| خانه 4 بلاگ 4 هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

آذر ۱۱, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت جراحی پلک در سال ۱۴۰۰ ، را با شما عزیزان در میان می گذاریم. اگر می خواهید بدانید که برای این جراحی باید چه هزینه ای را پرداخت نمایید ، راز جراحی به شما توصیه می کند ، که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه جراحی پلک - راز جراحی

هزینه جراحی پلک چقدر است؟

عمل پلک به مجموعه ای از عمل های جراحی زیبایی و درمانی پلک ها گفته می شود ، که به منظور اصلاح فرم پلک ها ، جوانسازی پلک ، رفع افتادگی و پف زیر پلک ، درمان محدودیت های بینایی ناشی از افتادگی پلک و رفع مشکلات مادرزادی پلک ها ، انجام می شود. در این عمل جراحی معمولا برای اصلاح وضعیت ناهنجار پلک ها و یا کمک به زیباسازی و جوانسازی آن ها ، پوست و چربی های اضافی از پلک بالایی یا پایینی و یا هر دوی پلک ها ، خارج سازی می شود. با توجه به نوع عمل و عوامل موثر بر آن ، هزینه جراحی زیبایی پلک در افراد مختلف متفاوت بوده و نمی توان ، هزینه ثابتی را برای آن در نظر گرفت. تعیین هزینه دقیق جراحی ، تنها با معاینه پلک ها توسط جراح پلک امکان پذیر می باشد ؛ ولی عواملی هستند که می توانند قیمت بلفاروپلاستی را افزایش یا کاهش دهند ، و یا حتی در مواردی ممکن است ، نیاز به پرداخت هزینه برای عمل پلک ها نباشد. همه این عوامل در ادامه مقاله توسط رسانه راز جراحی ، با شما عزیزان در میان گذاشته می شود.

عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک

فاکتورهای متعددی در تعیین هزینه بلفاروپلاستی دخالت دارند. از نوع جراحی و تکنیک آن گرفته تا هزینه های بعد از عمل. مهمترین فاکتورهای تعیین قیمت جراحی پلک عبارتند از :

  • نوع جراحی

نوع عمل و ناحیه جراحی در پلک بالا یا پایین ، سبب می شود که هزینه پرداختی متفاوت باشد. ممکن است فردی به انجام اصلاحات اضافی در حین عمل نیاز داشته باشد ، و یا برای کسب نتایج رضایت بخش نیاز به خارج سازی بافت چربی یا پوست اضافی بیشتری باشد ، که این امر سبب می شود که جراحی سنگین تر شده و بر دشواری آن افزوده شود.

بلفاروپلاستی شامل عمل زیبایی پلک بالا ، پلک پایین و یا انجام جراحی همزمان در هر دوی پلک ها ، با هدف اصلاح مشکلاتی چون افتادگی پلک ، از بین بردن پف پلک ، اصلاح و تغییر فرم چشم ها و دلایل مربوط به زیبایی یا جوانسازی چشم ها ، می باشد. بهتر است بدانید هزینه انجام اصلاحات بر روی پلک پایینی ، به سبب دشواری و ظرافت بیشتر جراحی ، به مراتب بالاتر از هزینه عمل پلک بالا در نظر گرفته می شود.

  • دستمزد جراح پلک

مهمترین عاملی که سبب تفاوت در دستمزد جراح پلاستیک و زیبایی می شود ، میزان مهارت ، تجربه و شناخت او از این عمل می باشد. یکی از مهمترین اقدامات قبل از انجام این جراحی ، انتخاب جراحی کارآزموده می باشد. مسلط بودن جراح به عمل جراحی زیبایی پلک ، می تواند نتیجه ای رضایت بخش با حداقل عوارض ، التهاب و ناراحتی پس از جراحی ، را برای شما به ارمغان بیاورد. راز جراحی به شما توصیه می کند که عمل زیبایی پلکهای خود را نزد بهترین جراح پلک انجام داده و هنگام تصمیم گیری ، دستمزد جراح را به عنوان عامل ثانویه در انتخاب وی در نظر بگیرید. چرا که سلامتی شما از همه چیز مهم تر می باشد.

