| خانه 4 بلاگ 4 پیکرتراشی

پیکرتراشی

بهمن ۱۱, ۱۴۰۰ | بلاگ, جراحی بدن | ۰ دیدگاه

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

رسوبات چربی سرسخت و پوست اضافی با بالا رفتن سن ، علیرغم انجام ورزش و رژیم غذایی ، تاثیرات نامطلوب خود را بر روی فیگور فرد بر جای می گذارند. جراح پلاستیک با ارائه گزینه های جراحی و بدون جراحی پیکرتراشی می تواند به شما در درمان نواحی چالش برانگیز در بدن کمک کند. در بسیاری از بیماران ، پیکرتراشی ، چیزی فراتر از برداشتن چربی اضافی است. پیکر تراشی ، روشی برای بازیابی زیبایی از دست رفته جوانی است. پیکر تراشی می تواند زیبایی فیزیکی بدن را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس را بالا ببرد. پزشک با استفاده از تکنیک های پیشرفته و به روز ، نتایج فوق العاده ای را خلق کرده و بالاترین سطح کیفیت مراقبت را برای بیمار خود فراهم می آورد. با راز جراحی در مقاله پیکرتراشی همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص ابعاد و پارامترهای مختلف این پروسیجر زیبایی به دست آورید.

پیکرتراشی - راز جراحی

پیکرتراشی برای چه کسانی مناسب است؟

شما در صورتی بعنوان داوطلب ایده آل برای پیکرتراشی محسوب می شوید که وزن خود را در سطح ایده آل و سطح ثابتی نگه داشته و از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید. برخی از نواحی در بدن وجود دارند که علیرغم ورزش و رژیم غذایی ، تغییر محسوسی در آنها ایجاد نشده و در واقع دارای چربی های بسیار سر سخت هستند. اگر چنین نواحی در بدن شما وجود دارد که با ورزش و رژیم غذایی نمی توانید از شر آنها خلاص شوید ، داوطلب ایده آلی برای بهره مند شدن از فرایند پیکرتراشی محسوب می شوید. داوطلبی می تواند از نتیجه موفقیت آمیز فرایند درمان پیکرتراشی بهره مند شود که دارای کیفیت پوست خوب بوده و از فرایند درمان ، انتظارات منطقی داشته باشد. بهترین روش برای تعیین این مطلب که آیا شما کاندید خوبی برای پروسیجر پیکرتراشی هستید یا خیر ، مقرر کردن یک قرار ملاقات با پزشک می باشد.

اولین جلسه مشاوره با پزشک

اولین بخش یک پروسه پیکرتراشی ، یک مشاوره کامل با جراح برای بررسی شما و اهداف زیبایی تان می باشد.

در طول جلسه مشاوره ، پزشک درباره سابقه پزشکی شما ، داروهای مورد مصرف ، مصرف الکل ، نیکوتین یا مکمل ها و جراحی های قبلی سوالاتی را از شما می پرسد. اگر شما قصد دارید باردار شوید ، پزشک توصیه های لازم را در خصوص زمان مناسب برای فرایند پیکرتراشی در اختیارتان قرار می دهد.

وی نواحی مورد نظر برای درمان در بدن شما را مورد آزمایش فیزیکی قرار داده و درجه چربی ، سطح رسوبات چربی و کیفیت پوست شما را بررسی می کند. او ارزیابی هایی را برای تعیین درجه کانتورینگ مورد نیاز برای تحقق اهداف مورد نظر ، انجام می دهد.

در این جلسه ، عکس هایی از شما گرفته می شود و در فرایند ترسیم طرح درمان ، مورد استفاده قرار می گیرد.

در پایان مشاوره ، پزشک ، برای کسب نتیجه ای مطلوب تر از درمان ، در صورت نیاز ، فرایندهای زیبایی دیگر را نیز توصیه می کند.

بر اساس آناتومی بیمار ، بهترین پروسیجرها برای تحقق اهداف مورد نظر ، انتخاب می شود. دستورالعمل هایی در خصوص قطع مصرف دارو و استعمال سیگار در صورت سیگاری بودن به شما توصیه می شود. تست های غربالگری نیز در صورت نیاز توسط پزشک تجویز می شود.

