| خانه 4 بلاگ 4 ورم بعد از جراحی بینی

ورم بعد از جراحی بینی

شهریور ۱۰, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۰ دیدگاه

ورم بعد از جراحی بینی

ورم بعد از جراحی بینی ، امر اجتناب ناپذیری است. فرقی نمی کند که بینی شما گوشتی است یا استخوانی؛ تفاوتی ندارد که بینی شما تحت تکنیک رینوپلاستی باز یا بسته جراحی شده باشد؛ در هر حال پس از عمل، بینی شما متورم می شود. البته با توجه به فاکتورهای مختلف ، شدت ورم بینی برای همه یکسان نیست. برای بیشتر افراد، این امر موقتی بوده و پس از مدتی از بین می رود. یکی از دلایلی که نمایان شدن نتیجه و فرم نهایی بینی بعد از عمل را به تأخیر می اندازد، تورم است. با مطالعه مطالب این مقاله از راز جراحی ، نسبت به ورم قسمت های مختلف بینی، نحوه کاهش شدت آن، میزان ماندگاری و دیگر نکات مربوطه، آگاهی لازم را کسب خواهید کرد و دیگر پس از جراحی بینی ، بی جهت از متورم شدن بینی خود نگران نخواهید شد.

علت ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

در حقیقت تورم پس از عمل بینی ، یکی از اثرات جانبی عمل بوده و امری کاملاً طبیعی است. به عبارتی ورم بینی نوعی پاسخ بدن به فرایند جراحی، برش های ایجاد شده و تغییرات اعمال شده در طول آن، می باشد. در حین عمل، بافت های بینی با ایجاد برش جراحی، از یکدیگر جدا شده و در نهایت پس از انجام اصلاحات لازم بر روی استخوان ها و غضروف ها، مجدداً با استفاده از نخ بخیه بسته می شوند. در این شرایط، مایعات بدن تمایل دارند تا در فضاهای خالی ایجاد شده در حین جراحی، جمع شوند. در صورت وقوع چنین پدیده ای، بینی متورم می شود.

جدا از این مورد، همین که بافت بینی دستکاری می شود و گاهی اوقات نیز در صورت لزوم، جراح برای اعمال تغییر مورد نظر استخوان دماغ را در طول جراحی می شکند، سبب بروز ورم می شوند. دیگر عامل ورم بعد از جراحی بینی که ممکن است تا حدودی خطرناک باشد و در صورت بروز بلافاصله باید برای درمان آن اقدام کرد، عفونت یا هماتوم می باشد.

انواع ورم بینی

با توجه به توضیحات داده شده در مورد علت تورم ، می توان گفت که انواع ورم بینی در دو دسته قرار می گیرند. دسته اول مربوط به تورمی است که بلافاصله پس از جراحی بروز کرده و قابل رؤیت می باشد و به دلیل تحریک شدن بینی در طول عمل نمود پیدا می کند. این نوع از تورم معمولاً با کبودی همراه بوده، شدت آن در میان افراد مختلف، متفاوت است و تقریباً پس از ۳ هفته برطرف می شود. جراحان زیبایی تلاش می کنند تا با بکارگیری تکنیک های کم تهاجم و ایجاد برش های کم و کوچک بر روی بینی، تا حدودی از میزان ورم  بعد از رینوپلاستی، بکاهند.

دومین دسته مربوط به نوعی از تورم است که مدتی پس از عمل رخ می دهد. این تورم مربوط به احتباس مایعات بدن (جمع شدگی مایعات بدن) در زیر پوست می باشد. بعد از جراحی، پوست باید با ساختار و فرم جدید بینی مطابق و سازگار شود. در همین حین مایعات بدن در فضای های خالی زیر پوست جای می گیرند و سبب متورم شدن بینی می شوند. برخلاف نوع اول، این نوع ورم بینی ، پس از چندین ماه یا حتی یک سال بهبود می یابد. یکی از فاکتورهایی که بر شدت و تداوم ورم ناشی از احتباس مایعات بدن تأثیر می گذارد، ضخامت پوست بینی است. هر چه پوست ضخیم تر باشد، شدت ورم بعد از جراحی بینی نیز بیشتر خواهد بود.