  • هزینه کلینیک یا بیمارستان

نوع بیهوشی یکی از عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک می باشد. البته در بیشتر موارد برای این جراحی ، نیازی به بیهوشی عمومی نیست. ولی اگر تشخیص پزشک شما بیهوشی کامل باشد ، بر هزینه های جراحی نیز افزوده می شود. فناوری و تجهیزات بیمارستان یا کلینیک ، میزان مهارت و تخصص پرسنل و خدمات شخصی ارائه شده ، همه از جمله عوامل تعیین کننده هزینه کلینیک یا بیمارستان می باشند.

  • موقعیت جغرافیایی

هزینه جراحی پلک در تهران ، اصفهان ، شیراز ، کرمانشاه و مشهد ، تبریز ، شمال ، اهواز و غیره متفاوت می باشد و نمی توان قیمت دقیقی را اعلام کرد. اما به این نکته توجه داشته باشید که هزینه جراحی های زیبایی گاهی در شهرهای بزرگ بیشتر است ، یکی از عواملی که سبب می شود هزینه عمل زیبایی پلک در تهران و سایر شهرها بیشتر باشد ، میزان درآمد آن شهر یا استان می باشد.

  • هزینه های جانبی

انجام تست های آزمایش تجویز شده توسط پزشک قبل از جراحی ، تهیه نسخه و داروهای تجویز شده و مراجعات پس از جراحی ، همه از جمله عوامل دخیل در هزینه جراحی پلک می باشند.

هزینه جراحی پلک شرقی - راز جراحی

هزینه جراحی پلک شرقی

به دلیل متفاوت بودن آناتومی و ساختار صورت ، به ویژه پلک ها و ابروها در نژادهای شرقی ، عمل زیبایی پلک نیز در این افراد متفاوت می باشد. در ایران نیز هموطنان ترکمنی ، خراسانی و برخی دیگر از نقاط ایران ، از آناتومی پلک خاصی برخوردار هستند ، که سبب می شود لازم باشد ، علاوه بر آناتومی پلک ، جراح بر آناتومی نواحی اطراف چشم نیز تسلط زیادی را داشته باشد. در این افراد به صورت ژنتیکی ، پف پلک از سنین پایین وجود دارد و سبب می شود ، که در خانم ها برای استفاده از مداد چشم یا سایه مانع وجود داشته باشد. در بیشتر افراد این نژاد ، در بخش داخلی چشم یک لایه پوست برآمده وجود دارد ،که اپی کانتال نامیده می شود. از این رو به عمل زیبایی پلک شرقی ، اصطلاحا اپی کانتوپلاستی نیز گفته می شود. همین امر سبب می شود که تفاوت هایی در عمل زیبایی در این افراد وجود داشته باشد ، که هزینه جراحی پلک شرقی را نسبت به هزینه بلفاروپلاستی ، با تفاوت هایی مواجه سازد.

هزینه جراحی افتادگی پلک مادرزادی

پلک ها اندام های اصلی در محافظت از چشم ها هستند. از این رو می توانند نقش موثری در سلامت بینایی فرد داشته باشند. عارضه افتادگی پلک مادرزادی ، علاوه بر نازیبایی چشم ، می تواند تاثیری منفی در بینایی فرد ایجاد کند. عمل جراحی افتادگی پلک مادرزادی ، یکی از جنبه های درمانی می باشد. افتادگی پلک مادرزادی ، معمولا از همان ابتدای تولد خود را نشان می دهد. همچنین این عارضه می تواند علامتی از یک اختلال پزشکی باشد ، که لازم است پس از مشاهده سریعا مورد بررسی قرار گیرد ، و برای درمان آن اقدامات لازم انجام شود. هزینه جراحی افتادگی پلک مادرزادی ، چون یک جراحی درمانی است ، معمولا توسط بیمه های درمانی تحت پوشش قرار می گیرد.

