| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

خرداد ۲۴, ۱۴۰۱ | جراحی سر و گردن | ۲۶ دیدگاه ها

در سال های اخیر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، در میان مردم، به خصوص زنان، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برخلاف آقایان که جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند، زنان مدل فانتزی را بیشتر می پسندند. بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی میان اجزای چهره خود، تحت جراحی بینی قرار می گیرند. البته تمام خواسته های آنان از انجام جراحی، یکسان نیست. این مقاله را به جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی اختصاص داده ایم. اگر قصد دارید تا در آینده بینی خود را عمل کنید، حتماً این مطلب و دیگر مطالب مربوطه را در راز جراحی مطالعه فرمایید تا با دید باز نسبت به جراحی اقدام نمایید.

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

مدل بینی فانتزی

شما با یک سرچ ساده می توانید متوجه شوید که عمل بینی به مدل فانتزی در همه جای دنیا مشخصه های متفاوتی دارد. حتی این مدل با اسامی مختلفی همچون بینی عروسکی یا بینی باربی شکل نیز شناخته می شود. بسته به محل زندگی شما و نژاد و قومیت تان، ویژگی های بینی فانتزی مشخص می گردند.

به طور مثال در کشور کره، بینی اکثر افراد کوتاه و پهن می باشد. ویژگی های بینی فانتزی در کره به این صورت است که جراح با استفاده از تکنیک محبوب Barbie-line  (البته در کشور کره)، طول بینی افراد را افزایش داده و به آن فرم می دهد. این فرایند معمولاً با استفاده از یک ایمپلنت مخصوص انجام می شود. همچنین نوک افتاده بینی را به یک نوک بینی تیز مبدل می سازد.

در کشورهای اروپایی، تحت تأثیر کشور فرانسه، افراد خواهان بینی کوتاه، سر بالا با تیغه بینی صاف (بدون قوس) هستند.

مدل عروسکی در کشور ما، به مدل اروپایی نزدیک تر است. از مشخصه این نوع بینی در ایران، می توان به کوچک، سربالا و قوس دار بودن آن اشاره کرد.

بینی فانتزی از اندازه معمول کوچکتر بوده و نوک آن رو به بالا می باشد. در این مدل، پل بینی دارای قوس فراوانی است. عموماً این دماغ ها مصنوعی به نظر می رسند؛ چرا که فرم نوک بینی و میزان قوس آن ها از حالت طبیعی خارج شده اند. همچنین اندازه بینی فانتزی ممکن است با دیگر اجزای صورت هارمونی نداشته باشد و چهره حالتی غیر نرمال به خود بگیرد. با این حال همچنان در میان خانم ها، متقاضیان بسیاری دارد.

به این نکته باید توجه داشت که چنین مدلی، برای تمامی صورت ها مناسب نیست؛ بنابراین پیش از انتخاب مدل خود، حتماً به دیگر اجزای صورت دقت نمایید و با بهترین جراح بینی مشورت کنید.

حال این سؤال پیش می آید که اعمال تغییرات زیاد برروی بینی به منظور فرم دهی آن به صورت فانتزی، ممکن است مشکل ساز شود؟

طبق گزارشات و اظهارات متخصصان، مدل بینی فانتزی می تواند عوارض جدی در پی داشته باشد. باریک کردن بیش از حد مجرای تنفسی و سوراخ های بینی، منجر به انسداد تنفسی شده که ممکن است سلامتی فرد را تضعیف کند. به ویژه با افزایش سن، عضلات پیوندی و تقویت کننده ضعیف می شوند، و در این صورت احتمال بروز گرفتگی بینی و مشکلات تنفسی افزایش می یابد.

طی  جراحی بینی فانتزی ، بافت، غضروف و استخوان بسیاری از ساختار بینی برداشته می شود؛ از این رو امکان فروپاشی ساختار و دریچه های آن نیز بالاتر می رود. چرا که اسکلت و فرم بینی  بر روی غضروف و استخوان آن بنا نهاده شده و در صورت برش بیش از حد، اسکلت بینی توانایی نگه داری ساختمان آن را از دست می دهد.

