| خانه 4 جراحی بدن 4 پروتز سینه

پروتز سینه

مهر ۲۶, ۱۴۰۰ | جراحی بدن | ۱۰۰ دیدگاه ها

پروتز سینه بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که زنان با هدف بازیابی حجم از دست رفته سینه های خود در اثر بارداری، کاهش وزن و بالا رفتن سن و با هدف افزایش سایز فعلی این اندام و بهبود شکل و تقارن آنها با قرار دادن پروتز سینه در زیر بافت یا دیواره ماهیچه سینه برای دستیابی به سینه هایی جذاب و طبیعی طی تکنیک های عمل سینه خاص، بر می گزینند. به منظور انتخاب صحیح ترین مسیر، دنبال کردن یک راهنمای جامع و ماهرانه از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و قدم اول شما محسوب می شود. به شما پیشنهاد می کنیم حتماً حتماً با صرف تنها چند دقیقه از وقت تان با راز جراحی همراه باشید تا با کسب بروز ترین و کامل ترین اطلاعات درباره پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه ، از نتایج جراحی سینه خود لذت ببرید. پس با ما باشید.پروتز سینه

انواع مدل پروتز سینه

افراد از نظر شکل اندام و جثه با یکدیگر متفاوت می باشند و همین امر ویژگی های بدن هر شخص را منحصر بفرد می نماید. سینه ها نیز از این امر مستثنی نبوده و در نتیجه یک فرمول واحد برای پروتز پستان در همه افراد وجود ندارد.

شناخت شکل و انواع پروتز سینه می تواند به شما در انتخاب گزینه صحیح و ارتقاء شکل بدن تان کمک به سزایی نماید.

۱ . پروتز سینه گرد ( Round Breast Implant )

یکی از رایج ترین ایمپلنت های سینه، پروتز سینه مدل گرد می باشد. قبل از جراحی، برآمدگی سینه به شکل کروی است. ایمپلنت سینه گرد، دارای انواع مختلفی می باشند. این اشکال مختلف در دامنه ای از ایمپلنت های سینه با برجستگی کم تا برجستگی زیاد گسترده شده اند. انتخاب شکل پروتز پستان به ترجیحات فردی وابسته است. پروتز سینه گرد باعث پر تر به نظر رسیدن سینه ها می شوند، بنابراین اگر قصد درمان افتادگی سینه و ایجاد شکل ظاهری پر تر در سینه های خود را دارید، این گزینه خوبی برای شما خواهد بود. معمولاً ایمپلنت های گرد در مقایسه با ایمپلنت های قطره اشکی ارزان تر می باشند.

۲ . پروتز سینه مدل اشکی ( Teardrop Breast Implants )

کدام نوع ایمپلنت طبیعی تر است؟ پروتز سینه مدل اشکی دارای شکل ظاهری کاملاً طبیعی بوده و قسمت پایینی سینه ها در مقایسه با بخش فوقانی برجسته تر می باشد. همانطور که از نامش پیداست، در پروتز سینه اشکی ، سینه ها شبیه به قطره اشک هستند. این روش پروتز ، شکل طبیعی را در سینه های شما خلق کرده و عمدتاً بر روی بخش تحتانی سینه ها تمرکز می نماید.

۳ . پروتز پاستیل خرسی ( Gummy Bear Breast Implants )

ایمپلنت های دارای فرم پایدار که تحت عنوان پروتز های پاستیل خرسی نیز شناخته می شوند، به دلیل توانایی در بازیابی و حفظ شکل حتی در زمان شکسته شدن صدف ایمپلنت به این اسم نامگذاری شده اند. ژل سیلیکون داخل این نوع پروتز سینه در مقایسه با ایمپلنت های سیلیکون قدیمی غلیظ تر می باشد. این پروتز پستان در مقایسه با پروتز پستان های قدیمی، بسیار محکم تر می باشند. این ایمپلنت ها در قسمت تحتانی برجسته تر بوده و هر چه رو به بالا پیش می روند نازک تر می شوند. اگر ایمپلنت چرخش پیدا کند، شکل ظاهری سینه مختل شده و روند مجزایی برای درمان آن مورد نیاز می باشد. برای جایگذاری این نوع پروتز سینه برش بزرگی در پوست ایجاد شده و یکی از رایج ترین انواع ایمپلنت ها محسوب می شوند.

۴ . پروتز سینه سالین

پروتز سینه سالینی حاوی یک صدف خارجی پر شده با محلول آب نمک استریل ( سالین ) می باشد. برخی از آنها از قبل پر شده و برخی دیگر در طول عمل پروتز سینه پر می شوند. این ایمپلنت ها دارای اندازه های مختلف بوده و از سوی سازمان غذا و دارو برای استفاده توسط زنان ۱۸ سال به بالا مورد تائید قرار گرفته اند. از آنها در جراحی های ترمیمی با هدف درمان یا بهبود نتیجه جراحی اصلی استفاده می شود.

۵ . پروتز سینه سیلیکونی

ایمپلنت های سینه پر شده با ژل سیلیکون دارای یک پوسته یا صدف خارجی سیلیکون می باشند که در اندازه های مختلف موجود بوده و برای بازسازی سینه زنان ۲۲ سال به بالا قابل استفاده هستند. پروتز سیلیکونی در جراحی های ترمیمی کاربرد داشته و نتیجه جراحی اصلی را بهبود بخشیده یا نواقص حاصل از آن را درمان می نمایند.

