| خانه 4 جراحی بدن 4 پروتز سینه ۱۰۰% تضمینی⭐افزایش سایز سینه

پروتز سینه ۱۰۰% تضمینی⭐افزایش سایز سینه

مهر ۲, ۱۴۰۱ | جراحی بدن | ۱۹۸ دیدگاه ها

زمان مطالعه: ۱۷ دقیقه
صفر تا صد پروتز سینه - راز جراحی

خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث جذابی است ؛ چون که می توانند زیبایی سینه های خود را مجدداً بدست آورند.  نمی توان منکر این قضیه شد که سینه هایی خوش فرم در اعتماد به نفس خود حتی در روابط زناشویی تاثیر گذار است. راز جراحی این بحث جذاب و خواندنی را همراه با تصاویر ، پادکست و فیلم های مربوطه که به درک راحت تر کمک می کنند ، برای متقاضیان و هر کسی که دوست دارد عمل پروتز سینه را انجام دهد ، آماده کرده است.

با مرور کردن این مطالب متوجه خواهید شد که آیا شما برای عمل پروتز پستان کاندیدای خوبی هستید یا نه و اینکه اصلا در طول عمل جراحی پروتز سینه ، ایمپلنت چگونه درون سینه قرار میگیرد؟ همچنین می توانید به فهرست مطالب مراجعه نموده و در میان عناوین قرار گرفته ، مبحث مورد نظرتان را پیدا و مطالعه کنید.

پروتز سینه - راز جراحی

فهرست مطالب

کاندیدای مناسب پروتز سینه

از سوی جراح پلاستیک شخصی به عنوان کاندیدای مناسب پروتزسینه معرفی می شود که سلامت جسمانی او در شرایط مساعد و قابل قبولی باشد، منظور این است که ایشان به عارضه هایی مثل عفونت فعال یا بیماری های خاص مثل سرطان مبتلا نباشد.

از طرف دیگر گروهی از بانوان که در گذشته درگیر سرطان سینه بوده اند و برای درمان تمامی یا بخشی از بافت سینه شان را از دست داده اند ، می توانند به کمک پروتز سینه ، ظاهر پستان خود را بازسازی و ترمیم کنند. این نکته را در ذهن داشته باشید که یک کاندیدای خوب بایستی پیش از عمل پروتز پستان بهتر است در مورد قصد و هدف خود از بارداری تصمیم گیری کند. اگر بخواهیم به طور کلی مشخصه های داوطلبین ایده آل برای جراحی پروتز سینه را مشخص کنیم ، موارد زیر را شامل می شود :

 • سبک زندگی سالم
 • افراد غیر سیگاری
 • برخورداری از رژیم غذایی مناسب
 • انتظارات منطقی
 • سلامت روانی

بهترین سن پروتز سینه - راز جراحی

بهترین سن جراحی پروتز پستان

بهترین سن برای عمل بزرگ کردن سینه با پروتز پستان ، طبق گفته متخصصان ۱۸ سالگی است. این محدودیت سنی بابت این است که بافت سینه پیش از عمل به طور کامل رشد کرده باشد.

انواع مدل پروتز سینه

اندام و استایل هر فرد با دیگری متفاوت است و به همین سبب در زمینه انتخاب مدل پروتز پستان نمی توان برای همه متقاضیان تصمیم یکسانی گرفت. پروتزهای سینه به لحاظ فرم و جنس انواع مختلفی دارند که در ادامه توضیحات کاربردی در این مورد ارائه شده است. حتما در انتخاب مدل پروتز خود با جراح مشاوره کنید و صرفا به خاطر این که یک نوع از ایمپلنت ، مثل پروتز سینه سایز ۸۵ پر طرفدار است ، آن را انتخاب نکنید.

پروتزسینه به لحاظ شکل :

۱ . پروتز پستان گرد

از رایج ترین ایمپلنت ها ، میتوان پروتز سینه مدل گرد را نام برد که دارای انواع مختلفی است. بدین معنا که بر اساس میزان برجستگی تقسیم بندی می شوند. پروتز پستان گرد ، سینه ها را پر تر نشان می دهد. به لحاظ قیمتی هم پروتزهای گرد از مدل قطره اشکی ارزان تر است. به لحاظ برجستگی ، پروتزهای به سه گروه تقسیم می شوند.

۲ . پروتز سینه مدل اشکی

پروتز پستان مدل اشکی در قیاس با پروتز پستان مدل گرد دارای شکل ظاهری طبیعی تری است. در فرم طبیعی پستان ها ، بخش تحتانی سینه ها در قیاس با قسمت فوقانی برجستگی بیشتری دارد. ، در پروتز سینه اشکی نیز این مورد رعایت شده و به همین دلیل پس از قرار گرفتن در محل خود ، ظاهر طبیعی تری را برای پستان ایجاد می کند.

