| خانه 4 بلاگ 4 هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس

خرداد ۲۴, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۳ دیدگاه ها

تزریق بوتاکس یکی از روندهای جوانسازی پوست می باشد که به دلایل مزایای زیادی که دارد مورد توجه زنان و مردان در سنین مختلف قرار گرفته است. به دلیل تعدد روندهای جراحی و غیر جراحی جوانسازی و کاهش چین و چروک های پوستی ، تقریباً تمامی افراد پیش از اقدام جهت قرار گرفتن تحت یکی از پروسه ها ، قیمت و مبالغ پرداختی آن ها را با یکدیگر مقایسه می کنند و در نهایت با توجه به شرایط مالی خود روندی را که برایشان مناسب است ، انتخاب می نمایند. بوتاکس جهت درمان برخی عارضه ها نیز کاربرد پذیر می باشد. برای آن که بدانید در تعیین هزینه تزریق بوتاکس چه عواملی دخالت دارند ، این مقاله راز جراحی را تا پایان بخوانید.

هزینه تزریق بوتاکس

پیش از پرداختن به موضوع اصلی ، لازم است برای جلوگیری از سردرگمی نکته ای را به عرضتان برسانیم. بوتاکس در حقیقت نام تجاری سم بوتولینوم می باشد اما به دلیل آن که اولین برند از این نوع سم بوده از همان ابتدا پروسه تزریق توکسین باکتریایی بوتولینوم نوع A با همان نام بوتاکس در میان افراد شناخته شده است. دیسپورت و مسپورت ، همچون بوتاکس ، از دیگر برندهای تجاری سم بوتولینوم می باشند.

عوامل تأثیر گذار در قیمت بوتاکس

جدا از روند طبیعی افزایش قیمت که سالانه بر روی تمام جوانب مختلف همچون پروسه های زیبایی تاثیر می گذارد ، در تعیین هزینه تزریق بوتاکس چندین فاکتور دیگر نیز دخیل هستند از جمله :

نواحی مورد نظر برای تزریق و تعداد واحدهای تزریقی

برند مورد استفاده

حق الزحمه متخصص و موقعیت جغرافیایی مطب او

این موارد همگی در قیمت آخری که به شما اعلام می شود ، اثر گذار هستند. از این رو  ممکن است برای افراد مختلف هزینه پرداختی یکسان نباشد ؛ زیرا افراد با توجه به سن ، میزان نشانه های پیری که بر روی پوست آن ها نمایان شده و به طور کلی تغییراتی را که نیاز دارند ، میزان متفاوتی از ماده بوتاکس را دریافت خواهند کرد. در ادامه هر یک از موارد را به طور کامل تری توضیح می دهیم.

هزینه تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت

همان طور که می دانید برای رفع چین و چروک های ایجاد شده در نقاط مختلف پوست صورت ، تزریق بوتاکس انجام می پذیرد. برخی نواحی با توجه به وسعت آن ، به تزریق واحدهای بیشتری نیازمند هستند. علاوه بر آن ، هر چه چروک ها عمیق تر باشند ، در نتیجه برای تاثیر گذاری بهتر به واحدهای تزریقی بیشتری نیاز پیدا می کنند .

مورد دیگر این است که تعدادی از افراد ، تنها به تزریق در یک ناحیه نیازمند بوده و شماری دیگر برای رسیدن به جوانی مد نظر خود باید قسمت های مختلف صورت شان را تحت پروسه تزریق قرار دهند.

برای آن که بهتر متوجه شوید قیمت بوتاکس برای کدام نواحی از صورت ممکن است بیشتر باشد ، در ادامه میانگین واحدهای مورد نیاز برای هر نقطه را ذکر کرده ایم:

واحدهای تزریق در پیشانی و ابرو

متخصصان جهت رفع چین خوردگی های افقی پیشانی ، ۱۵ تا ۳۰ واحد تزریق را توصیه می کنند.

به خطوط اخم که در فاصله موجود میان دو ابرو پدیدار می شوند تا ۴۰ واحد بوتاکس تزریق می شود. البته دوز آن برای آقایان کمی بیشتر در نظر گرفته شده است.

