| خانه 4 بلاگ 4 هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس

آبان 27, 1400 | بلاگ | ۰ دیدگاه

تزریق بوتاکس یکی از روندهای جوانسازی پوست می باشد که به دلایل مزایای زیادی که دارد مورد توجه زنان و مردان در سنین مختلف قرار گرفته است. به دلیل تعدد روندهای جراحی و غیر جراحی جوانسازی و کاهش چین و چروک های پوستی ، تقریباً تمامی افراد پیش از اقدام جهت قرار گرفتن تحت یکی از پروسه ها ، قیمت و مبالغ پرداختی آن ها را با یکدیگر مقایسه می کنند و در نهایت با توجه به شرایط مالی خود روندی را که برایشان مناسب است ، انتخاب می نمایند. بوتاکس جهت درمان برخی عارضه ها نیز کاربرد پذیر می باشد. برای آن که بدانید در تعیین هزینه تزریق بوتاکس چه عواملی دخالت دارند ، این مقاله راز جراحی را تا پایان بخوانید.

هزینه تزریق بوتاکس

پیش از پرداختن به موضوع اصلی ، لازم است برای جلوگیری از سردرگمی نکته ای را به عرضتان برسانیم. بوتاکس در حقیقت نام تجاری سم بوتولینوم می باشد اما به دلیل آن که اولین برند از این نوع سم بوده از همان ابتدا پروسه تزریق توکسین باکتریایی بوتولینوم نوع A با همان نام بوتاکس در میان افراد شناخته شده است. دیسپورت و مسپورت ، همچون بوتاکس ، از دیگر برندهای تجاری سم بوتولینوم می باشند.

عوامل تأثیر گذار در قیمت بوتاکس

جدا از روند طبیعی افزایش قیمت که سالانه بر روی تمام جوانب مختلف همچون پروسه های زیبایی تاثیر می گذارد ، در تعیین هزینه تزریق بوتاکس چندین فاکتور دیگر نیز دخیل هستند از جمله :

نواحی مورد نظر برای تزریق و تعداد واحدهای تزریقی

برند مورد استفاده

حق الزحمه متخصص و موقعیت جغرافیایی مطب او

این موارد همگی در قیمت آخری که به شما اعلام می شود ، اثر گذار هستند. از این رو  ممکن است برای افراد مختلف هزینه پرداختی یکسان نباشد ؛ زیرا افراد با توجه به سن ، میزان نشانه های پیری که بر روی پوست آن ها نمایان شده و به طور کلی تغییراتی را که نیاز دارند ، میزان متفاوتی از ماده بوتاکس را دریافت خواهند کرد. در ادامه هر یک از موارد را به طور کامل تری توضیح می دهیم.

هزینه تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت

همان طور که می دانید برای رفع چین و چروک های ایجاد شده در نقاط مختلف پوست صورت ، تزریق بوتاکس انجام می پذیرد. برخی نواحی با توجه به وسعت آن ، به تزریق واحدهای بیشتری نیازمند هستند. علاوه بر آن ، هر چه چروک ها عمیق تر باشند ، در نتیجه برای تاثیر گذاری بهتر به واحدهای تزریقی بیشتری نیاز پیدا می کنند .

مورد دیگر این است که تعدادی از افراد ، تنها به تزریق در یک ناحیه نیازمند بوده و شماری دیگر برای رسیدن به جوانی مد نظر خود باید قسمت های مختلف صورت شان را تحت پروسه تزریق قرار دهند.

برای آن که بهتر متوجه شوید قیمت بوتاکس برای کدام نواحی از صورت ممکن است بیشتر باشد ، در ادامه میانگین واحدهای مورد نیاز برای هر نقطه را ذکر کرده ایم:

واحدهای تزریق در پیشانی و ابرو

متخصصان جهت رفع چین خوردگی های افقی پیشانی ، ۱۵ تا ۳۰ واحد تزریق را توصیه می کنند.

به خطوط اخم که در فاصله موجود میان دو ابرو پدیدار می شوند تا ۴۰ واحد بوتاکس تزریق می شود. البته دوز آن برای آقایان کمی بیشتر در نظر گرفته شده است.

همچنین به جهت لیفت ابرو ، ۲ الی ۵ واحد بوتاکس تزریق می گردد.

واحدهای تزریق برای خطوط پنجه کلاغی

اخیراً وزارت غذا و دارو ایالات متحده آمریکا ، تزریق این ماده برای چین و چروک های عمیق اطراف چشم را نیز مورد تایید قرار داده است. بدین نحو دوز در نظر گرفته شده جهت رفع خطوط پنجه کلاغی ، حدود ۶ تا ۱۰ واحد برای هر طرف می باشد.