۳ . پروتز پاستیل خرسی

پروتز پستان با نام پاستیل خرسی ، فرم و مقاومت بالایی دارند. به طوری که حتی اگر صدف آن دچار شگستگی شود ، پروتز پاستیل خرسی می تواند فرم خود را حفظ کند. ژل سیلیکون پر کننده این ایمپلنت در قیاس با دیگر پروتزهای سینه غلظت بیشتری داشته و به همین سبب مقاومت آن هم نسبت به سایر مدل ها بالاتر است.

به لحاظ ماده تشکیل دهنده :

۱ . پروتز سینه سالین

پروتز پستان سالین ، توسط محلول آب و نمک استریل پر می شود. یکی از مشخصه های منحصر به فرد پروتز سالین این است که پس از قرار گرفتن در بافت پستان توسط محلول نامبرده شده پر می شود. پروتزهای آب – نمکی سایزهای مختلفی داشته و برای انجام جراحی پروتز سینه در افراد بالا ۱۸ سال قابل استفاده هستند.

مزیت پروتز پستان سالین :

 1. یکی از ویژگی های تحریک کننده پروتز سالین ، هزینه پایین تر آن است.
 2. برش های محدودتری برای برای قرار دادن پروتز سالین سایز ۸۵ یا ۷۵ و غیره ایجاد میشوند.
 3. در صورت پارگی پس از عمل کاشت ایمپلنت سینه ، محلول آب و نمک ان توسط بدن جذب می شود
 4. می توان سایز و فرم پروتز پستان سالین را بعد از قرارگیری در پستان مشخص کرد

معایب پروتز سینه سالین:

 1. مقاومت پایین تری داشته و احتمال پارگی و تخلیه آن ها بیشتر است.
 2. در معرض جمع شدن و چین خوردگی قرار دارند.
 3. نتیجه حاصل از ان در قیاس با پروتز سیلیکونی غیرطبیعی تر است.

۲ . پروتز سینه سیلیکونی

پروتز پستان سیلیکونی با ژل سیلیکون پر شده اند ، در اندازه های مختلفی داشته و برای بازسازی سینه زنان ۲۲ سال به بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

مزیت پروتز سینه سیلیکونی :

 1. پروتزهای از جنس سیلیکون ، منسجم تر و مقاوم تر هستند.
 2. احتمال چین خوردگی یا ایجاد هر ناهمواری بر روی پوست کمتر است.
 3. احتمال پارگی یا نشت آن ها در بدن بسیار کم است.
 4. نتیجه ای که از پروتز سیلیکونی بدست میآید طبیعی تر است.

معایب پروتز پستان سیلیکونی

نقطه ضعف قابل توجه پروتز سینه سیلیکونی این است که در صورت پارگی ، ژل سلیکیون توسط بدن جذب نشده بلکه در بافت سینه پخش می شود.

۳ . پروتز پستان ترکیبی ( سالین- سیلیکون)

پروتزهای ترکیبی که از دو بخش سالین و سیلیکون تشکیل شده اند ، قسمت سالین ان به جراح اجازه می دهد تا بعد از قرار گرفتن پروتز ، به تواند سایز را طی یک روند تدریجی بالا ببرد. متقاضیانی که می خواهند عمل پروتز سینه انجام دهند اما در بافت سنه ها فضای کافی ندارند ، کاندیدای خوبی برای پروتز ترکیبی هستند. زیرا در این شرایط جراح می تواند به مرور بزرگی پروتز را تغییر دهد تا بافت سینه فضای کافی برای قرارگیری پروتز بزرگتر را ایجاد کند.

انواع برش جراحی پروتز پستان 

با توجه به این که برای قرار دادن پروتز سینه سایز ۸۵ ، ۷۵ و غیره در سینه ها ، روش ها و تکنیک های متفاوتی وجود دارد، خوب است نسبت به هر یک آگاه باشید. در مجموع برش های عمل پروتز پستان به چهار نوع دسته بندی شده که در ادامه نامبرده شده اند. همچنین برای درک بهتر از این که هر برش کجا و چگونه ایجاد می شود ، میتوانید نکات تکمیلی را در عکس مربوطه مطالعه کنید :

 • برش پیرا هاله ای ( Periareolar Incision)

 • برش زیر سینه ای ( Inframammary Incision )

 • برش زیر بغل ( Transaxillary Incision )

برش ها در پروتز سینه - راز جراحی

بیشتر بدانید

برش فرانافی ( Transumbilical incision )

محل ایجاد برش در روش فرانافی ( TUBA ) همانطور که ممکن است حدس زده باشید در اطراف ناف است. در این تکنیک از جراحی پروتز پستان برای ایجاد تونل در زیر پوست به منظور قرار دادن ایمپلنت ها از ابزار و تجهیزات جراحی خاصی استفاده می شود. سپس برار ایجاد حفره و قرار دادن پروتز از نوعی دیگر از ابزارها بهره گرفته می شود.