هزینه پیکرتراشی چقدر است؟

هزینه مولفه ای در یک فرایند زیبایی است که سطح ثابتی را نمی توان برای آن مشخص نمود. با توجه به متغیر بودن نیازهای بدن هر فرد برای درمان شدن ، تجربه و تبحر و شهرت پرشک ، موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی که قرار است پروسیجر درمان در آن انجام پذیرد و بسیاری پارامترهای دیگر ، هزینه درمان دارای یک دامنه متغیر می باشد. پزشک در جلسه مشاوره با بیمار خود ، در این خصوص اطلاع رسانی کافی را انجام خواهد داد.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی چیست؟

بعد از اجرای فرایند پیکرتراشی ، لازم است اقداماتی برای حفظ نتیجه درمان ، انجام شود تا چربی های از بین رفته ، بازگشت دوباره نداشته باشند. بیمار باید دستورالعمل های پزشک در خصوص رژیم غذایی و رژیم های ورزشی را با دقت دنبال کند. علاوه بر این موارد ، اجرای دستورالعمل های زیر نیز الزامی می باشد:

  • پوشیدن گن برای پیشگیری از شل شدن پوست یا ایجاد حالت افتادگی در آن
  • نوشیدن مقدار فراوان مایعات
  • اجتناب از میل کردن وعده های غذایی سنگین

ریکاوری بعد از پیکرتراشی

لازم است از قبل با یکی از دوستان یا نزدیکان خود ، هماهنگی های لازم جهت بر عهده گرفتن مسئولیت رانندگی و بازگرداندن شما به منزل بعد از تکمیل فرایند جراحی پیکرتراشی را انجام داده باشید.

پزشک به منظو کمک به شما در مدیریت و کنترل درد بعد از جراحی پیکرتراشی ، داروهای مسکن را برای شما تجویز می کند که طبق دستور مورد مصرف قرار می دهید.

همچنین برش های ایجاد شده در حین جراحی نیز نیاز به مراقب دارند که باید طبق توصیه های پزشک ، تحت مراقبت قرار گیرند.

روش های پیکرتراشی

پیکرتراشی با روش های جراحی ، با توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر بیمار ، با استفاده از تکنیک های متفاوتی انجام می شود. پزشک بعد از انجام بررسی های لازم ، بهترین تکنیک را برای اجرای فرایند پیکرتراشی ، برای شما انتخاب می کند.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک ، بیمار به سرعت از شر چربی های زائد ، خلاصی پیدا می کند. در این پروسیجر ، یک سوراخ برای وارد نمودن میله ای مخصوص و تخلیه چربی های اضافه مورد استفاده قرار می گیرد.

لیپوست

در این تکنیک ، ویبریشن یا حالت لرزش به شکل رفت و برگشتی برای جدا کردن چربی های اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزیت های این فرایند درمان این است که خطر گلوله شدن چربی ها ، در این پروسیجر وجود ندارد و ناحیه درمان ، یکدست و صاف خواهد بود.

لیپوساکشن

مبنای فرایند لیپوساکشن ، مکش چربی های اضافی از ناحیه تحت درمان می باشد. در این فرایند از ابزاری به نام کانولا برای استخراج چربی های ناخواسته با روش مکش ، استفاده می شود. فرایند لیپوساکشن اغلب برای خلق پوستی محکم و صاف در ناحیه درمان ، با فرایند های دیگر ترکیب می شود.

لیپولیز

لیپولیز با دو روش لیزر و تزریق مایع ، قابل اجرا می باشد. در روش اول ، از امواج برای گرم کردن و استخراج سلول های چربی اضافی استفاده می شود.

در فرایند دوم ، مقداری مایع از طریق یک برش وارد بدن شده و سپس چربی های حل شده در مایع از طریق کبد از بدن دفع می شوند.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی جراحی ویژه ناحیه شکم بوده و تحت عنوان عمل ابدو نیز نامیده می شود. در این فرایند ، دو برش ، یکی در اطراف ناف و دیگری در ناحیه لگن ایجاد می شود. در فرایند ابدومینوپلاستی ، علاوه بر درمان چربی ، عضلات ناحیه شکم نیز درمان شده و نهایتاً شکل ظاهری محکم و زیبایی خلق می شود.

پیکرتراشی بدون جراحی

شاید این سوال برای تان پیش آید که آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیر است. امروزه دستگاه هایی وارد بازار زیبایی شده اند که می توانند با کمترین آسیب و بدون نیاز به فرایند های جراحی ، چربی های ناخواسته را از بین ببرند. در این فرایندها ، برش های عمیق و طویل برای از بین بردن چربی ها استفاده نمی شود و با اجرای تکنیک هایی جذاب ، بیشترین سطح تاثیر گذاری در تخلیه چربی های ناخواسته ، ایجاد می گردد.

