| خانه 4 بلاگ 4 هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک

تیر ۷, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

با توجه به رواج و محبوبیت جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، در میان عمل های جراحی زیبایی ، یکی از دغدغه های ذهنی افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، هزینه جراحی پلک می باشد. در این مقاله از راز جراحی ، همه عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار داده و قیمت جراحی پلک در سال ۱۴۰۰ ، را با شما عزیزان در میان می گذاریم. اگر می خواهید بدانید که برای این جراحی باید چه هزینه ای را پرداخت نمایید ، راز جراحی به شما توصیه می کند ، که در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه جراحی پلک - راز جراحی

هزینه جراحی پلک چقدر است؟

عمل پلک به مجموعه ای از عمل های جراحی زیبایی و درمانی پلک ها گفته می شود ، که به منظور اصلاح فرم پلک ها ، جوانسازی پلک ، رفع افتادگی و پف زیر پلک ، درمان محدودیت های بینایی ناشی از افتادگی پلک و رفع مشکلات مادرزادی پلک ها ، انجام می شود. در این عمل جراحی معمولا برای اصلاح وضعیت ناهنجار پلک ها و یا کمک به زیباسازی و جوانسازی آن ها ، پوست و چربی های اضافی از پلک بالایی یا پایینی و یا هر دوی پلک ها ، خارج سازی می شود. با توجه به نوع عمل و عوامل موثر بر آن ، هزینه جراحی زیبایی پلک در افراد مختلف متفاوت بوده و نمی توان ، هزینه ثابتی را برای آن در نظر گرفت. تعیین هزینه دقیق جراحی ، تنها با معاینه پلک ها توسط جراح پلک امکان پذیر می باشد ؛ ولی عواملی هستند که می توانند قیمت بلفاروپلاستی را افزایش یا کاهش دهند ، و یا حتی در مواردی ممکن است ، نیاز به پرداخت هزینه برای عمل پلک ها نباشد. همه این عوامل در ادامه مقاله توسط رسانه راز جراحی ، با شما عزیزان در میان گذاشته می شود.

عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک

فاکتورهای متعددی در تعیین هزینه بلفاروپلاستی دخالت دارند. از نوع جراحی و تکنیک آن گرفته تا هزینه های بعد از عمل. مهمترین فاکتورهای تعیین قیمت جراحی پلک عبارتند از :

  • نوع جراحی

نوع عمل و ناحیه جراحی در پلک بالا یا پایین ، سبب می شود که هزینه پرداختی متفاوت باشد. ممکن است فردی به انجام اصلاحات اضافی در حین عمل نیاز داشته باشد ، و یا برای کسب نتایج رضایت بخش نیاز به خارج سازی بافت چربی یا پوست اضافی بیشتری باشد ، که این امر سبب می شود که جراحی سنگین تر شده و بر دشواری آن افزوده شود.

بلفاروپلاستی شامل عمل زیبایی پلک بالا ، پلک پایین و یا انجام جراحی همزمان در هر دوی پلک ها ، با هدف اصلاح مشکلاتی چون افتادگی پلک ، از بین بردن پف پلک ، اصلاح و تغییر فرم چشم ها و دلایل مربوط به زیبایی یا جوانسازی چشم ها ، می باشد. بهتر است بدانید هزینه انجام اصلاحات بر روی پلک پایینی ، به سبب دشواری و ظرافت بیشتر جراحی ، به مراتب بالاتر از هزینه عمل پلک بالا در نظر گرفته می شود.

  • دستمزد جراح پلک

مهمترین عاملی که سبب تفاوت در دستمزد جراح پلاستیک و زیبایی می شود ، میزان مهارت ، تجربه و شناخت او از این عمل می باشد. یکی از مهمترین اقدامات قبل از انجام این جراحی ، انتخاب جراحی کارآزموده می باشد. مسلط بودن بهترین جراح پلک به عمل ، می تواند نتیجه ای رضایت بخش با حداقل عوارض ، التهاب و ناراحتی پس از جراحی ، را برای شما به ارمغان بیاورد. راز جراحی به شما توصیه می کند که عمل زیبایی پلکهای خود را نزد بهترین جراح پلک انجام داده و هنگام تصمیم گیری ، دستمزد جراح را به عنوان عامل ثانویه در انتخاب وی در نظر بگیرید. چرا که سلامتی شما از همه چیز مهم تر می باشد.