این روش برش دهی در عمل پروتز سینه اگر به درستی از سوی بهترین جراح سینه انجام شود ، به سبب برش محدودی که دارد می تواند تکنیک کاربردی باشد. اما نقطه ضعیف این روش احتمال عدم بهبودی مطلوب کانال ایجاد شده در زیر پوست است.

در جلسه مشاوره جراحی پروتز سینه چه چیزی در انتظارتان است ؟

جلسه مشاوره با این هدف به انجام می رسد که جراح مطمئن شود شما صد در صد کاندیدای خوبی برای عمل پروتز پستان هستید و تصمیم گیری شما در صحت کامل عقل و روان انجام شده است. در همین جهت ایشان وظیفه دارد در وهله اول پرونده پزشکی شما را دقیق بررسی کند.

پس آن یک معاینه بالینی انجام دهد و نسبت به آناتومی اصلی سینه هایتان مطلع شود تا بتواند بهترین مدل پروتز را برایتان انتخاب کند. چنانچه اندازه یا مدل خاصی از ایمپلنت را در نظر دارید مثل اگر می خواهید پروتز ۴۰۰ سی سی باشد یا به دنبال پروتز سینه سایز ۸۵ هستید ، به دکتر خود این مطلب را بگویید. در آخرین قدم هم جراح به ارزیابی خواسته هایتان که تا حد معقول و تحقق پذیر هستند می پردازد.

نکات مهم قبل از انجام جراحی پروتز پستان چیست؟

هدف از اقدامات قبل از عمل پروتز سینه این است که حین جراحی و در زمان ریکاوری ، مشکلی پیش نیاید :

 • تحقیق و پرس و جو برای انتخاب بهترین جراح سینه
 • اهمیت شرکت کردن در جلسه مشاوره
 • انجام آزمایشات ضروری
 • جدی گرفتن توصیه های جراح
قبل از عمل پروتز سینه - راز جراحی

این نکات را پیش از تصمیم گیری نهای برای عمل پروتز سینه به خاطر بسپارید :

 1. جراحی پروتز پستان ، با لیفت سینه تفاوت دارد
 2. ممکن است انجام تست ماموگرافی کمی پیچیده و دشوار شود
 3. انتظار نداشته باشید که فرم جدید سینه دائمی و مادام العمر باشد.

دستورالعمل های قبل از جراحی پروتز پستان :

 1. مصرف نکردن داروهای رقیق کننده خون به مدت دو هفته پیش از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز ( در صورت نیاز به مصرف دارو حتما با جراح خود مشورت کنید )
 2. مطلع کردن پزشک از هرگونه داروی مصرفی و حساسیت های دارویی.
 3. در صورت ابتلا به هر نوع بیماری ، حتی یک سرماخوردگی ساده ، پزشک را پیش از عمل پروتز سینه از آن با خبر کنید.
 4. برای جلوگیری از عدم اختلال در روند ریکاوری پروتز پستان ، حداقل از دو هفته قبل سیگار نکشید.
 5. خوردن و آشامیدن را از نیمه شب روز پیش از جراحی متوقف کنید.
 6. سب پیش از پروسه به میزان کافی استراحت کرده و در روز عمل کاشت پروتز حتما یک همراه با شما به کلینیک بیاید.
 7. نسخه تجویز شده توسط پزشک را قبل از جراحی تهیه کرده و در منزل بگذارید.

مراحل انجام پروتز سینه

مرحله ۱ : اعمال بیهوشی در عمل پروتز پستان

به منظور آرامش بیشتر بیمار حین پروسه ، پیش از شروع جراحی پروتز پستان فرد عموما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. بیهوشی ممکن است به صورت استنشاقی یا تزریق درون وریدی انجام شود.

مرحله ۲ : ایجاد برش بر روی سینه

جراح زیبایی سینه با انتخاب یکی از تکنیک های برش دهی در عمل بزرگ کردن سینه با پروتز که پیش تر توضیح دادیم ، در محل مورد نظر برای قرار دادن پروتز سینه ، برش را بر روی پوست ایجاد می کند.

مرحله ۳ : قرار دادن پروتز سینه

پس از اینکه برش روی پوست ایجاد شد ، پروتز روی عضله سینه یا زیر عضله سینه قرار می گیرد. محل قرارگیری پروتز سینه به نوع ایمپلنت و سایز آن و البته آناتومی بافت طبیعی پستان و مقاومت آن بستگی دارد.

مرحله ۴ : بخیه زدن محل برش ها

پس از اتمام عمل پروتز پستان ، محل برش ها عموما با استفاده از بخیه های جذبی ، بسته می شوند. در صورت غیر جذبی بودن نخ های بخیه بعد از مدتی بیمار برای کشیدن آن ها به جراح مربوطه باید مراجعه کند.

نکته ! به مرور زمان، جای برش ها کمرنگ و محو خواهند شد. البته فاکتورهایی مثل ژنتیک ، تایپ پوستی ، قرار گرفتن آن موضع در معرض موارد مخدر مثل نیکوتین و همچنین عفونت ، در میزان رفع اثر برش و زخم ها موثر هستند.

