| خانه 4 جراحی بدن 4 پروتز سینه ۱۰۰% تضمینی⭐افزایش سایز سینه

پروتز سینه ۱۰۰% تضمینی⭐افزایش سایز سینه

فروردین ۳۰, ۱۴۰۲ | جراحی بدن | ۱۹۸ دیدگاه ها

صفر تا صد پروتز سینه - راز جراحی

خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث جذابی است ؛ چون که می توانند زیبایی سینه های خود را مجدداً بدست آورند.  نمی توان منکر این قضیه شد که سینه هایی خوش فرم در اعتماد به نفس خود حتی در روابط زناشویی تاثیر گذار است. راز جراحی این بحث جذاب و خواندنی را همراه با تصاویر ، پادکست و فیلم های مربوطه که به درک راحت تر کمک می کنند ، برای متقاضیان و هر کسی که دوست دارد عمل پروتز سینه را انجام دهد ، آماده کرده است.

با مرور کردن این مطالب متوجه خواهید شد که آیا شما برای عمل پروتز پستان کاندیدای خوبی هستید یا نه و اینکه اصلا در طول عمل جراحی پروتز سینه ، ایمپلنت چگونه درون سینه قرار میگیرد؟ همچنین می توانید به فهرست مطالب مراجعه نموده و در میان عناوین قرار گرفته ، مبحث مورد نظرتان را پیدا و مطالعه کنید.

پروتز سینه - راز جراحی

کاندیدای مناسب پروتز سینه

از سوی جراح پلاستیک شخصی به عنوان کاندیدای مناسب پروتزسینه معرفی می شود که سلامت جسمانی او در شرایط مساعد و قابل قبولی باشد، منظور این است که ایشان به عارضه هایی مثل عفونت فعال یا بیماری های خاص مثل سرطان مبتلا نباشد.

از طرف دیگر گروهی از بانوان که در گذشته درگیر سرطان سینه بوده اند و برای درمان تمامی یا بخشی از بافت سینه شان را از دست داده اند ، می توانند به کمک پروتز سینه ، ظاهر پستان خود را بازسازی و ترمیم کنند. این نکته را در ذهن داشته باشید که یک کاندیدای خوب بایستی پیش از عمل پروتز پستان بهتر است در مورد قصد و هدف خود از بارداری تصمیم گیری کند. اگر بخواهیم به طور کلی مشخصه های داوطلبین ایده آل برای جراحی پروتز سینه را مشخص کنیم ، موارد زیر را شامل می شود :

 • سبک زندگی سالم
 • افراد غیر سیگاری
 • برخورداری از رژیم غذایی مناسب
 • انتظارات منطقی
 • سلامت روانی

بهترین سن پروتز سینه - راز جراحی

بهترین سن جراحی پروتز پستان

بهترین سن برای عمل بزرگ کردن سینه با پروتز پستان ، طبق گفته متخصصان ۱۸ سالگی است. این محدودیت سنی بابت این است که بافت سینه پیش از عمل به طور کامل رشد کرده باشد.

انواع مدل پروتز سینه

اندام و استایل هر فرد با دیگری متفاوت است و به همین سبب در زمینه انتخاب مدل پروتز پستان نمی توان برای همه متقاضیان تصمیم یکسانی گرفت. پروتزهای سینه به لحاظ فرم و جنس انواع مختلفی دارند که در ادامه توضیحات کاربردی در این مورد ارائه شده است. حتما در انتخاب مدل پروتز خود با جراح مشاوره کنید و صرفا به خاطر این که یک نوع از ایمپلنت ، مثل پروتز سینه سایز ۸۵ پر طرفدار است ، آن را انتخاب نکنید.

پروتزسینه به لحاظ شکل :

۱ . پروتز پستان گرد

از رایج ترین ایمپلنت ها ، میتوان پروتز سینه مدل گرد را نام برد که دارای انواع مختلفی است. بدین معنا که بر اساس میزان برجستگی تقسیم بندی می شوند. پروتز پستان گرد ، سینه ها را پر تر نشان می دهد. به لحاظ قیمتی هم پروتزهای گرد از مدل قطره اشکی ارزان تر است. به لحاظ برجستگی ، پروتزهای به سه گروه تقسیم می شوند.

۲ . پروتز سینه مدل اشکی

پروتز پستان مدل اشکی در قیاس با پروتز پستان مدل گرد دارای شکل ظاهری طبیعی تری است. در فرم طبیعی پستان ها ، بخش تحتانی سینه ها در قیاس با قسمت فوقانی برجستگی بیشتری دارد. ، در پروتز سینه اشکی نیز این مورد رعایت شده و به همین دلیل پس از قرار گرفتن در محل خود ، ظاهر طبیعی تری را برای پستان ایجاد می کند.

۳ . پروتز پاستیل خرسی

پروتز پستان با نام پاستیل خرسی ، فرم و مقاومت بالایی دارند. به طوری که حتی اگر صدف آن دچار شگستگی شود ، پروتز پاستیل خرسی می تواند فرم خود را حفظ کند. ژل سیلیکون پر کننده این ایمپلنت در قیاس با دیگر پروتزهای سینه غلظت بیشتری داشته و به همین سبب مقاومت آن هم نسبت به سایر مدل ها بالاتر است.

به لحاظ ماده تشکیل دهنده :

۱ . پروتز سینه سالین

پروتز پستان سالین ، توسط محلول آب و نمک استریل پر می شود. یکی از مشخصه های منحصر به فرد پروتز سالین این است که پس از قرار گرفتن در بافت پستان توسط محلول نامبرده شده پر می شود. پروتزهای آب – نمکی سایزهای مختلفی داشته و برای انجام جراحی پروتز سینه در افراد بالا ۱۸ سال قابل استفاده هستند.

مزیت پروتز پستان سالین :

 1. یکی از ویژگی های تحریک کننده پروتز سالین ، هزینه پایین تر آن است.
 2. برش های محدودتری برای برای قرار دادن پروتز سالین سایز ۸۵ یا ۷۵ و غیره ایجاد میشوند.
 3. در صورت پارگی پس از عمل کاشت ایمپلنت سینه ، محلول آب و نمک ان توسط بدن جذب می شود
 4. می توان سایز و فرم پروتز پستان سالین را بعد از قرارگیری در پستان مشخص کرد

معایب پروتز سینه سالین:

 1. مقاومت پایین تری داشته و احتمال پارگی و تخلیه آن ها بیشتر است.
 2. در معرض جمع شدن و چین خوردگی قرار دارند.
 3. نتیجه حاصل از ان در قیاس با پروتز سیلیکونی غیرطبیعی تر است.

۲ . پروتز سینه سیلیکونی

پروتز پستان سیلیکونی با ژل سیلیکون پر شده اند ، در اندازه های مختلفی داشته و برای بازسازی سینه زنان ۲۲ سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

مزیت پروتز سینه سیلیکونی :

 1. پروتزهای از جنس سیلیکون ، منسجم تر و مقاوم تر هستند.
 2. احتمال چین خوردگی یا ایجاد هر ناهمواری بر روی پوست کمتر است.
 3. احتمال پارگی یا نشت آن ها در بدن بسیار کم است.
 4. نتیجه ای که از پروتز سیلیکونی بدست میآید طبیعی تر است.

معایب پروتز پستان سیلیکونی

نقطه ضعف قابل توجه پروتز سینه سیلیکونی این است که در صورت پارگی ، ژل سلیکیون توسط بدن جذب نشده بلکه در بافت سینه پخش می شود.

۳ . پروتز پستان ترکیبی ( سالین- سیلیکون)

پروتزهای ترکیبی که از دو بخش سالین و سیلیکون تشکیل شده اند ، قسمت سالین ان به جراح اجازه می دهد تا بعد از قرار گرفتن پروتز ، به تواند سایز را طی یک روند تدریجی بالا ببرد. متقاضیانی که می خواهند عمل پروتز سینه انجام دهند اما در بافت سنه ها فضای کافی ندارند ، کاندیدای خوبی برای پروتز ترکیبی هستند. زیرا در این شرایط جراح می تواند به مرور بزرگی پروتز را تغییر دهد تا بافت سینه فضای کافی برای قرارگیری پروتز بزرگتر را ایجاد کند.

