| خانه 4 بلاگ 4 هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی

خرداد ۹, ۱۴۰۱ | بلاگ, جراحی زنان | ۱ دیدگاه

هزینه لابیاپلاستی را نمی توان به طور ثابت و دقیق بیان کرد؛ چرا که فاکتورهای مختلفی در تعیین آن مؤثر هستند. در ادامه این مقاله راز جراحی به طور جامع این موارد را برای شما شرح خواهیم داد. لازم به ذکر است که تنها هزینه نباید معیار سنجش شما برای انتخاب جراح و انجام عمل لابیاپلاستی باشد. گاهی اوقات این هزینه ها شما را فریب می دهند.در جوامع امروزی تمام افراد، به خصوص زنان، نسبت به زیبایی و پروسه های مربوط به آن نگاه ویژه ای دارند. لابیاپلاستی که جراحی زیبایی واژن محسوب می شود، در این چند سال اخیر، متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. تعدادی از زنان پیش از اقدام برای انجام این جراحی، اولین موردی را که مد نظر قرار می دهند، میزان مبلغ پرداختی می باشد.

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی با جراحی

همان طور که می دانید این جراحی، به منظور زیباسازی واژن و لابیاها انجام می شود. هزینه روندهای زیبایی در میان افراد مختلف یکسان نخواهد بود. زیرا تغییرات مورد نیاز، با توجه به ایرادهای موجود و خواسته هر شخص از انجام جراحی، اعمال می شوند. بنابراین میزان رقم پرداختی بابت جراحی لابیاپلاستی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. که در این مقاله راز جراحی توضیح داده شده.

هزینه لابیاپلاستی با جراحی ، صرفاً محدود به دستمزد جراح نمی شود؛ بلکه عوامل دیگری نیز در تعیین آن دخیل هستند. فاکتورهای دخیل در تعیین مبلغ عمل برای تمام افراد یکسان است اما همانطور که گفته شد مبلغ در نظر گرفته شده برای هریک از این فاکتورها، در میان افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. به طور معمول هر جراح برای خود فهرستی از متغیرهای مربوط به هزینه و قیمت عمل لابیاپلاستی تهیه می کند. از این رو هنگام مراجعه به او، پس از معاینه کلی و توضیح تمام جزئیات مربوط به عمل، هزینه را به شما ابلاغ خواهد کرد. از جمله مواردی که قیمت عمل را معین می کنند عبارتند از:

  • صورتحساب بیمارستان یا کلینیک
  • دستمزد جراح
  • نوع بیهوشی و داروی مورد استفاده برای آن
  • تکنیک انتخاب شده جهت انجام جراحی
  • پروسه های دیگری که در کنار آن انجام می پذیرند.

در ادامه، جزئیات هر یک از موارد بالا را توضیح می دهیم.

  • صورتحساب بیمارستان یا کلینیک

در حقیقت به طور دقیق نمی توان هزینه لازم برای هر کدام از خدمات یا پروسه های بیمارستانی را تعیین کرد. عوامل بسیاری هستند که پرداخت نهایی را تحت تأثیر قرار می دهند. در این راستا می توان به مواردی همچون شرایط سلامت هر شخص، هزینه تست های آزمایشگاهی، انجام پروسه های مختلف عکسبرداری و اسکن اندام های داخلی بدن، پروسه های جراحی، اتاق عمل و تجهیزات مربوط به آن، مدت بستری در بیمارستان پیش و پس از جراحی، داروهای مورد استفاده و دستمزد پزشکان و متخصصان، اشاره کرد.

البته که محل استقرار بیمارستان نیز در افزایش و کاهش قیمت جراحی لابیاپلاستی مؤثر است. امکان دارد مبلغ مورد نیاز جهت پرداخت جراحی لابیاپلاستی برای دو فرد با خواسته های یکسان اما در شهرهای مختلف مانند تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، قم ، اراک ، تبریز ، اهواز و غیره متفاوت باشد. حتی ممکن است این دو فرد در یک شهر باشند اما به بیمارستان هایی در دو منطقه مختلف مراجعه کنند، در این صورت نیز تفاوت در هزینه امری محتمل است. همچنین نوع بیمارستان، خصوصی یا دولتی بودن آن می تواند در تعیین هزینه لابیاپلاستی تأثیر گذار باشد.

طبق آمار بدست آمده انجام عمل جراحی واژن در کلینیک، هزینه کمتری را شامل می شود. زیرا معمولاً جراحی در کلینیک سرپایی محسوب شده و فرد پس از عمل بستری نمی شود. همچنین تعداد پرسنل کلینیک بسیار کمتر از کارکنان بیمارستان می باشند.