مدل بینی نیمه فانتزی

فکر می کنم از اسم آن بتوانید فرم و ویژگی های آن را تا حدودی حدس بزنید. مدل نیمه فانتزی در حقیقت حد واسط مدل طبیعی و فانتزی در نظر گرفته می شود. به این صورت که بینی پس از جراحی بینی نیمه فانتزی ، نه آن چنان طبیعی به نظر می رسد و نه مانند مدل عروسکی، مصنوعی جلوه می کند. اما به طور کلی با اجزای صورت هماهنگی لازم را دارا می باشد.

قوس ایجاد شده در جراحی بینی نیمه فانتزی ملایم بوده و از شدت قوس بینی های عروسکی کمتر می باشد. مدل طبیعی معمولاً قوس چندانی ندارد. نوک دماغ ساختار نیمه فانتزی تا حد معمول، به سمت بالا جراحی می شود . به طوری که نسبت به بینی های طبیعی سر بالاتر بوده و در مقایسه با مدل فانتزی، میزان سربالایی آن کمتر می باشد.

کسانی که دارای بینی استخوانی هستند، می توانند تحت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی قرار بگیرند. اما این مدل همچنان برای بینی های گوشتی پیشنهاد نمی شود.

عمل بینی فانتزی استخوانی

دسته ای از افراد دارای بینی استخوانی می باشند. پیش از این در مقاله ای جداگانه به طور مفصل در رابطه با ویژگی های این نوع بینی توضیح داده ایم (مطالب جراحی بینی استخوانی را از دست ندید!). پوست این دسته از بینی ها نازک بوده و به دلیل ساختار استخوانی، از استحکام بالایی برخوردار است.

بینی های استخوانی عموماً تحت هر نوع جراحی قرار بگیرند، نتیجه مطلوبی از آن بدست می آید؛ از جمله جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی .

یکی از ویژگی های بینی فانتزی، سربالا بودن نوک آن است. در رابطه با دماغ های استخوانی، به دلیل آن که بافت غضروفی و استخوانی نوک این بینی ها محکم می باشد، جراح طی جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی بینی استخوانی به راحتی می تواند تغییر را بر روی آن اعمال کند و نوک بینی به راحتی، فرم دلخواه را به خود می گیرد.

قوس دادن این بینی ها نیز به بهترین شکل انجام می شود. در ساختمان دماغ های استخوانی، تعداد استخوان های موجود زیاد می باشند که در عین حال بافت سفت و مقاومی دارند. جراح زیبایی بینی پس از برطرف کردن قوز بینی، با تراشیدن استخوان پل، قوس مورد نظر را ایجاد می کند که معمولاً بیش از حد نرمال می باشد. بدلیل بافت محکم این دسته از بینی ها، قوس با ظرافت بسیاری همراه خواهد بود.

به طور کلی پیاده سازی تغییرات برای تبدیل بینی استخوانی به یک بینی فانتزی یا نیمه فانتزی ، نتیجه بسیار مطلوب و خوشایندی را به ارمغان می آورد. احتمال آن که پس از جراحی ، دماغ استخوانی فانتزی به حالت اول برگردد بسیار کم است.

عمل بینی گوشتی فانتزی

بینی های گوشتی برخلاف بینی های استخوانی ساختار ضعیف تری دارند. به این دلیل که اکثر قسمت های آن را غضروف نرم تشکیل داده و میزان بافت استخوان کمتری در آن بکار رفته است. همچنین ساختار بینی با یک پوست ضخیم که غدد چربی بسیاری دارد، پوشیده شده است. جراحی بینی گوشتی به دلیل نوع ساختار آن، سخت و چالش برانگیزمی باشد.

