| خانه 4 جراحی بدن 4 تزریق چربی

تزریق چربی

مهر ۲۶, ۱۴۰۰ | جراحی بدن, جراحی سر و گردن | ۲۶ دیدگاه ها

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی نواحی فرورفته صورت و بدن، خلق کانتور در نواحی مختلف بدن، ترمیم جای زخم، جوانسازی دست ها و صورت، بازسازی سینه ها و رفع علائم بر جای مانده از پروتز سینه می باشند، می تواند بعنوان گزینه ای قابل اطمینان در نظر گرفته شود. قبل از تصمیم برای انجام این روند، بهتر است زمانی را برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص این جراحی، با هدف دستیابی به بی خطر ترین و طبیعی ترین نتیجه، صرف کنید. شاید این کار به نظرتان دشوار بیاید، ولی ما در راز جراحی با گردآوری یک مجموعه کامل از کلیه اطلاعات مورد نیاز درباره تزریق چربی، راه را برای شما هموار نموده ایم.

تزریق چربی

انواع نواحی تزریق چربی

هر چند همه از توده های سر سخت چربی در نواحی شکم یا ران ها بیزارند، ولی همین چربی های ناخوشایند در این فرآیند، می توانند بسیار مفید واقع شوند. امروزه، روندهای تزریق چربی، نتایج بی خطر و زیبایی را با بزرگ کردن و بازیابی حجم در نواحی که با بالا رفتن سن، چربی در آنها کاهش یافته است، بدست می دهند. این گزینه نوآورانه زیبایی، چندین روند کانتورینگ بدن را در یک فرایند واحد ترکیب کرده و یک روند تحول آفرینی محسوب می شود که می تواند نتایج  طبیعی و ماندگاری را بر جای گذارد.

برخی نواحی مورد هدف برای تزریق چربی عبارتند از:

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی می تواند پوست صورت را جوانسازی کرده و حجم از دست رفته را جهت خلق نتایجی طبیعی، بازگرداند. بیماران می توانند به جای استفاده از فیلرها، برای حذف خطوط لبخند اطراف لب، برجسته کردن گونه ها یا لب ها و کاهش چین و چروک های ریز اطراف چشم ها، تزریق چربی به صورت را انتخاب کنند.

تزریق چربی به دست ها

پشت دست ها یکی از نواحی رایجی است که علائم پیری در آنها پدیدار می شود. لایه روی پشت دست ها، با پیر تر شدن فرد، نازک تر می شود. هرچند فیلرهای پوستی می توانند به بازیابی حجم از دست رفته کمک کنند، ولی تزریق چربی نیز همان نتیجه مشابه را به همراه داشته و یک روش طبیعی تر برای ایجاد ظاهری جوان در پوست دست افراد محسوب می شود.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

زنان می توانند با استفاده از این روش، متعادل ترین افزایش حجم در قفسه سینه خود را بدست آورند. تزریق چربی به سینه می تواند بدشکلی های جزئی سینه را که در اثر نمونه برداری رخ داده درمان نموده و عدم تقارن در این اندام را رفع نماید. پیوند چربی، بسیار موثر و حداقل تهاجمی می باشد، ولی زنانی که به دنبال افزایش حجم قابل ملاحظه در سینه های خود هستند، باید علاوه بر تزریق چربی، پروتز سینه را نیز مد نظر قرار دهند.

 

تزریق چربی به سینه و باسن - راز جراحی

 

تزریق چربی باسن

در سال های اخیر بسیاری از زنان و مردان به سمت بزرگ کردن باسن با استفاده از تکنیک پیوند چربی گرایش پیدا کرده اند. بیماران می توانند با تزریق چربی به باسن، شکل بخش پایینی بدن خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده و انحنای مطلوب در این ناحیه از بدن را بدست آورند.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی عنوان یک گزینه مشهور برای کمک به کانتورینگ بدن، روز به روز، در حال رواج بیشتر می باشد. بیماران در این تکنیک از برداشت توده های چربی از نواحی ناخواسته از طریق لیپوساکشن و انتقال آن به نواحی دیگر، بهره می برند. برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • تزریق چربی می تواند کانتورینگ را به طور همزمان در بیش از یک ناحیه از بدن خلق نماید.
 • در مقایسه با روندهای قدیمی، این تکنیک نتایج فوق العاده ای را با یک روند حداقل تهاجمی بدست می دهد.
 • در روندهای لیپوساکشن و تزریق چربی، در مقایسه با روش های سنتی پروتز یا ایمپلنت، برش های کوچک تری ایجاد می شود.
 • زمان از کار افتادگی در این روند بسیار کوتاه است.
 • این تکنیک دارای قابلیت سفارشی شدن بر حسب نیازهای هر بیمار بمنظور خلق بهترین نتایج کانتورینگ بدن می باشد.
 • اگر بیمار وزن ایده آل خود را حفظ کند، می تواند به طور دائمی از نتایج خلق شده در کانتورینگ بدن خود با استفاده از تزریق چربی برای همیشه لذت ببرد.

ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری نتایج تزریق چربی در بیماران مختلف، متفاوت است، ولی بسیاری از زنان و مردان می توانند از ظاهر جدید خود، برای چندین سال لذت ببرند. مهم ترین کاری که برای با دوام تر نمودن نتایج روند تزریق می توانید انجام دهید، اجتناب از نوسانات شدید وزنی می باشد. افزایش یا کاهش وزن شدید باعث متورم شدن یا از بین رفتن سلول های چربی تزریق شده، مثل سایر نواحی بدن می شود. این امر به شدت نتایج را تحت تاثیر قرار داده و نیاز به انجام روندهای تزریق چربی ثانویه در آینده را الزامی می نماید.

بمنظور تضمین ماندگاری هرچه بیشتر نتایج تزریق، دنبال کردن نکات زیر در کوتاه مدت و دراز مدت، الزامی می باشد:

 • قبل از تزریق چربی در ناحیه مورد نظر، افزایش وزن نداشته باشید.
 • دستورالعمل های پس از تزریق ارائه شده توسط جراح را با دقت دنبال کنید.
 • از وارد آوردن فشار به سلول های تازه تزریق شده، اجتناب کنید.
 • وزن خود را ثابت نگه دارید.
 • رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.
 • مرتباً ورزش کنید.
 • از نوسانات شدید وزنی مثل بارداری خودداری کنید.

با رعایت این نکات می توانید نتیجه درمان را برای مدت طولانی حفظ کنید.

مراحل تزریق چربی

مراحل تزریق چربی

برداشت چربی از طریق شکاف های کوچک

برداشت چربی جهت تزریق

 • نواحی دهنده معمولاً شکم، ران ها یا باسن می باشند.
 • چربی با استفاده از سرنگ های ۱۰ میلی لیتری از طریق یک برش کوچک کمتر از ۵ میلی متر برداشت می شود. این فرایند به صورت دستی انجام شده و انجام آن به ملایمت جهت اجتناب از آسیب دیدگی سلول های چربی، الزامی می باشد.
 • چربی به دست آمده از روند لیپوساکشن واقعی، دارای بهترین کیفیت نمی باشد. این بدان علت است که فرایند لیپوساکشن از دستگاه لرزش مکانیکی استفاده می کند که آسیب های مکانیکی را به سلول های چربی القا می نماید.
جداسازی چربی های برداشت شده

سانترفیوژ برای جداسازی چربی های برداشت شده در سه لایه

پاکسازی چربی

پاکسازی چربی با زدودن مولفه های غیر ضروری قبل از تزریق

فرآوری چربی

 • چربی برداشت شده برای جداسازی در سه لایه مجزا، سانترفیوژ می شود: ۱ ) لایه فوقانی روغن حاصل از سلول های چربی تخریب شده ؛ ۲ ) لایه میانی حاوی سلول های چربی قابل استفاده ؛ ۳) لایه تحتانی حاوی خون و آب.
 • لایه های فوقانی و تحتانی، دور ریخته می شوند.
 • لایه میانی سلول های چربی، به دقت به داخل سرنگ های ۱ میلی لیتری جهت تزریق، انتقال داده می شوند.
 • سیستم های دیگری نیز برای فرآوری چربی موجود می باشند. البته برخی از آنها خطر آلودگی چربی را به همراه دارند.

