| خانه 4 جراحی بدن 4 جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

خرداد ۲۷, ۱۴۰۲ | جراحی بدن | ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی شکم چاره درد افرادی است که با وجود دراز و نشست کردن زیاد، هنوز می بینند که شکمی که به دنبال داشتن آن هستند به دست نیاورده اند. اگر پوست و چربی زیادی در ناحیه شکم شما انباشته شده که به رژیم غذایی یا ورزش، هیچ گونه واکنشی از خود نشان نمی دهد، راه حل مشکل شما، جراحی شکم است که در حوزه پزشکی، پزشکان آن را با عنوان ابدومینوپلاستی نامگذاری نموده اند.

جراحی زیبایی شکم

این جراحی به شما کمک می کند تا از طریق برداشتن چربی و پوست اضافی، و محکم نمودن ماهیچه های دیواره شکم، به شکمی صاف و تراشیده دست پیدا کنید. ابدومینوپلاستی به مانند لیپوساکشن نمی باشد، ولی شما می توانید جراحی زیبایی شکم را به همراه لیپوساکشن انجام دهید. جراحی شکم یک جراحی اصلی است، بنابراین اگر قصد انجام آن را دارید، باید قبل از تصمیم گیری به قرار گرفتن تحت این روند، در خصوص برخی حقایق مربوط به آن کسب اطلاعات نمایید.

گروه راز جراحی در پی گفتگو با برخی از جراحان به نام و مشهور در این زمینه، پکیج اطلاعاتی را برای شما عزیزان گرد آوری نموده است که حاوی به روز ترین و معتبر ترین اطلاعات مورد نیاز در این زمینه می باشد. هدف راز جراحی برای برگزیدن این روش در جمع آوری اطلاعات در خصوص سوالاتی که بیشتر داوطلبین این جراحی با آن روبرو می شوند، بهره مندی از معتبر ترین منابع اطلاعاتی و نفی برخی اطلاعات تبلیغاتی و نامعتبری است که گاه، زیباجویان را در مسیر اشتباه پیش برده و نتایج جبران ناپذیری را به بار می آورد. پس با تکیه بر مجموعه معتبر راز جراحی، در ادامه با ما باشید.

جراحی شکم شل و افتاده

راه درمان پوست شل و افتاده شکم بعد از کاهش وزن چیست؟ پاسخ، جراحی زیبایی شکم است. این فرایند که تحت عنوان ابدومینوپلاستی شناخته می شود، یک روند جراحی زیبایی بسیار موثر برای حذف پوست اضافی در ناحیه شکم که شکل ظاهری بسیار نامطلوبی را در آن ایجاد نموده است می باشد. بیشتر افراد بعد از کاهش وزن، بخصوص در صورت قابل ملاحظه بودن میزان وزن کاهش یافته، دارای پوست شل و افتاده در ناحیه شکم می شوند. پوست برای سازگار شدن با افزایش وزن ایجاد شده، کشیده می شود و زمانی که فرد وزن خود را کاهش می دهد، پوست به دلیل از دست دادن بخشی از حالت ارتجاعی خود، شل و افتاده می شود. وقتی پوست نتواند به حالت اولیه خود بازگشته و بهبود پیدا کند، مداخلات پزشکی پا به میدان گذاشته و مردان و زنان را در بازیابی پوست محکم و صاف در ناحیه شکم یاری می رساند. جراحی شکم، می تواند پوست اضافی را حذف کرده و کانتور یا زاویه سازی ناحیه شکم را بهبود بخشد. زیباجویان می توانند از پوست شل و سنگین خلاصی یافته و در ناحیه شکم خود به یک شکل ظاهری محکم تر، زیباتر، و صاف تر دست پیدا کنند.

چه اشخاصی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی شکم می باشند ؟

 • سلامتی عمومی خوب از جمله مهم ترین فاکتورها برای زنان و مردانی به شمار می رود که تصمیم به انجام این جراحی دارند.
 • دومین اصل مهم در این خصوص نداشتن نوسان وزنی و دارا بودن وزن ثابت می باشد.
 • علاوه برای موارد می توان به سیگاری نبودن افراد نیز اشاره کرد.
 • افرادی که پوست شکم آنها خاصیت الاستیسیته خود را از دست داده و دچار افتادگی شده است .

