| خانه 4 جراحی بدن 4 پروتز سینه

پروتز سینه

خرداد ۳۰, ۱۴۰۱ | جراحی بدن | ۱۹۸ دیدگاه ها

خانم های عزیزی که مشکل افتادگی سینه در اثر بارداری و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن و خانم های جوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچک دارن و همچنین عزیزانی که به خاطر سرطان سینه ، سینه خود را برداشته اند مطلب پروتز سینه برایشان حتما جذاب هست به خاطر اینکه واقعا تاثیر بسزای در روابط زناشویی و اجتماعی بهمراه خواهد آورد اگر واقعا نیاز به انجام این عمل دارید حتما حتما این مقاله را مطالعه کنید تا اصلا ببینید کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر تا در مراحل بعدی راجب انواع پروتز سینه و اینکه اصلا برش هایی که برای وارد کردن پروتز انجام می شود از چه ناحیه هایی می باشد و همچنین ماندگاری پروتز سینه و اینکه چطور باید مراقبت کرد بعد از عمل. این مقاله راز جراحی را که بخوانید دید بازی نسبت به این عمل پیدا خواهید کرد همراه ما باشید تا با کسب بروز ترین و کامل ترین اطلاعات درباره پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه ، از نتایج جراحی سینه خود لذت ببرید و بعد از آن به دنبال بهترین جراح سینه  ( دکتر خوب پروتز سینه ) خواهید گشت که در این مسیر هم شما را راهنمایی خواهیم کرد.

پروتز سینه

عزیزانی که زمان کافی برای مطالعه مقاله جامع پروتز سینه ندارند، می توانند پادکست هایی که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است را گوش دهند.

 

انواع مدل پروتز سینه

افراد از نظر شکل اندام و جثه با یکدیگر متفاوت می باشند و همین امر ویژگی های بدن هر شخص را منحصر بفرد می نماید. سینه ها نیز از این امر مستثنی نبوده و در نتیجه یک فرمول واحد برای پروتز پستان در همه افراد وجود ندارد. شناخت شکل و انواع پروتز سینه می تواند به شما در انتخاب گزینه صحیح و ارتقاء شکل بدن تان کمک به سزایی نماید. مثلا به شما کمک می کند تا ببینید پروتز سینه سایز ۸۵ که بسیار هم پرطرفدار است یا پروتز سینه ۴۰۰ سی سی برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر !

انواع مدل پروتز سینه - راز جراحی

۱ . پروتز سینه گرد ( Round Breast Implant )

یکی از رایج ترین ایمپلنت های سینه، پروتز سینه مدل گرد می باشد. قبل از جراحی، برآمدگی سینه به شکل کروی است. ایمپلنت سینه گرد، دارای انواع مختلفی می باشند. این اشکال مختلف در دامنه ای از ایمپلنت های سینه با برجستگی کم تا برجستگی زیاد گسترده شده اند. انتخاب شکل پروتز پستان به ترجیحات فردی وابسته است. پروتز پستان گرد باعث پر تر به نظر رسیدن سینه ها می شوند، بنابراین اگر قصد درمان افتادگی سینه و ایجاد شکل ظاهری پر تر در سینه های خود را دارید یا سینه سایز ۸۵ ، ۷۵ میخواهید، این گزینه خوبی برای شما خواهد بود. معمولاً ایمپلنت های گرد در مقایسه با ایمپلنت های قطره اشکی ارزان تر می باشند.

۲ . پروتز سینه مدل اشکی ( Teardrop Breast Implants )

کدام نوع ایمپلنت طبیعی تر است؟ پروتز سینه مدل اشکی دارای شکل ظاهری کاملاً طبیعی بوده و قسمت پایینی سینه ها در مقایسه با بخش فوقانی برجسته تر می باشد. همانطور که از نامش پیداست، در پروتز سینه اشکی ، سینه ها شبیه به قطره اشک هستند. این روش پروتز ، شکل طبیعی را در سینه های شما خلق کرده و عمدتاً بر روی بخش تحتانی سینه ها تمرکز می نماید، این نوع پروتز نیز دارای سایزهای مختلفی اعم از پروتز سینه سایز ۸۵ ، ۷۵ یا ۴۵۰ سی سی ، ۵۰۰ یا ۶۰۰ سی سی می باشد.

۳ . پروتز پاستیل خرسی ( Gummy Bear Breast Implants )

ایمپلنت های دارای فرم پایدار که تحت عنوان پروتز های پاستیل خرسی نیز شناخته می شوند، به دلیل توانایی در بازیابی و حفظ شکل حتی در زمان شکسته شدن صدف ایمپلنت به این اسم نامگذاری شده اند. ژل سیلیکون داخل این نوع پروتز سینه در مقایسه با ایمپلنت های سیلیکون قدیمی غلیظ تر می باشد. این پروتز پستان در مقایسه با پروتز پستان های قدیمی، بسیار محکم تر می باشند. این ایمپلنت ها در قسمت تحتانی برجسته تر بوده و هر چه رو به بالا پیش می روند نازک تر می شوند. اگر ایمپلنت چرخش پیدا کند، شکل ظاهری سینه مختل شده و روند مجزایی برای درمان آن مورد نیاز می باشد. برای جایگذاری این نوع پروتز سینه برش بزرگی در پوست ایجاد شده و یکی از رایج ترین انواع ایمپلنت ها محسوب می شوند.

۴ . پروتز سینه سالین

پروتز پستان سالینی حاوی یک صدف خارجی پر شده با محلول آب نمک استریل ( سالین ) می باشد. برخی از آنها از قبل پر شده و برخی دیگر در طول عمل پروتز سینه پر می شوند. این ایمپلنت ها دارای اندازه های مختلف بوده و از سوی سازمان غذا و دارو برای استفاده توسط زنان ۱۸ سال به بالا مورد تائید قرار گرفته اند. از آنها در جراحی های ترمیمی با هدف درمان یا بهبود نتیجه جراحی اصلی استفاده می شود.

۵ . پروتز سینه سیلیکونی

ایمپلنت های سینه پر شده با ژل سیلیکون دارای یک پوسته یا صدف خارجی سیلیکون می باشند که در اندازه های مختلف موجود بوده و برای بازسازی سینه زنان ۲۲ سال به بالا قابل استفاده هستند. پروتز سیلیکونی در جراحی های ترمیمی کاربرد داشته و نتیجه جراحی اصلی را بهبود بخشیده یا نواقص حاصل از آن را درمان می نمایند.

۶ . پروتزهای ترکیبی ( سالین- سیلیکون)

همانطور که اسم آن نشان می دهد ، ان پروتزها از دو بخش سالین و سیلیکونی تشکیل شده اند. قسمت آب-نمکی پروتز ، این اجازه را به جراح می دهد که سایز سینه را به صورت تدریجی افزایش دهد. حالا پروتزهای ترکیبی برای چه کسانی مناسب است؟ برخی از زنان دوست دارند سینه های بزرگی داشته باشند ، اما عدم فضای کافی در بافت سینه به آن ها اجازه نمی دهد که به یکباره یک پروتز با سایز بزرگ را مورد استفاده قرار دهند. در این حالت جراح برای آنان از پروتزهای ترکیبی استفاده کرده و با پر کردن آن طی فواصل زمانی باعث می شود بافت پستان جا باز کند و فضای کافی برای قرارگیری پروتز بزرگتر فراهم شود.

 

مزیت پروتز پستان سالین

یکی از مشخصه هایی که افراد را به سمت این نوع ایمپلنت سینه سوق می دهد ، هزینه پایین تر آن در قیاس با پروتزهای سیلیکونی است.

همچنین برای جایگذاری پروتز سالین سایز ۸۵ یا ۷۵ و غیره ، برش های محدود تری ایجاد می شود.

به سبب ان که ماده پر کننده آن محلول آب و نمک است ، در صورت پارگی ریسک بروز عوارض جدی بعد از آن کم است؛ زیرا این محلول توسط بدن جذب می شود.

ویژگی مثبت دیگر آن ، این است که پروتز بعد از جای گذاری در بافت سینه پر می شود؛ بنابراین این قابلیت را داراست که حجم و سایز آن بعد از قرارگیری در محل  تنظیم شود.

معایب پروتزهای نمکی

مقاومت کمتری دارند و در نتیجه احتمال پاره شده و تخلیه آن ها بالاست.

پروتزهای نمکی به میزان بیشتری در معرض جمع شدن و چین خوردگی قرار دارند.

ظاهر بدست آمده از آن ها در مقایسه با ساختارهای سیلیکونی غیرطبیعی تر است.

مزیت پروتزهای سلیکونی

پروتزهای از جنس سیلیکون ، به سبب آن که ماده پر کننده آن منسجم تر بوده ، مقاومت بیشتری را نیز دارا می باشد و احتمال چین خوردگی یا ایجاد هر ناهمواری به سبب آن ، کاهش می یابد.

دیگر نکته مثبت انسجام ساختارهای سیلیکونی این است که احتمال پارگی یا ترشح آن ها در بدن بسیار کاهش می یابد.

بافت این نوع از پروتزهای سینه در قیاس با نوع سالین ، به بافت سینه تشابه بیشتری داشته و نتیجه حاصل از ان نیز طبیعی تر خواهد بود.

معایب پروتزهای سلیکونی

مهمترین عیب این دست از پروتزها این است که چنانچه درون بافت دچار پارگی شوند ، ماده ژل مانند سلیکونی جذب بدن نشده و در بافت سینه پراکنده می شود.

به لحاظ برجستگی ، پروتزهای سینه در سه گروه قرار می گیرند:

 • پروتز با برجستگی کم (Low Profile)
 • پروتز با برجستگی زیاد (High Profile)
 • پروتز با برجستگی بسیار زیاد (Ultra High Profile)

فیلم جراحی پروتز سینه

 

 

در کلیپ پروتز سینه یا عمل بزرگ کردن سینه فوق شما می توانید روند انجام این جراحی را به صورت گام به گام مشاهده می کنید.

انواع برش جراحی پروتز سینه

از آنجاییکه روش های مختلف بسیاری برای جاگذاری پروتز سایز ۸۵ ، ۷۵ و غیره در سینه ها وجود دارد، آشنا شدن با گزینه های موجود می تواند برایتان مفید واقع شود. بطور کلی برش ها به چهار نوع دسته بندی می شوند. می توانیم بگوییم وسعت برش ها بسته به سالین یا سیلیکونی بودن پروتز و اندازه آن یعنی پروتز سینه سایز ۸۵ یا ۸۰ تا حدودی متفاوت خواهد بود.

برش پیرا هاله ای ( Periareolar Incision)

برش پیراهاله ای شامل ایجاد یک برش کوچک در اطراف بخش تحتانی یا فوقانی هاله، یعنی همان ناحیه حلقوی تیره رنگ در اطراف نوک سینه می باشد. بمنظور کاهش برجای ماندن جای زخم، خط برش در لبه خارجی هاله یعنی جایی که پوست تیره با پوست روشن طلاقی می یابد، ایجاد می شود.

انواع برش پروتز سینه

برای انجام این روند، بهترین دکتر پروتز سینه برشی با عرض کافی را در بافت سینه ایجاد می کند تا بتواند ایمپلنت را در بر روی ماهیچه سینه قرار دهد. پروتز پستان با این روش، در صورت اجرای صحیح، می تواند بهترین و کارآمدترین شیوه برای ارتقا سینه ها و در عین حال بر جای گذاشتن حداقل جای زخم ممکن محسوب شود. این روند برای ایمپلنت های سینه بادکردنی بسیار مناسب می باشد، چون می توان آنها را در حفره سینه قرار داده و سپس تا اندازه مورد نظر آن را باد کرد. بدین ترتیب در این تکنیک در مقایسه با سایر انواع ایمپلنت سینه ، برش کوچکتری مورد نیاز می باشد. یکی از نقاط ضعف این روند این است که وقتی بهترین جراح سینه ، بافت سینه را برش می دهد، احتمال آسیب دیدن مجاری شیر و تحت تاثیر قرار گرفتن توانایی شیردهی وجود خواهد داشت. با این وجود از آنجاییکه ناحیه آسیب دیده نسبتاً کوچک می باشد، شما می توانید شیردهی نوزاد خود را به طور نرمال انجام دهید.

برش زیر سینه ای ( Inframammary Incision )

برش های زیر سینه ای در چینی که درست در زیر سینه قرار گرفته است ایجاد می شود. مزیت آشکار این روش این است که جای زخم در زیر سینه ها پنهان می شود. هر چند این روش نقطه ضعفی هم دارد و آن اینکه جای زخم بر جای مانده از آن در مقایسه با برش پیراهاله ای عریض تر می باشد. یکی از مزایای این روند در زمان نیاز به تعویض پروتز سینه آشکار می شود، چون می توان از همین برش استفاده کرده و مجدداً آن را در زیر سینه ها پنهان نمود. اگر برش پیرا هاله ای مجدداً مورد استفاده قرار گیرد، جای زخم آن برجسته تر می شود و پنهان کردن آن در حد فاصل بین نوک سینه – هاله دشوار خواهد بود. در برش زیر سینه ای، بافت سینه هیچ برشی داده نمی شود و در نتیجه مجاری شیر که برای شیر دهی نوزاد نو رسیده تان الزامی می باشد، هیچ آسیبی نخواهند دید. این نوع برش اخیراً به رایج ترین نوع برش در جراحی پروتز سینه تبدیل شده و روشی است که اکثر جراحان پلاستیک آن را توصیه می کنند.

انواع برش پروتز

برش زیر بغل ( Transaxillary Incision )

برش های زیر بغلی شامل ایجاد برش در زیر بغل به جای سینه ها می باشد. این تکنیک اندکی چالش برانگیزتر بوده و در مقایسه با سایر تکنیک ها، تقارن بعنوان مشکل بزرگ تری نمود می کند. با این وجود اگر این تکنیک به شکل درستی اجرا شود، هیچ جای زخمی در اطراف سینه بر جای نخواهد ماند. تنها جای زخم ها در زیر بغل شما می باشد که فقط در زمان بلند کردن بازو، قابل مشاهده خواهند بود. البته این مسئله نیز در زمان پوشیدن لباس های بدون آستین، مشکل ساز می شود. ایراد استفاده از این تکنیک این است که برش زیر بغل مجدداً قابل استفاده نبوده و در صورت لزوم، باید برش دیگری در جای دیگری از زیر بغل ایجاد شود که در نتیجه جای زخم دیگری را بر جای خواهد گذاشت. دغدغه دیگر مربوط به برش های زیر بغل این است که این برش ها ترشحات سینه را تحت تاثیر قرار می دهند و این موضوع باید در جلسه مشاوره با پزشک، مورد بحث قرار گیرد.