ورم پل بینی بعد از عمل بینی

امکان دارد بسیاری از افراد از جمله خود شما پس از جراحی، بر روی پل بینی، برآمدگی ها یا ناهمواری هایی مشاهده کنید که باعث نگرانی شما می شوند. دلیل پدید آمدن این ناهنجاری ها، تورم بافت های بینی (پوست، غضروف و استخوان) در آن ناحیه می باشد. البته که وجود برآمدگی ها، غیر معمول نیست و پس از چند ماه ، با کمتر شدن ورم بافت بینی، به تدریج از بین می روند. هر چه شدت تورم پل بینی بیشتر باشد، برآمدگی ایجاد شده بر روی آن نیز بزرگ تر است.

از سوی دیگر، اگر بینی پیش از جراحی به طور طبیعی دارای قوز و برآمدگی شدیدی باشد، پس از عمل به علت اعمال تغییرات بسیار، ورم شدید تری نیز حاصل می شود.

ورم بینی بعد از برداشتن چسب

اساساً، جهت کاهش ورم بعد از جراحی بینی ، از چسب بینی استفاده می شود. حال ممکن است هنگام تعویض چسب، پس از برداشتن آن از روی بینی، مجدداً شاهد بروز تورم باشید. جای نگرانی نیست؛ متورم شدن بینی در این حالت به سبب آزاد شدن فشار چسبی است که بر روی آن قرار گرفته است. البته این ورم موقتی است و با ادامه دادن روند استفاده از چسب بینی تا زمان معین شده توسط پزشک، برطرف خواهد شد.

دیده شده است که بعد از تکمیل دوره زدن چسب بر روی بینی، نیز گاهی اوقات به دلایل مختلف کمی تورم نمود پیدا می کند. در این شرایط می توانید پیش از خواب بر روی بینی چسب بزنید و روز بعد، پس از بیدار شدن آن را از روی پوست بینی بردارید. این مورد بیشتر در بینی های گوشتی مشاهده شده است.

کنترل ورم بعد از جراحی بینی با چسب زدن

یکی از راه های بسیار موثر در کاهش و کنترل تورم بعد از جراحی بینی ، استفاده از چسب بینی می باشد. برای این منظور لازم است از چسب استاندارد و مناسب که چسبندگی خوبی داشته باشد ، استفاده نمایید. چسب زدن در ماه های اولیه و بعد از برداشتن گچ بینی ، بیشترین تاثیر را در فرم گیری بهتر بینی و همچنین کاهش ورم بعد از جراحی زیبایی بینی دارد. توصیه می شود تا زمانی که به خوبی نحوه چسب زدن را بیاموزید برای تعویض چسب ، به جراح بینی خود مراجعه نمایید و سپس خودتان اقدام به تعویض چسب کنید. مدت زمان استفاده از چسب برای افراد مختلف متفاوت است. برای مثال افرادی که بینی گوشتی دارند ، به دلیل ضخامت زیاد پوست دچار ورم بیشتری بعد از عمل بینی می شوند ، به همین دلیل لازم است برای زمان بیشتری از چسب استفاده کنند اما بینی های استخوانی اغلب بعد از یک ماه استفاده مداوم از چسب ، ورم بینی آن ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. بعد از گذشت یک ماه می توانید در هنگام شب و خوابیدن فقط از چسب روی بینی خود استفاده کنید و بدین ترتیب ورم بینی در طول شب کاهش پیدا کرده و بینی در طول روز فرم بهتر و زیباتری دارد.

چسباندن چسب ها به بینی باید به نحو صحیح و با فشار درست چسبانده شود تا بتواند در کم کردن ورم کمک کننده باشد. اگر چسب را خیلی محکم بچسبانید موجب می شود تا جای چسب ها روی بینی بماند و یا اگر با استفاده از چسب بینی را با شدت زیادی به سمت بالا بکشید ، بینی نه تنها سربالا نخواهد شد ، که بعد از مدتی دچار افتادگی می شود. همچنان اگر این چسب بسیار شل و آرام چسبانده شود ، تاثیری با چسب نزدن به بینی ندارد ؛ بنابراین باید با فشار کنترل شده و یکسان در هر دو سمت بینی از چسب استفاده شود. مهم ترین نکته در استفاده از چسب ها ، نحوه برداشتن چسب از روی پوست بینی می باشد ؛ زیرا اگر چسب را با شدت و عجله از روی بینی بلند کنید ، موجب کشیده شدن پوست بینی شده و تورم را افزایش می دهد و حتی می تواند منجر به عوارض دیگر نیز شود. به همین دلیل بهتر است ابتدا اجازه دهید تا چسب به خوبی خیس خورده و مرطوب شود ، سپس به آرامی آن را از روی پوست بینی از سمت پایین به بالا بلند کنید. بهترین زمان برای برداشتن چسب و تعویض آن بعد از حمام کردن می باشد.

