| خانه 4 جراحی زنان 4 لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

تیر ۱۰, ۱۴۰۲ | جراحی زنان | ۱۰۹ دیدگاه ها

لابیاپلاستی (Labiaplasty) عمدتاً به جراحی کوچک کردن اندازه لابیای مینور اطلاق می شود، البته این تکنیک برای کوچک کردن لابیای ماژور هم مورد استفاده قرار می گیرد. لابیای مینور ، می تواند به دلیل آتروفی یا بالا رفتن سن یا کاهش وزن بزرگ شود. حالا که موضوع مقاله امروز راز جراحی را متوجه شدید پس ادامه مقاله را بخوانید تا هر آنچه که نیاز هست درباره این جراحی بدانید.

لابیاپلاستی - رازجراحی

بیماران اغلب بنا به اهداف زیبایی به دنبال انجام لابیاپلاستی هستند. برخی از بانوان نسبت به  اندازه لابیای خود خصوصاً در زمان پوشیدن لباس های خاص، از قبیل لباس های ورزشی یا مایو احساس موذب بودن دارند. بزرگ بودن سایز لابیا می تواند در طول رابطه جنسی باعث احساس درد ، عفونت های مجاری ادراری و بروز مشکلاتی در بهداشت و نظافت این بخش از بدن شود.

ترکیبی از این موارد ، می تواند تنش های احساسی و فیزیکی قابل ملاحظه ای را به وجود آورد. هر روز تعداد زنانی که با این روند آشنا می شوند بیشتر شده و به تبع آن سوالات بیشتری در این زمینه مطرح می شود. سوالاتی از قبیل این که ” آیا من داوطلب خوبی برای لابیاپلاستی هستم؟ “، ” زمان ریکاوری این درمان چقدر است؟ ” و سوالات دیگری از این دست.

در راز جراحی ، پاسخ بسیاری از این سوالات با هدف کمک به شما جهت احساس راحتی بیشتر در زمان تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت این درمان ، در یک جا جمع آوری شده است. این مقاله کامل و جامع، همچون راهنمایی شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد.

دلایل انجام لابیاپلاستی

 • کاهش سایز و کوچک کردن اندازه لابیاهای ماژور
 • قرینه ساختن لابیاهای ماژور
 • کاهش سطح درد در طول مقاربت جنسی
 • افزایش حس تحریک پذیری کلیتوریس
 • کم کردن درد ناشی از انجام برخی فعالیت ها همچون دوچرخه سواری

کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی

بانوان زیادی هستند که به سبب عوامل ژنتیکی و مادرزادی ، از بدو تولد لابیاهای ماژور آنان بافت نامتقارنی داشته یا سایزشان بسیار بزرگ است. تعدادی از زنان نیز وقتی به سن یائسگی می رسند به دلیل کاهش سطح کلاژن و الاستین ، بافت لابیاهای واژن حالت افتاده و شلی را به خود می گیرند. این مشکلات باعث می شوند که خانم ها در حین انجام امور روزانه مانند راه رفتن یا حتی ورزش کردن اذیت شوند و  درد را در آن نواحی تجربه کنند. به علاوه امکان دارد رابطه جنسی آنان کیفیت لازم را نیز نداشته باشند. تمام این موارد یک فرد را به کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی مبدل می کند. گفته می شود اکثر متقاضیان پروسه لابیاپلاستی ، بانوانی هستند که :

 • به اصطلاح پا به سن گذاشته اند و نشانه های پیری در آن ها نمود یافته اند.
 • به دوره یائسگی رسیده اند.
 •  یک یا چندین دوره بارداری و زایمان طبیعی را پشت سر گذاشته اند.
 • کاهش وزن ناگهانی و شدید داشته اند.

همچنین بهتر است بدانید بهترین داوطلب برای جراحی زیبایی واژن زنانی هستند که علائم روانشناختی و فیزیکی مخرب، خجالت آور و دردناک مرتبط با شکل و اندازه لابیا را تجربه می کنند. در برخی زنان، شکل ظاهری واژن، باعث می شود که آنها در روابط جنسی شان دچار اضطراب شوند. در برخی زنان لابیای بزرگ باعث بروز درد فیزیکی در طول رابطه جنسی یا پوشیدن لباس های تنگ می شود. بعلاوه، علائم و نشانه های دیگری نیز وجود دارند که شما را به عنوان یک داوطلب خوب برای لابیاپلاستی معرفی می کنند:

 • لابیای آویزان
 • لب های بیرون زده واژن
 • درد در حین رابطه جنسی
 • حساسیت مزمن پوست
 • ناتوانی در پوشیدن مایو، و دیگر لباس های تنگ
 • عدم رضایت مندی از شکل ظاهری اندام

در طول جلسه مشاوره، پزشک دغدغه های شما را بررسی کرده و درباره گزینه های موجود با شما گفتگو می کند. اگر در خصوص شلی واژن نیز با مشکلاتی روبرو هستید، پزشک می تواند گزینه های جوانسازی واژن را به شما پیشنهاد کرده و این مشکلات را درمان کند.

اگر در اندیشه انجام جراحی لابیاپلاستی هستید، باید آیتم های دیگری از قبیل باردار نبودن، یا عدم قصد باردار شدن در آینده را نیز در نظر بگیرید. چون بارداری و زایمان بر روی نتایج جراحی شما تاثیر خواهد گذاشت. البته بارداری بعد از لابیاپلاستی کاملاً بی خطر بوده و شما می توانید با انجام مجدد روند، بعد از زایمان، نتایج اولیه را مشاهده کنید.

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟

از آنجا که لابیاپلاستی یک پروسه زیبایی و کاملاً سلیقه ای بوده و به انتخاب فرد انجام می پذیرد ، به جز یک سری شرایط خاص ، تمامی بانوان می توانند تحت این پروسه قرار بگیرند. در ادامه به بررسی مواردی می پردازیم که پیشنهاد می شود در این مواقع لابیاپلاستی صورت نپذیرد یا به یک زمان دیگر موکول شود.

 • زنان باردار : زمانی که حامله هستید ، بهتر است از انجام لابیاپلاستی صرف نظر نمایید و بعد از زایمان برای آن اقدام کنند. به این خاطر که برای انجام این عمل باید داروی بی حسی یا بیهوشی دریافت کنید که این امر می تواند سلامت جنین را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین در دوره بارداری به دلیل تغییرات هورمونی فرم لابیاها از حالت عادی متورم تر و بزرگ تر هستند. این حالت موقتی بوده و بعد از وضع حمل رفع می گردد. پس برای انجام لابیاپلاستی بهتر است لابیا ها در فرم طبیعی خود باشند.
 • زنانی که به زگیل تناسلی دچار هستند : به بانوانی که به زگیل تناسلی مبتلا هستند تاکید موکد می شود که از انجام جراحی زیبایی واژن امتناع کنند. این پروسه ها یا حتی لیزر موهای زائد واژن موجب ازدیاد زگیل ها در ناحیه تناسلی می شوند.
 • دختران کمتر از ۲۰ سال : همانطور که گفته شد ، لابیاها دوره رشد دارند و تا پایان دوره بلوغ جنسی که ۲۰ سالگی است  این روند را ادامه می دهند. بدین ترتیب دخترانی که زیر ۲۰سال بوده و هنوز به بلوغ جنسی کاملی دست پیدا نکرده اند ، نباید لابیاپلاستی انجام دهند.
 • زنان بالای ۵۵ سال : بعد از ۵۵ سالگی توانایی بدن در ترمیم جراحات ها کم می شود. چنانچه این افراد بخواهند لابیاپلاستی انجام دهند ،  تا حد زیادی در معرض بروز عفونت قرار می گیرند. به همین خاطر توصیه می شود که خانم ها پس از عبور از ۵۵ سالگی از انجام لابیاپلاستی اجتناب کنند.
 • بانوانی که به عفونت و زخم های درون واژنی دچار هستند : تمام خانم هایی که به بیماری های عفونی و زخم های فعال درون واژنی مبتلا هستند ، در قدم اول باید در صدد درمان این موارد برآیند. در غیر این صورت انجام جراحی زیبایی واژن توصیه نمی شود.

انواع روش های لابیاپلاستی

روش اول: تکنیک پیراستن در لابیاپلاستی ( Trim )

تکنیک پیراستن - لابیاپلاستی

تکنیک تریم یا پیراستن، ساده ترین تکنیک در این عمل زیبایی واژن می باشد. در این روند جراح کار خود را با ایجاد یک برش عمودی کوچک در طول لابیای مینور آغاز می کند. وی این کار را با استفاده از یک اسکالپل یا لیزر انجام می دهد. وقتی برش ایجاد شد، جراح بافت اضافی واژن در آن ناحیه را بر می دارد. در انتهای روند، برش ها با استفاده از بخیه بسته می شوند.

روش دوم: تکنیک قاچ در لابیاپلاستی ( Wedge )

تکنیک قاچ - راز جراحی

تکنیک قاچ شامل برداشتن بافت از مرکز بخش داخلی لابیا می باشد.

در این تکنیک، جراح بخشی از بافت را از ضخیم ترین قسمت بخش داخلی لابیا برش داده و برمی دارد.

پس از انجام این کار، لبه های بخش جدا شده، بوسیله بخیه به یکدیگر متصل می شوند. بزرگ ترین مزیت این روند این است که جای زخم در آن در حداقل سطح ممکن قرار دارد.

روش سوم: تکنیک داپیتلیالیزاسیون (de-epithelialization )

تکنیک داپیتلیالیزاسیون -لابیاپلاستی

این تکنیک دستاوردی است که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ وارد جریان شد. امروزه، این تکنیک در مقایسه با دو روش قبلی، از عمومیت بیشتری برخوردار است.

جراحی لابیاپلاستی با استفاده از این تکنیک شامل استخراج بخشی از پوشش بافت لابیای داخلی و بستن ناحیه، با استفاده از بخیه می باشد.

این روش شبیه به تکنیک پیراستن می باشد. تفاوت اصلی این دو روش در این است که در تکنیک داپیتلیالیزاسیون، به جای لبه های بیرونی، بافت داخلی لابیا برداشته می شود، در این تکنیک لابیا جمع شده و کوچک می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله انواع روش های لابیاپلاستی مراجعه کنید.

روش چهارم : تکنیک Z-Plasty 

در مواقعی که بافت اضافی لابیا بسیار زیاد بوده و لازم است بخش زیادی از آن برداشته شود ، تکنیک Z-Plasty  مورد استفاده قرار می گیرد. امکان دارد قسمتی از کلیتوریس و پرینه ، طی این متد برش دهی از بافت جدا می شوند. شکل برش در متد Z-Plasty به شکل حرف انگلیسی Z یا W است.

لابیاپلاستی - راز جراحی

نحوه انجام لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن یک روند درمان سرپایی است و این بدان معناست که شما در همان روز درمان پس از تکمیل روند می توانید به منزل بازگردید. بهترین جراح لابیاپلاستی بنا به صلاحدید خود یکی از روش ها از قبیل لابیاپلاستی پیرایشی، یا لابیاپلاستی قاچ را برای کوچک کردن لابیای مینور بیمار انتخاب می کند. همانطور که قبلاً شرح داده شد، در تکنیک پیرایش، برای کوچک کردن اندازه لابیا، پوست اضافی واقع در لبه بیرونی لابیا برداشته شده و سپس بخیه زده می شود.