انواع برش برای پروتز سینه

اگر تکنیک خاصی را مد نظر دارید، توصیه می شود که حتماً به جای یک جراح عمومی، جراحی سینه خود را به دست یک متخصص جراحی سینه و یا بهترین جراح پروتز سینه بسپارید.

برش فرانافی ( Transumbilical incision )

پروتز سینه با روش فرانافی ( TUBA ) شامل ایجاد یک برش در اطراف ناف می باشد. ابزاری برای تونل زدن در زیر پوست تا سینه ها، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با استفاده از ابزاری دیگر، حفره هایی جهت جاگذاری ایمپلنت سینه ایجاد می شود.

برش پروتز سینه

این روند در صورت اجرا به دست بهترین جراح پروتز سینه، یک روند مفید می باشد، چون حداقل جای زخم از آن بر جای مانده و به دلیل ایجاد برش در اطراف ناف، جای زخم به راحتی در چین های طبیعی پنهان می شود. ولی مثل برش های سینه زیر بغل، به دلیل زیاد بودن فاصله برش تا سینه ها ، یک روند پیچیده محسوب شده و خطر ایجاد عدم تقارن در سینه ها وجود خواهد داشت. همچنین با توجه به ماهیت روند، زمان ریکاوری، اندکی طولانی بوده و بیمار، در اطراف سینه ها و ناحیه شکم احساس درد خواهد داشت. بعلاوه، برش فرانافی بعداً قابل استفاده مجدد نبوده و تنها ایمپلنت سینه های سالین در آن قابل استفاده می باشند. یکی از عوارض جانبی نادر و در عین حال جدی TUBA، عدم بهبود صحیح تونل ایجاد شده از ناف تا سینه ها می باشد که ردی را از شکم تا سینه ها بر جای گذاشته و فرو رفتگی دائمی را در آن ایجاد می نماید. اگر قصد دارید برش فرانافی را برای عمل بزرگ کردن سینه خود انتخاب کنید، عمل زیبایی سینه را به دست یک متخصص با تجربه که قبلاً آن را انجام داده و مهارت کافی در این تکنیک دارد، بسپارید. در غیر اینصورت با نتیجه فاجعه آمیز و بدن بدشکلی روبرو خواهید شد.

کلیپ پروتز سینه

 

ماندگاری پروتز سینه

پروتز دائمی سینه ؟؟؟ آیا سایز و شکل ایمپلنت ها در زمان ماندگاری شان تاثیر گذار است ؟ یعنی پروتز سینه سایز ۸۵ در مقایسه با سایز دیگری کمتر یا بیشتر فرم خود را حفظ می کند یا زمان تعویض پروتز سینه ۴۰۰ سی سی با یک ایمپلنت با حجم متفاوت یکسان است ؟ در کل باید بگوییم که ایمپلنت های سینه دائمی نیستند و در نهایت باید تعویض شوند. این سوال برای خیلی از بانوان عزیز پیش می آید که زمان تعویض پروتز سینه چه زمانی است. بیشتر ایمپلنت ها دارای استاندارد گارانتی ۱۰ ساله می باشند، بنابراین برای استفاده جهت یک دوره ۱۰ ساله مناسب هستند. اگر دچار پارگی پروتز سینه یا انقباض کپسولی شده اید، ایمپلنت شما باید هر چه سریعتر تعویض شود. با بالا رفتن سن، به دلیل از دست رفتن بافت سینه یا حالت ارتجاعی پوست، ایمپلنت سینه باید تعویض شود، چون موارد مذکور باعث کاهش برجستگی سینه شده و حالت شلی و افتادگی در این اندام را افزایش می دهند. در نهایت اگر قصد انجام بزرگ کردن سینه ، پروتز سینه سایز ۸۵ و غیره را دارید، به خاطر داشته باشید که در جراحی های بعدی می توان همان جای زخم های قبلی را مورد استفاده قرار داد. بنابراین در انتخاب نوع برش اولیه با دقت عمل کنید چون همانطور که قبلاً درباره آن بحث شد، برخی از این برش ها در مقایسه با برش های دیگر، راحت تر قابل استفاده می باشند.

چگونه می توانیم مدت ماندگاری پروتز پستان را افزایش دهیم؟

علاوه بر مراقبت های بعد از جراحی ، راه حل هایی وجود دارد که با پیروی از آن ها می توانید عمر پروتزهای پستان هایتان را به حداکثر برسانید:

انتخاب بهترین جراح سینه ایران : برای دریافت بهترین نتیجه ممکن لازم است به یک جراح که تخصص ایشان در زمینه جراحی های زیبایی سینه و بدن می باشد مراجعه نمایید. علاوه بر این می بایست تجربه لازم در این حوزه را کسب کرده باشند. در ادامه مقاله به طور مفصل تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای بازگشت به روتین ورزشی تان عجله نکنید : اگر پیش از آن که محل جراحات به طور کامل بهبود یابند ، به انجام تمرینات ورزشی پر فشار مشغول شوید ، باید انتظار داشته باشید که فرم نهایی پروتز پستان تحت تاثیرات منفی قرار گیرد. پس لازم است بعد از عمل ، پله به پله سطح حرکات خود را بالا ببرید تا زمانی که پروتز به طور کامل با بافت پستان سازگار شود.

انتخاب پروتز پستان با سایز و حجم مناسب : چنانچه در روند انتخاب یک ایمپلنت برای عمل خود با مشورت با بهترین جراح سینه ، درست ترین تصمیم گیری را انجام دهید ، مطمئن باشید که ماندگاری آن بالا می رود. چرا که پروتز در جای درست و مناسبی قرار گرفته و ریسک آسیب دیدن آن کمتر می شود. ممکن است یک فردی پروتز سینه با سایز ۸۵ بهترین انتخاب برای او باشد اما فرد دیگری این اندازه از پروتز را متناسب با اندام خود نداند.

پوشیدن سوتین : بعد از عمل به دلیل فرم محکم و برجسته پستان ها ، ممکن است احساس کنید دیگر نیازی به سوتین ندارید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که چه سینه هایتان عمل شده باشند یا فرم طبیعی خود را دارا باشند ، می توانند تحت تاثیر جاذبه و گرانش زمین قرار بگیرند. پس اگر می خواهید عمر پروتز ها طولانی شود و سینه هایتان دیرتر برجستگی خود را از دست دهند ، لازم است در طول روز سوتین بپوشید؛ به ویژه زمانی که می خواهید ورزش کنید.

از نوسانات وزنی امتناع کنید : بالا رفتن وزن یکی از عوامل افتادگی بافت سینه و کاهش خاصیت الاستیکی آن است. حفظ وزن تان در یک دامنه ثابت ، در افزایش ماندگاری نتیجه بسیار تاثیر گذار است.

اجتناب از بارداری در ۱۲ ماه اول بعد از عمل : حاملگی پیش از یک سال و در دوران ریکاوری جراحی پروتز پستان ، از بهبودی کامل سینه جلوگیری کرده و باعث ضایع شدن وقت و هزینه ای که بابت عمل صرف کرده اید می شود. البته که افزایش وزن ناشی از بارداری نیز در تغییر ظاهر پستان ها مؤثر است.

 • هشدار سازمان غذا و دارو آمریکا در ارتباط با طول عمر پروتز پستان

FDA برای تمام کسانی که می خواهند جراحی پروتز انجام دهند ، به طور صریح هشداری را اعلام نموده که اذعان دارد تمام افراد باید این اصل را که بعد از عمل پروتز پستان احتمال دارد به عمل های جانبی دیگری نیاز پیدا کنند ، بپذیرند. ی توان گفت با توجه به ماهیت پروتزها و بازه زمانی محدود آن ها جهت قرار گرفتن در سینه ، تمامی متقاضیان در معرض جراحی های مجدد قرار دارند اما زمان مشخصی برای ان در نظر گرفته نشده است.

مزایای عمل جراحی پروتز سینه

زنان بسیاری می توانند از عمل پروتز سینه بهره مند شوند. هدف این درمان، خلق سینه هایی است که در شما اعتماد به نفس ایجاد کرده و بهترین تجربه زندگی را به شما هدیه دهد. با یک جراحی واحد کلیه موضوعات زیبایی مربوط به سینه ها، درمان شده و شکل ظاهری ناحیه قفسه سینه شما بطور کامل تراش داده می شود. برای مثال پروتز سینه باعث کاهش افتادگی، داشتن سینه هایی محکم تر، بازیابی تقارن و افزایش اندازه می شود. مزیت اصلی جراحی زیبایی سینه با پروتز یا بزرگ کردن سینه بهبود شکل ظاهری پستان ها می باشد. هر چند به تصور بسیاری از مردم، پروتز سینه به معنی بزرگ کردن سینه است، ولی مزایای این درمان چیزی فراتر از تنها بزرگ تر نمودن سینه ها می باشد.

پروتز سینه یا عمل بزرگ کردن سینه می تواند:

 • سینه های بسیار کوچک را بهبود بخشد.
 • تقارن را در سینه های نامتقارن خلق کند.
 • باعث پر تر شدن سینه ها شود.
 • سینه ها را برجسته نماید.

همچنین این تکنیک بسیاری از موضوعات مربوط به شکل و اندازه سینه های شما را درمان می کند.

برخی مزایای دیگر پروتز پستان عبارتند از:

 • بهبود رضایتمندی از ظاهر
 • بهبود موقعیت های اجتماعی
 • امکان پوشیدن لباس های جدید و متفاوت
 • احساس جوانی بیشتر

اینها تنها تعداد معدودی از مزایای سینه پروتز شده می باشند که زنان در پی انجام این جراحی تجربه کرده اند. بر اساس تحقیقاتی که اخیراً نتیجه آن منتشر شده است، نه زن از هر ده زن قرار گرفته تحت این روند زیبایی از نتیجه آن احساس رضایتمندی داشته اند. مزایایی که در پی انجام این روند تجربه می کنید به موقعیت فردی شما وابسته است.

کاندیدای مناسب پروتز سینه - راز جراحی

کاندیدای مناسب پروتز سینه

اگر می خواهید از جانب جراح پلاستیک به عنوان یک کاندیدای مناسب جهت انجام عمل پروتز معرفی شوید لازم است که سلامت جسمانی شما در سطح مطلوبی قرار گرفته باشد. بدین معنا که به هیچگونه عفونت فعال ، سرطان ، یا هر نوع بیماری بدخیم دیگری مبتلا نباشید. علاوه بر این لازم است که فرد از سلامت ذهنی و روانی نیز برخوردار باشد.

از دیگر زنانی که برای این جراحی گزینه مناسبی در نظر گرفته می شوند، آنانی هستند که به سرطان مبتلا بوده و جهت درمان تحت عمل ماستکتومی یا لامپکتومی قرار گرفته اند. از این رو برای جبران بافت تخلیه شده از پستان می توانند عمل پروتز سینه انجام دهند.

از نظر سنی ، جراحان می گویند که متقاضیان جراحی افزایشی سینه بایستی حداقل ۱۸ سال داشته باشند. دلیل این محدودیت سنی این است که بافت پستان باید به طور کامل رشد طبیعی خود را به پایان رسانده باشد. اگر بخواهیم با جزئیات دقیق تر به این مسئله بپردازیم ، باید بگوییم که طبق نظر متخصصان جراحی سینه ، افراد برای پروتز سینه سالین باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشند و در صورت بکارگیری پروتز سیلیکونی فرد بایستی ۲۰ سال به بالا باشد.

داوطلبین ایده آل برای بهره مندی از جراحی پروتز سینه باید از ویژگی های زیر برخوردار باشند:

سبک زندگی سالم

بهترین داوطلبین برای عمل جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز سایز ۸۵ یا سایر سایز ها بیماران غیر سیگاری هستند. سبک زندگی سالم، زمان ریکاوری را بهبود بخشیده و احتمال عوارض پروتز سینه پس از جراحی را کاهش می دهد. اگر شما سیگار کشیدن را ترک کرده و قبل از جراحی، رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید، شانس موفقیت شما افزایش می یابد.

انتظارات منطقی

داوطلبینی که قصد انجام جراحی پروتز پستان را دارند باید انتظارات منطقی از این جراحی داشته باشند. این جراحی اصلاحاتی را در شکل بدن و بافت سینه فعلی شما ایجاد می نماید.

عمل پروتز پستان گزینه خوبی برای آن دسته از افرادی است که سینه های کوچکی داشته و احساس می کنند این اندام آنها دارای کیفیت زنانه نمی باشد.

قبل از عمل کاشت سینه ، باید برنامه بچه دار شدن در آینده را بررسی کنید. زمانیکه باردار هستید، لوله های شیر در بافت سینه های شما رشد می کند. این امر گاهی شکل و موقعیت کلی سینه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین حتماً قبل از پروتز سینه در خصوص عدم قصد فرزند دار شدن مجدد خود تصمیم گیری کنید.

بعلاوه، تاثیرات کامل درمان، بلافاصله بعد از عمل جراحی پروتز سینه قابل مشاهده نمی باشد. مدتی طول می کشد تا تورم فروکش کرده و سینه های پروتز شده شما در موقعیت جدید خود تثبیت شوند. این فرایند به چند هفته زمان نیاز دارد. در ابتدا موقعیت سینه ها، غیرعادی به نظر می رسد که داوطلبان باید خود را برای روبرو شدن با این موقعیت موقتی آماده نمایند.

هزینه پروتز سینه

یکی از رایج ترین سوالات درباره این جراحی این است، ” قیمت پروتز سینه سایز ۸۵ چقدر است یا هزینه پروتز سینه در سال ۱۴۰۱ یا ۱۴۰۰ یا ۱۳۹۹ ؟ و یا پروتز سینه اقساطی و غیره “. به نظر شما هزینه پروتز سینه سایز ۸۵ با سایز ۷۵ متفاوت است ؟ پروتز سینه ۴۰۰ سی سی گران تر است یا پروتز پستان ۳۰۰ سی سی ؟ در این بخش به تمامی موارد می پردازیم.