همچنین به جهت لیفت ابرو ، ۲ الی ۵ واحد بوتاکس تزریق می گردد.

واحدهای تزریق برای خطوط پنجه کلاغی

اخیراً وزارت غذا و دارو ایالات متحده آمریکا ، تزریق این ماده برای چین و چروک های عمیق اطراف چشم را نیز مورد تایید قرار داده است. بدین نحو دوز در نظر گرفته شده جهت رفع خطوط پنجه کلاغی ، حدود ۶ تا ۱۰ واحد برای هر طرف می باشد.

واحدهای بوتاکس برای تزریق در خطوط خنده و چروک روی چانه

خط خنده هنگام لبخند زدن به صورت پرانتزی در کنار لب ها پدید می آید. جهت کاهش خطوط خنده نیز می توان به تزریق این ماده روی آورد. تزریق ۳ الی ۶ واحدی ماده بوتاکس برای بهسازی چروک های چانه و خطوط خنده از سوی متخصصان انجام می پذیرد. خطوط روی بینی نیز با تزریق ۵ تا ۱۰ واحد بوتاکس بهبود می یابند.

میزان واحدهای مورد نیاز در جلسه مشاوره توسط پزشک مشخص شده و هزینه تزریق بوتاکس متقابلاً اعلام می شود. طبق موارد گفته شده قیمت بوتاکس برای تزریق در پیشانی و خطوط اخم ، از نواحی دیگر بالاتر می باشد.

برند مورد استفاده

علاوه بر بوتاکس که شناخته شده ترین برند است، دو نام تجاری دیسپورت و مصپورت (مسپورت) نیز در کشور ما برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند. به لحاظ قیمت می توان گفت که بوتاکس در قیاس با دو برند دیگر ، هزینه بالاتری دارد. دیسپورت که دیگر برند خارجی می باشد و کارکرد و نتایج بسیار مشابهی با بوتاکس دارد ، هزینه کمی پایین تری را شامل می شود.

مصپورت یا مسپورت برند ایرانی سم بوتولینوم می باشد که برای تزریق مورد تایید قرار گرفته است. مسپورت در مقایسه به هم نوعان خارجی خود قیمت بسیار کمتری را به خود اختصاص داده است.

حق الزحمه پزشک و موقعیت جغرافیایی مطب او

افراد مورد تایید برای تزریق، درماتولوژیست ها و جراحان پلاستیک در نظر گرفته شده اند. زیرا روند مذکور یک رویه پزشکی محسوب شده و نیاز به دقت و احتیاط بسیاری دارد. گاهاً دیده شده که در سالن های زیبایی یا کلینیک هایی که در حوزه پزشکی فعالیتی ندارند ، اقدام به تزریق این ماده با قیمت ارزان می کنند. توصیه می شود به هیچ عنوان تحت تاثیر آن ها قرار نگیرید. اگر چه هزینه ای که به عنوان حق الزحمه متخصصان می دهید کمی بیشتر می باشد اما نتیجه ای که حاصل می شود تضمین شده خواهد بود.

محل زندگی شما و منطقه ای که مطب یا کلینیک پزشک در آنجا مستقر است ، بدون شک در کم و زیاد بودن هزینه تزریق بوتاکس اثر گذار است. قیمت بوتاکس در شهرهای مختلف با توجه به وسعت و سطح رفاه افرادی که ساکن آن جا هستند ، تعیین می گردد. قاعدتاً هزینه تزریق بوتاکس در تهران ، کرج ، اصفهان ، مشهد و اهواز در قیاس با شهرهای کوچک تر بیشتر می باشد. این پروسه تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و از این نظر برای تمامی افراد در مناطق مختلف یکسان است.

هزینه تزریق بوتاکس در سال ۱۴۰۰

بر حسب روند صعودی قیمت ها طی چند سال اخیر و تاثیر گذاری آن بر ابعاد مختلف زندگی ، می توان گفت که پروسه های زیبایی نیز تحت تاثیر این مسیر اقتصادی قرار گرفته اند. به خودی خود افزایش حدودی هزینه ها به طور سالانه امر غیر طبیعی نیست اما این شرایط در کشور ما کمی از حالت طبیعی خارج شده است.