پروتز سینه با بی حسی موضعی

یکی از مسائلی که زیباجویان را از انجام عمل های زیبایی باز می دارد ، بحث بیهوشی است. خیلی از افراد همواره ترس از آن را دارند که بعد از بیهوشی عمومی ، دیگر هوشیاری خود را بدست نیاورند. هر چند این امر برای کسانی که بیماری زمینه ای خاصی نداشته و تمام اقدامات قبل از عمل را به درستی انجام داده اند ، خیلی به ندرت ممکن است رخ دهد اما در هر حال این ترس در وجود اکثر متقاضیان است. از این بابت کسانی که می خواهند پروتز پستان انجام دهند برایشان سوال پیش می آید که می شود پروتز سینه با بی حسی موضعی به انجام رسد ؟

خوشحال باشید که جواب این پرسش مثبت است. به گفته متخصصان و جراحان سینه ، انجام عمل پروتز با بی حسی موضعی امکان پذیر است و خیلی از جراحان از همین روش برای بیماران خود استفاده می کنند ؛ یعنی جراحی پروتز سینه با چشم باز ! با اعمال بی حسی موضعی ، شما به خواب فرو نمی روید بلکه تنها موضع هدف برای جراحی بی حس می شود. به عبارتی شما چشمانتان باز است و می توانید ببینید و بشنوید که در اتاق عمل چه اتفاقی می افتد و حتی چه حرف هایی رد و بدل می شود. البته برای آرامش بیشتر شما ، جراح داروی آرامبخش درون وریدی هم تزریق می کند.

از مزیت های پروتز سینه با بی حسی موضعی ، این است که در مقایسه با بیهوشی عمومی ، دوره ریکاوری آسان تری در پیش روی شما خواهد بود و در حین جراحی خونریزی به میزان کمتری نمود می یابد. این روش برای زمانی که پروتز زیر بافت سینه و روی عضله قرار می گیرد ، بسیار مناسب است.

پروتز سینه سایز ۸۵

پروتز سینه سایز 85 - راز جراحی

همه ما میدانیم که سایز سینه ۸۵ یکی از محبوب ترین سایزها می باشد. حتی کسانی که سینه های کوچک و خوش فرمی دارند در تلاش هستند که سایز سینه شان را به این اندازه برسانند. از این رو به محض اینکه به جراح سینه مراجعه می کنند از او می خواهند که از پروتز سینه سایز ۸۵ برای آنان انتخاب کنند. اما سوال اصلی اینجاست که آیا این سایز برای همه مناسب است ؟ یعنی هر شخصی که می خواهد می تواند پروتز با این سایز را انتخاب کند ؟

درست است که پروتز سینه سایز ۸۵ ، پستان ها را به فرم و اندازه ای بسیار جذاب می رساند اما لازم به ذکر است که تنها سایز ایمپلنت در گرفتن نتیجه مطلوب تاثیرگذار نیست ؛ بلکه عوامل دیگری نیز دخیل هستند. فرض کنید یک خانم با قد متوسط مثلا ۱۵۵ تا ۱۶۰ سانتی متر که اندام لاغری هم دارد ، اگر از ایمپلنتی با این سایز استفاده کند ، آیا ظاهر مطلوب و جذابی ایجاد می شود ؟ مطمئناً این گونه نخواهد بود. دقت داشته باشید که اولویت شما از انجام عمل های زیبایی رسیدن به تناسب است. بنابراین صرفا چون سینه هایی با سایز ۸۵ محبوب هستند برای رسیدن به آن هر تصمیمی را نگیرید. به ظاهر خود یک نگاهی انداخته و با بهترین جراح سینه در این راستا مشورت کنید. در صورت فراهم بودن شرایط ایشان می تواند انواع مختلفی از پروتزها با سایز و فرم مختلف را به شما نشان دهد تا بتوانید با دید بازتری تصمیم گیری انجام دهید.

دوره نقاهت پروتز سینه

بعد از به پایان رسیدن عمل جراحی کاشت ایمپلنت سینه ، شما وارد دوره نقاهت پروتزسینه می شوید. در این مرحله که چند ماه طول می کشد ، مورادی را تجربه خواهید کرد که ممکن است کمی برایتان سخت باشد. جراح سینه مراقبت های بعد از پروتز پستان را در اختیار شما قرار می دهد تا این مرحله را آسان تر به انتها برسانید.

