| خانه 4 بلاگ 4 هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

آذر ۶, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

هزینه ایمپلنت دندان یا کاشت دندان ، موضوعی است که شاید بعنوان اولین گزینه ها به ذهن خطور می کند. ایمپلنت دندان فرایندی است که جای دندان از دست رفته شما را پر می کند. با توجه به اینکه در خصوص تعداد دندان های قابل درمان با فرایند کاشت دندان ، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، طبیعتاً هر قدر تعداد دندان های از دست رفته و نیازمند به جایگزینی ، بیشتر باشد، هزینه درمان نیز تحت تاثیر این موضوع ، افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه ایمپلنت دندان - راز جراحی

به طور کلی ، ایمپلنت با توجه به متریال مورد نیاز در اجرای آن ، بعنوان یک پروسیجر گران قیمت شناخته می شود.

در طول فرایند کاشت ، متریالی برای خلق اصطلاحاً ریشه دندان ، مورد استفاده قرار می گیرد. پس از پایه گذاری ریشه ، تاج بر روی آن قرار داده می شود. در برخی موارد نیز ، استخوان فک از استحکام کافی برخوردار نبوده و لازم است متراکم سازی و پیوند استخوان انجام شود. به این ترتیب ، هزینه نهایی کاشت دندان ، متناسب با نیازهای هر بیمار ، متغیر خواهد بود.

هزینه ایمپلنت دندان در تهران

هزینه ایمپلنت دندان صرفنظر از شهری که کاشت دندان خود را در آن انجام داده اید ، بیشتر تحت تاثیر جنس و برند محصولی است که برای اجرای فرایند درمان شما مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین ، هزینه ایمپلنت در تهران یا هزینه ایمپلنت در اصفهان ، شیراز ، مشهد ، تبریز ، شمال ، قم ، اهواز ، زاهدان و سایر شهرهای دیگر کشورمان ، نمی تواند بعنوان شاخص اولیه تعیین قیمت ایمپلنت ، در راس قرار گیرد. نوع برند انتخاب شده ایمپلنت ، کشور تولید کننده آن ، مرغوبیت محصول ، درمان های قبل از کاشت ، عوامل تعیین کننده تری محسوب می شوند. خوشبختانه ، با پیشرفت های رخ داده در این صنعت در کشورمان ایران ، اکنون توانسته ایم تولید داخلی این محصول را به جریان در بیاوریم. ایمپلنت های تولید شده در ایران ، دارای کیفیت مشابه با نمونه های خارجی می باشد و مزیت آنها این است که به دلیل تولید داخل بودن ، هزینه آنها در مقایسه با نمونه های خارجی کمتر است.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

هزینه کاشت دندان تنها شامل هزینه ایمپلنت نمی شود. عوامل جانبی دیگری نیز وجود دارند که بر روی هزینه نهایی تاثیر می گذارند و آن را به یک نمودار نوسانی تبدیل می کنند.

در این بخش از مقاله به بررسی هر یک از این عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه ایمپلنت دندان می پردازیم.

  • معاینه و بررسی شرایط فیزیکی دهان و دندان

قبل از اقدام به اجرای فرایند ایمپلنت ، دندانپزشک شما ، شرایط فیزیکی دهان و دندان های شما مورد ارزیابی قرار می دهد تا ببیند که آیا دندان ها نیاز به ترمیم یا کشیده شدن دارند یا خیر. آیا لثه ها از سلامت لازم برخوردارند یا خیر. آیا استخوان های فک از تراکم لازم برخوردارند یا خیر. در طول این جلسه، پزشک سوابق پزشکی شما را نیز بررسی می کند تا ابتلا به یک بیماری ، اختلالی را در فرایند درمان ایجاد نکند.

  • عکسبرداری از دهان و دندان با اشعه ایکس

برای اینکه پزشک به این اطمینان خاطر برسد که ارزیابی ناحیه دهان و دندان به شکل صحیح انجام شده و تمام مشکلات پایه شناسایی شده اند تا قبل از ورود به فاز کاشت ، مورد درمان واقع شوند ، عکسبرداری از ناحیه فک و دندان ها الزامی می باشد. این عکسبرداری ، ویژگی های بافت نرم ، رگ ها ، اعصاب و غیره را به خوبی نشان می دهد.

  • پیوند استخوان

برای اجرای یک کاشت موفقیت آمیز ، لازم است استخوان فک بعنوان بافت پشتیبان ایمپلنت ، از استحکام لازم برخوردار باشد. گاهی استخوان فاقد این استحکام بوده و در نتیجه نمی توان فرایند ایمپلنت را بر روی آن اجرا کرد. قبل از آن پزشک باید برای متراکم سازی بافت استخوان اقدام کند. متراکم سازی بافت استخوان با فرایند پیوند استخوان انجام می شود.