انواع برش جراحی پروتز پستان 

با توجه به این که برای قرار دادن پروتز سینه سایز ۸۵ ، ۷۵ و غیره در سینه ها ، روش ها و تکنیک های متفاوتی وجود دارد، خوب است نسبت به هر یک آگاه باشید. در مجموع برش های عمل پروتز پستان به چهار نوع دسته بندی شده که در ادامه نامبرده شده اند. همچنین برای درک بهتر از این که هر برش کجا و چگونه ایجاد می شود ، میتوانید نکات تکمیلی را در عکس مربوطه مطالعه کنید :

 • برش پیرا هاله ای ( Periareolar Incision)

 • برش زیر سینه ای ( Inframammary Incision )

 • برش زیر بغل ( Transaxillary Incision )

برش ها در پروتز سینه - راز جراحی

بیشتر بدانید

برش فرانافی ( Transumbilical incision )

محل ایجاد برش در روش فرانافی ( TUBA ) همانطور که ممکن است حدس زده باشید در اطراف ناف است. در این تکنیک از جراحی پروتز پستان برای ایجاد تونل در زیر پوست به منظور قرار دادن ایمپلنت ها از ابزار و تجهیزات جراحی خاصی استفاده می شود. سپس برار ایجاد حفره و قرار دادن پروتز از نوعی دیگر از ابزارها بهره گرفته می شود.

این روش برش دهی در عمل پروتز سینه اگر به درستی از سوی بهترین جراح سینه انجام شود ، به سبب برش محدودی که دارد می تواند تکنیک کاربردی باشد. اما نقطه ضعیف این روش احتمال عدم بهبودی مطلوب کانال ایجاد شده در زیر پوست است.

پروتز سینه ، روی عضله یا زیر آن؟

برای تصمیم گیری در این مورد ، در اولین قدم باید با پزشک خود مشورت نمایید ، زیرا ایشان می توانند بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما قرار دهند. یکی از شایعاتی که در این زمینه وجود دارد ، این است که زمانی که ایمپلنت بالای عضله قرار گیرد ، سفت خواهد شد و شکلی مصنوعی خواهد داشت. با اینکه شاید این مورد برای برخی از افراد اتفاق بیافتد ، اما در کل می توان گفت نتیجه این پروسه به بدن و آناتومی منحصر به فرد هر شخص بستگی دارد. مقدار عضله و بافت ، اندازه پروتز پستان ، جنس آن و اهداف شخصی از جمله مواردی هستند که باید در نظرشان گرفت. پس از برگذاری جلسه مشاوره خصوصی ، دکتر بهترین برنامه را برای شما تنظیم خواهد کرد.

ایمپلنت روی عضله

این نوع پروتز سینه روی ماهیچه و زیر بافت سینه قرار می گیرد. با اینکه ریسک انقباض کپسول بالاتر است ، اما زمانی که عضلات منقبض می شوند ، این روش اجازه نمی دهد پروتز پهن شود و از جای خود تکان بخورد. در طول فعالیت فیزیکی نیز این ایمپلنت ها کمتر حرکت می کنند. اشخاصی که مقدار کمی افتادگی سینه دارند نیز این متد را ترجیح می دهند ؛ زیرا پستان ها کمی لیفت خواهند شد. با گذشت زمان ، این نوع از جایگذاری طبیعی تر به نظر خواهد رسید ، زیرا با افزایش سن سینه ها این نوع از پروتز مقداری افتادگی پیدا می کند. با اینکه ماندگاری آن به اندازه مدل دیگر نیست ، اما دوره نقاهت کوتاه تری دارد و ناراحتی کمتری نیز حس می شود.

پروتز سینه زیر عضله

این ایمپلنت ها بهترین مدلی هستند که یک کانتور زیبا را برای فرد به ارمغان می آورند ، مخصوصا در زیباجویانی که خیلی لاغر هستند و بافت زیادی ندارند. اگر پروتز سالین انتخاب شود ، اغلب زیر ماهیچه قرار داده می شود تا از موج دار شدن آن جلوگیری شود. با اینکه این جایگذاری طبیعی تر است ، اما معایبی نیز دارد. ایمپلنت هایی که زیر عضله قرار داده می شوند ، زمانی که ماهیچه های سینه منقبض می شوند به مرور زمان پهن تر شده و از جای خود تکان می خورند ؛ البته توجه داشته باشید چنین اتفاقی به ندرت رخ می دهد. امکان دارد در طول ریکاوری درد و ناراحتی بیشتری احساس شود ، اما این مشکل موقتی است و جایی برای نگرانی وجود ندارد.

جراحی ترمیمی ، دلیل دیگری برای در نظر گرفتن این موضوع

اگر قبلا این روند را انجام داده باشید ، احتمال دارد هنگام تصمیم گیری برای انجام دوباره آن نیاز باشد در مورد موقعیت قرارگیری ایمپلنت ها تحقیق کنید. عمل ترمیمی معمولا برای تعویض پروتز پستان صورت می پذیرد ، اما می توان از آن برای رفع مشکلاتی که با مرور زمان رخ می دهند نیز بهره گرفت. این معضلات شامل شل شدن پوست ، جا به جای ایمپلنت ، موج دار شدن آن و یا انقباض کپسول می شود. پیش از این پروسیجر ، شما و جراح باید در مورد نوع پروتز سینه و جایگاه قرارگیری آن صحبت کنید.

در جلسه مشاوره جراحی پروتز سینه چه چیزی در انتظارتان است ؟

جلسه مشاوره با این هدف به انجام می رسد که جراح مطمئن شود شما صد در صد کاندیدای خوبی برای عمل پروتز پستان هستید و تصمیم گیری شما در صحت کامل عقل و روان انجام شده است. در همین جهت ایشان وظیفه دارد در وهله اول پرونده پزشکی شما را دقیق بررسی کند.

پس آن یک معاینه بالینی انجام دهد و نسبت به آناتومی اصلی سینه هایتان مطلع شود تا بتواند بهترین مدل پروتز را برایتان انتخاب کند. چنانچه اندازه یا مدل خاصی از ایمپلنت را در نظر دارید مثل اگر می خواهید پروتز ۴۰۰ سی سی باشد یا به دنبال پروتز سینه سایز ۸۵ هستید ، به دکتر خود این مطلب را بگویید. در آخرین قدم هم جراح به ارزیابی خواسته هایتان که تا حد معقول و تحقق پذیر هستند می پردازد.

نکات مهم قبل از انجام جراحی پروتز پستان چیست؟

هدف از اقدامات قبل از عمل پروتز سینه این است که حین جراحی و در زمان ریکاوری ، مشکلی پیش نیاید :

 • تحقیق و پرس و جو برای انتخاب بهترین جراح سینه
 • اهمیت شرکت کردن در جلسه مشاوره
 • انجام آزمایشات ضروری
 • جدی گرفتن توصیه های جراح
قبل از عمل پروتز سینه - راز جراحی

این نکات را پیش از تصمیم گیری نهای برای عمل پروتز سینه به خاطر بسپارید :

 1. جراحی پروتز پستان ، با لیفت سینه تفاوت دارد
 2. ممکن است انجام تست ماموگرافی کمی پیچیده و دشوار شود
 3. انتظار نداشته باشید که فرم جدید سینه دائمی و مادام العمر باشد.

