| خانه 4 بلاگ 4 انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

مهر ۴, ۱۴۰۱ | بلاگ | ۴ دیدگاه ها

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی هستند که تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی شکل ظاهری این اندام و چهره و نهایتاً اعتماد به نفس دارند. برخی از رایج ترین انواع مدل بینی ، مدل های طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی می باشند، که از طریق جراحی بینی یا رینوپلاستی، خلق آنها بر روی بینی داوطلبین میسر می گردد. هر مدل بینی دارای ارزش های زیباشناختی منحصر به فرد خود می باشد، بنابراین جلب توجه به سمت بینی های زیبا، یعنی بینی هایی که شکل، اندازه، هارمونی، میزان برآمدگی و سایر ویژگی های آنها، متناسب با سایر مشخصه های صورت است، امری طبیعی بوده و جای بحثی باقی نمی گذارد.

انواع مدل بینی

قبل از ارائه یک پکیج اطلاعاتی کامل درباره انواع مدل بینی ، راز جراحی شما را با انواع بینی آشنا می کند تا بتوانید با کسب اطلاعات صحیح و موثق در این زمینه، انتخاب مدل بینی مورد نظر خود را با تکیه بر انتظارات و توقعات منطقی، انجام دهید.

بینی گوشتی

بینی گوشتی، عنوانی است که معمولاً به بینی های دارای پوست ضخیم نسبت داده می شود. این بینی ها اغلب دارای غدد چربی فراوان بوده و پوست آنها چرب می باشد. یکی دیگر از مشخصه های این نوع بینی ها، شکل غضروف است که از بیرون، به خوبی قابل مشاهده نیست. بهترین روش برای بررسی ضخامت پوست بینی، لمس کردن ضخامت پوست در قسمت مرکزی یا کلوملا می باشد. آنچه جراحان بینی در خصوص آن اتفاق نظر دارند، این است که نتیجه ای که در بینی گوشتی به دست می آید، قطعاً قابل مقایسه با بینی استخوانی نیست. بینی های استخوانی که پوست نازک، یکی از مشخصه های آنهاست، اغلب نتیجه بهتری از جراحی را به دست می دهند.

بسیاری از داوطلبین دارای بینی گوشتی، در خصوص افتادگی نوک بینی بعد از جراحی، دغدغه دارند. در پاسخ به این نگرانی باید گفت، اگر عمل بینی گوشتی به درستی انجام شود، استخوان در موقعیت مناسبی قرار گیرد و ساختار غضروفی تقویت شود، نوک بینی به هیچ وجه دچار افتادگی نخواهد شد.

بینی گوشتی - راز جراحی

نکاتی که در خصوص بینی های گوشتی باید متذکر شویم، به شرح زیر می باشد:

  1. در بیشتر بینی های گوشتی، نمی توان مدل بینی عروسکی یا نیمه فانتزی را اجرا کرد.
  2. نتیجه عمل این نوع بینی به اندزه بینی استخوانی ، کامل و بی عیب و نقص نیست.
  3. در جراحی این نوع بینی ، نمی توان اندازه بینی را بسیار کوچک کرد.
  4. ایجاد انحنای زیاد بر روی پل بینی گوشتی، امکان پذیر نمی باشد.
  5. به علت عدم قابلیت بالای بینی گوشتی در جوش خوردن برش،  جای زخم، اندکی مشخص است.

بینی استخوانی

بینی استخوانی در واقع به بینی های دارای غضروف محکم و قوی اطلاق می شود. معمولاً دو سوم این نوع بینی ها از غضروف تشکیل شده و بقیه آن استخوان می باشد.

بینی استخوانی - راز جراحی

بینی های استخوانی به دلیل داشتن برآمدگی استخوان یا اصطلاحاً قوز، دیگر ویژگی های بینی را تحت تاثیر قرار داده و از زیبایی و جذابیت صورت افراد می کاهد. نوع بینی، یک فاکتور ژنتیکی است، ولی برخی موارد دیگر از قبیل آسیب دیدگی یا شکستگی نیز می تواند در آن تاثیرگذار باشد. در زمان عمل بینی استخوانی ، بمنظور تغییر اندازه این اندام، جراح می تواند استخوان بینی را تراش داده و در نهایت شکل زیبایی را خلق نماید.

در واقع، پوست نازک در بینی استخوانی باعث می شود که تغییرات ساختاری ایجاد شده در بینی، بعد از جراحی، خود را به خوبی نشان دهد. افراد دارای بینی استخوانی می توانند نتیجه بهتری را از انجام این جراحی، انتظار داشته باشند.

مدل بینی طبیعی

تغییر دادن بینی کار ساده ای نیست و تغییر اندازه و شکل آن و تاثیری که بر روی کل صورت بر جای می گذارد،

پروسه ای فراتر از تنها چند ضربه زدن به بینی برای تغییر دادن شکل و اندازه آن می باشد.