به طور معمول جراحان مدل فانتزی را برای بینی های گوشتی پیشنهاد نمی کنند. حتی کسانی هم که دماغ گوشتی خود را به مدل عروسکی جراحی کرده اند، از نتیجه بدست آمده چندان رضایت ندارند. این امر به چند دلیل مربوط می شود. یکی از این دلایل ساختمان غضروفی بینی است که نرم و ضعیف می باشد؛ بنابراین جراح برای ایجاد قوس بر روی آن با مشکل دچار می شود. این امکان نیز وجود دارد که متخصص زیبایی با استفاده از گرافت، آن ناحیه را تقویت کرده و سپس قوس را ایجاد کند؛ اما در این صورت ظرافت بینی کم می شود.

همچنین بینی های گوشتی را به دلیل ضخامت پوست و غضروف نرم نوک بینی، نمی توان بیش از حد کوچک کرد. زیرا، در این صورت جراح باید به میزان زیادی از بافت پوست و غضروف بینی بردارد که همین امر احتمال بروز مشکلات تنفسی پس از جراحی را بسیار افزایش می دهد و از سوی دیگر اگر جراح از حجم غضروف نوک بینی بکاهد برای سربالا کردن آن به مشکل بر می خورد.

درست است که علم در این زمینه بسیار پیشرفت کرده است و جراح می تواند با استفاده از گرافت غضروف یا استخوان تغییراتی در بینی ایجاد کند اما میزان این تحولات محدود می باشند. بدین منظور که نمی توان یک بینی گوشتی را به طور کامل به یک بینی استخوانی تبدیل کرد.

 مدل بینی فانتزی طبیعی

در ابتدای مقاله جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نیز توضیح دادیم که در کشورهای آسیای شرقی مانند چین، کره و ژاپن ، فرم معمول بینی اکثر افراد، کوتاه و پهن می باشد. در همین راستا اکثر آنان به جراحی زیبایی بینی تمایل داشته و نیز مدل فانتزی و نیمه فانتزی را مد نظر قرار می دهند. اما مشخصه های این بینی تا حدودی با انچه ما به مدل فانتزی و نیمه فانتزی در نظر داریم، متفاوت است.

تکنیک مورد استفاده جراحان در آن کشورها با نام Barbie-Line شناخته می شود. ویژگی های این نوع بینی بدین صورت است که جراح با استفاده از پروتزهای مصنوعی پل بینی را تا حدودی برجسته می کند تا بینی از حالت مسطح و پهن بودن خارج شود. نوک بینی در این مدل به میزان خیلی کمی رو به بالا می باشد و جراح بیشتر بر نوک تیز کردن آن تمرکز می کند. زیرا آنان معتقدند که بینی نوک تیز چهره فرد را جذاب تر می کند. ویژگی دیگر آن است که معمولاً پل بینی صاف بوده و برروی آن قوس ایجاد نمی شود. پس از اعمال تغییرات، بینی حاصل شده برخلاف اسم آن (بینی عروسکی) فرم بسیار طبیعی به خود می گیرد.

اگر شما تمایل دارید به یک فرم بینی فانتزی طبیعی دست یابید، بهتر است ریش و قیچی را به دست جراح بسپارید؛ زیرا او می تواند با توجه با دیگر اجزای صورت میزان قوس بینی، کوچک شدن آن و بالا بردن نوک دماغ را تعیین کند و در نهایت یک بینی عروسکی و در عین حال طبیعی برای شما خلق نماید. این مدل علاوه بر قوس دار و سربالا بودن، مصنوعی به نظر نمی رسد.

عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی دخترانه

دختران در مقایسه با پسران به نسبت بیشتری به زیبایی اهمیت می دهند و به راحتی تحت تأثیر چهره های زیبا قرار می گیرند. جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در میان دختران بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. برخی آمارها نشان می دهد که علاقه به چنین مدلی از بینی، برخاسته از الگوهای کودکی یا نوجوانی می باشد. اگر دقت کرده باشید در انیمیشن و کارتون ها همیشه پرنسس ها و ابر قهرمان ها چهره هایی دلنشین و به خصوص بینی هایی کوچک و ظریفی دارند. بر این اساس این تصور ایجاد می شود که چنین بینی هایی معیار زیبایی چهره هستند. بنابراین دختران با الگو برداری از آنان خواستار بینی های فانتزی کوچک، قوس دار و سربالا می باشند.

