| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 جراحی پلک

جراحی پلک

آبان ۴, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۷۵ دیدگاه ها

جراحی پلک

جراحی پلک که تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، یک روند جراحی برای کاهش پف پلک های پایینی و برداشتن پوست اضافی از پلک های بالایی می باشد. این جراحی معمولاً با اهداف زیبایی انجام می شود، ولی می تواند به عنوان یک روش موثر برای بهبود بینایی در بیمارانی که افتادگی پلک هایشان بعنوان یک مانع، دید فرد را مسدود می کند نیز مورد استفاده قرار گیرد، در این مقاله راز جراحی می خواهیم تمامی سوالات شما عزیزان را که قصد انجام جراحی پلک دارید پاسخ دهیم، پس حتما حتما حتما قبل از اقدام به عمل پلک وقت بگذارید و این مقاله را بخوانید.

با توجه به اینکه چشم ها مرکز زیبایی صورت می باشند ، حفظ جوانی و جذابیت آن فاکتور مهمی به شمار می آید. با دستیابی به درک هنری و عمیق از آناتومی صورت، می توانید اهمیت حفظ زیبایی و جوانی این اندام خود را بهتر درک کنید. تکنیک های پیشرفته امروزی در زمینه جراحی پلک، مثل چوب جادوگری توانسته است آثار پیری و افتادگی پوست در پلک های شما را از بین ببرد و در واقع چهره چندین سال پیش تان را به شما بازگرداند.

انواع جراحی پلک

 • جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی زیبایی یک روند جراحی است که یک نیاز پزشکی محسوب نشده و تنها با هدف بهبود زیبایی انجام می پذیرد. این جراحی برای برداشتن کیسه های زیر چشم و رفع افتادگی پلک ها انجام می شود. عمل زیبایی پلک برای بازگرداندن جوانی و خلق چهره ای پر انرژی و شاداب تر در شما انجام می شود.

با بالا رفتن سن، توده های چربی بزرگ تر شده، ماهیچه ها ضعیف تر شده و پوست پلک ها کشیده می شود. این فاکتورها از زیبایی چهره شما کاسته و چهره ای پیر و خسته را بر جای می گذارد.

 • جراحی پلک با هدف درمانی

عمل پلک درمانی با هدف بهبود دید بیمار که در اثر افتادگی پوست، دچار اختلال شده و یک روند درمانی محسوب می شود، انجام می پذیرد. مشکل دیگری که با جراحی پلک درمانی قابل حل است، عدم توانایی در استفاده از لنز و عینک به دلیل پف پلک های بالا و پایین می باشد.

دیگر موضوع درمانی که مستلزم انجام عمل پلک است، درد ناشی از عضلات تحت فشار در اثر بی حسی بیش از حد پوست در طول حرکت پلک می باشد.

جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا - راز جراحی

جراحی پلک فوقانی یا بلفاروپلاستی پلک بالا شامل برداشتن چربی، ماهیچه و پوست اضافی است که می تواند باعث آویزان، سنگین یا نیمه بسته به نظر رسیدن چشم ها شود. در طول جراحی، برشی در چین طبیعی پلک بالا ایجاد می شود. عمل پلک بالا، به بیمار کمک می کند تا سرحال تر، هوشیار تر و جوان تر بنظر برسد. پس از برداشته شدن چربی، بافت، ماهیچه و پوست اضافی، برش های استراتژیک خلق شده در چین های طبیعی پلک، بسته می شوند. هدف از قرار دادن برش ها در این چین و چروک ها، به حداقل رساندن آثار بر جای مانده از زخم و خلق ظاهری طبیعی در نتیجه جراحی می باشد.

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین

در این جراحی رسوبات اضافی چربی، ماهیچه، و پوست که باعث خلق چین و چروک ها، حلقه های تیره و پف در اطراف چشم ها شده اند، برداشته می شوند. این روند قادر است پلک ها را محکم کرده، آنها را در موقعیت جدید قرار داده و کانتور بهتری را در نیمه پایینی صورت خلق نماید. جراحی پلک تحتانی  یا بلفاروپلاستی تحتانی مستلزم ایجاد یک برش کوچک در طول پلک پایینی در بیرون خط مژه یا در داخل پلک، با هدف دسترسی به ناحیه زیر هر چشم می باشد. پس از ایجاد برش، بافت و رسوبات اضافی چربی برداشته شده و چهره ای جوان و شاداب به شما هدیه داده می شود. در این تکنیک جراحی، برش ایجاد شده برای برداشته شدن رسوبات چربی، بافت، ماهیچه و پوست، هم به صورت داخلی و هم خارجی قابل اجرا می باشد.

