| خانه 4 جراحی زنان 4 لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

دی ۱۷, ۱۴۰۰ | جراحی زنان | ۱۰۴ دیدگاه ها

لابیاپلاستی عمدتاً به جراحی کوچک کردن اندازه لابیای مینور اطلاق می شود، البته این تکنیک برای کوچک کردن لابیای ماژور هم مورد استفاده قرار می گیرد. لابیای مینور ، می تواند به دلیل آتروفی یا بالا رفتن سن یا کاهش وزن بزرگ شود. حالا که موضوع مقاله امروز راز جراحی را متوجه شدید پس ادامه مقاله را بخوانید تا هر آنچه که نیاز هست درباره این جراحی بدانید.

لابیاپلاستی - رازجراحی

بیماران اغلب بنا به اهداف زیبایی به دنبال انجام لابیاپلاستی هستند. برخی از بانوان نسبت به  اندازه لابیای خود خصوصاً در زمان پوشیدن لباس های خاص، از قبیل لباس های ورزشی یا مایو احساس موذب بودن دارند. بزرگ بودن سایز لابیا می تواند در طول رابطه جنسی باعث احساس درد ، عفونت های مجاری ادراری و بروز مشکلاتی در بهداشت و نظافت این بخش از بدن شود.

ترکیبی از این موارد ، می تواند تنش های احساسی و فیزیکی قابل ملاحظه ای را به وجود آورد.

هر روز تعداد زنانی که با این روند آشنا می شوند بیشتر شده و به تبع آن سوالات بیشتری در این زمینه مطرح می شود. سوالاتی از قبیل این که ” آیا من داوطلب خوبی برای لابیاپلاستی هستم؟ “، ” زمان ریکاوری این درمان چقدر است؟ ” و سوالات دیگری از این دست.

در راز جراحی ، پاسخ بسیاری از این سوالات با هدف کمک به شما جهت احساس راحتی بیشتر در زمان تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت این درمان ، در یک جا جمع آوری شده است. این مقاله کامل و جامع، همچون راهنمایی شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد.

دلایل انجام لابیاپلاستی

 • کاهش سایز و کوچک کردن اندازه لابیاهای ماژور
 • قرینه ساختن لابیاهای ماژور
 • کاهش سطح درد در طول مقاربت جنسی
 • افزایش حس تحریک پذیری کلیتوریس
 • کم کردن درد ناشی از انجام برخی فعالیت ها همچون دوچرخه سواری

کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی

بانوان زیادی هستند که به سبب عوامل ژنتیکی و مادرزادی ، از بدو تولد لابیاهای ماژور آنان بافت نامتقارنی داشته یا سایزشان بسیار بزرگ است. تعدادی از زنان نیز وقتی به سن یائسگی می رسند به دلیل کاهش سطح کلاژن و الاستین ، بافت لابیاهای واژن حالت افتاده و شلی را به خود می گیرند. این مشکلات باعث می شوند که خانم ها در حین انجام امور روزانه مانند راه رفتن یا حتی ورزش کردن اذیت شوند و  درد را در آن نواحی تجربه کنند. به علاوه امکان دارد رابطه جنسی آنان کیفیت لازم را نیز نداشته باشند. تمام این موارد یک فرد را به کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی مبدل می کند. گفته می شود اکثر متقاضیان پروسه لابیاپلاستی ، بانوانی هستند که :

 • به اصطلاح پا به سن گذاشته اند و نشانه های پیری در آن ها نمود یافته اند.
 • به دوره یائسگی رسیده اند.
 •  یک یا چندین دوره بارداری و زایمان طبیعی را پشت سر گذاشته اند.
 • کاهش وزن ناگهانی و شدید داشته اند.

انواع روش های لابیاپلاستی

روش اول: تکنیک پیراستن ( Trim )

تکنیک پیراستن - لابیاپلاستی

تکنیک تریم یا پیراستن، ساده ترین تکنیک در این عمل زیبایی واژن می باشد. در این روند جراح کار خود را با ایجاد یک برش عمودی کوچک در طول لابیای مینور آغاز می کند. وی این کار را با استفاده از یک اسکالپل یا لیزر انجام می دهد.

وقتی برش ایجاد شد، جراح بافت اضافی واژن در آن ناحیه را بر می دارد. در انتهای روند، برش ها با استفاده از بخیه بسته می شوند.

