| خانه 4 جراحی زنان 4 هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی

مرداد ۱۸, ۱۴۰۰ | جراحی زنان | ۰ دیدگاه

هزینه لابیاپلاستی را نمی توان به طور ثابت و دقیق بیان کرد؛ چرا که فاکتورهای مختلفی در تعیین آن مؤثر هستند. در ادامه این مقاله به طور جامع این موارد را برای شما شرح خواهیم داد. لازم به ذکر است که تنها هزینه نباید معیار سنجش شما برای انتخاب جراح و انجام عمل لابیاپلاستی باشد. گاهی اوقات این هزینه ها شما را فریب می دهند.در جوامع امروزی تمام افراد، به خصوص زنان، نسبت به زیبایی و پروسه های مربوط به آن نگاه ویژه ای دارند. لابیاپلاستی که جراحی زیبایی واژن محسوب می شود، در این چند سال اخیر، متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. تعدادی از زنان پیش از اقدام برای انجام این جراحی، اولین موردی را که مد نظر قرار می دهند، میزان مبلغ پرداختی می باشد.

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی با جراحی

همان طور که می دانید این جراحی، به منظور زیباسازی واژن و لابیاها انجام می شود. هزینه روندهای زیبایی در میان افراد مختلف یکسان نخواهد بود. زیرا تغییرات مورد نیاز، با توجه به ایرادهای موجود و خواسته هر شخص از انجام جراحی، اعمال می شوند. بنابراین میزان رقم پرداختی بابت جراحی لابیاپلاستی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. که در این مقاله راز جراحی توضیح داده شده.

هزینه لابیاپلاستی با جراحی ، صرفاً محدود به دستمزد جراح نمی شود؛ بلکه عوامل دیگری نیز در تعیین آن دخیل هستند. فاکتورهای دخیل در تعیین مبلغ عمل برای تمام افراد یکسان است اما همانطور که گفته شد مبلغ در نظر گرفته شده برای هریک از این فاکتورها، در میان افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. به طور معمول هر جراح برای خود فهرستی از متغیرهای مربوط به هزینه و قیمت عمل لابیاپلاستی تهیه می کند. از این رو هنگام مراجعه به او، پس از معاینه کلی و توضیح تمام جزئیات مربوط به عمل، هزینه را به شما ابلاغ خواهد کرد. از جمله مواردی که قیمت عمل را معین می کنند عبارتند از:

  • صورتحساب بیمارستان یا کلینیک
  • دستمزد جراح
  • نوع بیهوشی و داروی مورد استفاده برای آن
  • تکنیک انتخاب شده جهت انجام جراحی
  • پروسه های دیگری که در کنار آن انجام می پذیرند.

در ادامه، جزئیات هر یک از موارد بالا را توضیح می دهیم.

  • صورتحساب بیمارستان یا کلینیک

در حقیقت به طور دقیق نمی توان هزینه لازم برای هر کدام از خدمات یا پروسه های بیمارستانی را تعیین کرد. عوامل بسیاری هستند که پرداخت نهایی را تحت تأثیر قرار می دهند. در این راستا می توان به مواردی همچون شرایط سلامت هر شخص، هزینه تست های آزمایشگاهی، انجام پروسه های مختلف عکسبرداری و اسکن اندام های داخلی بدن، پروسه های جراحی، اتاق عمل و تجهیزات مربوط به آن، مدت بستری در بیمارستان پیش و پس از جراحی، داروهای مورد استفاده و دستمزد پزشکان و متخصصان، اشاره کرد.

البته که محل استقرار بیمارستان نیز در افزایش و کاهش قیمت جراحی لابیاپلاستی مؤثر است. امکان دارد مبلغ مورد نیاز جهت پرداخت جراحی لابیاپلاستی برای دو فرد با خواسته های یکسان اما در شهرهای مختلف مانند تهران ، شیراز ، اصفهان ، مشهد ، قم ، اراک ، تبریز ، اهواز و غیره متفاوت باشد. حتی ممکن است این دو فرد در یک شهر باشند اما به بیمارستان هایی در دو منطقه مختلف مراجعه کنند، در این صورت نیز تفاوت در هزینه امری محتمل است. همچنین نوع بیمارستان، خصوصی یا دولتی بودن آن می تواند در تعیین هزینه لابیاپلاستی تأثیر گذار باشد.

طبق آمار بدست آمده انجام عمل جراحی واژن در کلینیک، هزینه کمتری را شامل می شود. زیرا معمولاً جراحی در کلینیک سرپایی محسوب شده و فرد پس از عمل بستری نمی شود. همچنین تعداد پرسنل کلینیک بسیار کمتر از کارکنان بیمارستان می باشند.

  • دستمزد جراح متخصص

دستمزد جراح در بالا یا پایین بود هزینه نهایی بسیار مؤثر است. حق ویزیت پیش و پس از عمل، مدت زمان انجام جراحی، نوع تخصص و همچنین تجربه و کارآزمودگی جراح میزان مبلغ پرداختی مربوط به او را تعیین می کنند. اساساً هزینه در انتخاب جراح بسیار تأثیر گذار است. اما این نکته را به یاد داشته باشید که هزینه لابیاپلاستی به تنهایی فاکتور مناسبی برای ارزیابی قابلیت ها و توانایی های جراح محسوب نمی شود. قیمت بسیار پایین جهت انجام جراحی لابیاپلاستی باید شما را نسبت به انتخاب آن جراح دچار تردید کند. از سوی دیگر نیز دستمزد بسیار بالای جراح لزوماً مجرب بودن او را تضمین نمی کند. بنابراین هنگام انتخاب جراح، هزینه را به عنوان آخرین فاکتور مورد بررسی قرار دهید.