روند مرحله به مرحله جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

بینی برجسته ترین عضو صورت است و در مقایسه با سایر اندام ها ، در مرکز صورت قرار گرفته است و هر گونه تغییر در آن ، تاثیرات قابل ملاحظه ای را در چهره فرد ایجاد می کند. گاهی این تغییر تا حدی است که نتیجه جراحی حتی برای خود زیبا جو نیز غیر قابل تصور است.عمل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی تنها بنا به دلایل زیبایی انجام نمی شود. این مدل جراحی علاوه بر اینکه فرد را زیبا تر نشان می دهد ، عملکرد بینی را نیز با ایجاد سهولت درتنفس ، بهبود می بخشد. اگر قصد دارید عمل بینی فانتزی را انجام دهید ، مهم ترین اقدام مشاوره با یک جراح بینی خوب است. گاهی بینی فانتزی ، مدل برگزیده شماست ، ولی پزشک ، پس از مطالعه ویژگی های صورت تان ، این نوع بینی را برازنده صورت شما نمی داند و طرح دیگری را برای جراحی بینی شما ترسیم می کند.

بسته به نوع نیازهای بینی هر زیباجو ، عمل بینی را می توان با تکنیک باز یا تکنیک بسته انجام داد. جراحی زیبایی بینی باز پرکاربردترین دستاورد محسوب می شود. در حین این جراحی ، پوست بینی کنار زده می شود تا استخوان و غضروف داخل آن قابل دسترسی و مشاهده بوده و تغییر شکل داده شود. در صورتی که جراح تشخیص دهد تکنیک بسته برای انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی مناسب است ، تمام برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می گردد. به دلیل عدم ایجاد برش بیرونی در روند رینوپلاستی بسته ، این دستاورد در مقایسه با دستاورد رینوپلاستی باز ، کمتر تهاجمی محسوب می شود.

ریکاوری بعد از جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

بعد از جراحی ، باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بینی شما در دوره بهبود ، تحت پشتیبانی مناسب قرار گیرد.  بهمین منظور بعد از تکمیل روند جراحی ، یک آتل یا اصطلاحاً اسپلینت بر روی بینی گذاشته می شود. این آتل به بینی کمک می کند تا در طول دوره بهبود ، شکل جدید خود را حفظ نماید. جراح به بیماران خود توصیه می کند تا از کیسه های یخ یا کیسه های حاوی نخود منجمد،  برای کاهش تورم در ۲ روز اول بعد از عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی استفاده کنند. بعد از ۵-۶ روز زمان بهبودی ، پزشک ، بخیه ها را برداشته و به بررسی نتیجه جراحی می پردازد.

تجربه درد ، تورم و حتی خونریزی در هفته اول پس از عمل جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی بمانند هر روند رینوپلاستی دیگری کاملاً طبیعی می باشد.

به خاطر داشته باشید بیمارانی که برای درمان بینی آنها در طول روند رینوپلاستی ، استخوان های بینی تحت شکستگی کنترل شده قرار گرفته و تنظیمات مجددی در ساختار استخوانی این اندام آنها ایجاد شده است ، باید دوره بهبودی اندکی دشوارتر را انتظار داشته باشند. در طول دوره بهبود ، مشاهده نتایج ، تدریجی و روزانه می باشد و بیمار روز به روز شاهد داشتن بینی زیبا و زیباتر خواهد بود. گاهی لازم است بیمار تا یک سال کامل منتظر بمانند تا نتیجه نهایی عمل را مشاهده کند. بافت پوست و ماهیچه به طور طبیعی بهبود می یابد و دوباره تنظیم می شود. البته، تغییرات کلی پس از ۱-۲ هفته اول بعد از عمل قابل ملاحظه خواهد بود. علاوه بر جنبه های زیبایی این روش که صافی بینی ، ظرافت ،  زیبایی و هامورنی را به صورت می افزاید ، باید به تاثیر مثبت آن در رفع مشکلات تنفسی برخی از بیماران نیز اشاره کنیم.

