| خانه 4 جراحی بدن 4 جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

شهریور ۲۱, ۱۴۰۰ | جراحی بدن | ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی شکم چاره درد افرادی است که با وجود دراز و نشست کردن زیاد، هنوز می بینند که شکمی که به دنبال داشتن آن هستند به دست نیاورده اند. اگر پوست و چربی زیادی در ناحیه شکم شما انباشته شده که به رژیم غذایی یا ورزش، هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهد، راه حل مشکل شما، جراحی شکم است که در حوزه پزشکی، پزشکان آن را با عنوان ابدومینوپلاستی نامگذاری نموده اند.

جراحی زیبایی شکم

این جراحی به شما کمک می کند تا از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی، و محکم نمودن ماهیچه های دیواره شکم، به شکمی صاف و تراشیده دست پیدا کنید. ابدومینوپلاستی به مانند لیپوساکشن نمی باشد، ولی شما می توانید جراحی زیبایی شکم را به همراه لیپوساکشن انجام دهید. جراحی شکم یک جراحی اصلی است، بنابراین اگر قصد انجام آن را دارید، باید قبل از تصمیم گیری به قرار گرفتن تحت این روند، در خصوص برخی حقایق مربوط به آن کسب اطلاعات نمایید.

گروه راز جراحی در پی گفتگو با برخی از جراحان به نام و مشهور در این زمینه، پکیج اطلاعاتی را برای شما عزیزان گرد آوری نموده است که حاوی به روز ترین و معتبر ترین اطلاعات مورد نیاز در این زمینه می باشد. هدف راز جراحی برای برگزیدن این روش در جمع آوری اطلاعات در خصوص سوالاتی که بیشتر داوطلبین این جراحی با آن روبرو می شوند، بهره مندی از معتبر ترین منابع اطلاعاتی و نفی برخی اطلاعات تبلیغاتی و نامعتبری است که گاه، زیباجویان را در مسیر اشتباه پیش برده و نتایج جبران ناپذیری را به بار می آورد. پس با تکیه بر مجموعه معتبر راز جراحی، در ادامه با ما باشید.

جراحی شکم شل و افتاده

راه درمان پوست شل و افتاده شکم بعد از کاهش وزن چیست؟ پاسخ، جراحی زیبایی شکم است. جراحی زیبایی شکم، که تحت عنوان ابدومینوپلاستی شناخته می شود، یک روند جراحی زیبایی بسیار موثر برای حذف پوست اضافی در ناحیه شکم که شکل ظاهری بسیار نامطلوبی را در آن ایجاد نموده است می باشد. بیشتر افراد بعد از کاهش وزن، بخصوص در صورت قابل ملاحظه بودن میزان وزن کاهش یافته، دارای پوست شل و افتاده در ناحیه شکم می شوند. پوست برای سازگار شدن با افزایش وزن ایجاد شده، کشیده می شود و زمانی که فرد وزن خود را کاهش می دهد، پوست به دلیل از دست دادن بخشی از حالت ارتجاعی خود، شل و افتاده می شود. وقتی پوست نتواند به حالت اولیه خود بازگشته و بهبود پیدا کند، مداخلات پزشکی پا به میدان گذاشته و مردان و زنان را در بازیابی پوست محکم و صاف در ناحیه شکم یاری می رساند. جراحی زیبایی شکم، می تواند پوست اضافی را حذف کرده و کانتور یا زاویه سازی ناحیه شکم را بهبود بخشد. زیباجویان می توانند از پوست شل و سنگین خلاصی یافته و در ناحیه شکم خود به یک شکل ظاهری محکم تر، زیباتر، و صاف تر دست پیدا کنند.

آیا می توان پوست اضافی را با ورزش کاهش داد؟

در بیشتر موارد، ورزش کردن نمی تواند به حذف پوست شل کمکی کند. پوست شل در اطراف ناحیه شکم، یکی از دلایل رایج برای روی آوردن افراد به جراحی زیبایی شکم می باشد. حذف پوست شل و افتاده و اضافی با استفاده از روش های سنتی ورزش یا رژیم غذایی، تقریباً غیر ممکن می باشد. بعد از اینکه پوست در اثر افزایش وزن خاصیت خود برای جمع شدن و تناسب یافتن با اندام را از دست داد، بعد از کاهش وزن، به حالت شل، آویزان و بدشکلی در می آید. بسیاری از زنان بعد از بارداری، درگیر این مشکل می شوند و فرایند طبیعی بالا رفتن سن نیز از طرف دیگر باعث کاهش یافتن حجم و خاصیت ارتجاعی پوست می شود. کانتورینگ بدن با استفاده از جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، می تواند یک راه حل مناسب و موثر برای محکم کردن پوست شل و افتاده، چاره ساز این مشکل باشد.