فیلم جراحی پروتز سینه

 

 

در کلیپ پروتز سینه یا عمل بزرگ کردن سینه فوق شما می توانید روند انجام این جراحی را به صورت گام به گام مشاهده می کنید.

انواع برش جراحی پروتز سینه

از آنجاییکه روش های مختلف بسیاری برای جاگذاری ایمپلنت در سینه ها وجود دارد، آشنا شدن با گزینه های موجود می تواند برایتان مفید واقع شود.

بطور کلی برش ها به چهار نوع دسته بندی می شوند.

برش پیرا هاله ای ( Periareolar Incision)

برش پیراهاله ای شامل ایجاد یک برش کوچک در اطراف بخش تحتانی یا فوقانی هاله، یعنی همان ناحیه حلقوی تیره رنگ در اطراف نوک سینه می باشد.

بمنظور کاهش برجای ماندن جای زخم، خط برش در لبه خارجی هاله یعنی جایی که پوست تیره با پوست روشن طلاقی می یابد، ایجاد می شود.

انواع برش پروتز سینه

برای انجام این روند، بهترین دکتر پروتز سینه برشی با عرض کافی را در بافت سینه ایجاد می کند تا بتواند ایمپلنت را در بر روی ماهیچه سینه قرار دهد. پروتز پستان با این روش، در صورت اجرای صحیح، می تواند بهترین و کارآمدترین شیوه برای ارتقا سینه ها و در عین حال بر جای گذاشتن حداقل جای زخم ممکن محسوب شود. این روند برای ایمپلنت های سینه بادکردنی بسیار مناسب می باشد، چون می توان آنها را در حفره سینه قرار داده و سپس تا اندازه مورد نظر آن را باد کرد. بدین ترتیب در این تکنیک در مقایسه با سایر انواع ایمپلنت سینه ، برش کوچکتری مورد نیاز می باشد. یکی از نقاط ضعف این روند این است که وقتی جراح سینه ، بافت سینه را برش می دهد، احتمال آسیب دیدن مجاری شیر و تحت تاثیر قرار گرفتن توانایی شیردهی وجود خواهد داشت. با این وجود از آنجاییکه ناحیه آسیب دیده نسبتاً کوچک می باشد، شما می توانید شیردهی نوزاد خود را به طور نرمال انجام دهید.

برش زیر سینه ای ( Inframammary Incision )

برش های زیر سینه ای در چینی که درست در زیر سینه قرار گرفته است ایجاد می شود. مزیت آشکار این روش این است که جای زخم در زیر سینه ها پنهان می شود. هر چند این روش نقطه ضعفی هم دارد و آن اینکه جای زخم بر جای مانده از آن در مقایسه با برش پیراهاله ای عریض تر می باشد. یکی از مزایای این روند در زمان نیاز به تعویض پروتز سینه آشکار می شود، چون می توان از همین برش استفاده کرده و مجدداً آن را در زیر سینه ها پنهان نمود. اگر برش پیرا هاله ای مجدداً مورد استفاده قرار گیرد، جای زخم آن برجسته تر می شود و پنهان کردن آن در حد فاصل بین نوک سینه – هاله دشوار خواهد بود. در برش زیر سینه ای، بافت سینه هیچ برشی داده نمی شود و در نتیجه مجاری شیر که برای شیر دهی نوزاد نو رسیده تان الزامی می باشد، هیچ آسیبی نخواهند دید. این نوع برش اخیراً به رایج ترین نوع برش در جراحی پروتز سینه تبدیل شده و روشی است که اکثر جراحان پلاستیک آن را توصیه می کنند.

انواع برش پروتز

برش زیر بغل ( Transaxillary Incision )

برش های زیر بغلی شامل ایجاد برش در زیر بغل به جای سینه ها می باشد. این تکنیک اندکی چالش برانگیزتر بوده و در مقایسه با سایر تکنیک ها، تقارن بعنوان مشکل بزرگ تری نمود می کند. با این وجود اگر این تکنیک به شکل درستی اجرا شود، هیچ جای زخمی در اطراف سینه بر جای نخواهد ماند. تنها جای زخم ها در زیر بغل شما می باشد که فقط در زمان بلند کردن بازو، قابل مشاهده خواهند بود. البته این مسئله نیز در زمان پوشیدن لباس های بدون آستین، مشکل ساز می شود. ایراد استفاده از این تکنیک این است که برش زیر بغل مجدداً قابل استفاده نبوده و در صورت لزوم، باید برش دیگری در جای دیگری از زیر بغل ایجاد شود که در نتیجه جای زخم دیگری را بر جای خواهد گذاشت. دغدغه دیگر مربوط به برش های زیر بغل این است که این برش ها ترشحات سینه را تحت تاثیر قرار می دهند و این موضوع باید در جلسه مشاوره با پزشک، مورد بحث قرار گیرد.

انواع برش برای پروتز سینه

اگر تکنیک خاصی را مد نظر دارید، توصیه می شود که حتماً به جای یک جراح عمومی، جراحی سینه خود را به دست یک متخصص جراحی سینه بسپارید.