در تکنیک Transconjunction، برش در داخل پلک پایین ایجاد می شود. این موقعیت، مکان ایده الی برای پنهان کردن جای زخم می باشد، چون برای هیچکس، حتی خود شما، هرگز قابل رویت نمی باشد. این دستاورد برای کسانی که به دنبال رفع پف چشم و حالت خسته در چشمان خود هستند، مناسب است.

تکنیک Subciliary که درست در زیر خط مژه پایین ایجاد می شود، برش رایج دیگری در جراحی پلک می باشد. جای زخم بر جای مانده از این برش در طول روند بهبود، به سختی قابل رویت می باشد. این نوع عمل پلک می تواند به بیماران در خلاصی از شر پوست افتاده اطراف چشم ها که باعث پیر به نظر رسیدن آنها شده است کمک می کند.

اقدامات قبل از جراحی پلک

 • به منظور سپری کردن با کیفیت دوره ریکاوری پس از عمل پلک ، ده روز از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • در روز جراحی، آرایش نکنید.
 • با یکی از دوستان یا نزدیکان خود جهت بازگرداندن شما به منزل بعد از تکمیل روند، هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 • از نیمه شب قبل از بلفاروپلاستی ، جز در صورت صلاحدید پزشک، چیزی نخورید و ننوشید. نخوردن و ننوشیدن، شامل همه چیز از جمله همه غذا، مایعات، شکلات یا آدامس می شود.
 • ترجیحاً لباس های گشاد بپوشید. لباس هایی بپوشید که با دکمه یا زیپ از جلو بسته شود.
 • یک هفته قبل از عمل پلک و دو هفته بعد از آن، از مصرف محصولات تنباکو خودداری کنید. سیگار کشیدن تاثیرات مخربی را بر روی روند بهبود بر جای می گذارد.
 • کلیه داروهای تجویز شده را تهیه کرده و جهت مصرف برای دوره ریکاوری در منزل قرار دهید.
 • از مصرف آسپرین، محصولات حاوی آسپرین یا ایبوپروفن به علت تاثیر آنها بر روی رقیق شدن خون، به مدت یک هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی پلک ، خودداری کنید.
 • از مصرف مکمل های گیاهی خصوصاً روغن ماهی، جنسینگ و سیر، به مدت ۱۰ روز قبل از جراحی خودداری کنید.

مراحل جراحی پلک - راز جراحی

مراحل جراحی پلک

 1.  جراح زیبایی روند بلفاروپلاستی را با بی حسی موضعی عمومی یا تزریق درون وریدی انجام می دهد. اگر روند پیچیده تر باشد، یا بیمار بسیار نگران باشد، جراح، انجام عمل پلک تحت بیهوشی عمومی را انتخاب می کند.
 2.  بعد از بی حسی، جراح روند جراحی پلک را با ایجاد برش های ریز در نواحی از پیش تعیین شده، آغاز می کند. سپس چربی یا پوست اضافی را برداشته و ماهیچه های شل را محکم می کند.اگر بیمار در صورت افتادگی بیش از حد در زیر پلک، به روند انتقال چربی یا تزریق فیلر نیاز داشته باشد، جراح اقدامات لازم برای ارائه این درمان ها را نیز انجام می دهد. جراح با دقت برش ها را بعد از تکمیل روند، می بندد.
 3.  برش ها با بخیه یا چسب پوست بسته می شوند و ظرف ۱ هفته کشیده خواهند شد.
 4.  در مرحله چهارم نتایج بلفاروپلاستی با فروکش کردن تورم و کبودی و خلق چهره ای جوان و سرحال، قابل مشاهده خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 • زیاد استراحت کنید
 • یبوست یکی از عوارض جانبی ناشی از کاهش فعالیت، مصرف داروی مسکن و دهیدراسیون می باشد. حتماً قدم بزنید، مرتب نوشیدنی بنوشید، و میوه های خام را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.
 • داروها را طبق تجویز پزشک مصرف کنید.
 • در طول دوره مصرف داروهای مسکن، الکل ننوشید، رانندگی نکنید و تصمیمات مهم نگیرید.
 • حتی در صورت عدم مصرف داروهای مسکن، به مدت ۳ هفته از مصرف الکل خودداری کنید.
 • اگر ویتامین با آهن مصرف می کنید، مصرف آن را به اندازه توان، از سر بگیرید.
 • سیگار نکشید و در محیط های دودآلود حضور پیدا نکنید.
 • به مدت چند روز، موقع خواب، سر خود را بمنظور به حداقل رساندن تورم، تحت زاویه ۴۵ درجه قرار دهید.
 • هرچه سریعتر بعد از جراحی قدم زدن را آغاز کنید. این به کاهش تورم و احتمال تشکیل لخته های خون و یبوست کمک می کند.
 • از انجام فعالیت هایی از قبیل خم شدن، بلندکردن اجسام سنگین و ورزش های سنگین که باعث بالا رفتن فشار خون می شود، خودداری کنید.
 • به مدت ۳ تا ۵ روز فعالیت های خود را در حداقل سطح نگه دارید.
 • حداقل به مدت ۱۲ ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • در صورت اجتناب ناپذیر بودن از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از کرم ضد آفتاب قوی استفاده کنید
 • با استفاده از آب و صابون، محل برش ها را تمیز نگه دارید و بمنظور کنترل علائم عفونت، آنها را به صورت روزانه بررسی کنید.
 • برای کاهش درد، تورم و کبودی، از کمپرس های سالین سرد استفاده کنید.
 • بعد از جراحی می توانید به آرامی موهایتان را با شامپو بشویید.
 • تا دو هفته از گذاشتن لنز در چشم هایتان خودداری کنید.
 • تا مدتی پس از جراحی پلک شنا نکنید.
 • از مالش چشم خودداری کنید.
 • هنگام خواب سرتان را روی چند بالشت قرار دهید تا سرتان کمی بالاتر قرار گیرد.