دستورالعمل های قبل از جراحی پروتز پستان :

 1. مصرف نکردن داروهای رقیق کننده خون به مدت دو هفته پیش از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز ( در صورت نیاز به مصرف دارو حتما با جراح خود مشورت کنید )
 2. مطلع کردن پزشک از هرگونه داروی مصرفی و حساسیت های دارویی.
 3. در صورت ابتلا به هر نوع بیماری ، حتی یک سرماخوردگی ساده ، پزشک را پیش از عمل پروتز سینه از آن با خبر کنید.
 4. برای جلوگیری از عدم اختلال در روند ریکاوری پروتز پستان ، حداقل از دو هفته قبل سیگار نکشید.
 5. خوردن و آشامیدن را از نیمه شب روز پیش از جراحی متوقف کنید.
 6. سب پیش از پروسه به میزان کافی استراحت کرده و در روز عمل کاشت پروتز حتما یک همراه با شما به کلینیک بیاید.
 7. نسخه تجویز شده توسط پزشک را قبل از جراحی تهیه کرده و در منزل بگذارید.

مراحل انجام پروتز سینه

مرحله ۱ : اعمال بیهوشی در عمل پروتز پستان

به منظور آرامش بیشتر بیمار حین پروسه ، پیش از شروع جراحی پروتز پستان فرد عموما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. بیهوشی ممکن است به صورت استنشاقی یا تزریق درون وریدی انجام شود.

مرحله ۲ : ایجاد برش بر روی سینه

جراح زیبایی سینه با انتخاب یکی از تکنیک های برش دهی در عمل بزرگ کردن سینه با پروتز که پیش تر توضیح دادیم ، در محل مورد نظر برای قرار دادن پروتز سینه ، برش را بر روی پوست ایجاد می کند.

مرحله ۳ : قرار دادن پروتز سینه

پس از اینکه برش روی پوست ایجاد شد ، پروتز روی عضله سینه یا زیر عضله سینه قرار می گیرد. محل قرارگیری پروتز سینه به نوع ایمپلنت و سایز آن و البته آناتومی بافت طبیعی پستان و مقاومت آن بستگی دارد.

مرحله ۴ : بخیه زدن محل برش ها

پس از اتمام عمل پروتز پستان ، محل برش ها عموما با استفاده از بخیه های جذبی ، بسته می شوند. در صورت غیر جذبی بودن نخ های بخیه بعد از مدتی بیمار برای کشیدن آن ها به جراح مربوطه باید مراجعه کند.

نکته ! به مرور زمان، جای برش ها کمرنگ و محو خواهند شد. البته فاکتورهایی مثل ژنتیک ، تایپ پوستی ، قرار گرفتن آن موضع در معرض موارد مخدر مثل نیکوتین و همچنین عفونت ، در میزان رفع اثر برش و زخم ها موثر هستند.

پروتز سینه با بی حسی موضعی

یکی از مسائلی که زیباجویان را از انجام عمل های زیبایی باز می دارد ، بحث بیهوشی است. خیلی از افراد همواره ترس از آن را دارند که بعد از بیهوشی عمومی ، دیگر هوشیاری خود را بدست نیاورند. هر چند این امر برای کسانی که بیماری زمینه ای خاصی نداشته و تمام اقدامات قبل از عمل را به درستی انجام داده اند ، خیلی به ندرت ممکن است رخ دهد اما در هر حال این ترس در وجود اکثر متقاضیان است. از این بابت کسانی که می خواهند پروتز پستان انجام دهند برایشان سوال پیش می آید که می شود پروتز سینه با بی حسی موضعی به انجام رسد ؟

خوشحال باشید که جواب این پرسش مثبت است. به گفته متخصصان و جراحان سینه ، انجام عمل پروتز با بی حسی موضعی امکان پذیر است و خیلی از جراحان از همین روش برای بیماران خود استفاده می کنند ؛ یعنی جراحی پروتز سینه با چشم باز ! با اعمال بی حسی موضعی ، شما به خواب فرو نمی روید بلکه تنها موضع هدف برای جراحی بی حس می شود. به عبارتی شما چشمانتان باز است و می توانید ببینید و بشنوید که در اتاق عمل چه اتفاقی می افتد و حتی چه حرف هایی رد و بدل می شود. البته برای آرامش بیشتر شما ، جراح داروی آرامبخش درون وریدی هم تزریق می کند.

از مزیت های پروتز سینه با بی حسی موضعی ، این است که در مقایسه با بیهوشی عمومی ، دوره ریکاوری آسان تری در پیش روی شما خواهد بود و در حین جراحی خونریزی به میزان کمتری نمود می یابد. این روش برای زمانی که پروتز زیر بافت سینه و روی عضله قرار می گیرد ، بسیار مناسب است.

نحوه انتخاب سایز پروتز سینه - راز جراحی

نحوه انتخاب سایز پروتز سینه

زمانیکه در خصوص انجام پروتز دائمی سینه تصمیم می گیرید، با چالش بزرگ تری روبرو می شوید: “چه اندازه پروتز پستان برای من مناسب است؟ انواع سایز پروتز پستان ؟ از کجا بفهمیم پروتز سینه ۴۰۰ سی سی مناسب است یا ۲۰۰ سی سی ؟ و غیره “

انتخاب بهترین اندازه ایمپلنت سینه برای بسیاری از زنان چالش برانگیز است. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا تغییر اندازه ایمپلنت یکی از دلایل اصلی قرار گرفتن زنان تحت جراحی ترمیمی بوده و بیشتر آنان ایمپلنت های بزرگ تر را انتخاب می کنند.

زنان اندازه کاپ سوتین را در نظر می گیرند. درک این موضوع که اندازه پروتز سینه تا چه اندازه در شکل ظاهری سینه ها تاثیرگذار است، گاهی بسیار گیج کننده بوده و بسیاری از زنان نمی توانند نتیجه نهایی را تجسم کنند.

انتخاب اندازه درست پروتز سینه حائز اهمیت است، ولی نباید در شما ایجاد استرس کند. با دنبال کردن نکات زیر و مشورت با جراح خود می توانید بهترین گزینه را متناسب با اندازه و شکل بدنتان بیابید.

 • اندازه متناسب با آناتومی. هیکل، قد، وزن، عرض شانه، عرض پهلو، و حجم فعلی سینه ها را در زمان انتخاب اندازه پروتز پستان مناسب مد نظر قرار دهید. همچنین مد نظر قرار دادن پهنای قفسه سینه، عرض پایه شانه ها و فاصله بین آنها نیز تعیین کننده است. شلی پوست نیز یکی از فاکتور های مهم می باشد، چون برای پوشش دادن ایمپلنت سینه باید بافت کافی در اختیار داشته باشید.
 • تناسب اندام. اگر شما یک دونده یا ورزشکار هستید از انتخاب پروتز های بزرگ به دلیل مختل شدن تناسب اندام تان خودداری کنید
 • سن. از آنجاییکه سینه ها رشد کرده و بعد از بارداری کوچک می شوند، بهتر است تا بعد از بچه دار شدن بمنظور اجتناب از نیاز به انجام جراحی دیگر، دست نگه دارید.
 • حجم. باید بدانید که ایمپلنت ها بر حسب واحد سانتی متر مکعب اندازه گیری می شوند و در دامنه ای از ۱۲۰ تا ۸۵۰ سی سی قرار دارند. بیشتر بیماران پروتز سینه ٣۵٠ سی سی تا ۴۰۰ سی سی را انتخاب می کنند.
 • به توصیه پزشک خود گوش فرا دهید. هدف بیشتر جراحان خلق نتیجه ای طبیعی است که با شکل و اندازه بدن شما متناسب باشد. با بهمراه آوردن عکس مورد نظرتان یا مطالعه عکس های قبل و بعد پروتز سینه می توانید به پزشک در درک اهداف جراحی تان کمک کنید. اگر شما به وضوح درباره خواسته هایتان با پزشک گفتگو کنید، جراح می تواند شما را در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کند.