  • دستمزد جراح متخصص

دستمزد جراح در بالا یا پایین بود هزینه نهایی بسیار مؤثر است. حق ویزیت پیش و پس از عمل، مدت زمان انجام جراحی، نوع تخصص و همچنین تجربه و کارآزمودگی جراح میزان مبلغ پرداختی مربوط به او را تعیین می کنند. اساساً هزینه در انتخاب جراح بسیار تأثیر گذار است. اما این نکته را به یاد داشته باشید که هزینه لابیاپلاستی به تنهایی فاکتور مناسبی برای ارزیابی قابلیت ها و توانایی های جراح محسوب نمی شود. قیمت بسیار پایین جهت انجام جراحی لابیاپلاستی باید شما را نسبت به انتخاب آن جراح دچار تردید کند. از سوی دیگر نیز دستمزد بسیار بالای جراح لزوماً مجرب بودن او را تضمین نمی کند. بنابراین هنگام انتخاب جراح، هزینه را به عنوان آخرین فاکتور مورد بررسی قرار دهید.

  • نوع بیهوشی و داروی مورد استفاده برای آن

به طور کلی مدت زمان و پیچیدگی لابیاپلاستی با جراحی ، نوع و هزینه بیهوشی را مشخص می کنند. اگر بخواهیم جزئی تر به آن بپردازیم مواردی از قبیل دستمزد پزشک بیهوشی و تجهیزات و داروهای مورد استفاده در این روند، تعیین کننده مبلغ پرداختی مربوط به پروسه بیهوشی هستند. جراحی زیبایی واژن معمولاً تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. اساساً هزینه بیهوشی عمومی بر مبنای واحد و میزان دوزهای استفاده شده در طول جراحی محاسبه می شود. مبلغ پرداختی بابت بی حسی موضعی نسبت به بی هوشی عمومی کمتر خواهد بود. معمولاً افرادی که برای انجام این جراحی به کلینیک مراجعه می کنند، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند.

  • تکنیک انتخاب شده جهت انجام جراحی

برای انجام عمل جراحی زیبایی واژن، تکنیک های مختلفی بکار می رود. این تکنیک ها با توجه به مشکلات ظاهری واژن و نوع لابیاپلاستی که باید انجام پذیرد، انتخاب می شوند. هر یک از این شیوه ها به مهارت خاصی نیاز داشته و مدت زمان جراحی نیز با توجه به تکنینک انتخابی ، متغیر است. بدین صورت که هرچه تکنیک مورد استفاده در حین عمل پیچیده تر باشد، جراحی زمان بیشتری به طول می انجامد. از این رو هزینه ناشی از آن نیز متفاوت خواهد بود.

  • پروسه های دیگری که در کنار لابیاپلاستی انجام می پذیرند.

با توجه به نوع پروسه زیبایی، انجام دو جراحی به صورت هم زمان امکان پذیر است. حال در مواقعی که شرایط سلامتی فرد مطلوب و مساعد باشد، در صورت لزوم و خواست شخص مراجعه کننده، جراح می تواند در کنار لابیاپلاستی، پروسه هایی دیگری همچون تزریق چربی به واژن نیز انجام دهد. مشخصاً در این حالت قیمت نهایی افزایش می یابد. چرا که دو پروسه در حال انجام می باشند و قطعاً جراح زمان بیشتری برای عمل صرف می کند. علاوه بر آن، میزان داروی بیهوشی یا بی حسی مورد استفاده در طول پروسه نیز افزایش می یابد.

مجموع هزینه های تمام موارد فوق، در نهایت هزینه لابیاپلاستی را رقم می زنند.

هزینه لابیاپلاستی در تهران و شهرهای مختلف

از جمله سوالاتی که ممکن است در ذهن افراد مختلف متقاضی برای انجام جراحی زیبایی لابیا ایجاد شود این است که هزینه لابیاپلاستی در تهران چقدر با هزینه لابیاپلاستی در کرج ، اصفهان ، شیراز ، مشهد ، اراک ، تبریز ، اهواز و غیره تفاوت دارد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تمام فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه لابیاپلاستی در تهران با هزینه لابیاپلاستی در اصفهان و سایر شهرها یکسان است، و شما عزیزان برای دانستن هزینه جراحی بهتر است به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کنید تا پس از معاینه و مشاوره مبلغ را به شما بگوید.