  • کشیدن دندان

برخی از دندان ها به علت پوسیدگی شدید ، عملاً راه چاره ای جز کشیده شدن و خارج شدن از دهان را برای جراح باقی نمی گذارد. برخی دندان ها برای کشیده شدن به جراحی نیاز دارند. با بررسی کلیه مواد فوق مشاهده می کنید که نهایتاً هزینه ایمپلنت دندان محدود نمی شود و موارد دیگری نیز در این فاکتور تاثیر گذار هستند. آگاهی از این موضوعات ، ارزش نعمت های طبیعی و خدادادی را بیشتر برایمان نمایان می سازد.

قیمت ایمپلنت دندان جلو

کاشت دندان جلو در مقایسه با کاشت یا ایمپلنت دندان های عقب، اندکی گران تر است. علت این تفاوت در قیمت ایمپلنت دندان های جلو و گران تر بودن آن در مقایسه با کاشت دندان های عقب، به راحتی قابل حدس زدن است. دندان های جلو تاثیر مستقیمی بر روی زیبایی چهره دارند ودر نتیجه در زمان ایمپلنت دندان جلو باید از متریالی استفاده شود که از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و درخشندگی بیشتری داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه نمی توان جای دندان های ایمپلنتی جلو را در طول دوره بهبود خالی نگه داشته و لازم است ایمپلنت فوری برای پر کردن جای خالی آنها به طور موقتی مورد استفاده قرار گیرد، به این ترتیب، هزینه ایمپلنت دندان های جلو در مقایسه با دندان های عقب افزایش می یابد.

ایمپلنت دندان ارزان

متاسفانه ، امروزه بسیاری از سودجویان از بازار پر رونق ایمپلنت سوء استفاده کرده و تنها با در نظر گرفتن منافع خود و بدون اهمیت دادن به سلامت و منافع دیگران ، افرادی بسیاری را در دام تبلیغات دروغین خود گرفتار کرده و بار مشکلات زیادی را بر گردن آنها می گذارند. متاسفانه بسیاری از افراد نیز نا آگاهانه پا در دام این قبیل افراد سود جو می گذارند. همیشه این مثال قدیمی در فرهنگ ما ایرانیان و سایر فرهنگ ها وجود داشته است که کیفیت ، ارزان نیست. زمانی که محصولی با کیفیت ناموغوب برای ایمپلنت شما استفاده می شود ، مشکلاتی از قبیل شکستن ایمپلنت یا مشکلات مرتبط با سلامت ، دور از انتظار نخواهد بود.

خطرات ایمپلنت دندان ارزان

وسوسه شدن برای استفاده از ایمپلنت ، گاهی عوارضی را به همراه می آورد که جبران آن عوارض ، هزینه ای فراتر از ایمپلنت دندان با کیفیت خوب را به دوش بیمار می گذارد. مشکلاتی از قبیل عفونت بافت های لثه در اطراف ایمپلنت ، بافت ملتهب شده لثه ، لق شدن پایه یا پست ایمپلنت ، تحلیل رفتن و اصطلاحاً خورده شدن استخوان فک و بسیاری موارد دیگر ، از جمله مشکلاتی است که می تواند در پی ترغیب به استفاده از ایمپلنت ارزان ، اتفاق بیافتد.

قیمت ایمپلنت آمریکایی

همانطور که می دانیم امروزه برند ها و کشورهای سازنده بسیاری در حال تولید و ساخت ایمپلنت می باشند عمده رقابت آنان بر اساس کیفیت و مواد اولیه و به خصوص هزینه ایمپلنت دندان می باشد. طبق تجربه و آمار به دست آمده با کیفیت ترین نوع آن به کاشت دندان آمریکایی اختصاص دارد. این گونه از لحاظ مواد سازنده و نحوه ساخت از بهترین تکنولوژی های روز دنیا بهره می برند و در نتیجه می توانند محصول عرضه شده را به عنوان مرغوب ترین نوع آن ارائه دهند.

ایمپلنت دندان اقساطی - راز جراحی

ایمپلنت اقساطی

در مورد هزینه ایمپلنت دندان می دانید که به فاکتور های موثر بسیاری مرتبط می باشد. برای داشتن یک دندان کاشته شده با کیفیت بالا بایستی هزینه ای مطابق خواسته های خود پرداخت کنید. به طبع اگر به دنبال مرغوبیت نباشید به راحتی می توانید ارزان ترین پروسه را تجربه کنید. اما به یاد داشته باشید که رعایت بهداشت دهان و دندان زمینه سلامت دیگر اندام های بدن را فراهم می آورد. به عنوان مثال اگر شما در زمان جویدن غذا قادر به خورد کردن درست و به اندازه مواد غذایی نباشید ، هضم سختی را برای شما به همراه خواهد داشت و همچنین دیگر مشکلات معده را در پی خواهد داشت. بنابراین هرگز سلامتی خود را به خاطر ارزانی های پر ریسک به خطر نیاندازید. بسیاری از مراکز وجود دارند که شرایط پرداخت قسطی هزینه ایمپلنت دندان را برای مراجعین خود فراهم کرده اند که هر کدام از مراکز بسته به شرایط خاص ، قیمت نهایی را بودجه بندی می کنند. بسیاری نیز این شرایط ویژه را فراهم کرده اند برای بسیاری از عزیزان که قیمت ایمپلنت دندان را به طور کامل و نقد پرداخت می کنند می توانند از تخفیف موجود استفاده کنند. دقت داشته باشید که شرایط گفته شده بسته به مراکزی دارد که شما برای انجام کاشت دندان انتخاب می کنید.

