| خانه 4 جراحی بدن 4 تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

فروردین ۶, ۱۴۰۱ | جراحی بدن | ۰ دیدگاه

تزریق چربی به باسن ، روشی ایده آل برای شکل دهی و ایجاد تناسب در باسن و فاکتوری مهم در خلق بدنی جذاب و زیبا می باشد . تزریق چربی ، روندی است که تنها یک جراح زیبایی ماهر می تواند با استفاده از تکنیک های انتقال چربی برای دستیابی به یک کانتور باسن پر تر و گرد تر ، آن را اجرا نماید. تزریق چربی به باسن ، روندی است که بوسیله آن ، اندازه و شکل باسن بدون ایمپلنت ، بهبود می یابد. چربی اضافی از کفل ها ، شکم ، ناحیه پایینی کمر ، یا ران ها بوسیله روش لیپوساکشن ، برداشته می شود و بخشی از چربی به صورت استراتژیک به باسن انتقال داده می شود.

یک جراح زیبایی با تجربه می تواند تناسب نیم تنه پایینی بدن را با تزریق چربی به باسن ، بهبود بخشیده و به بیمار در خلاص شدن از بخشی از چربی در نواحی ناخواسته بدن و بهبود شکل ظاهری باسن و خلق نتایجی ماندگار ، کمک کند. راز جراحی در مقاله ای جامع و کامل ، شما را با تمام ابعاد این جراحی آشنا کرده و در صورتی که مایل به بهره مند شدن از این جراحی باشید ، با مطالعه این مقاله ، با سطح دانش کافی و جامع می توانید قدم در این مسیر بگذارید.

تزریق چربی به باسن

هدف از تزریق چربی به باسن چیست ؟

شکل و تناسب باسن یک فرد تا حد زیادی به عوامل ژنتیکی ، ساختار اسکلتی و چگونگی تاثیر ذخیره سازی چربی بدن بر روی شکل ظاهری آن در نیم تنه پایینی بدن ، وابسته است. یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند به حفظ یک وزن سالم و سفتی ماهیچه کمک کند ، ولی بسیاری از بیماران ، از داشتن باسن صاف ، علیرغم داشتن یک سبک زندگی سالم ، رنج می برند.

جراحی لیفت باسن می تواند با تغییر شکل دادن باسن و نواحی اطراف آن ، مانند کمر و ران ، بر اثرات ژنتیکی غلبه کند. زیبا جویان اغلب تزریق چربی را برای بهره مند شدن از مزایای زیر در نظر می گیرند:

  • تقویت انحنای پایین تنه
  • کاهش توده های چربی روی ران یا شکم
  • جذاب تر به نظر رسیدن لباس بر روی بدن
  • جوان تر و زیبا تر نشان داده شدن اندام
  • بهبود تعادل بین بخش بالایی و پایینی بدن

آیا من کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به باسن هستم؟

تزریق چربی به باسن ، می تواند یک گزینه عالی برای بهبود شکل و اندازه باسن محسوب شود. البته ، برخی از زیباجویان برای این روند ، کاندیدای مناسب تری محسوب می شوند. این زیباجویان ،  انتظارات واقع بینانه ای در خصوص جراحی داشته و شرایط سلامت عمومی بدن آنها برای سپری کردن بهتر دوره بهبودی و کسب نتایج مطلوب تر ، در وضعیت مناسب تری قرار دارد . به طور کلی ، در صورت برخورداری از شرایط زیر ، کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به باسن محسوب می شوید:

خواستار بزرگ شدن باسن بدون ایمپلنت هستید.

رنگ پوست خوبی در ناحیه لگن و باسن دارید.

از ذخایر چربی کافی در مناطق دیگر برای برداشت جهت تزریق در باسن برخوردارید.

می توانید از نشستن مستقیم بر روی باسن خود برای چندین هفته اجتناب کنید.

تزریق چربی به باسن می تواند پوست شل باسن را نیز درمان نماید. اگر از افتادگی پوست در ناحیه باسن یا ران خود رنج می برید ، تزریق چربی به باسن می تواند گزینه مناسبی برای درمان این مشکل ،  محسوب شود.

تزریق چربی به باسن در مقابل پروتز باسن

یکی از مزایای قابل ملاحظه در تزریق چربی به باسن این است که بدون نیاز به انجام پروتز باسن ، اندازه باسن قابل افزایش می باشد .  این روند ، در دستان یک جراح زیبایی آموزش دیده که جراحی های زیادی را در این زمینه انجام داده و از سطح دانش و تجربه کافی برخوردار است ، خطر عوارض کمتری را به همراه داشته و می تواند نتایج طبیعی و ظاهری زیبا تر  را به دست دهد.