روش دوم: تکنیک قاچ ( Wedge )

تکنیک قاچ - راز جراحی

تکنیک قاچ شامل برداشتن بافت از مرکز بخش داخلی لابیا می باشد.

در این تکنیک، جراح بخشی از بافت را از ضخیم ترین قسمت بخش داخلی لابیا برش داده و برمی دارد.

پس از انجام این کار، لبه های بخش جدا شده، بوسیله بخیه به یکدیگر متصل می شوند. بزرگ ترین مزیت این روند این است که جای زخم در آن در حداقل سطح ممکن قرار دارد.

روش سوم: تکنیک داپیتلیالیزاسیون (de-epithelialization )

تکنیک داپیتلیالیزاسیون -لابیاپلاستی

این تکنیک دستاوردی است که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ وارد جریان شد. امروزه، این تکنیک در مقایسه با دو روش قبلی، از عمومیت بیشتری برخوردار است.

جراحی لابیاپلاستی با استفاده از این تکنیک شامل استخراج بخشی از پوشش بافت لابیای داخلی و بستن ناحیه، با استفاده از بخیه می باشد.

این روش شبیه به تکنیک پیراستن می باشد. تفاوت اصلی این دو روش در این است که در تکنیک داپیتلیالیزاسیون، به جای لبه های بیرونی، بافت داخلی لابیا برداشته می شود، در این تکنیک لابیا جمع شده و کوچک می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله انواع روش های لابیاپلاستی مراجعه کنید.

روش چهارم : تکنیک Z-Plasty

در مواقعی که بافت اضافی لابیا بسیار زیاد بوده و لازم است بخش زیادی از آن برداشته شود ، تکنیک Z-Plasty  مورد استفاده قرار می گیرد. امکان دارد قسمتی از کلیتوریس و پرینه ، طی این متد برش دهی از بافت جدا می شوند. شکل برش در متد Z-Plasty به شکل حرف انگلیسی Z یا W است.

نحوه انجام لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن یک روند درمان سرپایی است و این بدان معناست که شما در همان روز درمان پس از تکمیل روند می توانید به منزل بازگردید. جراح بنا به صلاحدید خود یکی از روش ها از قبیل لابیاپلاستی پیرایشی، یا لابیاپلاستی قاچ را برای کوچک کردن لابیای مینور بیمار انتخاب می کند. همانطور که قبلاً شرح داده شد، در تکنیک پیرایش، برای کوچک کردن اندازه لابیا، پوست اضافی واقع در لبه بیرونی لابیا برداشته شده و سپس بخیه زده می شود.

در لابیاپلاستی قاچ ، پزشک برای کاهش اندازه لابیا یک بخش قاچ یا V شکل از لابیای شما را برداشته و سپس لبه ها را به یکدیگر بخیه می زند.

هر دو تکنیک در یک مدت زمان حدوداً یک ساعته تکمیل می شود. گاهی جراح بیهوشی عمومی را برای اطمینان از احساس راحتی شما در طول درمان، بر می گزیند. بعد از تکمیل روند، تا زمان رفع اثر بیهوشی در مطب پزشک یا مرکز درمانی می مانید و پس از آن به کمک یکی از دوستان یا نزدیکان می توانید محل را ترک کنید.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟

برای انجام جراحی لابیاپلاستی به کمک فناوری لیزر ، جهت برش دادن از لیزرهایی همچون لیزر مونالیزاتاچ بهره گرفته می شود. از آن جایی که واژن و ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس بوده و رگ و عروق زیادی در آن محل وجود دارند ، به کمک برش لیزری ، تهاجم کمتری به بافت ها وارد می شود. از طرفی در قیاس با تیغ جراحی ، دقت لیزر بسیار بالا بوده و درصد خطا در برش دادن بافت لابیاها تا حد چشمگیری کاهش می یابد. همچنین اشعه های لیزر باعث انعقاد رگ های خونی شده و از خونریزی شدید در حین عمل جلوگیری می کند.  همچنین دیگر مزیت لابیاپلاستی با لیزر این است که احتمال بازگشت لابیاها به فرم اولیه خود بسیار کمتر است. پیش از آغاز فرایند لیزر معمولاً بی حسی موضعی برای فرد اعمال می شود تا در طول پروسه آرامش بیشتری داشته باشد. بر حسب میزان تغییرات و اصلاحات مورد نیاز لابیاپلاستی با لیزر در یک بازه زمانی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه انجام می شود. معمولاً در این روش نیازی به بخیه زدن لابیاها از آن جایی که لیزر  در مقایسه با جراحی ، روند کم تهاجمی تری می باشد انتظار می رود که دوره نقاهت بعد از آن نیز آسان تر باشد.

کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی

بهترین داوطلب برای جراحی زیبایی واژن زنانی هستند که علائم روانشناختی و فیزیکی مخرب، خجالت آور و دردناک مرتبط با شکل و اندازه لابیا را تجربه می کنند. در برخی زنان، شکل ظاهری واژن، باعث می شود که آنها در روابط جنسی شان دچار اضطراب شوند. در برخی زنان لابیای بزرگ باعث بروز درد فیزیکی در طول رابطه جنسی یا پوشیدن لباس های تنگ می شود. بعلاوه، علائم و نشانه های دیگری نیز وجود دارند که شما را به عنوان یک داوطلب خوب برای لابیاپلاستی معرفی می کنند:

 • لابیای آویزان
 • لب های بیرون زده واژن
 • درد در حین رابطه جنسی
 • حساسیت مزمن پوست
 • ناتوانی در پوشیدن مایو، و دیگر لباس های تنگ
 • عدم رضایت مندی از شکل ظاهری اندام

در طول جلسه مشاوره، پزشک دغدغه های شما را بررسی کرده و درباره گزینه های موجود با شما گفتگو می کند. اگر در خصوص شلی واژن نیز با مشکلاتی روبرو هستید، پزشک می تواند گزینه های جوانسازی واژن را به شما پیشنهاد کرده و این مشکلات را درمان کند.

اگر در اندیشه انجام جراحی لابیاپلاستی هستید، باید آیتم های دیگری از قبیل باردار نبودن، یا عدم قصد باردار شدن در آینده را نیز در نظر بگیرید. چون بارداری و زایمان بر روی نتایج جراحی شما تاثیر خواهد گذاشت. البته بارداری بعد از لابیاپلاستی کاملاً بی خطر بوده و شما می توانید با انجام مجدد روند، بعد از زایمان، نتایج اولیه را مجدداً بازیابی نمایید.

لابیاپلاستی در دختران باکره

یکی از پرسش های بسیار متداول در حیطه لابیاپلاستی این است که آیا این جراحی برای دختران باکره نیز انجام می پذیرد؟ در این راستا باید گفت که تمام تغییراتی که در طول این جراحی صورت می پذیرند ، تنها بر نواحی خارجی ناحیه شرمگاهی اعمال می شوند . بدین ترتیب پرده بکارت که در بخش داخلی واژن قرار گرفته است ، دستخوش تغییرات نمی شود. پی می توانیم نتیجه گیری کنیم که دختران باکره نیز برای انجام لابیاپلاستی می توانند اقدام کنند. به طور کلی بعد از تکمیل دوره بلوغ ، چنانچه از فرم لابیاهای خود رضایت نداشته و باعث آزار شما می شوند ، می توانید لابیاپلاستی انجام دهید.

لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

روندهای مجزای این پروسه جراحی معمولاً بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد. روندهای ترکیبی بر حسب جراحی های مورد نیاز برای بیمار، به زمان طولانی تری نیاز دارد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه جراحی لابیاپلاستی یکی از فاکتورهایی است که باید در جلسه مشاوره مورد بحث قرار گیرد. بنابراین درک فاکتورهای مختلف دخیل در هزینه کلی روند جراحی پلاستیک، توسط متقاضیان این روند، ضروری می باشد. افراد برای اطلاع دقیق از هزینه این جراحی باید حضورا مورد معاینه قرار گیرند.

آیا گزینه بدون جراحی برای لابیاپلاستی وجود دارد؟

وقتی سخن از جراحی در یک ناحیه حساس بدن به میان می آید، فکر گزینه های بدون جراحی نیز به ذهن خطور می کند. علیرغم وجود روش های جایگزین بدون جراحی برای جوانسازی واژن، بیمار باید به این موضوع بیاندیشد که در تکنیک های جراحی زیبایی واژن ، نتیجه ای ماندگار و چشمگیر قابل حصول می باشد.