پروتز سینه سایز ۸۵

پروتز سینه سایز 85 - راز جراحی

همه ما میدانیم که سایز سینه ۸۵ یکی از محبوب ترین سایزها می باشد. حتی کسانی که سینه های کوچک و خوش فرمی دارند در تلاش هستند که سایز سینه شان را به این اندازه برسانند. از این رو به محض اینکه به جراح سینه مراجعه می کنند از او می خواهند که از پروتز سینه سایز ۸۵ برای آنان انتخاب کنند. اما سوال اصلی اینجاست که آیا این سایز برای همه مناسب است ؟ یعنی هر شخصی که می خواهد می تواند پروتز با این سایز را انتخاب کند ؟

درست است که پروتز سینه سایز ۸۵ ، پستان ها را به فرم و اندازه ای بسیار جذاب می رساند اما لازم به ذکر است که تنها سایز ایمپلنت در گرفتن نتیجه مطلوب تاثیرگذار نیست ؛ بلکه عوامل دیگری نیز دخیل هستند. فرض کنید یک خانم با قد متوسط مثلا ۱۵۵ تا ۱۶۰ سانتی متر که اندام لاغری هم دارد ، اگر از ایمپلنتی با این سایز استفاده کند ، آیا ظاهر مطلوب و جذابی ایجاد می شود ؟ مطمئناً این گونه نخواهد بود. دقت داشته باشید که اولویت شما از انجام عمل های زیبایی رسیدن به تناسب است. بنابراین صرفا چون سینه هایی با سایز ۸۵ محبوب هستند برای رسیدن به آن هر تصمیمی را نگیرید. به ظاهر خود یک نگاهی انداخته و با بهترین جراح سینه در این راستا مشورت کنید. در صورت فراهم بودن شرایط ایشان می تواند انواع مختلفی از پروتزها با سایز و فرم مختلف را به شما نشان دهد تا بتوانید با دید بازتری تصمیم گیری انجام دهید.

عکس های قبل و بعد از پروتز سینه

دوره نقاهت پروتز سینه

بعد از به پایان رسیدن عمل جراحی کاشت ایمپلنت سینه ، شما وارد دوره نقاهت پروتزسینه می شوید. در این مرحله که چند ماه طول می کشد ، مورادی را تجربه خواهید کرد که ممکن است کمی برایتان سخت باشد. جراح سینه مراقبت های بعد از پروتز پستان را در اختیار شما قرار می دهد تا این مرحله را آسان تر به انتها برسانید.

    روز جراحی پروتز پستان

جراحی افزایشی سینه در شرایط نرمال سرپایی بوده و اگر بعد از به هوش آمدن  مشکل و نشانه ای از بروز عوارض نباشد ،  می توانید به خانه خود بازگردید. به دلیل باقی ماندن اثر بیهوشی ، بنابراین لازم است شخصی را همراه خود داشته باشید. در روز اول این نکات را رعایت کنید :

 • استراحت مطلق
 • نوشیدن آب بسیار برای جلوگیری از بروز یبوست
 • مصرف غذای سالم
۵ تا ۷ روز بعد از عمل پروتز پستان

گفته می شود روز پنجم تا هفتم ، بازه زمانی دشوار از دوره نقاهت عمل پروتز سینه ست. زیرا ممکن است این موارد را تجربه کنید :

 • ورم و کبودی سینه ها
 • درد و ناراحتی در بافت پستان ها

در انتهای هفته نخست از عمل پروتز پستان ، انتظار این است که حال شما رو به بهبودی رفته و به توصیه پزشک اگر توانایی کافی داشتید پیاده روی سبک را آغاز کنید.

۱ الی ۳ هفته بعد از پروتز سینه در مقطع زمانی هفته اول تا سوم پس از عمل کاشت ایمپلنت سینه بهبودی به قدری حاصل شده که شما بتوانید روتین خود را انجام دهید و حتی برای رفتن به محل کار مشکلی نداشته باشید. به طور معمول بخش زیادی از ورم تا هفته سوم باید بهبود پیدا کرده باشد.برای انجام فعالیت های پر فشار در این زمان با جراح سینه مشورت کنید.
 ۴ تا ۶ هفته پس از پروتز پستان انتظار می رود که در پایان ماه اول ، تا حد زیادی به بهبودی رسیده باشید و حتی برای انجام فعالیت های نسبتاً پر فشار مشکلی نداشته باشید. با این حال باز هم لازم است یک جلسه ویزیت با جراح داشته و ایشان روند بهبودی تان پس از عمل پروتز سینه را بررسی کرده سپس دامنه مجاز فعالیت ها را برایتان تعیین کند.
نتیجه پایانی عمل پروتز پستان ثمره نهایی جراحی ، امکان دارد بعد از ۳ یا حتی ۴ ماه مشخص شود. در این موقع تمامی ورم و کبودی برطرف شده ، پروتز با بافت و محل قرارگیری خود سازگار شده و فرم جدید سینه ها نمایان می شود.

جراحی پروتز سینه عوارض دارد ؟

بروز عارضه بعد از عمل ، چندان مسئله دور از ذهنی نیست و هر شخص متقاضی باید این مسئله را در نظر بگیرد. بعد از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز ممکن است عوارض مختلفی نمود پیدا کنند که برخی از آن ها به طور موقت و برخی طولانی مدت فرد را درگیر سازند.

مواردی چون درد نسبی ، کبودی ، ورم و احساس فشردگی در قفسه سینه به مدت چند هفته ، عادی است. اما در شرایطی که با گذشت زمان ،  این اثرات به جای بهبود یافتن وخیم تر شوند ، موضوع نگران کننده خواهد بود.

در مورد عوارض جدی تر عمل پروتز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اسکارهای ضخیم و قابل رویت که به طور کامل محو نمی شوند.
 • انقباض کپسولی
 • پارگی و ترکیدگی پروتز سیلیکونی
 • چین خوردگی ایمپلنت
 • عفونت
 • اختلال در عمل شیردهی
 • آسیب دیدن اعصاب حسی نوک پستان

در صورت بروز چنین مواردی لازم است در سریع ترین زمان به جراح سینه خود مراجعه فرمایید تا ایشان علت وقوع عوارض پروتز سینه را شناسایی کرده و در آن راستا راه مقابله و رفع آن ها را تعیین کند.

علت سوزش سینه بعد از پروتز

ممکن است شما از کسانی که عمل پروتز پستان انجام داده اند شنیده باشید که پس از عملی احساس سوزشی را تجربه کرده اند یا امکان دارد خود شما جراحی را انجام داده و این مورد را احساس کرده باشید.  آیا بروز این مورد طبیعی است و  سوال اصلی  این است که علت سوزش سینه بعد از پروتز چه می باشد؟

اول از هر چیز باید بدانید که سوزش سینه بعد از پروتز مورد غیر طبیعی نبوده و ممکن است خیلی از افراد آن را تجربه کنند. در بافت سینه رشته های عصبی زیادی وجود دارد. علت سوزش سینه بعد از پروتز هم به این رشته ها مربوط می شود. به دلیل تعدد اعصاب در پستان ها ، امکان دارد در حین جراحی پروتز سینه ، رشته های عصبی کشیده شوند یا آسیب ببینند و عملکرد ان ها کمی مختل شود. بعد از عمل ، در دوره نقاهت به مرور رشته های عصبی آسیب دیده شروع به ترمیم و بازسازی خود می کنند و حس را مجدداً به ان موضع بر می گردانند. این پروسه ترمیم عصب ها علت سوزش سینه بعد از پروتز است. که ممکن است ۶ ماه یا بیشتر ادامه داشته باشد.

ورم بعد از پروتز سینه

بلافاصله بعد از اتمام پروسه جراحی ، بیمار با تورم مواجه خواهد شد. این عارضه به شکل های مختلفی در افراد خود را نشان می دهد و جز روند طبیعی دوره نقاهت محسوب می شود. بدن در پاسخ طبیعی به برش های ایجاد شده و تغییراتی که در پستان ها صورت می پذیرد ؛ این واکنش را ار خود نشان می دهد. توجه داشته باشید که تورم بعد از این پروسیجر ، تا سه روز اول به بیشترین حد خود می رسد و بعد از آن کم کم روندی کاهشی خواهد داشت. بعد از گذشت دو تا سه هفته ، میزان قابل توجهی از این عارضه از بین خواهد رفت ، اما برای مشاهده نتیجه نهایی و قرار گرفتن سینه ها در حالت طبیعی ، باید شش ماه منتظر بمانید.