هزینه جراحی زیبایی شکم

یکی از سوالات رایجی که در خصوص جراحی زیبایی شکم مطرح می شود، این است که هزینه جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چقدر است. متاسفانه پاسخ دادن به این سوال واقعاً دشوار است چون فاکتورهای بسیاری وجود دارند که بر روی هزینه ابدومینوپلاستی تاثیر می گذارند. ما نمی توانیم قیمت دقیقی برای جراحی زیبایی شکم منتشر کنیم. ولی برای شفافیت موضوع، برخی فاکتورهای تاثیر گذار بر روی رقم مورد نیاز برای هزینه کردن در جراحی زیبایی شکم را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • دامنه روند

گاهی اوقاات کل جراحی زیبایی شکم، شامل محکم کردن پوست شل و افتاده زیر ناف است. ولی چشم انداز روند می تواند بر حسب نیاز های شما، گسترده تر باشد. در واقع، این روند، آنقدر قابل سفارشی شدن است که سه نام برای آن در نظر گرفته شده است: جراحی زیبایی شکم کامل ( سنتی )، مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جامع.

در مینی ابدومینوپلاستی، تنها پوست شل و افتاده و چربی زیر ناف، درمان می شود. هزینه ابدومینوپلاستی سنتی، اندکی بیشتر بوده و هزینه ابدومینوپلاستی جامع، در مقایسه با دو مورد قبلی، بسیار بیشتر است.

 • حجم چربی برداشته شده

وقتی گفته می شود دامنه روند بر روی هزینه اثر می گذارد، در واقع چند مورد مد نظر قرار داده می شود. نخست، تعداد عملیات انجام شده از قبیل برداشتن چربی، برداشتن پوست اضافی، سفت کردن پوست، بالا کشیدن پوست، محکم کردن ماهیچه، شکل دهی مجدد ماهیچه، و درمان آن، در نظر گرفته می شود.

هر قدر خدمات ارائه شده در طول روند بیشتر باشد، هزینه روند نیز بیشتر خواهد بود. ولی تعداد عملیات انجام شده تنها عامل تاثیر گذار بر روی هزینه نمی باشد. اگر چربی ناحیه شکم شما زیاد بوده و لیپوساکشن نیز مورد نیاز باشد، هزینه جراحی شما بالاتر خواهد رفت.

 • اندازه ناحیه درمان

اگر محکم کردن پوست افتاده و برداشتن چربی از ناحیه پایینی شکم، اقدام مورد نیاز در روند جراحی باشد، هزینه جراحی شما چندان زیاد نخواهد شد. البته در صورت انجام جراحی زیبایی شکم کامل، ناحیه پایینی و بالایی، هر دو تحت درمان قرار می گیرد. جراحی زیبایی شکم جامع به این دلیل دارای بیشترین میزان هزینه می باشد چون پهلو ها و کمر ار نیز تحت پوشش قرار می دهد.

 • نوع بیهوشی مورد استفاده

نوع بیهوشی مورد استفاده و دوز دریافت شده، دو فاکتوری هستند که بر روی هزینه روند، تاثیر می گذارند. هر قدر دوز مورد نیاز برای بیهوشی شما بالاترباشد، هزینه جراحی نیز بالاتر خواهد رفت. دوز مناسب برای نیازهای شما به طول مدت روند و وزن شما وابسته است.

صرفنظر از نوع بیهوشی، بیهوشی عمومی معمولاً در مقایسه با بی حسی موضعی، گران تر می باشد.

مراحل جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یک روند جراحی اصلی می باشد که شامل تعدادی مرحله است. برخی از این مرحله ها بر اساس دامنه جراحی مورد نیاز و نوع تکنیک جراحی به کار برده شده، متفاوت می باشند. جراح در خصوص این مراحل در طول اولین جلسه مشاوره با زیباجو، به گفتگو می نشیند. مراحل کلی جراحی زیبایی شکم عبارتند از:

 • ایجاد برش

بعد از بیهوشی، جراح محل برش ها در ناحیه شکم را تعیین می نماید. طول و تعداد برش ها به نوع تکنیک به کار برده شده وابسته است. در مینی ابدومینوپلاستی، تنها یک برش کوچک در زیر ناف ایجاد می شود. در حالیکه در ابدومینوپلاستی کامل، برشی در راستای خط کمر از جمله پشت ایجاد می شود.

