به میزان تبحر جراح و میزان خلاقیت و دانش او در این زمینه وابسته است. به همین دلیل است که همیشه انتخاب یک جراح خوب و با تجربه، بعنوان مهم ترین اولویت به بیمار بارها و بارها تذکر داده می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...