برای اینکه ورم بعد از جراحی پروتز پستان را کاهش دهید ، می توانید خود شما نیز اقداماتی را به انجام رسانید. برای مثال ، پوشیدن گن طبی یکی از این اقدامات می باشد. این گن مخصوص را باید در روزهای اول همیشه به تن داشته باشید و تنها هنگام حمام کردن آن را بیرون آورید. بعد از پایان دوره نقاهت نیز تا مدتی باید از سوتین ورزشی استفاده شود و بیمار از پوشیدن سوتین های فنردار منع می شود.

مورد دیگری که به کاهش ورم بعد از پروتز سینه کمک می کند ، نحوه خوابیدن متقاضی است. هنگام استراحت ، باید بالاتنه خود را بالاتر از پایین تنه قرار دهید ؛ زیرا این امر به بهتر شدن گردش خون کمک می کند. نوشیدن آب کافی و بهره بردن از غذاهای مقوی و پر از فیبر و پروتئین نیز از مواردی هستند که به کم شدن ورم کمک بسزایی می کنند. دور ماندن از فعالیت های شدید و سنگین نیز عامل موثری در این امر می باشد.

مراقبت های بعد از عمل پروتز پستان

با توجه به این که این عنوان ، مبحث مفصلی می باشد ، تیم راز جراحی در مقاله ای جداگانه ، تحت عنوان مراقبت های بعد از پروتز سینه به طور کامل به آن پرداخته است. اگر اکنون فرصت کافی برای مطالعه آن مقاله را ندارید میتوانید در ادامه این بخش از مهم ترین نکات مراقبتی آگاه شوید.

 • استفاده از سوتین مناسب پس از عمل ایمپلنت سینه

بعد از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز ، تفاوتی ندارد که چه مدل و چه سایزی از پروتز پستان مورد استفاده قرار گرفته است ؛ برای آن که بهبودی سریع تر حاصل شود استفاده از سوتین های طبی و مخصوص ضروری است. این سوتین ها انواع متفاوتی داشه که در ادامه همراه با کارکردشان توضیح داده شده اند:

سوتین فشرده سازی : این گروه از سوتین های مخصوص بعد از عمل پروتز سینه ، همچون گن ، بافت فشرده ای دارند و جراحان بر پوشیدن آن ها پس از جراحی بسیار تاکید می کنند. کارکرد سوتین فشرده سازی بدین صورت است که با فشار نسبی خد باعث می شود سینه تکان و حرکت اضافی نداشته باشد و مایعات بدن در میان بافت ها در موضع جراحی شده ، جمع نشون

سوتین هایی با قفل جلو : با استفاده از این نوع از سوتین ها که از جلو بسته می شوند ، شما برای تعویض آن با مشکلی روبرو نمی شود و نیز فشاری به دست و بازوهایتان وارد نمی گردد. این مدل از سوتین ها برای دوران بعد از عمل پروتز پستان بسیار مناسب است ؛ به ویژه اگر تکنیک برش زیر بغل انجام شده باشد .

 • سولاریوم بعد از عمل پروتز پستان

آیا سولاریوم برای پروتز سینه ضرر دارد ؟ پس از عمل مذکور ، حساسیت پوست در موضع تحت جراحی بیشتر شده و بازگشت آن به حالت سابق ممکن است ۶۰ ماه یا یکسال زمان ببرد. حال اگر محل برش ها و زخم های جراحی در معرض نور خورشید یا دستگاه های شبیه ساز نور خورشید مثل سولاریوم ، قرار بگیرند ، روند بهبودی مختل شده و امکان دارد ریسک عفونت هم بالاتر برود . همچنین ممکن است منجر به تشکیل اسکارهای جدید شود که بافت سفتی خواهند داشت. در مجموع می شود بعد از عمل پروتز پستان به سولاریوم رفت اما زمانی که بهبودی کامل حاصل شده باشد؛ یعنی حدوداً ۶ ماه تا یکسال پس از عمل.

 • پروتز سینه و ورزش

یکی از مباحثی که در زمنیه عمل بزرگ کردن سینه با پروتز به طور مکرر درباره آن سوالاتی پرسیده می شود ، مربوط به ورزش کردن است. سوالاتی با این مضمون که آیا بانوان ورزشکار هم می توانند پروتز پستان داشته باشند ؟ چه موقع بعد از عمل پروتز می توان ورزش کرد؟ و سوالاتی دیگر. از این بابت در مقاله پروتز سینه راز جراحی ، بخشی را به این موضوع اختصاص داده ایم تا به طور کامل به این مبحث بپردازیم.

زمان مناسب ورزش کردن بعد از عمل پروتز سینه

بانوان فعال و ورزشکاری که جراحی پروتز پستان انجام داده اند باید بدانند که هر گونه فعالیت سنگین و پر فشار را باید حداقل یک تا دو هفته پس از عمل به طور کامل کنار بگذارند. نکته قابل ذکر در مورد مدت زمان مناسب برای بازگشت به روتین ورزشی ، تا حدودی به فاکتورهای دیگری مثل سن و روند بهبودی بدن نیز وابسته است.

مطلب حائز اهمیت این است که برای انجام هر گونه تمرین و فعالیت جسمانی ، ابتدا باید با جراح پلاستیک خود مشورت کنید و نسبت به وضعیت بدن تان آگاهی داشته باشید.

زمانی که پس از عمل از بیمارستان یا کلینیک به خانه باز می گردید ، امکان دارد از سوی تیم پزشکی به شما توصیه گردد در همان محیط خانه خود یا حیاط ، خیلی آرام پیاده روی داشته باشید. هدف از این کار این است که به جریان پیدا کردن خون در بدن کمک شود ، لخته تشکیل نگردد و بهبودی با سرعت بیشتری حاصل شود.

به طور معمول ، با پشت سر گذاشتن یک یا دو هفته از دوره نقاهت پروتز پستان ، بدن باید توانایی لازم جهت شروع کردن تمرینات کاردیو مثل پیاده روی سبک روی تردمیل را کسب نموده باشد. گفته می شود بعد از هفته ۴ معمولا فرد می تواند به بلند کردن وزنه و دمبل های سبک نیز بپردازد. بالا بردن شدت و سنگینی تمرینات باید تدریجی باشد. تقریبا بعد از یک ماه و نیم از جراحی پروتز سینه ، روتین ورزشی به حالت سابق و نرمال خود نزدیک و نزدیکتر می شود.

بعد از پروتز کردن سینه ها چه کارهایی را نباید انجام دهیم؟

غیر از مواردی که باید آن را انجام دهید ، نکاتی نیز وجود دارند که با پرهیز از آن ها می توانید دوره بهبودی راحت تر و سریع تری را پشت سر بگذارید. در این قسمت به برخی از این موارد اشاره کرده ایم.

 1. برای مثال ، باید حالت تهوع و احساس درد را جدی گرفته و آن ها را پشت گوش نیاندازید. این دو عارضه می توانند نشانه عوارض شدیدتری باشند.
 2. استفاده از سوتین فنردار به مدت سه ماه ممنوع می باشد
 3. از هیدروژن پروکسید و الکل در محل جراحی و زخم ها استفاده ننمایید
 4. از نیکوتین دور بمانید ، حتی اگر فرد دیگری در حال استعمال آن باشد. مصرف دخانیات فشار خون را بالا برده و از بهبود زخم ها جلوگیری می نماید.
 5. به پشت بخوابید
 6. تا دو هفته بعد از جراحی پروتز سینه ، از بلند کردن و هل دادن اجسام سنگین خودداری نمایید. حتی کودک خود را نیز بغل نگیرید.
 7. از انجام فعالیت های شدید و سنگین مثل دویدن خودداری نمایید.
 8. الکل ، کافئین و شکر را از رژیم غذایی خود حذف کنید و فست فود نیز مصرف نکنید.