خوشبختانه دامنه درد در عمل زیبایی واژن به اندازه ای است که برای اکثر زنان قابل تحمل باشد. امروزه جراحان با استفاده از تکنیک های نوآورانه لابیاپلاستی می توانند این جراحی را تحت بی حسی موضعی نیز انجام دهند. یکی از این تکنیک ها، بزرگ نمایی نوری است که دقیق ترین و فوق العاده ترین نتایج ممکن را به دست می دهد.

قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی - راز جراحی

قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی

همه زنان دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند و اندام تناسلی آنها نیز از این امر مستثنی نیست. شکل ظاهری لابیا دارای تنوع وسیعی بوده و هیچ شکل نرمال مبنایی برای آن وجود ندارد. در برخی زنان لابیای مینور برجسته شده و از لابیای ماژور بیرون می زند. درحالیکه برخی زنان دیگر شاهد آن هستند که لابیای مینور آنها بعد از بارداری بزرگ می شود.

در حالت ایده آل لابیای ماژور باید به طور کامل لابیای مینور را پوشش دهد. با گذر زمان، لابیای مینور بزرگ می شود، بطوریکه از لابیای ماژور بیرون می زند و بافت مخاطی ظریف لابیای مینور، در معرض اصطکاک قرار گرفته و باعث درد، ناراحتی و دغدغه های بهداشتی می شود.

بطور کلی این تغییرات اغلب با هدف زیبایی انجام می شود. از آنجاییکه لابیای مینور شما دارای بافت مخاطی ظریفی می باشد، به راحتی در اثر اصطکاک و سایش به لباس های تنگ یا ورزش، دچار حساسیت می شود.

اغلب زنان برای سال ها دچار چنین مشکلاتی می شوند و از درد، ناراحتی یا نارضایتی از شکل ظاهری این اندام خود رنج می برند.

برجستگی لابیای مینور حتی در لباس هایی مثل مایو نیز قابل مشاهده می باشد و همین امر باعث موذب شدن زنان می شود. خبر خوب اینکه لابیاپلاستی می تواند ظاهری یکدست را در این اندام تان خلق کرده و احساس اعتماد به نفس را در هنگام پوشیدن لباس های به شما هدیه می کند.

هرچند این مشکلی است که بسیاری از زنان از صحبت کردن درباره آن اجتناب می کنند، ولی به طرزی باور نکردنی در میان زنان عمومیت دارد. بسیاری از زنان از صحبت کردن درباره لابیای نامتقارن یا بزرگ و روابط جنسی دردناک، احساس خجالت می کنند.

لابیاپلاستی - رازجراحی

آنچه بعد از لابیاپلاستی انتظار دارید

لابیاپلاستی یک روند جراحی است که در آن شکل لابیا یا لب های واژن تنظیم می شود. این جراحی بر یک مبنای سرپایی انجام می شود و دوره ریکاوری آن کوتاه است. بیماران جوانسازی واژن در روزهای بعد از جراحی، باید نکاتی را رعایت کنند. استقبال از جراحی زیبایی واژن در سراسر جهان روند رو به رشدی را در پیش گرفته است و زنان به دلایل مختلف زیبایی یا درمانی، این روند را انتخاب می کنند.

اگر اخیراً تحت درمان لابیاپلاستی قرار گرفته اید، یا قصد انجام آن را دارید، باید بعد از جراحی دستورالعمل هایی را مد نظر قرار دهید.

 • اجتناب از نشستن

بلافاصله بعد از درمان از نشستن خودداری کنید، چون این کار باعث بروز درد می شود. حتماً بعد از درمان، خوب استراحت کنید.

 • رعایت نظافت و بهداشت الزامی است

ناحیه جراحی باید تمیز و خشک نگه داشته شود. باید ناحیه تناسلی تان را بعد از استفاده از سرویس بهداشتی خوب بشویید. اجتناب از استعمال کرم، صابون و مواد خوشبو کننده به مدت چند روز الزامی می باشد.