  • نوع بیهوشی و داروی مورد استفاده برای آن

به طور کلی مدت زمان و پیچیدگی لابیاپلاستی با جراحی ، نوع و هزینه بیهوشی را مشخص می کنند. اگر بخواهیم جزئی تر به آن بپردازیم مواردی از قبیل دستمزد پزشک بیهوشی و تجهیزات و داروهای مورد استفاده در این روند، تعیین کننده مبلغ پرداختی مربوط به پروسه بیهوشی هستند. جراحی زیبایی واژن معمولاً تحت بی هوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. اساساً هزینه بیهوشی عمومی بر مبنای واحد و میزان دوزهای استفاده شده در طول جراحی محاسبه می شود. مبلغ پرداختی بابت بی حسی موضعی نسبت به بی هوشی عمومی کمتر خواهد بود. معمولاً افرادی که برای انجام این جراحی به کلینیک مراجعه می کنند، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند.

  • تکنیک انتخاب شده جهت انجام جراحی

برای انجام عمل جراحی زیبایی واژن، تکنیک های مختلفی بکار می رود. این تکنیک ها با توجه به مشکلات ظاهری واژن و نوع لابیاپلاستی که باید انجام پذیرد، انتخاب می شوند. هر یک از این شیوه ها به مهارت خاصی نیاز داشته و مدت زمان جراحی نیز با توجه به تکنینک انتخابی ، متغیر است. بدین صورت که هرچه تکنیک مورد استفاده در حین عمل پیچیده تر باشد، جراحی زمان بیشتری به طول می انجامد. از این رو هزینه ناشی از آن نیز متفاوت خواهد بود.

  • پروسه های دیگری که در کنار لابیاپلاستی انجام می پذیرند.

با توجه به نوع پروسه زیبایی، انجام دو جراحی به صورت هم زمان امکان پذیر است. حال در مواقعی که شرایط سلامتی فرد مطلوب و مساعد باشد، در صورت لزوم و خواست شخص مراجعه کننده، جراح می تواند در کنار لابیاپلاستی، پروسه هایی دیگری همچون تزریق چربی به واژن نیز انجام دهد. مشخصاً در این حالت قیمت نهایی افزایش می یابد. چرا که دو پروسه در حال انجام می باشند و قطعاً جراح زمان بیشتری برای عمل صرف می کند. علاوه بر آن، میزان داروی بیهوشی یا بی حسی مورد استفاده در طول پروسه نیز افزایش می یابد.

مجموع هزینه های تمام موارد فوق، در نهایت هزینه لابیاپلاستی را رقم می زنند.

هزینه لابیاپلاستی در تهران و شهرهای مختلف

از جمله سوالاتی که ممکن است در ذهن افراد مختلف متقاضی برای انجام جراحی زیبایی لابیا ایجاد شود این است که هزینه لابیاپلاستی در تهران چقدر با هزینه لابیاپلاستی در کرج ، اصفهان ، شیراز ، مشهد ، اراک ، تبریز ، اهواز و غیره تفاوت دارد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تمام فاکتورهای تاثیر گذار در هزینه لابیاپلاستی در تهران با هزینه لابیاپلاستی در اصفهان و سایر شهرها یکسان است، و شما عزیزان برای دانستن هزینه جراحی بهتر است به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کنید تا پس از معاینه و مشاوره مبلغ را به شما بگوید.

آیا جراحی لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

جراحی لابیاپلاستی از جمله پروسه های زیبایی و جوانسازی واژن محسوب می شود. نظربه اینکه پروسه های زیبایی کاملاً اختیاری بوده و شخص به اختیار و انتخاب خود جهت انجام چنین جراحی هایی اقدام می نماید، این عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت.

هزینه دقیق و قطعی جراحی ، قابل ذکر نیست و در هیچ سایتی به صورت قطعی نمی توانید قیمت عمل لابیاپلاستی را پیدا کنید. زیرا همانطور که توضیح دادیم فاکتورهای متعددی در تعیین رقم پرداختی تأثیر گذار هستند. در نهایت برای پی بردن به هزینه دقیق جراحی لابیاپلاستی، پیشنهاد می شود که به جراح متخصص رجوع کنید یا در صورتی که مطب جراح در شهر دیگری می باشد، با وی تماس حاصل فرمایید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی عمدتاً به جراحی کوچک کردن اندازه لابیای مینور اطلاق می شود، البته این تکنیک برای کوچک کردن لابیای ماژور هم مورد استفاده قرار می گیرد. لابیای مینور ، می تواند به دلیل آتروفی یا بالا رفتن سن یا کاهش وزن بزرگ شود. حالا که موضوع مقاله امروز راز جراحی را متوجه...

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن یا واژینوپلاستی یک روند جراحی ترمیمی و بازسازی واژن است که در طول آن، واژن شما سفت و محکم می شود و زیبایی خود را مجدداً به دست می آورد. هر چند گزینه های متعدد بدون جراحی وجود دارد که نتایج مشابه با واژینوپلاستی را به دست می دهد، ولی جراحی زیبایی واژن،...

عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

همیشه در قبال بدست آوردن زیبایی، آن هم با قرار گرفتن زیر تیغ جراحی، باید ریسک بروز عارضه های احتمالی پس از آن را نیز بپذیرید. لابیاپلاستی ، به عنوان عمل زیبایی ناحیه تناسلی زنان نیز ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بروز این مشکلات لزوماً حتمی نیست اما محتمل...