البته ، اگر شما بسیار لاغر هستید ، احتمالاً  از منبع چربی کافی برای برداشته شدن و استفاده در ناحیه تحت درمان برخوردار نمی باشید. در این شرایط ، پروتز باسن تنها راهی است که می توانید به وسیله آن ، به اندازه دلخواه باسن خود دست پیدا کنید. پروتز باسن برای برخی از بیماران گزینه مناسبی محسوب می شود. البته ، درک خطرات مضاعف پروتز باسن ، از جمله انقباض کپسولی و بالا بودن احتمال ابتلا به عفونت نیز حائز اهمیت است. پروتز باسن در مقایسه با تزریق چربی به باسن ، که به طرز ماهرانه ای در دستان یک جراح زیبایی ماهر و با تجربه انجام شده است ، نتیجه طبیعی تری را خلق خواهد کرد.

انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی به باسن

بهترین دکتر تزریق چربی به باسن - راز جراحی

جراحی تزریق چربی به باسن یک روند پیچیده است که تحت اجرای تکنیک های بسیار پیشرفته و برخورداری از تجربه گسترده در خصوص تکنیک های تزریق چربی انجام می پذیرد. همه پزشکانی که عمل جراحی زیبایی انجام می دهند ، این دوره های آموزش تخصصی را دریافت نمی کنند ، بنابراین قبل از انتخاب یک جراح برای سپردن جراحی تزریق چربی خود به دستان او ، تحقیقات لازم را انجام داده و از صلاحیت کافی وی اطمینان حاصل کنید.

هنگام مشورت با جراحان زیبایی بالقوه ، در خصوص تعداد دفعات انجام این جراحی سوال کرده و حتماً گالری عکس های قبل و بعد بیماران قبلی را مشاهده کنید.  این به شما کمک می کند تا از سبک زیبایی هر جراح مطلع شوید و اطلاعات مفیدی در مورد انتخاب جراح زیبایی به دست آورید.

جراحی تزریق چربی به باسن شامل چه مواردی است؟

تزریق چربی به باسن شامل سه مرحله اساسی است:

۱ ) چربی از ناحیه لگن ، کمر ، ران ، شکم یا مناطق دیگر از طریق روش لیپوساکشن برداشته می شود.

۲ ) چربی استخراج شده ،  تصفیه شده و برای تزریق به باسن آماده می شود.

۳ ) جراح زیبایی برای افزایش حجم و بهبود فرم ، چربی را به نقاط خاصی در باسن تزریق می کند.

جراحی معمولاً به صورت سرپایی ، با استفاده از بیهوشی عمومی یا تزریق آرام بخش به صورت وریدی و بی حسی موضعی انجام می شود. با توجه به اینکه تمام چربی تزریق شده در محل جدید نمی تواند به منبع خون دسترسی پیدا کرده و از بین می رود ، یک جراح زیبایی مجرب با در تظر گرفتن این امر مقدار بیشتری چربی در مقایسه با مقدار مورد نیاز را جهت اطمینان از دستیابی به نتایج نهایی مطلوب ، از محل دهنده ، برداشت می کند.

بهبود بعد از تزریق چربی به باسن

در دوران نقاهت بعد از تزریق چربی به باسن ، شاهد تغییرات زیادی خواهید بود. البته درد به طور معمول در حداقل سطح ممکن است و به راحتی با مصرف داروهای ضد درد ، قابل کنترل می باشد . شما نباید به مدت ۲ هفته بعد از بلند کتزریق چربی به باسن ، مستقیماً روی باسن خود بنشینید یا دراز بکشید.

در طول این مدت ، باید به روی شکم یا پهلو بخوابید . زمانی که احساس آمادگی می کنید ، در صورت صلاحدید پزشک ، می توانید در موقیت نشسته قرار بگیرید . در زمان نشستن ، بهتر است یک بالش را در زیر ران های خود قرار دهید تا از وارد امدن فشار بر روی باسن جلوگیری به عمل آید . فعالیت نشستن نرمال ، معمولاً بعد از ۸ هفته مجار می باشد .

شما با دنبال کردن دستورالعمل های صادر شده توسط پزشک ، باید بتوانید ظرف ۱ هفته بعد از جراحی ، فعالیت های نرمال خود را از سر گرفته و ظرف ۱۰ تا ۱۴ روز به محل کار خود باز گردید.

