| خانه 4 جراحی بدن 4 لیپوماتیک

لیپوماتیک

تیر ۲۵, ۱۴۰۰ | جراحی بدن | ۲۲ دیدگاه ها

لیپوماتیک - راز جراحی

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران ها، کمر، باسن، و بقیه بدن در زنان و مردان بوده و نتایج طبیعی، متوازن و زیبایی را بر جای می گذارد. در این مقاله راز جراحی لازم دانستیم به دلیل استقبال گسترده مردم از این روش لاغری مقاله ای جامع تهیه کنیم تا متقاضیان این روش اطلاعات بهتری پیش از انجام لیپوماتیک داشته باشند، پس توصیه می شود حتما حتما حتما چند دقیقه از وقت گران بهایتان را صرف خواندن این مقاله نمایید.

لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک با تمرکز بر روی نواحی مشخصی از بدن، می تواند به شکل موفقیت آمیزی توده های چربی کوچک را از نواحی گردن، چانه، فک ها، و گونه ها نیز بزداید و صورت تراش داده شده ای را خلق کرده و تناسب را در نواحی کوچک از قبیل زانوها و مچ پا نیز بازیابی کند.

مهمتر از همه اینکه افراد قرار گرفته تحت درمان لیپوماتیک، به دلیل برداشته شدن سلول های چربی، دیگر شاهد بازگشت رسوبات چربی نخواهند بود.

لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

اگر شما از سلامت عمومی خوبی برخوردارید و برخی نواحی بدن شما حاوی چربی هایی است که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم است، داوطلب خوبی برای لیپوماتیک محسوب می شوید. توجه داشته باشید که تصمیم نهایی در خصوص تعیین داوطلبی شما به جلسه مشاوره با جراح و انتظارات شما از روند جراحی وابسته است. همچنین به خاطر داشته باشید که لیپوماتیک شکلی از کاهش وزن محسوب نمی شود، بلکه روندی است که در آن نواحی از بدن که چربی آنها در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند، درمان می شوند.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر یکی از شرایط زیر در مورد شما مصداق داشته باشد، داوطلب خوبی برای جراحی لیپوماتیک محسوب نمی شوید:

  • * باردار باشید
  • * در حال سپری کردن دوره شیردهی باشید
  • * دچار ناهنجاری های خونریزی یا  لخته شدن خون باشید
  • * دچار مشکلات قلبی عروقی یا تنفسی باشید

مراحل لیپوماتیک

مراحل لیپوماتیک - راز جراحی

  • مرحله ۱ – جراح بمنظور ایجاد احساس راحتی در شما در طول روند لیپوماتیک، یکی از گزینه های بی حسی موضعی، تزریق درون وریدی یا بیهوشی عمومی را برای شما انتخاب می کند. انتخاب گزینه مناسب بر حسب تشخیص جراح انجام می پذیرد.
  • مرحله ۲ – برش

لیپوماتیک از طریق برش های بسیار کوچکی که قابل مشاهده نمی باشند، انجام می پذیرد.

نخست ماده بی حسی موضعی رقیق شده برای کاهش خونریزی و آسیب دیدگی تزریق می شود. سپس یک لوله نازک توخالی تحت عنوان کانولا، از طریق بریدگی ایجاد شده وارد ناحیه مورد نظر برای درمان شده و چربی اضافی، با استفاده از یک حرکت رو به جلو و عقب کنترل شده، شل می شود. چربی های جابجا شده، با استفاده از ابزار وکیوم جراحی یا سرنگ متصل به کانولا، به بیرون از بدن مکیده می شوند.

نواحی که اغلب در روند لیپوماتیک تحت درمان قرار می گیرند، شامل پهلو ها، باسن، شکم، ران ها و حتی بخش هایی از صورت از جمله غبغب می باشد.

لیپوماتیک غبغب - راز جراحی لیپوماتیک شکم و ران راز جراحی

  • مرحله ۳ – کانتور بهبود یافته بدن شما بعد از فروکش کردن تورم و تجمع مایعاتی که معمولاً بعنوان عوارض جانبی درمان لیپوماتیک بروز می کند، نمایان خواهد شد.

مزایای لیپوماتیک

به گفته بسیاری از متخصصان حوزه زیبایی، ” لیپوماتیک ، حداقل تهاجمی ترین روش برای از بین بردن توده های چربی از بدن می باشد.” زمان از کار افتادگی در این تکنیک درمان بسیار کوتاه بوده و کبودی ناشی از درمان، در حداقل سطح ممکن قرار دارد. کوچک بودن برش در ناحیه درمان باعث شده است که این روند، بعنوان دقیق ترین روش چربی برداری موجود، معرفی شود.