هزینه جراحی پلک با لیزر - راز جراحی

هزینه جراحی پلک با لیزر

به کمک لیزر CO2 ، می توان این عمل جراحی را بدون استفاده از تیغ جراحی و با حداقل میزان خونریزی ، انجام داد. جراح پلک به کمک لیزر پس از مسدود کردن رگ های خونی ، برش هایی را به منظور برداشتن پوست های اضافی و تخلیه چربی های اضافی بر روی پلک ها ایجاد می کند ، که پس از گذشت مدتی جای آن ها از بین می رود و چشم حالتی طبیعی به خود می گیرد. از این رو تکنولوژی جدید لیزر ، دارای برتری هایی نسبت به جراحی سنتی می باشد ، که همین امر سبب می شود ، که هزینه جراحی پلک با لیزر با هزینه جراحی با تیغ متفاوت باشد.

هزینه جراحی پلک در سال ۱۴۰۰

با توجه به افزایش هزینه ها در ایران و گران شدن قیمت ها افراد متقاضی برای انجام این جراحی می خواهند بدانند هزینه جراحی پلک در سال ۱۴۰۰ با سال ۱۳۹۹ ، ۱۳۹۸ چه تفاوتی داده شده است، همانطور که در مقاله مطالعه کردید هزینه این جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد و تنها فرد با مراجعه به یک جراح و پس از معاینه می تواند اطلاع دقیقی از هزینه عمل به دست آورد.

آیا بیمه هزینه جراحی پلک را پرداخت می کند ؟

این جراحی با هدف زیبایی و جوانسازی چشم ، نوعی عمل جراحی زیبایی محسوب شده و همچون دیگر عمل های زیبایی ، بیمه به آن تعلق نمی گیرد. در صورتی که بیمار به سبب افتادگی پلک ، از مشکلات بینایی رنج برده و زندگی او مختل شود ، عمل جراحی افتادگی پلک شکلی درمانی به خود گرفته و توسط بیمه های درمانی ، تحت پوشش قرار داده می شود. معمولا شرکت های بیمه برای پرداخت هزینه ها ، بیمار را به جراح چشم مورد اعتمادشان ارجاع می دهند. میزان مشکلات اختلال بینایی بیمار ، به سبب افتادگی پلک تعیین کننده هزینه پرداختی توسط بیمه می باشد. البته در صورتی که فرد از بیمه تکمیلی برخوردار باشد ، معمولا تمام هزینه های جراحی زیبایی پلک ، توسط بیمه درمانی فرد پرداخت می شود.

نکته پایانی

در تعیین هزینه جراحی پلک عوامل مختلفی دخالت دارند. حتی اینکه شما در کدام شهر سکونت دارید ، نیز می تواند سبب افزایش یا کاهش هزینه جراحی شود. به جز موارد درمانی که نیاز به عمل اورژانسی دارند ، عمل زیبایی پلک کاملا اختیاری بوده و فرد باید ، برای تصمیم به جراحی تمامی جوانب را در نظر گرفته و در صورتی قدم در این راه بگذارد ، که زیبایی و جوانی بعد از جراحی توسط بهترین جراح پلک ، بر هزینه های جراحی بیارزد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

ریزش مو

ریزش مو

وقتی علائمی از ریزش مو یا آلوپسی را تجربه می کنید، ترسی بر وجودتان غالب می شود که مبادا این اتفاق به طاسی منجر شود. علت این همه نگرانی منطقی و طبیعی است. موها نقش پر رنگی در زیبایی ظاهری ما دارند. آن ها اعتماد به نفس ما را بالا می برند و داشتن موهای زیبا و آراسته...

احیای مو

احیای مو

همه ما لایق زیبا بودن هستیم فقط کافیست راه آن را درست انتخاب کنیم. همیشه راهی وجود دارد که بتوانیم زیبا بودن مان را بیمه کنیم. خوشبختانه در عصری زندگی می کنیم که در آن روش های تائید شده بسیاری وجود دارد که زیبایی و جذابیت را به ما هدیه می دهد. مو یکی از فاکتورهای مهم...