خلق یک نتیجه طبیعی در بینی، در واقع ترکیبی از مهارت و درک آناتومیکی و زیباشناختی می باشد.

  • درک آناتومی بینی

رینوپلاستی برای خلق انواع مدل بینی، اغلب یکی از دشوارترین جراحی های پلاستیک محسوب می شود.

بینی اندام مهمی است که جای خطا، چه از نظر شکل ظاهر و چه از نظر عملکرد، در آن بسیار کم است. بنابراین، پوست، استخوان و غضروف باید با دقت، دستکاری شود.

به این ترتیب، جراح بینی باید به خوبی بر آناتومی این اندام واقف باشد. وی باید خطوط بینی را به خوبی بشناسد. شکستگی های ایجاد شده برای خلق کانتور باید به گونه ای باشد که نتیجه، کاملاً طبیعی به نظر برسد.

  • درک ویژگی های زیباشناختی بینی

بینی ویژگی مرکزی در صورت است. برای خلق یک بینی طبیعی، باید تقارن بین بینی و سایر ویژگی های صورت در نظر گرفته شود.

بهمین دلیل، یک جراح خوب، علاوه بر درک کامل آناتومی بینی، باید جنبه های زیباشناختی سایر ویژگی های صورت را نیز به خوبی بشناسد.

برخورداری از این دانش به جراح کمک می کند تا بتواند نتیجه جراحی و تاثیر آن بر روی کل صورت را بهتر پیش بینی کند.

یکی از فاکتورهای کلیدی این است که ببنیم، با توجه به سایر مشخصه های صورت، چه تغییراتی در بینی، بهترین نتیجه را به دست می دهد.

رینوپلاستی، یک الگوی واحد نیست که بتوان آن را بر روی تمام انواع بینی ها اجرا نمود، بلکه یک روند سفارشی است که به صورت انحصاری متناسب با ویژگی های صورت هر فرد، در قالب یک طرح سفارشی، طراحی می شود.

بنابراین در صورت داوطلب بودن برای مدل بینی طبیعی، باید جراحی را انتخاب کنید که انواع مدل بینی ها را کار کرده باشد و دارای تجربه کافی در خصوص کار بر روی شکل صورت های مختلف باشد.

  • انتظارات منطقی

اینکه یک جراح بینی ، داشتن انتظارات منطقی از روند جراحی زیبایی بینی را مورد اهمیت و تاکید قرار دهد، نشانه این است که می توانید به او در سپردن جراحی دماغ تان، اعتماد کنید.

گاهی محدودیت هایی در دستیابی به نتیجه بینی که در ذهن خود متصور شده اید، وجود دارد. داشتن انتظارات منطقی و پرهیز از تصورات ایده آل گرایانه از نتیجه جراحی، باعث می شود که از مشاهده نتیجه نهایی جراحی، ناخشنود نشوید.

دقت

وقتی سخن از مرحله اجرایی جراحی به میان می آید، انتخاب پزشک جراح که بتواند نتایج جراحی، با دقت بالا را ارائه دهد، بسیار خودنمایی می کند.

شما باید پزشک جراحی را انتخاب کنید که دارای مهارت کافی بوده و مجهز به نگاه زیباشناختی برای خلق نتیجه ای طبیعی در بینی شما باشد.

بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی ، یک جراحی زیبایی مد جدید برای خلق نتیجه ای طبیعی و در عین حال ظریف در بینی شما می باشد. این تکنیک، بر روی اصلاح بینی و خلق شکل ظاهری مطلوب در پل بینی به همراه نوک بینی تاکید کرده و کانتور این اندام را به گونه ای تغییر می دهد که مثل عروسک زیبای باربی، ویژگی های زنانه در چهره شما خودنمایی کند.

این نوع مدل عمل جراحی، نهایتاً انحنای s مانند را در پل بینی خلق کرده و لبه های بینی، در آن تیز می شوند. در این مدل، تناسب بین بینی و سایر ویژگی های صورت، با نسبت دقیق، رعایت می شود. تغییرات در این مدل، از پیشانی شروع شده، در پل و نوک بینی ادامه یافته و به لب ها ختم می شود، تا ترکیبی منحصر به فرد را خلق نماید.

مهم ترین ویژگی بینی فانتزی، شکل زیبای پل آن و نوک قطره اشکی ظریف آن می باشد. تکنیک های گوناگونی برای دستیابی به این ویژگی ها به کار برده می شود که عبارتند از:

رینوپلاستی باز: برای اصلاح ضخامت نوک بینی

کوچک کردن آلار: برای اصلاح نوک بینی پهن

باز کردن سپتوم: برای ایجاد امکان تنفس راحت تر از راه بینی

استفاده از غضروف گوش: برای خلق نوک بینی نرم، شبیه به قطره اشک و جلوگیری از بازگشت به شکل قبلی.