در نگاه اول تعیین هزینه دقیق جراحی غیر ممکن است، ولی چرا دامنه قیمت گذاری این جراحی تا این اندازه وسیع است؟

فاکتورهای متعددی بر روی این دامنه تاثیرگذار بوده و می توانند در آماده شدن بهتر بیمار و برنامه ریزی برای انجام یکی از مهمترین روندهای ارتقا اعتماد به نفس و تعیین هر آنچه که در تعیین هزینه و خرید پروتز سینه تاثیر گذار است، نقش به سزایی داشته باشند. مانند بهترین مارک پروتز سینه .

فاکتورهای تعیین کننده هزینه عمل پروتز پستان عبارتند از:

 • نوع ایمپلنت – قیمت انواع پروتز سینه با یکدیگر متفاوت هستند. پروتز سینه های سیلیکونی گران ترین نوع می باشند.
 • موقعیت جغرافیایی- باور کنید یا نه، معمولاً هزینه های جراحی پلاستیک در کلان شهرها که هزینه زندگی در آنها بالاتر است، بیشتر می باشد. هزینه بالاتر زندگی و تقاضای بیشتر برای این جراحی ها، اغلب باعث بالا رفتن قیمت این روند درمان زیبایی می شود.
 • تجربه جراح پلاستیک

فاکتور دیگر تاثیر گذار بر روی هزینه پروتز سینه ، جراح و امکانات انتخاب شده از سوی شما می باشد. اغلب جراحان دارای تجربه کامل، دستمزد بالاتری را برای جراحی دریافت می کنند. این بدان معنا نیست که گران ترین جراحان، بهترین جراحان  هستند، ولی مشاهده می کنیم که سطح تجربه در هزینه جراحی نقش تعیین کننده ای دارد.

 • هزینه های مرتبط

برخی فاکتورهای دیگر تاثیر گذار برروی هزینه عمل بزرگ کردن پستان با ایمپلنت به شرح زیر می باشد:

 • بیهوشی
 • هزینه تسهیلات جراحی
 • مظنه قیمت جراح
 • داروهای پس از جراحی
 • گن ها پس از جراحی

نحوه انتخاب سایز پروتز سینه - راز جراحی

نحوه انتخاب سایز پروتز سینه

زمانیکه در خصوص انجام پروتز دائمی سینه تصمیم می گیرید، با چالش بزرگ تری روبرو می شوید: “چه اندازه پروتز پستان برای من مناسب است؟ انواع سایز پروتز پستان ؟ از کجا بفهمیم پروتز سینه ۴۰۰ سی سی مناسب است یا ۲۰۰ سی سی ؟ و غیره “

انتخاب بهترین اندازه ایمپلنت سینه برای بسیاری از زنان چالش برانگیز است. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا تغییر اندازه ایمپلنت یکی از دلایل اصلی قرار گرفتن زنان تحت جراحی ترمیمی بوده و بیشتر آنان ایمپلنت های بزرگ تر را انتخاب می کنند.

زنان اندازه کاپ سوتین را در نظر می گیرند. درک این موضوع که اندازه پروتز سینه تا چه اندازه در شکل ظاهری سینه ها تاثیرگذار است، گاهی بسیار گیج کننده بوده و بسیاری از زنان نمی توانند نتیجه نهایی را تجسم کنند.

انتخاب اندازه درست پروتز سینه حائز اهمیت است، ولی نباید در شما ایجاد استرس کند. با دنبال کردن نکات زیر و مشورت با جراح خود می توانید بهترین گزینه را متناسب با اندازه و شکل بدنتان بیابید.

 • اندازه متناسب با آناتومی. هیکل، قد، وزن، عرض شانه، عرض پهلو، و حجم فعلی سینه ها را در زمان انتخاب اندازه پروتز پستان مناسب مد نظر قرار دهید. همچنین مد نظر قرار دادن پهنای قفسه سینه، عرض پایه شانه ها و فاصله بین آنها نیز تعیین کننده است. شلی پوست نیز یکی از فاکتور های مهم می باشد، چون برای پوشش دادن ایمپلنت سینه باید بافت کافی در اختیار داشته باشید.
 • تناسب اندام. اگر شما یک دونده یا ورزشکار هستید از انتخاب پروتز های بزرگ به دلیل مختل شدن تناسب اندام تان خودداری کنید
 • سن. از آنجاییکه سینه ها رشد کرده و بعد از بارداری کوچک می شوند، بهتر است تا بعد از بچه دار شدن بمنظور اجتناب از نیاز به انجام جراحی دیگر، دست نگه دارید.
 • حجم. باید بدانید که ایمپلنت ها بر حسب واحد سانتی متر مکعب اندازه گیری می شوند و در دامنه ای از ۱۲۰ تا ۸۵۰ سی سی قرار دارند. بیشتر بیماران پروتز سینه ٣۵٠ سی سی تا ۴۰۰ سی سی را انتخاب می کنند.
 • به توصیه پزشک خود گوش فرا دهید. هدف بیشتر جراحان خلق نتیجه ای طبیعی است که با شکل و اندازه بدن شما متناسب باشد. با بهمراه آوردن عکس مورد نظرتان یا مطالعه عکس های قبل و بعد پروتز سینه می توانید به پزشک در درک اهداف جراحی تان کمک کنید. اگر شما به وضوح درباره خواسته هایتان با پزشک گفتگو کنید، جراح می تواند شما را در دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کند.

پروتز سینه سایز ۸۵

همه ما میدانیم که سایز سینه ۸۵ یکی از محبوب ترین سایزها می باشد. حتی کسانی که سینه های کوچک و خوش فرمی دارند در تلاش هستند که سایز سینه شان را به این اندازه برسانند. از این رو به محض اینکه به جراح سینه مراجعه می کنند از او می خواهند که از پروتز سینه سایز ۸۵ برای آنان انتخاب کنند. اما سوال اصلی اینجاست که آیا این سایز برای همه مناسب است ؟ یعنی هر شخصی که می خواهد می تواند پروتز با این سایز را انتخاب کند ؟

درست است که پروتز سینه سایز ۸۵ ، پستان ها را به فرم و اندازه ای بسیار جذاب می رساند اما لازم به ذکر است که تنها سایز ایمپلنت در گرفتن نتیجه مطلوب تاثیرگذار نیست ؛ بلکه عوامل دیگری نیز دخیل هستند. فرض کنید یک خانم با قد متوسط مثلا ۱۵۵ تا ۱۶۰ سانتی متر که اندام لاغری هم دارد ، اگر از ایمپلنتی با این سایز استفاده کند ، آیا ظاهر مطلوب و جذابی ایجاد می شود ؟ مطمئناً این گونه نخواهد بود. دقت داشته باشید که اولویت شما از انجام عمل های زیبایی رسیدن به تناسب است. بنابراین صرفا چون سینه هایی با سایز ۸۵ محبوب هستند برای رسیدن به آن هر تصمیمی را نگیرید. به ظاهر خود یک نگاهی انداخته و با بهترین جراح سینه در این راستا مشورت کنید. در صورت فراهم بودن شرایط ایشان می تواند انواع مختلفی از پروتزها با سایز و فرم مختلف را به شما نشان دهد تا بتوانید با دید بازتری تصمیم گیری انجام دهید.

نکات مهم قبل از انجام جراحی پروتز سینه چیست؟

هدف از تمام نکات و توصیه هایی که در ارتباط با زمان پیش از عمل بیان می شود ، این است که نتیجه نهایی از جراحی مطلوب و ایده آل باشد.

تحقیق و پرس و جو برای انتخاب بهترین جراح سینه

اهمیت شرکت در جلسه مشاوره

انجام آزمایشات لازم

جدی گرفتن توصیه های پزشکی

مطالعه برچسب پروتز سینه که دربردارنده اطلاعات مربوط به آن است

همچنین پیش از جراحی پروتز سینه بایستی نسبت به یک سری از نکات اطلاعاتی داشته باشید :

جراحی پروتز سینه ، با لیفت سینه متفاوت است :

در خلال مقاله چندین بار به این نکته اشاره شد. اما خیلی از افراد به این مورد توجهی نداشته و انتظار نابجایی از نتیجه عمل پروتز دارند. به همین سبب جایز دانستیم یک بار دیگر این نکته را گوشزد کنیم. پروتزها تنها برای بزرگ و برجسته کردن سینه مورد استفاده ذقرار می گیرند. بنابراین اگر پستان های شما دچار افتادگی نشدند ، برای خوش فرم کردن آن ها عمل پروتز انتخاب مناسبی است. اما بلعکس اگر پوست سینه کشیده شده و حالت افتاده ای دارد ، بهتر است پروتز سینه انجام ندهید ؛ زیرا این احتمال وجود دارد که نه تنها نتیجه مطلوب بدست نیاید بلکه سنگینی ناشی از آن ، افتادگی پستان را افزایش دهد.

دشواری در انجام تست ماموگرافی

یکی از مسائلی که جراح باید پیش از عمل با فرد در میان بگذارد ، احتمال پیچیده شدن پروسه ماموگرافی بعد از جراحی پروتز پستان است. پروتزهای سیلیکونی در انجام ماموگرافی اختلال ایجاد می کنند. به طوریکه طی تست ماموگرافی وجود کیست یا سلول های سرطانی قابل شناسایی نبوده و باید برای تشخیص دقیق تر نمونه برداری سینه انجام پذیرد.

انتظار نداشته باشید فرم جدید سینه دائمی باشد.

مسئله بعدی که پزشک باید فرد متقاضی را از آن آگاه سازد ، مدت زمانی است که فرم جدید پستان ها ماندگاری دارند. طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده در آمریکا ، خیلی از زنان بر این باورند که بعد از عمل پروتز دیگر هیچ عاملی باعث تغییر شکل پستان هایشان نمی شود. باید گفت که این باور کاملا غلط می باشد. حتی اگر فرد تمام مراقبت های لازم را انجام دهد و بعد از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز دیگر باردار نشود ، پارامترهای افزایش سن تاثیر خود را بر ظاهر سینه می گذارند.

در جلسه مشاوره جراحی پروتز سینه چه می گذرد؟

قبل از تصمیم گیری نهایی و انجام عمل پروتز پستان لازم است مواردی را با جراح خود در میان بگذارید. این موارد مربوط به خواسته ها و انتظارات شما از عمل مذکور می باشد. وظیفه پزشک در این مرحله این است که شما را در جهت اهداف واقع بینانه از جراحی هدایت نماید. همچنین ایشان اطلاعات لازم درمورد انواع پروتزها را در اختیارتان قرار می دهد و در انتخاب گزینه مناسب به شما کمک می کند. شما هم اگر می خواهید پروتز سینه ۴۰۰ سی سی یا ۵۰۰ سی سی داشته باشید حتما جراح را مطلع کنید تا شرایط را برای شما بسنجد. در ادامه از شما می خواهد آزمایش ها و تست های لازم از جمله ماموگرافی و سونوگرافی پستان را انجام دهید. در پایان دستورالعمل های قبل از جراحی پروتز سینه را به شما ارائه داده و انتظار دارد که به طور کامل آن موارد را رعایت کنید.

پروتز سینه با بی حسی موضعی

یکی از مسائلی که زیباجویان را از انجام عمل های زیبایی باز می دارد ، بحث بیهوشی است. خیلی از افراد همواره ترس از آن را دارند که بعد از بیهوشی عمومی ، دیگر هوشیاری خود را بدست نیاورند. هر چند این امر برای کسانی که بیماری زمینه ای خاصی نداشته و تمام اقدامات قبل از عمل را به درستی انجام داده اند ، خیلی به ندرت ممکن است رخ دهد اما در هر حال این ترس در وجود اکثر متقاضیان است. از این بابت کسانی که می خواهند پروتز پستان انجام دهند برایشان سوال پیش می آید که می شود پروتز سینه با بی حسی موضعی به انجام رسد ؟

خوشحال باشید که جواب این پرسش مثبت است. به گفته متخصصان و جراحان سینه ، انجام عمل پروتز با بی حسی موضعی امکان پذیر است و خیلی از جراحان از همین روش برای بیماران خود استفاده می کنند ؛ یعنی جراحی پروتز سینه با چشم باز ! با اعمال بی حسی موضعی ، شما به خواب فرو نمی روید بلکه تنها موضع هدف برای جراحی بی حس می شود. به عبارتی شما چشمانتان باز است و می توانید ببینید و بشنوید که در اتاق عمل چه اتفاقی می افتد و حتی چه حرف هایی رد و بدل می شود. البته برای آرامش بیشتر شما ، جراح داروی آرامبخش درون وریدی هم تزریق می کند.

از مزیت های پروتز سینه با بی حسی موضعی ، این است که در مقایسه با بیهوشی عمومی ، دوره ریکاوری آسان تری در پیش روی شما خواهد بود و در حین جراحی خونریزی به میزان کمتری نمود می یابد. این روش برای زمانی که پروتز زیر بافت سینه و روی عضله قرار می گیرد ، بسیار مناسب است.

دوره نقاهت پروتز سینه

در این بخش می خواهیم روند بهبودی پستان ها بعد از جراحی پروتز را طی ۵ مرحله برایتان شرح دهیم. بدین نحو که متوجه خواهید شد در هر مرحله و مقطع زمانی آن چه مواردی ممکن است نمود پیدا کنند و در ان بازه به چه مراقبت هایی نیاز دارید.

 • مرحله اول – روز جراحی

جراحی افزایشی سینه در شرایط نرمال سرپایی است. بدین منظور که اگر بعد از به هوش آمدن  مشکل و نشانه ای از بروز عوارض نباشد ،  می توانید به خانه خود بازگردید. البته همچنان تحت تاثیر داروهای بیهوشی خواهید بود ؛ بنابراین لازم است شخصی را همراه داشته باشید که شما را به مقصد برساند و در صورت امکان آن روز را در کنارتان سپری کند. پس از رسیدن به خانه باید ادامه روز را استراحت مطلق داشته باشید و بدن تان را هیدراته نگه دارید ؛ یعنی آب زیاد بنوشید. می دانید چرا ؟ زیرا عدم تحرک در این روز می تواند بروز یبوست را به همراه داشته باشد. برای جلوگیری از این امر باید آب یا آبمیوه طبیعی به میزان زیاد بنوشید. برای راحتی بیشتر بهتر است پیش از عمل محل استراحت خود را آماده کنید.  چند بالش و پتو در کنار خود قرار دهید تا در صورت نیاز به آن ها دسترسی داشته باشد. همچنین پارچ آب و لیوان را در نزدیکی تان بگذارید. برای آن که حوصله تان سر نرود ، کتاب ، موسیقی یا فیلم های مورد علاقه تان را اماده کنید تا در طول استراحت بتوانید با آن ها خود را سرگرم کنید. همچنین وعده های سالم غذایی خود را در صورت امکان پیش از عمل آماده کنید تا تنها برای مصرف نیاز به گرم کردن داشته باشند یا اگر شخصی کنار شما می باشد از او برای تهیه غذا کمک بخواهید. همچنین پیش از رفتن به منزل تمام داروهای تجویز شده تان را خریداری کنید.