تزریق چربی

 • چربی به صورت ذرات کوچک ( الیکوت ) در لایه های چندگانه بمنظور اطمینان از توزیع یکنواخت و ایجاد حداکثر سطح برای چربی ها جهت جذب خون و اکسیژن از بافت اطراف برای بهبود وضعیت ادامه حیات، تزریق می شود.
 • بهتر است برای کنترل دقیق فرایند تزریق، سرنگ ۱ میلی لیتری مورد استفاده قرار گیرد.
 • بنابراین برای تزریق ۱۰۰ میلی لیتر چربی، تعداد زیادی از این سرنگ ها مورد نیاز خواهد بود.

اقدامات قبل از تزریق چربی

جراح دستورالعمل های کامل قبل از تزریق را در اختیار شما قرار داده و به کلیه سوالات شما پاسخ می دهد. وی تاریخچه پزشکی شما را بررسی کرده و بمنظور تعیین داوطلبی شما برای این روند، آزمایش فیزیکی را انجام می دهد.

 • قبل از جراحی عکس هایی از شما گرفته می شود.
 • صرفنظر از نوع جراحی، آبرسانی قبل و بعد از روند برای داشتن یک ریکاوری بی خطر و دستیابی به بهترین نتیجه الزامی می باشد.

مدت ها قبل از تزریق، پزشک از شما می خواهد تا :

 • سیگار کشیدن را ۶ هفته قبل از روند، بمنظور اجتناب از روند کند بهبود و ایجاد جای زخم، ترک کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و ویتامین هایی که می تواند باعث افزایش خونریزی شود خودداری کنید.
 • با یکی از دوستان یا نزدیکان، هماهنگی های لازم را جهت بازگرداندن شما به منزل، بعد از تکمیل روند، و مراقبت از شما حداقل برای ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی انجام دهید.

اقدامات قبل از تزریق چربی - راز جراحی

دوره نقاهت تزریق چربی

از پزشک خود در خصوص مدت زمان مورد نیاز برای استراحت قبل از بازگشت به فعالیت های نرمال و محل کار، بعد از تزریق سوال کنید. بعد از تزریق، دستورالعمل های کامل در خصوص مراقبت بعد از تزریق چربی در اختیار شما قرار داده می شود. این اطلاعات در خصوص موارد زیر می باشد:

 • تورم و کبودی در طول هفته اول شدید بوده و درطول این مدت شرایط حضور در محافل عمومی را نخواهید داشت.
 • در هفته دوم کبودی فروکش می کند، ولی تورم همچنان ماندگار است.
 • در بیشتر موارد، بیمار بین روزهای هفتم تا دهم شاهد بهبود قابل ملاحظه ای خواهد بود. بهتر است دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • در هفته سوم، تا حد زیادی به چهره اصلی تان باز می گردید. می توانید با آرایش ملایم، برخی علائم بر جای مانده را پوشش دهید.
 • وقتی تورم فروکش کرد، شاهد تغییر چشمگیر و قابل ملاحظه ای در ناحیه درمان خواهید بود. فروکش کردن کامل تورم به چند هفته زمان نیاز دارد.

ورم بعد از تزریق چربی چند روز است؟

ریکاوری تزریق چربی شامل تورم و سفت شدن می باشد که البته جزئی بوده و بعد از روند، به چند هفته تا چند ماه زمان برای فروکش کردن کامل نیاز دارد. چربی تزریق شده، در محل جدید خود، یک منبع خون را شکل می دهد. ایجاد منبع خون جدید در ناحیه درمان، یک فرایند بسیار مفید می باشد که نقش مهمی را در فروکش کردن تورم و التهاب ایفا می کند.

داوطلب ایده آل برای تزریق چربی

اگر می خواهید از مزایای این روش بهره مند شوید، باید برای این درمان واجد شرایط باشید. اولین شرط، داشتن ناحیه ای از بدن است که در آن ذخیره چربی کافی برای برداشت شدن وجود داشته باشد. بیشتر بیماران در ناحیه باسن، ران یا شکم، ذخیره چربی در اختیار دارند. مقدار چربی قابل برداشت از بدن شما باید به اندازه ای باشد که بتواند نیاز برای برجسته نمودن ناحیه مورد نظر را تامین کند. از آنجایی که کل چربی برداشت شده  و انتقال داده شده به ناحیه جدید، زنده نمی ماند و قابل رشد نمی باشد، بنابراین در روند لیپوساکشن، مقدار چربی برداشت شده اغلب بیشتر از چربی مورد نیاز برای پر کردن ناحیه درمان می باشد.