در برخی مواقع لازم است تمام این تکنیک ها به همراه یک تکنیک دیگر بر روی بینی در زمان انتخاب بینی فانتزی، از میان انواع مدل بینی ، اجرا گردد. در بینی های آسیایی، لازم است در حین عمل بینی باز، از ایمپلنت استفاده شود و تکنیک بازکردن سپتوم و به کار گیری تکنیک استفاده از غضروف گوش، برای تقویت ساختار اسکلتی بینی، انجام پذیرد.

مدل بینی نیمه فانتزی

مدل بینی نیمه فانتزی یکی از پر طرفدار ترین مدل ها خصوصاً در میان بانوان در دنیای عمل زیبایی دماغ می باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از مدل بینی فانتزی و طبیعی محسوب می شود.

تغییرات ایجاد شده در طول این روند، آنچنان چشمگیر است که علاوه بر حفظ ویژگی های طبیعی، تلاش می شود تا نوک بینی، تحت زاویه خاصی، بالا برده شده و قوس ملایمی در نمای نیمرخ، در پل بینی، خلق شود.

مثل همه مدل های دیگر ، جراح در ابتدا، بینی را با دقت مورد بررسی قرار می دهد تا تشخیص لازم در خصوص وجود شرایط مورد نیاز برای خلق این مدل، انجام پذیرد.

یکی از الزامات مدل بینی نیمه فانتزی، داشتن پوست نازک و غضروف قوی در بینی می باشد. بینی های گوشتی، به دلیل ضعیف بودن ساختار غضروفی و ضخیم بودن پوست، گزینه های خوبی برای این مدل، محسوب نمی شوند.

در این مدل، جراح سعی می کند علاوه بر هماهنگ نمودن اندازه و شکل بینی با سایر بخش های صورت، نوک بینی را در مقایسه با زاویه بالا رفتگی در مدل بینی طبیعی، در موقعیت اندکی بالاتر قرار دهد. بینی نیمه فانتزی در مقایسه با بینی طبیعی اندکی کوچک تر است، ولی کلیه الزامات برای داشتن یک تنفس راحت، به خوبی در آن رعایت شده است.

در طول روند، جراح می تواند دستکاری های لازم بر روی استخوان و غضروف را برای صاف کردن ناهمواری ها، تقویت استخوان و غضروف و خلق نمایی بهتر از تمام زوایا، انجام دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

خشکی واژن

خشکی واژن

لایه نازکی از رطوبت ، دیواره واژن را پوشش می دهد. این رطوبت ، یک محیط قلیایی را بوجود می آورد که اسپرم می تواند در آن زنده بماند و در طول مسیر تولید مثل جنسی ، سفر کند. این ترشحات واژنی ، اغلب دیواره واژن را روان نموده و اصطکاک در طول رابطه جنسی را کاهش می دهد. با...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهیلا کامرانی
سهیلا کامرانی
1 سال قبل

مقاله انواع مدل بینی شما خیلی خوب بود

مهناز ترابی
مهناز ترابی
11 ماه قبل

مقاله انواع مدل بینی سایتتون خیلی خوبه به ادم کمک میکنه بدونه کدوم مدل به فرم صورتش میاد

زهرا پارسا
زهرا پارسا
11 ماه قبل

آیا نتیجه عمل بینی با مدل استخوانی که پوست خیلی نازکی داره موفقیت آمیزه ؟

زهرد بابایی
زهرد بابایی
11 ماه قبل

مقاله انواع بینی تون خیلی کامل و جامع هست

مقالات مرتبط

خشکی واژن

خشکی واژن

لایه نازکی از رطوبت ، دیواره واژن را پوشش می دهد. این رطوبت ، یک محیط قلیایی را بوجود می آورد که اسپرم می تواند در آن زنده بماند و در طول مسیر تولید مثل جنسی ، سفر کند. این ترشحات واژنی ، اغلب دیواره واژن را روان نموده و اصطکاک در طول رابطه جنسی را کاهش می دهد. با...

طب سوزنی و هر آنچه باید درباره آن بدانید✔ در راز جراحی

طب سوزنی و هر آنچه باید درباره آن بدانید✔ در راز جراحی

طب سوزنی فرایندی است که در آن سوزن های فلزی توپر و نازک در پوست وارد می شود و به این ترتیب با حرکات ملایم و ویژه این سوزن ها به دست متخصص یا با استفاده از محرک های الکتریکی ، تاثیرات درمانی را بر جای می گذارد. در این مقاله با راز جراحی همراه باشید تا اطلاعات جامع و...

پیکرتراشی

پیکرتراشی

رسوبات چربی سرسخت و پوست اضافی با بالا رفتن سن ، علیرغم انجام ورزش و رژیم غذایی ، تاثیرات نامطلوب خود را بر روی فیگور فرد بر جای می گذارند. جراح پلاستیک با ارائه گزینه های جراحی و بدون جراحی پیکرتراشی می تواند به شما در درمان نواحی چالش برانگیز در بدن کمک کند. در...