  • هزینه کلینیک یا بیمارستان

نوع بیهوشی یکی از عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک می باشد. البته در بیشتر موارد برای این جراحی ، نیازی به بیهوشی عمومی نیست. ولی اگر تشخیص پزشک شما بیهوشی کامل باشد ، بر هزینه های جراحی نیز افزوده می شود. فناوری و تجهیزات بیمارستان یا کلینیک ، میزان مهارت و تخصص پرسنل و خدمات شخصی ارائه شده ، همه از جمله عوامل تعیین کننده هزینه کلینیک یا بیمارستان می باشند.

  • موقعیت جغرافیایی

هزینه جراحی پلک در تهران ، اصفهان ، شیراز ، کرمانشاه و مشهد ، تبریز ، شمال ، اهواز و غیره متفاوت می باشد و نمی توان قیمت دقیقی را اعلام کرد. اما به این نکته توجه داشته باشید که هزینه جراحی های زیبایی گاهی در شهرهای بزرگ بیشتر است ، یکی از عواملی که سبب می شود هزینه عمل زیبایی پلک در تهران و سایر شهرها بیشتر باشد ، میزان درآمد آن شهر یا استان می باشد.

  • هزینه های جانبی

انجام تست های آزمایش تجویز شده توسط پزشک قبل از جراحی ، تهیه نسخه و داروهای تجویز شده و مراجعات پس از جراحی ، همه از جمله عوامل دخیل در هزینه جراحی پلک می باشند.

هزینه جراحی پلک شرقی - راز جراحی

هزینه جراحی پلک شرقی

به دلیل متفاوت بودن آناتومی و ساختار صورت ، به ویژه پلک ها و ابروها در نژادهای شرقی ، عمل زیبایی پلک نیز در این افراد متفاوت می باشد. در ایران نیز هموطنان ترکمنی ، خراسانی و برخی دیگر از نقاط ایران ، از آناتومی پلک خاصی برخوردار هستند ، که سبب می شود لازم باشد ، علاوه بر آناتومی پلک ، جراح بر آناتومی نواحی اطراف چشم نیز تسلط زیادی را داشته باشد. در این افراد به صورت ژنتیکی ، پف پلک از سنین پایین وجود دارد و سبب می شود ، که در خانم ها برای استفاده از مداد چشم یا سایه مانع وجود داشته باشد. در بیشتر افراد این نژاد ، در بخش داخلی چشم یک لایه پوست برآمده وجود دارد ،که اپی کانتال نامیده می شود. از این رو به عمل زیبایی پلک شرقی ، اصطلاحا اپی کانتوپلاستی نیز گفته می شود. همین امر سبب می شود که تفاوت هایی در عمل زیبایی در این افراد وجود داشته باشد ، که هزینه جراحی پلک شرقی را نسبت به هزینه بلفاروپلاستی ، با تفاوت هایی مواجه سازد.

هزینه جراحی افتادگی پلک مادرزادی

پلک ها اندام های اصلی در محافظت از چشم ها هستند. از این رو می توانند نقش موثری در سلامت بینایی فرد داشته باشند. عارضه افتادگی پلک مادرزادی ، علاوه بر نازیبایی چشم ، می تواند تاثیری منفی در بینایی فرد ایجاد کند. عمل جراحی افتادگی پلک مادرزادی ، یکی از جنبه های درمانی می باشد. افتادگی پلک مادرزادی ، معمولا از همان ابتدای تولد خود را نشان می دهد. همچنین این عارضه می تواند علامتی از یک اختلال پزشکی باشد ، که لازم است پس از مشاهده سریعا مورد بررسی قرار گیرد ، و برای درمان آن اقدامات لازم انجام شود. هزینه جراحی افتادگی پلک مادرزادی ، چون یک جراحی درمانی است ، معمولا توسط بیمه های درمانی تحت پوشش قرار می گیرد.

هزینه جراحی پلک با لیزر - راز جراحی

هزینه جراحی پلک با لیزر

به کمک لیزر CO2 ، می توان این عمل جراحی را بدون استفاده از تیغ جراحی و با حداقل میزان خونریزی ، انجام داد. جراح پلک به کمک لیزر پس از مسدود کردن رگ های خونی ، برش هایی را به منظور برداشتن پوست های اضافی و تخلیه چربی های اضافی بر روی پلک ها ایجاد می کند ، که پس از گذشت مدتی جای آن ها از بین می رود و چشم حالتی طبیعی به خود می گیرد. از این رو تکنولوژی جدید لیزر ، دارای برتری هایی نسبت به جراحی سنتی می باشد ، که همین امر سبب می شود ، که هزینه جراحی پلک با لیزر با هزینه جراحی با تیغ متفاوت باشد.