در لابیاپلاستی قاچ ، پزشک برای کاهش اندازه لابیا یک بخش قاچ یا V شکل از لابیای شما را برداشته و سپس لبه ها را به یکدیگر بخیه می زند.

هر دو تکنیک در یک مدت زمان حدوداً یک ساعته تکمیل می شود. گاهی جراح بیهوشی عمومی را برای اطمینان از احساس راحتی شما در طول درمان، بر می گزیند. بعد از تکمیل روند، تا زمان رفع اثر بیهوشی در مطب پزشک یا مرکز درمانی می مانید و پس از آن به کمک یکی از دوستان یا نزدیکان می توانید محل را ترک کنید.

راهکارهای انجام لابیاپلاستی

قبل از مشاهده فیلم عمل لابیاپلاستی لازم است با هریک از روش ها و تکنیک های این جراحی آشنایی پیدا کنید. به همین دلیل در ادامه ۳ تکنیک کاربردی که جراحان برای زیبایی واژن از آن استفاده می کنند به صورت مختصر توضیح داده شده است تا با مطالعه آن بتوانید بهترین روش را برای انجام عمل زیبایی واژن انتخاب نمایید.

TRIM Techniqe : در این تکنیک قبل از ایجاد برش توسط جراح ، از بی حسی موضعی استفاده می شود تا بیمار در این پروسه دردی را احساس نکند. برش ها به کمک کلامپ شدن لب های داخلی ایجاد شده و در نهایت بعد از اتمام جراحی ، لب ها بخیه زده شده و پانسمان انجام می شود.

حذف قسمت مرکزی لابیا : در این روش جراح بخش های مورد نظر را بدون وارد کردن آسیب به نواحی دیگر ، حذف می کند تا قسمت های دیگر سالم باقی بماند. این روش با نام deepitelizatio نیز شناخته می شود.

Wedge  : در این تکنیک ابتدا قسمت های مازاد لابیا توسط جراح حذف می شود و سپس با اعمال برش هایی به شکل v به پایان می رسد. لازم به ذکر است که نتایج حاصل از این روش بسیار بهتر و موفقیت آمیز تر از سایر روش ها بوده اما در مدت زمان بیشتری انجام می شود.

لابیاپلاستی در دختران باکره

یکی از پرسش های بسیار متداول در حیطه لابیاپلاستی این است که آیا این جراحی برای دختران باکره نیز انجام می پذیرد؟ در این راستا باید گفت که تمام تغییراتی که در طول این جراحی صورت می پذیرند ، تنها بر نواحی خارجی ناحیه شرمگاهی اعمال می شوند . بدین ترتیب پرده بکارت که در بخش داخلی واژن قرار گرفته است ، دستخوش تغییرات نمی شود. پس می توانیم نتیجه گیری کنیم که دختران باکره نیز برای انجام لابیاپلاستی می توانند اقدام کنند. به طور کلی بعد از تکمیل دوره بلوغ ، چنانچه از فرم لابیاهای خود رضایت نداشته و باعث آزار شما می شوند ، می توانید لابیاپلاستی انجام دهید.

لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

روندهای مجزای این پروسه جراحی معمولاً بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد. روندهای ترکیبی بر حسب جراحی های مورد نیاز برای بیمار، به زمان طولانی تری نیاز دارد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی یکی از فاکتورهایی است که باید در جلسه مشاوره مورد بحث قرار گیرد. بنابراین درک فاکتورهای مختلف دخیل در هزینه کلی روند جراحی پلاستیک، توسط متقاضیان این روند، ضروری می باشد. افراد برای اطلاع دقیق از هزینه این جراحی باید حضورا مورد معاینه قرار گیرند.

آیا گزینه بدون جراحی برای لابیاپلاستی وجود دارد؟

وقتی سخن از جراحی در یک ناحیه حساس بدن به میان می آید، فکر گزینه های بدون جراحی نیز به ذهن خطور می کند. علیرغم وجود روش های جایگزین بدون جراحی برای جوانسازی واژن، بیمار باید به این موضوع بیاندیشد که در تکنیک های جراحی زیبایی واژن ، نتیجه ای ماندگار و چشمگیر قابل حصول می باشد.

خوشبختانه دامنه درد در عمل زیبایی واژن به اندازه ای است که برای اکثر زنان قابل تحمل باشد. امروزه جراحان با استفاده از تکنیک های نوآورانه لابیاپلاستی می توانند این جراحی را تحت بی حسی موضعی نیز انجام دهند. یکی از این تکنیک ها، بزرگ نمایی نوری است که دقیق ترین و فوق العاده ترین نتایج ممکن را به دست می دهد.

قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی - راز جراحی

آیا لابیاپلاستی میل جنسی را کم می کند؟

یکی از ترس های بانوان که آنان را از انجام لابیاپلاستی منصرف می سازد ، این است که برخی ها تصور می کنند این جراحی باعث کاهش میل و تحریک پذیری جنسی می شود. حال می خواهیم بدانیم که این جراحی زیبایی واژن می تواند در زیاد یا کم کردن میل جنسی نقش داشته باشد؟ سطح تحریک پذیری و لذت بردن افراد از مقاربت جنسی متفاوت است و فاکتورهایی نظیر تحریک پذیری کلیتوریس ، سن و سال و ماهیچه و عضلات واژن می توانند در این امر دخیل باشند. در حقیقت لابیاپلاستی در وهله اول هدف زیباسازی واژن را داشته که طی آن بافت هایی که کلیتوریس را پوشش می دهند برداشته می شوند. بدین صورت لابیاپلاستی می تواند افزایش میل جنسی را در پی داشته باشد. مگر آن که در طول فرایند برش دهی به اعصاب آن ناحیه آسیب وارد شود.

قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی

همه زنان دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند و اندام تناسلی آنها نیز از این امر مستثنی نیست. شکل ظاهری لابیا دارای تنوع وسیعی بوده و هیچ شکل نرمال مبنایی برای آن وجود ندارد. در برخی زنان لابیای مینور برجسته شده و از لابیای ماژور بیرون می زند. درحالیکه برخی زنان دیگر شاهد آن هستند که لابیای مینور آنها بعد از بارداری بزرگ می شود.

در حالت ایده آل لابیای ماژور باید به طور کامل لابیای مینور را پوشش دهد. با گذر زمان، لابیای مینور بزرگ می شود، بطوریکه از لابیای ماژور بیرون می زند و بافت مخاطی ظریف لابیای مینور، در معرض اصطکاک قرار گرفته و باعث درد، ناراحتی و دغدغه های بهداشتی می شود.

بطور کلی این تغییرات اغلب با هدف زیبایی انجام می شود. از آنجاییکه لابیای مینور شما دارای بافت مخاطی ظریفی می باشد، به راحتی در اثر اصطکاک و سایش به لباس های تنگ یا ورزش، دچار حساسیت می شود.

اغلب زنان برای سال ها دچار چنین مشکلاتی می شوند و از درد، ناراحتی یا نارضایتی از شکل ظاهری این اندام خود رنج می برند.

برجستگی لابیای مینور حتی در لباس هایی مثل مایو نیز قابل مشاهده می باشد و همین امر باعث موذب شدن زنان می شود. خبر خوب اینکه لابیاپلاستی می تواند ظاهری یکدست را در این اندام تان خلق کرده و احساس اعتماد به نفس را در هنگام پوشیدن لباس های به شما هدیه می کند.

هرچند این مشکلی است که بسیاری از زنان از صحبت کردن درباره آن اجتناب می کنند، ولی به طرزی باور نکردنی در میان زنان عمومیت دارد. بسیاری از زنان از صحبت کردن درباره لابیای نامتقارن یا بزرگ و روابط جنسی دردناک، احساس خجالت می کنند.

لابیاپلاستی - رازجراحی

آنچه بعد از لابیاپلاستی انتظار دارید:

لابیاپلاستی یک روند جراحی است که در آن شکل لابیا یا لب های واژن تنظیم می شود. این جراحی بر یک مبنای سرپایی انجام می شود و دوره ریکاوری آن کوتاه است. بیماران جوانسازی واژن در روزهای بعد از جراحی، باید نکاتی را رعایت کنند. استقبال از عمل زیبایی واژن در سراسر جهان روند رو به رشدی را در پیش گرفته است و زنان به دلایل مختلف زیبایی یا درمانی، این روند را انتخاب می کنند. اگر اخیراً تحت درمان لابیاپلاستی قرار گرفته اید، یا قصد انجام آن را دارید، باید بعد از جراحی دستورالعمل هایی را مد نظر قرار دهید.

 • اجتناب از نشستن بعد از لابیاپلاستی

بلافاصله بعد از درمان از نشستن خودداری کنید، چون این کار باعث بروز درد می شود. حتماً بعد از درمان، خوب استراحت کنید.

 • رعایت نظافت و بهداشت الزامی است بعد از عمل لابیاپلاستی

ناحیه جراحی باید تمیز و خشک نگه داشته شود. باید ناحیه تناسلی تان را بعد از استفاده از سرویس بهداشتی خوب بشویید. اجتناب از استعمال کرم، صابون و مواد خوشبو کننده به مدت چند روز الزامی می باشد.

 • مراقبت های مربوط به پیشگیری از ابتلا به عفونت و باکتری بعد از لابیاپلاستی

پزشک پماد آنتی بیوتیک را برای پیشگیری از ایجاد جای زخم در ناحیه درمان تجویز می کند. پماد باید به مدت دو هفته مورد استفاده قرار گیرد. در برخی موارد، پزشک پماد را برای یک هفته تجویز می کند.

 • لباس های تنگ نپوشید بعد از جراحی لابیاپلاستی

برای سپری شدن بهتر روند بهبود، از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کرده و گن های گشاد را انتخاب کنید. همچنین بهتر است در طول این دوره، لباس زیر های نخی بر تن کنید.

 • بی حسی طبیعی است بعد از لابیاپلاستی

در موقعیت های نرمال، پوست ناحیه بعد از درمان بی حس می شود. این حالت چند ماه طول می کشد.

 • مدیریت درد بعد از لبیاپلاستی

پزشک، برخی داروهای ضد التهاب را تجویز می کند. دوره مصرف این دارو، ۳ تا ۵ روز بوده و درد و تورم را در ناحیه درمان کاهش می دهد.

 • دشوار بودن ادرار کردن بعد از عمل لبیاپلاستی

دردناک بودن ادرار کردن در طول چند روز اول بعد از لابیاپلاستی، طبیعی می باشد. بمنظور کاهش احساس درد در هنگام ادرار کردن، بر روی اندام تناسلی خود آب گرم بریزید.

 • بعد از لابیاپلاستی از داشتن رابطه جنسی بپرهیزید

حداقل به مدت ۶ هفته بعد از جراحی از داشتن روابط جنسی بپرهیزید، چون این کار باعث آسیب دیدن ناحیه درمان می شود. بهتر است برای از سر گیری فعالیت جنسی نرمال، با پزشک خود گفتگو کنید.