جراحی زیبایی بینی فانتزی و نیمه فانتزی می تواند جنبه های زیبایی و  عملکردی یا فانکشنال بینی شما را از جهات مختلف تغییر دهد:

  • اندازه بینی را تغییر دهد (معمولاً بینی کوچک تری را خلق می نماید )
  • سوراخ های بینی را تغییر دهد.
  • بین بینی و سایر ویژگی های صورت ، تعادل و هارمونی ایجاد کند.
  • شکل یا اندازه پل بینی را تغییر دهد.
  • شکل یا اندازه نوک بینی را اصلاح کند.
  • انحراف سوراخ های بینی را درمان کند.
  • تنفس را بهبود بخشیده و بیمار را از شر مشکلات تنفسی نجات دهد.

آیا جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی باعث ایجاد یک احساس زیبایی دائمی می شود؟

همیشه زمانی که می خواهید تصویر یک صورت را نقاشی کنید ، اگر در ذهن شما این تصویر متعلق به یک فرد مهربان و خوب باشد بینی او را کوچک رسم می کنید ، ولی بر عکس اگر بخواهید نشان دهید که آن تصویر متعلق به یک فرد شرور است ، بینی او را دراز و بزرگ می کشید.

بنابراین می بینیم که شکل و اندازه بینی ، می تواند یک تاثیر کلی بر روی برداشت از نوع شخصیت افراد ، برجای گذارد. البته این بعنوان یک قانون کلی به اثبات نرسیده است.

ویژگی های خاص جراحی زیبایی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در جراحی بینی فانتزی ، ایمپلنت های مختلف البته به صورت سفارشی در پشت بینی و نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد . هدف از به کار گیری این ایمپلنت ها ، ایجاد یک نمای سه بعدی در بینی می باشد.

برای پشت بینی ، اغلب ایمپلنت های مصنوعی مانند گورتکس و سیلیکون مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که از غضروف خودی یا اصطلاحاً اوتولوگ مثل غضروف سپتوم بینی یا غضروف گوش برای خلق نوک بینی طبیعی استفاده می شود.

نوک بینی خلق شده در جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی آنچنان ظریف و طبیعی است که هیچکس متوجه قرار گرفتن این اندام شما تحت عمل جراحی نمی شود.

جراحی با این روش ، یک نوک بینی ایده آل را ایجاد می کند. این بینی بسیار زیبا و برازنده صورت شما بوده و در عین حال میزان انحنای رو به بالای آن در یک حد استاندارد می باشد و زاویه بین لب و بینی در آن به خوبی رعایت شده است . نوک بینی تیز شما را سکسی و با اعتماد به نفس نشان می دهد.

دلیل طبیعی بودن زیبایی بینی در عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی  این است که ایمپلنت ها متناسب با بینی هر فرد به صورت سفارشی تهیه می شوند.

از آنجایی که ایمپلنت های ایجاد شده کاملاً متناسب با شکل و عرض پل بینی شما هستند ، هرگز شاهد یک نتیجه ناخوشایند در بینی خود بعد از تکمیل روند ، نخواهید بود.

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی با توجه به ظرافت ویژه آنها ، بیشتر مورد استقبال بانوان می باشند. ویژگی های صورت مردان اغلب به گونه ای است که جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی را به یک گزینه مناسب برای این جنسیت ، تبدیل نمی کند.

ویژگی های بینی مردانه

مردان اغلب دارای بینی بزرگتری در مقایسه با زنان می باشند

زاویه بین پیشانی و بینی مرد ، کاملاً مشخص است.

زاویه بین بینی و لب در مردان کمتر است.

ویژگی های بینی مردانه

ویژگی های بینی زنان

بینی زنان از همه جهات در مقایسه با بینی مردان کوچک تر است.

زاویه بین پیشانی و بینی زنان عمودی تر است.