واحدهای بوتاکس برای تزریق در خطوط خنده و چروک روی چانه

خط خنده هنگام لبخند زدن به صورت پرانتزی در کنار لب ها پدید می آید. جهت کاهش خطوط خنده نیز می توان به تزریق این ماده روی آورد. تزریق ۳ الی ۶ واحدی ماده بوتاکس برای بهسازی چروک های چانه و خطوط خنده از سوی متخصصان انجام می پذیرد. خطوط روی بینی نیز با تزریق ۵ تا ۱۰ واحد بوتاکس بهبود می یابند.

میزان واحدهای مورد نیاز در جلسه مشاوره توسط پزشک مشخص شده و هزینه تزریق بوتاکس متقابلاً اعلام می شود. طبق موارد گفته شده قیمت بوتاکس برای تزریق در پیشانی و خطوط اخم ، از نواحی دیگر بالاتر می باشد.

برند مورد استفاده

علاوه بر بوتاکس که شناخته شده ترین برند است، دو نام تجاری دیسپورت و مصپورت (مسپورت) نیز در کشور ما برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. به لحاظ قیمت می توان گفت که بوتاکس در قیاس با دو برند دیگر ، هزینه بالاتری دارد. دیسپورت که دیگر برند خارجی می باشد و کارکرد و نتایج بسیار مشابهی با بوتاکس دارد ، هزینه کمی پایین تری را شامل می شود.

مصپورت یا مسپورت برند ایرانی سم بوتولینوم می باشد که برای تزریق مورد تایید قرار گرفته است. مسپورت در مقایسه به هم نوعان خارجی خود قیمت بسیار کمتری را به خود اختصاص داده است.

حق الزحمه پزشک و موقعیت جغرافیایی مطب او

افراد مورد تایید برای تزریق، درماتولوژیست ها و جراحان پلاستیک در نظر گرفته شده اند. زیرا روند مذکور یک رویه پزشکی محسوب شده و نیاز به دقت و احتیاط بسیاری دارد. گاهاً دیده شده که در سالن های زیبایی یا کلینیک هایی که در حوزه پزشکی فعالیتی ندارند ، اقدام به تزریق این ماده با قیمت ارزان می کنند. توصیه می شود به هیچ عنوان تحت تاثیر آن ها قرار نگیرید. اگر چه هزینه ای که به عنوان حق الزحمه متخصصان می دهید کمی بیشتر می باشد اما نتیجه ای که حاصل می شود تضمین شده خواهد بود.

محل زندگی شما و منطقه ای که مطب یا کلینیک پزشک در آنجا مستقر است ، بدون شک در کم و زیاد بودن هزینه تزریق بوتاکس اثر گذار است. قیمت بوتاکس در شهرهای مختلف با توجه به وسعت و سطح رفاه افرادی که ساکن آن جا هستند ، تعیین می گردد. قاعدتاً هزینه تزریق بوتاکس در تهران ، کرج ، اصفهان ، مشهد و اهواز در قیاس با شهرهای کوچک تر بیشتر می باشد. این پروسه تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و از این نظر برای تمامی افراد در مناطق مختلف یکسان است.

هزینه تزریق بوتاکس در سال ۱۴۰۰

بر حسب روند صعودی قیمت ها طی چند سال اخیر و تاثیر گذاری آن بر ابعاد مختلف زندگی ، می توان گفت که پروسه های زیبایی نیز تحت تاثیر این مسیر اقتصادی قرار گرفته اند. به خودی خود افزایش حدودی هزینه ها به طور سالانه امر غیر طبیعی نیست اما این شرایط در کشور ما کمی از حالت طبیعی خارج شده است.

از این رو با توجه به بالا رفتن هزینه های مربوط به تجهیزات پزشکی و محدودیت های ایجاد شده در خرید و دسترسی به لوازم مورد نیاز اکنون قیمت تزریق بوتاکس از سال ۱۳۹۹ بیشتر شده و این روند برای سال های بعدی هم ادامه خواهد داشت. به همین منظور نمی توان به مبلغ دقیقی بابت هزینه تزریق بوتاکس در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد. بهترین کار این است که به مطب پزشک مراجعه نموده و قیمت را از او جویا شوید.

بوتاکس ارزان قیمت

گاهی اوقات ممکن است با مواردی مواجه شوید یا مراکزی به شما معرفی شوند تحت این عنوان که هزینه پرداختی بابت تزریق در آن جا بسیار ارزان است. ارزان بودن همیشه آیتم خوبی برای تصمیم گیری نیست. همانطور که در طول مقاله اشاره شد ، تفاوت قیمت میان پزشکان مختلفی که در نقاط متفاوتی از کشور فعالیت دارند ، کاملا طبیعی است. اما این اختلاف قیمت چندان زیاد نخواهد بود. چنانچه هزینه اعلام شده از سوی متخصص به طرز نامعقولی ارزان به نظر رسید ، بهتر است بیشتر در انتخاب جراح یا کلینیک خود دقت فرمایید.

ممکن است این ارزانی بسیار به سبب پایین بودن کیفیت ماده مصرفی باشد. از این رو مجبور می شوید هزینه بیشتری برای درمان عارضه های پس از آن پرداخت کنید.