BUTT LIFT

این پروسیجر بدون جراحی ، ناحیه باسن شما را پر تر نشان داده و آن را بدون نیاز به زمان از کار افتادگی یا استفاده از روندهای جراحی بالا می کشد. روش لیفت باسن بدون جراحی از فیلرهای پوستی مثل اسکولپترا به جای پیوند چربی استفاده می کند. در این روش ، لیپوساکشن مورد نیاز نمی باشد چون ماده تزریقی یک محرک کلاژن پوستی می باشد که به طور طبیعی و به شکل تدریجی ، حجم را بعد از درمان ، تولید می کند.

CELLFINA

تنها پروسیجر تائید شده حداقل تهاجمی از سوی سازمان غذا و دارو ، که سلولیت ها را از بین می برد  ، cellfina می باشد که با مورد هدف قرار دادن نوارهای فیبروز در زیر نواحی برآمده پوست ، که باعث ایجاد سلولیت شده اند ، درمان را انجام می دهد. آزاد کردن این نوارها باعث کاهش بدشکلی ظاهری سلولیت در باسن و ران ها می شود و نتایجی را به دست می دهد که می تواند تا یک سال ماندگار باشد.

COOLSCULPTING

در این پروسیجر از کریولیپولیز برای فرایز کردن و تخریب چربی های سر سخت استفاده می شود. سلول های چربی آسیب دیده به آرامی در طول چند ماه توسط بدن ، تجزیه می شوند و از طریق کبد ، از بین می روند. در COOLTONE تجربه کردن جدیدترین کانتورینگ و پیکرتراشی با دستگاه غیر تهاجمی کولتن ، بهبود قابل ملاحظه ای را در کانتورینگ ناحیه شکم ، تقویت ماهیچه های شکم و محکم کردن ران ها و باسن ، به دست می دهد.  در این تکنیک از تکنولوژی الکترومغناطیس با فرکانس بالا برای تحریک انقباض ماهیچه هایی که با ورزش نمی توانند به این سطح از انقباض دست پیدا کنند ، استفاده می شود.

میکرونیدلینگ آر اف

در این فرایند درمان ، از ترکیب میکرونیدلینگ و رادیوفرکانسی برای انتقال حرارت به ناحیه هدف ، استفاده شده و هزاران ناحیه انعقاد مورد هدف ، در زیر پوست شکل می گیرد.

این فرایند ، پروسه بهبود طبیعی بدن را تحریک کرده و به این ترتیب ، نواحی آسیب دیده با پوست صاف تر ، محکم با تولید کلاژن و الاستین بیشتر ، جایگزین می شوند. این فرایند ، یک راه حل ارزشمند برای درمان افتادگی پوست و رفع چین و چروک ها می باشد.

QWO

این اولین درمان تزریق تائید شده توسط سازمان غذا و دارو برای درمان سلولیت از طریق مورد هدف قرار دادن نوارهای فیبروز زیر سطح پوست می باشد.

در این فرایند ، کلاژن تولید می سود و پوست ناحیه باسن ، محکم تر می شود. با آزاد شدن نوار فیبروز ، پوست دارای سطی صاف تر شدن و سلولیت ها از بین می روند.

RESONIC

این فرایند که تحت عنوان RAP نیز شناخته می شود از یک پالس سریع و منحصر به فرد برای جدا کردن نوارهای فیبروز در زیر پوست استفاده می کند. این فرایند ، روش مناسبی برای بیمارانی است که با روش بدون جراحی ، به دنبال راه حلی برای درمان شکل ظاهری سلولیت ها هستند.

SCUPSURE

این روش یک درمان نوآورانه و غیر تهاجمی است که برای مورد هدف قرار دادن و حذف چربی های سرسخت مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش ، از اپلیکاتور غیر مکشی و صاف استفاده می شود که تکنولوژی مبتنی بر نور را برای مورد هدف قرار دادن نواحی مشکل دار ، به کار می برد. در طول زمان ، بدن به طور طبیعی ، سلول های چربی را تخریب می کند و بدن با کانتورینگی جدید خلق می شود.