 • گاهی بعد از لابیاپلاستی دچار یبوست می شوید

یبوست بعد از لابیاپلاستی، طبیعی است. در این شرایط پزشک داروی روان ساز را برای شما تجویز می کند.

 • حرکت کردن بعد از جراحی لبیاپلاستی

ورزش سبک از دو هفته بعد از جراحی باید آغاز شود. ورزش نرمال بعد از جلسه فالوآپ که در حدود ۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی برگزار می شود، از سر گرفته خواهد شد.

لابیاپلاستی با لیزر

با وجود پیشرفت های علم پزشکی امروزه لابیاپلاستی با لیزر از پرطرفدارترین روش ها برای رسیدن به لابیاهای زیبا به شمار می آید. انجام لابیاپلاستی با لیزر کم تهاجمی بوده و معمولا بدون بیهوشی و تنها با حسی موضعی در مطب و کلینیک ها قابل انجام می باشد. به همین علت این روش جراحی خواهان و طرفداران زیادی دارد.

 تبحر جراح و تکنیک های به کار گرفته شده می تواند در نتیجه جراحی با لیزر بسیار تاثیر گذار باشد. بنابراین در انتخاب جراح دقت کافی داشته باشید تا عمل شما با موفقیت سپری شود و از بروز عوارض بعد از جراحی جلوگیری نمایید.

در صورتی که عمل لابیاپلاستی توسط بهترین دکتر لابیاپلاستی انجام شود، هیچ گونه عارضه ای ندارد. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد آسیب به ناحیه کلیتوریس و کم شدن میل جنسی وجود ندارد؛ زیرا هیچ تاثیری بر روی این ناحیه نخواهد گذاشت و حتی در مواردی ممکن است به دلیل کوچک شدن لابیاها و کلاهک کلیتوریس میل جنسی در افراد بیشتر هم  شود.

قبل از انجام لابیاپلاستی با لیزر چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از بررسی سوابق و میزان موفقیت عمل های جراح مورد نظر لازم است به مطب او مراجعه کنید تا مورد آزمایش و معاینه قرار بگیرید.زیرا در صورت وجود هرگونه عفونت ، تبخال ، زگیل تناسلی و یا خونریزی های غیر طبیعی لازم است ابتدا اقدام به درمان و برطرف کردن بیماری نمایید و سپس بعد از بهبودی عمل لابیاپلاستی را انجام دهید. زیرا سلامتی شما بیش تر از هر امر دیگری در اولویت می باشد. انجام آزمایش پاپ اسمیر برای خانم های متاهل قبل از انجام عمل لابیاپلاستی لازم و ضروری می باشد. هم چنین برای جلوگیری از مشکلات در حین عمل لازم است آزمایش های دیگری از مراجعه کنندگان گرفته شود.

عکس های واقعی عمل لابیاپلاستی

یکی از مواردی که بیمار را از انتخاب پزشک خود مطمئن می کند مشاهده عکس های واقعی عمل لابیاپلاستی بیماران پیشین ایشان هستند. شمار زیادی از متقاضیان در جلسه مشاوره ، خواستار این امر از جراح می باشند. با مشاهده نمونه کار واقعی ، تا حدی متوجه تبحر دکتر منتخب در این زمینه می شوید.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟

برای انجام جراحی لابیاپلاستی به کمک فناوری لیزر ، جهت برش دادن از لیزرهایی همچون لیزر مونالیزاتاچ بهره گرفته می شود. از آن جایی که واژن و ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس بوده و رگ و عروق زیادی در آن محل وجود دارند ، به کمک برش لیزری ، تهاجم کمتری به بافت ها وارد می شود. از طرفی در قیاس با تیغ جراحی ، دقت لیزر بسیار بالا بوده و درصد خطا در برش دادن بافت لابیاها تا حد چشمگیری کاهش می یابد. همچنین اشعه های لیزر باعث انعقاد رگ های خونی شده و از خونریزی شدید در حین عمل جلوگیری می کند.  همچنین دیگر مزیت لابیاپلاستی با لیزر این است که احتمال بازگشت لابیاها به فرم اولیه خود بسیار کمتر است. پیش از آغاز فرایند لیزر معمولاً بی حسی موضعی برای فرد اعمال می شود تا در طول پروسه آرامش بیشتری داشته باشد. بر حسب میزان تغییرات و اصلاحات مورد نیاز لابیاپلاستی با لیزر در یک بازه زمانی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه انجام می شود. معمولاً در این روش نیازی به بخیه زدن لابیاها از آن جایی که لیزر  در مقایسه با جراحی ، روند کم تهاجمی تری می باشد انتظار می رود که دوره نقاهت بعد از آن نیز آسان تر باشد.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

در انجام عمل لابیاپلاستی به دلیل استفاده از لیزر در ایجاد برش و انعقاد به صورت همزمان بیمار خونریزی نداشته و میزان درد و تورم ناشی از انجام عمل بسیار کمتر از روش جراحی می باشد. بنابراین می توان گفت دوره نقاهت در انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه تر و آسان تر از روش جراحی می باشد و مراقبت های بعد از عمل آن نیز کمتر می باشد. معمولا لابیاپلاستی با لیزر بدون بخیه یا با بخیه های جذبی انجام می شود در نتیجه جای اسکار و برش های جراحی باقی نمی ماند. لابیاپلاستی با لیزر عمل سرپایی محسوب می شود و نیازی به بستری شدن و بیهوشی عمومی ندارد. هم چنین زمان انجام این عمل نسبت به روش جراحی کمتر بوده و معمولا در مدت زمان ۳۰ تا ۶۰ دقیقه انجام می شود. هزینه های مربوط به این روش بسیار کمتر از روش جراحی می باشد. احتمال عفونت و بیماری بعد از انجام این عمل بل لیزر وجود نخواهد داشت. در نهایت لابیاپلاستی با لیزر می تواند بدون ایجاد درد، در مدت زمان کوتاهی اعتماد به نفس از دست رفته شما را بازگرداند.

مراقبت های لازم بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر چه می باشد؟

ممکن است مراقبت های بعد از عمل با توجه به تکنیک های به کار رفته شده در حین عمل برای افراد مختلف متفاوت باشد؛ بنابراین در ابتدا لازم است توصیه ها و مراقبت هایی که توسط پزشک معالج به شما ارائه می شود را رعایت نمایید تا دوران بهبودی شما با سرعت و موفقیت سپری شود. در ادامه برخی از مراقبت های لازم بعد از لابیاپلاستی با لیزر را بیان خواهیم نمود:

 1. بعد از انجام عمل لازم است هیچ گونه فشار جسمی به بیمار وارد نشود.
 2. بهتر است به مدت یک هفته استراحت کامل داشته باشید و حتی از انجام فعالیت های روزمره خود پرهیز نمایید.
 3. بعد از انجام لابیاپلاستی با لیزر لازم است برای تسکین درد و التهاب از کمپرس یخ به مدت ۲ روز استفاده نمایید.
 4. از انجام دادن فعالیت های ورزشی بهتر است تا یک ماه خودداری کنید.
 5. از برقراری رابطه جنسی تا قبل از یک ماه لازم است پرهیز نمایید.
 6.  داروها و مسکن های تجویز شده پزشک  را به صورت منظم مصرف نمایید.
 7. داشتن رژیم غذایی سالم و نوشیدن مقدار زیاد آب می تواند موجب تسریع روند بهبودی شما شود.
 8. مصرف گوشت قرمز و آناناس برای بهبود زخم ها می تواند کمک کننده باشد.
 9. تورم تا دو ماه بعد از انجام عمل طبیعی بوده و نباید تا قبل از آن نتیجه جراحی را مورد قضاوت قرار دهید.

 

لابیاپلاستی با آر اف - راز جراحی

لابیاپلاستی با آر اف

اگر فردی هستید که تمایل به انجام جراحی نداشته اما در عین حال می خواهید بزرگی لابیاهای واژن را برطرف نباید ، لابیاپلاستی با ار اف می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. مشاهدات نشان داده اند که این تکنلولژی همان طور که می تواند در جوانسازی و کاهش چین و چروک های پوست صورت موثر واقع شود ، برای بهبود بخشیدن به سایز و ظاهر لابیاها نیز عملکرد قابل قبولی دارد. در پروسه آر اف نیاز نیست برای کم کردن سایز لابیاها برشی بر روی آن ها ایجاد شود ، بلکه این امر با انتقال امواج و فرکانس های رادیویی به عمقی از پوست لابیاها ، منجر به سفت شدن پوست شده و بدین ترتیب حالت شل و آویزان لابیا مینور برطرف می گردد. امواج رادیویی با تحریک سلول های فیبروبلاست که مسئول ساخت کلاژن هستند ، کلاژن سازی را فعال می کنند. بدین ترتیب هر چه سطح کلاژن در بافت و پوست لابیاها بیشتر شود ، شل شدگی آن ها کمتر می شود.

پروسه لابیاپلاستی با آر اف معمولا به بیهوشی و بی حسی نیازی ندارد و جلسه درمان عموما ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. دقت داشته باشید که یکی از تفاوت های این روش با عمل جراحی در این است که برای رسیدن به یک نتیجه قابل قبول ، یک جلسه درمانی کافی نبوده و فرد باید چند جلسه تحت آر اف قرار بگیرد. البته با گذشت یک الی دو جلسه می توانید شاهد تغییراتی در ظاهر لابیاها باشید اما همچنان باید دوره درمانی تکمیل شود تا نتیجه اصلی بدست آید. یکی از برترین مزیت های این پروسه نسبت به جراحی برجای نماندن اسکار است و دیگری ان است که ریکاوری چندان سخت و دشواری را در پی ندارد. برای حفظ نتیجه حاصل از این فرایند ، احتمالا فرد باید سالی یک مرتبه تحت درمان قرار بگیرد. برخلاف جراحی که یک بار برای همیشه ضاهر و سایز لابیاها را تغییر می دهد و به شارژ یا ترمیم نیاز ندارد.

لابیاپلاستی با آر اف بهتر است یا جراحی ؟

هر کدام از این فرایندها مزایا و معایب منحصر به خود را دارا هستند. طی آر اف فرد تحت بیهوشی و بی حسی قرار نمی گیرد ، خبری از برش و خونریزی و درد نیست ، احتمال عارضه خیلی خیلی کم بوده و دوره نقاهتی ندارد. اما باید چند جلسه درمانی انجام شود و نتیجه برای همیشه ماندگار نیست.

در عمل جراحی لابیاپلاستی فرد بیهوش یا بی حس می شود و با ایجاد برش سایز و ظاهر لابیاها تغییر می کند. بعد از آن هم نیاز است که دوره ریکاوری پشت سر گذاشته شود اما نتیجه ای که از این ماحل بدست می آید ، دائمی است. حال هر فرد با توجه به شرایط و خواسته هایش و البته مشورت با بهترین متخصص زنان یکی از دو پروسه را برگزیند.

