| خانه 4 بلاگ 4 انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۴ دیدگاه ها

انواع پروتز سینه به دلیل پیشرفت ها در زمینه علوم زیبایی و ارائه دامنه وسیعی از گزینه ها در خصوص سبک ایمپلنت ها، در عصر حاضر از تنوع گسترده ای برخوردار می باشد. زیباجویان داوطلب برای بهره مندی از پروتز سینه ، می توانند از دو نوع سطح ایمپلنت، صاف و بافت دار ( تکستچر ) گزینه مطلوب را انتخاب نمایند. ایمپلنت های صاف همانطور که از نام شان پیداست دارای سطح صافی بوده و ایمپلنت های بافت دار، دارای برآمدگی های کوچکی بر روی سطح می باشند. این ایمپلنت ها با امید کاهش خطر پارگی، مشکلی که برخی زنان در پروتز سینه با آن روبرو می شوند، توسعه یافتند. شما می توانید با خواندن مقاله زیر که به همت تیم راز جراحی و با هدف ارائه مجموعه ای کامل و جامع به شما جمع آوری گردیده، اطلاعات مفیدی در خصوص انواع پروتز های سینه، مزایا و معایب هر یک از آنها، مقایسه آنها با یکدیگر، کسب اطلاعات در خصوص جنس انواع پروتز سینه و ویژگی های هر یک از انواع پروتزهای سینه از لحاظ شکل و ظاهر، با نگاهی آگاهانه قدم در مسیر زیباتر نمودن اندام خود بگذارید.

انواع پروتز سینه راز جراحی

پروتز سینه گرد : رایج ترین گزینه

ایمپلنت های سینه گرد ، همانطور که از نام آنها پیداست، دارای شکل متقارن گرد بوده و می توانند با سیلیکون یا سالین پر شوند. آنها دارای قطرهای مختلف و درجات برآمدگی و برجستگی متنوع بوده و تنوع قطر و درجه برجستگی آنها با انتخاب و سلیقه بیمار وابسته است.

این نوع پروتز ها بنا به دلایل مختلفی دارای شهرت و عمومیت می باشند. نخست، این نوع ایمپلنت ها، شکل گرد تری را به سینه ها داده و آنها را پر تر نشان می دهند. ثانیاً، این نوع ایمپلنت ها، باعث می شوند که چاک یا خط بین دو سینه، در زمان پوشیدن پیراهن، جذاب تر به نظر برسد. سوماً هر چند اندازه بسیار بزرگ ایمپلنت ها باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن آنها می شود، ولی انتخاب یک سایز مناسب، باعث می شود که این اندام در عین زیبا و جذاب به نظر رسیدن، شکل طبیعی خود را نیز حفظ کند.

پروتز سینه گرد در زمانی که زنان در حالت دراز کشیده قرار می گیرند، دارای شکل طبیعی تری می باشند، در حالیکه فیلرها در عرض قفسه سینه پخش شده و شکل طبیعی را در سینه ها بوجود نمی آورند.

ایمپلنت های قطره اشکی : برای یک شکل ظاهری طبیعی تر و متقارن تر

پروتز سینه اشکی ، با هدف پیروی کردن از شکل طبیعی سینه ها طراحی شده اند. همانطور که از نام آنها پیداست، این ایمپلنت ها شبیه به قطره اشکی هستند که بخش فوقانی آنها، باریک تر ناحیه تحتانی شان می باشد. این ایمپلنت ها معمولاً از ژل سیلیکون منسجم ساخته شده و در عین نرم بودن در زمان لمس کردن، دارای بافت محکم و مقاومی می باشند.

این نوع پروتز ها چندان عمومیت و شهرت ندارند. علت این امر تاحدی به دلیل وجود این مطلب است که پروتز سینه قطره اشکی اندکی در مقایسه با نمونه های گرد، گران تر می باشند. این نوع پروتز، همچنین در برابر چرخش و تغییر جهت در حفره سینه، آسیب پذیر بوده و ممکن است این تغییر جهت پس از قرار دادن آنها در حفره سینه، اتفاق بیافتد. در صورت وقوع چنین حالتی، جراحی ترمیمی برای اصلاح موقعیت ایمپلنت، ضروری می باشد. البته شکل طبیعی تر آنها باعث شده است که بعد از ماستکتومی، بعنوان گزینه ای بهتر برای بازسازی سینه، محسوب شوند.