آیا جراحی لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

جراحی لابیاپلاستی از جمله پروسه های زیبایی و جوانسازی واژن محسوب می شود. نظربه اینکه پروسه های زیبایی کاملاً اختیاری بوده و شخص به اختیار و انتخاب خود جهت انجام چنین جراحی هایی اقدام می نماید، این عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت.

هزینه دقیق و قطعی جراحی ، قابل ذکر نیست و در هیچ سایتی به صورت قطعی نمی توانید قیمت عمل لابیاپلاستی را پیدا کنید. زیرا همانطور که توضیح دادیم فاکتورهای متعددی در تعیین رقم پرداختی تأثیر گذار هستند. در نهایت برای پی بردن به هزینه دقیق جراحی لابیاپلاستی، پیشنهاد می شود که به جراح متخصص رجوع کنید یا در صورتی که مطب جراح در شهر دیگری می باشد، با وی تماس حاصل فرمایید.

هزینه لابیاپلاستی در سال ۱۴۰۱

با ورود به سال جدید ، طبق روال هر ساله ، هزینه تمامی خدمات اعم از تجاری ، درمانی ، زیبایی و غیره افزایش پیدا می کند. طبیعی است که پزشکان نیز تعرفه های معقول و متفاوت با سال قبل برای خدمات خود تعیین کنند. عموما در سال جدید ما شاهد افزایش قیمت ها هستیم. لذا هزینه عمل زیبایی واژن نیز افزایش پیدا می کند.

از آن جایی که هر پزشک براساس میزان تغییرات مورد نیاز بیمار و دستمزد خود ، قیمتی متفاوت تعیین می کند ، نمی توان قیمت مشخصی برای جراحی زیبایی واژن بیان کرد. برای اطلاع دقیق از هزینه این پروسه پیشنهاد می دهید بعد از انتخاب پزشک و انجام معاینات لازم از هزینه دقیق مطلع شوید.

عوامل موثر بر هزینه لابیاپلاستی

در ابتدای مقاله بعضی از عوامل موثر در هزینه جراحی زیبایی واژن را بیان کردیم. علاوه بر موارد گفته شده ، این موارد نیز می توانند در تعیین قیمت ، موثر باشند:

تکنیک جراحی

میزان برش ایجاد شده

جنس نخ بخیه

انجام لابیاپلاستی با دیگر عمل ها

کلینیک یا بیمارستان انتخابی

فرم و اندازه لابیا مینور

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

عمل زیبایی واژن می تواند توسط جراحی و با ایجاد برش مستقیم یا با لیزر انجام گیرد. انجام این عمل به لیزر فاقد خون ریزی است و عوارض بسیار کمتری دارد. لذا جراحی زیبایی واژن با لیزر به نسبت روش جراحی ، هزینه بیشتری دارد.

خانم هایی که قصد دارند عوارض کمتری از انجام این فرآیند زیبایی تجربه کنند ، همچنین خون ریزی نداشته باشند ، می توانند با پرداخت مبلغ بیشتر ، فرآیند و البته نتیجه بهتری را تجربه کنند. شما می توانید با مراجعه به پزشک منتخب خود درباره هزینه لابیاپلاستی به طور دقیق در شهر خود اطلاع یابید. در مواردی در شبکه های اجتماعی نیز می توان سوالات مربوط به هزینه را پرس و جو کرد ؛ اما عموم پزشکان با پرسیدن چنین سوالی از شما درخواست دارند به صورت حضوری به مطب آن ها مراجعه کنید.

هزینه لابیاپلاستی در شیراز

ممکن است افرادی که در شهرستان ها از جمله شیراز زندگی کنند ، متوجه شوند که قیمت عمل های زیبایی از جمله لابیاپلاستی در تهران با شهرستان ها متفاوت است. دلیل وجود این تفاوت در بعضی از مواقع امکانات است. در تهران به دلیل مرجعین زیاد برای عمل زیبایی مذکور ، پزشکان شرایط تامین تجهیزات بهتر را دارند. لذا به دلیل خدمات با کیفیت تری که ارائه می دهند ، هزینه درمانی و زیبایی خدمات خود را افزایش می دهند.

ممکن است بعضی از تجهیزات به روز در شهرستان ها موجود نباشد. چرا که عموما متقاضیان عمل های زیبایی در شهرستان ها کم است و شرایط مساعدی برای تعیین به روز ترین تجهیزات فراهم نیست. البته لازم به ذکر است که بسیاری ازکلان شهرها درست همانند پایتخت دارای به روز ترین تجهیزات هستند.