    روز جراحی پروتز پستان

جراحی افزایشی سینه در شرایط نرمال سرپایی بوده و اگر بعد از به هوش آمدن  مشکل و نشانه ای از بروز عوارض نباشد ،  می توانید به خانه خود بازگردید. به دلیل باقی ماندن اثر بیهوشی ، بنابراین لازم است شخصی را همراه خود داشته باشید. در روز اول این نکات را رعایت کنید :

 • استراحت مطلق
 • نوشیدن آب بسیار برای جلوگیری از بروز یبوست
 • مصرف غذای سالم
۵ تا ۷ روز بعد از عمل پروتز پستان

گفته می شود روز پنجم تا هفتم ، بازه زمانی دشوار از دوره نقاهت عمل پروتز سینه ست. زیرا ممکن است این موارد را تجربه کنید :

 • ورم و کبودی سینه ها
 • درد و ناراحتی در بافت پستان ها

در انتهای هفته نخست از عمل پروتز پستان ، انتظار این است که حال شما رو به بهبودی رفته و به توصیه پزشک اگر توانایی کافی داشتید پیاده روی سبک را آغاز کنید.

۱ الی ۳ هفته بعد از پروتز سینه در مقطع زمانی هفته اول تا سوم پس از عمل کاشت ایمپلنت سینه بهبودی به قدری حاصل شده که شما بتوانید روتین خود را انجام دهید و حتی برای رفتن به محل کار مشکلی نداشته باشید. به طور معمول بخش زیادی از ورم تا هفته سوم باید بهبود پیدا کرده باشد.برای انجام فعالیت های پر فشار در این زمان با جراح سینه مشورت کنید.
 ۴ تا ۶ هفته پس از پروتز پستان انتظار می رود که در پایان ماه اول ، تا حد زیادی به بهبودی رسیده باشید و حتی برای انجام فعالیت های نسبتاً پر فشار مشکلی نداشته باشید. با این حال باز هم لازم است یک جلسه ویزیت با جراح داشته و ایشان روند بهبودی تان پس از عمل پروتز سینه را بررسی کرده سپس دامنه مجاز فعالیت ها را برایتان تعیین کند.
نتیجه پایانی عمل پروتز پستان ثمره نهایی جراحی ، امکان دارد بعد از ۳ یا حتی ۴ ماه مشخص شود. در این موقع تمامی ورم و کبودی برطرف شده ، پروتز با بافت و محل قرارگیری خود سازگار شده و فرم جدید سینه ها نمایان می شود.

جراحی پروتز سینه عوارض دارد ؟

بروز عارضه بعد از عمل ، چندان مسئله دور از ذهنی نیست و هر شخص متقاضی باید این مسئله را در نظر بگیرد. بعد از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز ممکن است عوارض مختلفی نمود پیدا کنند که برخی از آن ها به طور موقت و برخی طولانی مدت فرد را درگیر سازند.

مواردی چون درد نسبی ، کبودی ، ورم و احساس فشردگی در قفسه سینه به مدت چند هفته ، عادی است. اما در شرایطی که با گذشت زمان ،  این اثرات به جای بهبود یافتن وخیم تر شوند ، موضوع نگران کننده خواهد بود.

در مورد عوارض جدی تر عمل پروتز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اسکارهای ضخیم و قابل رویت که به طور کامل محو نمی شوند.
 • انقباض کپسولی
 • پارگی و ترکیدگی پروتز سیلیکونی
 • چین خوردگی ایمپلنت
 • عفونت
 • اختلال در عمل شیردهی
 • آسیب دیدن اعصاب حسی نوک پستان

در صورت بروز چنین مواردی لازم است در سریع ترین زمان به جراح سینه خود مراجعه فرمایید تا ایشان علت وقوع عوارض پروتز سینه را شناسایی کرده و در آن راستا راه مقابله و رفع آن ها را تعیین کند.

مراقبت های بعد از عمل پروتز پستان

با توجه به این که این عنوان ، مبحث مفصلی می باشد ، تیم راز جراحی در مقاله ای جداگانه ، تحت عنوان مراقبت های بعد از پروتز سینه به طور کامل به آن پرداخته است. اگر اکنون فرصت کافی برای مطالعه آن مقاله را ندارید میتوانید در ادامه این بخش از مهم ترین نکات مراقبتی آگاه شوید.

 • استفاده از سوتین مناسب پس از عمل ایمپلنت سینه

بعد از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز ، تفاوتی ندارد که چه مدل و چه سایزی از پروتز پستان مورد استفاده قرار گرفته است ؛ برای آن که بهبودی سریع تر حاصل شود استفاده از سوتین های طبی و مخصوص ضروری است. این سوتین ها انواع متفاوتی داشه که در ادامه همراه با کارکردشان توضیح داده شده اند:

سوتین فشرده سازی : این گروه از سوتین های مخصوص بعد از عمل پروتز سینه ، همچون گن ، بافت فشرده ای دارند و جراحان بر پوشیدن آن ها پس از جراحی بسیار تاکید می کنند. کارکرد سوتین فشرده سازی بدین صورت است که با فشار نسبی خد باعث می شود سینه تکان و حرکت اضافی نداشته باشد و مایعات بدن در میان بافت ها در موضع جراحی شده ، جمع نشون

سوتین هایی با قفل جلو : با استفاده از این نوع از سوتین ها که از جلو بسته می شوند ، شما برای تعویض آن با مشکلی روبرو نمی شود و نیز فشاری به دست و بازوهایتان وارد نمی گردد. این مدل از سوتین ها برای دوران بعد از عمل پروتز پستان بسیار مناسب است ؛ به ویژه اگر تکنیک برش زیر بغل انجام شده باشد .