 • مراقبت های مربوط به پیشگیری از ابتلا به عفونت و باکتری بعد از لابیاپلاستی

پزشک پماد آنتی بیوتیک را برای پیشگیری از ایجاد جای زخم در ناحیه درمان تجویز می کند. پماد باید به مدت دو هفته مورد استفاده قرار گیرد. در برخی موارد، پزشک پماد را برای یک هفته تجویز می کند.

 • لباس های تنگ نپوشید

برای سپری شدن بهتر روند بهبود، از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کرده و گن های گشاد را انتخاب کنید. همچنین بهتر است در طول این دوره، لباس زیر های نخی بر تن کنید.

 • بی حسی طبیعی است

در موقعیت های نرمال، پوست ناحیه بعد از درمان بی حس می شود. این حالت چند ماه طول می کشد.

 • مدیریت درد

پزشک، برخی داروهای ضد التهاب را تجویز می کند. دوره مصرف این دارو، ۳ تا ۵ روز بوده و درد و تورم را در ناحیه درمان کاهش می دهد.

 • دشوار بودن ادرار کردن

دردناک بودن ادرار کردن در طول چند روز اول بعد از لابیاپلاستی، طبیعی می باشد. بمنظور کاهش احساس درد در هنگام ادرار کردن، بر روی اندام تناسلی خود آب گرم بریزید.

 • از داشتن رابطه جنسی بپرهیزید

حداقل به مدت ۶ هفته بعد از جراحی از داشتن روابط جنسی بپرهیزید، چون این کار باعث آسیب دیدن ناحیه درمان می شود. بهتر است برای از سر گیری فعالیت جنسی نرمال، با پزشک خود گفتگو کنید.

 • گاهی دچار یبوست می شوید

یبوست بعد از لابیاپلاستی، طبیعی است. در این شرایط پزشک داروی روان ساز را برای شما تجویز می کند.

 • حرکت کردن

ورزش سبک از دو هفته بعد از جراحی باید آغاز شود. ورزش نرمال بعد از جلسه فالوآپ که در حدود ۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی برگزار می شود، از سر گرفته خواهد شد.

لابیاپلاستی بعد از زایمان - راز جراحی

لابیاپلاستی بعد از زایمان

بعد از زایمان بخصوص زایمان طبیعی، لابیا اغلب تحت تاثیر تغییرات فیزیکی قرار می گیرد و در برخی موارد پاره می شود. این تغییرات می تواند باعث بروز مشکلات فیزیکی و احساسی شده و اضطراب و حتی دچار مشکل شدن در روابط جنسی را به همراه داشته باشد. افتادگی، کشش و عدم تقارن نیز می تواند مشکلاتی، از چالش های بهداشتی گرفته تا درد در طول فعالیت های روزمره مثل نشستن یا راه رفتن را به همراه داشته باشد.

لابیاپلاستی بعد از زایمان می تواند مشکلاتی از قبیل نارضایتی از شکل ظاهر لابیا، احساس درد در هنگام پوشیدن لباس های تنگ، عدم احساس راحتی در زمان ورزش کردن، و از دست رفتن اعتماد به نفس در زمان انجام ارتباطات جنسی را درمان نماید.

سن مناسب برای لابیاپلاستی - راز جراحی

سن مناسب برای لابیاپلاستی

یکی از سوالاتی که ممکن است در زمان فکر کردن به روند لابیاپلاستی به ذهن خطور کند، سوال مربوط به سن مناسب برای انجام این روند می باشد. راز جراحی اینگونه توضیح می دهد که لابیاپلاستی بر روی زنان جوان و حتی نوجوان قابل اجرا می باشد، ولی فرد داوطلب باید از کلیه شرایط زیر برخوردار باشد:

به بلوغ فکری رسیده باشد.

برای انجام این کار انگیزه شخصی داشته و تحت تاثیر دیگران، چنین تصمیمی را اتخاذ نکرده باشد.

انتظارات منطقی از روند داشته باشد.

بیشتر داوطلبین لابیاپلاستی، زنان بالای ۱۸ سال می باشند. زمانی که فرد در ناحیه لابیای خود احساس حساسیت یا درد در اثر ورزش کردن یا پوشیدن لباس های جذب می کند، یا در روابط جنسی خود با مشکلاتی روبرو می شود، می تواند لابیاپلاستی را بعنوان راه چاره موثر برای درمان مشکل خود برگزیند.