از سوی دیگر اشخاصی نیز وجود دارند که نمی بایست این جراحی را انجام دهند که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

 1. زنانی که تصمیم به باردار شدن دارند بهتر است که انجام این جراحی را به تعویق بیاندازند زیرا زایمان مجددا می تواند موجب افتادگی در شکم شود.
 2. اشخاصی که در حال کاهش وزن می باشند باید تا زمانی که وزن انها به حد ایده آل نرسیده است و ثابت نشده برای این جراحی اقدام نکنند.

مزایای عمل زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم می تواند برای آندسته از افرادی که در ناحیه شکم خود دارای پوست شل و افتاده ای هستند، مزیت های زیادی را به همراه داشته باشد. برخی مزایای جراحی زیبایی ناحیه شکمی به شرح زیر می باشد:

 • داشتن شکمی صاف تر، محکم تر با برداشتن پوست و چربی اضافی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس و توانایی برای پوشیدن لباس های مورد علاقه با داشتن کمر باریک تر
 • کاهش یافتن آثار بر جای مانده از کشیدگی پوست

معایب جراحی شکم

 • بر جای ماندن جای زخم در ناحیه بیکینی
 • تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه جراحی در پی باردار شدن
 • شکل گیری عفونت در اثر عدم اجرای صحیح مراقبت های بعد از جراحی
 • طولانی بودن زمان ریکاوری و نیاز به مرخصی گرفتن طولانی مدت از محل کار

چگونگی آمادگی برای انجام جراحی زیبایی شکم

در جلسه مشاوره با پزشک به سوالاتی که جراح در خصوص سوابق پزشکی از شما می پرسد را پاسخ دهید. در خصوص داروهای مصرفی خود به پزشک کاملا توضیح دهید. در صورت وجود هرگونه حساسیت دارویی این موضوع را حتما نزد پزشک مطرح کنید. انجام تست فیزیکی برای بررسی وضعیت شکم افراد از دیگر مراحل پیش از جراحی می باشد. حتما در خصوص اهداف و نتایجی که از جراحی انتظار دارید و مزایا و معایب این عمل زیبایی از جراح سوال کنید.

سیگار کشیدن می تواند در روند جراحی زیبایی شکم و دوره ریکاوری اختلال ایجاد کند و فرآیند بهبودی را تا حدود زیادی آهسته کند.در صورتی که سیگار می کشید باید با توجه به نظر دکتر آن را قطع کنید که البته شامل قطع مصرف تمامی موارد که حاوی پیش از جراحی ، برنامه غذایی متعادل را در پیش بگیرید .پیش از انجام عمل زیبایی شکم رژیم کاهش وزن نداشته باشید زیرا مصرف مواد مغذی در روند بهبودی بسیار مهم است.

در دوره آمادگی برای جراحی باید با توجه به دستور پزشک مصرف داروهایی که شامل داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید این داروها شامل آسپرین، استامینوفن و مکمل های گیاهی می باشد. در نظر داشته باشید که پس از جراحی نیاز به فردی برای بازگشت به منزل خواهید داشت همچنین باید محلی برای دوره نقاهت پس از عمل خود تدارک ببینید که شامل در دسترس قرار دادن لباسهای راحتی ، نزدیک قرار دادن تلفن می باشد.

مراحل عمل شکم

جراحی زیبایی شکم یک روند جراحی اصلی می باشد که شامل تعدادی مرحله است. برخی از این مرحله ها بر اساس دامنه جراحی مورد نیاز و نوع تکنیک جراحی به کار برده شده، متفاوت می باشند. جراح در خصوص این مراحل در طول اولین جلسه مشاوره با زیباجو، به گفتگو می نشیند. مراحل کلی جراحی شکم عبارتند از:

 • ایجاد برش

بعد از بیهوشی، جراح محل برش ها در ناحیه شکم را تعیین می نماید. طول و تعداد برش ها به نوع تکنیک به کار برده شده وابسته است. در مینی ابدومینوپلاستی، تنها یک برش کوچک در زیر ناف ایجاد می شود. در حالیکه در تکنیک کامل جراحی زیبایی شکم، برشی در راستای خط کمر از جمله پشت ایجاد می شود.

 • قرار دادن ناف در موقعیت جدید

قرار دادن ناف در موقعیت جدید، در برخی موارد جراحی زیبایی پلاستیک شکم مورد نیاز می باشد. محکم و صاف نمودن شکم و ایجاد یک شکل طبیعی در آن بسیار حائز اهمیت است. جراح ناف را در موقعیتی که ظاهر شکم جوان تر به به نظر برسد، قرار می دهد. گاهی اوقات، ناف جدید به صورت مصنوعی تراش داده می شود. چنین روند جراحی هنرمندانه ای باید به دست یک جراح زیبایی با تجربه انجام شود.