ورم نوک بینی بعد از عمل

ورم نوک بینی بعد از عمل - راز جراحی

ورم نوک بینی بعد از عمل ، کاملاً طبیعی است و دلیل آن صرفاً مربوط به آناتومی و بافت های تشکیل دهنده ساختار آن است. پوست و بافت نرم نوک بینی، ضخیم  بوده و تعداد زیادی سلول چربی در آن قسمت قرار دارد. همچنین پوست و بافت نرم  به طرز محکمی به زیرساخت غضروفی نوک بینی، چسبیده اند. این ساختار سبب می شود تا در نیمه ی پایینی بینی در مقایسه با نیمه فوقانی تورم بیشتری ایجاد شود و پوست آن ناحیه با گذشت زمان بیشتری با فرم جدید دماغ تطابق پیدا کند.

بسیاری از افرادی که تحت عمل دماغ قرار گرفته اند، در طول دوره ریکاوری متوجه می شوند که ورم پل بینی زودتر از نوک بینی، بهبود یافته است. می توان گفت که نوک بینی آخرین بخش از دماغ است که ورم آن بهبود می یابد. در حالی که میزان بسیاری از تورم ایجاد شده چند هفته پس از عمل کاهش یافته و برطرف می شود، ورم ساختار نوک بینی برای دستیابی به بهبودی کامل به چندین ماه زمان نیاز دارد.

ورم داخل بینی بعد از عمل

همان طور که بعد از عمل ساختار بیرونی بینی دچار تورم می شود، بافت های درونی آن نیز ممکن است متورم شوند. در طول جراحی میزان بیشتری از اصلاحات و تغییرات بر روی ساختار داخلی بینی اعمال می شود؛ بنابراین تورم داخلی بینی بعد از عمل، دور از انتظار نخواهد بود.

در طول عمل با ایجاد برش، بافت های درون بینی از یکدیگر فاصله می گیرند، تغییرات لازم انجام می شود و در صورت نیاز بافت های اضافه برداشته شده یا از گرافت استفاده می شود. تمام این موارد منجر به ورم قسمت های داخلی بینی می گردد.

متورم شدن محیط درونی دماغ گاهی اوقات سبب بروز گرفتگی شده و تنفس را تا حدودی دشوار می کند. اما این امر، مسئله ای زود گذر است و به مرور زمان با کاهش ورم بعد از جراحی بینی ، مسیر عبور هوا آزاد شده و نفس کشیدن راحت تر می شود.

ورم استخوان بینی بعد از عمل

برخی از افراد گمان می کنند که ورم بعد از جراحی بینی فقط منحصر به قسمت های گوشتی یا غضروفی بینی می باشد. البته که این تصور کاملاً نادرست است؛ چرا که استخوان های تشکیل دهنده ساختار بینی نیز ممکن است پس از جراحی، تا حدودی متورم شوند.

در صورت کج بودن بینی، یا شکستگی استخوان آن، جراح باید برای در طول عمل استخوان بینی را جا به جا کند و به منظور ایجاد تقارن، تا حد امکان آن را در مرکز بینی قرار دهد. همین امر جابه جایی سبب افزایش ورم استخوان پس از جراحی می شود.

پیش تر نیز توضیح دادیم، جهت برطرف کردن برآمدگی بینی، بهترین جراح بینی باید استخوان آن قسمت را برش داده یا با انجام عمل سوهان کشیدن، برآمدگی استخوان را صاف و هموار سازد. این دو مورد نیز منجر به ورم استخوان بینی بعد از عمل می شوند.

در برخی موارد، به منظور فرم دهی بینی، جراح مجبور است در حین رینوپلاستی استخوان بینی را بشکند. از این رو، پس از جراحی، ورم قسمت استخوانی بینی افزایش می یابد.

نحوه کاهش شدت ورم بعد از جراحی بینی

هر چند که ورم بعد از جراحی بینی ، خود به خود بعد از مدتی، تا حدود زیادی بهبود می یابد اما با رعایت یک سری نکات می توانید روند کاهش تورم را تسریع نمایید.