 • مرحله دوم – ۵ تا ۷ روز بعد از جراحی

این بازه زمانی ، می تواند سخت ترین مرحله از دوره ریکاوری بعد از عمل پروتز سینه برای شما باشد. در این دوره تجربه موارد زیر محتمل است :

کبودی و ورم پیرامون پستان ها کحه به تدریج رو به بهبودی می روند

درد و ناراحتی سینه ها که به کمک مصرف داروی مسکن قابل کنترل هستند

در پایان هفته اول انتظار می رود که تا حدودی حال تان رو به بهبودی رود. اکثر پزشکان توصیه می کنند در این دوره در صورتی که توانایی لازم برای سرپا ایستادن را بدست آوردید ، پیاده روی سبکی را آغاز کنید. بدین نحو خون در بدن به طور مطلوب تری گردش پیدا می کند و مانع تشکیل لخته خون می شود. البته شما باید به خواسته بدن تان گوش دهید. اگر همچنان درد و خستگی همراه تان است ، پس استراحت کنید.

 • مرحله سوم –  ۱ الی ۳ هفته بعد از جراحی

در این مرحله از دوره نقاهت تقریبا بدون مشکل خاصی می توانید روتین معمول تان را در پیش بگیرید. اکثر بانوان حدود یک الی دو هفته بعد از عمل پروتز پستان قادر خواهند بود به محل کار خود بازگردند. اما دقت داشته باشید چنانچه کار شما خواستار فعالیت های فیزیکی سنگین و پر فشاری است ، باید مدت زمان بیشتری را به استراحت بگذرانید تا از حاصل شدن بهبودی مطلوب مطمئن گردید. میزان بیشتری از کبودی ، ورم و درد در این ۳ هفته باید رفع شده باشد. لازم است یک جلسه ویزیت با دکتر خود داشته باشید تا ایشان سطح روند بهبودی تان را ارزیابی کند و برای ادامه دوره ریکاوری برنامه ریزی لازم را انجام دهد. به طور معمول می توانید تمرینات ورزشی سبک را ۳ هفته بعد از عمل شروع کنید و کم کم شدت و زمان آن را افزایش دهید.

 • مرحله چهارم – ۴ الی ۶ هفته پس از جراحی

با گذشت یک ماه انتظار می رود که بهبودی به طور چشمگیری حاصل شده باشد و شما برای انجام کارهای سنگین و تمرینات فیزیکی مشکلی نداشته باشید. با این حال تصمیم گیرنده اصلی پزشک معالج است و با توجه به شرایط بدن تان انجام یک سری از فعالیت ها را بلا مانع می داند و برخی دیگر را ممنوع می کند. به طور دقیق تر می توانیم بگوییم تمرینات ورزشی و حرکاتی که بر روی پایین تنه فشار وارد می کنند ، با گذشت ۴ هفته قابل انجام هستند. در حالی که تمرینات قفسه سینه باید با سپری شدن ۶ هفته از عمل پروتز ادامه پیدا کنند.

 • مرحله پنجم – نتیجه نهایی

مرحله پایانی که مشخص شدن نتیجه نهایی از عمل پروتز سینه است ممکن است حتی ۳ الی ۴ ماه طول بکشد. در این مدت پروتز با محل قرارگیری خود به خوبی سازگاری یافته ، ورم و کبودی باقی مانده برطرف شده و فرم اصلی سینه ها مشخص می شوند. درست است که برای دیدن نتیجه ذوق و هیجان دارید اما برای آن که به خواسته خود برسید ، باید صبور باشید. طبیعتا بعد از آن از نتیجه بدست آمده لذت بیشتری خواهید برد.

تزریق ژل به سینه

معمولا در رویه های پزشکی زیبایی برای یک هدف چندین راهکار وجود دارد. مثلا برای بزرگ کردن سینه می توان از پروتز استفاده کرد یا تزریق چربی انجام داد. حالا به نظر شما تزریق ژل به سینه هم برای افزایش سایز امکان پذیر است ؟ تزریق ژل برای حجم دهی به نقاط مختلف صورت مثل لب و گونه ها به انجام می رسد اما آیا می توان برای بزرگ کردن پستان ها هم ژل تزریق کرد ؟

فیلر و ژل هایی که برای حجم دهی نقاط مختلف بدن استفاده می شوند و به اصطلاح به آن ها بادی فیلر (body filler) می گویند ، عموما از مایعی به نام هیالورونیک اسید استفاده می کنند. امروزه شاهد این هستیم که تزریق ژل به سینه قابل انجام است منتها به خاطر ساختار پیچیده رگ های خونی در بافت سینه ، این پروسه مس تواند عوارض و اثرات جانبی قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

به سبب کم تهاجم بودن این پروسه ، می تواند مورد استقبال متقاضیان قرار بگیرد. منتها طبق آخرین توصیه نامه ارائه شده در سایت سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۲۲ ، هشداری درخصوص استفاده از فیلرها برای کانتورینگ بدن داده است.

طبق این شیوه نامه ، FDA تزریقات سیلیکونی یا هر نوع فیلر دیگری را برای کانتورینگ بدن یا حجم دهی تایید نمی کند. سازمان غذا و دارو آمریکا این هشدار را می دهد که تزریق ژل به سینه یا حتی باسن می تواند خطرناک باشد. تزریق ژل در راستای بادی کانتورینگ که باید در مقیاس بزرگی به انجام رسد می تواند منجر به آسیب های جدی مثل بروز دردهای طولانی مدت ، عفونت ، تشکیل بافت اسکار و برجای ماندن آن برای همیشه ، از ریخت افتادگی یا حتی مرگ شود.

فیلم تزریق ژل به سینه

هر چند انجام این فرایند از سوی سازمان FDA صد در صد تایید نشده است اما برخی به انجام آن می پردازند. به همین خاطر تصمیم گرفتیک که فیلم تزریق ژل به سینه را در اختیار شما قرار دهیم و علاوه بر نشان دادن چگونگی انجام پروسه ، جوانب مختلف را توضیح دهیم. چنانچه فرصتی برای مطالعه این بخش ندارید ، ویدیو راز جراحی را از دست ندهید.

علت سوزش سینه بعد از پروتز

ممکن است شما از کسانی که عمل پروتز پستان انجام داده اند شنیده باشید که پس از عملی احساس سوزشی را تجربه کرده اند یا امکان دارد خود شما جراحی را انجام داده و این مورد را احساس کرده باشید.  آیا بروز این مورد طبیعی است و  سوال اصلی  این است که علت سوزش سینه بعد از پروتز چه می باشد؟

اول از هر چیز باید بدانید که سوزش سینه بعد از پروتز مورد غیر طبیعی نبوده و ممکن است خیلی از افراد آن را تجربه کنند. در بافت سینه رشته های عصبی زیادی وجود دارد. علت سوزش سینه بعد از پروتز هم به این رشته ها مربوط می شود. به دلیل تعدد اعصاب در پستان ها ، امکان دارد در حین جراحی پروتز سینه ، رشته های عصبی کشیده شوند یا آسیب ببینند و عملکرد ان ها کمی مختل شود. بعد از عمل ، در دوره نقاهت به مرور رشته های عصبی آسیب دیده شروع به ترمیم و بازسازی خود می کنند و حس را مجدداً به ان موضع بر می گردانند. این پروسه ترمیم عصب ها علت سوزش سینه بعد از پروتز است. که ممکن است ۶ ماه یا بیشتر ادامه داشته باشد.

مراقبتهای بعد از عمل پروتز سینه و یا سینه پروتز شده

 • تقریباً پنج تا هفت روز بعد از جراحی، باید توسط پزشک خود چک آپ شوید.
 • یک نوار ارتجاعی قفسه سینه در طول جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوار نباید فشار زیادی را به ناحیه قفسه سینه شما وارد کرده و باید در بالای ایمپلنت ها قرار داده شود. در زمان دوش گرفتن می توانید این نوار ارتجاعی را از تن در آورید.
 • ترشح اندکی مایعات بر روی استری استریپ ها که زخم های شما را پوشش داده اند، قابل انتظار می باشد. حداکثر درد در طول چند روز اول بعد از جراحی پروتز سینه تجربه شده و در بیشتر افراد حدوداً ۳ تا ۵ روز می باشد.
 • گاهی به دلیل مصرف داروهای مسکن، دچار یبوست می شوید. در این شرایط باید مصرف روان ساز های مدفوع را بعد از پروتز پستان آغاز کنید. بعلاوه، شما باید مکمل های فیبر را برای کاهش دادن فشار، به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اگر چند روز مدفوع نکرده اید و احساس ناراحتی می کنید، باید از شیاف گلیسیرین که در داورخانه ها موجود می باشد، استفاده کنید.
 • گاهی حس مورمور شدن را در سینه ها یا نوک سینه ها در هفته های بعد از جراحی پروتز سینه تجربه می کنید. این حس چیزی شبیه به خواب رفتن پا می باشد. این حالت به دلیل بهبود یافتن اعصاب تجربه شده و کاملاً نرمال می باشد.
 • قفسه سینه شما به مدت چهار تا هشت هفته سفت می شود. این حالت تا زمان ریلکس شدن ماهیچه های قفسه سینه ادامه خواهد داشت. زمان دقیق، در بیماران مختلف، بر حسب جرم ماهیچه، حالت ارتجاعی سینه ها، و سطح فعالیت بعد از پروتز پستان، متفاوت می باشد. همچنین گاهی در یکی از سینه ها در مقایسه با سینه دیگر، درد بیشتری را تجربه می کنید.
 • بخیه ها جذبی بوده و در زیر پوست شما می باشند. انتهای بخیه ها از پوست بیرون است و در اولین جلسه بعد از عمل سینه ، توسط پزشک چیده می شوند.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

آنچه باید انجام دهید : درباره سینه های پروتز شده

 • یکی از مراقبت های بعد از پروتز سینه که باید بدانید این است که با شکم خالی، داروی مسکن مصرف نکنید. یک میان وعده سبک میل کرده و سی دقیقه بعد، داروی مسکن را مصرف کنید.
 • از خوابیدن به روی شکم خودداری کنید. در هنگام خوابیدن، با قرار دادن چند بالش، کمر خود را در موقعیت بالاتری قرار دهید.
 • در هنگام دوره مصرف داروهای مسکن نارکوتیک از رانندگی کردن یا کار کردن با ماشین آلات، خودداری کنید.
 • روز بعد از عمل پروتز سینه ، می توانید دوش بگیرید. پانسمان روی زخم ها را خشک نگه دارید. اگر استری استریپ ها یا پانسمان روی زخم ها افتاد، زخم را با پماد آنتی بیوتیک پوشش دهید. تا زمان صلاحدید پزشک از قرار گرفتن در وان حمام خودداری کنید.
 • بعد از جراحی پروتز سینه ، نوع خاصی از سوتین را که فاقد فنر است بر تن می کنید. سوتین هایی را انتخاب کنید که سینه های شما را به سمت بالا، هل ندهند و تنها یک پوشش را بر روی آنها ایجاد نمایند. قبل از پوشیدن سوتین های فنر دار، تا سه ماه دست نگه دارید.
 • اجسام سنگین بلند نکنید. از جارو برقی کشیدن منزل به مدت سه هفته خودداری کنید. وقتی ورزش کردن از سوی پزشک، بلامانع اعلام شد، حتماً در هنگام انجام فعالیت های ورزشی، سوتین های ورزشی بر تن کنید.
 • از گذاشتن یخ به طور مستقیم بر روی پوست خودداری کنید، چون پوست بی حس است و ممکن است دچار سوختگی ناشی از سرمای شدید شود.

سوتین مناسب بعد از عمل پروتز سینه - راز جراحی

سوتین مناسب بعد از عمل پروتز سینه

یکی از نکات مراقبتی بسیار بسیار مهم که از سوی پزشک آموزش داده می شود و رعایت آن بسیار ضروری است ، پوشیدن سوتین مناسب پس از عمل است. فرقی هم نمی کند که ایمپلنت قرار گرفته در پستان کوچک باشد یا بزرگ ؛ پروتز سینه ۴۰۰ سی سی باشد یا ۲۰۰ سی سی ؛ این مورد باید حتما رعایت شود. سوتین های بعد از جراحی سینه انواع مختلفی دارند که در این بخش از مقاله راز جراحی به معرفی نوعی از آن که برای دوره نقاهت پروتز پستان مناسب است می پردازیم.

سوتین فشرده سازی : این دست از سوتین ها بافت فشرده ای داشته و مانند گن می باشند. پزشکان استفاده از ان بعد از جراحی بزرگ کردن سینه را الزامی می دانند. زیرا با فشار نسبی که به بافت سینه وارد می کند ، از تکان های اضافه آن جلوگیری کرده و مانع تجمع مایعات در میان بافت ها می شود.

سوتین هایی با قفل جلو : این نوع از سوتین ها از جلو بسته شده و برای تعویض آن فشاری به دست و بازوها وارد نمی شود. به طور کلی اگر پروتز سینه انجام داده باشید ، این مدل از سوتین ها بسیار برای شما مناسب می باشند ؛ خصوصاٌ اگر برش جراحی در ناحیه زیر بغل ایجاد شده باشد.