راهنمای دوره ریکاوری لابیاپلاستی

مثل هر پروسه دیگری ، لابیاپلاستی شامل دوره ریکاوری می باشد. در این دوره با توجه به مدت زمانی که از عمل می گذرد باید مواردی را در خصوص نحوه و میزان استراحت ، سطح فعالیت های مجاز ، مراقبت از محل برش ها و دیگر مسائل این چنینی را به درستی رعایت کنید تا با عارضه ای روبرو نشده و دوره نقاهت هر چه سریع تر به پایان رسد. در ادامه راهنمایی را در اختیارتان قرار داده ایم تا با بایدها و نبایدهای هر بازه زمانی از دوران ریکاوری جراحی زیبایی واژن آشنا شوید :

روز اول بعد از لابیاپلاستی

معمولا لابیاپلاستی یک پروسه سرپایی است که بعد از آن پزشک اجازه مرخصی می دهد. برای اینکه در روزهای ابتدایی بتوانید شدت درد را مدیریت کنید ، دکتر تعداد زیادی مسکن تجویز نموده که قبل از رفتن به خانه بهتر است آن ها را تهیه کنید. از آن جایی که بعد از عمل امکان دارد همچنان تحت داروی بیهوشی باشید ، از فرد دیگری برای بازگشت به خانه کمک بگیرید.

روز دوم و سوم بعد از لابیاپلاستی 

در دومین و سومین روز از دوره ریکاوری ، خونریزی کانلاً قطع می شود. در این مدت می توانید برای کاهش درد هر ۲۰ دقیقه یکبار بر ناحیه مورد نظر کمپرس یخ قرار دهید. پک یخ به کم شدن ورم و التهابات پوستی آن ناحیه نیز کمک می کند.

روز چهارم و پنجم بعد از لابیاپلاستی 

در شرایط عادی در این مقطع زمانی می توانید پیاده روی را آغاز کنید ؛ اما آهسته. ترجیحا در همان محیط خانه قدم بزنید تا اگر احساس خستگی یا درد داشتید ، بلافاصله بتوانید در محلی بنشینید و استراحت کنید. انتظار می رود در روز پنجم واژن تا حد قابل قبولی شکل نرمال خود را بدست آورده باشد. همچنان در این مدت باید به مصرف دارو و سرما درمانی بپردازید تا از عفونت جلوگیری شده و ورم هر چه سریع تر رفع گردد.

روز ششم و هفتم بعد از لابیاپلاستی

در پایان هفته اول احتمال بسیار زیاد یک جلسه ویزیت برای شما معین می شود. که حتما باید در روز مقرر به مطب پزشک مراجعه کنید. علاوه بر معاینه چنانچه از بخیه غیرقابل جذب استفاده شده باشد ، در این ویزیت توسط دکتر کشیده می شوند. از این هفته به بعد ، روند بهبودی سرعت می گیرد.

هفته دوم بعد از لبیاپلاستی 

همچنان لازم است مصرف داروها را مطابق با گفته پزشک ادامه دهید و به پیاده روی بپردازید. از آن جایی که در هفته دوم ورم بسیار کاهش یافته ، می توانید استفاده از کمپرس سرد را کنار بگذارید.

هفته سوم بعد از لابیاپلاستی 

با گذشت حدود ۲۰ روز ، حرکت کردن برایتان راحت تر می شود و در ناحیه واژینال درد و سوزش کمتری احساس خواهید کرد. در سومین هفته از ریکاوری لابیاپلاستی می توانید کم کم تمرینات ورزشی سبک را آغاز کنید.

هفته چهارم بعد از عمل لابیاپلاستی 

با گذشت یک ماه ، بدون مشکل خاصی قادر خواهید بود ، فعالیت های هر روز خود را به انجام برسانید. همچنین روتین ورزشی تان نیز قابل اجرا می باشد. اما دقت داشته باشید که تایید پزشک برای انجام این فعالیت ها لازم است.

پس از ماه اول بعد از جراحی لابیاپلاستی 

به مرور سطح فعالیت های خود را افزایش دهید تا پس از ۴ ماه که حداقل زمان برتری رسیدن به بهبودی کامل است ، مشکلی برایتان بوجود نیاید.

🌟 با رعایت توصیه های زیر می توانید دوره ریکاوری آسانی را پشت سر بگذارید :

 1. به قدر کافی استراحت کنید.
 2. تمام داروها را سر وقت بخورید.
 3. به هیچ عنوان جلسات ویزیت را پشت گوش نیندازید
 4. حداقل تا ۶ هفته بعد از لابیاپلاستی از کشیدن سیگار و مصرف الکل اجتناب کنید
 5. سطح فعالیت هایتان را با دستورالعمل پزشک تنظیم نمایید.
 6. محل برش ها را با استفاده از پماد مخصوص چرب نگه دارید.
 7. برای مدتی به شنا ، استخر و سونا نروید.
 8. از لباس های آزاد و گشاد استفاده کنید.
 9. در صورت وجود پانسمان ، در زمان معین آن را تعویض نمایید.
 10. پیاده روی را فراموش نکنید.

لابیاپلاستی بعد از زایمان - راز جراحی

لابیاپلاستی بعد از زایمان

بعد از زایمان بخصوص زایمان طبیعی ، لابیا اغلب تحت تاثیر تغییرات فیزیکی قرار می گیرد و در برخی موارد پاره می شود. این تغییرات می تواند باعث بروز مشکلات فیزیکی و احساسی شده و اضطراب و حتی دچار مشکل شدن در روابط جنسی را به همراه داشته باشد. افتادگی، کشش و عدم تقارن نیز می تواند مشکلاتی، از چالش های بهداشتی گرفته تا درد در طول فعالیت های روزمره مثل نشستن یا راه رفتن را به همراه داشته باشد.

لابیاپلاستی بعد از زایمان می تواند مشکلاتی از قبیل نارضایتی از شکل ظاهر لابیا، احساس درد در هنگام پوشیدن لباس های تنگ، عدم احساس راحتی در زمان ورزش کردن، و از دست رفتن اعتماد به نفس در زمان انجام ارتباطات جنسی را درمان نماید.

انجام لابیاپلاستی همزمان با زایمان امکان پذیر است ؟

در طول فرایند زایمان ، در ناحیه واژینال ، خونریزی شدیدی مشاهده می شود. به همین خاطر بهتر است به طور همزمان جراحی دیگری در ان قسمت انجام نشود. از آنجایی که عموماً هدف لابیاپلاستی در جهت زیبایی است ، می توان آن را به بعد از زایمان موکول کرد. دو ماه بعد از وضع حمل ، زمان مناسبی برای به انجام رساندن لابیاپلاستی در نظر گرفته می شود.

لابیاپلاستی و لیزر موهای زائد

برخی از متقاضیان می خواهند بدانند پس از لابیاپلاستی می توان لیزر موهای زائد بیکینی انجام داد یا خیر. به طور کلی این جراحی برای فرد محدودیتی ایجاد نمی کند و او می تواند پس از بهبودی برای لیزر اقدام کند. همچنین اگر پیش از لابیاپلاستی بعد از لیزر کردن موهای ناحیه تناسلی انجام شود ، نیز تاثیری در نتیجه حاصل شده از لیزر ندارد. یعنی اگر پس از این عمل مشاهده کردید در بخشی از ناحیه تناسلی موهایی مجدد رشد کرده اند ، این مسئله ربطی به لابیاپلاستی ندارد بلکه ممکن است بدین معنا باشد که به جلسه شارژ لیزر نیازمند هستید. پس در هر صورت شما می توانید هم جراحی زیبایی واژن انجام دهید و هم برای لیزرموهای زائد آن ناحیه اقدام نمایید. منتها فاصله زمانی بین دو پروسه باید رعایت شود.

آیا انجام لایباپلاستی دردناک است ؟

یکی از مواردی که زنان همواره برای انجام دادن یا ندادن جراحی زیبایی واژن با آن کلنجار می روند ، میزان دردی است که ممکن است متحمل شوند. البته نگرانی آن ها بی مورد نیست ؛ زیرا در لابیاها عصب های حسی زیادی وجود داشته و همین مسئله حساسیت آن ناحیه را نیز افزایش می دهد. با مراجعه به متخصصین زنان که از تجربه کافی برخوردار بوده و از متدهای جدید برای انجان این عمل جراحی استفاده می کنند ، مطمئناً پروسه برای شما با درد بسیار کمتری به انجام می رسد.

جلسات ویزیت پس از لابیاپلاستی

همیشه بعد از هر عمل جراحی ، با توجه به میزان تهاجم پروسه ، جلسات ویزیت برای بیمار تعیین می شود. در مورد لابیاپلاستی می توانیم بگوییم که پس از این فرایند ، ۲ جلسه فالوآپ لازم است. اولین ویزیت یک هفته بعد از جراحی می باشد. در این یک هفته بخش زیادی از ورم لابیاها خوابیده و پزشک نتیجه بدست آمده از جراحی را بررسی می کند. یک ماه بعد از جراحی زیبایی واژن جلسه ویزیت دوم می باشد. هدف از این ملاقات بررسی روند بهبودی لابیاها به منظور از سر گیری روابط جنسی می باشد.

انجام لابیاپلاستی با چه روشی بهتر است؟

این که کدام یک بهترین روش لابیاپلاستی محسوب می شود به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. گاهی اوقات بافت های لابیا به قدری بزرگ هستند که تنها با برش تیغ جراحی می توان آن ها را برداشت. در مواردی نیز فرد تمایل دارد در کنار لابیاپلاستی ، دیگر جراحی های زیبایی مربوط به واژن را نیز به انجام برساند. بدین نحو تحت تیغ جراحی قرار می گیرد. البته پزشک و متخصص زنان مناسب ترین شخص برای تصمیم گیری در این امر است.

جراحی های زیبایی همزمان با لابیاپلاستی

یک مسئله ای که اکثر متقاضیان لابیاپلاستی دوست دارند نسب به آن اگاه باشند ، این است که آیا می توانند به طور همزمان با لابیاپلاستی ، در ناحیه تناسلی ، جراحی دیگری نیز به انجام رسانند. به طور کلی گفته می شود برای دستیابی به یک نتیجه بسیار مطلوب بهتر است پروسه های زیباسازی واژن در کنار یک دیگر صورت پذیرند. هر فرد با توجه به ایرادات ناحیه واژینال خود و پس از مشاوره با متخصص زنان ، علاوه بر لابیاپلاستی می تواند واژینوپلاسنی ، تزریق چربی به واژن ، لیفت و تنگ کردن واژن با نخ و سایر روندها را به انجام رساند.

نتیجه لابیاپلاستی و ماندگار آن

تورم ، درد و کبودی موقت لابیاها و واژن طی دو هفته اول بعد از عمل ، به مرور کاهش می یابند. با گذشت ۶ هفته بخش بسیار زیادی از ورم کاملاً از بین می رود. هر چند احتمال دارد که دوره بهبودی و رسیدن به نتیجه نهایی حدود ۴ الی ۶ ماه زمان نیاز داشته باشد.