عوارض پیکرتراشی چیست؟

پیکر تراشی نیز مانند هر فرایند درمان دیگری عوارضی را به دنبال دارد. سپردن درمان به دست یک جراح خوب می تواند شما را از درگیر شدن با عوارض شدید ، حفظ نماید ولی برخی عوارض ، بخش لاینفک و اجتناب ناپذیر درمان محسوب می شوند.

کبودی و تورم در ناحیه درمان

عفونت که در صورت عدم رعایت دستورات پزشک در خصوص مصرف داروهای آنتی بیوتیک و رعایت نکات بهداشتی ، احتمال بروز آن دور از انتظار نخواهد بود.

نکروز که در صورت اجرای فرایند به دست یک جراح بی تجربه ، اتفاق خواهد افتاد.

هماتوم یا تجمع خون در ناحیه ای که جراحی در آن انجام شده است. این عارضه جانبی ، به راحتی قابل درمان و بهبود یافتن می باشد.

چقدر از وزن بدن در طول فرایند پیکر تراشی کاهش می یابد؟

اندازه وزن کاهش یافته متناسب با شرایط جسمی هر بیمار و روش مورد استفاده در درمان ، متفاوت می باشد. سبک زندگی فرد نیز تاثیر قابل ملاحظه ای در این کاهش وزن ایفا می کند. به طور کلی در طول چند ماه اول ، چند کیلو کاهش وزن اتفاق می افتد و در دراز مدت ، میزان آن افزایش می یابد.

پیکرتراشی در کدام بخش های بدن انجام می شود؟

پیکرتراشی همانطور که از نام آن پیداست ، در تمامی بخش های بدن که انباشت چربی در آن رخ داده است ، قابل اجرا می باشد. این نواحی شامل شکم ، پهلو ، پشت ، بازو ، ران ها ، پاها ، ساق پا و غیره می باشد.  از تکنیک های ویژه تر برای رفع چربی های سرسخت در ناحیه غبغب و صورت استفاده می شود.

آیا پیکرتراشی بی خطر است؟

امروزه با پیشرفت های رخ داده در حوزه زیبایی  و به کار گیری روش های کمتر تهاجمی ، دامنه خطرات ناشی از درمان نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. عوارض جانبی این درمان ، در سطحی است که خطر جدی را به دنبال نداشته و پایین بودن سطح خونریزی ، تورم ، کبودی و هماتوم در آن ، این فرایند را به یک پروسیجر بی خطر تبدیل کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

جراحی بینی سه بعدی

جراحی بینی سه بعدی

مشاوره قبل از عمل بینی یکی از مهم ترین بخش های فرایند عمل محسوب شده و بسیاری از جراحان ، آن را فرصتی طلایی برای بیمار و جراح تلقی می کنند که در طول آن می توان با انجام ارزیابی ها ، گفتگوها و تبادل نظرها اطلاعات ارزشمندی را به دست آورد که می تواند فرایند را به یک نتیجه...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

جراحی بینی سه بعدی

جراحی بینی سه بعدی

مشاوره قبل از عمل بینی یکی از مهم ترین بخش های فرایند عمل محسوب شده و بسیاری از جراحان ، آن را فرصتی طلایی برای بیمار و جراح تلقی می کنند که در طول آن می توان با انجام ارزیابی ها ، گفتگوها و تبادل نظرها اطلاعات ارزشمندی را به دست آورد که می تواند فرایند را به یک نتیجه...

تعویض پروتز سینه سیر تا پیاز + راز جراحی

تعویض پروتز سینه سیر تا پیاز + راز جراحی

یکی از بزرگترین دغدغه های بیمارانی که از پروتز سینه استفاده می کنند ، نیاز به تعویض پروتز سینه می باشند. آنها می خواهند بدانند که پروتز سینه آنها تا چه مدت ماندگاری خود را حفظ می کند و در صورت نیاز به تعویض آن چه باید کرد. خبر خوب راز جراحی ، حامی سلامت و زیبایی شما...

میکروسفالی

میکروسفالی

میکروسفالی یک نقص مادرزادی است که در آن سر کودک در مقایسه با کودکان هم جنس و هم سن ، بسیار کوچک تر از حد مورد انتظار است. کودکان مبتلا به نوع خفیف این بیماری ، اغلب جز اندازه کوچک سر ، مشکل دیگری ندارند. کودک مبتلا به نوع شدید این بیماری گاهی علاوه بر اندازه کوچک سر ،...