 • محکم کردن ماهیچه های ضعیف

ماهیچه های پایه در شکم در طول زمان شل شده و جدا می شوند. در طول روند جراحی زیبایی شکم، جراح می تواند این ماهیچه های افتاده را محکم نماید. از طریق ایجاد برش هایی، پوست شکم از دیواره های آن جدا می شود. ماهیچه ها به هم نزدیک تر شده و در موقعیت جدید قرار داده می شوند. بدین ترتیب شکل محکم تری پیدا می کنند. محکم شدن ماهیچه های شکم باعث باریک تر به نظر رسیدن کمر نیز می شود.

 • برداشتن پوست شل

بعد از سفت کردن ماهیچه ها، نوبت به سفت و صاف کردن پوست می رسد. پوست شل، پیراسته می شود و بخش های اضافی جدا می گردند. در برخی موارد، لیپوساکشن، در این مرحله انجام می شود تا چربی اضافی نیز قبل از برداشته شدن پوست، بیرون کشیده شود.

 • کاهش دادن آثار ناشی از کشیدگی پوست

کاهش دادن آثار بر جای مانده از کشیدگی پوست، یکی از اهداف ویژه در جراحی زیبایی شکم محسوب نمی شود. ولی بر حسب محل استقرار برش ها، از بین بردن این آثار نیز به منظور زیبا تر نمودن نتیجه جراحی، انجام می پذبرد. اگر آثار کشیدگی در زیر ناف قرار داشته باشند، معمولاٌ به همراه پوست شل، برداشته می شوند. البته بخش عمده این آثار، بعد از عمل زیبایی شکم، از بین می روند.

 • بستن برش ها

بعد از به اتمام رسیدن جراحی، پوست با استفاده از بخیه های جراحی، بسته می شود. بخیه ها باعث بسته شدن زخم ها به صورت طبیعی در طول زمان می شوند. جراح یک لوله تخلیه ترشحات را در برای جمع آوری مایعات اضافی و به حداقل رساندن خطر عفونت در زیر پوست قرار می دهد. جراح قبل از کشیدن بخیه ها این لوله ها را بر می دارد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شکم

صرفنظر از اینکه شما بعد از جراحی شکم ، یک شب را در بیمارستان سپری کرده اید، باید بعد از مرخص شدن از بیمارستان کلیه دستورالعمل های تجویز شده توسط جراح را با دقت اجرا نمایید. همه این دستورالعمل ها باید برای فردی که قرار است حداقل برای یک دوره ۲۴ ساعته بعد از ترخیص، مسئولیت مراقبت از شما و نظارت بر سلامت شما را بر عهده بگیرد، شفاف سازی شود.

 • سیگار نکشید : استعمال سیگار می تواند بر روی ایمنی قبل از جراحی شما و توانایی تان برای بهبود بعد از جراحی شکم ، تاثیر بگذارد. پس نباید سیگار بکشید.
 • پانسمان : پانسمان های قرار داده شده بر روی ناحیه جراحی را تمیز و خشک نگه دارید. ترشحات خون آلود برای مدت کوتاهی بعد از جراحی، از ناحیه درمان خارج خواهد شد. استری استریپ ها را از روی بخیه ها بر ندارید. شما می توانید گن های روی گاز استریل ها را تعویض کنیدس. اگر لوله های تخلیه ترشحات بر روی برش ها قرار داده شده است، دستورالعمل های لازم برای مراقبت از آنها را با دقت دنبال کرده و مقدار ترشحات تخلیه شده را ثبت کنید.
 • دوش گرفتن : تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی زیبایی شکم ، دوش نگیرید. در طول این مدت، گن باید بر تن شما باشد. دو روز بعد از جراحی، می توانید گن را از تن در آورید. اگر گاز استریل از روی زخم فرو افتاد، آن را دور بیاندازید. بعد از دوش گرفتن، دوباره گن را بر تن کنید. چسب های زده شده بر روی بخیه ها را جدا نکنید. دوش گرفتن به همراه لوله های تخلیه ترشحات، بلامانع می باشد. همچنین برخورد آب به برش ها در حین دوش گرفتن نیز مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.
 • خوابیدن : لم بدهید. دراز نکشید. این کار باعث کاهش یافتن تورم می شود. در هنگام خوابیدن، سر را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. به جلو خم نشوید. با گذاشتن چند بالش بر زیر سر در حالت لم داده بخوابید.