برش فرانافی ( Transumbilical incision )

پروتز سینه با روش فرانافی ( TUBA ) شامل ایجاد یک برش در اطراف ناف می باشد. ابزاری برای تونل زدن در زیر پوست تا سینه ها، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با استفاده از ابزاری دیگر، حفره هایی جهت جاگذاری ایمپلنت سینه ایجاد می شود.

برش پروتز سینه

این روند در صورت اجرا به دست بهترین جراح پروتز سینه، یک روند مفید می باشد، چون حداقل جای زخم از آن بر جای مانده و به دلیل ایجاد برش در اطراف ناف، جای زخم به راحتی در چین های طبیعی پنهان می شود. ولی مثل برش های سینه زیر بغل، به دلیل زیاد بودن فاصله برش تا سینه ها ، یک روند پیچیده محسوب شده و خطر ایجاد عدم تقارن در سینه ها وجود خواهد داشت. همچنین با توجه به ماهیت روند، زمان ریکاوری، اندکی طولانی بوده و بیمار، در اطراف سینه ها و ناحیه شکم احساس درد خواهد داشت. بعلاوه، برش فرانافی بعداً قابل استفاده مجدد نبوده و تنها ایمپلنت سینه های سالین در آن قابل استفاده می باشند. یکی از عوارض جانبی نادر و در عین حال جدی TUBA، عدم بهبود صحیح تونل ایجاد شده از ناف تا سینه ها می باشد که ردی را از شکم تا سینه ها بر جای گذاشته و فرو رفتگی دائمی را در آن ایجاد می نماید. اگر قصد دارید برش فرانافی را برای عمل بزرگ کردن سینه خود انتخاب کنید، عمل زیبایی سینه را به دست یک متخصص با تجربه که قبلاً آن را انجام داده و مهارت کافی در این تکنیک دارد، بسپارید. در غیر اینصورت با نتیجه فاجعه آمیز و بدن بدشکلی روبرو خواهید شد.

ماندگاری پروتز سینه

پروتز دائمی سینه ؟؟؟ ایمپلنت های سینه دائمی نیستند و در نهایت باید تعویض شوند. این سوال برای خیلی از بانوان عزیز پیش می آید که زمان تعویض پروتز سینه چه زمانی است. بیشتر ایمپلنت ها دارای استاندارد گارانتی ۱۰ ساله می باشند، بنابراین برای استفاده جهت یک دوره ۱۰ ساله مناسب هستند. اگر دچار پارگی پروتز سینه یا انقباض کپسولی شده اید، ایمپلنت شما باید هر چه سریعتر تعویض شود. با بالا رفتن سن، به دلیل از دست رفتن بافت سینه یا حالت ارتجاعی پوست، ایمپلنت سینه باید تعویض شود، چون موارد مذکور باعث کاهش برجستگی سینه شده و حالت شلی و افتادگی در این اندام را افزایش می دهند. در نهایت اگر قصد انجام پروتز سینه یا بزرگ کردن سینه را دارید، به خاطر داشته باشید که در جراحی های بعدی می توان همان جای زخم های قبلی را مورد استفاده قرار داد. بنابراین در انتخاب نوع برش اولیه با دقت عمل کنید چون همانطور که قبلاً درباره آن بحث شد، برخی از این برش ها در مقایسه با برش های دیگر، راحت تر قابل استفاده می باشند.

مزایای پروتز سینه

زنان بسیاری می توانند از عمل پروتز سینه بهره مند شوند. هدف این درمان، خلق سینه هایی است که در شما اعتماد به نفس ایجاد کرده و بهترین تجربه زندگی را به شما هدیه دهد. با یک جراحی واحد کلیه موضوعات زیبایی مربوط به سینه ها، درمان شده و شکل ظاهری ناحیه قفسه سینه شما بطور کامل تراش داده می شود. برای مثال پروتز سینه باعث کاهش افتادگی، داشتن سینه هایی محکم تر، بازیابی تقارن و افزایش اندازه می شود. مزیت اصلی جراحی زیبایی سینه با پروتز یا بزرگ کردن سینه بهبود شکل ظاهری پستان ها می باشد. هر چند به تصور بسیاری از مردم، پروتز سینه به معنی بزرگ کردن سینه است، ولی مزایای این درمان چیزی فراتر از تنها بزرگ تر نمودن سینه ها می باشد.

پروتز سینه یا عمل بزرگ کردن سینه می تواند:

 • * سینه های بسیار کوچک را بهبود بخشد.
 • *  تقارن را در سینه های نامتقارن خلق کند.
 • * باعث پر تر شدن سینه ها شود.
 • * سینه ها را برجسته نماید.

همچنین این تکنیک بسیاری از موضوعات مربوط به شکل و اندازه سینه های شما را درمان می کند.

برخی مزایای دیگر پروتز سینه عبارتند از:

 • * بهبود رضایتمندی از ظاهر
 • * بهبود موقعیت های اجتماعی
 • * امکان پوشیدن لباس های جدید و متفاوت
 • * احساس جوانی بیشتر

اینها تنها تعداد معدودی از مزایای سینه پروتز شده می باشند که زنان در پی انجام این جراحی تجربه کرده اند. بر اساس تحقیقاتی که اخیراً نتیجه آن منتشر شده است، نه زن از هر ده زن قرار گرفته تحت این روند زیبایی از نتیجه آن احساس رضایتمندی داشته اند. مزایایی که در پی انجام این روند تجربه می کنید به موقعیت فردی شما وابسته است.