  • پس از عمل زیبایی بینی، از مصرف داروهایی که منجر به رقیق شدن خون می شوند، اجتناب کنید. در صورت ضروری بودن مصرف این داروها به دلیل تجویز توسط پزشک، جراح زیبایی خود را از این موضوع مطلع سازید.
  • علاوه بر دارو، در مصرف مواد غذایی نیز باید دقت داشته باشید. میزان مصرف نمک خوراکی و غذاهای تند و پر ادویه را کم کنید و به جای آن مصرف پروتئین را افزایش دهید.
  • در روزهای ابتدایی برای کاهش ورم بینی، می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید. اما مراقب باشید که کمپرس را مستقیماً بر روی بینی قرار ندهید. باید کمپرس یخ را در نواحی اطراف بینی، مانند گونه ها، قرار دهید.
  • استراحت به میزان کافی، یکی از فاکتورهای بسیار مهم می باشد. به مدت ۱ الی ۲ هفته، بر روی کمر بخوابید و هنگام خواب زیر سر خود دو بالش قرار دهید تا سر نسبت به بدن، در ارتفاع بالاتری قرار گیرد.
  • حداقل ۴ هفته پیش و پس از جراحی سیگار کشیدن را کنار گذاشته و از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
  • گاهی اوقات، در صورت تشدید ورم، جراح جهت کاهش آن، از داروی کورتون استفاده می کند. با تزریق کورتون به بینی، از تورم آن می کاهد و روند بهبودی را سرعت می بخشد.
  • یک فاکتور مهم دیگر در کاهش ورم بعد از جراحی بینی ، نحوه صحیح چسب زدن می باشد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، حتماً مقاله چسب بینی را مطالعه نمایید)

ورم بینی بعد از عمل چه مدت ماندگاری دارد؟

همان گونه که در ابتدا توضیح دادیم، میزان و شدت بروز ورم در بینی، برای همه یکسان نیست. اما به طور کلی می توان گفت که با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل پیچیدگی عمل، میزان مشکلات بینی و اصلاحات مورد نیاز، گوشتی یا استخوانی بودن دماغ و تکنیک بکارگرفته شده توسط جراح، ورم ناشی از رینوپلاستی حداقل تا یک سال و در برخی موارد حتی کمی بیشتر باقی می ماند. هر چند میزان زیادی از ورم بعد از جراحی بینی ، پس از حدود ۲ الی ۳ ماه بهبود می یابد؛ اما برطرف شدن کامل آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

گفته می شود که تکنیک رینوپلاستی باز، منجر به بروز تورم بیشتری پس از عمل می شود و نیز برطرف شدن آن به زمان بیشتری نیازمند است. همچنین بینی هایی که پوست ضخیم تری دارند، مانند بینی های گوشتی، به میزان بیشتری متورم می شوند و بهبودی آن ها کمی زمان بر خواهد بود.

در اکثر موارد، تورم بینی پس از جراحی، موردی موقتی و زود گذر می باشد که در چند ماه ابتدایی میزان بسیاری از آن بهبود یافته و نهایتاً پس از یک الی دو سال به طور کامل برطرف می شود. اما به ندرت دیده شده که در برخی افراد مدت ماندگاری آن بیش از حد نرمال است یا شدت تورم از حد معمول فراتر رفته است. در این صورت احتمال این که عارضه جدی تری همچون عفونت در پس ورم غیر طبیعی بینی پنهان شده باشد، زیاد است. توصیه می شود در صورت غیر معمول بودن تورم بینی، حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

کنترل ورم بینی پس از جراحی با رژیم غذایی

کنترل ورم بینی پس از جراحی با رژیم غذایی - راز جراحی

رژیم غذایی بعد از جراحی بینی به دلیل تاثیر مستقیم بر دوره نقاهت و کاهش و کنترل عوارض جانبی بعد از عمل از جمله تورم بینی، بعنوان یکی از بارزترین عوارض، بسیار حائز اهمیت است.

هر چند تغذیه بعد از جراحی بینی یک چیز بسیار ساده به نظر می رسد ، ولی داشتن اطلاعات مفید درباره اینکه چه چیزی بخوریم و از چه نوع غذاهایی اجتناب کنیم تا ورم بینی و سایر عوارض بعد از جراحی را به حداقل برسانیم ، بسیار مهم است. به همین دلیل راز جراحی راهنمای کامل رژیم غذایی بعد از عمل بینی را در اختیار شما قرار می دهد.