لابیاپلاستی به عنوان یک جراحی کاهشی در نظر گرفته می شود. منظور این است که  بافت ها از محل مورد نظر جدا می شوند. به همین خاطر به عنوان یک فرایند تک مرحله ای با ماندگاری طولانی در نظر گرفته می شود. مگر این که به عارضه ای دچار شوید که شما را به جراحی مجدد مجبور کند.

علائم خطر بعد از لابیاپلاستی

اگر بعد از جراحی زیبایی واژن ، شاهد هر یک از نشانه های زیر بودید ، بی درنگ به پزشک مراجعه کنید :

 • ترشحات زرد یا سبز رنگ از نواحی برش های جراحی
 • استشمام بوی بد از واژن
 • خونریزی شدید

ورم بعد از لابیاپلاستی

شدت تورم لابیاها به شیوه عمل لابیاپلاستی بستگی دارد. اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شده باشد ، معمولاً ورم نمود یافته چند روز باقی مانده و رفته رفته بهبود می یابد. اما چنانچه عمل زیبایی واژن تحت تیغ جراحی به انجام رسد ، ورم ایجاد شده به مدت طولانی تری ماندگار خواهد بود.. در این حین ، متوجه عدم تقارن لابیاها خواهید شد. برای کنترل تورم در روزهای ابتدایی فعالیت نداشته باشید و از کمپرس یخ استفاده کنید. شایان ذکر است که کسانی که پوست ضخیمی دارند ، ورم لابیاهایشان دیرتر برطرف می شود. برای ارزیابی نتیجه جراحی باید اجازه دهید ورم لابیاها به طور کامل برطرف شود.

آیا نتیجه جراحی لابیاپلاستی برگشت پذیر است ؟

طی پروسه جراحی ، بافت های اضافی برش خورده و از لابیا جدا می شوند. مشخصاً بازگشت سن بافت ها امکان پذیر نخواهد بود. این احتمال وجود دارد که بعد از لابیاپلاستی فرد باردار شود یا به هر دلیلی با تغییرات هورمونی مواجه گردد ، این شرایط می توانند کمی باعث بروز تغییرات جزئی در لابیاها شود اما به حالت اولیه خود باز نخواهند گشت. زایمان و بارداری باعث رشد مجدد لابیاها نمی شوند تنها ممکن است کمی کشیدگی آن ها را به همراه داشته باشند.

سن مناسب برای لابیاپلاستی - راز جراحی

سن مناسب برای لابیاپلاستی

یکی از سوالاتی که ممکن است در زمان فکر کردن به روند لابیاپلاستی به ذهن خطور کند، سوال مربوط به سن مناسب برای انجام این روند می باشد. راز جراحی اینگونه توضیح می دهد که لابیاپلاستی بر روی زنان جوان و حتی نوجوان قابل اجرا می باشد، ولی فرد داوطلب باید از کلیه شرایط زیر برخوردار باشد:

 • به بلوغ فکری رسیده باشد.
 • برای انجام این کار انگیزه شخصی داشته و تحت تاثیر دیگران، چنین تصمیمی را اتخاذ نکرده باشد.
 • انتظارات منطقی از روند داشته باشد.

بیشتر داوطلبین لابیاپلاستی، زنان بالای ۱۸ سال می باشند. زمانی که فرد در ناحیه لابیای خود احساس حساسیت یا درد در اثر ورزش کردن یا پوشیدن لباس های جذب می کند، یا در روابط جنسی خود با مشکلاتی روبرو می شود، می تواند لابیاپلاستی را بعنوان راه چاره موثر برای درمان مشکل خود برگزیند.

بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی

بعد از عمل زیبایی لابیا، احساس درد و ناراحتی خفیف در واژن محتمل است. برای کنترل این درد می توانید مسکن مصرف نمایید. متورم و کبود شدن واژن و لابیاها و نواحی اطراف کاملاً نرمال است. برای استحمام باید ۲۴ ساعت منتظر بمانید و بعد از آن مجاز به حمام کردن هستید. به یاد داشته باشید که باید به طور روزانه پمادهای آنتی بیوتیک تجویز را مورد استفاده قرار دهید. دستیابی به بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی ممکن است کمی میان افراد مختلف متفاوت باشد اما به طور میانگین زمان مورد نیاز یک بازه ۶ الی ۸ هفته در نظر گرفته شده است.

پیشگیری از سوزش بعد از جراحی زیبایی لابیا

سوزش یکی از اثرات جانبی بسیار آزار دهنده می باشد که ممکن است بعد از لابیاپلاستی فرد را درگیر سازد. از این رو بایستی برای جلوگیری از وقوع آن نکاتی را رعایت فرمایید:

 1. نکشیدن سیگار و عدم استعمال هر گونه دخانیات دیگر
 2. جلوگیری از بروز یبوست با داشتن برنامه غذای سالم و سرشار از فیبر
 3. مصرف نکردن غذاهای تند و پر نمک و پر چرب
 4. عدم استفاده از غذاها و نوشیدنی های حاوی کافئین

آیا لابیاپلاستی مشکلات زندگی جنسی را درمان می کند؟

در یک مطالعه انجام شده در زمینه جراحی ترمیمی و پلاستیک، نتایج روانشناختی لابیاپلاستی مورد بررسی قرار گرفت. نتیجه حاصل از تحقیق، نشان داد که افراد درمان شده با لابیاپلاستی، بهبود قابل ملاحظه ای را در رضایتمندی از شکل ظاهری لابیای خود گزارش داده اند. همچنین این درمان، دامنه وسیعی از حوزه های روانشناختی از قبیل بالا رفتن اعتماد به نفس در روابط جنسی را نشان می دهد. همچنین زنان دیگر در خصوص شکل ظاهری اندام تناسلی خود دغدغه نداشته و دچار افسردگی یا اضطراب ناشی از آن نمی شوند.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای لابیاپلاستی محسوب نمی شوند؟

شما باید قبل از قرار گرفتن تحت چاقوی جراحی، از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید. بنابراین هر فردی که به بیماری مبتلا باشد، نمی تواند داوطلب خوبی برای لابیاپلاستی محسوب شود. همچنین بیمار باید از نظر روانشناختی نیز در موقعیت خوبی قرار داشته باشد. بیمارانی که بر روی عیب و نقص های میلی متری تمرکز می کنند، قطعاً از نتیجه درمان ناراضی بوده و به دلیل غیر منطقی بودن انتظارات شان از جراحی، نمی توانند بعنوان داوطلب خوبی برای روند محسوب شوند.

خطرات بالقوه لابیاپلاستی چیست - راز جراحی

خطرات بالقوه لابیاپلاستی چیست؟

هر زمان که شما تحت چاقوی جراحی قرار می گیرید، خطرات بالقوه ای شما را تهدید می کند. برخی خطرات بالقوه لابیاپلاستی عبارتند از:

 • کاهش حساسیت اندام تناسلی
 • خشکی مزمن
 • بی حسی
 • بر جای ماندن جای زخم که باعث ایجاد یک رابطه جنسی دردناک می شود.
 • همچنین عوارض جانبی از قبیل خونریزی، هماتوم و عفونت نیز قابل اشاره می باشد. اگر در طول روند لابیاپلاستی مقدار زیادی پوست برداشته شود، این امر از انجام گرفتن صحیح کار این اندام یعنی مسئولیت محافظت از سوراخ واژن جلوگیری خواهد کرد. بنابراین به دلیل ورود آسان مواد خارجی به آن، تعادل PH بهم خورده و شرایط برای ابتلا به عفونت فراهم می شود.

خطرات لابیاپلاستی با لیزر

هر عملی با مشکلات و عارضه هایی همراه است که این روند نیز از این قائده مستثنا نیست. از جمله این معضلات می توان کبودی، ورم، درد، دفرمه شدن و تشکیل کیست های پوستی را نام برد. اما امروزه پزشکان با استفاده از اطلاعات و تکنیک های به روز ریسک وقوع این خطرات را کاهش می دهند.

در لابیاها تعداد زیادی پایانه عصبی وجود دارد و این ناحیه بسیار حساس می باشد. در کل این پروسیجر تاثیری روی حس لامسه ندارد، اما آسیب به یکی از این اعصاب مشکلاتی را در پی دارد که معمولا پس از مدتی خود به خود از بین می روند و جای نگرانی نیست.

شدت خونریزی

درست بعد از انجام لابیاپلاستی و به مدت چند روز، همانند سیکل ماهانه، ترشحات و خون کمی از زخم ها خارج می شود. می توانید تا پایان یافتن این عارضه از پد بهداشتی کمک بگیرید.

لابیاپلاستی باعث خشکی واژن می شود؟

اسکار در برخی بیماران رخ می دهد و همین موضوع موجب می شود میزان کشسانی پوست از قبل کمتر شود. حتی امکان دارد جراح بیشتر از نیاز پوست را حذف کند. همین امر باعث خشکی واژن، درد در هنگام مقاربت جنسی می شود و احتمال پاره شدن واژن را حین زایمان بالا می برد. می توانید برای رفع این مشکل از لوبریکانت استفاده کنید.

لابیاپلاستی و تطبیق جنسیت

در زنان ترنسجندری که تحت عمل تطبیق جنسیت قرار می گیرند، کلاهک کلیتوریس و لابیاهای مینور و ماژور ایجاد یا تغییر شکل داده می شوند. این روند معمولا چند ماه بعد از واژینوپلاستی انجام می شود.

این پروسه می تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. برای مثال بزرگ شدن بیش از اندازه کلیتوریس، بهم چسبیدن لابیاها، وجود تنها یک سوراخ به جای دوتا که نقش واژن و مجاری ادراری را به عهده دارند و غیرعادی بودن شکل واژن از جمله این عارضه ها هستند.

بیشتر بیماران پس از اتمام این پروسیجر مرخص می شوند، اما برخی نیاز دارند چند شب در بیمارستان بمانند و پس از آن از سوند استفاده کنند. همچنین نیاز است برای جلوگیری از عفونت، آنتی بیوتیک مصرف کنند.

برای انجام این پروسه باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

هم جراحان زیبایی پلاستیک و هم متخصصین زنان و زایمان این روند را انجام می دهند. با اینکه جراحان زیبایی معمولا در زمینه عمل های واژینال تخصص لازم را ندارند، با اینحال مهارت های کافی برای ترمیم بافت در پروسیجر های زیبایی و ترمیمی را دارند. به لطف پیشرفت لابیاپلاستی و افزایش محبوبیت آن میان زنان، امروزه جراح های زیبایی تخصص خود را گسترش داده و برای این کار نیز آموزش می بینند. بر خلاف این دسته، متخصصین زنان و زایمان تبحر کافی برای زیباسازی را ندارند. بنابراین توصیه می شود برای رسیدن به اهداف خود در انتخاب از میان این دو گزینه دقت و صبوری داشته باشید.