کاندیدای مناسب پروتز سینه

داوطلبین ایده آل برای بهره مندی از جراحی پروتز سینه باید از ویژگی های زیر برخوردار باشند:

سبک زندگی سالم

بهترین داوطلبین برای عمل جراحی سینه بیماران غیر سیگاری هستند. سبک زندگی سالم، زمان ریکاوری را بهبود بخشیده و احتمال عوارض پروتز سینه پس از جراحی را کاهش می دهد. اگر شما سیگار کشیدن را ترک کرده و قبل از جراحی، رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید، شانس موفقیت شما افزایش می یابد.

انتظارات منطقی

داوطلبینی که قصد انجام جراحی پروتز پستان را دارند باید انتظارات منطقی از این جراحی داشته باشند. این جراحی اصلاحاتی را در شکل بدن و بافت سینه فعلی شما ایجاد می نماید.

عمل پروتز سینه گزینه خوبی برای آن دسته از افرادی است که سینه های کوچکی داشته و احساس می کنند این اندام آنها دارای کیفیت زنانه نمی باشد.

قبل از عمل کاشت سینه ، باید برنامه بچه دار شدن در آینده را بررسی کنید. زمانیکه باردار هستید، لوله های شیر در بافت سینه های شما رشد می کند. این امر گاهی شکل و موقعیت کلی سینه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین حتماً قبل از پروتز سینه در خصوص عدم قصد فرزند دار شدن مجدد خود تصمیم گیری کنید.

بعلاوه، تاثیرات کامل درمان، بلافاصله بعد از عمل جراحی پروتز سینه قابل مشاهده نمی باشد. مدتی طول می کشد تا تورم فروکش کرده و سینه های پروتز شده شما در موقعیت جدید خود تثبیت شوند. این فرایند به چند هفته زمان نیاز دارد. در ابتدا موقعیت سینه ها، غیرعادی به نظر می رسد که داوطلبان باید خود را برای روبرو شدن با این موقعیت موقتی آماده نمایند.

هزینه پروتز سینه

یکی از رایج ترین سوالات درباره این جراحی این است، ” قیمت پروتز سینه چقدر است یا هزینه پروتز سینه در سال ۹۹ یا ۱۴۰۰ ؟ و یا پروتز سینه اقساطی و غیره “

در نگاه اول تعیین هزینه دقیق جراحی غیر ممکن است، ولی چرا دامنه قیمت گذاری این جراحی تا این اندازه وسیع است؟

فاکتورهای متعددی بر روی این دامنه تاثیرگذار بوده و می توانند در آماده شدن بهتر بیمار و برنامه ریزی برای انجام یکی از مهمترین روندهای ارتقا اعتماد به نفس و تعیین هر آنچه که در تعیین هزینه تاثیر گذار است، نقش به سزایی داشته باشند.

فاکتورهای تعیین کننده هزینه عمل پروتز سینه عبارتند از:

 • نوع ایمپلنت – قیمت انواع پروتز سینه با یکدیگر متفاوت هستند. پروتز سینه های سیلیکونی گران ترین نوع می باشند.
 • موقعیت جغرافیایی- باور کنید یا نه، معمولاً هزینه های جراحی پلاستیک در کلان شهرها که هزینه زندگی در آنها بالاتر است، بیشتر می باشد. هزینه بالاتر زندگی و تقاضای بیشتر برای این جراحی ها، اغلب باعث بالا رفتن قیمت این روند درمان زیبایی می شود.
 • تجربه جراح پلاستیک

فاکتور دیگر تاثیر گذار بر روی هزینه پروتز سینه ، جراح و امکانات انتخاب شده از سوی شما می باشد. اغلب جراحان دارای تجربه کامل، دستمزد بالاتری را برای جراحی دریافت می کنند. این بدان معنا نیست که گران ترین جراحان، بهترین جراحان  هستند، ولی مشاهده می کنیم که سطح تجربه در هزینه جراحی نقش تعیین کننده ای دارد.

 • هزینه های مرتبط

برخی فاکتورهای دیگر تاثیر گذار برروی هزینه عمل سینه به شرح زیر می باشد:

 • * بیهوشی
 • * هزینه تسهیلات جراحی
 • * مظنه قیمت جراح
 • * داروهای پس از جراحی
 • * گن ها پس از جراحی

نحوه انتخاب سایز پروتز سینه

زمانیکه در خصوص انجام پروتز دائمی سینه تصمیم می گیرید، با چالش بزرگ تری روبرو می شوید: “چه اندازه پروتز پستان برای من مناسب است؟ انواع سایز پروتز سینه ؟ و غیره “

انتخاب بهترین اندازه ایمپلنت سینه برای بسیاری از زنان چالش برانگیز است. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا تغییر اندازه ایمپلنت یکی از دلایل اصلی قرار گرفتن زنان تحت جراحی ترمیمی بوده و بیشتر آنان ایمپلنت های بزرگ تر را انتخاب می کنند.