آیا لابیاپلاستی مشکلات زندگی جنسی را درمان می کند؟

در یک مطالعه انجام شده در زمینه جراحی ترمیمی و پلاستیک، نتایج روانشناختی لابیاپلاستی مورد بررسی قرار گرفت. نتیجه حاصل از تحقیق، نشان داد که افراد درمان شده با لابیاپلاستی، بهبود قابل ملاحظه ای را در رضایتمندی از شکل ظاهری لابیای خود گزارش داده اند. همچنین این درمان، دامنه وسیعی از حوزه های روانشناختی از قبیل بالا رفتن اعتماد به نفس در روابط جنسی را نشان می دهد. همچنین زنان دیگر در خصوص شکل ظاهری اندام تناسلی خود دغدغه نداشته و دچار افسردگی یا اضطراب ناشی از آن نمی شوند.

چه کسانی داوطلب ایده آل برای لابیاپلاستی محسوب نمی شوند؟

شما باید قبل از قرار گرفتن تحت چاقوی جراحی، از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید. بنابراین هر فردی که به بیماری مبتلا باشد، نمی تواند داوطلب خوبی برای لابیاپلاستی محسوب شود. همچنین بیمار باید از نظر روانشناختی نیز در موقعیت خوبی قرار داشته باشد. بیمارانی که بر روی عیب و نقص های میلی متری تمرکز می کنند، قطعاً از نتیجه درمان ناراضی بوده و به دلیل غیر منطقی بودن انتظارات شان از جراحی، نمی توانند بعنوان داوطلب خوبی برای روند محسوب شوند.

خطرات بالقوه لابیاپلاستی چیست - راز جراحی

خطرات بالقوه لابیاپلاستی چیست؟

هر زمان که شما تحت چاقوی جراحی قرار می گیرید، خطرات بالقوه ای شما را تهدید می کند. برخی خطرات بالقوه لابیاپلاستی عبارتند از:

 • کاهش حساسیت اندام تناسلی
 • خشکی مزمن
 • بی حسی
 • بر جای ماندن جای زخم که باعث ایجاد یک رابطه جنسی دردناک می شود.
 • همچنین عوارض جانبی از قبیل خونریزی، هماتوم و عفونت نیز قابل اشاره می باشد. اگر در طول روند لابیاپلاستی مقدار زیادی پوست برداشته شود، این امر از انجام گرفتن صحیح کار این اندام یعنی مسئولیت محافظت از سوراخ واژن جلوگیری خواهد کرد. بنابراین به دلیل ورود آسان مواد خارجی به آن، تعادل PH بهم خورده و شرایط برای ابتلا به عفونت فراهم می شود.

آیا نتیجه به دست امده از لابیاپلاستی تضمینی است؟

بیشتر جراحی های لابیاپلاستی کار خود را که کوچک کردن اندازه لابیا است به خوبی انجام می دهند. بیشتر بیماران، از نتیجه روند راضی بوده و بعد از جراحی، دیگر مشکلات قبلی در این ناحیه را تجربه نمی کنند. به گفته بسیاری از بیماران، این جراحی، زندگی آنها را عوض کرده است. همچنین این روند، یک راه حل خوب برای دستیابی به ظاهر خوشایند در ناحیه تناسلی و داشتن احساس رضایتمندی از رابطه جنسی می باشد.

تغذیه و لابیاپلاستی

تغذیه و لابیاپلاستی

شاید برایتان عجیب باشد ولی باید بدانید که موفقیت نهایی در لابیاپلاستی تا حدب به خوردنی و نوشیدنی های شما قبل و بعد از روند، وابسته است. تغذیه نقش مهمی را در کاهش کبودی و تورم در بدن ایفا کرده و توانایی بهبود را افزایش می دهد. با داشتن یک رژیم غذایی خوب و غنی از آنتی اکسیدان می توانید وضعیت بدن خود را بهبود بخشید.

این بدان معناست که باید قبل و بعد از جراحی، غذاهای حاوی ویتامین A، C و E میل کنید. همچنین غذاهای حاوی روی، منگنز، سلنیوم، و مس را در رژیم غذایی خود بگنجانید. روی در ماست، برنج قهوه ای، عدس، غلات کامل، شیر، سیب زمین پخته، سیر، اسفناج، لوبیا و بوقلمون یافت می شود. با خوردن آناناس، آجیل و سبزیجات برگ سبز نیز می توانید منگنز مورد نیاز خود را تامین کنید.