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک - راز جراحی

 

آیا نتایج بلفاروپلاستی بازگشت دارد؟

زمانیکه در خصوص درست یا غلط بودن انتخاب روند جراحی پلک تصمیم می گیرید، باید به این موضوع فکر کنید که با توجه به پیش رفتن روند پیری، پلک های شما چند دهه بعد چه شکلی خواهند شد.

عمل پلک یک جراحی ماندگار است و شما می توانید سال ها از نتیجه درمان لذت ببرید. وقتی پوست برداشته می شود، دوباره رشد نخواهد کرد. شما روند پیری خود را به طور طبیعی سپری می کنید، و سایر بخش های صورت شما، شروع به افتادن می کنند، ولی چشمان شما همچنان جوان به نظر خواهند رسید.

بنابراین با انتخاب این درمان می توانید تاثیرات فرایند پیری را به حداقل برسانید، ولی هرگز نمی توانید آن را به طور کامل متوقف کنید.

سن مناسب برای جراحی پلک

اکثریت بیمارانی که تحت جراحی پلک قرار می گیرند در حال سپری کردن دهه سوم و چهارم یا بالاتر بوده و اغلب درگیر دغدغه های مرتبط با سن از قبیل پلک های افتاده یا پف زیر چشم هستند. عمل پلک امروزه به شکل رو به رشدی در میان بیماران جوان که به طور طبیعی دارای پلک های سنگین و پوست پلک افتاده در زیر چشم های خود هستند، عمومیت یافته است. بطورکلی، عمل پلک در میان بیماران از هر رده سنی به شکلی موفقیت آمیز و بدون خطر قابل اجرا می باشد و این بیماران می توانند از نتایج جراحی خود لذت ببرند. صرفنظر از سن، داوطلبین ایده آل برای بلفاروپلاستی، باید از ویژگی های زیر برخوردار باشند:

 • در سلامت عمومی خوب به سر ببرند
 • افراد غیر سیگاری باشند
 • از نتیجه جراحی خود، انتظارات منطقی داشته باشند
 • پوست آنها از خاصیت ارتجاعی نسبتاً خوبی برخوردار باشد

در طول مشاوره اولیه، جراح به طور کامل دغدغه های بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و درباره اهداف فردی او بحث می کند. همچنین در صورت مناسب بودن جراحی پلک برای شما، وی به کلیه سوالات تان را در خصوص این روند پاسخ می دهد.

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی

زمانی که جراح با بیمار خود در جلسه مشاوره گفتگو می کند، یکی از بزرگ ترین سوالات، در خصوص ماندگاری روند، مطرح می شود. جراح به این سوال بیمار پاسخ داده و اطلاعات مفیدی را در خصوص تاثیر این روند بر روی جوانسازی چشمان شما در اختیارتان قرار می هد.