زنان اندازه کاپ سوتین را در نظر می گیرند. درک این موضوع که اندازه پروتز سینه تا چه اندازه در شکل ظاهری سینه ها تاثیرگذار است، گاهی بسیار گیج کننده بوده و بسیاری از زنان نمی توانند نتیجه نهایی را تجسم کنند.

انتخاب اندازه درست پروتز سینه حائز اهمیت است، ولی نباید در شما ایجاد استرس کند. با دنبال کردن نکات زیر و مشورت با جراح خود می توانید بهترین گزینه را متناسب با اندازه و شکل بدنتان بیابید.

* اندازه متناسب با آناتومی. هیکل، قد، وزن، عرض شانه، عرض پهلو، و حجم فعلی سینه ها را در زمان انتخاب اندازه پروتز پستان مناسب مد نظر قرار دهید. همچنین مد نظر قرار دادن پهنای قفسه سینه، عرض پایه شانه ها و فاصله بین آنها نیز تعیین کننده است. شلی پوست نیز یکی از فاکتور های مهم می باشد، چون برای پوشش دادن ایمپلنت سینه باید بافت کافی در اختیار داشته باشید.

* تناسب اندام. اگر شما یک دونده یا ورزشکار هستید از انتخاب پروتز های بزرگ به دلیل مختل شدن تناسب اندام تان خودداری کنید

* سن. از آنجاییکه سینه ها رشد کرده و بعد از بارداری کوچک می شوند، بهتر است تا بعد از بچه دار شدن بمنظور اجتناب از نیاز به انجام جراحی دیگر، دست نگه دارید.

* حجم. باید بدانید که ایمپلنت ها بر حسب واحد سانتی متر مکعب اندازه گیری می شوند و در دامنه ای از ۱۲۰ تا ۸۵۰ سی سی قرار دارند. بیشتر بیماران پروتز سینه ٣۵٠ سی سی تا ۴۰۰ سی سی را انتخاب می کنند.

* به توصیه پزشک خود گوش فرا دهید. هدف بیشتر جراحان خلق نتیجه ای طبیعی است که با شکل و اندازه بدن شما متناسب باشد. با بهمراه آوردن عکس مورد نظرتان یا مطالعه عکس های قبل و بعد می توانید به پزشک در درک اهداف جراحی تان کمک کنید. اگر شما به وضوح درباره خواسته هایتان با پزشک گفتگو کنید، جراح می تواند شما را در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کند.

مراقبتهای بعد از عمل پروتز سینه

 • تقریباً پنج تا هفت روز بعد از جراحی، باید توسط پزشک خود چک آپ شوید.
 • یک نوار ارتجاعی قفسه سینه در طول جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوار نباید فشار زیادی را به ناحیه قفسه سینه شما وارد کرده و باید در بالای ایمپلنت ها قرار داده شود. در زمان دوش گرفتن می توانید این نوار ارتجاعی را از تن در آورید.
 • ترشح اندکی مایعات بر روی استری استریپ ها که زخم های شما را پوشش داده اند، قابل انتظار می باشد. حداکثر درد در طول چند روز اول بعد از جراحی پروتز سینه تجربه شده و در بیشتر افراد حدوداً ۳ تا ۵ روز می باشد.
 • گاهی به دلیل مصرف داروهای مسکن، دچار یبوست می شوید. در این شرایط باید مصرف روان ساز های مدفوع را بعد از پروتز پستان آغاز کنید. بعلاوه، شما باید مکمل های فیبر را برای کاهش دادن فشار، به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اگر چند روز مدفوع نکرده اید و احساس ناراحتی می کنید، باید از شیاف گلیسیرین که در داورخانه ها موجود می باشد، استفاده کنید.
 • گاهی حس مورمور شدن را در سینه ها یا نوک سینه ها در هفته های بعد از جراحی پروتز سینه تجربه می کنید. این حس چیزی شبیه به خواب رفتن پا می باشد. این حالت به دلیل بهبود یافتن اعصاب تجربه شده و کاملاً نرمال می باشد.
 • قفسه سینه شما به مدت چهار تا هشت هفته سفت می شود. این حالت تا زمان ریلکس شدن ماهیچه های قفسه سینه ادامه خواهد داشت. زمان دقیق، در بیماران مختلف، بر حسب جرم ماهیچه، حالت ارتجاعی سینه ها، و سطح فعالیت بعد از پروتز پستان، متفاوت می باشد. همچنین گاهی در یکی از سینه ها در مقایسه با سینه دیگر، درد بیشتری را تجربه می کنید.
 • بخیه ها جذبی بوده و در زیر پوست شما می باشند. انتهای بخیه ها از پوست بیرون است و در اولین جلسه بعد از عمل سینه ، توسط پزشک چیده می شوند.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