بعد از رینوپلاستی برای کاهش ورم بینی چه بخوریم؟

رژیم غذایی بعد از عمل زیبایی بینی اهمیت زیادی دارد ، زیرا می تواند دوره بهبودی شما را آسان تر کرده و راه را برای بهبود سریع هموار کند. همچنین می تواند به شما در کسب بهترین نتیجه از جراحی و به حداقل رساندن عوارض جانبی بعد از عمل ازجمله تورم، کمک کند

غذاهای نرم:

جویدن غذاهای سفت بعد از جراحی دماغ بسیار خطرناک است چون باعث افزایش ورم بینی می شود. بنابراین، خوردن غذاهای نرم در دوران نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بینی ، مانند پوره سیب ، بسیار توصیه می شود. ماست ، تخم مرغ ، سیب زمینی پوره شده ، سوپ مرغ و غیره نیز از جمله موارد مفید می باشند.

غذاهای پر فیبر:

خوردن غذاهای پر فیبر در دوره بهبودی بعد از جراحی بسیار توصیه می شود ، زیرا این نوع غذاها با تقویت حرکات طبیعی روده به سیستم گوارش کمک کرده و به نوبه خود در جلوگیری از یبوست کمک می کنند.

غذاهایی از قبیل غلات ، اسپاگتی گندم کامل ، برنج قهوه ای ، نان گندم کامل و ذرت بو داده، میوه های تازه مانند سیب ، توت فرنگی ، گلابی و سبزیجات تازه مانند هویج پخته ، سیب زمینی پخته ، نخود سبز آب پز و کلم بروکلی و اسفناج پخته و غیره، جزو موارد قابل ذکر می باشند.

غذاهای ضد التهاب :

یکی از مهمترین غذاهایی که باید بعد از جراحی زیبایی بینی خورده شود ، غذاهای ضد التهاب می باشد که به کاهش التهاب و ورم بینی کمک کرده و به نوبه خود بهبود زخم ها را بسیار سریع و آسان تر می نمایند. سبزیجاتی از قبیل توت فرنگی ، بلوبری ، کلم بروکلی ، قارچ ، انگور و گوجه فرنگی، از جمله این موارد هستند. آجیل ، شکلات تلخ ، چای سبز و بابونه نیز جزو غذاهای مفید می باشند.

بعد از رینوپلاستی چه نوع غذایی را نباید بخوریم؟

غذاهای فراوری شده:

یکی از بهترین راه ها برای کمک به بدن در دوران نقاهت بعد از عمل جراحی بینی اجتناب از غذاهای فرآوری شده است ، زیرا این غذا ها سرشار از قند ، سدیم و چربی های اشباع شده بوده و تاثیر منفی را بر روی روند بهبود و عوارض بعد از آن از جمله ورم بینی ، بر جای می گذارد.

غذاهای بسیار گرم یا بسیار سرد:

دمای غذایی که بعد از جراحی زیبایی بینی می خورید باید متعادل باشد ، زیرا خوردن غذای بسیار گرم یا خیلی سرد بلافاصله پس از عمل جراحی ، زیانبخش است. این نوع غذا می تواند ریکاوری شما را دشوار کند و در صورت داغ بودن باعث سوختگی دهان شما شده و در صورت سرد بودن، آسیب هایی را به دهان و دندان های شما وارد کند

غذاهای شور:

نمک می تواند ورم بینی و ادم را با احتباس آب تشدید کند ، به همین دلیل برای داشتن یک دوره نقاهت راحت ، از غذاهای شور اجتناب کنید.

مصرف نوشیدنی ها بعد از جراحی و تاثیر آن بر ورم بینی

آب:

بعد از جراحی زیبایی بینی ، تامین آب کافی برای بدن بسیار مهم است ، بنابراین باید در دوران نقاهت آب زیادی بنوشید.

نوشیدنی های مغذی:

نوشیدن آب میوه و سبزیجات تازه ، به ویژه آب کرفس و آب آناناس توصیه می شود. آناناس حاوی آنزیمی به نام بروملین است که به کاهش ورم بینی و کبودی کمک می کند.

یکی دیگر از نوشیدنی های مغذی که می توانید در دوران نقاهت میل کنید ، شیک پروتئین ( protein shake) است.

بعد از عمل بینی از نوشیدنی های زیر اجتناب کنید:

الکل :

الکل بعد از جراحی بینی یک ممنوعیت بزرگ بوده و علت این ممنوعیت ، تاثیر منفی آن در افزایش احتمال خونریزی و ترمیم ضعیف زخم بعد از عمل و افزایش ورم بینی و کبودی می باشد. همچنین ، نوشیدن الکل هنگام مصرف برخی از داروهای ضد درد می تواند برای سلامتی بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل معمولاً توصیه می شود تا ۶ هفته از نوشیدن الکل خودداری کنید.