آیا نتیجه به دست آمده از لابیاپلاستی تضمینی است؟

بیشتر جراحی های لابیاپلاستی کار خود را که کوچک کردن اندازه لابیا است به خوبی انجام می دهند. بیشتر بیماران، از نتیجه روند راضی بوده و بعد از جراحی، دیگر مشکلات قبلی در این ناحیه را تجربه نمی کنند. به گفته بسیاری از بیماران، این جراحی، زندگی آنها را عوض کرده است. همچنین این روند، یک راه حل خوب برای دستیابی به ظاهر خوشایند در ناحیه تناسلی و داشتن احساس رضایتمندی از رابطه جنسی می باشد.

نحوه شست و شوی واژن بعد از لابیاپلاستی

یکی از پرسش هایی که مراجعه کنندگان از پزشک خود می پرسند این است که بعد از عمل چگونه واژن خود را شست و شو دهیم. توصیه پزشک به آن ها این است که برای شستن واژن و محل جراحت ها تنها از آب ولرم استفاده کنند و پس از رفتن به سرویس بهداشتی با ضربات آرام واژن را تمیز کنند. به هیچ عنوان نباید محل جراحی مالش داده شود.

تغذیه و لابیاپلاستی

تغذیه و لابیاپلاستی

شاید برایتان عجیب باشد ولی باید بدانید که موفقیت نهایی در لابیاپلاستی تا حدی به خوردنی و نوشیدنی های شما قبل و بعد از روند، وابسته است. تغذیه نقش مهمی را در کاهش کبودی و تورم در بدن ایفا کرده و توانایی بهبود را افزایش می دهد. با داشتن یک رژیم غذایی خوب و غنی از آنتی اکسیدان می توانید وضعیت بدن خود را بهبود بخشید.

این بدان معناست که باید قبل و بعد از جراحی، غذاهای حاوی ویتامین A، C و E میل کنید. همچنین غذاهای حاوی روی، منگنز، سلنیوم، و مس را در رژیم غذایی خود بگنجانید. روی در ماست، برنج قهوه ای، عدس، غلات کامل، شیر، سیب زمین پخته، سیر، اسفناج، لوبیا و بوقلمون یافت می شود. با خوردن آناناس، آجیل و سبزیجات برگ سبز نیز می توانید منگنز مورد نیاز خود را تامین کنید.

قبل از انجام هر نوع جراحی ، باید اطمینان حاصل کنید که امنیت آن تضمین شده باشد. یکی از راه های رسیدن به این هدف ، این است که مصرف الکل را قطع نموده یا به کم ترین حد خود برسانید. اگر بیش از اندازه الکل بنوشید ، راه را برای بروز عوارض جانبی هموار کرده اید. اولین مشکل این نوشیدنی این است که خون را رقیق می کند. این یعنی درست مثل داروهای ضد انعقاد ، الکل می تواند ریسک خونریزی را حین عمل و در دوره ریکاوری بالا ببرد.

این ماده همچنین بدن را از ویتامین ها و مواد معدنی لازم که پیش تر ذکر کردیم ، خالی می کند. به همین خاطر زمانی که سعی دارید برای دریافت این ویتامین ها از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید ، با نوشیدن الکل تمامی رشته های خود را پنبه می کنید! نکته خیلی مهم این است که یک هفته قبل از لابیاپلاستی مصرف الکل را قطع نمایید. همچنین حداقل یک هفته بعد از پروسه نیز نباید این نوشیدنی را میل کنید. در صورتی که به الکل اعتیاد دارید ، کم کم مصرف آن را کم کنید تا با عارضه هایی مثل سردرد و بدخلقی مواجه نشوید.

سعی کنید نوشیدنی هایی مثل قهوه ، چای و نوشابه که کافئین دارند را نیز کنار بگذارید ؛ مخصوصا زمانی که به روز جراحی نزدیک تر می شوید. دلیل این توصیه ، این است که کافئین فشار خون را بالا می برد. زمانی که قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرید ، بالا بودن فشار خون هیچوقت چیز خوبی نیست. و در آخر ، اگر هر سوالی در مورد تغذیه و غذاهایی که باید مصرف کنید و یا از میل کردن آن ها ممنوع هستید دارید ، با پزشک خود تماس گرفته تا اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

درد بعد از لابیاپلاستی

طبیعی است که بعد از جراحی زیبایی لابیاهای واژن ، تا حدودی درد را تجربه کنید. منتها پزشک برای کنترل درد داروهای مسکن را تجویز کرده و به شما می گوید در چه مواقعی و به چه صورت از آن ها استفاده کنید. قرار دادن کمپرس یخ بر روی واژن و لابیاها به کاهش درد ، ورم و التهاب کمک می کند. همچنین علاوه بر استفاده از پدهای بهداشتی در طول ریکاوری ، پوشیدن لباس های زیر آزاد و شلوارهای گشاد از سایش لابیاها و در نتیجه بروز درد جلوگیری می کند.

توصیه های خود مراقبتی بعد از عمل لابیاپلاستی

یکی از راه های جلوگیری از نمود یافتن عوارض بعد از لابیاپلاستی این است که بدانید چگونه از خود مراقبت کنید. مبحثی که در قسمت های مختلف مقاله راز جراحی به آن پرداخته شده است و در این بخش می خواهیم به نکات تکمیلی اشاره ای داشته باشیم.

توصیه جراحان این است که بعد از عمل به میزان کافی استراحت داشته باشید ؛ زیرا استراحت کمک می کند که خونرسانی به بدن به نحو احسن انجام پذیرد. نشستن می تواند بر روی لابیاها فشار مستقیم وارد کند ؛ از این بابت برای استراحت کردن بهتر است بر روی کمر دراز بکشید. دقت داشته باشید که دراز کشیدن و ساکن ماندن در یک حالت نباید بیش از اندازه طول بکشد ؛ در غیر این صورت با لخته شدن خون مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از این امر ، بعد از چند ساعت استراحت ، بلند شده و مدتی به پیاده روی بپردازید تا خون در یک نقطه از بدن مثل پاها تجمع نیابد. البته که فعالیت بیش از حد هم می تواند خطرناک باشد. به طور کلی نباید در انجام نکات مراقبتی اغراق داشته باشید.

مسئله بعدی استفاده از مواد مخدر و کشیدن سیگار است. متاسفانه امکان دارد شماری از افراد به انجام این کار عادت پیدا کرده باشند ؛ اما اگر می خواهند لابیاپلاستی انجام دهند ، برای آن که با عارضه جدی روبرو نشوند ، دست کم به مدت ۸ هفته بعد از لابیاپلاستی باید از این کار فاصله بگیرند. به قدری این امر در نحوه بهبودی تاثیر گذار است که پزشکان توصیه می کنند متقاضیان مدتی قبل از عمل هم از پرداختن به این امور اجتناب نمایند ؛ زیرا ماده های مخدر پروسه بهبودی را آهسته کرده و احتمال وقوع عوارض بعد از لابیاپلاستی را افزایش می دهند.

پس از جراحی زیبایی واژن بایستی از وقوع یبوست جلوگیری کنید ؛ زیرا فشار آوردن به خود هنگام دفع ، موجب بروز درد در نواحی برش های جراحی شده و در روزهای اول ممکن است باعث پاره شدن بخیه ها شود. به همین خاطر بایستی در رژیم غذایی تان خوراکی هایی سرشار از فیبر مثل میوه و سبزیجات را قرار دهید. علاوه بر آن ، نوشیدن آب و آبمیوه های طبیعی بدن را هیدراته نگه داشته و به تسهیل فعالیت های روده کمک می کند.

مراقبت از محل برش های جراحی بعد از لابیاپلاستی

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از لابیاپلاستی ، نحوه مراقبت از برش ها است ؛ زیرا همانطور که در قسمت عوارض گفته شد ، مراقبت صحیح ، از بروز عفونت جلوگیری کرده و البته باعث می شود که ریکاوری سریع تر پیش برود. پس از عمل ، بعد از هر بار رفتن به توالت بایستی ناحیه واژینال را به آرامی با آب و یک شوینده ملایم شست و شو دهید. به عبارتی پزشک می گوید که طی یک روز واژن باید ۵ مرتبه ، به نحوه گفته شده ، شسته شود. همچنین بعد از شست و شو و برای ۱۰ روز از پماد های موضعی آنتی بیوتیک استفاده کنید و آن را بر روی محل بخیه ها اعمال نمایید. می توانید در این مدت برای جلوگیری از سایش لابیاها از پدهای نرم استفاده نمایید. دیگر موردی که باید انجام دهید این است که حداقل برای یک ماه لباس های زیر گشاد و از جنس نخ بپوشید. این را هم بدانید که یک روز بعد از عمل احتمال دارد که اجازه استحمام به شما داده شود اما حواستان باشد که برای شستن لابیاهای واژن ، آن ها را محکم مالش نداده و برای خشک کردن آن ها به صورت ضربات آرام عمل کنید. حوله ای که استفاده می کنید حتما حتما بهداشتی و تمیز باشد. به مدت ۲ هفته نیز از فعالیت هایی مثل قرار گرفتن در وان حمام یا رفتن به استخر که موجب می شوند محل برش ها به مدت زیادی در تماس با آب قرار گیرند ، اجتناب کنید.

سیکل ماهانه می تواند روی دوره نقاهت لابیاپلاستی تاثیر بگذارد؟

برای بسیاری از افرادی که مایل هستند تحت این جراحی قرار گیرند ، این سوال پیش آمده که اگر بعد از اتمام این پروسه ، پریود شوند چه تاثیری روی روند ریکاوری خواهد داشت؟ این سوال بسیار خوبی است که باید حین آماده شدن برای این پروسه به آن بپردازید.

ساده ترین پاسخ به این سوال ، این است که قاعدگی هیچ تاثیری روی دوره درمان نخواهد داشت. اما قبل از اینکه برای این جراحی وقت بگیرید و همچنین هنگام بهبود یافتن ، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. در صورتی که درست بعد از پایان عادت ماهانه ، برای انجام لابیاپلاستی وقت بگیرید ، دوره نقاهت را برای خود بسیار راحت تر کرده اید! زیرا دست و پنجه نرم کردن با درد این عمل به اندازه کافی دشوار می باشد و زمانی که یک درد دیگر به آن اضافه می شود ، منجر به کلافگی شخص خواهد شد.

اغلب پزشکان توصیه می کنند در صورتی که بعد از انجام این پروسه پریود شدید ، تنها از پد بهداشتی استفاده کنید و به هیچ عنوان به سراغ تامپون نروید و در کل چیزی را وارد واژن خود نکنید ؛ زیرا امکان دارد این امر موجب پاره شدن و یا خونریزی از بخیه ها شود. همانطور که ذکر شد رابطه جنسی نیز برای چهار تا شش هفته باید کنار گذاشته شود.

برخی از زیباجویان تصور می کنند خون خارج شده از بدن هنگام سیکل ماهانه ، منجر به عفونت زخم ها خواهد شد. باید گفت این موضوع نیز اشتباه می باشد چون این خون عفونی نیست و واژن نیز یک مکانیزم طبیعی برای پاکسازی دارد ؛ بنابراین در هنگام استحمام جز آب و صابون نیازی به بهره گرفتن از هیچ محصول دیگری نیست.