آنچه باید انجام دهید : درباره سینه های پروتز شده

 • یکی از مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید بدانید این است که با شکم خالی، داروی مسکن مصرف نکنید. یک میان وعده سبک میل کرده و سی دقیقه بعد، داروی مسکن را مصرف کنید.
 • از خوابیدن به روی شکم خودداری کنید. در هنگام خوابیدن، با قرار دادن چند بالش، کمر خود را در موقعیت بالاتری قرار دهید.
 • در هنگام دوره مصرف داروهای مسکن نارکوتیک از رانندگی کردن یا کار کردن با ماشین آلات، خودداری کنید.
 • روز بعد از عمل پروتز سینه ، می توانید دوش بگیرید. پانسمان روی زخم ها را خشک نگه دارید. اگر استری استریپ ها یا پانسمان روی زخم ها افتاد، زخم را با پماد آنتی بیوتیک پوشش دهید. تا زمان صلاحدید پزشک از قرار گرفتن در وان حمام خودداری کنید.
 • بعد از جراحی پروتز سینه ، نوع خاصی از سوتین را که فاقد فنر است بر تن می کنید. سوتین هایی را انتخاب کنید که سینه های شما را به سمت بالا، هل ندهند و تنها یک پوشش را بر روی آنها ایجاد نمایند. قبل از پوشیدن سوتین های فنر دار، تا سه ماه دست نگه دارید.
 • اجسام سنگین بلند نکنید. از جارو برقی کشیدن منزل به مدت سه هفته خودداری کنید. وقتی ورزش کردن از سوی پزشک، بلامانع اعلام شد، حتماً در هنگام انجام فعالیت های ورزشی، سوتین های ورزشی بر تن کنید.
 • از گذاشتن یخ به طور مستقیم بر روی پوست خودداری کنید، چون پوست بی حس است و ممکن است دچار سوختگی ناشی از سرمای شدید شود.

ارتباط پروتز سینه و سرطان پستان

آیا پروتز های سینه باعث سرطان می شود؟ پاسخ صریح به این سوال این است: بله، زنان دارای ایمپلنت های سینه در معرض خطر رشد سرطان البته در سطح و نرخ بسیار پایین قرار دارند ولی موضوع جالب این است که این شامل سرطان سینه نمی شود.احتمال رشد هر نوع سرطان، به نوع ایمپلنتی که شما در بدن خود دارید، وابسته است. در زیر به بررسی دقیق هر یک از این انواع سرطان ها می پردازیم.

لیمفومای سلول بزرگ آناپلاستیک ( BIA-ALCL )

BIA-ALCL یک موقعیت نادر است و یکی از انواع لیمفومای non- Hodgkin می باشد. این نوع سرطان می تواند در زنانی که یکی از هر دو نوع ایمپلنت های سینه را در بدن خود دارند، اتفاق بیافتد.

در سال ۲۰۱۱، سازمان جهانی غذا و دارو، به ارتباط بین این سرطان و پروتز های سینه مظنون گردید. آنها تصور می کردن که آمار، یک زن در هر یک میلیون زن باشد که البته رقم بسیار پایینی می باشد. ولی در سال های اخیر، این رقم بالا رفته و موارد بیشتری کشف شده اند.

ولی شما نباید خیلی نگران تحت تاثیر قرار گرفتن BIA-ALCL باشید. هر چند آمار نشان می دهد که رقم ابتلا چیزی بالاتر از حد تصور می باشد، ولی تنها در ۴۱۴ زن دارای ایمپلنت، سرطان شناسایی شده است.

این بدان معناست که احتمال ابتلای شما به این نوع سرطان، تقریباً ناممکن است.

اگر شما رشد BIA-ALCL را مدیریت کنید، این یک موقعیت قابل درمان می باشد. بیشتر موارد این سرطان، در طول هفت تا هشت سال بعد از اجرای روند، شناسایی می شوند. انجام چک آپ توسط پزشک به صورت منظم برای بررسی وجود یا عدم وجود سرطان و درمان ان در مراحل اولیه قبل از جدی شدن آن، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.

به نظر می رسد که BIA-ALCL در پروتز های بافت دار در مقایسه با پروتز های صاف، رواج بیشتری دارد، بنابراین اگر قصد قرار گرفتن تحت جراحی برای پروتز کردن سینه های خود را دارید، بهتر است ذهن خود را بیشتر به سمت ایمپلنت های صاف معطوف گردانید.

پروتز های بافت دار، احتمال جابجا شدن ایمپلنت به اطراف را کاهش می دهد چون آنها به بافت اسکار در ایمپلنت می چسبند. ولی ایمپلنت های صاف دارای نرم ترین بافت می باشند، بنابراین این موضوعات را در زمان تصمیم گیری برای پروتز سینه های خود با پروتز، این موضوع را مد نظر قرار دهید.

علت کوچک شدن پروتز سینه چیست؟

چند روز اول بعد از پروتز سینه بسیار هیجان انگیز است. سینه های بزرگ تری که همیشه در آرزوی داشتن آنها بودید، بالاخره نصیبتان شده اند. به طور همزمان، نگران این هستید که مبادا اندازه جدید سینه های شما، در طول روند بهبود، کوچک تر شوند.

این ترس کاملاً طبیعی می باشد. آیا سینه های من بعد از پروتز سینه کوچک خواهند شد؟ این سوالی است که اکثر زیباجویان پروتز سینه از جراح خود می پرسند. در یک پاسخ کوتاه باید بگوییم خیر. سینه های شما کوچک تر نمی شوند. آنها به همان اندازه خلق شده در جراحی پروتز سینه باقی می مانند. جراح در پاسخ به این سوال اضافه می کند که سینه ها در حین روند بهبود، نرم تر می شوند و با موقعیت جدید خود سازگاری پیدا می کنند. همین امر باعث می شود که به مرور زمان، سینه های شما شکل و احساس طبیعی تری را به دست آورند.