پاسخ جراح به سوال شما در خصوص ماندگاری نتیجه جراحی این است که نتیجه جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، ماندگار بوده و در صورت رعایت مراقبت های توصیه شده از سوی پزشک، بعد از جراحی، و دنبال کردن یک سبک زندگی سالم، می تواند تا مدت زیادی حفظ شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پلک ها نیز مانند سایر بخش های بدن، روند پیری خود را طی می کنند. ولی با عمل پلک، زمان تا حدودی به عقب باز می گردد و نتایج طبیعی حاصل از بالا رفتن سن، دیرتر بر روی چهره شما نمایان می شود.

آیا جراحی پلک یا بلفاروپلاستی درد دارد ؟

آیا جراحی پلک درد دارد

برخی افراد جراحی زیبایی پلک را بعنوان یک روند تهاجمی تصور می نمایند. جراحی پلک یکی از حساس ترین روند های زیبایی می باشد چون بر روی ناحیه نزدیک به چشم که از حساسیت بالایی برخوردار است انجام می شود، ولی به طور کلی این جراحی بعنوان یک روند بدون درد در نظر گرفته می شود.

جراحی زیبایی پلک یک روند حداقل تهاجمی است چون جراح، برش هایی با حداقل عمق را در پلک شما ایجاد می نماید. این روند موضعی تنها بر روی سطح پوست شما تاثیر می گذارد.

در طول روند، شما هیچ دردی از عمل زیبایی پلک را احساس نمی کنید، چون این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در برخی بیماران، این روند تحت بی حسی عمومی انجام می پذیرد. البته انتخاب بی حسی عمومی برای اجرای این روند، در شرایطی گزینش می شود که کار اندکی بر روی پلک ها، لازم الاجرا باشد.

در صورت پیچیده بودن روند، جراح بیهوشی عمومی را انتخاب خواهد کرد.

 در واقع جراحی پلک، در عین حساس بودن، بسیار ساده و حداقل تهاجمی می باشد و بعنوان یک روند یک روزه و سرپایی محسوب می شود. کل فرایند، به مدت ۲ ساعت طول می کشد.

ریکاوری بلفاروپلاستی ، چندان دشوار نبوده و مدت زمان زیادی طول نمی کشد. بیشتر بیماران یک یا دو روز بعد از اجرای روند، به محل کار یا فعالیت نرمال خود باز می گردند.

شما تنها در روز های نخست بعد از عمل زیبایی پلک، به دلیل وجود تورم یا استفاده از پماد های چرب کننده که اختلالاتی را در بینایی شما به صورت موقتی ایجاد می نمایند، با دشواری هایی روبرو می شوید.

همچنین در دوره ریکاوری، اندکی کبودی و تغییر رنگ در ناحیه درمان را تجربه می کنید که خوشبختانه، ظرف چند روز فروکش کرده و از بین می رود.

هرگونه درد جزئی با داروهای مسکن بدون نسخه، از قبیل ایبوپروفن، یا تیلنول، قابل کنترل و مدیریت خواهد بود. استفاده از کمپرس سرد نیز در فروکش کردن و کاهش دادن تورم و درد توصیه می شود.

به بیان کلی، جراحی پلک، یکی از جراحی هایی است که به عنوان کم درد ترین روند تلقی می شود. علاوه بر تجربه حداقل درد در طول این روند، شما دوره ریکاوری سریعی را تجربه کرده و به سرعت شاهد نتایج درمان خواهید بود.

دوره نقاهت جراحی پلک

شاید وقتی به جراحی پلک فکر می کنید، اندکی دچار ترس شوید. چون وقتی بعد از عمل پلک به هوش می آیید، اولین چیزی که متوجه آن می شوید، تار شدن دید است. این اصلاً چیز نگران کننده ای نیست و به معنی ناموفق بودن جراحی نمی باشد. علت این تاری موقتی دید، استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک می باشد که در ناحیه درمان بمنظور جلوگیری از ایجاد عفونت، استعمال می شود. این پماد باید به مدت یک هفته بعد از جراحی، چهار بار در روز، بر روی سطح خارجی چشم و زخم، مورد استفاده قرار گیرد.

برای جلوگیری از خشک شدن چشم، قطره های اشک مصنوعی، تجویز می شود. به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی، کیسه های یخ مورد استفاده قرار گرفته و پزشک به بیمار توصیه می کند تا در طول این مدت، با قرار دادن چند بالش، در حالت نشسته قرار گیرد. این کار به کاهش تورم از طریق جلوگیری از تجمع مایعات کمک می کند.