 • قرار دادن ناف در موقعیت جدید

قرار دادن ناف در موقعیت جدید، در برخی موارد جراحی زیبایی پلاستیک شکم مورد نیاز می باشد. محکم و صاف نمودن شکم و ایجاد یک شکل طبیعی در آن بسیار حائز اهمیت است. جراح ناف را در موقعیتی که ظاهر شکم جوان تر به به نظر برسد، قرار می دهد. گاهی اوقات، ناف جدید به صورت مصنوعی تراش داده می شود. چنین روند جراحی هنرمندانه ای باید به دست یک جراح زیبایی با تجربه انجام شود.

 • محکم کردن ماهیچه های ضعیف

ماهیچه های پایه در شکم در طول زمان شل شده و جدا می شوند. در طول روند جراحی زیبایی شکم، جراح می تواند این ماهیچه های افتاده را محکم نماید. از طریق ایجاد برش هایی، پوست شکم از دیواره های آن جدا می شود. ماهیچه ها به هم نزدیک تر شده و در موقعیت جدید قرار داده می شوند. بدین ترتیب شکل محکم تری پیدا می کنند. محکم شدن ماهیچه های شکم باعث باریک تر به نظر رسیدن کمر نیز می شود.

 • برداشتن پوست شل

بعد از سفت کردن ماهیچه ها، نوبت به سفت و صاف کردن پوست می رسد. پوست شل، پیراسته می شود و بخش های اضافی جدا می گردند. در برخی موارد، لیپوساکشن، در این مرحله انجام می شود تا چربی اضافی نیز قبل از برداشته شدن پوست، بیرون کشیده شود.

 • کاهش دادن آثار ناشی از کشیدگی پوست

کاهش دادن آثار بر جای مانده از کشیدگی پوست، یکی از اهداف ویژه در جراحی زیبایی شکم محسوب نمی شود. ولی بر حسب محل استقرار برش ها، از بین بردن این آثار نیز به منظور زیبا تر نمودن نتیجه جراحی، انجام می پذبرد. اگر آثار کشیدگی در زیر ناف قرار داشته باشند، معمولاٌ به همراه پوست شل، برداشته می شوند. البته بخش عمده این آثار، بعد از جراحی زیبایی شکم، از بین می روند.

 • بستن برش ها

بعد از به اتمام رسیدن جراحی، پوست با استفاده از بخیه های جراحی، بسته می شود. بخیه ها باعث بسته شدن زخم ها به صورت طبیعی در طول زمان می شوند. جراح یک لوله تخلیه ترشحات را در برای جمع آوری مایعات اضافی و به حداقل رساندن خطر عفونت در زیر پوست قرار می دهد. جراح قبل از کشیدن بخیه ها این لوله ها را بر می دارد.

مزایای جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم می تواند برای آندسته از افرادی که در ناحیه شکم خود دارای پوست شل و افتاده ای هستند، مزیت های زیادی را به همراه داشته باشد.

برخی مزایای جراحی زیبایی شکم به شرح زیر می باشد:

 • داشتن شکمی صاف تر، محکم تر با برداشتن پوست و چربی اضافی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس و توانایی برای پوشیدن لباس های مورد علاقه با داشتن کمر باریک تر
 • کاهش یافتن آثار بر جای مانده از کشیدگی پوست

معایب جراحی زیبایی شکم

 • بر جای ماندن جای زخم در ناحیه بیکینی
 • تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه جراحی در پی باردار شدن
 • شکل گیری عفونت در اثر عدم اجرای صحیح مراقبت های بعد از جراحی
 • طولانی بودن زمان ریکاوری و نیاز به مرخصی گرفتن طولانی مدت از محل کار

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

صرفنظر از اینکه شما بعد از جراحی زیبایی شکم ، یک شب را در بیمارستان سپری کرده اید، باید بعد از مرخص شدن از بیمارستان کلیه دستورالعمل های تجویز شده توسط جراح را با دقت اجرا نمایید. همه این دستورالعمل ها باید برای فردی که قرار است حداقل برای یک دوره ۲۴ ساعته بعد از ترخیص، مسئولیت مراقبت از شما و نظارت بر سلامت شما را بر عهده بگیرد، شفاف سازی شود.