عدم تناسب سایز پروتز سینه چه عوارضی را در پی دارد ؟

به نظر شما اگر به جای پروتز سینه ۴۰۰ سی سی که میتواند انتخاب مناسبی برای فرد باشد، یک پروتز خیلی بزرگتر را انتخاب کند ، چه اتفاقی می افتد ؟ انتخاب یک پروتز با سایز مناسب در رضایت بخش بودن نتیجه حاصل از عمل نقش بسزایی دارد. فاکتورهای که در برگزیدن آن دخیل هستند لازم است از دید فرد متخصص بررسی شوند و انتخاب از جانب او انجام پذیرد. چنانچه این روند به درستی صورت نپذیرد ، بروز عوارضی را در پی خواهد داشت و ممکن است زمان تعویض پروتز سینه را در فاصله کمی بعد از جراحی اولیه قرار دهد. از جمله این عوارض عبارتند از :

آتروفی بافت سینه : اگر از یک پروتزی با سایز بسیار بزرگ تر از حد مناسب استفاده شود ، بافت پستان متحمل فشار زیادی شده که باعث کشیدگی و در نتیجه از بین رفتن آن می شود.

ایجاد ناهمواری بر روی بافت پستان : زمانی که سایز ایمپلنت سینه به طور غیر معمولی بزرگ باشد ، به طور صحیح در محل خود قرار نمی گیرد و پوست نمی تواند به طور کامل آن را پوشش دهد. در نتیجه چین خوردگی هایی در آن ناحیه به چشم می خورد

افتادگی پستان ها : بکارگیری یک پروتز با اندازه ای نامناسب و بزرگ ، نه تنها باعث زیبایی پستان ها نمی شود بلکه می تواند افتادگی شدید برای پستان ها بوجود آورد.

ارتباط پروتز سینه و سرطان پستان

آیا پروتز های سینه باعث سرطان می شود؟ پاسخ صریح به این سوال این است: بله، زنان دارای ایمپلنت های سینه در معرض خطر رشد سرطان البته در سطح و نرخ بسیار پایین قرار دارند ولی موضوع جالب این است که این شامل سرطان سینه نمی شود.احتمال رشد هر نوع سرطان، به نوع ایمپلنتی که شما در بدن خود دارید، وابسته است. در زیر به بررسی دقیق هر یک از این انواع سرطان ها می پردازیم.

لیمفومای سلول بزرگ آناپلاستیک ( BIA-ALCL )

BIA-ALCL یک موقعیت نادر است و یکی از انواع لیمفومای non- Hodgkin می باشد. این نوع سرطان می تواند در زنانی که یکی از هر دو نوع ایمپلنت های سینه را در بدن خود دارند، اتفاق بیافتد.

در سال ۲۰۱۱، سازمان جهانی غذا و دارو، به ارتباط بین این سرطان و پروتز های سینه مظنون گردید. آنها تصور می کردن که آمار، یک زن در هر یک میلیون زن باشد که البته رقم بسیار پایینی می باشد. ولی در سال های اخیر، این رقم بالا رفته و موارد بیشتری کشف شده اند.

ولی شما نباید خیلی نگران تحت تاثیر قرار گرفتن BIA-ALCL باشید. هر چند آمار نشان می دهد که رقم ابتلا چیزی بالاتر از حد تصور می باشد، ولی تنها در ۴۱۴ زن دارای ایمپلنت، سرطان شناسایی شده است.

این بدان معناست که احتمال ابتلای شما به این نوع سرطان، تقریباً ناممکن است.

اگر شما رشد BIA-ALCL را مدیریت کنید، این یک موقعیت قابل درمان می باشد. بیشتر موارد این سرطان، در طول هفت تا هشت سال بعد از اجرای روند، شناسایی می شوند. انجام چک آپ توسط پزشک به صورت منظم برای بررسی وجود یا عدم وجود سرطان و درمان ان در مراحل اولیه قبل از جدی شدن آن، از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.

به نظر می رسد که BIA-ALCL در پروتز های بافت دار در مقایسه با پروتز های صاف، رواج بیشتری دارد، بنابراین اگر قصد قرار گرفتن تحت جراحی برای پروتز کردن سینه های خود را دارید، بهتر است ذهن خود را بیشتر به سمت ایمپلنت های صاف معطوف گردانید.

پروتز های بافت دار، احتمال جابجا شدن ایمپلنت به اطراف را کاهش می دهد چون آنها به بافت اسکار در ایمپلنت می چسبند. ولی ایمپلنت های صاف دارای نرم ترین بافت می باشند، بنابراین این موضوعات را در زمان تصمیم گیری برای پروتز سینه های خود با پروتز، این موضوع را مد نظر قرار دهید.

ویدیو بررسی مقاومت پروتز پستان

علت کوچک شدن پروتز سینه چیست؟

چند روز اول بعد از پروتز سینه بسیار هیجان انگیز است. سینه های بزرگ تری که همیشه در آرزوی داشتن آنها بودید، بالاخره نصیبتان شده اند. به طور همزمان، نگران این هستید که مبادا اندازه جدید سینه های شما، در طول روند بهبود، کوچک تر شوند.

این ترس کاملاً طبیعی می باشد. آیا سینه های من بعد از پروتز سینه کوچک خواهند شد؟ این سوالی است که اکثر زیباجویان پروتز سینه از جراح خود می پرسند. در یک پاسخ کوتاه باید بگوییم خیر. سینه های شما کوچک تر نمی شوند. آنها به همان اندازه خلق شده در جراحی پروتز سینه باقی می مانند. جراح در پاسخ به این سوال اضافه می کند که سینه ها در حین روند بهبود، نرم تر می شوند و با موقعیت جدید خود سازگاری پیدا می کنند. همین امر باعث می شود که به مرور زمان، سینه های شما شکل و احساس طبیعی تری را به دست آورند.

تورم، واکنش طبیعی بدن شما به تروما بوده و یخش نرمال و اجتناب ناپذیر فرایند بهبود محسوب می شود.  حداکثر تورم در طول ۲ تا ۳ روز اول بعد از جراحی نمایان می شود و پس از آن شروع به فروکش کردن می نماید. مقدار تورم در بیماران مختلف متفاوت است و در صورت قرار دادن ایمپلنت در زیر ماهیچه، در بالاترین سطح خود می باشد.

بلافاصله بعد از جراحی، سینه ها و ماهیچه های اصلی سینه متورم می شوند. ظرف دو تا سه هفته بخش عمده ای از تورم فروکش می کند. با فرو نشستن تورم، سینه ها شکل طبیعی تری پیدا می کنند. شکل و احساس سینه ها با ریلکس شدن پوست، ماهیچه و بافت سینه در اطراف پروتز، به مرور زمان بهتر و بهتر می شود.

درک این مطلب که ممکن است تورم در یک سینه نسبت به سینه دیگر زودتر فروکش کند، بسیار حائز اهمیت است.

برای مثال در زنان راست دست، ماندگاری تورم در سینه راست بیشتر است چون آنها از ماهیچه های سمت راست بدن خود بیشتر از ماهیچه های سمت چپ استفاده می کنند. فعالیت هایی از قبیل شانه زدن مو، باز و بسته کردن درب با دست راست، همگی ماهیچه های سمت راست قفسه سینه را فعالی می کنند. اگر اندازه دو سینه در ابتدا متفاوت به نظر برسد، موضوع به سرعت متفاوت  فروکش کردن تورم ارتباط دارد.

تفاوت لیفت سینه با پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه روند استفاده شده برای افزایش سایز و پر بودن سینه ها می باشد. پروتز سینه با کمک ایمپلنت هایی انجام می شود که در زیر بافت سینه قرار داده می شوند. رایج ترین ایمپلنت ها، ایمپلنت های سیلیکون و سالین می باشند.

بیشتر افراد، پروتز های سیلیکون را از نظر احساس و شکل ظاهری، طبیعی تر می دانند ولی در صورت ترکیدگی، و تخلیه پروتز سینه این ایمپلنت ها خطراتی را به دنبال دارند. اما بطور کلی، پروتز ها بسیار بی خطر می باشند.

لیفت سینه همانطور که از نامش پیداست، بافت سینه افتاده را بالا کشیده و سینه های شما را محکم تر می کند. با بالاتر رفتن سن، پوست دچار افتادگی می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. بارداری و شیردهی نیز باعث افتادگی در بافت سینه ها می شود. لیفت سینه می تواند به بهبود شکل سینه ها کمک کند و ظاهری جوان تر را در این اندام خلق نماید.

لیفت سینه تنها بافت سینه را بالا می کشد و میتواند لیفت سینه بدون پروتز انجام شود و در اندازه اما پر بودن سینه ها تغییری ایجاد نمی کند. پروتز سینه شامل ایمپلنت هایی است که شکل و اندازه سینه ها را بهبود می بخشد. اغلب بیماران لیفت سینه و پروتز سینه را بمنظور دستیابی به بهترین نتیجه از درمان، به طور همزمان دریافت می نمایند.

شیردهی بعد از پروتز سینه

شیردهی بعد از پروتز سینه

اگر پروتز سینه انجام داده اید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا پروتز سینه می تواند بر روی شیردهی تاثیر بگذارد. خبر خوب این که زنان می توانند بعد از پروتز سینه های خود، شیر دهی را به خوبی انجام دهند چون شیر دهی مجاری تولید شیر را تحت تاثیر قرار نمی دهد و سیلیکون مورد استفاده در پروتز های امروزی، در شیر تولید شده، نفوذ پیدا نمی کند.

ولی خطر تاثیر گذاشتن پروتز سینه بر روی شیردهی به محل ایجاد برش و نوع جراحی شما وابسته می باشد. در یک جراحی پروتز سینه نرمال، یک برش در خط تا خوردگی زیر سینه ایجاد شده و ایمپلنت در زیر ماهیچه سینه قرار داده می شود. در این رویداد، ایمپلنت در واقع از سینه دور می باشد، بنابراین تمام مجاری شیری دست نخورده باقی می مانند .

عوارض پروتز سینه

بعد از جراحی، زمان ریکاوری برای کمک به بهبود برش و سازگار شدن بدن با شرایط جدید مورد نیاز می باشد. برخی عوارض جانبی رایج در جراحی پروتز سینه و یا خطرات پروتز سینه شامل موارد زیر می باشد:

 • درد پروتز سینه بصورت موقتی
 • تورم و کبودی
 • احساس مورمور شدن در قفسه سینه

عوارضی که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم ، طبق مطلب اشاره شده در وب سایت رسمی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) ممکن است در یک درصد افرادی که پروتز سینه انجام می دهند ، نمود یابند. برطرف کردن این عوارض ممکن است طی روندهای جراحی یا غیرجراحی انجام پذیرد ؛ به عبارتی وقوع برخی از آن ها ممکن است این مطلب را به فرد نشان دهد که زمان تعویض پروتز سینه فرا رسیده است.

 • عدم تقارن پستان ها به لحاظ فرم و سایز
 • آرتروفی بافت پستان
 • کلسیفیکاسیون
 • انقباض کپسولی
 • دفورمیتی دیواره قفسه سینه
 • هماتوم

برخی اوقات پروتز سینه طبق برنامه ریزی پیش نمی رود و برخی افراد، مشکلاتی را بعد از اتمام روند، تجربه می کنند.

برخی از رایج ترین مشکلات پروتز سینه عبارتند از:

 • بر جای ماندن جای زخم قابل ملاحظه و ضخیم
 • سفت شدن بافت سینه در اثر فرو رفتن بافت اسکار در اطراف پروتز
 • ترکیدگی که در آن، ایمپلنت نشت کرده و باعث ایجاد برامدگی های کوچکی به نام گرالونوم های سیلیکون می شود
 • چرخش ایمپلنت در داخل سینه
 • وجود چین خوردگی های مشخص در ایمپلنت یکی دیگر از معایب پروتز سینه میباشد
 • عفونت که معمولاً برداشته شدن پروتز سینه را الزامی می نماید.
 • ناراضی بودن از نتایج جراحی و نیاز به انجام یک روند مجدد در آینده
 • آسیب دیدگی نوک سینه

بارداری بعد از پروتز سینه

بارداری بعد از پروتز سینه

در طول دوران بارداری بافت سینه رشد کرده و با بالا رفتن سطوح استروژن و پروژسترون، تغییراتی در آن ایجاد می شود، ولی ایمپلنت ها دست نخورده باقی مانده و تغییری در آن ها ایجاد نمی شود.

ایمپلنت های سینه به گونه ای طراحی شده اند که در برابر صاف شدن ، ترکیدگی و نشت مقاوم باشند. فشار ناشی از رشد بافت سینه ها، باعث پارگی یا تغییر شکل ایمپلنت ها نمی شود.

البته تغییرات در بافت سینه ها به همراه افزایش وزن طبیعی در بارداری ، گاهی اوقات می تواند باعث ضعیف شدن بافت سینه به دلیل انبساط و انقباش یافتن این اندام شود. این امر باعث تغییر شکل و افتادگی سینه ها در برخی افراد می گردد. این تغییرات می تواند شکل ظاهری سینه های شما را حتی با وجود داشتن پروتز، تغییر دهد.

پروتز خارجی پستان چیست؟

یک سوالی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که آیا امکان افزایش سایز سینه بدون نیاز به عمل جراحی وجود دارد؟ بعضی از زنان هستند که تمایل دارند سینه های بزرگی داشته باشند؛ اما در عین حال به دلایل مختلف نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند. از این رو برای این دست از افراد تدبیری اندیشیده شده است که استفاده از پروتز خارجی پستان می باشد. البته باید بدانید که پروتزهای خارجی همچون پروتزهای داخلی ، احساس واقعی بافت سینه را ایجاد نمی کنند و تنها در زیر لباس برای فرد ظاهری مطلوب را پدید می آورند. پروتزهای خارجی هم به لحاظ ترکیبات سازنده ، فرم و اندازه در انواع گوناگونی در دسترس هستند. برای استفاده ، می توان آن ها را درون سوتین های مخصوص جایگذاری کرد. این سوتین ها دارای جیب مخفی هستند که پروتز درون آن ها قرار می گیرد. روش دیگر این است که قسمت چسبناک پروتز خارجی که سیلیکونی می باشد ، به پوست می چسبد و با پوشیدن یک سوتین معمولی در محل تثبیت می شود.