در دوره ریکاوری از انجام فعالیت های سنگین از قبیل بلند کردن اجسام سنگین، حداقل به مدت ۷ روز، خودداری کنید. البته بعد از عمل پلک بهتر است بمنظور پیشگیری از دچار یبوست شدن، بیمار بلافاصله بلند شده و در فواصل زمانی کوتاه، پیاده روی کند.

در دو هفته اول بعد از جراحی زیبایی پلک، استفاده از عینک های آفتابی تیره برای جلوگیری از آسیب دیدن چشم ها و ایجاد حساسیت در آنها، در برابر نور خورشید و باد، توصیه می شود. همچنین چرت زدن می تواند یک گزینه مفید محسوب شود چون از خسته شدن چشم ها در طول دوره ریکاوری جلوگیری می نماید.

کبودی تورم در دوره ریکاوری، کاملاً نرمال است. البته شدت آن در بیماران مختلف، متفاوت است. این تورم و کبودی در صورت انجام جراحی پلک بالا، بعد از ۱ تا ۲ هفته فروکش می کند. در جراحی پلک پایین، ۲ تا ۴ هفته زمان برای فروکش کردن تورم و کبودی، زمان مورد نیاز است.

بعد از سپری شدن این مدت، آثار عمل زیبایی پلک اصلاً در ناحیه درمان شده، قابل مشاهده نمی باشد. در برخی بیماران، مدت زمان بیشتری برای فروکش کردن تورم و کبودی، زمان مورد نیاز خواهد بود

در طول دوره ریکاوری یا نقاهت بعد از جراحی، استفاده از پانسمان بر روی ناحیه درمان، درحالت نرمال، ضروری نمی باشد و تنها در برخی موارد، پوششی با هدف کمک به کاهش تورم، بر روی چشم ها قرار داده می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

4.3 28 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
75 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم
مریم
6 ماه قبل

جراحی پلک تو چه سنی میشه انجام داد؟

مهرناز عظیمی
مهرناز عظیمی
6 ماه قبل

میشه بفرمایید هزینه جراحی پلک چقدره؟

نازنین
نازنین
6 ماه قبل

چند سالگی میشه اقدام به جراحی پلک کرد؟

سریه عبادی
سریه عبادی
6 ماه قبل

دوره نقاهت جراحی چلک چند وقته ؟

نسیم فلاح
نسیم فلاح
6 ماه قبل

سلام علت گوشت اضافه اوردن پلک بعد از جراحی پلک چیه؟

سارا دولتشاهی
سارا دولتشاهی
6 ماه قبل

میشه با جراحی پلک، سیاهی دور چشم رو از بین برد؟

حانیه
حانیه
6 ماه قبل

دوره نقاهت جراحی پلک چند وقته؟

آمنه رضوانی
آمنه رضوانی
6 ماه قبل

جای برش جراحی پلک میمونه بعد از جراحی؟

ناهید خلیلی
ناهید خلیلی
6 ماه قبل

علت عدم تقارن در جراحی پلک چیه؟

مهری
مهری
6 ماه قبل

هزینه جراحی پلک بالا چقدره؟

نغمه امینی
نغمه امینی
6 ماه قبل

جراحی پلک هزینش چقدره؟

سلما سیرانی
سلما سیرانی
6 ماه قبل

جراحی پلک عوارض هم داره؟

فاطمه اکبری
فاطمه اکبری
6 ماه قبل

جراحی پلک محدودیت سنی داره؟

سارا حامدی
سارا حامدی
6 ماه قبل

چه سنی دیگه میشه عمل پلک انجام داد که به مشکل نخوریم با افزایش سن؟

بهارک احمدزاده
بهارک احمدزاده
6 ماه قبل

آیا جراحی پلک باعث تغییر فرم چشم ها میشه؟

زیبا بابکی
زیبا بابکی
6 ماه قبل

قیمت جراحی پلک چقدره؟

شیرین بیاتی
شیرین بیاتی
6 ماه قبل

همزمان میشه جراحی پلک بالا و پایین رو انجام داد؟

مونا داوودیان
مونا داوودیان
6 ماه قبل

ممنون از مطالب خوبتون. خواستم بدونم میشه همزمان با جراحی پلک عمل لیفت شقیقه هم انجام داد؟

امیر ابراهیمی
امیر ابراهیمی
6 ماه قبل

میشه هر چهار پلک رو همزمان با هم عمل کرد؟

طاهره عبدالعلی زاده
طاهره عبدالعلی زاده
6 ماه قبل

من قبلا جراحی پلک انجام دادم، اما از نتیجه اصلا راضی نیستم؛ امکانش هست دوباره این عملو انجام بدم؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