بیماران سیگاری نیز داوطلبین خوبی برای تزریق چربی محسوب نمی شوند. سیگار کشیدن می تواند چربی انتقال داده شده به ناحیه جدید را تخریب کرده و خطر عوارض جانبی را افزایش دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.9 31 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
26 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رها
رها
6 ماه قبل

بعد از تزریق چربی امکانش هست چربی اضافه رو مدتی نگه داشت و یا بعدها در یه ناحیه دیگه استفاده کرد؟

نگین
نگین
6 ماه قبل

تزریق چربی به چونه ای که عقب هست ، چقدر باعث بهتر شدن فرم چونه میشه؟

ژیوان سرلک
ژیوان سرلک
5 ماه قبل

تزریق چربی به گونه درد داره؟

سیما احمدی
سیما احمدی
5 ماه قبل

سلام ممنون بابت مطالب خوبتون یک سوال داشتم آیا تزریق چربی موندگاره؟

شاهین صادقیان
شاهین صادقیان
5 ماه قبل

تزریق چربی به چانه قیمتش چقدر هست؟

نگار
نگار
5 ماه قبل

تزریق چربی چند ماه بعد باید دوباره انجام شه؟

نسیم قهرمانی
نسیم قهرمانی
3 ماه قبل

زید نظر متخصص انجام بشه کاملا ایمن هست

آرش
آرش
3 ماه قبل

یکم درد داره ولی ارزش داره واقعا پیشنهاد میکنم

سمانه شریفی
سمانه شریفی
3 ماه قبل

ممنون از پیج عالیتون

رها سلیمانی
رها سلیمانی
3 ماه قبل

به بند های انگشت دست هم تزریق میشه ؟

داریوش
داریوش
3 ماه قبل

به دست هم تزریق میکنن ؟

نفیسه
نفیسه
3 ماه قبل

تزریق چربی برای صورت عالیه

هانیه جوادی
هانیه جوادی
3 ماه قبل

وااای صورت تپلی خوشگل میشه

معصومه کاظمی مهر
معصومه کاظمی مهر
3 ماه قبل

اگه از تزریق چربی رضایت نداشته باشیم امکان تخلیه وجود داره؟

بکتاش
بکتاش
3 ماه قبل

اتفاقا سرنگ هاش کوچیک هست خوبه

مهدیه
مهدیه
2 ماه قبل

واسه گونه هم جالب میشه؟

افسانه جانپور
افسانه جانپور
2 ماه قبل

قرینه تزریق میکنید؟

عسل
عسل
2 ماه قبل

توی دوران پریودی هم میشه تزریق چربی انجام داد؟

هستی صادقی
هستی صادقی
2 ماه قبل

واقعا خودش رو نشون میده برجستگی که ایجاد میکنه

صادق
صادق
2 ماه قبل

ممنون مقالتون

شهین زندی
شهین زندی
2 ماه قبل

بسیار عالی بود مطالب درج شده

حافظ
حافظ
2 ماه قبل

افراد دیابتی هم میتونم انجام بدن؟

محمدرضا ناصری
محمدرضا ناصری
2 ماه قبل

از چربی های ران استفاده میشه ؟

مقالات مرتبط

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم به انجام خوش فرم...

پروتز سینه

پروتز سینه

خانم های عزیزی که مشکل افتادگی سینه در اثر بارداری و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن و خانم های جوانی که به صورت ژنتیکی سینه های کوچک دارن و همچنین عزیزانی که به خاطر سرطان سینه ، سینه خود را برداشته اند مطلب پروتز سینه برایشان حتما جذاب هست به خاطر اینکه واقعا تاثیر بسزای...

لیفت ران

لیفت ران

لیفت ران نوعی جراحی پلاستیک می باشد که جهت زیباسازی و حذف پوست،چربی ناحیه ران از آن استفاده می شود.این عمل باعث بسیار زیباتر به نظر رسیدن ران ها می شود زیرا با کمک گرفتن از این تکنیک ران ها کشیده تر به نظر می رسد.همچنین از این روش برای افرادی که با استفاده از رژیم های...