نوشیدنی های اسیدی:

آب میوه های اسیدی طبیعی مانند آب پرتقال معده شما را تحریک می کند و معمولاً توصیه می شود که از نوشیدن این نوع آب میوه ها بعد از جراحی بینی خودداری کنید.

نوشیدنی های کافئین دار:

از مصرف کافئین بعد از عمل اجتناب کنید. کافئین بهبود زخم را به تاخیر می اندازد.

تزریق کورتون به بینی موثر در کاهش ورم بینی بعد از عمل

از تاثیر کورتون بر بینی چه می دانید ؟ کورتون در واقع نوعی داروی استروئیدی است که در کاهش التهاب تاثیر زیادی دارد. از داروی کورتون برای درمان های مختلف مانند روماتیسم مفصلی ، لوسمی ، آسم ، اگزما و غیره استفاده می شود. یکی از کاربردهای مهم و موثر این دارو در عمل زیبایی بینی ، در کاهش تورم و التهاب بافت های بینی بعد از جراحی می باشد. افرادی که بینی آن ها دچار تورم شدیدی می شود و یا اسکارهایی به دلیل تورم در بافت بینی آن ها ایجاد شده ، تزریق کورتون در کاهش این ورم و برطرف کردن اسکار موثر می باشد. اغلب از تزریق کورتون در بینی های گوشتی و بعد از ۳ الی ۴ ماه از عمل جراحی بینی در صورتی که بینی همچنان تورم زیادی داشته باشد ، استفاده می شود. ممکن است برخی افراد با یکبار تزریق به نتیجه مورد نظر برسند اما برخی دیگر به تزریق بیشتری نیاز دارند و لازم است در فاصله های مشخصی با نظر پزشک ، برای انجام این تزریق اقدام شود. در حالت کلی تا ۳ بار مجاز به تزریق کورتون به بینی هستید. حتما این تزریق را زیر نظر جراح بینی خود و توسط خود او انجام دهید ؛ زیرا تزریق این دارو باید در دوز مناسب و در عمق مناسبی از پوست انجام شود تا بهترین نتیجه را در پیش داشته باشد ؛ در غیر اینصورت منجر به ایجاد فرورفتگی و یا نازک شدن بیش از حد پوست بینی می شود.

ماساژ دادن بینی بعد از جراحی راهی موثر در کاهش تورم بینی

از دیگر راه های موثر در کاهش ورم بعد از جراحی بینی ، ماساژ دادن می باشد. ماساژ بینی نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد و اگر به نحو صحیح انجام شود ، تاثیر فوق العاده ای در کاهش و شکل گیری فرم بینی دارد. همه افراد نیازی به ماساژ دادن بینی ندارند. در صورتی که بعد از عمل نیاز باشد تا بینی خود را ماساژ دهید آموزش های آن توسط پزشک به شما داده می شود و یا این عمل توسط خود پزشک در زمان هایی که برای تعویض چسب اقدام می کنید ، انجام می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

3 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس (Botox) ، عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش دادن شکل ظاهری چین و چروک ها و جوانسازی صورت در میان همگان شهرت یافته است. این روند همچنین برای درمان مشکلاتی از قبیل اسپاسم گردن، عرق کردن زیاد، سردردهای میگرنی، کبد بیش فعال و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. در صورتی که...

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لب ها عضوی در صورت می باشند که زیبایی و شادابی آن ها می تواند باعث زیبایی چهره شود. با بالا رفتن سن لب ها مانند دیگر اجزای صورت تحت تاثیر جاذبه حالت افتادگی پیدا می کنند. روش های مختلفی برای زیبا سازی لب وجود دارد که تزریق فیلر و پروتز لب از جمله این روش ها به شمار می...

باسن برزیلی

باسن برزیلی

شکل و تناسب باسن، فاکتور مهمی در جذابیت و داشتن یک اندام تراشیده می باشد. جراحی باسن برزیلی (BBL Butt Lift) ، می تواند با استفاده از تکنیک هایی از قبیل تزریق چربی ، شکل ظاهری پر تری را در باسن شما خلق کرده و کانتور باسن شما را بهبود بخشد، البته افرادی هستند که با...