همچنین باید از نوشیدن الکل به دلیل تداخل آن در روند بهبود، اجتناب کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 76 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
104 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین رضایی
نازنین رضایی
6 ماه قبل

سلام مقاله لابیاپلاستی بسیار مقاله خوبی بود

رعنا رضایی
رعنا رضایی
6 ماه قبل

سلام ، آیا لابیاپلاستی با بارداری تداخل داره ؟

بهناز ایزدی
بهناز ایزدی
6 ماه قبل

سن مناسب لابیاپلاستی چند سال هست؟

سولماز رزمجو
سولماز رزمجو
6 ماه قبل

لابیاپلاستی با لیزر هم انجام میشه؟

مینا
مینا
6 ماه قبل

شکل لابیا بعد از زایمان تغییر میکنه؟

عسگری
عسگری
6 ماه قبل

میشه لابیاپلاستی رو با لیزر هم انجام داد. ممنون میشم جواب بدید

عزیزه
عزیزه
6 ماه قبل

برای لابیاپلاستی اقدامات خاصی نیاز هست؟

raha
raha
6 ماه قبل

سلام لابیاپلاستی با آر اف هم انجام میشه؟

ارش امیری
ارش امیری
6 ماه قبل

لابیاپلاستی از چه سنی انجام میشه؟

سمیرا فتوحی
سمیرا فتوحی
6 ماه قبل

میشه همزمان با زایمان طبیعی ، لابیاپلاستی هم انجام داد؟

Mahsa
Mahsa
6 ماه قبل

ریکاوری بعد از لابیاپلاستی چه مدت طول میکشه؟

مونا جعفری
مونا جعفری
6 ماه قبل

آیا لابیا پلاستی محدودیت سنی داره؟

مهناز همتی
مهناز همتی
6 ماه قبل

سلام آیا لابیاپلاستی در دوران بارداری قابل انجام است؟

مهتاب
مهتاب
6 ماه قبل

لابیا پلاستی با لیزر بهتره یا جراحی؟

آیلار
آیلار
6 ماه قبل

سلام دوره نقاهت لابیاپلاستی چند وقته؟

نغمه تقی پور
نغمه تقی پور
6 ماه قبل

تا چند روز بعد از لابیاپلاستی باید استراحت کنیم ؟

آیلار نقی زاده
آیلار نقی زاده
6 ماه قبل

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی چی هست؟

نیروانا
نیروانا
6 ماه قبل

هزینه لابیاپلاستی چقدر هست؟

محمد قنبری
محمد قنبری
6 ماه قبل

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدره؟

فرزانه نادری
فرزانه نادری
6 ماه قبل

سلام آیا لابیاپلاستی می تونه رابطه جنسی را به خطر بندازه؟

فریبا
فریبا
6 ماه قبل

دوره نقاهت جراحی لابیا پلاستی چقدره؟

نازنین ولی زاده
نازنین ولی زاده
6 ماه قبل

تو هر سنی میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

حدیثه سلیمانی
حدیثه سلیمانی
6 ماه قبل

بعد از لابیاپلاستی تا چه مدت نمیشه رابطه داشت؟

زهرا پارسا
زهرا پارسا
6 ماه قبل

سلام به راز جراحی
چند روز بعد لابیاپلاستی میشه استحمام کرد؟

ندا فرهنگیان
ندا فرهنگیان
6 ماه قبل

هزینه لابیاپلاستی چقدره؟؟؟

فرزانه فرهمند
فرزانه فرهمند
6 ماه قبل

نتیجه لابیاپلاستی برای همیشه ماندگاره؟

سهیلا جاودانه
سهیلا جاودانه
6 ماه قبل

آیا اینکه میگن لابیاپلاستی درد زیادی داره ، درسته ؟

سهیلا
سهیلا
6 ماه قبل

چند وقت بعد از لابیاپلاستی میشه ورزش کرد؟

فرشته انوری
فرشته انوری
6 ماه قبل

هزینه لابیاپلاستی چقدره؟

مرجان همتی
مرجان همتی
6 ماه قبل

آیا بعد از لابیاپلاستی میتوان برای شستشوی ناحیه، از صابون های عطری استفاده کرد؟