تورم، واکنش طبیعی بدن شما به تروما بوده و یخش نرمال و اجتناب ناپذیر فرایند بهبود محسوب می شود.  حداکثر تورم در طول ۲ تا ۳ روز اول بعد از جراحی نمایان می شود و پس از آن شروع به فروکش کردن می نماید. مقدار تورم در بیماران مختلف متفاوت است و در صورت قرار دادن ایمپلنت در زیر ماهیچه، در بالاترین سطح خود می باشد.

بلافاصله بعد از جراحی، سینه ها و ماهیچه های اصلی سینه متورم می شوند. ظرف دو تا سه هفته بخش عمده ای از تورم فروکش می کند. با فرو نشستن تورم، سینه ها شکل طبیعی تری پیدا می کنند. شکل و احساس سینه ها با ریلکس شدن پوست، ماهیچه و بافت سینه در اطراف پروتز، به مرور زمان بهتر و بهتر می شود.

درک این مطلب که ممکن است تورم در یک سینه نسبت به سینه دیگر زودتر فروکش کند، بسیار حائز اهمیت است.

برای مثال در زنان راست دست، ماندگاری تورم در سینه راست بیشتر است چون آنها از ماهیچه های سمت راست بدن خود بیشتر از ماهیچه های سمت چپ استفاده می کنند. فعالیت هایی از قبیل شانه زدن مو، باز و بسته کردن درب با دست راست، همگی ماهیچه های سمت راست قفسه سینه را فعالی می کنند. اگر اندازه دو سینه در ابتدا متفاوت به نظر برسد، موضوع به سرعت متفاوت  فروکش کردن تورم ارتباط دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.6 147 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
100 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نازنین رضایی
نازنین رضایی
3 ماه قبل

سلام کسی پروتز سینه انجام میده شیر دهی هم میتونه انجام بده؟؟

الناز صمیمی
الناز صمیمی
3 ماه قبل

ممنون از مطالب خوبتون راجب پروتز سینه واقعا با جزییات کامل

مریم میرزایی
مریم میرزایی
3 ماه قبل

سن مناسب پروتز سینه چند سال هستش؟

الهام سلطانیان
الهام سلطانیان
3 ماه قبل

سلام میدونید دوره نقاهت پروتز سینه چند وقته؟ ممنون میشم جوابمو بدید

سارا
سارا
3 ماه قبل

سلام کسی میدونه هزینه پروتز سینه چقدره و کدوم جراح خوبه؟

مینا مرادی
مینا مرادی
3 ماه قبل

ببخشید خواستم بپرسم بعد از عمل پروتز سینه درد داره ؟

سیما ناصری
سیما ناصری
3 ماه قبل

هزینه جراحی پروتز چقدر هست؟

ریحانه قاضی
ریحانه قاضی
3 ماه قبل

مقاله پروتز سینه خیلی کامل و جامع بود ممنون 💛🌻

نگین محمدی
نگین محمدی
3 ماه قبل

سلام تا چند وقت بعد از جراحی نباید باردار شد؟

سارا حیدری
سارا حیدری
3 ماه قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدر

سپیده
سپیده
3 ماه قبل

پروتز سینه دائمیه یا نیاز به ترمیم داره؟

فرناز
فرناز
3 ماه قبل

خیلی خیلی عالی و با جزئیات. تشکر

فرناز
فرناز
3 ماه قبل

جای برش جراحی پروتز سینه باقی میمونه؟ اگه بله، آیا راهی برای از بین بردنش وجود داره؟

پریسا پوریان
پریسا پوریان
3 ماه قبل

کسایی که عدم تقارن سینه دارن می تونن پروتز سینه انجام بدن؟

Zahra
Zahra
3 ماه قبل

پروتز سینه برای کسایی که پوست نازکی دارن هم مناسبه؟

شیما نادری
شیما نادری
3 ماه قبل

ببخشید هر چندسال باید عوض شه؟

سما هدایتی
سما هدایتی
3 ماه قبل

سلام، جای زخم بعد از پروتز سینه خیلی مشخصه؟

لیلی
لیلی
3 ماه قبل

کسی که بخاطر سرطان سینه ش رو تخلیه کردن میتونه پروتز سینه انجام بده؟

آخرین ویرایش3 ماه قبل توسط لیلی
زهرا صمیمی
زهرا صمیمی
3 ماه قبل

جای زخم جراحی پروتز سینه موندگاره ؟

محمد مهری
محمد مهری
3 ماه قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدره؟

ناهید رضایی
ناهید رضایی
3 ماه قبل

چند سال باید بگذره که مجبور به تعویض شیم؟

زهرا اهری
زهرا اهری
3 ماه قبل

آیا احتمال بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه وجود دارد

زیبا مصلحی
زیبا مصلحی
3 ماه قبل

اگر برش جراحی در اطرفا هاله سینه باشه، حس نوک سینه از بین میره؟

سحر ناصری
سحر ناصری
3 ماه قبل

ممنون از مقاله خوبتون

مهسا دادگر
مهسا دادگر
3 ماه قبل

پروتز سینه برای مجردا هم انجام میشع

مهین
مهین
2 ماه قبل

بعد از پروتز سینه میشه رفت سولار؟ف

مانیا
مانیا
2 ماه قبل

سلام کسی میدونه پروتز سینه سیلیکونی کیفیتش چطوره؟

شهره نجم الدین
شهره نجم الدین
2 ماه قبل

جراحی پروتز سینه رو دخترای مجرد هم میتونن انجام بدن یا باید تا بعد از ازدواج و بارداری صبر کرد؟