ماندگاری پروتز سینه

طبق یک قاعده کلی طول عمر پروتزهای سینه ۱۰ ساله هستند. یعنی تفاوتی ندارد که پروتز پستان سایز ۸۵ است یا ایمپلنت ۴۰۰ سی سی ، بعد از ۱۰ سال از جایگذاری در بافت پستان ، احتمال تعویض آن ها بیشتر می شود. مواردی مثل بالا رفتن سن می تواند بر روی فرم سینه ها تاثیر گذاشته و تغییر فرم پستان نشان دهنده زمان تعویض پروتز سینه باشد.

چگونه می شود ماندگاری پروتزهای سینه را افزایش داد ؟

جدا از مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید در دوره نقاهت انجام شوند ، برای افزایش عمر ایمپلنت های پستان استراتژی های دیگر وجود دارند :

 1. انتخاب کردن بهترین جراح سینه ای که میشناسید
 2. ورزش کردن بعد از عمل را با اجازه دکتر شروع کنید
 3. پروتزهایی با سایز و مدل مناسب انتخاب نمایید
 4. حتما در زمان ریکاوری از سوتین های طبی استفاده کنید
 5. وزن خود را ثابت نگه دارید
 6. حداقل تا ۱۲ ماه پس از عمل پروتز پستان ، باردار نشوید

در ادامه توضیحات جامع تری در این خصوص مطرح خواهیم کرد اگر تا اینجای مقاله برای شما مفید بوده توصیه می کنم ادامه مقاله را هم مطالعه کنید.

انتخاب بهترین جراح سینه ایران : برای دریافت بهترین نتیجه ممکن لازم است به یک جراح که تخصص ایشان در زمینه جراحی های زیبایی سینه و بدن می باشد مراجعه نمایید. علاوه بر این می بایست تجربه لازم در این حوزه را کسب کرده باشند. در ادامه مقاله به طور مفصل تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای بازگشت به روتین ورزشی تان عجله نکنید : اگر پیش از آن که محل جراحات به طور کامل بهبود یابند ، به انجام تمرینات ورزشی پر فشار مشغول شوید ، باید انتظار داشته باشید که فرم نهایی پروتز پستان تحت تاثیرات منفی قرار گیرد. پس لازم است بعد از عمل ، پله به پله سطح حرکات خود را بالا ببرید تا زمانی که پروتز به طور کامل با بافت پستان سازگار شود.

انتخاب پروتز پستان با سایز و حجم مناسب : چنانچه در روند انتخاب یک ایمپلنت برای عمل خود با مشورت با بهترین جراح سینه ، درست ترین تصمیم گیری را انجام دهید ، مطمئن باشید که ماندگاری آن بالا می رود. چرا که پروتز در جای درست و مناسبی قرار گرفته و ریسک آسیب دیدن آن کمتر می شود. ممکن است یک فردی پروتز سینه با سایز ۸۵ بهترین انتخاب برای او باشد اما فرد دیگری این اندازه از پروتز را متناسب با اندام خود نداند.

پوشیدن سوتین : بعد از عمل به دلیل فرم محکم و برجسته پستان ها ، ممکن است احساس کنید دیگر نیازی به سوتین ندارید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که چه سینه هایتان عمل شده باشند یا فرم طبیعی خود را دارا باشند ، می توانند تحت تاثیر جاذبه و گرانش زمین قرار بگیرند. پس اگر می خواهید عمر پروتز ها طولانی شود و سینه هایتان دیرتر برجستگی خود را از دست دهند ، لازم است در طول روز سوتین بپوشید؛ به ویژه زمانی که می خواهید ورزش کنید.

از نوسانات وزنی امتناع کنید : بالا رفتن وزن یکی از عوامل افتادگی بافت سینه و کاهش خاصیت الاستیکی آن است. حفظ وزن تان در یک دامنه ثابت ، در افزایش ماندگاری نتیجه بسیار تاثیر گذار است.

اجتناب از بارداری در ۱۲ ماه اول بعد از عمل : حاملگی پیش از یک سال و در دوران ریکاوری جراحی پروتز پستان ، از بهبودی کامل سینه جلوگیری کرده و باعث ضایع شدن وقت و هزینه ای که بابت عمل صرف کرده اید می شود. البته که افزایش وزن ناشی از بارداری نیز در تغییر ظاهر پستان ها مؤثر است.

هشدار سازمان غذا و دارو آمریکا در ارتباط با طول عمر پروتز پستان

FDA برای تمام کسانی که می خواهند جراحی پروتز انجام دهند ، به طور صریح هشداری را اعلام نموده که اذعان دارد تمام افراد باید این اصل را که بعد از عمل پروتز پستان احتمال دارد به عمل های جانبی دیگری نیاز پیدا کنند ، بپذیرند. ی توان گفت با توجه به ماهیت پروتزها و بازه زمانی محدود آن ها جهت قرار گرفتن در سینه ، تمامی متقاضیان در معرض جراحی های مجدد قرار دارند اما زمان مشخصی برای ان در نظر گرفته نشده است.

تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی

برای اینکه متوجه شوید پروتز پستان ، بارداری و شیردهی چه ارتباطی با یکدیگر داشته و آیا بر روی یکدیگر تاثیر گذار هستند یا خیر ، حتما این پادکست را گوش دهید .

 

ارتباط پروتز سینه و سرطان پستان

آیا پروتز های سینه باعث سرطان می شود؟ پاسخ صریح به این سوال این است: بله، زنان دارای ایمپلنت های سینه در معرض خطر رشد سرطان البته در سطح و نرخ بسیار پایین قرار دارند ولی موضوع جالب این است که این شامل سرطان سینه نمی شود.احتمال رشد هر نوع سرطان، به نوع ایمپلنتی که شما در بدن خود دارید، وابسته است. در زیر به بررسی دقیق هر یک از این انواع سرطان ها می پردازیم.

لیمفومای سلول بزرگ آناپلاستیک ( BIA-ALCL )

BIA-ALCL یک موقعیت نادر است و یکی از انواع لیمفومای non- Hodgkin می باشد. این نوع سرطان می تواند در زنانی که یکی از هر دو نوع ایمپلنت های سینه را در بدن خود دارند، اتفاق بیافتد.

در سال ۲۰۱۱، سازمان جهانی غذا و دارو، به ارتباط بین این سرطان و پروتز های سینه مظنون گردید. آنها تصور می کردن که آمار، یک زن در هر یک میلیون زن باشد که البته رقم بسیار پایینی می باشد. ولی در سال های اخیر، این رقم بالا رفته و موارد بیشتری کشف شده اند.

ولی شما نباید خیلی نگران تحت تاثیر قرار گرفتن BIA-ALCL باشید. هر چند آمار نشان می دهد که رقم ابتلا چیزی بالاتر از حد تصور می باشد، ولی تنها در ۴۱۴ زن دارای ایمپلنت، سرطان شناسایی شده است.

این بدان معناست که احتمال ابتلای شما به این نوع سرطان، تقریباً ناممکن است.

اگر شما رشد BIA-ALCL را مدیریت کنید، این یک موقعیت قابل درمان می باشد. بیشتر موارد این سرطان، در طول هفت تا هشت سال بعد از اجرای روند، شناسایی می شوند. انجام چک آپ توسط پزشک به صورت منظم برای بررسی وجود یا عدم وجود سرطان و درمان ان در مراحل اولیه قبل از جدی شدن آن، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.

به نظر می رسد که BIA-ALCL در پروتز های بافت دار در مقایسه با پروتز های صاف، رواج بیشتری دارد، بنابراین اگر قصد قرار گرفتن تحت جراحی برای پروتز کردن سینه های خود را دارید، بهتر است ذهن خود را بیشتر به سمت ایمپلنت های صاف معطوف گردانید.

پروتز های بافت دار، احتمال جابجا شدن ایمپلنت به اطراف را کاهش می دهد چون آنها به بافت اسکار در ایمپلنت می چسبند. ولی ایمپلنت های صاف دارای نرم ترین بافت می باشند، بنابراین این موضوعات را در زمان تصمیم گیری برای پروتز سینه های خود با پروتز، این موضوع را مد نظر قرار دهید.