پروتز سینه سالینی  ( نمکی )

روند رو به رشدی در میان جراحان در خصوص انتخاب پروتز های پستان سیلیکون به جای تنوع وسیع پروتز های سالین در حال گسترش می باشد. این ترجیح، بعد از تائید ایمپلنت های سیلیکون از سوی سازمان غذا و دارو در ایالات متحده آمریکا در نوامبر سال ۲۰۰۶ آغاز شد و در نتیجه، بسیاری از جراحان شروع به توصیه این نوع پروتز پستان نمودند. پروتز سینه سالین، حاوی پوسته خارجی سیلیکون می باشند که با محلول آب و نمک استریل، پر شده اند. این نوع ایمپلنت ها گاهی قبل از جراحی پر می شوند، و گاهی در طول روند جایگذاری پروتز پر می گردند. این ایمپلنت ها در اندازه های متنوع موجود بوده و برخی از آنها دارای سطح پوسته ای صاف یا سطح پوسته ای بافت دار ( اصطلاحاً تکستچر) می باشند. پروتز سینه نمکی یا سالینی بوسیله درگاه ها یا ورودی های یکپارچه قابل پر شدن می باشند و همچنین می توان آنها را بعد از جراحی، برای دستیابی به حجم مورد دلخواه و متناسب در ایمپلنت، با سالین پر نمود.

این ایمپلنت ها در مقایسه با نوع پر شده با سیلیکون، ارزان تر می باشند، ولی می توانند دچار پارگی شده و در سطح سینه، آثار آشکاری را بر جای گذارند ( خصوصاً اگر زن دارای بافت سینه نازکی باشد). هر گونه پارگی به راحتی قابل شناسایی بوده و مایع  به راحتی قابل جذب به وسیله بدن می باشد. البته کیسه حاوی محلول، باید بوسیله جراح از بدن بیرون آورده شده یا تعویض شود.

انواع پروتز سینه

ایمپلنت های سینه پر شده با ژل سیلیکون

این ایمپلنت ها عموماً برای استفاده در زنان ۲۲ سال به بالا ( یا جوان تر در صورت توقف رشد سینه ها)، بی خطر می باشند. همچنین این نوع پروتز ها، گزینه ای برای اهداف بازسازی برای زنان در تمام رده های سنی، محسوب می شوند. پروتز پستان، برای افراد دارای نقص های مادرزادی، از قبیل سندروم Poland ( یک نقص مادرزادی که در آن، ماهیچه قفسه سینه رشد نکرده یا دارای رشد ناقص می باشد) قابل استفاده می باشد.

در این نمونه، جراحی در سنین ۱۵ یا ۱۶ سالگی، توصیه می شود. این پروتز ها دارای پوسته خارجی سیلیکون بوده و با ژل سیلیکون پر می شوند. این ژل دارای پیوستگی و سطح انسجام متنوعی می باشد. این ایمپلنت ها در اندازه های مختلف موجود بوده و دارای سطح پوسته صاف یا بافت دار ( تکستچر) می باشند. پیوستگی ژل سیلیکون می تواند به پروتز سینه در داشتن یک احساس طبیعی تر در مقایسه با پروتز پر شده با سالین، کمک کند. ایمپلنت در بهترین حالت، از طریق یک برش زیر سینه ای ( برشی در زیر سینه که در آن، بخش پایینی سینه به دیواره قفسه سینه برخورد می کند) وارد می شود، ولی از طریق روش های برش  اطراف هاله ( بافت تیره اطراف نوک سینه ) یا زیر بغل نیز قابل جایگزین نمودن می باشد.

سینه های زنان در دوره نوجوانی و اوایل دهه دوم زندگی به رشد خود ادامه می دهد. بهمین دلیل، ایمپلنت های پر شده با سالین، در زنان ۱۸ سال یا بالاتر، در نظر گرفته می شود. زنان حداقل تا ۲۲ سالگی می توانند ایمپلنت های پر شده با ژل سیلیکون را دریافت نمایند.

پروتز سینه pip

ایمپلنت های PIP، ایمپلنت های سینه سیلیکون حاوی ژل سیلیکونی می باشد که مورد تائید سازمان های مربوطه قرار نگرفته است.

آنها در شرکتی در فرانسه بنام پلی ایمپلنت پروتز (PIP) تولید می شوند. تمام دغدغه ها به ایمپلنت های تولید شده توسط شرکت PIP مربوط می شود.

ایمپلنت های PIP، ۲ تا ۶ برابر در مقایسه با ایمپلنت های سیلیکون استاندارد، بیشتر در معرض خطر پارگی قرار دارند. آنها خطری برای سلامت افراد به دنبال ندارند، ولی می توانند باعث بروز برخی علائم نا خوشایند شوند.