لیپوماتیک دارای مزایای متعددی می باشد که در اینجا برخی از آنها را مورد اشاره قرار می دهیم:

۱ . استفاده از کانولای کوچک- از آنجایی که در این روند یک کانولای کوچک استفاده می شود، می توان آن را به خوبی تحت کنترل قرار داد. همچنین احتمال برداشته شدن چربی بسیار زیاد نیز کم است. امکان برداشت کم چربی از آن جهت حائز اهمیت است که برداشته شدن چربی بسیار زیاد، می تواند تاثیری بنام ایجاد سطح موج دار را برجای گذارد. تحت این تاثیر، چربی زیادی از بدن برداشت می شود و همین امر باعث توخالی شدن نواحی از پوست می شود که در نهایت، پستی و بلندی هایی را در سطح پوست ایجاد می نماید.

۲ . محل برش کوچک- قطر کم کانولا به این معنی است که محل برش نیز بسیار کوچک است. بهمین دلیل لیپوماتیک احتمال ایجاد جای زخم را به حداقل می رساند. بعلاوه، بعنوان بخشی از درمان، کرم های مخصوصی نیز در اختیار بیمار قرار داده می شود که احتمال ایجاد جای زخم در آینده را نیز به حداقل سطح ممکن می رساند.

۳ . بی حسی موضعی- این روند تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد. این بدان معنی است که بیمار، زمان ریکاوری طولانی که در بیهوشی های عمومی اتفاق می افتد را تجربه نمی کند.

۴ . سفت شدن و انقباض پوست ( تحریک تولید کلاژن )- وقتی سلول های چربی با هدف دستیابی به پیکری جذاب از بدن بیرون کشیده شدند، کانولا به شکلی حرفه ای به زیر پوست حرکت داده می شود. این باعث ایجاد نوع خاصی آسیب دیدگی سلول ها می شود که تولید کلاژن را تحریک می نماید. از این بخش درمان نهراسید چون اجرای این تکنیک برای کمک به سفت و کشیده شدن پوست در اطراف ناحیه درمان، شیوه فوق العاده ای می باشد. در نتیجه، احتمال ایجاد پوست شل ( بر حسب کیفیت پوست) در ناحیه درمان بسیار کم است. بنابراین لیپوماتیک علاوه بر استخراج سلول های چربی، تاثیرات سفت شدن پوست را که در سایر فرم های لیپوساکشن قابل دستیابی نمی باشد، برجای می گذارد.

۵ . دوره ریکاوری کوتاه- چند فاکتور در کوتاه بودن دوره ریکاوری دخیل می باشد. بکار گیری یک کانولای فوق حرفه ای که نقش مهمی را در مزایای این درمان ایفا می کند و نیز مهارت جراح برای انجام روند، باعث کوتاه شدن دوره ریکاوری می شود.

انواع لیپوماتیک

۱ . لیپوماتیک با کمک ساکشن ( SAL)

SLA همان روش لیپوساکش متداول، بدون هیچگونه تجهیزات و لوازم جانبی خاص می باشد. این تکنیک در بسیاری از بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

۲ . لیپوماتیک  تامسنت ( Tumescent)

لیپوماتیک تامسنت بسیار شبیه به لیپوماتیک SAL می باشد که در آن کمیت های بالایی از بیهوشی استفاده می شود. این کمیت به اندازه ای است که برای متورم کردن سلول های مورد هدف کفایت نماید. این تکنیک در دستان یک جراح ماهر، نتیجه خوبی را به دست می دهد.

۳ . لیپواسمارت یا لیپوماتیک با کمک لیزر

پیشرفت ها در تکنولوژی باعث معرفی روندهای لیپوماتیک جایگزین شده است. در این روش ، انرژی حرارتی حاصل از لیزر، برای کمک به انجام روند، مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس اظهارت بیان شده در این خصوص، لیپواسمارت، یک روند حداقل تهاجمی است که  بی خطر بوده و سرعت بهبود در آن بیشتر است. همچنین، کبودی در حداقل سطح ممکن بوده و در مقایسه با SAL، سفت شدن پوست به شکل بهتری اتفاق می افتد.

۴ . لیپوماتیک با کمک امواج صوتی (Vaser)

انرژی صوت، تکنولوژی دیگری است که برای کمک به تخریب بافت مورد استفاده قرار می گیرد.