 • سیگار نکشید

استعمال سیگار می تواند بر روی ایمنی قبل از جراحی شما و توانایی تان برای بهبود بعد از جراحی شکم ، تاثیر بگذارد. پس نباید سیگار بکشید.

 • پانسمان

پانسمان های قرار داده شده بر روی ناحیه جراحی را تمیز و خشک نگه دارید. ترشحات خون آلود برای مدت کوتاهی بعد از جراحی، از ناحیه درمان خارج خواهد شد. استری استریپ ها را از روی بخیه ها بر ندارید. شما می توانید گن های روی گاز استریل ها را تعویض کنیدس. اگر لوله های تخلیه ترشحات بر روی برش ها قرار داده شده است، دستورالعمل های لازم برای مراقبت از آنها را با دقت دنبال کرده و مقدار ترشحات تخلیه شده را ثبت کنید.

دوش گرفتن به همراه لوله های تخلیه ترشحات، بلامانع می باشد. همچنین برخورد آب به برش ها در حین دوش گرفتن نیز مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

 • دوش گرفتن

تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی زیبایی شکم ، دوش نگیرید. در طول این مدت، گن باید بر تن شما باشد. دو روز بعد از جراحی، می توانید گن را از تن در آورید. اگر گاز استریل از روی زخم فرو افتاد، آن را دور بیاندازید. بعد از دوش گرفتن، دوباره گن را بر تن کنید. چسب های زده شده بر روی بخیه ها را جدا نکنید.

 • خوابیدن

لم بدهید. دراز نکشید. این کار باعث کاهش یافتن تورم می شود. در هنگام خوابیدن، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. به جلو خم نشوید. با گذاشتن چند بالش بر زیر سر در حالت لم داده بخوابید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 8 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، یکی از رایج ترین روندهای زیبایی است که زنان با هدف بازیابی حجم از دست رفته سینه های خود در اثر بارداری، کاهش وزن و بالا رفتن سن و با هدف افزایش سایز فعلی این اندام و بهبود شکل و تقارن آنها با قرار دادن پروتز سینه...

رفع افتادگی سینه

رفع افتادگی سینه

افتادگی سینه ، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال آن دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند و به دنبال راه حلی برای رفع افتادگی سینه و خوش فرم کردن آن هستند. مواجهه با این مشکل ؛ عموما بعد از بارداری ، شیردهی ، افزایش سن و حتی در برخی موارد...

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک که تحت عنوان لیپو اسکالپچر نیز شناخته می شود، روندی است که برای کانتورینگ بدن از طریق برداشتن رسوبات چربی که علیرغم رژیم های غذایی و ورزش، با سماجت تمام از بخش های مختلف بدن آویزان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش موثر برای شکل دهی بازوها، ران...

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن یکی از رایج ترین روندهای زیبایی جراحی می باشد که به دست جراحان پلاستیک، قابل اجرا می باشد. لیپوساکشن یک روش استاندارد طلایی برای خلق کاهش دائمی چربی و بهبود کانتور و زاویه سازی در نواحی می باشد که به دلیل وجود رسوبات چربی اضافی، دچار بدشکلی شده اند. سلول...

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن ، روشی ایده آل برای شکل دهی و ایجاد تناسب در باسن و فاکتوری مهم در خلق بدنی جذاب و زیبا می باشد . تزریق چربی ، روندی است که تنها یک جراح زیبایی ماهر می تواند با استفاده از تکنیک های انتقال چربی برای دستیابی به یک کانتور باسن پر تر و گرد تر ، آن را...

جراحی سینه

جراحی سینه

جراحی سینه پروسه ای است که طی آن پستان های زنان و حتی مردان اصلاح شده و شکل آن ها تغییر پیدا می کند. علل متعددی سبب می شوند تا فرد جهت عمل سینه اقدام نماید. برخی از عمل های سینه با اهداف زیبایی صورت می پذیرند تا پستان ها به ظاهری جوان تر و جذاب تر دست یابند. بعضی دیگر...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم به انجام پروتز...

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز

عمل لیپولیز یک پروسه لاغری است، که با استفاده از لیزر، سلول های چربی آب شده و از بدن خارج می شوند. داشتن اندامی لاغر و متناسب خواسته تمام افراد است و بسیاری از زنان و مردان برای رسیدن به این خواسته راه های مختلفی را امتحان می کنند. لیزر لیپولیز روشی است که می تواند...