چرا هزینه تزریق بوتاکس به نظر بالا می آید؟

ماندگاری اثر ماده بوتاکس دائم العمر نبوده و حدود ۶ ماه تا نهایتاً یک سال در نظر گرفته می شود. بدین جهت برای حفظ نتیجه ، لازم است که فرد مجدداً به پزشک مراجعه نموده و تحت پروسه تزریق قرار گیرد. از این رو می بایست دوباره پس از مدت نه چندان طولانی ، مبلغی را بابت آن پرداخت نماید. به دلیل تکرر دفعات تزریق در فواصل زمانی حدوداً ۶ ماهه این گونه به نظر می رسد که فرد هزینه بسیار زیادی را برای انجام این پروسه متحمل شده است. اما می توان گفت در قیاس با روندهای جراحی ، مبلغ پرداختی آن چنان زیاد نمی باشد؛ با توجه به این که تزریقاتی که پس از نوبت اول انجام می پذیرند ممکن است تعداد واحد کمتری را شامل شوند. زیرا چین و چروک ها به شدت دوره قبل از بوتاکس نمایان نمی گردند.

با تمام این تفاصیل پروسه تزریق همچنان یکی از محبوب ترین روندهای جوانسازی است و شمار زیادی از افراد با تقبل هزینه های آن ، تحت روند تزریق قرار می گیرند. قیمت دقیق تنها پس از ملاقات با جراح و تشخیص ایشان در باب تعداد واحدهای تزریقی مورد نیاز  به فرد اعلام می گردد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر

ترکیدن بواسیر یا پارگی آن ، یک عارضه بسیار دردناک می باشد. امروزه رژیم های غذایی نامناسب و کم تحرکی ، سبب شده که افراد بسیاری به عارضه بواسیر مبتلا شوند. نمی توانید فردی را بیابید ، که حتی یک بار هم در زندگی خود به عارضه یبوست دچار نشده باشد. یبوست در صورت تداوم و عدم...

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

افراد بسیاری وجود دارند که با چربی های اضافه و سرسخت در بدن خود، دائم در حال کشمکش هستند. ورزش و رژیم غذایی نیز نتوانسته است مشکل آن ها را حل کند. خوشبختانه، عمل لیپوساکشن به عنوان یک درمان موثر، قادر است این چربی های سرسخت را از بین ببرد. بیشتر بیماران بعد از قرار...

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا اولین بار است که تصمیم به لیزر موهای زائد خود کرده اید؟ بسیار خب. بهتر از قبل از هر اقدامی، مقاله راز جراحی را بخوانید تا با اولین قدم یعنی اقدامات قبل از لیزر موهای زائد ، آشنا شوید. اصلاح کردن، وکس کردن یا اپیلاسیون، کارهایی وقت گیر و خسته کننده هستند. از طرفی...

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت...

اقدامات قبل از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

برای بسیاری افراد، مو مهمترین جنبه شخصیتی شان محسوب می شود. سبک زندگی مدرن و برنامه های کاری پر استرس، بسیاری را بر سر دو راهی انتخاب سلامت یا رفاه قرار داده است. افرادی که اهمیت دادن به ظاهر یکی از دغدغه های اصلی زندگی شان است، در صورت تجربه کردن ریزش مو و رنج بردن...

انواع سرطان سینه

انواع سرطان سینه

نوع سرطان سینه ، بر اساس ویژگی های نمونه گرفته شده از تومور، در طول بیوپسی سینه یا در فرد مبتلا به سرطان ، و بررسی آن در زیر میکروسکوپ، تعیین می شود. انواع سرطان سینه همچنین، بر اساس میزان حساسیت به هورمون های استروژن و پروژسترون و سطح ویژه پروتئین های آنها و نقش شان...

تشخیص سرطان سینه

تشخیص سرطان سینه

متاسفانه امروزه آمار بسیار بالایی در راستای بیماری سرطان سینه به دست آمده است. زنان زیادی در کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. گاه تشخیص سرطان سینه در مراحل آغازین بیماری انجام می پذیرد و پس از آن فرد با مراجعه به پزشک و اتخاذ روند درمانی مناسب ،...

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت های بعد از پروتز باسن

پیشرفت ها در علوم پزشکی، درب های زیادی را به روی حوزه جراحی های زیبایی، گشوده است. امروزه با استفاده از تکنیک های پیشرفته، آنچه زمانی برایمان رویا بوده است، به واقعیت تبدیل می شود. یکی از این رویاها، داشتن باسنی برجسته و حجیم می باشد که از طریق پروتز باسن بعنوان گزینه...

لیفت بینی

لیفت بینی

یکی از ایرادات ظاهری بینی که در بسیاری از افراد دیده می شود ، حالت افتاده آن است که به دلایل مختلفی نمود پیدا کرده است. اصولاً همه دوست دارند فرم دماغ شان با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد ؛ چرا که می دانند این فاکتور در جذابیت چهره تاثیر بسیاری دارد. مطمئن ترین راه برای...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...