از این رو با توجه به بالا رفتن هزینه های مربوط به تجهیزات پزشکی و محدودیت های ایجاد شده در خرید و دسترسی به لوازم مورد نیاز اکنون قیمت تزریق بوتاکس از سال ۱۳۹۹ بیشتر شده و این روند برای سال های بعدی هم ادامه خواهد داشت. به همین منظور نمی توان به مبلغ دقیقی بابت هزینه تزریق بوتاکس در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد. بهترین کار این است که به مطب پزشک مراجعه نموده و قیمت را از او جویا شوید.

بوتاکس ارزان قیمت

گاهی اوقات ممکن است با مواردی مواجه شوید یا مراکزی به شما معرفی شوند تحت این عنوان که هزینه پرداختی بابت تزریق در آن جا بسیار ارزان است. ارزان بودن همیشه آیتم خوبی برای تصمیم گیری نیست. همانطور که در طول مقاله اشاره شد ، تفاوت قیمت میان پزشکان مختلفی که در نقاط متفاوتی از کشور فعالیت دارند ، کاملا طبیعی است. اما این اختلاف قیمت چندان زیاد نخواهد بود. چنانچه هزینه اعلام شده از سوی متخصص به طرز نامعقولی ارزان به نظر رسید ، بهتر است بیشتر در انتخاب جراح یا کلینیک خود دقت فرمایید.

ممکن است این ارزانی بسیار به سبب پایین بودن کیفیت ماده مصرفی باشد. از این رو مجبور می شوید هزینه بیشتری برای درمان عارضه های پس از آن پرداخت کنید.

چرا هزینه تزریق بوتاکس به نظر بالا می آید؟

ماندگاری اثر ماده بوتاکس دائم العمر نبوده و حدود ۶ ماه تا نهایتاً یک سال در نظر گرفته می شود. بدین جهت برای حفظ نتیجه ، لازم است که فرد مجدداً به پزشک مراجعه نموده و تحت پروسه تزریق قرار گیرد. از این رو می بایست دوباره پس از مدت نه چندان طولانی ، مبلغی را بابت آن پرداخت نماید. به دلیل تکرر دفعات تزریق در فواصل زمانی حدوداً ۶ ماهه این گونه به نظر می رسد که فرد هزینه بسیار زیادی را برای انجام این پروسه متحمل شده است. اما می توان گفت در قیاس با روندهای جراحی ، مبلغ پرداختی آن چنان زیاد نمی باشد؛ با توجه به این که تزریقاتی که پس از نوبت اول انجام می پذیرند ممکن است تعداد واحد کمتری را شامل شوند. زیرا چین و چروک ها به شدت دوره قبل از بوتاکس نمایان نمی گردند.

با تمام این تفاصیل پروسه تزریق همچنان یکی از محبوب ترین روندهای جوانسازی است و شمار زیادی از افراد با تقبل هزینه های آن ، تحت روند تزریق قرار می گیرند. قیمت دقیق تنها پس از ملاقات با جراح و تشخیص ایشان در باب تعداد واحدهای تزریقی مورد نیاز  به فرد اعلام می گردد.

هزینه بوتاکس دائمی

زمانی که اسم تزریق ژل و بوتاکس بر میان می آید ، اولین چیزی که به ذهن افراد خطور می کند ژل و بوتاکس دائمی است. همه ما دوست داریم با صرف هزینه کم برای همیشه زیبا و جذاب شویم. اما باید بگویم که تزریق ماده بوتاکس دائمی نبوده و به مرور زمان اثر جوان کنندگی خود را از دست می دهد و نیاز است تا شما مجدد بوتاکس را تزریق نمایید. اما متاسفانه در این میان افراد سودجویی هستند که با تبلیغات دروغ و اشتباه باعث گمراه شدن افراد متقاضی می شوند. از همین رو اگر به دنبال دانستن هزینه تزریق بوتاکس دائمی هستید یا می خواهید از بوتاکس هایی با ماندگاری بالا استفاده کنید باید بدانید که بوتاکس یا ژل دائمی وجود ندارد و شما باید پس از گذشت ۵ الی ۶ ماه برای تزریق مجدد به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید.