هزینه جراحی پلک در سال ۱۴۰۰

با توجه به افزایش هزینه ها در ایران و گران شدن قیمت ها افراد متقاضی برای انجام این جراحی می خواهند بدانند هزینه جراحی پلک در سال ۱۴۰۰ با سال ۱۳۹۹ ، ۱۳۹۸ چه تفاوتی داده شده است، همانطور که در مقاله مطالعه کردید هزینه این جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد و تنها فرد با مراجعه به یک جراح و پس از معاینه می تواند اطلاع دقیقی از هزینه عمل به دست آورد.

جراحی افتادگی پلک با بیمه

یکی از معضلاتی که ممکن است برای افراد با گذشت زمان به وجود بیاید افتادگی پلک می باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از افراد از بدو تولد به این مشکل دچار هستند. این مشکل می تواند تا حدود بسیار زیادی میدان دید فرد را دچار مشکل کند و باعث شود او نتواند به خوبی محیط اطراف خود را مشاهده کند یا کار های روز مره خود را مانند رانندگی انجام دهد. برخی از افراد به دلیل حساس بودن و مهم بودن چشم ها از انجام این عمل حتی به دست بهترین جراحان پلک تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، کرج ، بندرعباس ، زاهدان ، لرستان ، خوزستان ، کردستان و سایر شهر های ایران که از جراحان خبره و کار ازموده ای برخوردار است ، خودداری کرده اند یا به اصطلاح با آن کنار آمده اند. در حالی که برخی از افراد از وجود این عارضه رنج می برند و دوست دارند با برطرف کردن این مشکل زیبایی را به چهره خود باز گردانند. یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می شود افراد از انجام عمل بلفاروپلاستی دست بکشند ، بالا بودن هزینه جراحی پلک می باشد. افرادی که قصد دارند جراحی افتادگی پلک انجام دهند ، پس از پی بردن به هزینه نهایی عمل افتادگی پلک ، از پزشک خود می پرسند که آیا جراحی زیبایی پلک با بیمه امکان پذیر است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید دانست میزان افتادگی پلک شما چقدر است. به عنوان مثال اگر افتادگی پلک شما در سطح ابتدایی و به میزان بسیار کمی باشد یا بر اثر بالا رفتن سن به وجود بیاید ، به دلیل اینکه این عارضه اختلالی در بینایی شما به وجود نمی آورد ، در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرید و خود فرد باید تمامی هزینه ها را پرداخت کند ، اما در صورتی که افتادگی شدید باشد و بینایی شما را مختل سازد عمل درمانی محسوب شده و شرکت بیمه شما موظف است آن را پرداخت کند. معمولا شرکت های بیمه برای پرداخت هزینه ها ، بیمار را به جراح چشم مورد اعتمادشان ارجاع می دهند. میزان مشکلات اختلال بینایی بیمار ، به سبب افتادگی پلک تعیین کننده هزینه پرداختی توسط بیمه می باشد. البته در صورتی که فرد از بیمه تکمیلی برخوردار باشد ، معمولا تمام هزینه های جراحی زیبایی پلک ، توسط بیمه درمانی فرد پرداخت می شود. در ادامه این مقاله در رابطه با پرداخت هزینه جراحی پلک در تهران ، شیراز ، اصفهان ، قم ، مشهد ، کرج ، یاسوج ، بوشهر ، اردبیل ، تبریز ، گیلان ، سمنان و سایر شهر های ایران صحبت نموده ایم.