مورد بعدی که در تفاوت قیمت ها موثر است ، جبر جغرافیایی و سیاست سیاستمداران می باشد. عموما هزینه تمامی خدمات رفاهی و درمانی برای افرادی که در تهران زندگی میکنند ، بالا تر است. مانند هزینه اجاره کلینیک ، دستمزد پزشک و غیره. اما شهرستان ها به نسبت تهران مبالغ اجاره و دستمزد کمتری پرداخت می کنند. لذا هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز کمتر از تهران است.

نکته !
بعضی از کلینیک های معتبر یا پزشکان متبحر نیز هستند که به دلیل آن که خدماتی هم سطح با تهران ارائه می دهند ، گرچه در شیراز مستقر می باشند ، اما مبلغی تقریبا یکسان با هزینه لابیاپلاستی در تهران را دریافت می کنند.

آیا بالا بودن هزینه لابیاپلاستی ، نشان دهنده داشتن پروسه ای ایده آل است؟

گرچه پزشکان برجسته در هر زمینه ای به دلیل استفاده از تجهیزات برتر و تجربه بیشتر ، قیمت بالاتری از متقاضیان خود دریافت می کنند. اما به طور کلی همیشه قیمت بالا نشان دهنده دریافت نتیجه ایده آل از عمل زیبایی واژن نیست.

متاسفانه بعضی از پزشکان از سادگی مردم ما سوء استفاده می کنند. آن ها با ارائه قیمت بالا و نشان دادن اعتماد بنفس زیاد در کار خود ، ابتدا بیمار را به سمت خود جذب می کنند  ، سپس با استفاده ازتجهیزات نامناسب و عدم داشتن تجربه کافی ، نتیجه قابل قبولی در بیمار ایجاد نمی کنند. لذا توجه داشته باشید که توجه به میزان هزینه عمل زیبایی در واژن ، تنها یکی از فاکتورهای تعیین کننده برای انتخاب پزشک است.

هزینه عمل لابیاپلاستی در زنجان

همانطور که گفتیم عموما پزشکانی که در شهرستان ها قرار دارند به دلیل موقعیت جغرافیایی و گاهی به دلیل عدم تجهیزات به روز ، هزینه لابیاپلاستی کمتری از متقاضیان خود دریافت می کنند. این قانون برای شهر زیبای زنجان نیز صدق می کند.

در زنجان هر پزشک با توجه به خدمات ، تکنیک جراحی ، میزان تغییرات مورد نیاز بیمار ، تجربه و غیره مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت می کند. در صورتی که قصد دارید بدانید قیمت دقیق این مبلغ چقدر است ، پیشنهاد می دهیم بعد از انتخاب بهترین متخصص زنان زنجان با وی دیدار حضوری داشته باشید. در طی این دیدار پزشک شما را معاینه می کند و بعد از مشورت درباره تکنیک جراحی ، هزینه دقیق عمل را اعلام خواهد کرد.

سخن آخر

در این مقاله از مقالات راز جراحی درباره هزینه لابیاپلاستی صحبت کردیم. همانطور که خواندید قیمت عمل زیبایی واژن در تهران و سایر شهر ها متفاوت است. همچنین پزشکان متفاوت در یک شهر ممکن است براساس فاکتورهای متعدد مبالغ مختلفی را به عنوان دستمزد دریافت کنند. ایت عمل به عنوان جراحی زیبایی معرفی شده است و بدین ترتیب تحت حمایت بیمه قرار نمی گیرد.

توجه داشته باشید که برای انتخاب پزشک مناسب ، فریب اعداد و ارقام را نخورید. چه بسیار پزشکان با تجربه ای که با وجود استفاده از بهترین تجهیزات و خلق بهترین نتیجه ، دستمزد معقولی دریافت می کنند. همچنین چه بسیار پزشکانی که با وجود عدم استفاده از تجهیزات مناسب و عدم تجربه کافی ، هزینه های هنگفتی را از متقاضیان خود طلب دارند. شما می توانید برای اطلاع از هزینه دقیق جراحی زیبایی واژن ، نزد پزشک خود بروید و بعد از انجام معاینه از قیمت دقیق آگاه شوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سونیا پورجهان
سونیا پورجهان
2 سال قبل

جراحی لابیاپلاستی محدودیت سنی داره؟

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی (Labiaplasty) عمدتاً به جراحی کوچک کردن اندازه لابیای مینور اطلاق می شود، البته این تکنیک برای کوچک کردن لابیای ماژور هم مورد استفاده قرار می گیرد. لابیای مینور ، می تواند به دلیل آتروفی یا بالا رفتن سن یا کاهش وزن بزرگ شود. حالا که موضوع مقاله امروز راز...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...