عوارض عمل زیبایی شکم

مثل هر پروسه دیگری ، لازم دانستیم در این مقاله از راز جراحی نیز به عوارض عمل مربوطه بپردازیم. بعد از جراحی زیبایی شکم ، مانند اکثر عمل های زیبایی دیگر ریسک خونریزی ، عفونت و واکنش بدن به داروی بیهوشی در نظر گرفته می شود. معمولا این اثرات موقتی و قابل کنترل می باشند. اما علاوه بر این موارد ، عارضه هایی دیگری نیز وجود دارند. از جمله عوارض عمل زیبایی شکم عبارتند از :

 • تجمع مایعات بدن زیر پوست ( سروما) : یک دکتر خوب برای عمل زیبایی شکم ، بعد از جراحی در نواحی برش ها ، درن هایی قرار می دهد. این درن ها لوله های نازکی هستند که به خروج خونابه ها و مایعات اضافی از بدن کمک کرده و ریسک بروز سروما را کاهش می دهند. همچنین ایشان می تواند بعد از عمل ، بوسیله نیدل و سرنگ مایعات تجمع یافته را خارج کند.
 • روند کند بهبودی زخم های جراحی : یکی دیگر از عوارض عمل زیبایی شکم این است که ممکن بهبودی محل بخیه ها با مشکل مواجه شود و حتی باعث باز شدن بخیه گردد. در الین راستا ، بهترین جراح ابدومینوپلاستی دارو آنتی بیوتیک تجویز می کند. مصرف این داروها کمک می کنند که در محل زخم های جراحی عفونت شکل نگیرد.
 • تشکیل اسکار : این را مد نظر داشته باشید که برش های جراحی زیبایی شکم ممکن است تشکیل اسکار را در پی داشته باشند. اثر اسکار ناشی شده برای همیشه در محل باقی می ماند ، تا حدی کمرنگ می شود اما کاملا از بین نمی رود. به همبن خاطر معمولا دکتر سعی می کند برش ها در نواحی ایجاد کند که حتی در صورت بر جای ماندن اسکار با پوشیدن لباس از دید پنهان شوند.
 • آسیب دیدگی بافت ها : در حین عمل زیبایی شکم ، بافت های چربی که در عمق پوست قرار گرفته اند ممکن است آسیب ببینند یا از بین بروند. سیگار کشیدن ریسک مرگ بافت را افزایش می دهد. بسته به میزان آسیب دیدگی ممکن است بافت به خودی خود بهبود پیدا کند یا اینکه برای درمان به جراحی ترمیمی نیاز باشد.
 • تغییر در حس پوست : به هنگام اعمال تغییرات و جا به جا کردن بافت های ابدومینال در جراحی زیبایی شکم ، ممکن است به رشته های عصبی ، آسیب وارد شود. به ندرت نیز ممکن است عصب های بخش بالایی ران های نیز صدمه ببینند. در این وضعیت در این نواحی احساس کاهش یافته یا اینکه بی حسی نمود پیدا می کند. عموما این مسئله با گذشت چند ماه از جراحی و ترمیم عصب ها ، برطرف می گردد.

تفاوت مابین جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن

گاهی اوقات هنگامی که صحبت از جراحی شکم به میان می آید افراد تفاوت مابین این جراحی با لیپوساکشن را متوجه نشوند در این مقاله راز جراحی در مورد تفاوت این دو جراحی صحبت می کنیم. لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های اضافی در ناحیه های مشخصی از بدن  به کار می رود در صورتی که جراحی زیبایی شکم را برای حذف پوست اضافی در ناحیه شکم انجام می شود. لیپوساکشن برخلاف جراحی شکم می تواند در نقاط مختلف شکم انجام شود. به این موضوع توجه داشته باشید در صورتی که جراح این موضوع را تشخیص دهد می توانید هر دو این جراحی ها را به طور همزمان انجام دهید .

ماندگاری این تکنیک چه مقدار است ؟

در صورتی که یک برنامه غذایی منظم را در پیش بگیرید معمولا نیازی به تکرار این پروسه جراحی نخواهید داشت اضافه وزن و داشتن نوسان وزنی می تواند منجر به وجود امدن پوست اضافی و در نتیجه نیاز به تکرار این پروسه شود.