نادره عظیم نژاد
نادره عظیم نژاد
2 ماه قبل

خطرات احتمالی عمل پروتز سینه چه چیزایی هست؟

حمیرا صدری
حمیرا صدری
2 ماه قبل

پروتز سینه بعد از بارداری بهتره انجام بشه یا بعدش؟

دارابی
دارابی
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید میگم به تیم راز جراحی ، واقعا مطالب علمی و جامعی رو منتشر می کنید. خدا قوت

نسترن معروفی
نسترن معروفی
2 ماه قبل

مقاله تون واقعا کامل و عالی بود ممنون

محبوبه بیات
محبوبه بیات
2 ماه قبل

از چه سنی میشه پروتز سینه گذاشت؟

شقایق محمودی
شقایق محمودی
2 ماه قبل

من قبلا پروتز سینه انجام دادم اما از نتیجه عملم ناراضیم، میتونم دوباره این جراحی رو انجام بدم؟

پروین احمدی
پروین احمدی
2 ماه قبل

تا چند سال ماندگاری داره

نازنین احمدی
نازنین احمدی
2 ماه قبل

سلام تا چند سال ماندگاری داره

دریا رحمانی
دریا رحمانی
2 ماه قبل

چند وقت بعد از زایمان میشه عمل پروتز سینه انجام داد؟

ستایش سلیمی
ستایش سلیمی
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر تا چند سال ماندگاری داره؟

هستی صفایی
هستی صفایی
2 ماه قبل

جراحی پروتز سینه محدودیت سنی داره؟

الهام اکبری
الهام اکبری
2 ماه قبل

پروتز سینه ممکنه باعث عفونت بشه؟

مهسا ناظری
مهسا ناظری
2 ماه قبل

مقاله عالی بود ممنون

الناز صمیمی
الناز صمیمی
2 ماه قبل

سلام ممنون از مقاله خوبتون

مژگان مشکینی
مژگان مشکینی
2 ماه قبل

چند وقت بعد از پروتز سینه میشه سفر هوایی داشت

نفیسه
نفیسه
2 ماه قبل

بهترین برش برای حداقل جای زخم چیه

محدثه امیری
محدثه امیری
1 ماه قبل

تا چند سال ماندگاری داره

فرشته صدر
فرشته صدر
1 ماه قبل

تزریق چربی بهتره یا پروتز سینه با ایمپلنت

بهناز اکبری
بهناز اکبری
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر هزینه پروتز سینه چقدره؟

نفیسه
نفیسه
1 ماه قبل

سلام بعد از بارداری میشه پروتز سینه انجام داد مشکلی پیش نمیاره؟

مقالات مرتبط

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

رفع افتادگی سینه

رفع افتادگی سینه

افتادگی سینه ، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال آن دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و به دنبال راه حلی برای رفع افتادگی سینه و خوش فرم کردن آن هستند. مواجهه با این مشکل ؛ عموما بعد از بارداری ، شیردهی ، افزایش سن و حتی در برخی موارد...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران...

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یکی از رایج ترین روندهای زیبایی جراحی می باشد که به دست جراحان پلاستیک، قابل اجرا می باشد. لیپوساکشن یک روش استاندارد طلایی برای خلق کاهش دائمی چربی و بهبود کانتور و زاویه سازی در نواحی می باشد که به دلیل وجود رسوبات چربی اضافی، دچار بدشکلی شده اند. سلول...

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن ، روشی ایده آل برای شکل دهی و ایجاد تناسب در باسن و فاکتوری مهم در خلق بدنی جذاب و زیبا می باشد . تزریق چربی ، روندی است که تنها یک جراح زیبایی ماهر می تواند با استفاده از تکنیک های انتقال چربی برای دستیابی به یک کانتور باسن پر تر و گرد تر ، آن را...

جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه پروسه ای است که طی آن پستان های زنان و حتی مردان اصلاح شده و شکل آن ها تغییر پیدا می کند. علل متعددی سبب می شوند تا فرد جهت عمل سینه اقدام نماید. برخی از عمل های سینه با اهداف زیبایی صورت می پذیرند تا پستان ها به ظاهری جوان تر و جذاب تر دست یابند. بعضی دیگر...

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم چاره درد افرادی است که با وجود دراز و نشست کردن زیاد، هنوز می بینند که شکمی که به دنبال داشتن آن هستند به دست نیاورده اند. اگر پوست و چربی زیادی در ناحیه شکم شما انباشته شده که به رژیم غذایی یا ورزش، هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهد، راه حل مشکل...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم به انجام پروتز...

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز یک پروسه لاغری است، که با استفاده از لیزر، سلول های چربی آب شده و از بدن خارج می شوند. داشتن اندامی لاغر و متناسب خواسته تمام افراد است و بسیاری از زنان و مردان برای رسیدن به این خواسته راه های مختلفی را امتحان می کنند. لیزر لیپولیز روشی است که می تواند...