پروتز سینه و ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم از جمله فرایندهای پیکرتراشی است که طی آن پوست و بافت اضافه ، شل و و افتاده ناحیه شکمی برداشده شده و در نتیجه شکم صاف و تختی را برای فرد ایجاد می کند. همچنین انجام همزمان آن با عمل پروتز پستان امکان پذیر بوده و میتواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد. بر خلاف عمل پروتز باسن ، به این خاطر که تغییرات اعمالی در ابدومینوپلاستی و پروتز سینه در سمت یکسانی از بدن اعمال می گردند ، متقاضیان می توانند بدون مشکل طی یک پروسه این دو عمل را انجام دهند. در این شرایط نه تنها زیبایی بیشتری حاصل می شود بلکه به جای دو دوره ، یک دوره ریکاوری را پشت سر می گذارند. البته تشخیص این که فرد می تواند در یک زمان تحت دو جراحی قرار بگیرد ، برعهده متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد. ایشان بعد از انجام بررسی های لازم تصمیم گیری نهایی را به فرد اعلام می دارد.

نتایج پروتز سینه

رسیدن به یک اندام و استایل مطابق با معیارهای زیبایی و پستان هایی خوش فرم و برجسته ، از نتایج مطلوب پروتز سینه می باشد. برای نگهداری نتیجه به مدت طولانی مدل لازم است توصیه هایی را که در طول مقاله به آن ها اشاره شد ، رعایت کنید.

شما بی درنگ بعد از اتمام جراحی و کسب هوشیاری لازم ، می تواند تغییرات قابل توجهی را مشاهده نمایید. البته بدانید که هنوز فرم نهایی نمایان نشده است. برای ارزیابی فرم جدید سینه  باید چند روزی صبر کنید تا ورم ، کبودی و قرمزی و دیگر اثرات جانبی به طور کامل از بین روند. بعد از این مقطع زمانی ، نتیجه حاصل ، مشخص می شود و شما تا مدت ها می توانید از آن لذت برید.

آیا بعد از عمل پروتز سینه می توان سفر هوایی انجام داد؟

در حقیقت عمل پروتز سینه ، مداخله ای با سفرهای هوایی ندارد. منظور این است که کاهش فشار در این سفرها پروتز را تحت تاثیر قرار نمیدهد و باعث ترکیدن آن نمی شود؛ پس از این نظر نگران نباشید. توصیه پزشک مبنی بر محدود کردن سفرهای خود با هواپیما بعد از عمل پروتز بدین خاطر است که بدن تان باید به طور کامل بهبود یابد و به سطح ایده آل برسد.

آیا پروتز سینه یک عمل سرپایی است؟

عموماً جراح سینه که از تجربه بالایی برخوردار است ، با در نظر گرفتن شرایط هر فرد ، جهت نحوه انجام عمل برای او تصمیم گیری می کند. برای اطمینان بیشتر از سلامت فرد ، معمولاً پزشک از فرد می خواهد که برای یک شب در بیمارستان بماند. با این حال انجام این جراحی به صورت سرپایی نیز امکان پذیر است. منظور از سرپایی این است که فرد پس از عمل به خانه باز می گردد و در بیمارستان بستری نمی شود.

مدت زمان جراحی پروتز سینه چقدر است؟

در اکثر موارد افراد برای جراحی پروتز سینه ، تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند. با توجه به این مسئله زمان در نظر گرفته شده برای عمل ۱ الی ۲ ساعت است؛ اما عواملی همچون شدت دشواری و پیچیدگی عمل ، تکنیک برش دهی و نوع پروتز و محل جای گیری آن همگی در تعیین مدت زمان دخیل هستند.

آیا عمل پروتز پستان ، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

مسئله ای که همیشه مورد توجه همه افراد برای انجام جراحی های مختلف بوده است ، بیمه و موارد تحت پوشش آن است. متقاضیان جراحی پروتز سینه نیز می خواهند بدانند که بیمه بخشی از مبلغ این عمل را متقبل می شود یا خیر. همچون دیگر پروسه های زیبایی که با خواست و انتخاب فرد انجام می پذیرد ، عمل پروتز نیز تحت پوشش بیمه سراسری قرار نمی گیرد. گاهی اوقات دیده شده که تحت شرایط خاصی ، بیمه پوشش های حمایتی را برای زنانی که به سرطان مبتلا بوده و میخواهند با پروتز جراحی بازسازی سینه انجام دهند ، به عمل آورده است.

مراحل انجام پروتز سینه

مراحل انجام پروتز سینه - راز جراحی

روند پروتز سینه شامل مراحل زیر می باشد:

مرحله ۱ : بی حسی

داروهایی جهت ایجاد احساس راحتی در طول روند جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه ها شامل تزریق درون وریدی و بیهوشی عمومی می باشد. پزشک بهترین گزینه را برای شما تجویز می کند.

مرحله ۲ : برش

برش ها در نواحی ایجاد می شود که جای زخم بر جای مانده از آنها در حداقل سطح ممکن قابل رویت باشد. شما و جراح پلاستیک تان، در خصوص مناسب ترین گزینه برش، برای دستیابی به بهترین نتیجه گفتگو خواهید کرد. گزینه های برش شامل: در طول لبه هاله ( برش پیرا هاله ای )، در تا خوردگی زیر سینه ( برش زیر سینه ای )، و در زیر بغل می باشد. یک دستاورد در ناحیه ناف نیز وجود دارد که نرخ عوارض جانبی در آن بالا می باشد.

برش ها براساس نوع پروتز سینه، درجه بزرگی مورد نظر، آناتومی بدن شما و ترجیح جراح سینه و بیمار، متفاوت می باشد.

مرحله ۳ : قرار دادن پروتز سینه

بعد از ایجاد برش، ایمپلنت سینه در حفره ایجاد شده در دو موقعیت مختلف قرار داده می شود.

الف: در زیر ماهیچه سینه ای

ب: مستقیماً در پشت بافت سینه بر روی ماهیچه سینه ای

روش قرار دادن پروتز سینه، به نوع پروتز، درجه بزرگی مورد نظر، نوع بدن، و توصیه های جراح بستگی دارد.

مرحله ۴ : بستن برش ها

برش ها با ساختارهای لایه ای در بافت سینه و بوسیله بخیه، چسب های مخصوص پوست، یا نوار چسب های جراحی برای بستن پوست، بسته می شوند

به مرور زمان، خطوط برش محو می شوند. کیفیت جای زخم به عوامل متعددی از قبیل عوامل ژنتیک، قرار گرفتن بدن در معرض نیکوتین و عفونت می باشد.

دستورالعمل های قبل از جراحی پروتز سینه

دستورالعمل های قبل از جراحی پروتز سینه

قبل از جراحی، دنبال کردن دقیق دستورالعمل های جراح بسیار حائز اهمیت می باشد. این باعث افزایش احتمال یک روند مطلوب و ریکاوری مناسب و دستیابی به نتایج مورد نظر می شود.

 • دو هفته قبل از جراحی، از مصرف آسپرین یا محصولات حاوی آسپرین، خودداری کنید. در صورت نیاز به مصرف داروی سر درد یا سایر داروهای مسکن درد، تیلنول در صورت مصرف بر اساس دستورالعمل های روی جلد، بی خطر ترین محصول می باشد. فهرستی از داروها اغلب در طول دوره قبل از جراحی، از سوی پزشک در اختیار شما قرار داده می شود.
 • حتماً با پزشک خود در خصوص مصرف داروهای گیاهی یا محصولات جایگزین و بی خطر یا خطرناک بودن آنها قبل و بعد از جراحی، گفتگو کنید.
 • در صورت داشتن هر گونه بیماری از قبیل سرماخوردگی، بلافاصله پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • سیگار نکشید. سیگار کشیدن برای بهبود زخم ها مضر بوده و احتمال بروز عوارض جانبی را افزایش می دهد. اگر سیگاری هستید، به پزشک اطلاع دهید و ۲ هفته قبل و بعد از جراحی استعمال آن را ترک کنید.
 • از نیمه شب روز قبل از جراحی، چیزی نخورید و ننوشید.
 • قبل از جراحی دوش بگیرید.
 • شب قبل از جراحی زود بخوابید و زیاد استراحت کنید.
 • در روز روند، از مصرف محصولات مراقبت از پوست، آرایش کردن، استفاده از دئودورانت، عطر، لاک ناخن و غیره خودداری کنید.
 • از به همراه آوردن اشیا قیمتی به بیمارستان یا مرکز درمان خودداری کنید.
 • حتماً از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا در روز جراحی و پس از آن شما را همراهی کند.
 • نسخه تجویز شده توسط پزشک را قبل از جراحی تهیه کرده و در منزل بگذارید.
 • در خصوص مصرف یا عدم مصرف داروهای نرمال خود در صبح روز جراحی، از پزشک سوال کنید.

انتخاب جراح پروتز سینه

انتخاب جراح پروتز سینه

انتخاب جراح سینه خوب و یا دکتر خوب پروتز سینه برای جراحی پروتز سینه می تواند امری چالش برانگیز محسوب شود. وقتی بیماران نمی دانند در جستجوی چه چیزی هستند، قطعاً انتخاب نادرستی را بر اساس فرضیه های غلط خود خواهند داشت. در نتیجه، نمی توانند به نتیجه مطلوبی که به دنبال آن هستند دست پیدا کنند. در انتخاب جراح پروتز سینه خود حتماً نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • دارای بورد تخصصی بودن: انجمن جراحان پلاستیک آمریکا قویاً تاکید می کند که درزمان جستجوی جراح پروتز سینه، جراحی را انتخاب کنید که دارای بورد تخصصی باشد.
 • تجربه: دارا بودن بورد تخصصی یکی از شاخص های تجربه می باشد. بر اساس انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، حداقل ۵ سال دوره رزیدنسی در تمام زمینه های جراحی، و دو سال کار تخصصی تنها در زمینه جراحی پلاستیک، الزامی می باشد.
 • شهرت داشتن در میان سایر همکاران: این یک روش بسیار قدرتمند برای تعیین مهارت جراح محسوب می شود. شیوه های مختلف شناخته شدن در میان همکاران وجود دارد که نشان می دهد یک جراح در میان سایر همکاران خود از مهارت و تجربه بیشتری بر خوردار است. اینکه جراح، پزشکان بسیاری را تعلیم و تربیت کرده باشد. اینکه جراح در یک جامعه ملی، شناخته شده باشد. و مهمتر از همه اینکه همکاران او به مهارت و تخصص وی، رای مثبت داده باشند.
 • مشاوره کامل: مشاوره مهمترین قدم قبل از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز می باشد. این زمانی است که رابطه با جراح قبل از جراحی شکل می گیرد. مشاوره، فرصت مناسبی برای پرسیدن سوالات و دستیابی به پاسخ آنها است. یک مشاوره کامل شامل بررسی تاریخچه پزشکی و مشکلات پزشکی موجود می باشد. تمام این فاکتورها به جراح کمک می کند تا به بهترین شکل، نیازها و انتظارات بیمار از جراحی را تامین نماید.
 • عکس های قبل و بعد: بیشتر جراحان عکس های قبل و بعد از جراحی های خود را در وب سایت خود در طول جلسه مشاوره به بیماران بالقوه نشان می دهند. عکس های قبل و بعد، شاخص خوبی برای نشان دادن تجربه جراح و نتایج جراحی می باشد. بیشتر اوقات، مقایسه عکس های قبل و بعد از جراحی چندین جراح پلاستیک، می تواند در تعیین این موضوع که کدام جراح می تواند انتظارات شما را برآورده کند، مفید می باشد.

علاوه بر موارد فوق الذکر، فاکتورهایی از قبیل ارتباط کلامی، سابقه کار در بیمارستان، هزینه روند و پرسنل تحت خدمت جراح نیز از عوامل موثر در انتخاب جراح پلاستیک خوب برای پروتز سینه محسوب می شوند.

تاثیر پروتز سینه در بارداری و شیردهی

 

ایمپلنت ها حتی در صورت رشد بافت سینه و تغییرات در اثر افزایش سطوح استروژن و پروژسترون، در طول بارداری، آسیبی نمی بینند. به گفته یکی از پروفسور های انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، ” ایمپلنت های سینه به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آسیب دیدگی، و نشت مقاوم هستند. فشار ناشی از رشد بافت سینه ها، به ندرت باعث خرابی و تغییر شکل ایمپلنت ها می شود.”

با این وجود، تغییرات در بافت سینه، با افزایش وزن طبیعی، در طول بارداری توام می باشد و می تواند گاهی باعث ضعیف شدن بافت سینه در اثر رشد سینه ها و سپس انقباض آنها شود. این امر می تواند باعث ایجاد تغییر شکل یا افتادگی سینه در برخی افراد شده و در نتیجه، شکل ظاهری سینه ها و حتی ایمپلنت ها را نیز تغییر دهد.

بطور کلی، بهتر است قبل از باردار شدن، بعد از پروتز سینه، اجازه بدهیم تا سینه ها به طور کامل بهبود یابند، بهبود کامل بعد از جراحی، به ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز دارد. بنابراین پروتز هیچگونه اختلالی در بارداری ایجاد نمی کند مگر شما جراحی را در طول بارداری انجام داده باشید.

البته بهتر است بعد از جراحی برای باردار شدن، ۳ تا ۶ ماه دست نگه دارید. اگر بلافاصله بعد از جراحی باردار شوید، پزشک مامای خود را حتماً در جریان این موضوع قرار دهید.

در طول جراحی پروتز سینه، ایمپلنت های سینه در فضایی واقع در زیر بافت سینه یا در زیر ماهیچه قفسه سینه قرار داده می شوند. نحوه قرار گیری این ایمپلنت ها به گونه ای است که هیچگونه اختلالی در عملکرد مجاری شیری ایجاد نمی کنند. بنابراین، بدن شما باید بتواند شیر تولید کرده و شما باید بتوانید مثل زمانی که در سینه های تان ایمپلنت وجود نداشت، به فرزند خود شیر بدهید.

اگر برش در عرض هاله ( یعنی بخش تیره رنگ سینه ها) یا در نوک سینه در طول جراحی، ایجاد شده باشد، بخشی از مجاری شیری، بریده می شوند و همین امر می تواند تا حدی بر روی روند تولید شیر، تاثیر گذار باشد.

اگر ایمپلنت درست در زیر بافت غده ای سینه شما قرار داده شده باشد ( و در بالای ماهیچه قفسه سینه )، این موضوع می تواند بر روی مقدار شیر تولیدی اثر گذار باشد.