هزینه پروتز سینه

برای آگاهی از هزینه پروتز سینه در سال ۱۴۰۱ یا حتی سال های قبل یعنی ۱۴۰۰ یا ۱۳۹۹ ، در وهله اول باید بدانید که حتما در هر سال مبلغ پرداختی بابت عمل بزرگ کردن سینه با پروتز متغیر بوده است ؛ نکته بعدی که شایان ذکر است فاکتورهای دخیل در تعیین هزینه هستند که در ادامه تمامی آن ها را ذکر کرده ایم:

 • انواع برند پروتز سینه
 • موقعیت جغرافیایی
 • تجربه جراح پلاستیک
 • بیهوشی
 • هزینه تسهیلات جراحی
 • حق الزحمه جراح
 • داروهای پس از جراحی
 • گن ها پس از جراحی

قیمت پروتز پستان سایز ۸۵ چقدر است ؟ هزینه جراحی پروتز پستان اقساطی می شود ؟ آیا هزینه کاشت ایمپلنت سینه سایز ۸۵ با سایز ۷۵ متفاوت است ؟ پروتز سینه ۴۰۰ سی سی گران تر است یا پروتزسینه ۳۰۰ سی سی ؟ اگر پاسخ دقیق ای موارد را می خواهید ، با جراح مربوطه تماس گرفته یا به ایشان مراجعه کنید.

تعویض پروتز سینه

این جراحی برای بیرون آوردن ایمپلنت ها انجام می شود ، در طول این عمل امکان دارد پزشک جراح بافت اسکار یا سیلیکونی که از پروتز نشت کرده است را نیز بیرون آورد. شاید فردی مایل باشد این ایمپلنت های قدیمی را بیرون آورده و با مدل جدید آن جایگزین نماید ، یا اینکه در کل دیگر پروتز پستان را نخواهد! البته در مواردی نیز به علت عوارض به وجود آمده ، اشخاص پروتز سینه را تعویض خواهند کرد.

چرا عمل تعویض پروتز پستان انجام می شود؟

این پروتزها ماندگاری مادام العمر ندارند ، به همین خاطر پزشکان توصیه می کنند این ایمپلنت ها هر ده تا پانزده سال یکبار تعویض یا بیرون آورده شوند. اما در کل در صورتی که عارضه خاصی رخ نداده باشد ، این جراحی پیشنهاد نمی شود.

برحی متقاضیان به علت اینکه از زمان عمل بزرگ کردن سینه ، شکل پستان هایشان تغییر کرده به سراغ این پروسیجر می روند. شکل این عضو به خاطر سن ، شیردهی ، بارداری و تغییرات وزنی ، دفرمه خواهد شد.

چه زمانی الزام به بیرون آوردن پروتز پستان می شود؟

در برخی موارد خاص ، شخص زیباجو مجبور می شود این پروسه را انجام دهد. معمول ترین علت این امر ، این است که بافت اسکار در اطراف پروتز سفت می شود. این سفت شدن را با نام پارگی کپسولی می شناسند و این اتفاق منجر به ایجاد درد و ناراحتی و حتی تغییر شکل سینه ها خواهد شد.

دلایلی که فرد را به سمت بیرون آوردن پروتز سوق می دهد شامل موارد زیر می شود :

 • نشت دادن پروتز سینه
 • تکان خوردن و جا به جا شدن آن
 • تجمع ماده کلسیم در اطراف ایمپلنت پستان
 • مبتلا شدن فرد به سرطان سینه

تمامی مراحل انجام این عمل ، هیچ تفاوتی با کاشت پروتز در ناحیه سینه ندارد و اقدامات قبل و بعد از آن نیز مشابه می باشد.

مدت زمان عمل پروتز سینه

زمان موردنیاز برای جراحی پروتز پستان ، ممکن است برای تمامی افراد یکسان نباشد. گاهی اوقات ، جراح به هنگام عمل برای مطمئن شدن از انتخاب پروتز مناسب ، انواع و سایزهای مختلفی را امتحان می کند ؛ این امر خود بر مدت زمان عمل پروتز سینه تاثیر گذار است. در مواردی ممکن است بیمار ، در کنار عمل جراحی بزرگ کردن سینه ، دیگر جراحی های زیبایی همچون لیفت سینه یا ابدومینوپلاستی را خواستار باشد. طبعا هر چه تغییرات موردنیاز گسترده تر باشد ، مدت زمان انجام پروسه هم طولانی تر می شود. در کل به طور میانگین مدت زمان عمل پروتز پستان ، در بازه زمانی ۶۰ الی ۹۰ دقیقه ای قرار گرفته است.

سوالات متداول پروتز سینه - راز جراحی

سوالات متداول پروتز سینه

در این بخش به تعدادی از سوالات متداول که توسط شما عزیزان پرسیده می شد پاسخ داده ایم تا در سریع ترین زمان به پاسخ آن ها دست یابید در صورت داشتن سوالات بیشتر می توانید از طریق واتس آپ یا پر کردن فرم با ما در ارتباط باشید.

آیا پروتز سینه منجر به کاهش یافتن میزان تحریک پذیری نوک پستان می شود ؟

عمل بزرگ کردن سینه با پروتز در تغییر حس و تحریک پذیری نقاط مختلف پستان مثل نوک ان دخالت ندارد. فقط امکان دارد در دوره نقاهت آن ناحیه به حس باشد و بعد از بهبودی برطرف گردد.

بهترین مارک پروتز سینه چیست ؟

امروزه انواع مختلفی از برندها و مارک های پروتز پستان به بازار عرضه شده که می توان گفت در این میان مارک منتور ساخت کشور آمریکا ، پلی تک ساخت کشور آلمان و پروتز مارک ناگو ساخت کشور انگلیس در حال حاضر از بهترین و با کیفیت ترین برندها می باشند.

امکان دارد پروتز پستان باعث سرطان شود ؟

در مورد ارتباط پروتز سینه و سرطان پستان باید گفت که بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده اند ،  احتمال وقوع سرطان به سبب پروتز نزدیک به صفر است.

ممکن است پس از برداشتن پروتزها از سینه ، پستان ها افتادگی پیدا می کنند ؟

بعد از قرارگیری پروتزها در بافت سینه ، پوست برای اینکه با فرم جدید سازگاری پیدا کند ، کمی کشیده می شود. از این بابت احتمال می رود که پس از تخلیه پروتزها ، سینه ها کمی افتادگی پیدا کنند.

امکان دارد جراحی پروتز سینه بدون بیهوشی انجام شود ؟

بله. این امکان وجود دارد تا عمل پروتز پستان بدون بیهوشی عمومی و به اصطلاح با بی حسی موضعی و آرامبخش درون وریدی ، انجام شود. این امر از سوی FDA ( سازمان غذا و دارو آمریکا ) نیز مورد تایید قرار گرفته است.

عمل پروتزسینه چقدر طول می کشد ؟

فاکتورهای مختلفی مثل نوع بیهوشی ، میزان سختی عمل کاشت ایمپلنت سینه ، تکنیک برش ، نوع پروتز و محل قرارگیری آن در مدت زمان عمل تاثیر گذارند. به طور میانگین گفته می شود این روند یک الی دو ساعت زمان نیاز دارد.

آیا بانوانی که بدنسازی کار می کنند می توانند پروتز سینه داشته باشند ؟

شاید این مطلب برای شما هم جالب باشد خانم هایی که ورزش بدنسازی را در پیش گرفته اند ، کاندیدای خوبی برای عمل پروتز پستان هستند. ورزش مداوم و حرفه ای که این افراد انجام می دهند از جمع شدن چربی در نقاط مختلف بدن جلوگیری کرده و اغلب اوقات این مسئله موجب می شود حجم سینه ها کمتر شود ؛ درحالی که عضلات نواحی فوقانی و تحتانی حجم می گیرند. از این بابت بانوان بدنساز برای اینکه سینه هایشان همچون دیگر نقاط بدن شان زیبا و جذاب باشد ، می توانند تحت عمل مذکور قرار بگیرند.