زاویه بین بینی و لب بیشتر بیشتر است.

بینی آقایان معمولاً بزرگتر از بینی بانوان بوده و استخوان بینی آن ها نیز پهن تر است. قوز بینی ، بیشتر در بینی مردان دیده می شود. معمولاً بینی های زنان زیباتر بوده و از هر نظر کوچکتر از بینی مردان است. بینی زنان اغلب باریک و راست است یا دارای انحنای ملایمی می باشد که شبیه سرسره به نظر می رسد. زاویه بین پیشانی و بینی مردان نسبت به زنان شدیدتر بوده  و زاویه بین بینی و لب نیز کمتر است (بیشتر به سمت بالا متمایل است). زاویه بین بینی و لب در زنان بیشتر از مردان است و سوراخ های بینی زنان نیز معمولاً در مقایسه با بینی مردان کوچک تر است.

بینی فانتزی بهتره یا نیمه فانتزی

ممکنه برای خیلی از شما ها این سوال به وجود بیاد که جراحی بینی فانتزی بهتره یا نیمه فانتزی ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ، تعیین کردن یک فرم برای تمامی بینی ها امری اشتباه و غلط است. به عنوان مثال افرادی که دارای بینی گوشتی هستند به دلیل سست و ضعیف بودن ساختمان بینی گزینه مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نیستد یا اینکه اصلا فرم فانتزی و نیمه عروسکی برای آن ها مناسب نمی باشد.  از همین رو تعیین این که کدام یک از فرم های بینی طبیعی ، عروسکی و نیمه عروسکی برای بینی و چهره شما مناسب است بر عهده پزشکتان می باشد و شما نباید در رابطه با نوع بینی بیش از حد اصرار کنید و به جراح بینی خود فشار بیاورید.

عوارض عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

همانطور که می دانید در عمل های زیبایی بینی ، جراح زیبایی بینی به دو نکته بسیار مهم اعم از رفع مشکلات بینی همانند قوز روی پل بینی ، افتادگی نوک بینی ، سوراخ های بینی و همچنین مشکلات تنفسی و ظریف سازی بینی و زیباتر کردن آن توجه می کند. در نتیجه می توانیم بگویم تنها هدف پزشک از انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، افزایش زیبایی نیست و باید عیوب به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرند و رفع شوند. اما باید به یاد داشته باشید که زیبا شدن چهره به معنی داشتن بینی بسیار کوچک نیست ، چرا که گاها کوچک بودن بینی باعث برهم زدن تناسب و هماهنگی اجزای چهره می شود و زیبایی چهره را از بین می برد. در واقع باید این را گفت که بینی های فانتزی یا نیمه فانتزی اندازه بسیار کوچکی دارند و نوک آن ها به نسبت بسیار سر بالا می باشد ؛ به همین خاطر ممکن است با چهره تمامی افراد متناسب نباشد.

علاوه بر آن نیز جراحی زیبایی بینی با مدل عروسکی یا نیمه عروسکی آسیب های جبران ناپذیری را به مجرای تنفسی و بویایی افراد وارد می کند و به همین خاطر است که این نوع عمل های جراحی در کشور های پیشرفته و مدرن منسوخ شده است و بیشتر افراد برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام به انجام عمل بینی طبیعی می کنند. این روش به دلیل کوچک شدن بیش از حد بینی و همچنین حفره های بینی ، مشکلات بسیار زیادی را در روند تنفسی و بویایی افراد به وجود می آورد. همچنین احتمال افتادگی نوک بینی در این نوع بینی ها بسیار زیاد می باشد و باعث می شود افرادی که این عمل جراحی را بر روی بینی خود انجام داده اند پس از گذشت چندین سال به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا کنند.

از همین رو تیم راز جراحی به شما توصیه می کند انتخاب نوع بینی مناسب چهره خود را به جراح بینی مورد نظرتان که در این کار خبره است و تجربه کافی دارد بسپارید و اصرار بی جا نکنید و سلامت خود را به خاطر یک انتخاب نادرست به خطر نیاندازید.