در صورت مواجهه با هر یک از موارد زیر، به پزشک خود مراجعه کنید:

  • برآمدگی و تورم در داخل و اطراف سینه
  • تغییر در شکل سینه ها
  • قرمزی
  • درد و حساسیت
  • حس سوزش
  • گره های لنفاوی بزرگ شده در زیر بغل

پروتز سینه منتور

صرفنظر از هدف پروتز سینه برای بزرگ کردن یا بازسازی این اندام، انتخاب ایمپلنت سینه شما، یک موضوع شخصی، مهم، و تغییر دهنده زندگی محسوب می شود. این انتخابی است که می تواند اعتماد به نفس شما را هر روز بیشتر تقویت کند.

ایمپلنت های منتور که قطعاً در صورت قرار گرفتن شما در مسیر استفاده از پروتز سینه با نام آن روبرو شده اید، دارای انواع مختلفی می باشد.

پروتز سینه منتور گرد

بر حسب شکل مطلوب شما، ایمپلنت های منتور گرد می تواند گزینه انتخابی تان محسوب شود. منتور دارای دامنه وسیعی از اندازه ها و برجستگی ها بوده و در دو سطح صاف و بافت دار، موجود می باشد.

پروتز سینه منتور آناتومیکی

اگر به دنبال شکل طبیعی برای سینه های خود هستید، ایمپلنت منتور آناتومیکی می تواند گزینه خوبی برای شما محسوب شود. این نوع پروتز تنها دارای سطح بافت دار می باشد.

پروتز سینه منتور سالین

ایمپلنت های منتور سالین دارای پوسته سطح صاف بوده و در دامنه وسیعی از اندازه ها، شکل ها و برجستگی های متنوع موجود می باشند.

منتور با انبساط دهنده بافت

انبساط دهنده بافت در بازسازی سینه فوری دو مرحله ای انجام می شود. انبساط دهنده بافت منتور در دو مدل دارای قلاب های بخیه و بدون قلاب های بخیه موجود می باشد.

پروتز سینه HP

اخیراً ایمپلنت های سینه hp در مقایسه با قطر پایه آنها، بیشترین برجستگی را به سینه ها می دهند. برای دستیابی به همان میزان برجستگی در ایمپلنت های MP، باید ایمپلنت بزرگ تری انتخاب شود. به این روش، ایمپلنت HP با حجم کمتر در زنان دارای قفسه سینه کوچک تر، بدون هر گونه عوارض جانبی و مشکلاتی از قبیل پهنای غیر طبیعی، قابل استفاده می باشد.

پروتز سینه MP

آنچه امروزه تحت عنوان ایمپلنت MP شناخته می شود، چیزی است که قبل از معرفی انواع برجستگی های مختلف، با یک اندازه استاندارد، مورد استفاده قرار می گرفته است. این همان پروتزی است که یک پروفایل یا نیمرخ نرمال را خلق کرده و دارای شکل ظاهری گرد می باشد که در عین حال می تواند حجم زیادی را نیز به سینه ها ببخشد. زنان دارای قفسه سینه باریک، این نوع ایمپلنت را ترجیح می دهند چون این ایمپلنت، به قفسه سینه، شکل ظاهری پهن تری می بخشد.

پروتز سینه منتور

کدام یک از انواع پروتز سینه برای من مناسب تر است؟

بیشتر بیماران از ایمپلنت های گرد استفاده می کنند، بخصوص اگر ملاحظه و قصد اصلی آنها، بزرگ کردن اندازه سینه و بالا کشیدن یا اصطلاحاً لیفت سینه باشد. پروتز های قطره اشکی دارای ریسک بالاتری بوده، گران تر بوده و شاید بعداً به ترمیم و تثبیت مجدد موقعیت قرار گرفتن شان در حفره سینه نیاز داشته باشند.