سهیلا
سهیلا
6 ماه قبل

مقاله لابیا پلاستی بسیار جامع و کامل بود ممنون از شما ❤

پگاه میرزایی
پگاه میرزایی
6 ماه قبل

عمل لابیاپلاستی برای دخترای باکره هم امکان پذیره یا خیر؟

رها
رها
6 ماه قبل

سلام.آیا میشه لابیاپلاستی رو همزمان با جراحی افتادگی رحم انجام داد؟

معصومه فراهانی
معصومه فراهانی
6 ماه قبل

لابیاپلاستی در عصب حسی تغییر دائمی ایجاد می کنه؟

مونا طهماسبی
مونا طهماسبی
6 ماه قبل

هزینه عمل رو لطف میکنید

shiva
shiva
5 ماه قبل

زایمان طبیعی نتیجه لابیاپلاستی رو تغییر می ده؟

ستاره سالمی
ستاره سالمی
5 ماه قبل

دختران باکره هم میتونن انجام بدن؟

نسرین مقدم
نسرین مقدم
5 ماه قبل

جراحی لابیا با بیهوشی انجام میشه با بیحسی ؟

لادن
لادن
5 ماه قبل

سلام تا چند وقت بعد از لابیاپلاستی نمیشه رابطه جنسی داشت؟

آرکیان
آرکیان
5 ماه قبل

علت خونریزی بعداز لابیاپلاستی چیه؟

شکیبا رحمتی
شکیبا رحمتی
5 ماه قبل

بیمه هزینه لابیاپلاستی رو تقبل می کنه؟

ناهید سعیدی
ناهید سعیدی
5 ماه قبل

سلام خدمت گروه محترم راز جراحی. سوالی داشتم از حضورتون.
اگر بعد از لابیاپلاستی، بارداری و زایمان طبیعی اتفاق بیفته آیا ممکنه شکل لابیاها تغییر کنه؟

روژان اسدی
روژان اسدی
5 ماه قبل

روش جایگزینی هم به جای لابیاپلاستی وجود دارد؟

زهرا شاه کرمی
زهرا شاه کرمی
5 ماه قبل

لابیاپلاستی میل جنسی رو کم میکنه؟

مهسا ایزدی
مهسا ایزدی
5 ماه قبل

خیلی عالیه مقاله لابیلاپلاستیتون

Sahar
Sahar
5 ماه قبل

لابیاپلاستی با لیزر انجام میشه؟

روح انگیز
روح انگیز
5 ماه قبل

ممنون واقعا مقاله جامع و کاملی بود

سمیرا دهقانی
سمیرا دهقانی
5 ماه قبل

لابیاپلاستی به بکارت آسیب میزنه؟

مریم عباسی
مریم عباسی
5 ماه قبل

با بی حسی انجام میشه؟

محنا هاشمی اصل
محنا هاشمی اصل
5 ماه قبل

تو عمل لابیاپلاستی، ممکنه پرده بکارت صدمه ببینه؟

مقالات مرتبط

زایمان طبیعی

زایمان طبیعی

صرفنظر از نوع وضع حمل یعنی زایمان طبیعی یا سزارین ، زایمان و درد آن، تجربیاتی هستند که سوالات زیادی را در ذهن مادر شکل داده و گاهی باعث هیجان زده یا عصبی شدن فرد نسبت به آنچه پیش رو است می شود. شما به عنوان یک مادر باردار، باید قبل از زایمان، تا جایی که می توانید در...

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن یا واژینوپلاستی یک روند جراحی ترمیمی و بازسازی واژن است که در طول آن، واژن شما سفت و محکم می شود و زیبایی خود را مجدداً به دست می آورد. هر چند گزینه های متعدد بدون جراحی وجود دارد که نتایج مشابه با واژینوپلاستی را به دست می دهد، ولی جراحی زیبایی واژن،...

عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

همیشه در قبال بدست آوردن زیبایی، آن هم با قرار گرفتن زیر تیغ جراحی، باید ریسک بروز عارضه های احتمالی پس از آن را نیز بپذیرید. لابیاپلاستی ، به عنوان عمل زیبایی ناحیه تناسلی زنان نیز ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بروز این مشکلات لزوماً حتمی نیست اما محتمل...