لیپوماتیک با کمک امواج صوتی، از طریق ایجاد برش ها و وارد کردن ابزار تولید کننده امواج صوتی کم فرکانس متصل به کانولا،  انجام می شود.

انرژی صوت برای امولسیون کردن چربی مورد استفاده قرار می گیرد. سپس چربی با یک لوله مکش سنتی به بیرون کشیده می شود.

۵ . لیپوماتیک به کمک برق

در شرایطی که برداشته شدن حجم بالایی از چربی مورد نیاز باشد، این مورد گزینه خوبی محسوب می شود.

این فرایند با استفاده از یک کانولای ویژه لرزشی برای کمک به تخریب و حذف بافت چربی انجام می شود.

۶ . لیپوماتیک با کیفیت بالا- نسخه خاصی از لیپوماتیک است که بر روی ارتقا دادن وضعیت عضلات شکم تمرکز دارد.

در این تکنیک، زمان مضاعف، برای اجرای فرایند و بهبود، مورد نیاز بوده و هزینه آن نیز در مقایسه با روش های دیگر بالاتر است.

سن مناسب برای لیپوماتیک

با توجه به بالا رفتن سطح درک اجتماعی از جراحی های زیبایی، امروزه این نوع درمان ها در میان عموم خصوصاً نسل جوان از عمومیت چشمگیری برخوردار می باشد. با این همه پزشکان ترجیح می دهند بیماران آنها تا قبل از ۱۸ سالگی یعنی تا زمان رسیدن افراد به بلوغ احساسی و تصمیم گیری بر اساس معیارهای عقلانی و نه احساسی، تحت این جراحی قرار نگیرند.

همچنین انجام جراحی در افراد مسن نیز توصیه نمی شود.

البته تعیین مناسب بودن سن بیمار برای قرار گرفتن تحت این درمان، نهایتاً به صلاحدید جراح وابسته بوده و پس از انجام بررسی های لازم توسط جراح، تصمیم نهایی اتخاذ می شود.

وزن مناسب برای لیپوماتیک

لیپوماتیک گزینه خوبی برای افرادی است که وزن بدن آنها به وزن ایده آل بدن ( BMI) نزدیک می باشد. توصیه پزشکان به بیمارانی که قصد انجام این جراحی را دارند این است که قبل از قرار گرفتن تحت این روند، وزن خود را با رژیم گرفتن به وزن ایده ال نزدیک کنند تا بهترین نتیجه از درمان حاصل شود. همچنین بیمار باید تلاش کند تا وزن او چند ماه قبل از جراحی، همچنان ثابت بماند.

بر خلاف تصور عموم، لیپوماتیک یک روش درمان برای کاهش وزن نمی باشد، بلکه شیوه ای موثر برای تقویت و بهبود کانتور بدن و دستیابی به یک اندام تراش داده شده و زیبا محسوب می گردد.

قیمت جراحی لیپوماتیک

قیمت علیرغم اینکه مهمترین فاکتور در جراحی لیپوماتیک و هر جراحی زیبایی دیگری محسوب نمی شود، ولی اولین فاکتوری است که بیمار در زمان تصمیم گیری برای انجام یک جراحی پلاستیک مد نظر قرار می دهد. مثل تمام جراحی های دیگر، لیپوماتیک نیز می تواند پرهزینه باشد. به دلیل رشد رقابت و پیشرفت های رخ داده در این تکنولوژی، هزینه این درمان در سال های اخیر حتی افزایش نیز یافته است.

هزینه جراحی لیپوماتیک بنا به دلایل مختلف، متفاوت می باشد. مهارت، شهرت، و تجربه جراح جزو فاکتورهایی تاثیرگذار در قیمت جراحی می باشند. همچنین ناحیه تحت درمان و مقدار چربی مورد نیاز برای برداشته شدن نیز از فاکتورهای تعیین کننده محسوب می شوند. دیگر فاکتور تاثیر گذار بر روی قیمت ابزار مورد نیاز برای استفاده در طول روند می باشد.