تعویض پروتز سینه

بیشتر بیماران پروتز سینه، صرفنظر از انجام این جراحی با هدف زیبایی یا استفاده در زمان بازسازی سینه، نیازی به برداشتن ایمپلنت پیدا نخواهند کرد. با این وجود، ایمپلنت های سینه نیز مثل هر اندام کاشته شده دیگری، در برابر تخریب یا ضعیف شدن پس از گذر چندین سال، آسیب پذیر هستند. این خصوصاً در مورد ایمپلنت های قدیمی تر که در دهه های ۷۰ یا ۸۰ ساخته شده اند، و دارای صدف بیرونی ضعیف تر بوده و در مقایسه با ایمپلنت های امروزی، ژل سیلیکون رقیق تری در آنها پر شده است، مصداق بیشتری دارد.

تعویض پروتز سینه

بیماران اغلب به دلایل زیر، متقاضی تعویض یا برداشته شدن ایمپلنت هستند:

 • فروکش کردن ایمپلنت ( ایمپلنت های سالین )- گاهی در ایمپلنت های سالین، یک سوراخ کوچک ایجاد می شود و در نتیجه سالین به بیرون از ایمپلنت نشت می کند. از دست رفتن حجم ایمپلنت سالین معمولاً در یک دوره زمانی نسبتاً کوتاه اتفاق می افتد و گاهی اوقات تنها یک یا دو روز طول می کشد. سینه کوچک تر و نرم تر می شود و بدن، محلول سالین را جذب می کند. البته این محلول، خطرناک نمی باشد و بیماران اغلب به دلیل ایجاد عدم تقارن در سینه به پزشک مراجعه می کنند.
 • فروکش کردن ایمپلنت ( ایمپلنت سیلیکون )- اگر ایمپلنت های سیلیکون نشت کنند، کپسولی که در اطراف ایمپلنت شکل می گیرد، غالباً حاوی ژل سیلیکون می باشد، بنابراین تغییر چندانی در احساس و شکل ظاهری ایمپلنت اتفاق نمی افتد. با این وجود، ژل گاهی شروع به تغییرات التهابی در کپسول کرده و در نتیجه، انقباض در کپسول و سفت شدن آن و حتی دردناک شدن آنها اتفاق می افتد.

ژل سیلیکون می تواند از کپسول به بافت اطراف نیز جریان پیدا کند.

 • تغییرات اندازه- بیمارانی مشاهده می شوند که در ابتدا از ایمپلنت سینه خود که سال ها پیش آن را انجام داده اند، راضی هستند، ولی اکنون می خواهند به دلیل تغییر در شکل به دلیل تغییر وزن یا فرایند طبیعی پیری، متقاضی تغییر اندازه یا برداشتن ایمپلنت هستند.
 • انقباض کپسول- بیماران گاهی دچار انقباض کپسول می شوند. در این حالت، بافت بدن که در اطراف ایمپلنت ایجاد می شود، سفت می شود. در برخی موارد، می توان این مشکل را با روش های جراحی درمان نموده و از ایمپلنت های موجود استفاده نمود ، ولی معمولاً جایگزینی و تعویض ایمپلنت جدید، بخصوص در صورت قدیمی بودن ایمپلنت، توصیه می شود.

جراحی برداشتن یا تعویض پروتز سینه

همانطور که از عنوان این بخش متوجه می شوید ، هدف اصلی این عمل جراحی ، حذف پروتزها از بدن می باشد. در طول این پروسه علاوه بر ساختار پروتز ، جراح سعی دارد بافت اسکار و ژل سیلیکونی که به سبب ترکیدگی پروتز در ناحیه بافت پستان پخش شده است را نیز بردارد. البته امکان دارد این فرایند در راستای تعویض پروتز سینه هم به انجام رسد ؛ یعنی طی عمل ، پروتزهای قدیمی برداشته شده و پروتزهای جدید که ممکن است ساختار و اندازه متفاوتی داشته باشند ، جایگزین آن ها شوند. به گفته جراحان پلاستیک ، عمر مفید ایمپلنت های پستان ۱۰ نهایتاً ۱۵ سال می باشد اما چنانچه بعد از این مدت مشکل جدی را به همراه نداشته باشند ، نیازی نیست جراحی تعویض پروتز سینه انجام شود.

مزایا جراحی برداشتن پروتزها :

انجام این جراحی ، امکان دارد در موارد زیر به طور مثبت تاثیر گذار واقع شود :

تست ماموگرافی : پروتزهای سیلیکونی یا سالین تا حدی روند مشاهده بافت سینه به وسیله اشعه های ایکس را دشوار می کنند. اما عدم وجود آن ها در بافت سینه باعث می شود که درصد درستی نتایج بدست آمده از تست ماموگرافی بالاتر رود.

درد : اگر به انقباض کپسولی دچار شده باشید ، برداشتن پروتزها تا حد بسیار زیادی درد را تسکین می دهد. برداشتن یا تعویض پروتزهای سینه که سایز بسیار بزرگ و نامناسبی دارند ، به کاهش درد گردن و کمر نیز کمک می کنند.

جلوگیری از خطر ترکیدن پروتز : هر چه بافت اسکار سخت تر شود ، به پروتزها فشار بیشتری وارد کرده و منجر به ترکیدن آن می شوند. اما چنانچه جراحی برداشتن پروتزها به موقع انجام شود ، از این واقعه جلوگیری می شود.

رده سنی جراحی تخلیه پروتز سینه

رده سنی جراحی تخلیه پروتز سینه - راز جراحی

دلیل انجام عمل برداشت یا تعویض پروتزهای پستان

چندین بار این مسئله را متذکر شدیم که ماندگاری پروتزها طولانی مدت بوده ولی مادام العمر نیستند. حالا اگر بعد از مدت معین شده یا حتی زودتر از آن ، پروتزها مشکل ساز شوند ، بایستی تحت عمل تعویض پروتز سینه یا برداشتن کامل آن ها قرار بگیرید. یکی از دلایلی که افراد به عمل حذف پروتز روی می آورند ، تغییر شکل تدریجی پستان ها بعد از جراحی بزرگ کردن سینه می باشد. ظاهر سینه ها ممکن است به دلایل زیر دچار تغییر شوند :

سن

بارداری

شیردهی

نوسانات وزنی

البته انتخاب نادرست سایز مناسب پروتز می تواند در نیازمند شدن به این جراحی دخیل باشد. یعنی فرد به جای اینکه پروتز سینه ۴۰۰ سی سی را که مناسب است انتخاب کند ، پروتزی با حجم بیشتر از این را بر می گزیند.

دلیل عمل برداشت یا تعویض پروتزهای پستان - راز جراحی

انجام جراحی برداشتن پروتز سینه برای چه کسانی ضروری است ؟

در برخی از موارد ، عمل برداشتن یا تعویض پروتزها به لحاظ پزشکی ، امری الزامیست و رایج ترین سبب آن سفت و ضخیم شدن بافت اسکار اطراف پروتزها می باشد که به آن انقباض کپسولی نیز می گویند. انقباض کپسولی می تواند درد ، ناراحتی و تغییر شکل در سینه ها را به همراه داشته باشد.

از دیگر دلایلی که زمان تعویض پروتز سینه یا ریمو کردن آن ها را نشان می دهند ، عبارتند از :

اگر پروتزهای سینه منجر به لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (anaplastic large cell lymphoma) که نوعی سرطان نادر است شوند. در صورت بروز این بیماری اطراف ایمپلنت ها بافت اسکار شکل می گیرد. کسانی که از پروتزهای بافت دار (textured implants) استفاده کرده اند بیشتر در معرض خطر این عارضه قرار دارند.

در مواقعی که پیرامون پروتزها تجمع کلسیم وقوع یابد

پارگی یا ترکیدن پروتز سینه

جا به جایی و حرکت پروتزها

عمل تعویض یا برداشت پروتز سینه چگونه انجام می شود ؟

با فرا رسیدن زمان جراحی ، اولین قدم توسط متخصص بیهوشی به انجام می رسد. ایشان با تزریق داروی بیهوشی ، هوشیاری تان را پایین آورده و به بی حس شدن شما کمک می کند. بدین ترتیب در طول پروسه دردی را احساس نخواهید کرد. برای انجام بیهوشی ممکن است :

آرامبخش درون وریدی به شما تزریق گردد تا حین عمل آرام و ریلکس باشید.

بیهوشی عمومی اعمال گردد و در حالتی مانند خواب کامل فرو روید.

پس از بیهوشی ، عمل جراحی آغاز می شود :

۱ . جراح ، برش دایره شکلی را اطراف هاله تیره نوک پستان یا یک برش خطی زیر انحنای تحتانی سینه ها ایجاد می کند.

۲ . پروتزها و بافت اسکار از محل برداشته شده.

۳ . در صورت نیاز و تمایل فرد ، پروتزهای جدیدی در بافت سینه جایگذاری می شوند.

۴ . در مرحله آخر با استفاده از نخ های بخیه یا چسب های جراحی ، برش ها بسته می شوند.

علت سفت شدن پروتز سینه

قرار گرفتن تحت جراحی بزرگ کردن سینه می تواند کیفیت زندگی و اعتماد به نفس شما را به روش های مختلف بهبود بخشد. البته این جراحی دارای برخی عوارض جانبی و خطرات نیز می باشد که بیماران باید نسبت به آنها آگاهی داشته باشند. بسیاری از بیمارانی که پروتز سینه را انجام می دهند ، سفت شدن در اطراف قفسه سینه بعد از جراحی را تجربه می کنند. این امر تا حدی طبیعی می باشد و به ماهیت چگونگی انجام شدن جراحی نسبت داده می شود. در برخی موارد، این سفت شدگی می تواند نشانه بروز یک عارضه جانبی باشد و بهمین دلیل نظارت دقیق تمامی عوارض جانبی جراحی حائز اهمیت می باشد. در بسیاری از موارد، سفت شدن پروتز تنها نشانه ای از روند جای گرفتن پروتز در محل استقرار یافته خود می باشد. ایمپلنت باعث فشرده شدن پوست و بافت قفسه سینه می شود و حفره ایجاد شده با ایمپلنت سازگار می شود. عادت کردن بدن به وجود ایمپلنت به اندکی زمان نیاز دارد.

انقباض کپسول یکی از عوارض جانبی جراحی پروتز سینه می باشد. این زمانی اتفاق می افتد که بافت اسکار در اطراف سینه شکل گرفته و باعث فشرده شدن آن شود. این امر می تواند باعث بروز درد شدید شده و همچنین حس سفت شدن را در اطراف قفسه سینه و بدشکلی در سینه ها را بوجود می آورد. اگر فکر می کنید انقباض ایمپلنت برای شما عذاب آور شده است، بلافاصله با جراح خود تماس بگیرید. عارضه انقباض کپسولی خود میتواند زمان تعویض پروتز سینه را جلوتر بیندازند.

معمولاً بیماران سفت شدن در قفسه سینه و ناحیه سینه ها را برای چندین هفته تجربه می کنند. سفت شدن به صورت روز به روز یا بر یک مبنای هفته به هفته فروکش می کند. ماهیت سفت شدن و طول مدت آن در بیماران مختلف متفاوت است. بهترین روش برای کاهش درد بعد از قرار گرفتن تحت جراحی بزرگ کردن سینه، دنبال کردن دستورالعمل های پزشک در خصوص مراقبت های بعد از جراحی می باشد. این شامل دستورالعمل های مربوط به استراحت، فعالیت های فیزیکی، پوشیدن سوتین های مخصوص بعد از جراحی و غیره می باشد. بهبود کامل، فروکش کردن تمامی عوارض جانبی را تضمین می کند.

عمل پروتز سینه و لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد امروزه پر طرفدارترین روش خلاص شدن از موهای ضخیم و ناخواسته بدن می باشد. اگر عمل پروتز انجام داده اید یا قصد انجام آن را دارید ، ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که آیا پروسه لیزر موهای زائد ممکن است بر روی پروتزهای سینه تاثیری داشته باشند یا نه ! بدانید که در این راستا جایی برای نگرانی نیست ؛ یعنی اگر پروتز پستان انجام داده اید ، می توانید مانند سایر افراد تحت فرایند لیزر نیز قرار بگیرد. زیرا اشعه هایی که در لیزر کردن موها مورد استفاده قرار می گیرند ، گرما و قدرت بالایی ندارند که منجر به ترکیدن یا پاره شدن پروتزها شوند. همچنین عمق نفوذ این اشعه ها بسیار کم بوده و با پروتزها هیچ برخوردی نخواهند داشت. حتی اگر هم نفوذ پیدا کنند ، توان لازم برای آسیب زدن به ایمپلنت ها را ندارند.

آیا می توان عمل پروتز سینه و باسن را به صورت همزمان انجام داد ؟

پروتز باسن نیز یکی دیگر از جراحی های زیبایی بدن است که بسیار میان خانم ها محبوبیت دارد. بعضی از زیباجویان که تمایل دارند هم عمل پروتز باسن و هم پروتز پستان را انجام دهند ، این سوال را دارند که آیا می شود طی یک مرحله ، این دو جراحی به صورت همزمان انجام شوند ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به لحاظ تکنیکی مانعی برای انجام این کار وجود ندارد ؛ اما بر اساس یک سری دلایل ، معمولاً عمل پروتز سینه و باسن به صورت همزمان توسط جراحان پلاستیک توصیه نمی شود. اصلی ترین علت آن ها بخاطر وجود یکسری تفاوت ها در دوران ریکاوری بعد از هر یک از پروسه ها می باشد که تاثیر بسیار زیادی در نتیجه ای که حاصل می شوند دارد. یکی از این تفاوت ها ، نحوه خوابیدن بعد از عمل است. اگر مقاله پروتز باسن در راز جراحی را خوانده باشید ، متوجه شده اید که پس از جراحی ، توصیه پزشک این است که تا مدتی بر روی پهلو و کمر نباید بخوابید. در بخش مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه هم متذکر شدیم که در دوران ریکاوری می بایست برای خواب و استراحت بر روی کمر دراز بکشید ؛ درست بر عکس دوران ریکاوری پروتز باسن. با توجه به این مورد می توان متوجه شد که انجام عمل بزرگ کردن پستان و باسن با پروتز بهتر است به صورت همزمان صورت نگیرد. همچنین از طرفی طولانی شدن مدت زمان ریکاوری می تواند برای فرد خسته کننده باشد و موجب شود که بعد از مدتی فرد دیگر انجام نکات مراقبتی را جدی نگیرد.