با این وجود، اگر بافت سینه شما به اندازه ای نیست که بتوانید کار را با آن آغاز کنید، یا اگر به دنبال داشتن شکل ظاهری طبیعی تر در سینه های خود هستید، ایمپلنت قطره اشکی براس شما توصیه می شود. به توصیه های جراح خود گوش فرا دهید، چون او می تواند بهترین انتخاب متناسب با چارچوب بدن شما را در اختیارتان قرار دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.8 6 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زهرا پارسا
زهرا پارسا
1 ماه قبل

کدوم نوع پروتز سینه برای افرادی که سینه کوچیکی دارن و سینه شون فرم خوبی نداره مناسبه؟

رها امامی
رها امامی
1 ماه قبل

آیا بعد از پروتز سینه امکان شیردهی وجود دارد؟

مقالات مرتبط

خوش فرم کردن سینه ها

خوش فرم کردن سینه ها

سینه خوش فرم ، سربالا ، سفت و دارای اندازه مناسب ، در میان خانم ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و خیلی از آن ها ، برای خوش فرم کردن سینه هر روشی را امتحان می کنند. شلی و افتادگی سینه ها ، سبب عدم تناسب اندام در خانم ها شده و این احساس نازیبایی ، اعتماد به نفس آن ها...

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

اصطلاحات متعددی برای توصیف تزریق چربی از قسمتی از بدن به قسمت دیگر وجود دارد. صرفنظر از همه این اصطلاحات ، هدف از انجام این تزریق ، جوانسازی صورت از طریق افزایش حجم ، درمان خطوط و کاهش چین و چروک می باشد. اما آنچه در این میان ، نقش مهمی را در کسب یک نتیجه طلایی ایفا...

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از روند های پیشرو در کاهش اندازه و شکل چین های اطراف اندام تناسلی می باشد. این روش در سال های اخیر بسیار رایج شده است، زیرا نتایج به دست آمده از این درمان، بهبود و رضایت قابل ملاحظه ای را  بدست می دهد. با افزایش استقبال از این روش ، ارائه اطلاعات جامع...

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

مراقبت های بعد از درمان بواسیر

به گفته موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی ، تقریباً 50 درصد از مردم در برهه ای از زندگی خود دچار بواسیر می شوند. گاهی این بیماری به طور خود به خود برطرف می شود ، اما گاهی اوقات برای خلاصی از شر آن باید تحت جراحی یا درمان با لیزر قرار گرفت. بعد از عمل جراحی...

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی

عوارض ژنیکوماستی نیز مانند هر عمل جراحی پلاستیک دیگر ، بخش اجتناب ناپذیر روند درمان محسوب می شود. یک جراح آموزش دیده و با تجربه قادر است این عوارض را به حداقل برساند ، البته مشروط بر اینکه بیمار نیز دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی خود را متعهدانه رعایت کند. راز...

جراحی بینی به روش باز و بسته

جراحی بینی به روش باز و بسته

به طور کلی جراحی بینی به روش باز و بسته انجام می پذیرد. البته که فاکتورهای مختلفی در امر انتخاب روش مناسب برای هر فرد ، نیز دخیل هستند. مقصود راز جراحی از نگارش این مطلب ، بیان تمام نکات مرتبط با دو تکنیک مذکور می باشد. هدف و خواسته فرد از عمل ، اولیه یا ترمیمی بودن...

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه

روش های پیشگیری از سرطان سینه به کلیه اقداماتی گفته می شود ، که برای کاهش ابتلا به این نوع سرطان صورت می پذیرد. با توجه به اینکه سرطان سینه ، یکی از رایج ترین انواع سرطان های زنان در میان خانم ها ، شیوع گسترده ای دارد ، دانستن روش های پیشگیری از سرطان و یا جلوگیری از...

درمان خانگی ژنیکوماستی

درمان خانگی ژنیکوماستی

بزرگ شدن سینه در مردان که اصطلاحا به آن ژنیکوماستی گفته می شود ، امروزه به یکی از موضوعات رایج و پر اهمیت در میان آقایان مبدل گردیده است. از این رو روش های درمان خانگی ژنیکوماستی یکی از موضوعاتی است که این روزها آقایان تمایل دارند ، درباره آن جهت کمک برای کوچک کردن...

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

داشتن موهای سالم بعنوان یک عامل مهم در بهره مندی از یک ظاهر خوب و برخورداری از اعتماد به نفس بالا ، ضروری است ، زیرا می تواند بر زندگی اجتماعی نیز تأثیر گذار باشد. عوامل زیادی بر رشد و استحکام موها تأثیر می گذارد و برخی عوامل دیگر باعث بروز طاسی می شوند. کاشت موی...

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی

در این مقاله از راز جراحی قصد داریم افزایش سایز سینه و تاثیر آن در رابطه زناشویی ، را مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی سایز سینه ، یکی از مولفه های مورد توجه در رابطه جنسی است ، در سال های اخیر خانم های بیشتری برای بزرگ کردن سینه های خود ، تمایل نشان می دهند. یکی از...