زندگی بعد از تزریق چربی به باسن

نتایج تزریق چربی به باسن ، برای چندین سال ماندگار است . سلول های چربی برداشته شده با استفاده از لیپوساکشن ، قابل برگرداندن به محل برداشت ، نمی باشند . همچنین سلول های چربی تزریق شده به محل جدید ، می توانند برای سال ها به عمر خود ادامه دهند . البته ، نوسانات شدید وزن ، می تواند نتیجه درمان را تحت تاثیر قرار دهد ، بنابراین برای حفظ نتیجه به دست آمده از تزریق چربی به باسن ، بهتر است وزن خود را ثابت نگه دارید .

نتیجه نهایی معمولاً ۶ ماه بعد از جراحی نمایان می شود . این زمانی است که تورم باقی مانده فروکش کرده و بدن شما به طور کامل بهبود یافته است . در این زمان ، شما دارای باسنی با انحنای زیبا بوده و تناسب بدن شما در قسمت نیم تنه پایین ، به جذابیت اندام تان افزوده است .

وقتی جراحی تزریق چربی به باسن به دست یک جراح زیبایی ماهر انجام شود ، می تواند یک روند فوق العاده با ماندگاری بالا ، محسوب گردد .

خطرات تزریق چربی به باسن

مثل هر عمل جراحی دیگر ، جراحی تزریق چربی به باسن نیز از داشتن خطرات مرتبط ، مستثنی نمی باشد .  در مورد تزریق چربی به باسن ، بیماران باید ملاحظات خاص زیر را مد نظر قرار دهند:

۱ ) لخته شدن خون / آمبولی :  لخته شدن خون در پاها می تواند منجر به بروز عوارض جدی از جمله مرگ شود. بیماران باید از نظر خطر ایجاد لخته خون قبل از اقدام به انجام جراحی ، مورد ارزیابی قرار گیرند و پیشگیری های  مناسب در مورد آنها  انجام شود.

۲ ) عفونت : عفونت های جراحی به ویژه در شرایط انتقال حجم زیاد چربی مانند تزریق چربی ، یک خطر مهم به شمار می آیند . استفاده از تکنیک های استریل دقیق بسیار حائز اهمیت بوده و همه بیماران باید از آنتی بیوتیک های پیشگیرانه مناسب ، استفاده می کنند.

۳ ) تغییر احساس : هر ناحیه ای که تحت عمل جراحی قرار گیرد ، معمولاً متورم می شود . این امر باعث می شود اعصاب عملکرد خود را تا حدودی از دست داده  یا عملکرد آنها ضعیف شود . گاهی حتی در طول عمل جراحی ، قطع برخی اعصاب اتفاق می افتد . این امر منجر به بروز بی حسی می شود ، که البته معمولاً موقتی می باشد. اما در برخی موارد اثر آن به طور دائمی باقی می ماند. بیماران باید قبل از عمل جراحی ، این موضوع را مد نظر قرار دهند ، زیرا اگر حس یا عملکرد عصبی به خودی خود بازنگردد ، هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. گاهی اوقات این بهایی است که شما برای زیبایی می پردازید !

۴ ) ترمیم ضعیف زخم : زخم ها در زمان جراحی به خوبی بسته می شوند ، اما اگر بخیه ها سطحی باشند ، گاهی زخم ها بارز تر بوده و بیشتر به چشم می آیند . خوشبختانه برش های ایجاد شده در تزریق چربی به باسن ، بسیار کوچک هستند ، اما هنوز این  امکان وجود دارد که جای زخم بعد از تکمیل روند بهبود ، بر جای بماند .

۵ ) ناهمواری در کانتور : وقتی چربی از ناحیه ای از بدن به ناحیه دیگر منتقل می شود ، احتمال عدم تقارن وجود دارد. این به معنی است که ناحیه ای از باسن ، بیش از حد پر شده ، یا تورفتگی در ناحیه دیگر اتفاق می افتد .  جراح دستورالعمل های خاصی را در مورد سطح فعالیت ، وضعیت خوابیدن و استفاده از گن در اختیار شما قرار می دهد. برای  کسب بهترین نتیجه ، دستورالعمل های پزشک معالج خود را با دقت دنبال کنید .

۶ ) آمبولی چربی : گاهی چربی تزریق شده  ، وارد جریان خون می شود و به اندام های دیگر ( ریه ها ، مغز و غیره )  می رسد . اگر چربی به عضله تزریق شود ، یا تزریق ، بیش از حد استاندارد انجام گیرد ، احتمال بروز این حالت بیشتر خواهد بود . در مورد تکنیک انتخاب شده برای استفاده در طول روند تزریق چربی ، با جراح خود صحبت کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...