هزینه دندان های مصنوعی با ایمپلنت

بعضی از اشخاص ممکن است به دلایل مختلفی دچار بی دندانی وسیع باشند ؛ به عبارت ساده تر یعنی تعداد بالایی از دندان های خود را از دست داده باشند. در نتیجه بهترین راهکار درمانی و زیبایی را می توان به این اشخاص معرفی کرد که متدی بجز ایمپلنت دندان نمی باشد. چرا این پروسه برای این افراد بهترین روند به شمار می آید؟ به این دلیل که دندان های مصنوعی قدیمی یکسری ایرادات را در پی داشت مانند ، اختلال در جویدن غذا و حتی موجب سختی در حرف زدن این اشخاص می شد. تمامی این موارد گفته شده موجب می شود که کاشت دندان بهترین روند درمانی برای این دسته از مردم می باشد. ایمپلنت های کامل از مرغوبیت و استحکام بالایی در مقایسه با دندان های مصنوعی می باشد. در این مقایسه خوب است قید شود که استفاده از دندان های مصنوعی با پایه ایمپلنت می تواند روندی مقرون به صرفه تر از دیگر روش ها باشد. قیمت بهتری می تواند به نسبت هزینه ایمپلنت دندان به صورت کامل داشته باشد.

فاکتور های موثر در انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان کدام اند ؟

  1. کشور سازنده محصول
  2. استفاده از کادر مجرب در تیم ساخت
  3. بهره مند شدن از تایید یک متخصص
  4. مشاهده و ارزیابی تاریخچه
  5. استفاده از تجربیات افراد

چگونه می توان هزینه ایمپلنت دندان را کاهش داد؟

انتخاب متریال ارزان قیمت یا کلینیکی که خدمات ارزان قیمت را اراده می دهد ، در واقع ، راهکار کاهش هزینه ایمپلنت دندان محسوب نمی شود. انتخاب متریال ارزان قطعاً کیفیت را تحت تاثیر قرار می دهد و انتخاب کلینیک ارزان قیمت می تواند خطراتی را برای سلامت به همراه داشته باشد. کاهش هزینه کاشت دندان موضوعی است که به خود شما مربوط می شود و جواب این سوال که چگونه می توان هزینه ایمپلنت دندان را کاهش داد را باید در خودتان جستجو کنید. تعجب نکنید. زمانی که دندان را می کشید ، اگر زمان زیادی بین کاشت و کشیده شدن دندان فاصله بیافتد ، استخوان به طور طبیعی تحلیل می رود. به این ترتیب ، باید شما هزینه مضاعفی را برای متراکم کردن استخوان برای موفقیت آمیز شدن درمان ، متحمل شوید.

هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

بسیاری از افراد متقاضی جهت انجام ایمپلنت این سوال در ذهن شان است که هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ چه تفاوتی با سال ۱۴۰۱ یا سال های قبل تر مانند سال ۱۳۹۹ و سال ۱۳۹۸ دارد. در پاسخ باید بگوییم برخی از تجهیزات استفاده شده در این تکنیک ببا دلار است و هرچه قیمت دلار بالاتر برود بر روی هزینه های ایمپلنت نیز تاثیر مستقیم دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک چشم صفر تا ۱۰۰ + راز جراحی

لیزیک چشم صفر تا ۱۰۰ + راز جراحی

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

لیزیک چشم صفر تا ۱۰۰ + راز جراحی

لیزیک چشم صفر تا ۱۰۰ + راز جراحی

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

هزینه بای پس معده

هزینه بای پس معده

بای پس معده یکی از روش های جراحی چاقی پرطرفدار است که طی آن حجم زیادی از معده کم می شود و بعد از مدتی لاغری پدید می آید. افرادی که متقاضی این پروسه زیبایی هستند ، سوالاتی درباره هزینه بای پس معده دارند. برای جواب به این سوال باید گفت ، فاکتورهای زیادی در قیمت نهایی...

آبسه مقعدی

آبسه مقعدی

آبسه مقعدی عارضه ای است که در اثر جمع شدن مقادیری چرک و چربی در ناحیه مقعد به وجود می آید. اصطلاحا با نام آبسه آنورکتال نیز شناخته می شود. بیشتر این آبسه ها به دلیل عفونت در غدد مقعد به وجود می آید. در این مقاله از راز جراحی می خواهیم به بیماری آبسه مقعدی بپردازیم پس...