آیا بعد از قرار دادن ایمپلنت در سینه ، می توان دوباره ورزش کرد ؟

بله ، بعد از آن که بدن از عمل ریکاوری شد ، فرد توانایی لازم را برای انجام فعالیت های فیزیکی خود مثل فعالیت های جنسی و رفتن به باشگاه بدست خواهد آورد.

دانلود : پروتز سینه – PDF

منابع :

https://www.fda.gov/medical-devices/implants-and-prosthetics/breast-implants

https://www.hopkinsmedicine.org/plastic_reconstructive_surgery/services-appts/breast_augmentation.html

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) یا جراحی زیبایی شکم (Tummy tuck) یک روند جراحی برای صاف کردن شکم از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه در دیواره شکم می باشد. این روند، بر حسب مقدار پوست و چربی مورد نیاز برای برداشته شدن، با استفاده از تکنیک های مختلف...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 228 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
198 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین رضایی
نازنین رضایی
1 سال قبل

سلام کسی پروتز سینه انجام میده شیر دهی هم میتونه انجام بده؟؟

الناز صمیمی
الناز صمیمی
1 سال قبل

ممنون از مطالب خوبتون راجب پروتز سینه واقعا با جزییات کامل

مریم میرزایی
مریم میرزایی
1 سال قبل

سن مناسب پروتز سینه چند سال هستش؟

الهام سلطانیان
الهام سلطانیان
1 سال قبل

سلام میدونید دوره نقاهت پروتز سینه چند وقته؟ ممنون میشم جوابمو بدید

سارا
سارا
1 سال قبل

سلام کسی میدونه هزینه پروتز سینه چقدره و کدوم جراح خوبه؟

مینا مرادی
مینا مرادی
1 سال قبل

ببخشید خواستم بپرسم بعد از عمل پروتز سینه درد داره ؟

سیما ناصری
سیما ناصری
1 سال قبل

هزینه جراحی پروتز چقدر هست؟

ریحانه قاضی
ریحانه قاضی
1 سال قبل

مقاله پروتز سینه خیلی کامل و جامع بود ممنون 💛🌻

نگین محمدی
نگین محمدی
1 سال قبل

سلام تا چند وقت بعد از جراحی نباید باردار شد؟

نگین محمدی
نگین محمدی
1 سال قبل

چند وقت بعد از جراحی سینه میشه باردار شد؟

آیلار نبوی
آیلار نبوی
1 سال قبل

سلام کدوم نوع پروتز سینه بهتر هست؟

سارا حیدری
سارا حیدری
1 سال قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدر

نگار لزگی
نگار لزگی
1 سال قبل

هزینه ی پروتز سینه چنده

سپیده
سپیده
1 سال قبل

پروتز سینه دائمیه یا نیاز به ترمیم داره؟

فرناز
فرناز
1 سال قبل

خیلی خیلی عالی و با جزئیات. تشکر

فرناز
فرناز
1 سال قبل

جای برش جراحی پروتز سینه باقی میمونه؟ اگه بله، آیا راهی برای از بین بردنش وجود داره؟

عزیزه
عزیزه
1 سال قبل

چند درصد امکان پاره شدن پروتز سینه هست؟

ارش محمدی
ارش محمدی
1 سال قبل

پروتز سینه نیاز به ترمیم داره؟

شادی
شادی
1 سال قبل

سلام. ببخشید ممنه پروتز سینه تحت فشار بترکه؟

پریسا پوریان
پریسا پوریان
1 سال قبل

کسایی که عدم تقارن سینه دارن می تونن پروتز سینه انجام بدن؟

Zahra
Zahra
1 سال قبل

پروتز سینه برای کسایی که پوست نازکی دارن هم مناسبه؟

شیما نادری
شیما نادری
1 سال قبل

ببخشید هر چندسال باید عوض شه؟

سما هدایتی
سما هدایتی
1 سال قبل

سلام، جای زخم بعد از پروتز سینه خیلی مشخصه؟

لیلی
لیلی
1 سال قبل

کسی که بخاطر سرطان سینه ش رو تخلیه کردن میتونه پروتز سینه انجام بده؟

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط لیلی
زهرا صمیمی
زهرا صمیمی
1 سال قبل

جای زخم جراحی پروتز سینه موندگاره ؟

والا
والا
1 سال قبل

دکتر خوب برای پروتز سینه معرفی می کنید؟

یلدا رستمی
یلدا رستمی
1 سال قبل

کدوم نوع پروتز سینه خوبه از نطر کیفیت و دوام منظورمه؟

محمد مهری
محمد مهری
1 سال قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدره؟

ناهید رضایی
ناهید رضایی
1 سال قبل

چند سال باید بگذره که مجبور به تعویض شیم؟

مینا خمسه
مینا خمسه
1 سال قبل

سلام. ممکنه مواد پروتز به داخل شیر مادر نشت کند؟

زهرا اهری
زهرا اهری
1 سال قبل

آیا احتمال بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه وجود دارد

نازنین ولی زاده
نازنین ولی زاده
1 سال قبل

سلام میشه قبل از بارداری هم پروتز سینه انجام داد؟

مهناز رضایی
مهناز رضایی
1 سال قبل

ماندگاری پروتز سینه چقدر هست؟

سعیده
سعیده
1 سال قبل

بعد از پروتز سینه باید ماموگرافی انجام بشه؟

شادی جواهریان
شادی جواهریان
1 سال قبل

سینه های من قرینه نیستند، میشه با پروتز سینه مشکلمو حل کرد؟

سهیلا
سهیلا
1 سال قبل

چند وقت بعد از جراحی پروتز سینه میشه ورزش کرد

سایه
سایه
1 سال قبل

همزمان با پروتز سینه لیپوی شکم هم انجام میشه؟

شادی
شادی
1 سال قبل

کدام ایمپلنت احتمال پارگی دارد؟

الهام شکوری
الهام شکوری
1 سال قبل

ماندگاریش تا چند ساله ؟

صنم سهرابی
صنم سهرابی
1 سال قبل

من تازگی زایمان کردم و فرم سینه هام بهم خورده، کی میتونم پروتز سینه انجام بدم؟

زیبا مصلحی
زیبا مصلحی
1 سال قبل

اگر برش جراحی در اطرفا هاله سینه باشه، حس نوک سینه از بین میره؟

سحر ناصری
سحر ناصری
1 سال قبل

ممنون از مقاله خوبتون

مهسا دادگر
مهسا دادگر
1 سال قبل

پروتز سینه برای مجردا هم انجام میشع

ستاره سالمی
ستاره سالمی
1 سال قبل

پروتز سینه زیر عضله بهتره یا روی عضله؟

الناز باقری
الناز باقری
1 سال قبل

سلام برای انجام پروتز سینه آیا سن خاصی باید انجام شود؟

ثریا ثروتی
ثریا ثروتی
1 سال قبل

سلام پروتز سینه باعث عفونت توی بدن میشه؟

میترا جباری
میترا جباری
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
چند وقت بعد از برداشتن سینه میشه عمل پروتز سینه انجام داد؟

مهین
مهین
1 سال قبل

بعد از پروتز سینه میشه رفت سولار؟ف

مانیا
مانیا
1 سال قبل

سلام کسی میدونه پروتز سینه سیلیکونی کیفیتش چطوره؟

شهره نجم الدین
شهره نجم الدین
1 سال قبل

جراحی پروتز سینه رو دخترای مجرد هم میتونن انجام بدن یا باید تا بعد از ازدواج و بارداری صبر کرد؟

مقالات مرتبط

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty) یا جراحی زیبایی شکم (Tummy tuck) یک روند جراحی برای صاف کردن شکم از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه در دیواره شکم می باشد. این روند، بر حسب مقدار پوست و چربی مورد نیاز برای برداشته شدن، با استفاده از تکنیک های مختلف...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران...