| خانه 4 جراحی بدن 4 تزریق چربی

تزریق چربی

مهر ۲۶, ۱۴۰۰ | جراحی بدن, جراحی سر و گردن | ۱۱ دیدگاه ها

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی نواحی فرورفته صورت و بدن، خلق کانتور در نواحی مختلف بدن، ترمیم جای زخم، جوانسازی دست ها و صورت، بازسازی سینه ها و رفع علائم بر جای مانده از پروتز سینه می باشند، می تواند بعنوان گزینه ای قابل اطمینان در نظر گرفته شود. قبل از تصمیم برای انجام این روند، بهتر است زمانی را برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص این جراحی، با هدف دستیابی به بی خطر ترین و طبیعی ترین نتیجه، صرف کنید. شاید این کار به نظرتان دشوار بیاید، ولی ما در راز جراحی با گردآوری یک مجموعه کامل از کلیه اطلاعات مورد نیاز درباره تزریق چربی، راه را برای شما هموار نموده ایم.

تزریق چربی

انواع نواحی تزریق چربی

هر چند همه از توده های سر سخت چربی در نواحی شکم یا ران ها بیزارند، ولی همین چربی های ناخوشایند در این فرآیند، می توانند بسیار مفید واقع شوند. امروزه، روندهای تزریق چربی، نتایج بی خطر و زیبایی را با بزرگ کردن و بازیابی حجم در نواحی که با بالا رفتن سن، چربی در آنها کاهش یافته است، بدست می دهند. این گزینه نوآورانه زیبایی، چندین روند کانتورینگ بدن را در یک فرایند واحد ترکیب کرده و یک روند تحول آفرینی محسوب می شود که می تواند نتایج  طبیعی و ماندگاری را بر جای گذارد.

برخی نواحی مورد هدف برای تزریق چربی عبارتند از:

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی می تواند پوست صورت را جوانسازی کرده و حجم از دست رفته را جهت خلق نتایجی طبیعی، بازگرداند. بیماران می توانند به جای استفاده از فیلرها، برای حذف خطوط لبخند اطراف لب، برجسته کردن گونه ها یا لب ها و کاهش چین و چروک های ریز اطراف چشم ها، تزریق چربی به صورت را انتخاب کنند.

تزریق چربی به دست ها

پشت دست ها یکی از نواحی رایجی است که علائم پیری در آنها پدیدار می شود. لایه روی پشت دست ها، با پیر تر شدن فرد، نازک تر می شود. هرچند فیلرهای پوستی می توانند به بازیابی حجم از دست رفته کمک کنند، ولی تزریق چربی نیز همان نتیجه مشابه را به همراه داشته و یک روش طبیعی تر برای ایجاد ظاهری جوان در پوست دست افراد محسوب می شود.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

زنان می توانند با استفاده از این روش، متعادل ترین افزایش حجم در قفسه سینه خود را بدست آورند. تزریق چربی به سینه می تواند بدشکلی های جزئی سینه را که در اثر نمونه برداری رخ داده درمان نموده و عدم تقارن در این اندام را رفع نماید. پیوند چربی، بسیار موثر و حداقل تهاجمی می باشد، ولی زنانی که به دنبال افزایش حجم قابل ملاحظه در سینه های خود هستند، باید علاوه بر تزریق چربی، پروتز سینه را نیز مد نظر قرار دهند.

 

تزریق چربی به سینه و باسن - راز جراحی

 

تزریق چربی باسن

در سال های اخیر بسیاری از زنان و مردان به سمت بزرگ کردن باسن با استفاده از تکنیک پیوند چربی گرایش پیدا کرده اند. بیماران می توانند با تزریق چربی به باسن، شکل بخش پایینی بدن خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده و انحنای مطلوب در این ناحیه از بدن را بدست آورند.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی عنوان یک گزینه مشهور برای کمک به کانتورینگ بدن، روز به روز، در حال رواج بیشتر می باشد. بیماران در این تکنیک از برداشت توده های چربی از نواحی ناخواسته از طریق لیپوساکشن و انتقال آن به نواحی دیگر، بهره می برند. برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • تزریق چربی می تواند کانتورینگ را به طور همزمان در بیش از یک ناحیه از بدن خلق نماید.
 • در مقایسه با روندهای قدیمی، این تکنیک نتایج فوق العاده ای را با یک روند حداقل تهاجمی بدست می دهد.
 • در روندهای لیپوساکشن و تزریق چربی، در مقایسه با روش های سنتی پروتز یا ایمپلنت، برش های کوچک تری ایجاد می شود.
 • زمان از کار افتادگی در این روند بسیار کوتاه است.
 • این تکنیک دارای قابلیت سفارشی شدن بر حسب نیازهای هر بیمار بمنظور خلق بهترین نتایج کانتورینگ بدن می باشد.
 • اگر بیمار وزن ایده آل خود را حفظ کند، می تواند به طور دائمی از نتایج خلق شده در کانتورینگ بدن خود با استفاده از تزریق چربی برای همیشه لذت ببرد.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری نتایج تزریق چربی در بیماران مختلف، متفاوت است، ولی بسیاری از زنان و مردان می توانند از ظاهر جدید خود، برای چندین سال لذت ببرند. مهم ترین کاری که برای با دوام تر نمودن نتایج روند تزریق می توانید انجام دهید، اجتناب از نوسانات شدید وزنی می باشد. افزایش یا کاهش وزن شدید باعث متورم شدن یا از بین رفتن سلول های چربی تزریق شده، مثل سایر نواحی بدن می شود. این امر به شدت نتایج را تحت تاثیر قرار داده و نیاز به انجام روندهای تزریق چربی ثانویه در آینده را الزامی می نماید.

بمنظور تضمین ماندگاری هرچه بیشتر نتایج تزریق، دنبال کردن نکات زیر در کوتاه مدت و دراز مدت، الزامی می باشد:

 • قبل از تزریق چربی در ناحیه مورد نظر، افزایش وزن نداشته باشید.
 • دستورالعمل های پس از تزریق ارائه شده توسط جراح را با دقت دنبال کنید.
 • از وارد آوردن فشار به سلول های تازه تزریق شده، اجتناب کنید.
 • وزن خود را ثابت نگه دارید.
 • رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.
 • مرتباً ورزش کنید.
 • از نوسانات شدید وزنی مثل بارداری خودداری کنید.

با رعایت این نکات می توانید نتیجه درمان را برای مدت طولانی حفظ کنید.

مراحل تزریق چربی

مراحل تزریق چربی

برداشت چربی از طریق شکاف های کوچک

برداشت چربی جهت تزریق

 • نواحی دهنده معمولاً شکم، ران ها یا باسن می باشند.
 • چربی با استفاده از سرنگ های ۱۰ میلی لیتری از طریق یک برش کوچک کمتر از ۵ میلی متر برداشت می شود. این فرایند به صورت دستی انجام شده و انجام آن به ملایمت جهت اجتناب از آسیب دیدگی سلول های چربی، الزامی می باشد.
 • چربی به دست آمده از روند لیپوساکشن واقعی، دارای بهترین کیفیت نمی باشد. این بدان علت است که فرایند لیپوساکشن از دستگاه لرزش مکانیکی استفاده می کند که آسیب های مکانیکی را به سلول های چربی القا می نماید.
جداسازی چربی های برداشت شده

سانترفیوژ برای جداسازی چربی های برداشت شده در سه لایه

پاکسازی چربی

پاکسازی چربی با زدودن مولفه های غیر ضروری قبل از تزریق

فرآوری چربی

 • چربی برداشت شده برای جداسازی در سه لایه مجزا، سانترفیوژ می شود: ۱ ) لایه فوقانی روغن حاصل از سلول های چربی تخریب شده ؛ ۲ ) لایه میانی حاوی سلول های چربی قابل استفاده ؛ ۳) لایه تحتانی حاوی خون و آب.
 • لایه های فوقانی و تحتانی، دور ریخته می شوند.
 • لایه میانی سلول های چربی، به دقت به داخل سرنگ های ۱ میلی لیتری جهت تزریق، انتقال داده می شوند.
 • سیستم های دیگری نیز برای فرآوری چربی موجود می باشند. البته برخی از آنها خطر آلودگی چربی را به همراه دارند.

تزریق چربی

 • چربی به صورت ذرات کوچک ( الیکوت ) در لایه های چندگانه بمنظور اطمینان از توزیع یکنواخت و ایجاد حداکثر سطح برای چربی ها جهت جذب خون و اکسیژن از بافت اطراف برای بهبود وضعیت ادامه حیات، تزریق می شود.
 • بهتر است برای کنترل دقیق فرایند تزریق، سرنگ ۱ میلی لیتری مورد استفاده قرار گیرد.
 • بنابراین برای تزریق ۱۰۰ میلی لیتر چربی، تعداد زیادی از این سرنگ ها مورد نیاز خواهد بود.

اقدامات قبل از تزریق چربی

جراح دستورالعمل های کامل قبل از تزریق را در اختیار شما قرار داده و به کلیه سوالات شما پاسخ می دهد. وی تاریخچه پزشکی شما را بررسی کرده و بمنظور تعیین داوطلبی شما برای این روند، آزمایش فیزیکی را انجام می دهد.

 • قبل از جراحی عکس هایی از شما گرفته می شود.
 • صرفنظر از نوع جراحی، آبرسانی قبل و بعد از روند برای داشتن یک ریکاوری بی خطر و دستیابی به بهترین نتیجه الزامی می باشد.

مدت ها قبل از تزریق، پزشک از شما می خواهد تا :

 • سیگار کشیدن را ۶ هفته قبل از روند، بمنظور اجتناب از روند کند بهبود و ایجاد جای زخم، ترک کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و ویتامین هایی که می تواند باعث افزایش خونریزی شود خودداری کنید.
 • با یکی از دوستان یا نزدیکان، هماهنگی های لازم را جهت بازگرداندن شما به منزل، بعد از تکمیل روند، و مراقبت از شما حداقل برای ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی انجام دهید.

اقدامات قبل از تزریق چربی - راز جراحی

دوره نقاهت تزریق چربی

از پزشک خود در خصوص مدت زمان مورد نیاز برای استراحت قبل از بازگشت به فعالیت های نرمال و محل کار، بعد از تزریق سوال کنید. بعد از تزریق، دستورالعمل های کامل در خصوص مراقبت بعد از تزریق چربی در اختیار شما قرار داده می شود. این اطلاعات در خصوص موارد زیر می باشد:

 • تورم و کبودی در طول هفته اول شدید بوده و درطول این مدت شرایط حضور در محافل عمومی را نخواهید داشت.
 • در هفته دوم کبودی فروکش می کند، ولی تورم همچنان ماندگار است.
 • در بیشتر موارد، بیمار بین روزهای هفتم تا دهم شاهد بهبود قابل ملاحظه ای خواهد بود. بهتر است دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • در هفته سوم، تا حد زیادی به چهره اصلی تان باز می گردید. می توانید با آرایش ملایم، برخی علائم بر جای مانده را پوشش دهید.
 • وقتی تورم فروکش کرد، شاهد تغییر چشمگیر و قابل ملاحظه ای در ناحیه درمان خواهید بود. فروکش کردن کامل تورم به چند هفته زمان نیاز دارد.

ورم بعد از تزریق چربی چند روز است؟

ریکاوری تزریق چربی شامل تورم و سفت شدن می باشد که البته جزئی بوده و بعد از روند، به چند هفته تا چند ماه زمان برای فروکش کردن کامل نیاز دارد. چربی تزریق شده، در محل جدید خود، یک منبع خون را شکل می دهد. ایجاد منبع خون جدید در ناحیه درمان، یک فرایند بسیار مفید می باشد که نقش مهمی را در فروکش کردن تورم و التهاب ایفا می کند.

داوطلب ایده آل برای تزریق چربی

اگر می خواهید از مزایای این روش بهره مند شوید، باید برای این درمان واجد شرایط باشید. اولین شرط، داشتن ناحیه ای از بدن است که در آن ذخیره چربی کافی برای برداشت شدن وجود داشته باشد. بیشتر بیماران در ناحیه باسن، ران یا شکم، ذخیره چربی در اختیار دارند. مقدار چربی قابل برداشت از بدن شما باید به اندازه ای باشد که بتواند نیاز برای برجسته نمودن ناحیه مورد نظر را تامین کند. از آنجایی که کل چربی برداشت شده  و انتقال داده شده به ناحیه جدید، زنده نمی ماند و قابل رشد نمی باشد، بنابراین در روند لیپوساکشن، مقدار چربی برداشت شده اغلب بیشتر از چربی مورد نیاز برای پر کردن ناحیه درمان می باشد.

بیماران سیگاری نیز داوطلبین خوبی برای تزریق چربی محسوب نمی شوند. سیگار کشیدن می تواند چربی انتقال داده شده به ناحیه جدید را تخریب کرده و خطر عوارض جانبی را افزایش دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.9 25 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
11 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نگین
نگین
3 ماه قبل

تزریق چربی به چونه ای که عقب هست ، چقدر باعث بهتر شدن فرم چونه میشه؟

آرش
آرش
11 روز قبل

یکم درد داره ولی ارزش داره واقعا پیشنهاد میکنم

سمانه شریفی
سمانه شریفی
10 روز قبل

ممنون از پیج عالیتون

رها سلیمانی
رها سلیمانی
9 روز قبل

به بند های انگشت دست هم تزریق میشه ؟

داریوش
داریوش
8 روز قبل

به دست هم تزریق میکنن ؟

هانیه جوادی
هانیه جوادی
3 روز قبل

وااای صورت تپلی خوشگل میشه

بکتاش
بکتاش
2 روز قبل

اتفاقا سرنگ هاش کوچیک هست خوبه

مهدیه
مهدیه
1 روز قبل

واسه گونه هم جالب میشه؟

مقالات مرتبط

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که زنان با هدف بازیابی حجم از دست رفته سینه های خود در اثر بارداری، کاهش وزن و بالا رفتن سن و با هدف افزایش سایز فعلی این اندام و بهبود شکل و تقارن آنها با قرار دادن پروتز سینه...

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو یک گزینه رایج برای بازیابی مو می باشد. کاشت روشی بسیار موثر برای درمان دامنه وسیعی از مشکلات مربوط به ریزش مو و طاسی است که نتایج طبیعی و دائمی را به دست می دهد. ریزش مو یا طاسی می تواند تاثیرات منفی بر روی روان افراد بر جای گذاشته و پیامدهایی از قبیل افسردگی،...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

جراحی افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک

چشم ها چیزهای زیادی در مورد ما می گویند و متأسفانه ، با گذشت زمان و آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عادات سبک زندگی نامناسب و عواملی از قبیل بالا رفتن سن ، به طور معمول ، بر روی پلک های مردان و زنان ، پوست اضافی ایجاد کرده و می تواند باعث افتادگی پلک...

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در سال های اخیر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، در میان مردم، به خصوص زنان، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برخلاف آقایان که جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند، زنان مدل فانتزی را بیشتر می پسندند. بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی میان اجزای چهره خود، تحت جراحی بینی...

رفع افتادگی سینه

رفع افتادگی سینه

افتادگی سینه ، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال آن دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و به دنبال راه حلی برای رفع افتادگی سینه و خوش فرم کردن آن هستند. مواجهه با این مشکل ؛ عموما بعد از بارداری ، شیردهی ، افزایش سن و حتی در برخی موارد...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یکی از رایج ترین روندهای زیبایی جراحی می باشد که به دست جراحان پلاستیک، قابل اجرا می باشد. لیپوساکشن یک روش استاندارد طلایی برای خلق کاهش دائمی چربی و بهبود کانتور و زاویه سازی در نواحی می باشد که به دلیل وجود رسوبات چربی اضافی، دچار بدشکلی شده اند. سلول...