لیلا محمدی
لیلا محمدی
5 ماه قبل

جراحی کشیدن گوشه چشم رو میشه همراه با افتادگی پلک انجام داد؟

امیری
امیری
5 ماه قبل

من ۵۷ ساله هستم، میتونم جراحی پلک انجام بدم؟

جانان محمدی
جانان محمدی
5 ماه قبل

گوشه پلک های من خیلی افتاده اس جوری که چشمام غمگین به نظر میرسه.
با جراحی پلک میشه این حالت رو برطرف کرد؟

ساره یگانه
ساره یگانه
5 ماه قبل

سلام ممکنه پلک دوباره افتادگی پیدا کنه بعد چند سال؟

هلیا محمودی
هلیا محمودی
5 ماه قبل

قیمت جراحی پلک پایین با بالا فرق داره

بهناز موسوی
بهناز موسوی
5 ماه قبل

اگر نتیجه جراحی پلک خوب نشده،باشه مشه دوباره ترمیمش کرد؟

المیرا امیری
المیرا امیری
5 ماه قبل

ممنون میشم سن جراحی پلک رو بگید بهم

یاسمن سالاری
یاسمن سالاری
5 ماه قبل

بهترین سن برای جراحی پلک چه سنیه؟

ندا فتحی
ندا فتحی
5 ماه قبل

جای بخیه ها روی پلک از بین میره؟

فاطمه عظیمی
فاطمه عظیمی
5 ماه قبل

از چه سنی میشه عمل کرد؟

علی علیزاده
علی علیزاده
5 ماه قبل

جراحی پلک از چه سنی به بعد بهتر انجام شه؟

سونیا پورجهان
سونیا پورجهان
5 ماه قبل

هزینه ی جراحی پلک چقدره

فاطمه بابایی
فاطمه بابایی
4 ماه قبل

هزینه جراحی پلک چقدره

المیرا خاکپور
المیرا خاکپور
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
بلفاروپلاستی همون جراحی پلک؟

فاطمه افشار
فاطمه افشار
3 ماه قبل

مامانم جراحی پلک انجام داده و خیلی راضیه

سمیه
سمیه
2 ماه قبل

با جراحی پلک چین و چروک اطراف چشم هم از بین میره؟

لیلا
لیلا
2 ماه قبل

اثر جای بخیه توی جراحی پلک باقی نمی مونه؟

حاجیه سلیمانی
حاجیه سلیمانی
2 ماه قبل

بلفاروپلاستی درد داره؟

سپیده
سپیده
2 ماه قبل

هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا برای خانم ۵۵ ساله چقدر هست ؟

سارا خوشخو
سارا خوشخو
2 ماه قبل

مامانم جراحی پلک انجام داد خیلی راضیه

سیما علیزاده
سیما علیزاده
2 ماه قبل

جای بخیه روی پلک نمیمونه؟

جلال
جلال
2 ماه قبل

جراحی پلک از چندسال توصیه میشه؟

مریم سماوات
مریم سماوات
2 ماه قبل

هزینه جراحی پلک خیلی زیاده؟تو چه حدودیه؟

ملینا ناصری
ملینا ناصری
2 ماه قبل

من جراحی پلک انجام دادم ولی الان کبودی دارم طبیعیه؟

حدیت علیزاده
حدیت علیزاده
2 ماه قبل

جراحی پلک انجام دادم خیلی راضیم 😍

لیلا
لیلا
2 ماه قبل

هزینه جراحی پلک بالا با پایین فرق داره

نادیا امیری
نادیا امیری
1 ماه قبل

چشم پانسمان میشه بعد جراحی؟

رکسانا
رکسانا
1 ماه قبل

سلام جراحی پلک بعد از چندسال نیاز ب ترمیم داره؟

لیلا امیری
لیلا امیری
1 ماه قبل

هزینه جراحی پلک چقدره

اقدس
اقدس
1 ماه قبل

جراحی پلک انجام دادم خیلی راضیم 😍

مقالات مرتبط

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دندان ها اعضایی از بدن هستند که علاوه بر لزوم داشتن آن ها برای برخورداری از یک فرایند جویدن صحیح غذا،  نقش شان نیز در زیبایی لبخند و چهره، انکار ناپذیر است. متاسفانه، در طول سال های زندگی، به دلایل مختلف، از قبیل مراقبت نامناسب از دندان ها، آسیب دیدگی آنها در رویداد...