| خانه 4 بلاگ 4 بهترین متخصص چشم

بهترین متخصص چشم

اسفند ۲, ۱۴۰۰ | بلاگ | ۰ دیدگاه

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

چشم عضو بسیار مهم و پرکار بدن محسوب می شود. امروزه استفاده طولانی مدت از صفحه نمایشگر های متفاوت نظیر ال سی دی ، گوشی همراه ، صفحه مانیتور و غیره سبب ضعیف شدن بینایی شده است. همچنین بیماری های مختلف چشمی نظیر آب مروارید ، آب سیاه و غیره نیز وجود دارد که تماماً به کیفیت بینایی ما تاثیر می گذارند. اما خوشبختانه راه های درمانی نیز وجود دارد. افرادی که دنبال راه های درمانی هستند در وهله اول قصد دارند بهترین متخصص چشم را برای درمان خود انتخاب کنند. اما چشم پزشک خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ چطور می توانید چشم پزشک ایده آلی برای درمان مشکلات بینایی خود انتخاب کنیم؟ در ادامه این مطلب از راز جراحی فاکتورهایی را ارائه می دهیم که با استناد بر آن ها بتوانید پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بهترین متخصص چشم - راز جراحی

معیار های انتخاب بهترین متخصص چشم

شاید تصور کنید تعدد پزشکان در زمینه درمان عارضه های چشمی به ما کمک کند هر چه سریع تر مشکل بینایی خود را رفع کنیم ؛ اما همیشه چنین نیست. با وجود تعدد پزشکان ، متخصصین کمی هستند که در زمینه درمان مشکلات بینایی پیشتاز هستند. انتخاب بهترین متخصص چشم از میان تعداد زیادی پزشک کار دشواری است. معیارهای برجسته ای که یک پزشک ماهر را از دیگر پزشکان جدا می کند ، شامل موارد زیر هستند:

 • مدرک تحصیلی
 • شنونده بودن
 • انعطاف پذیر
 • متفکر
 • با منش
 • در دسترس
 • درصد رضایت مراجعه کنندگان
 • در ادامه هر یک از این موراد را شرح می دهیم.

مدرک تحصیلی

این که پزشک انتخابی شما در چه دانشگاهی تحصیل کرده است و مقطع تحصیلی وی تا سطح دکترا یا فوق دکتر باشد، می تواند روی عملکرد دکتر تا حدی موثر باشد. اما مدرک تحصیلی به تنهایی نمی تواند معیاری کافی برای انتخاب بهترین متخصص چشم در ایران باشد. بنابراین در ادامه دیگر ویژگی های موثر را نیز شرح می دهیم.

تجربه کاری

تحصیلات عالی در کنار تجربه کاری خوب می تواند به عنوان مکمل یکدیگر معرفی شوند. پزشکانی که تحصیلات عالی دارند، در کنار آن تجربه کاری بالا و رضایت بالای مراجع کنندگان را نصیب خود کرده اند، می توانند به عنوان بهترین متخصص چشم شناخته شوند. اما تجربه کاری تنها شامل حرفه و تخصص پزشک نمی شود. گاهی این تجربه نهفته در منش پزشک ، نحوه برخورد وی یا تکنولوژی های جدید و غیره است. در واقع این موارد نیز جز موردهای موثر برای انتخاب بهترین متخصص چشم در تهران ، اصفهان ، شیراز ، یزد ، تبریز ، اردبیل ، و سایر شهرها محسوب می شوند.

شنونده بودن

هنگامی که شما به چشم پزشک مراجعه می کنید ، قبل از هر معاینه و نوشتن نسخه، نیاز است ابتدا با شما صحبت کند. در طی این صحبت شما مشکلاتی که به آن دچار شدید را شرح می دهید و در صورت وجود بیماری های زمینه ای نظیر دیابت ، فشار خون و غیره موضوع را به پزشک اطلاع می دهید. در این گفت و گو شرح مشکلات مادرزادی مرتبط با بینایی نیز حائز اهمیت است.

بعضی از پزشکان بدون توجه به صحبت ها و مشکلات بیمار ، معاینه خود را انجام می دهند. چنین معاینه ای می تواند موضوعات زمینه ای را از دید پزشک مخفی نگه دارد. به عنوان مثال اگر بیمار به دلیل فشار خون یا دیابت دچار خون ریزی داخلی شده باشد اما پزشک دلیل اصلی ایجاد چنین عارضه ای را نداند ، نمی تواند درمانی ۱۰۰ درصد موثر داشته باشد. بدین ترتیب است که شنونده خوب بودن در انتخاب بهترین متخصص چشم تاثیر می گذارد.