در صورت بروز مشکل پس از جراحی زیبایی شکم چه اقداماتی می بایست انجام شوند؟

گاهی اوقات پروسه های جراحی زیبایی به مشکلاتی بر می خورنند و در نتیجه اتفاقاتی در انتظار افراد می باشد که ممکن است انتظار ان را نداشته باشند.برای حل شدن این مسائل نیاز است که افراد اقداماتی را انجام دهند که در زیر به انها اشاره می کنیم.

در صورتی که دردی شدید را تجربه می کنید یا علائمی غیرمنتظره را مشاهده می کنید باید خیلی سریع به پزشک خود مراجعه نمایید تا اقدامات لازم برای شما انجام شود. چنانچه جراحی زیبایی شکم را انجام داده اید و از نتایج رضایتی ندارید یا فکر می کنید که پروسه خیلی خوب صورت نگرفته حتما با پزشک معالج خود در این خصوص حرف بزنید.

درد ناشی از جراحی چگونه کنترل می شود؟

معمولا با مصرف مسکن ها و داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده می توانید تا حدود زیادی درد ناشی از جراحی را کنترل کنید و جای نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

آیا می توان پوست اضافی را با ورزش کاهش داد؟

در بیشتر موارد، ورزش کردن نمی تواند به حذف پوست شل کمکی کند. پوست شل در اطراف ناحیه شکم، یکی از دلایل رایج برای روی آوردن افراد به جراحی زیبایی شکم می باشد. حذف پوست شل و افتاده و اضافی با استفاده از روش های سنتی ورزش یا رژیم غذایی، تقریباً غیر ممکن می باشد. بعد از اینکه پوست در اثر افزایش وزن خاصیت خود برای جمع شدن و تناسب یافتن با اندام را از دست داد، بعد از کاهش وزن، به حالت شل، آویزان و بدشکلی در می آید. بسیاری از زنان بعد از بارداری، درگیر این مشکل می شوند و فرایند طبیعی بالا رفتن سن نیز از طرف دیگر باعث کاهش یافتن حجم و خاصیت ارتجاعی پوست می شود. کانتورینگ بدن با استفاده از جراحی شکم ، می تواند یک راه حل مناسب و موثر برای محکم کردن پوست شل و افتاده، چاره ساز این مشکل باشد.

هزینه جراحی زیبایی شکم

یکی از سوالات رایجی که در خصوص جراحی زیبایی ناحیه شکمی مطرح می شود، این است که هزینه جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چقدر است. متاسفانه پاسخ دادن به این سوال واقعاً دشوار است چون فاکتورهای بسیاری وجود دارند که بر روی هزینه ابدومینوپلاستی تاثیر می گذارند. ما نمی توانیم قیمت دقیقی برای عمل زیبایی شکم منتشر کنیم. ولی برای شفافیت موضوع ، برخی فاکتورهای تاثیر گذار بر روی رقم مورد نیاز برای هزینه کردن در جراحی زیبایی شکم را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • دامنه روند

گاهی اوقات کل جراحی زیبایی شکم ، شامل محکم کردن پوست شل و افتاده زیر ناف است. ولی چشم انداز روند می تواند بر حسب نیاز های شما، گسترده تر باشد. در واقع، این روند، آنقدر قابل سفارشی شدن است که سه نام برای آن در نظر گرفته شده است: جراحی شکم کامل ( سنتی )، مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جامع. در مینی ابدومینوپلاستی، تنها پوست شل و افتاده و چربی زیر ناف، درمان می شود. هزینه ابدومینوپلاستی سنتی، اندکی بیشتر بوده و هزینه ابدومینوپلاستی جامع، در مقایسه با دو مورد قبلی، بسیار بیشتر است.

 • حجم چربی برداشته شده

وقتی گفته می شود دامنه روند بر روی هزینه اثر می گذارد، در واقع چند مورد مد نظر قرار داده می شود. نخست، تعداد عملیات انجام شده از قبیل برداشتن چربی، برداشتن پوست اضافی، سفت کردن پوست، بالا کشیدن پوست، محکم کردن ماهیچه، شکل دهی مجدد ماهیچه، و درمان آن، در نظر گرفته می شود.