عوارض لابیاپلاستی

یک موردی که همیشه در ذهن متقاضیان جراحی های زیبایی زنان شکل می گیرد ، ریسک و عوارض حین و بعد از عمل است ؛ خصوصا که این تغییرات در ناحیه تناسلی به انجام می رسند و بروز حوادث جدی در آن قسمت می تواند از چندین جنبه نگران کننده باشد. عمل لابیاپلاستی هم می تواند عارضه هایی را در پی داشته باشد. در این بخش از راز جراحی ، شما را نسبت به این مسئله آگاه نموده و احتمال وقوع آن ها را نیز متذکر می شویم. همچنین راه هایی را برای جلوگیری از بروز عارضه ها ارائه می دهیم.

حالت تهوع ، کسالت و خواب آلودگی ، اثرات جانبی موقتی هستند که به سبب بیهوشی عمومی نمود پیدا می کنند و تا ۲۴ ساعت بعد از عمل این اثرات باقی خواهند ماند. در این بازه از شما خواسته می شود که به فعالیت هایی همچون رانندگی نپردازید و سعی کنید انجام کارهای مهم را به بعد از رفع اثرات داروی بیهوشی موکول کنید.

گفته می شود به خاطر اینکه در طول عمل جراحی ، شما بدون حرکت بر روی تخت دراز می کشید ، ممکن است لخته خون در عروق خونی پاهای شما تشکیل شود. این عارضه با اسم ترومبوز سیاهرگی عمقی (deep venous thrombosis) و به اختصار (DVT) نیز شناخته می شود. ریسک این عارضه برای هر جراحی که بیش از یک ساعت زمان برد ، نظیر لابیاپلاستی ، باید در نظر گرفته شود. البته عارضه مذکور بسیار به ندرت اتفاق می افتد ؛ مگر آن که فرد به طور ژنتیکی به ناهنجاری اختلال در روند انعقاد خون دچار باشد.

به جهت ممانعت از وقوع DVT ، تمام کسانی که لابیاپلاستی انجام داده اند باید پیش از خواب ، از گن های طبی فشرده استفاده کنند. از آن جایی که هنگام خواب برای مدت زیادی شما بی حرکت باقی می مانید ، احتمال اینکه خون در پاها لخته شود ، افزایش می یابد. اما پوشیدن جوراب های گنی و فشرده باعث می شود که در خواب جریان خون در آن ناحیه مختل نگردد و خون در یک نقطه تجمع نیابد.

تا زمانی که ضربان قلب و فشارخون بیمار در طول عمل پایین یا نرمال باشد ، خونریزی در حین پروسه بسیار به ندرت به وقوع می پیوندد. این مورد هم باید در نظر گرفته شود که انجام جراحی لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی ممکن است هم برای بیمار و هم برای جراح تا حدی استرس زا بوده و احتمال بالا رفتن فشار خون و ضربان قلب را که ریسک خونریزی را افزایش می دهند ، در پی داشته باشد. این امر یکی از دلایلی است که انجام جراحی ، تحت بهوشی عمومی را متداول تر ساخته است. البته دقت داشته باشید که چنین عارضه ای در لابیاپلاستی با لیزر وجود ندارد ؛ زیرا لیزر به صورت همزمان عروق خونی را منعقد ساخته و از بروز خونریزی جلوگیری می کند.

احتمال وقوع خونریزی بعد از عمل جراحی هم بسیار بسیار پایین است اما صفر نیست. پزشکان توصیه می کنند که برای ممانعت از نمود یافتن این عارضه بعد از لابیاپلاستی ، به مدت یک هفته از محل کار خود مرخصی گرفته و تا ۳ الی ۴ هفته به تمرینات ورزشی پر فشار و هر گونه فعالیت دیگری که تحرک و صرف انرژی زیادی را شامل می شود ، نپردازید. فعالیت های جنسی نیز عموما با گذشت ۳ الی ۶ هفته یا هر زمانی که فرد احساس راحتی داشته باشد ، از سر گرفته می شوند.

هر نوع عملی که با ایجاد برش بر روی سطح پوست به انجام رسد ، احتمال دارد بعد از آن ، عفونت نیز رخ دهد. البته بسته به میزان برش و حساسیت ناحیه مورد نظر ، شدت عفونت تعیین می گردد. بعد از لابیاپلاستی چنانچه از محل برش ها به خوبی مراقبت کرده ، طبق دستور پزشک بهداشت آن ناحیه رعایت شود و داروهای آنتی بیوتیک مورد استفاده قرار گیرند ، قادر خواهید بود مانع از بروز عفونت که جز عوارض لابیاپلاستی است، شوید.

برخی از زنان که به داروی آنتی بیوتیک بیش از حد حساس هستند ، امکان دارد بعد از مصرف این داروها ، سطح باکتری های واژن آنان تغییر کرده و به عفونت قارچی دچار شوند. این بانوان جهت پیشگیری از وقوع این عارضه باید مطابق با تجویز دکتر ، دارو پروبیوتیک مصرف کنند.

خارش بعد از لابیاپلاستی

در ابتدای دوره ریکاوری افراد به طور معمول ورم و خارش در لابیاها را تجربه می کنند. خارش تا یکی الی دو هفته بعد از جراحی را نیز ممکن است باقی بماند که البته امری طبیعی است. اگر پس از این مدت ، همچنان خارش در لابیاها ماندگار بود و گاها تشدید می شد ، بهتر است به یک متخصص زنان خوب مراجعه کنید. چرا که ممکن است این امر نشان دهنده وقوع عفونت باکتریایی و قارچی یا واکنش آلرژیک به داروهای مصرفی باشد. خارش بعد از لابیاپلاستی معمولا در نواحی محل بخیه ها اتفاق می افتد

برای آن که خارش به میزان کمتری شما را آزار دهد ، یک سری راهکارهایی است که می توانید به انجام برسانید :

 • بهداشت آن ناحیه را همیشه رعایت کنید و اجازه ندهید آلودگی در محل بخیه ها تجمع پیدا کند.
 • از لمس و فشار مداوم لابیاها خودداری کنید.
 • تا زمانی که جای بخیه لابیاپلاستی به طور کامل بهبود پیدا کند ، لباس نخی و گشاد بپوشید.

آیا لابیاپلاستی ، باعث تنگی واژن هم می شود ؟

هدف اصلی این جراحی ، تغییر ظاهر و کوچک کردن لابیاهای مینور و در مواردی ماژور است. در حقیقت این عمل در بخش خارجی ناحیه تناسلی به انجام می رسد در صورتی که تنگی واژن از داخل باید انجام شود. بنابراین برای تنگ کردن واژن می توان جراحی واژینوپلاستی انجام شود.

آیا می توان بعد از عمل جراحی کوچک کردن لابیاها ، شیو کرد ؟

وجود موهای زائد ناحیه تناسلی و تجمع آن باعث اذیت بانوان می شوند و به سبب ان ممکن است بوی نامطبوعی از ناحیه تناسلی استشمام شود و حتی خارش هم افزایش می دهد ؛ به همین خاطر خانم ها مرتباً موهای آن ناحیه را شیو می کنند. اما بعد از لابیاپلاستی چه زمانی می توان به این امر پرداخت ؟ به گفته متخصصان به طور دقیق نمی توان گفت که همه در یک زمان به خصوص اجازه این کار را دارند ؛ زیرا روند بهبودی برای هر بیمار متفاوت است. پس در وهله اول باید صبر کنید تا محل بخیه ها کاملا خوب شوند. این امر نیز توسط یک دکتر زنان خوب مشخص می گردد و در صورت تایید به شما اجازه می دهد موهای زائد ناحیه تناسلی را شیو کنید. به طور میانگین و در یک وضعیت نرمال یک ماه پس از لابیاپلاستی ، اصلاح موهای زائد قابل انجام است.

سوالات متداول لابیاپلاستی

سوالات متداول لابیاپلاستی - راز جراحی

علل خونریزی بعد از جراحی لابیاپلاستی چیست؟

در بروز خونریزی بعد از این عمل فاکتورهای متعددی دخیل هستند. مثلا امکان دارد جراحی موقع بخیه زدن ، به وجود یک رگ در ان ناحیه دقت نکرده باشد و همین امر علت خونریزی شود. مورد دیگری نیز که ممکن است مسبب این امر شود ، نشستن های دراز مدت است که از گردش مطلوب خون در بدن جلوگیری می کند. علاوه بر این بلند کردن وسایل سنگین وزن یا تحرک بیش از حد نیز می تواند باعث باز شدن بخیه ها شوند. عدم رعایت نکات مراقبتی و بروز عفونت به سبب آن ، یکی دیگر از علت های خونریزی است. یبوست هم که موجب می شود فرد هنگام عمل دفع فشار زیادی به خود وارد کند ، می تواند یک دلیل دیگر خونریزی زخم های جراحی باشد.

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی اسکار بر جای می ماند؟

معمولاً در عمل های جراحی که با برش دهی همراه هستند ریسک برجای ماندن اثر آن ها نیز باید در نظر گرفته شود. جراح تا جایی که امکان دارد برش های لابیاها را در محلی ایجاد می کند که خیلی نمایان نباشند. البته این اسکارها نیز با گذشت زمان کمرنگ می شوند.

دلیل عفونت بعد از جراحی لابیاپلاستی چیست؟

یکی از عوارض شایع بعد از لابیاپلاستی ، عفونت می باشد. این مورد در اغلب اوقات در روزهای اولیه بعد از عمل نمود می باید. علل مختلفی می تواند در پدید آمدن عفونت دخیل باشند. این موارد عبارتند از :

 1. عدم رعایت نکات بهداشتی و شست و شوی نادرست ناحیه شرمگاهی
 2. استفاده نکردن از پمادهای موضعی انتی بیوتیک که توسط پزشک تجویز شده اند.
 3. مراقبت نکردن به نحو احسن از محل زخم و برش های جراحی
 4. به جهت پیشگیری از بروز عفونت باید مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به دقت انجام پذیرند. اگر به هر دلیلی به این عارضه دچار شدید فوراً به متخصص زنان مراجعه نمایید.

مدت زمان جوش خوردن بخیه های جذبی واژن چقدر است؟

با توجه به شرایط بدنی هر شخص و سطح سلامت جسمانی او ، بازه زمانی جذب بخیه ها متفاوت است. برای برخی افراد این مدت طولانی بوده و برای تعدادی دیگر کوتاه مدت است. چنانچه از بخیه های غیرقابل جذب استفاده شده باشد ، زمان مناسب کشیدن آن ها از سوی متخصص تعیین می گردد.

آیا لابیاپلاستی روی بارداری و زایمان طبیعی تاثیر می گذارد؟

پاسخ این پرسش منفی است. این جراحی زیبایی واژن بر توانایی باروری اثرگذار نیست. اما ممکن است که بارداری و زایمان بر روی نتیجه بدست آمده از لابیاپلاستی تاثیر بگذارد. حتی اگر در روز تعیین شده برای عمل مشخص گردد که فرد حامله است ، لابیاپلاستی به تعویق می افتد. اگر می خواهید بعد از لابیاپلاستی بارداری شوید ، باید حداقل یک سال از عمل تان گذشته باشد. چرا که زایمان طبیعی ممکن است موجب کشیده شدن لابیاها شود.