هزینه تزریق بوتاکس در کرج

افرادی که در شهر کرج یا شهر های بزرگ مثل تهران ، مشهد ، شیراز زندگی می کنند ، بیشتر از سایر شهر های ایران به دنبال روش های برای افزایش زیبایی و جوانی چهره شان می باشند. زیرا افرادی که در این شهر ها زندگی می کنند از خدمات بهتر و کم عارضه تری استفاده می کنند. چرا که اگر شما بخواهید در یک شهر بزرگ همانند کرج تزریق بوتاکس انجام دهید ، کلینیک ها و پزشکان بسیار زیادی را می توانید انتخاب کنید ، نمونه کار های او را بررسی کنید و در نهایت تصمیم خود را بگیرید. در حالی که در شهر های کوچک تعداد این انتخاب ها بسیار محدود می باشد. از طرفی دیگر افرادی که در شهر های کوچک زندگی می کنند از بالا بودن هزینه ها ، نداشتن تبحر کافی پزشک و دچار شدن به عوارض جبران ناپذیر تزریق نمودن بوتاکس از انجام این کار می ترسند و منصرف می شوند. از همین رو تعداد متقاضیان تزریق بوتاکس که در شهر کرج ، تهران ، مشهد ، شیراز ، اصفهان و دیگر شهر های ایران زندگی می کنند ، بیشتر از سایر شهر های ایران می باشد. بالا رفتن تعداد متقاضیان باعث می شود هزینه ها افزایش پیدا کند و حوزه مورد نظر رقابتی شود. با افزایش قیمت و رقابتی شدن حوزه مورد نظر سر و کله افراد سود جو و کلاه بردار نیز پیدا می شود و با تبلیغات دروغین و انجام این پروسه با کیفیت پایین توسط پزشکان و متخصصان بی تجربه و بدون تبحر باعث به وجود آمدن سوء تفاهم در افراد می شود. چرا که با پدیدار شدن این کلاهبرداران ، افراد پزشکان با تجربه و مجربی را که برای کاهش هزینه ها ، تزریق بوتاکس را با قیمت کم انجام می دهند را قبول نمی کنند و فکر می کنند آن ها نیز بی تجربه هستند.

بالا رفتن هزینه تزریق بوتاکس در کرج یا دیگر شهر های ایران به عوامل مختلفی که در مطالب فوق ذکر نمودیم بستگی دارد و به همین خاطر ممکن است شما این پروسیجر را در یک مرکز زیبایی خوب و مجرب با ۱ میلیون انجام دهید ، در حالی که دوستتان به دلیل مراجعه به یک مرکز زیبایی مجرب در بالا شهر کرج یا تهران این پروسه را با قیمت بالاتری انجام دهد.

از همین رو توصیه می شود اگر متقاضی تزریق چربی در تهران یا کرج هستید ابتدا به دنبال یک متخصص خوب ، مجرب ، متبحر و کار آوموزده که در این حوز سالیان سال است کار می کند و از نمونه کار های فوق العاده ای برخوردار است ؛ باشید و سپس آن ها را از نظر قیمت بررسی کنید تا هم دچار عوارض جانبی جبران ناپذیر نشوید و هم این که به خواسته خود با کمترین هزینه برسید.

 البته باز هم تاکید می کنیم انتخاب بهترین کلینیک زیبایی تهران ، کرج ، مشهد ، شیراز ، اصفهان یا دیگر شهر های کوچک و بزرگ کشور عزیزمان ایران بر اساس هزینه و قیمت ها امری کاملا اشتباه می باشد و نباید هرگز کیفیت را فدای هزینه کم کنید. افراد کلاهبردار با توجه به خصلت ما انسان ها و پول دوستیمان همواره با پیشنهاد های وسوسه انگیز و جذاب همراه هستند و هیچ گاه برایشان سلامت انسان ها و دچار نشدن آن ها به عوارض جانبی مهم نبوده و نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا پارسا
زهرا پارسا
2 سال قبل

هزینه تزریق بوتاکس مجدد کمتر است ؟

طیبی
طیبی
2 سال قبل

مقاله هزینه تزریق بوتاکس تون خیلی کامل و جامعه

زهرا شالیپور
زهرا شالیپور
2 سال قبل

برند مصبورت چطوره از نظر کیفیت؟

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...