 • سولاریوم بعد از عمل پروتز پستان

آیا سولاریوم برای پروتز سینه ضرر دارد ؟ پس از عمل مذکور ، حساسیت پوست در موضع تحت جراحی بیشتر شده و بازگشت آن به حالت سابق ممکن است ۶۰ ماه یا یکسال زمان ببرد. حال اگر محل برش ها و زخم های جراحی در معرض نور خورشید یا دستگاه های شبیه ساز نور خورشید مثل سولاریوم ، قرار بگیرند ، روند بهبودی مختل شده و امکان دارد ریسک عفونت هم بالاتر برود . همچنین ممکن است منجر به تشکیل اسکارهای جدید شود که بافت سفتی خواهند داشت. در مجموع می شود بعد از عمل پروتز پستان به سولاریوم رفت اما زمانی که بهبودی کامل حاصل شده باشد؛ یعنی حدوداً ۶ ماه تا یکسال پس از عمل.

ماندگاری پروتز سینه

طبق یک قاعده کلی طول عمر پروتزهای سینه ۱۰ ساله هستند. یعنی تفاوتی ندارد که پروتز پستان سایز ۸۵ است یا ایمپلنت ۴۰۰ سی سی ، بعد از ۱۰ سال از جایگذاری در بافت پستان ، احتمال تعویض آن ها بیشتر می شود. مواردی مثل بالا رفتن سن می تواند بر روی فرم سینه ها تاثیر گذاشته و تغییر فرم پستان نشان دهنده زمان تعویض پروتز سینه باشد.

چگونه می شود ماندگاری پروتزهای سینه را افزایش داد ؟

جدا از مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید در دوره نقاهت انجام شوند ، برای افزایش عمر ایمپلنت های پستان استراتژی های دیگر وجود دارند :

 1. انتخاب کردن بهترین جراح سینه ای که میشناسید
 2. ورزش کردن بعد از عمل را با اجازه دکتر شروع کنید
 3. پروتزهایی با سایز و مدل مناسب انتخاب نمایید
 4. حتما در زمان ریکاوری از سوتین های طبی استفاده کنید
 5. وزن خود را ثابت نگه دارید
 6. حداقل تا ۱۲ ماه پس از عمل پروتز پستان ، باردار نشوید

تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی

برای اینکه متوجه شوید پروتز پستان ، بارداری و شیردهی چه ارتباطی با یکدیگر داشته و آیا بر روی یکدیگر تاثیر گذار هستند یا خیر ، حتما این پادکست را گوش دهید .

 

هزینه پروتز سینه

برای آگاهی از هزینه پروتز سینه در سال ۱۴۰۱ یا حتی سال های قبل یعنی ۱۴۰۰ یا ۱۳۹۹ ، در وهله اول باید بدانید که حتما در هر سال مبلغ پرداختی بابت عمل بزرگ کردن سینه با پروتز متغیر بوده است ؛ نکته بعدی که شایان ذکر است فاکتورهای دخیل در تعیین هزینه هستند که در ادامه تمامی آن ها را ذکر کرده ایم:

 • انواع برند پروتز سینه
 • موقعیت جغرافیایی
 • تجربه جراح پلاستیک
 • بیهوشی
 • هزینه تسهیلات جراحی
 • حق الزحمه جراح
 • داروهای پس از جراحی
 • گن ها پس از جراحی

قیمت پروتز پستان سایز ۸۵ چقدر است ؟ هزینه جراحی پروتز پستان اقساطی می شود ؟ آیا هزینه کاشت ایمپلنت سینه سایز ۸۵ با سایز ۷۵ متفاوت است ؟ پروتز سینه ۴۰۰ سی سی گران تر است یا پروتزسینه ۳۰۰ سی سی ؟ اگر پاسخ دقیق ای موارد را می خواهید ، با جراح مربوطه تماس گرفته یا به ایشان مراجعه کنید.

سوالات متداول پروتز سینه

آیا پروتز سینه منجر به کاهش یافتن میزان تحریک پذیری نوک پستان می شود ؟

عمل بزرگ کردن سینه با پروتز در تغییر حس و تحریک پذیری نقاط مختلف پستان مثل نوک ان دخالت ندارد. فقط امکان دارد در دوره نقاهت آن ناحیه به حس باشد و بعد از بهبودی برطرف گردد.

بهترین مارک پروتز سینه چیست ؟

امروزه انواع مختلفی از برندها و مارک های پروتز پستان به بازار عرضه شده که می توان گفت در این میان مارک منتور ساخت کشور آمریکا ، پلی تک ساخت کشور آلمان و پروتز مارک ناگو ساخت کشور انگلیس در حال حاضر از بهترین و با کیفیت ترین برندها می باشند.