انعطاف پذیر

در دنیای امروز هر ۱۲ ماه یکبار کل اطلاعات موجود در دنیا ، دو برابر می شود. چنین افزایش حجم اطلاعاتی در قرن های گذشته بی سابقه بوده است. طبیعی است که چنین افزایش دانشی می تواند تمامی افراد را در هر زمینه کاری با چالش های متفاوتی رو به رو کند. اما برنده کسی است که با تغییرات و پیشرفت روز افزون دانش ، هم سو شود. جراحان چشم نیز از این قاعده مستثنا نیستند. افرادی که به اندازه کافی انعطاف دارند و می توانند خود را با تکنولوژی ها و علم های جدید همگام کنند ، همیشه بهترین خدمات را با بهترین نتیجه ها ارائه می دهند. از این رو هنگام انتخاب بهترین متخصص چشم حتما به چنین ویژگی توجه کنید. شما می توانید با توجه به دستگاه های مورد استفاده پزشک ، همچنین راه حل های علمی وی در این باره اطلاعات لازم را کسب کنید.

متفکر

گاهی علم نه ، بلکه شبه علم هایی وجود دارند که در روش درمانی بیماری های چشمی تداخل ایجاد می کنند. همچنین دستگاه هایی وارد بازار می شوند که قبل از استفاده تمام و کمال از آن ها نیاز است درباره مزایا و معایب کوتاه مدت و طولانی مدت آن ها اطلاعات کافی داشته باشیم. چرا که ممکن است بعضی از دستگاه های جدید به اندازه کافی خوب نباشند یا آن که بین دستگاه های نوین ، یکی از آن ها از دیگری برتر باشد. چنین انتخاب هایی تنها به عهده پزشک است. بنابراین متفکر بودن پزشک برای داشتن بهترین انتخاب ، اهمیت بسیار بالایی دارد.

با منش

علاوه بر علم پزشکی و به کار گیری از آن ، منش بالای پزشکان نیز نکته مهمی است که در انتخاب بهترین متخصص چشم در کرج ، تهران ، اهواز ، مشهد ، تبریز ، قم و سایر شهرهای ایران باید بدان توجه کرد. پزشکان از رده بالایی در جایگاه اجتماعی برخوردار هستند ، بنابراین طبیعی است که منش آن ها نیز نشان دهنده جایگاه اصلی آن ها باشد. عموما بهترین متخصصین ، رفتار و منش حرفه ای دارند و تمامی مراجعه کنندگان بدین ویژگی آن ها واقف هستند.

درصد رضایت مراجعه کنندگان

هر پزشکی در مطلب یا کلینیکی که در آن مشغول ارائه خدمات است ، مراجعه کنندگانی دارد. رضایت بیشتر مراجعه کنندگان هر پزشک نشان از تبحر ، دانش و تجربه کاری پزشک دارد. اما در صورتی که بین مراجعه کنندگان چند بیمار ناراضی وجود داشته باشد ، می توانید به انتخاب خود شک کنید. دقت داشته باشید که پروسه های مختلف درمانی در چشم انجام می شود که هر کدام می توانند بینایی بهتر ، بدتر یا عدم بینایی را در ما سبب شوند از این رو حتما به میزان رضایت مراجعه کنندگان دقت داشته باشید.

بهترین متخصص چشم چه خدماتی را ارائه می دهد؟

متخصصین چشم خدمات متفاوتی در زمینه درمانی و زیبایی چشم انجام می دهند. تعدادی از این خدمات شامل موارد زیر است:

 1. مشاوره و ویزیت بیمار جهت بررسی و درمان عارضه های چشمی
 2. تشخیص علت بیماری
 3. تجویز انواع دارو و قطره های چشمی
 4. ارائه نکات مراقبتی چشم و راهنما کمک کننده برای درمان آن
 5. تجویز عینک با توجه به شماره چشم و ویژگی های دیداری آن نظیر دوربینی یا نزدیک بودن چشم ها
 6. انجام تمامی عمل های درمانی نظیر لیزیک ، لازک ، جراحی آب مروارید ، جراحی آب سیاه و غیره
 7. انجام پروسه عمل لیزیک برای چشم های دوربین ، نزدیک بینی و آستیگمات
 8. تجویز استفاده از لنز های طبی
 9. انجام معاینه های دقیق در بینایی

بهترین دکتر چشم به چه مهارت هایی نیازمند دارد؟

بهترین متخصص چشم در ایران نیازمند دانش و مهارت هایی است که به درمان بیماری های چشمی کمک می کند. تعدادی از این مهارت ها شامل موارد زیر است:

 • استعداد مورد نیاز برای درک و استفاده از علوم و ریاضی
 • توجه زیاد به جزئیات
 • حفظ تمرکز بالا
 • بروزرسانی سطح دانش و آگاهی خود نسبت به درمان ها و دستگاه های نوظهور
 • شرح اقدامات مراقبتی لازم به بزرگسالان و کودکان

چه زمانی نیازمند مراجعه به بهترین متخصص چشم هستیم؟

بهتر است برای جلویگری از هر عارضه ای قبل از وقوع مشکل در بینایی به پزشک مراجعه کنید. پیشنهاد ما آن است که یک بار در طی سال برای معیانه چشم به بهترین متخصص چشم مراجعه داشته باشید. همچنین بعد از سن ۴۰ سالگی می توانید بسته به تشخیص خود و میزان استفاده از چشم ها ، تعداد دفعات را افزایش دهید. در این صورت از بسیاری از مشکلات کم بینایی و عارضه های دیگر جلوگیری به عمل آورده اید.

علائم مهمی که نشان دهنده نیاز ما به دیدن بهترین متخصص چشم است!

در صورتی که در دید خود نقطه های تاریک مشاهده کردید ، همچنین ظاهر چشم شما تغییر رنگ داد ، ممکن است دچار آب مروارید ، گلوکوم یا دیگر عارضه های چشمی شده باشید. در این صوت نیاز است هر چه سریع تر به پزشک مورد نظر مراجعه کنید.

 1. اگر بخشی از بینایی شما کاهش پیدا کند یا به طور کل از بین برود ، هر چه سریع تر به بهترین چشم پزشکی در اهواز مراجعه کنید.
 2. هنگامی که چشم های شما دچار التهاب شده و آسیب در بینایی آن ایجاد شود ، نیازمند دیدار هر چه سریع تر با پزشک هستید.
 3. افرادی که دارای بیماری های زمینه ای نظیر دیابت ، فشار خون و غیره هستند ، بهتر است به طور مرتب نزد چشم پزشک مراجعه کنند.
 4. اگر احساس می کنید پرده ای تیره رنگ روی چشم شما قرار گرفته است.
 5. در صورت بروز ناهنجاری هایی در پلک نیازمند دیدار با پزشک هستید.
 6. در صورت بروز دایره های رنگی در اطراف میدان دید ، هر چه سریع تر نزد پزشک مناسب مراجعه کنید.

سخن آخر

همانطور که در طی این مقاله خواندید درباره فاکتورهای تعیین کننده انتخاب بهترین متخصص چشم اطلاعاتی ارائه دادیم. همچنین برای آن که نسبت به این شغل آگاهی بیشتری پیدا کنید ، درباره مشکلاتی که ما را برآن می کند که به چشم پزشک مراجعه کنیم نیز اطلاعاتی بیان کردیم. همچنین درباره مهارت های مورد نیاز چنین تخصصی اطلاعات کافی را دادیم. هدف ما از این مقاله ایجاد سلامتی در شما است. امیدواریم اطلاعات داده شده در طی این مقاله برای شما مثمر ثمر واقع شده باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

جوانسازی پوست امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین و چروک و مشکلات پوستی در صورت افراد به فکر اصلاح این مشکلات از طریق تکنیک های جدید اصلاح پوستی می افتند. با مراجعه به پزشک و دریافتن این موضوع که چه نوع مشکل پوستی...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

جوانسازی پوست امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های بشر به شمار می رود، با بالا رفتن سن و به وجود آمدن چین و چروک و مشکلات پوستی در صورت افراد به فکر اصلاح این مشکلات از طریق تکنیک های جدید اصلاح پوستی می افتند. با مراجعه به پزشک و دریافتن این موضوع که چه نوع مشکل پوستی...

انواع مدل بینی

انواع مدل بینی

صرفنظر از اینکه شما از کدامیک از انواع مدل بینی برخوردارید، بینی شما، بارزترین ویژگی در صورت تان محسوب می شود. هر چند ویژگی های مشترک بسیاری در میان بینی افراد مختلف وجود دارد، ولی نمی توان دو بینی را یافت که دقیقاً شبیه به هم باشند. اندازه و شکل بینی، ویژگی هایی...

مراقبت های بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

می توان گفت داشتن لبخندی زیبا و جذاب یا به اصطلاح هالیوودی تقریباً خواسته تمام افراد هست. همیشه دندان های یکدست و خوش فرم چهره ای بسیار دلنشین را برای فرد ایجاد می کنند. لمینت دندان یکی از پروسه های زیباسازی دندان است که با انجام آن دندان ها ظاهری بسیار طبیعی پیدا...