هر قدر خدمات ارائه شده در طول روند جراحی زیبایی شکم بیشتر باشد، هزینه روند نیز بیشتر خواهد بود. ولی تعداد عملیات انجام شده تنها عامل تاثیر گذار بر روی هزینه نمی باشد. اگر چربی ناحیه شکم شما زیاد بوده و لیپوساکشن نیز مورد نیاز باشد، هزینه جراحی شما بالاتر خواهد رفت.

 • اندازه ناحیه درمان

اگر محکم کردن پوست افتاده و برداشتن چربی از ناحیه پایینی شکم، اقدام مورد نیاز در روند جراحی باشد، هزینه جراحی شما چندان زیاد نخواهد شد. البته در صورت انجام عمل زیبایی شکم کامل، ناحیه پایینی و بالایی، هر دو تحت درمان قرار می گیرد. جراحی زیبایی شکم جامع به این دلیل دارای بیشترین میزان هزینه می باشد چون پهلو ها و کمر ار نیز تحت پوشش قرار می دهد.

 • نوع بیهوشی مورد استفاده

نوع بیهوشی مورد استفاده و دوز دریافت شده، دو فاکتوری هستند که بر روی هزینه روند، تاثیر می گذارند. هر قدر دوز مورد نیاز برای بیهوشی شما بالاترباشد، هزینه جراحی نیز بالاتر خواهد رفت. دوز مناسب برای نیازهای شما به طول مدت روند و وزن شما وابسته است.

صرفنظر از نوع بیهوشی، بیهوشی عمومی معمولاً در مقایسه با بی حسی موضعی، گران تر می باشد.

سوالات متداول جراحی زیبایی شکم

 • آیا از طریق ورزش و رژیم می توان ازافتادگی پوست جلوگیری نمود؟

تغذیه مناسب و صحیح و فعالیت داشتن می تواند در کاهش وزن بسیار موثر باشد اما تنها از طریق جراحی زیبایی شکم است که می توانید این افتادگی را برطرف کنید.البته بعد از جراحی ورزش می تواند تا حدود بسیار زیادی از این اتفاق در آینده جلوگیری نماید.

 • آیا با انجام جراحی شکم استرچ مارکها نیز از بین می روند؟

متاسفانه هیچ راهکاری قطعی تا به کنون برای از بین بردن استرچ مارک ها ارائه نشده است اگرچه طی جراحی زیبایی شکم استرچ مارکهایی که در نواحی جراحی یافت می شوند حذف می شوند.

 • آیا مردان نیز قادر به انجام این جراحی می باشند؟

مردان نیز مانند زنان می توانند این پروسه جراحی را انجام دهند بسیاری از مردان نیز در اثر نوسانات وزنی و کاهش وزن ممکن است دچار پوست اضافی در نواحی شکم شده باشند که از این طریق می توانند این موارد را حذف کنند.افرادی که به دنبال یک شکم تخت تر می باشند این جراحی می تواند برای آنان مناسب تلقی شود  و از این طریق مجددا اعتماد به نفس خود را بازیابی کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آخرین مقالات

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

مقالات پربازدید

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
جنسیت(*)

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 8 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

هرآنچه باید در مورد پروتز سینه بدانید⭐عوارض انواع و هزینه

  خانم های عزیزی که به خاطر بارداری های متعدد ، کاهش و افزایش وزن ، بالا رفتن سن یا اصلا به طور ژنتیکی سینه های کوچک و دفورمه ای دارند ، یا حتی اگر به سبب درمان بیماری سرطان بخشی یا تمام بافت پستان های خود را از دست داده اند ، مطلب پروتز سینه برایشان حتما بحث...

پروتز باسن

پروتز باسن

پروتز باسن (Buttock implant) که تحت عنوان جراحی باسن نیز شناخته می شود، روندی است که با هدف بهبود ناحیه سرینی انجام می پذیرد. این جراحی در میان جمعیت زنان از عمومیت بیشتری برخوردار است به همین منظور تیم راز جراحی تصمیم به تهیه مقاله ای جامع در این خصوص گرفت، اگر تصمیم...

لیفت سینه

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می شود؛ یک روند جراحی است که در آن ، جراح نوک سینه را در موقعیت بالاتری از قفسه سینه قرار می دهد ؛ وی همچنین پوست اضافی را برداشته و بافت اطراف را محکم می کند. این جراحی می تواند شکل ظاهری رضایت بخشی را در شما ایجاد کرده...