سوالات متداول پروتز سینه

سوال متداول پروتز سینه - راز جراحی

 

 • آیا سن من برای انجام جراحی پروتز سینه بالاست ؟

خیلی از زنانی که در دهه ۴۰ . ۵۰ سالگی خود هستند ، تحت پروسه پروتز پستان قرار گرفته و نتیجه مطلوبی هم بدست اورده اند. البته اکثر متقاضیان این جراحی میان بانوان ۳۰ ساله دیده می شود. با اینحال بهترین کار این است که در هر سن و شرایطی هستید برای تصمیم گیری با جراح متخصص مشورت کنید.

 • برای انجام عمل زیبایی پروتز پستان باید تا بعد از دوران بارداری صبر کنم ؟

در کل بارداری ظاهر پستان ها را تغییر می دهد ؛ چه کسانی که پروتز انجام داده اند ، چخه کسانی که سینه های طبیعی دارند. تغییرات ناشی از حاملگی می توانند شدیداً زیبایی حاصل شده از عمل پروتز را تحت تاثیر قرار دهند. به همین خاطر توصیه پزشک این است که حداًقل تا ۶ ماه بعد از جراحی بزرگ کردن سینه باردار نشوید.

 • آیا می توانم پروتز با هر سایزی که می خواهم انتخاب کنم ؟

قطعاً پاسخ به این سوال منفی است . اندازه پروتز باید به گونه ای باشد که بافت طبیعی سینه ، تحمل نگهداری آن در محل قرار گیری را داشته باشد. بهتر است انتخاب سایز پروتز را به عهده جراح بگذارید.

 • آیا پروتز سینه باعث کاهش تحریک پذیری نوک پستان می شود ؟

جراحی پروتز به طور معمول حس و تحریک پذیری بافت سینه و نوک پستان را تحت تاثیر قرار نمی دهد. تنها مکن است تا پایان دوره ریکاوری آن ناحیه بی حس باشد که به مرور رفع می گردد.

 • در جراحی پروتز سینه ، آیا پروتزها دائمی هستند ؟

معمولاً متخصصان میگویند احتمال جراحی مجدد جهت تعویض پروتز ۰.۵ درصد است و اکثر نیازی به تعوض پیدا نمی کنند.

 • بهترین مارک پروتز سینه چیست ؟

برندهای مختلفی از پروتز ها به بازار عرضه شده اند اما مارک منتور ساخت کشور آمریکا ، پلی تک ساخت کشور آلمان و پروتز سینه مارک ناگو ساخت کشور انگلیس در حال حاضر ار با کیفیت ترین برندها می باشند.

 • ممکن است مواد پر کننده پروتز داخل شیر مادر نشتی پیدا کنند ؟

شمار زیادی از مادران این سوال را می پرسند و باید گفت که خیر؛ ماده پروتز راهی برای ورود به شیر مادر ندارند.

 • ممکن است پروتز پستان باعث سرطان شود ؟

مطابق با مطالعات و تحقیقاتی که تا به الان صورت گرفته اند احتمال وقوع این عارضه نزدیک به صفر است.

 • آیا بعد از خارج کردن پروتزها از سینه ، پستان ها افتادگی پیدا می کنند ؟

زمانی که ایمپلنت های سیلیکونی یا سالین را در بافت سینه قرار می دهید ، پوست آن ناحیه به جهت سازگاری با سایز و فرم پروتز تا حدودی کشیده می شود ؛ بدین جهت بعد از عمل تخلیه پروتز ، احتمال دارد که سینه ها شل ، افتاده و بد ریخت به نظر رسند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند همراه با جراحی تخلیه پروتز سینه ، عمل ماستوپکسی را نیز انجام دهند. در حین عمل لیفت پستان ، جراح با برداشتن پوست اضافه و فرم دهی بافت سینه ، از افتادگی آن ها جلوگیری می کند. اگر می خواهید راجع به عمل لیفت سینه بیشتر بدانید ، به مقاله مربوطه در راز جراحی مراجعه کنید.

 • اگر بیشتر از ۱۰ سال از عمل پروتز بگذرد و تعویض نشوند ، مشکلی بوجود می آید ؟

طبق نظر پزشکان اگر در معاینه و بررسی های رادیولوژی نظیر سونوگرافی و ماموگرافی عامل غیرطبیعی مشاهده نشود و انجام تست مشکل ساز نباشد ، نیاز به تعویض نیست.

 • بعد از عمل پروتز سینه کی می توان فعالیت های روزانه را دوباره شروع کرد ؟

به طور معمول ، با گذشت ۲ هفته از عمل پرتز پستان کارها و فعالیت های روتین را می توانید از سر بگیرید.

 • میشود پروتز سینه و باسن را همزمان انجام داد ؟

به دلیل اینکه پوزیشن و وضعیت خوابیدن بیمار سخت می شود ، انجام این دو پروسه با همدیگر توصیه نمی شود.

 • برای بزرگ کردن سینه تزریق چربی بهتر است یا پروتز پستان ؟

بهترین تکنیک بزرگ کردن و افزایش سایز سینه ، پروتز است. تزریق چربی اصولاً برای رفع عدم قرینگی انجام می شود .

 • بخیه های پروتز سینه جذبی هستند یا غیرقابل جذب ؟

امروزه اکثر جراحان برای بستن برش های عمل پروتز از بخیه های جذبی استفاده می کنند.

 • اگر پروتز روی عضله قرار بگیرد ، برای چکاپ سونوگرافی مشکل پیش می آید ؟

خیر ؛ بعد از پروتز روی یا زیر عضله ای مانعی برای انجام سونوگرافی وجود ندارد.

 • آیا مربی شنا می تواند پروتز سینه انجام دهد ؟

چنانچه جراحی طبق اصول استاندارد انجام شود ، مانعی برای انجام جراحی وجود نخواهد داشت و هنگام شنا و شیرجه زدن پروتز جا به جا نمی شود.

 • احتمال دارد بعد از عمل پروتز ، سینه دچار افتادگی شود ؟

درصورتی که بعد از جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز حامله شوید یا کاهش و افزایش وزن داشته باشید ، سین ها مقداری افتادگی پیدا می کنند.

 • چند وقت بعد از عمل پروتز سینه سایز واقعی سینه مشخص می شود ؟

حدود ۳ تا ۴ ماه بعد از عمل می توانید شاهد سایز دقیق سینه ها باشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

لیزیک

لیزیک

لیزیک یک نوع فرایند جراحی اجرا شده بر روی چشم می باشد که در آن از نور لیزر برای درمان عیوب قرنیه که مشکلاتی از قبیل نزدیک بینی ، دوربینی و آستیگماتیسم را به وجود آورده است ، استفاده می شود. این فرایند درمان ، اساساً با هدف حذف استفاده از عینک یا لنز انجام می شود ولی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.7 225 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
198 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نازنین رضایی
نازنین رضایی
11 ماه قبل

سلام کسی پروتز سینه انجام میده شیر دهی هم میتونه انجام بده؟؟

الناز صمیمی
الناز صمیمی
11 ماه قبل

ممنون از مطالب خوبتون راجب پروتز سینه واقعا با جزییات کامل

مریم میرزایی
مریم میرزایی
11 ماه قبل

سن مناسب پروتز سینه چند سال هستش؟

الهام سلطانیان
الهام سلطانیان
11 ماه قبل

سلام میدونید دوره نقاهت پروتز سینه چند وقته؟ ممنون میشم جوابمو بدید

سارا
سارا
11 ماه قبل

سلام کسی میدونه هزینه پروتز سینه چقدره و کدوم جراح خوبه؟

مینا مرادی
مینا مرادی
11 ماه قبل

ببخشید خواستم بپرسم بعد از عمل پروتز سینه درد داره ؟

سیما ناصری
سیما ناصری
11 ماه قبل

هزینه جراحی پروتز چقدر هست؟

ریحانه قاضی
ریحانه قاضی
11 ماه قبل

مقاله پروتز سینه خیلی کامل و جامع بود ممنون 💛🌻

نگین محمدی
نگین محمدی
11 ماه قبل

سلام تا چند وقت بعد از جراحی نباید باردار شد؟

نگین محمدی
نگین محمدی
11 ماه قبل

چند وقت بعد از جراحی سینه میشه باردار شد؟

آیلار نبوی
آیلار نبوی
11 ماه قبل

سلام کدوم نوع پروتز سینه بهتر هست؟

سارا حیدری
سارا حیدری
11 ماه قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدر

نگار لزگی
نگار لزگی
11 ماه قبل

هزینه ی پروتز سینه چنده

سپیده
سپیده
11 ماه قبل

پروتز سینه دائمیه یا نیاز به ترمیم داره؟

فرناز
فرناز
11 ماه قبل

خیلی خیلی عالی و با جزئیات. تشکر

فرناز
فرناز
11 ماه قبل

جای برش جراحی پروتز سینه باقی میمونه؟ اگه بله، آیا راهی برای از بین بردنش وجود داره؟

عزیزه
عزیزه
11 ماه قبل

چند درصد امکان پاره شدن پروتز سینه هست؟

ارش محمدی
ارش محمدی
11 ماه قبل

پروتز سینه نیاز به ترمیم داره؟

شادی
شادی
11 ماه قبل

سلام. ببخشید ممنه پروتز سینه تحت فشار بترکه؟

پریسا پوریان
پریسا پوریان
11 ماه قبل

کسایی که عدم تقارن سینه دارن می تونن پروتز سینه انجام بدن؟

Zahra
Zahra
11 ماه قبل

پروتز سینه برای کسایی که پوست نازکی دارن هم مناسبه؟

شیما نادری
شیما نادری
11 ماه قبل

ببخشید هر چندسال باید عوض شه؟

سما هدایتی
سما هدایتی
11 ماه قبل

سلام، جای زخم بعد از پروتز سینه خیلی مشخصه؟

لیلی
لیلی
11 ماه قبل

کسی که بخاطر سرطان سینه ش رو تخلیه کردن میتونه پروتز سینه انجام بده؟

آخرین ویرایش 11 ماه قبل توسط لیلی
زهرا صمیمی
زهرا صمیمی
11 ماه قبل

جای زخم جراحی پروتز سینه موندگاره ؟

والا
والا
11 ماه قبل

دکتر خوب برای پروتز سینه معرفی می کنید؟

یلدا رستمی
یلدا رستمی
11 ماه قبل

کدوم نوع پروتز سینه خوبه از نطر کیفیت و دوام منظورمه؟

محمد مهری
محمد مهری
11 ماه قبل

هزینه جراحی پروتز سینه چقدره؟

ناهید رضایی
ناهید رضایی
11 ماه قبل

چند سال باید بگذره که مجبور به تعویض شیم؟

مینا خمسه
مینا خمسه
11 ماه قبل

سلام. ممکنه مواد پروتز به داخل شیر مادر نشت کند؟

زهرا اهری
زهرا اهری
11 ماه قبل

آیا احتمال بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه وجود دارد

نازنین ولی زاده
نازنین ولی زاده
11 ماه قبل

سلام میشه قبل از بارداری هم پروتز سینه انجام داد؟

مهناز رضایی
مهناز رضایی
11 ماه قبل

ماندگاری پروتز سینه چقدر هست؟

سعیده
سعیده
11 ماه قبل

بعد از پروتز سینه باید ماموگرافی انجام بشه؟

شادی جواهریان
شادی جواهریان
11 ماه قبل

سینه های من قرینه نیستند، میشه با پروتز سینه مشکلمو حل کرد؟

سهیلا
سهیلا
11 ماه قبل

چند وقت بعد از جراحی پروتز سینه میشه ورزش کرد

سایه
سایه
11 ماه قبل

همزمان با پروتز سینه لیپوی شکم هم انجام میشه؟

شادی
شادی
11 ماه قبل

کدام ایمپلنت احتمال پارگی دارد؟

الهام شکوری
الهام شکوری
11 ماه قبل

ماندگاریش تا چند ساله ؟

صنم سهرابی
صنم سهرابی
11 ماه قبل

من تازگی زایمان کردم و فرم سینه هام بهم خورده، کی میتونم پروتز سینه انجام بدم؟

زیبا مصلحی
زیبا مصلحی
11 ماه قبل

اگر برش جراحی در اطرفا هاله سینه باشه، حس نوک سینه از بین میره؟

سحر ناصری
سحر ناصری
11 ماه قبل

ممنون از مقاله خوبتون

مهسا دادگر
مهسا دادگر
11 ماه قبل

پروتز سینه برای مجردا هم انجام میشع

ستاره سالمی
ستاره سالمی
11 ماه قبل

پروتز سینه زیر عضله بهتره یا روی عضله؟

الناز باقری
الناز باقری
11 ماه قبل

سلام برای انجام پروتز سینه آیا سن خاصی باید انجام شود؟

ثریا ثروتی
ثریا ثروتی
11 ماه قبل

سلام پروتز سینه باعث عفونت توی بدن میشه؟

میترا جباری
میترا جباری
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید
چند وقت بعد از برداشتن سینه میشه عمل پروتز سینه انجام داد؟

مهین
مهین
11 ماه قبل

بعد از پروتز سینه میشه رفت سولار؟ف

مانیا
مانیا
11 ماه قبل

سلام کسی میدونه پروتز سینه سیلیکونی کیفیتش چطوره؟

شهره نجم الدین
شهره نجم الدین
11 ماه قبل

جراحی پروتز سینه رو دخترای مجرد هم میتونن انجام بدن یا باید تا بعد از ازدواج و بارداری صبر کرد؟

مقالات مرتبط

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی نواحی...

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی ، متورم شدن سینه ها در مردان می باشد که معمولاً علت آن به بهم خوردگی تعادل بین مقدار استروژن و تستسترون تولید شده توسط بدن، نسبت داده می شود. ژنیکوماستی می تواند یک سینه یا هر دو سینه را مورد حمله قرار داده و باعث ایجاد نسبت توزیع غیر یکنواخت بافت چربی در...

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم چاره درد افرادی است که با وجود دراز و نشست کردن زیاد، هنوز می بینند که شکمی که به دنبال داشتن آن هستند به دست نیاورده اند. اگر پوست و چربی زیادی در ناحیه شکم شما انباشته شده که به رژیم غذایی یا ورزش، هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهد، راه حل مشکل...