هزینه جراحی افتادگی پلک تهران

افرادی که در شهر تهران زندگی می کنند به دلیل سبک زندگی که در پیش رو گرفته اند و از بازیگران و هنرمندان ایرانی و خارجی الگوبرداری می کنند ، بیشتر به زیبایی و جذابیت چهره شان اهمیت می دهند. چرا که آن ها از اهمیت و جذابیت چشم ها آگاه هستند و می دانند که اولین عضو در بدن که در هنگام رویارویی با دیگر اشخاص مورد توجه قرار می گیرد ، چشم ها می باشد. داشتن چشمانی زیبا ، بدون پف زیر چشم یا بالای چشم ، افتاده نبوده پلک ، تیره نبودن پوست اطراف چشم و غیره می تواند بر روی طرف مقابل تاثیر بگذارد و باعث جذب شدن او شود. از همین رو تعداد افرادی که در تهران زندگی می کنند بیشتر از کسانی که در استان های دیگر مانند قم ، ارومیه ، کهکولیه و بویراحمد ، اراک ، هرمزگان ، ایلام و غیره هستند ،  متقاضی عمل بلفاروپلاستی می باشند. بالا رفتن تعداد متقاضیان عمل پلک در تهران باعث می شود تعداد پزشکان بسیار زیادی به این حوزه وارد شوند و هزینه های انجام آن افزایش پیدا کند. چرا که پزشکان برای انجام عمل زیبایی پلک بر روی چشمان بیماران بسیار زیاد نیاز به کادر درمانی مجرب و ابزار و دستگاه های به روز و مناسب دارند که تامین چنین چیزی نیازمند صرف هزینه بسیار زیادی می باشد. از همین رو پزشکان نیاز دارند برای تامین هزینه کادر درمان و نگهداری از ابزار ها هزینه جراحی پلک را افزایش دهند. به همین خاطر ممکن است زمانی که تصمیم نهایی خود را در رابطه با این عمل جراحی گرفتید ، با هزینه های متفاوتی رو به رو شوید.

هزینه جراحی پلک در مشهد

شهر مشهد به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا یکی از پرجمعیت ترین و مهم ترین شهر های کشور ایران به حساب می آید. مردمانی که در این شهر زندگی می کنند همانند دیگر استان های کشور به زیبایی و جذابیت خود اهمیت می دهند ، اما بیشتر از آن به فکر درمان مشکلات خود و جلوگیری از بروز آن ها هستند. به همین دلیل هدف بیشتر افرادی که قصد دارند عمل پلک انجام دهند درمانی بوده و درصد بسیار کمی از آن ها جنبه زیبایی دارند. درمانی بودن این پروسیجر باعث می شود هزینه جراحی پلک در مشهد ، نسبت به سایر شهر های ایران مانند تهران ، کرج ، تبریز ، اردبیل ، خوزستان و غیره کمتر باشد. لازم به ذکر است که کم بودن هزینه عمل افتادگی پلک در مشهد به معنای بی تخصص ، بی تجربه و بدون مهارت بودن جراحان پلک مشهد یا پایین بودن کیفیت عمل نبوده و نیست. اما با این وجود بهتر است در زمان انتخاب بهترین جراح پلک خود دقت ، صبر و حوصله بسیار زیادی را به کار بگیرید تا به قول معروف از هول حلیم به دیگ نیوفتید و پس از انجام عمل جراحی به عارضه ای جبران ناپذیر دچار نشوید.

هزینه جراحی افتادگی پلک در کرج

اگر در کرج زندگی می کنید و به دنبال دانستن هزینه نهایی عمل پلک در کرج هستید باید بدانید که هزینه این پروسیجر به عوامل مختلفی اعم از موقعیت قرار گیری مطب جراح پلک شما ، میزان تغییرات و اصلاحات مورد نیاز ، هدف شما از انجام عمل بلفاروپلاستی ، کلینیک یا مرکز درمانی که شما به آن مراجعه کرده اید ، دستمزد جراح ، دارو های تجویز شده ، آزمایشات مورد نیاز ، هزینه ویزیت ، نوع پوست ، ناحیه تحت درمان و غیره بستگی دارد. از همین بابت باید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه نهایی به پزشک معالج خود مراجعه نمایید. متاسفانه به دلیل یکسان نبودن قیمت ها در مناطق مختلف کشور تیم راز جراحی قادر به بیان هزینه های نهایی عمل نمی باشد.

نکته پایانی

در تعیین هزینه جراحی پلک عوامل مختلفی دخالت دارند. حتی اینکه شما در کدام شهر سکونت دارید ، نیز می تواند سبب افزایش یا کاهش هزینه جراحی شود. به جز موارد درمانی که نیاز به عمل اورژانسی دارند ، عمل زیبایی پلک کاملا اختیاری بوده و فرد باید ، برای تصمیم به جراحی تمامی جوانب را در نظر گرفته و در صورتی قدم در این راه بگذارد ، که زیبایی و جوانی بعد از جراحی توسط بهترین جراح پلک ، بر هزینه های جراحی بیارزد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...