آیا بیمه هزینه لابیاپلاستی را پوشش می دهد؟

همانطور که احتمالا مطلع هستید ، هزینه های پروسه های زیبایی مشمول بیمه نمی شوند. لابیاپلاستی نیز  در گروه های عمل های زیبایی جای دارد ، پس مشخصاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. به طور کلی شرکت های بیمه اهمیتی نمی دهند که لابیاپلاستی در راستای زیبایی یا درمانی انجام شده است یا خیر ، در هر حال هیچ یک از عمل های مربوط به واژن توسط بیمه پوشش دهی نمی شوند.

آیا لابیاپلاستی در سفیدکردن واژن تاثیرگذار است ؟

بسته به میزان و محدوده تیرگی واژن ، ممکن است لابیاپلاستی در سفید کردن واژن آن اثرگذار واقع شود. همانطور که توضیح داده شد لابیاپلاستی برای رفع ایرادات ظاهری لابیاهای مینور انجام می شود؛ حال اگر میزان بیشتری از تیرگی ناحیه شرمگاهی ، به لابیاهای مینور مربوط شود ، هنگام جراحی با برش بافت های اضافه آن ، بخش زیادی از تیرگی نیز جدا شده و واژن روشن تر به نظر می رسد. اما اگر لابیاهای ماژور باعث تیرگی واژن شده باشند ، باید روند دیگری را جهت سفید کردن ناحیه واژینال اتخاذ نمود. مانند روشن سازی با لیزر مونالیزاتاچ.

آیا لابیاپلاستی ، باعث تنگی واژن هم می شود ؟

هدف اصلی این جراحی ، تغییر ظاهر و کوچک کردن لابیاهای مینور و در مواردی ماژور است. در حقیقت این عمل در بخش خارجی ناحیه تناسلی به انجام می رسد در صورتی که تنگی واژن از داخل باید انجام شود. بنابراین برای تنگ کردن واژن می توان جراحی واژینوپلاستی انجام شود.

آیا می توان بعد از عمل جراحی کوچک کردن لابیاها ، شیو کرد ؟

وجود موهای زائد ناحیه تناسلی و تجمع آن باعث اذیت بانوان می شوند و به سبب ان ممکن است بوی نامطبوعی از ناحیه تناسلی استشمام شود و حتی خارش هم افزایش می دهد ؛ به همین خاطر خانم ها مرتباً موهای آن ناحیه را شیو می کنند. اما بعد از لابیاپلاستی چه زمانی می توان به این امر پرداخت ؟ به گفته متخصصان به طور دقیق نمی توان گفت که همه در یک زمان به خصوص اجازه این کار را دارند ؛ زیرا روند بهبودی برای هر بیمار متفاوت است. پس در وهله اول باید صبر کنید تا محل بخیه ها کاملا خوب شوند. این امر نیز توسط یک دکتر زنان خوب مشخص می گردد و در صورت تایید به شما اجازه می دهد موهای زائد ناحیه تناسلی را شیو کنید. به طور میانگین و در یک وضعیت نرمال یک ماه پس از لابیاپلاستی ، اصلاح موهای زائد قابل انجام است.

دانلود : لابیاپلاستی – PDF

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 77 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
109 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین رضایی
نازنین رضایی
2 سال قبل

سلام مقاله لابیاپلاستی بسیار مقاله خوبی بود

رعنا رضایی
رعنا رضایی
2 سال قبل

سلام ، آیا لابیاپلاستی با بارداری تداخل داره ؟

بهناز ایزدی
بهناز ایزدی
2 سال قبل

سن مناسب لابیاپلاستی چند سال هست؟

سولماز رزمجو
سولماز رزمجو
2 سال قبل

لابیاپلاستی با لیزر هم انجام میشه؟

مینا
مینا
2 سال قبل

شکل لابیا بعد از زایمان تغییر میکنه؟

عسگری
عسگری
2 سال قبل

میشه لابیاپلاستی رو با لیزر هم انجام داد. ممنون میشم جواب بدید

عزیزه
عزیزه
2 سال قبل

برای لابیاپلاستی اقدامات خاصی نیاز هست؟

raha
raha
2 سال قبل

سلام لابیاپلاستی با آر اف هم انجام میشه؟

ارش امیری
ارش امیری
2 سال قبل

لابیاپلاستی از چه سنی انجام میشه؟

سمیرا فتوحی
سمیرا فتوحی
2 سال قبل

میشه همزمان با زایمان طبیعی ، لابیاپلاستی هم انجام داد؟

Mahsa
Mahsa
2 سال قبل

ریکاوری بعد از لابیاپلاستی چه مدت طول میکشه؟

مونا جعفری
مونا جعفری
2 سال قبل

آیا لابیا پلاستی محدودیت سنی داره؟

مهناز همتی
مهناز همتی
2 سال قبل

سلام آیا لابیاپلاستی در دوران بارداری قابل انجام است؟

مهتاب
مهتاب
2 سال قبل

لابیا پلاستی با لیزر بهتره یا جراحی؟

آیلار
آیلار
2 سال قبل

سلام دوره نقاهت لابیاپلاستی چند وقته؟

نغمه تقی پور
نغمه تقی پور
2 سال قبل

تا چند روز بعد از لابیاپلاستی باید استراحت کنیم ؟

آیلار نقی زاده
آیلار نقی زاده
2 سال قبل

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی چی هست؟

نیروانا
نیروانا
2 سال قبل

هزینه لابیاپلاستی چقدر هست؟

محمد قنبری
محمد قنبری
2 سال قبل

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدره؟

فرزانه نادری
فرزانه نادری
2 سال قبل

سلام آیا لابیاپلاستی می تونه رابطه جنسی را به خطر بندازه؟

فریبا
فریبا
2 سال قبل

دوره نقاهت جراحی لابیا پلاستی چقدره؟

نازنین ولی زاده
نازنین ولی زاده
2 سال قبل

تو هر سنی میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

حدیثه سلیمانی
حدیثه سلیمانی
2 سال قبل

بعد از لابیاپلاستی تا چه مدت نمیشه رابطه داشت؟

زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 سال قبل

سلام به راز جراحی
چند روز بعد لابیاپلاستی میشه استحمام کرد؟

ندا فرهنگیان
ندا فرهنگیان
2 سال قبل

هزینه لابیاپلاستی چقدره؟؟؟

فرزانه فرهمند
فرزانه فرهمند
2 سال قبل

نتیجه لابیاپلاستی برای همیشه ماندگاره؟

سهیلا جاودانه
سهیلا جاودانه
2 سال قبل

آیا اینکه میگن لابیاپلاستی درد زیادی داره ، درسته ؟

سهیلا
سهیلا
2 سال قبل

چند وقت بعد از لابیاپلاستی میشه ورزش کرد؟

فرشته انوری
فرشته انوری
2 سال قبل

هزینه لابیاپلاستی چقدره؟

مرجان همتی
مرجان همتی
2 سال قبل

آیا بعد از لابیاپلاستی میتوان برای شستشوی ناحیه، از صابون های عطری استفاده کرد؟

سهیلا
سهیلا
2 سال قبل

مقاله لابیا پلاستی بسیار جامع و کامل بود ممنون از شما ❤

پگاه میرزایی
پگاه میرزایی
2 سال قبل

عمل لابیاپلاستی برای دخترای باکره هم امکان پذیره یا خیر؟

رها
رها
2 سال قبل

سلام.آیا میشه لابیاپلاستی رو همزمان با جراحی افتادگی رحم انجام داد؟

معصومه فراهانی
معصومه فراهانی
2 سال قبل

لابیاپلاستی در عصب حسی تغییر دائمی ایجاد می کنه؟

مونا طهماسبی
مونا طهماسبی
2 سال قبل

هزینه عمل رو لطف میکنید

shiva
shiva
2 سال قبل

زایمان طبیعی نتیجه لابیاپلاستی رو تغییر می ده؟

ستاره سالمی
ستاره سالمی
2 سال قبل

دختران باکره هم میتونن انجام بدن؟

نسرین مقدم
نسرین مقدم
2 سال قبل

جراحی لابیا با بیهوشی انجام میشه با بیحسی ؟

لادن
لادن
2 سال قبل

سلام تا چند وقت بعد از لابیاپلاستی نمیشه رابطه جنسی داشت؟

آرکیان
آرکیان
2 سال قبل

علت خونریزی بعداز لابیاپلاستی چیه؟

شکیبا رحمتی
شکیبا رحمتی
2 سال قبل

بیمه هزینه لابیاپلاستی رو تقبل می کنه؟

ناهید سعیدی
ناهید سعیدی
2 سال قبل

سلام خدمت گروه محترم راز جراحی. سوالی داشتم از حضورتون.
اگر بعد از لابیاپلاستی، بارداری و زایمان طبیعی اتفاق بیفته آیا ممکنه شکل لابیاها تغییر کنه؟

روژان اسدی
روژان اسدی
2 سال قبل

روش جایگزینی هم به جای لابیاپلاستی وجود دارد؟

زهرا شاه کرمی
زهرا شاه کرمی
2 سال قبل

لابیاپلاستی میل جنسی رو کم میکنه؟

مهسا ایزدی
مهسا ایزدی
2 سال قبل

خیلی عالیه مقاله لابیلاپلاستیتون

Sahar
Sahar
2 سال قبل

لابیاپلاستی با لیزر انجام میشه؟

روح انگیز
روح انگیز
2 سال قبل

ممنون واقعا مقاله جامع و کاملی بود

سمیرا دهقانی
سمیرا دهقانی
2 سال قبل

لابیاپلاستی به بکارت آسیب میزنه؟

مریم عباسی
مریم عباسی
2 سال قبل

با بی حسی انجام میشه؟

محنا هاشمی اصل
محنا هاشمی اصل
2 سال قبل

تو عمل لابیاپلاستی، ممکنه پرده بکارت صدمه ببینه؟

مقالات مرتبط

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن

سفید کردن واژن فرایندی است که به شما این امکان را می دهد تا از یک ناحیه واژنی با رنگ یکنواخت تر و یکدست تر برخوردار باشید. در واقع این فرایند درمان ، روشی برای بالا بردن اعتماد به نفس شما در روابط جنسی تان نیز محسوب می شود. در این مقاله را راز جراحی همراه باشید تا...

عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

همیشه در قبال بدست آوردن زیبایی، آن هم با قرار گرفتن زیر تیغ جراحی، باید ریسک بروز عارضه های احتمالی پس از آن را نیز بپذیرید. لابیاپلاستی ، به عنوان عمل زیبایی ناحیه تناسلی زنان نیز ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بروز این مشکلات لزوماً حتمی نیست اما محتمل...

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

صرفنظر از نوع وضع حمل یعنی زایمان طبیعی یا سزارین ، زایمان و درد آن، تجربیاتی هستند که سوالات زیادی را در ذهن مادر شکل داده و گاهی باعث هیجان زده یا عصبی شدن فرد نسبت به آنچه پیش رو است می شود. شما به عنوان یک مادر باردار، باید قبل از زایمان، تا جایی که می توانید در...