امکان دارد پروتز پستان باعث سرطان شود ؟

در مورد ارتباط پروتز سینه و سرطان پستان باید گفت که بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده اند ،  احتمال وقوع سرطان به سبب پروتز نزدیک به صفر است.

ممکن است پس از برداشتن پروتزها از سینه ، پستان ها افتادگی پیدا می کنند ؟

بعد از قرارگیری پروتزها در بافت سینه ، پوست برای اینکه با فرم جدید سازگاری پیدا کند ، کمی کشیده می شود. از این بابت احتمال می رود که پس از تخلیه پروتزها ، سینه ها کمی افتادگی پیدا کنند.

امکان دارد جراحی پروتز سینه بدون بیهوشی انجام شود ؟

بله. این امکان وجود دارد تا عمل پروتز پستان بدون بیهوشی عمومی و به اصطلاح با بی حسی موضعی و آرامبخش درون وریدی ، انجام شود. این امر از سوی FDA ( سازمان غذا و دارو آمریکا ) نیز مورد تایید قرار گرفته است.

عمل پروتزسینه چقدر طول می کشد ؟

فاکتورهای مختلفی مثل نوع بیهوشی ، میزان سختی عمل کاشت ایمپلنت سینه ، تکنیک برش ، نوع پروتز و محل قرارگیری آن در مدت زمان عمل تاثیر گذارند. به طور میانگین گفته می شود این روند یک الی دو ساعت زمان نیاز دارد.

دانلود : پروتز سینه – PDF

منابع :

https://www.fda.gov/medical-devices/implants-and-prosthetics/breast-implants

https://www.hopkinsmedicine.org/plastic_reconstructive_surgery/services-appts/breast_augmentation.html

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

درمان ژنیکوماستی

درمان ژنیکوماستی

درمان ژنیکوماستی برای رفع موقعیتی تحت عنوان ژنیکوماستی که در آن بافت سینه در پسران و مردان به دلیل بهم خوردن هورمون ها متورم می شود، در بیشتر موارد مورد نیاز نبوده و این موقعیت اکثراً به صورت خودبخود رفع شده و تنها در برخی موقعیت های پایه، درمان، مورد نیاز می باشد....

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 228 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
198 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین رضایی
نازنین رضایی
1 سال قبل

سلام کسی پروتز سینه انجام میده شیر دهی هم میتونه انجام بده؟؟

الناز صمیمی
الناز صمیمی
1 سال قبل

ممنون از مطالب خوبتون راجب پروتز سینه واقعا با جزییات کامل

مریم میرزایی
مریم میرزایی
1 سال قبل

سن مناسب پروتز سینه چند سال هستش؟

الهام سلطانیان
الهام سلطانیان
1 سال قبل

سلام میدونید دوره نقاهت پروتز سینه چند وقته؟ ممنون میشم جوابمو بدید

سارا
سارا
1 سال قبل

سلام کسی میدونه هزینه پروتز سینه چقدره و کدوم جراح خوبه؟

مینا مرادی
مینا مرادی
1 سال قبل

ببخشید خواستم بپرسم بعد از عمل پروتز سینه درد داره ؟

سیما ناصری
سیما ناصری
1 سال قبل

هزینه جراحی پروتز چقدر هست؟

ریحانه قاضی
ریحانه قاضی
1 سال قبل

مقاله پروتز سینه خیلی کامل و جامع بود ممنون 💛🌻

نگین محمدی
نگین محمدی
1 سال قبل

سلام تا چند وقت بعد از جراحی نباید باردار شد؟

نگین محمدی
نگین محمدی
1 سال قبل

چند وقت بعد از جراحی سینه میشه باردار شد؟

آیلار نبوی
آیلار نبوی
1 سال قبل

سلام کدوم نوع پروتز سینه بهتر هست؟

سارا حیدری
سارا حیدری
1 سال قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدر

نگار لزگی
نگار لزگی
1 سال قبل

هزینه ی پروتز سینه چنده

سپیده
سپیده
1 سال قبل

پروتز سینه دائمیه یا نیاز به ترمیم داره؟

فرناز
فرناز
1 سال قبل

خیلی خیلی عالی و با جزئیات. تشکر

فرناز
فرناز
1 سال قبل

جای برش جراحی پروتز سینه باقی میمونه؟ اگه بله، آیا راهی برای از بین بردنش وجود داره؟