از آنجایی که امروزه قیمت چیزی است که بیماران بعنوان اولین چیز به آن می پردازند، کسب اطلاعات دقیق و بحث درباره آن در جلسه مشاوره با پزشک، بسیار حائز اهمیت است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.2 25 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
22 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ریحانه باقی
ریحانه باقی
2 ماه قبل

هزینه لیپوماتیک ران چقدره؟

فاطمه اکبری
فاطمه اکبری
2 ماه قبل

فرق لیپوماتیک و لیپولیزر چیه ؟

میثم زرافشان
میثم زرافشان
2 ماه قبل

تا چند وقت بعد از لیپوماتیک باید گن بپوشیم؟

نجمه جوادیان
نجمه جوادیان
2 ماه قبل

برای لاغر کردن بازو، جراحی بهتره یا لیپوماتیک؟

کاملیا رودنشین
کاملیا رودنشین
2 ماه قبل

ایا بعد از لیپوماتیک نیازبه رژیم خاصی هست؟

سحر چراغی
سحر چراغی
2 ماه قبل

مقاله تون عالی و کاربردی بود ممنونم

سروه سهیلی
سروه سهیلی
2 ماه قبل

سن جراحی لیپوماتیک رو میشه لطف کنید بگید؟از ۱۸ سالگی میشه انجام داد؟

فرناز نجفی
فرناز نجفی
1 ماه قبل

رژیم خاصی لازم داره بعد لیپوماتیک؟

کیمیا محبی
کیمیا محبی
1 ماه قبل

مقاله عالی بود ممنون

فاطمه بابایی
فاطمه بابایی
1 ماه قبل

آیا لیپوماتیک بازگشت داره؟

ساناز فرخی
ساناز فرخی
1 ماه قبل

چه کسانی نمیتونن انجام بدن؟

سوسن طاهری
سوسن طاهری
24 روز قبل

هزینه لیپوماتیک کل بدن چقدره؟

مقالات مرتبط

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یکی از رایج ترین روندهای زیبایی جراحی می باشد که به دست جراحان پلاستیک، قابل اجرا می باشد. لیپوساکشن یک روش استاندارد طلایی برای خلق کاهش دائمی چربی و بهبود کانتور و زاویه سازی در نواحی می باشد که به دلیل وجود رسوبات چربی اضافی، دچار بدشکلی شده اند. سلول...

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن ، روشی ایده آل برای شکل دهی و ایجاد تناسب در باسن و فاکتوری مهم در خلق بدنی جذاب و زیبا می باشد . تزریق چربی ، روندی است که تنها یک جراح زیبایی ماهر می تواند با استفاده از تکنیک های انتقال چربی برای دستیابی به یک کانتور باسن پر تر و گرد تر ، آن را...

جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه پروسه ای است که طی آن پستان های زنان و حتی مردان اصلاح شده و شکل آن ها تغییر پیدا می کند. علل متعددی سبب می شوند تا فرد جهت عمل سینه اقدام نماید. برخی از عمل های سینه با اهداف زیبایی صورت می پذیرند تا پستان ها به ظاهری جوان تر و جذاب تر دست یابند. بعضی دیگر...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که زنان با هدف بازیابی حجم از دست رفته سینه های خود در اثر بارداری، کاهش وزن و بالا رفتن سن و با هدف افزایش سایز فعلی این اندام و بهبود شکل و تقارن آنها با قرار دادن ایمپلنت در...

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم چاره درد افرادی است که با وجود دراز و نشست کردن زیاد، هنوز می بینند که شکمی که به دنبال داشتن آن هستند به دست نیاورده اند. اگر پوست و چربی زیادی در ناحیه شکم شما انباشته شده که به رژیم غذایی یا ورزش، هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهد، راه حل مشکل...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم به انجام پروتز...

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز یک پروسه لاغری است، که با استفاده از لیزر، سلول های چربی آب شده و از بدن خارج می شوند. داشتن اندامی لاغر و متناسب خواسته تمام افراد است و بسیاری از زنان و مردان برای رسیدن به این خواسته راه های مختلفی را امتحان می کنند. لیزر لیپولیز روشی است که می تواند...

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک روند جراحی برای صاف کردن شکم از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه در دیواره شکم می باشد. این روند، بر حسب مقدار پوست و چربی مورد نیاز برای برداشته شدن، با استفاده از تکنیک های مختلف اجرا می شود. آشنایی کامل با این...

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی ، متورم شدن سینه ها در مردان می باشد که معمولاً علت آن به بهم خوردگی تعادل بین مقدار استروژن و تستسترون تولید شده توسط بدن، نسبت داده می شود. ژنیکوماستی می تواند یک سینه یا هر دو سینه را مورد حمله قرار داده و باعث ایجاد نسبت توزیع غیر یکنواخت بافت چربی در...