سخن پایانی

به طور کلی بینی های فانتزی و نیمه فانتزی گزینه مناسبی برای تمامی افراد در نظر گرفته نمی شود. چرا که بعضی از اشخاص صورت و چهره ای بزرگ دارند، در نتیجه یک بینی بسیار کوچک و عروسکی نه تنها زیبایی کلی چهره را نمایان نمی سازد بلکه امکان دارد هماهنگی اجزای صورت را نیز برهم زند. توصیه می شود که فارغ از هر چیزی، مدلی را انتخاب کنید که متناسب صورت شما باشد. لزوماً هر آنچه که مد و ترند شده است، بهترین انتخاب نیست.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 36 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
26 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آتنا سعیدی
آتنا سعیدی
2 سال قبل

سلام ممنون از مقاله خوبتون

نگین زارع
نگین زارع
2 سال قبل

چه بامزه هست این جراحی

مهسا سوری
مهسا سوری
2 سال قبل

سلام مقاله تون عالی بود به نظرم نیمه فانتزی قشنگ تره

ستاره
ستاره
2 سال قبل

فانتزی عروسکی عالیه

علی نشاطی
علی نشاطی
2 سال قبل

نوسان قیمت به چه صورت هست؟

روژان
روژان
2 سال قبل

ی مدل خیلی خاصی هست که به هر صورتی نمیاد

محسن شاخص
محسن شاخص
2 سال قبل

به هر فیسی نمیاد

هما شاهی
هما شاهی
2 سال قبل

صورت رو ظریف میکنه

سوسن نیمایی
سوسن نیمایی
2 سال قبل

بهترین و ملوس ترین جراحی هست خواهرم عمل کرده معرکه شده

گلی تاجدار
گلی تاجدار
2 سال قبل

بینی های گوشتی رو هم میشه عمل فانتزی و نیمه فانتزی انجام داد

شیرین
شیرین
2 سال قبل

نیمه فانتزی بهتره یکم سربالا تر باشه

امیرمحمد
امیرمحمد
2 سال قبل

بینی خودم سربالا هست فقط میخوام پره هام کوچیک بشه

اشرف
اشرف
2 سال قبل

من خیلی خوشم میاد

روشنک
روشنک
2 سال قبل

نوک بینی که سربالا میشه عاااالیه

darya
darya
2 سال قبل

عالیه

شمیم
شمیم
2 سال قبل

من انجام دادم خیلی تغییر کردم

هاتف
هاتف
2 سال قبل

طبیعی هست آبریزش بینی داشته باشم؟

الهام
الهام
2 سال قبل

با اینکه عمل بینی فانتزی رو دوست ندارم ولی اطلاعاتتون عالی بود

سهیلا
سهیلا
2 سال قبل

بهترین جراحی که انجام دادم بینی فانتزی بود خداییش

سیاوش
سیاوش
2 سال قبل

تامپون استفاده میشه ؟

اکرم وفا
اکرم وفا
2 سال قبل

حداکثر سن برای عمل فانتزی چندسال هست ؟

ابراهیم طالبلو
ابراهیم طالبلو
2 سال قبل

خیلی جذاب این جراحی به نظرم

متین ریاضی
متین ریاضی
2 سال قبل

به نظر عمل بینی فانتزی دیکه رو مد نیست. الان همه نچرال عمل می کنن

مقالات مرتبط

کاشت مو

کاشت مو

همیشه این سوال براتون پیش میاد که بعد از کاشت مو (Hair transplant) میزان تراکم به چه صورت میشه آیا مثل قبل موهای پرپشتی میتونید داشته باشید ؟؟!! یا اینکه خط رویش مو میتونه طبیعی باشه که کسی متوجه پیوند مو شما نشه ؟؟؟!! یا این سوال که آیا موها بصورت فلپ برداشته میشه یا...

جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست و چگونه انجام می شود، نوع بینیتون چیه و چه مدل بینی برای چهره شما مناسب تره توصیه میکنم...