عزیزه
عزیزه
1 سال قبل

چند درصد امکان پاره شدن پروتز سینه هست؟

ارش محمدی
ارش محمدی
1 سال قبل

پروتز سینه نیاز به ترمیم داره؟

شادی
شادی
1 سال قبل

سلام. ببخشید ممنه پروتز سینه تحت فشار بترکه؟

پریسا پوریان
پریسا پوریان
1 سال قبل

کسایی که عدم تقارن سینه دارن می تونن پروتز سینه انجام بدن؟

Zahra
Zahra
1 سال قبل

پروتز سینه برای کسایی که پوست نازکی دارن هم مناسبه؟

شیما نادری
شیما نادری
1 سال قبل

ببخشید هر چندسال باید عوض شه؟

سما هدایتی
سما هدایتی
1 سال قبل

سلام، جای زخم بعد از پروتز سینه خیلی مشخصه؟

لیلی
لیلی
1 سال قبل

کسی که بخاطر سرطان سینه ش رو تخلیه کردن میتونه پروتز سینه انجام بده؟

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط لیلی
زهرا صمیمی
زهرا صمیمی
1 سال قبل

جای زخم جراحی پروتز سینه موندگاره ؟

والا
والا
1 سال قبل

دکتر خوب برای پروتز سینه معرفی می کنید؟

یلدا رستمی
یلدا رستمی
1 سال قبل

کدوم نوع پروتز سینه خوبه از نطر کیفیت و دوام منظورمه؟

محمد مهری
محمد مهری
1 سال قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدره؟

ناهید رضایی
ناهید رضایی
1 سال قبل

چند سال باید بگذره که مجبور به تعویض شیم؟

مینا خمسه
مینا خمسه
1 سال قبل

سلام. ممکنه مواد پروتز به داخل شیر مادر نشت کند؟

زهرا اهری
زهرا اهری
1 سال قبل

آیا احتمال بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه وجود دارد

نازنین ولی زاده
نازنین ولی زاده
1 سال قبل

سلام میشه قبل از بارداری هم پروتز سینه انجام داد؟

مهناز رضایی
مهناز رضایی
1 سال قبل

ماندگاری پروتز سینه چقدر هست؟

سعیده
سعیده
1 سال قبل

بعد از پروتز سینه باید ماموگرافی انجام بشه؟

شادی جواهریان
شادی جواهریان
1 سال قبل

سینه های من قرینه نیستند، میشه با پروتز سینه مشکلمو حل کرد؟

سهیلا
سهیلا
1 سال قبل

چند وقت بعد از جراحی پروتز سینه میشه ورزش کرد

سایه
سایه
1 سال قبل

همزمان با پروتز سینه لیپوی شکم هم انجام میشه؟

شادی
شادی
1 سال قبل

کدام ایمپلنت احتمال پارگی دارد؟

الهام شکوری
الهام شکوری
1 سال قبل

ماندگاریش تا چند ساله ؟

صنم سهرابی
صنم سهرابی
1 سال قبل

من تازگی زایمان کردم و فرم سینه هام بهم خورده، کی میتونم پروتز سینه انجام بدم؟

زیبا مصلحی
زیبا مصلحی
1 سال قبل

اگر برش جراحی در اطرفا هاله سینه باشه، حس نوک سینه از بین میره؟

سحر ناصری
سحر ناصری
1 سال قبل

ممنون از مقاله خوبتون

مهسا دادگر
مهسا دادگر
1 سال قبل

پروتز سینه برای مجردا هم انجام میشع

ستاره سالمی
ستاره سالمی
1 سال قبل

پروتز سینه زیر عضله بهتره یا روی عضله؟

الناز باقری
الناز باقری
1 سال قبل

سلام برای انجام پروتز سینه آیا سن خاصی باید انجام شود؟

ثریا ثروتی
ثریا ثروتی
1 سال قبل

سلام پروتز سینه باعث عفونت توی بدن میشه؟

میترا جباری
میترا جباری
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
چند وقت بعد از برداشتن سینه میشه عمل پروتز سینه انجام داد؟

مهین
مهین
1 سال قبل

بعد از پروتز سینه میشه رفت سولار؟ف

مانیا
مانیا
1 سال قبل

سلام کسی میدونه پروتز سینه سیلیکونی کیفیتش چطوره؟

شهره نجم الدین
شهره نجم الدین
1 سال قبل

جراحی پروتز سینه رو دخترای مجرد هم میتونن انجام بدن یا باید تا بعد از ازدواج و بارداری صبر کرد؟

مقالات مرتبط

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی نواحی...

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، لیپوماتیک شکم و پهلو یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که امروزه در سراسر دنیا مورد استقبال بسیاری از زنان و مردان بوده و متقاضیان زیادی را به سمت خود ترغیب نموده است. در سال های اخیر لیپوماتیک و تکنیک های آن بسیار حرفه ای...

ابدومینوپلاستی با قیمت های باور نکردنی✂️ راز جراحی

ابدومینوپلاستی با قیمت های باور نکردنی✂️ راز جراحی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک روند جراحی برای صاف کردن شکم از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی و محکم کردن ماهیچه در دیواره شکم می باشد. این روند، بر حسب مقدار پوست و چربی مورد نیاز برای برداشته شدن، با استفاده از تکنیک های مختلف اجرا می شود. آشنایی کامل با این...