| خانه 4 جراحی سر و گردن 4 عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی

شهریور ۲۹, ۱۴۰۰ | جراحی سر و گردن | ۱۳ دیدگاه ها

بدون شک تاکنون با افرادی رو به رو شده اید که هر چند بینی آنان تحت تیغ جراحی قرار گرفته است اما از ظاهر بینی چنین موردی برداشت نمی شود. چرا که دماغ آن ها بسیار هماهنگ با دیگر اجزای چهره، در مرکز صورت قرار گرفته است. این افراد تحت عمل بینی طبیعی قرار گرفته اند. جراحی بینی طبیعی در میان مردان بسیار پر طرفدار است. زیرا علاوه بر زیباتر شدن بینی، جذابیت چهره مردانه آنان نیز حفظ شود. البته این مدل در میان زنان نیز طرفداران خود را دارد. قصد داریم در ادامه، به طور مفصل به ویژگی های جراحی طبیعی بینی بپردازیم. اگر می خواهید دماغ خود را عمل کنید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید. در صورتی که درباره جراحی بینی میخواهید اطلعات جامع تری کسب کنید توصیه می کنم به مقاله ای که با همین عنوان توسط تیم راز جراحی تهیه شده و در سایت موجود است مراجعه کنید.

بینی طبیعی

افراد مختلف سلایق متفاوتی نیز دارند. این امر در عمل بینی طبیعی نیز صادق است. برخی به بینی هایی با مدل فانتزی و عروسکی علاقه دارند و برخی دیگر ترجیح می دهند بینی شان را به صورت طبیعی جراحی کنند. به همین منظور در گام نخست باید بدانید که به طور کلی بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد.

ابعاد صورت: منظور از این ابعاد، طول و عرض صورت می باشند. زمانی که جراح تصمیم می گیرد بینی فرد را به صورت طبیعی عمل کند، باید سایز و اندازه آن را با دیگر اجزای صورت هماهنگ کرده و تا حد امکان آن را در محل اصلی و مناسب قرار دهد. به طور کلی به لحاظ بعد طولی صورت، بینی باید در یک سوم میانی و به لحاظ بعد عرضی، در یک پنجم میانی قرار بگیرد.

هماهنگی بینی با اجزای صورت: زمانی که از ارتباط و هماهنگی اجزای چهره صحبت می کنیم، منظور این است که  اندازه یکی از عضو های صورت با عضو دیگری متناسب باشد. در مورد بینی، تناسب زاویه پل بینی، زاویه میان لب و دماغ، برجستگی و سربالا یا افتاده بودن نوک بینی مد نظر است.

ساختار بیرونی بینی: این ساختار شامل کلوملا، رادیکس (پایه)، پل بینی، پره های بینی و طاق میانی بینی، می باشد. جراح، پیش از رینوپلاستی حالت طبیعی هر یک از موارد را با توجه به نمای کلی صورت شما، برایتان توضیح می دهد.

لازم به ذکر است که نکات گفته شده، مشخصه های کلی یک بینی طبیعی می باشد، اما پیاده سازی این ویژگی ها بر روی تمام دماغ ها، نتیجه مشابهی را حاصل نمی کند. در ادامه این موضوع را به طور کامل تری توضیح می دهیم.

بینی طبیعی

بهترین جراح بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی از آن چه که به نظر می رسد، دشوارتر می باشد. چرا که یک خطا یا یک تغییر بیش از حد می تواند بینی را از حالت طبیعی خارج کند. برای انجام عمل بینی طبیعی، بهترین جراح بینی باید یک پکیج کاملی از مهارت، دانش آناتومی و دانش زیبا شناختی را دارا باشد.

  • تسلط جراح بر آناتومی بینی

متخصصان اظهار دارند که عمل بینی سخت ترین جراحی پلاستیک است. بینی یکی از حساس ترین عضوهای صورت به حساب می آید و جراح موظف است با کمترین خطا، آن را عمل کند. به همین دلیل، جراحی طبیعی بینی، باید توسط متخصصی انجام شود که نسبت به آناتومی بینی و جزئیات آن، آگاهی و اطلاعات کاملی داشته باشد.

به لحاظ ویژگی های بصری، متخصص زیبایی باید به طور کامل با نحوه صحیح کانتورینگ بینی آشنا باشد. بدین منظور، بهترین جراح بینی طبیعی بایستی دانش مربوط به شیوه صحیح قرار گیری استخوان ها و تناسب زوایای مختلف بینی در قیاس با دیگر اجزای صورت، را کسب کند. زیرا ایجاد یک انحنای اشتباه در استخوان می تواند فرم بینی را غیرطبیعی جلوه دهد.

  • تسلط جراح بر دانش زیباشناختی

بینی در مرکز صورت قرار دارد، بنابراین شکل آن می تواند زیبایی کل چهره را تحت الشعاع قرار دهد. جهت ایجاد ظاهری طبیعی برای آن، لازم است تا بینی به لحاظ قرینگی و زیبایی با سایر اعضای صورت، متناسب باشد. از این رو، جراح پلاستیک نه تنها در زمینه آناتومی بلکه در زمینه زیباشناختی صورت نیز باید دانش کافی را داشته باشد.

جراح با تسلط بر دانش زیباشناختی، می تواند اصلاحات مورد نیاز بینی را شناسایی کرده و تغییرات ظاهری شما را تا حدودی پیش بینی کند. یکی از مواردی که فرد متخصص باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد این است که برای صورت های مختلف، چه فرم بینی مناسب است. منظور این است که فرم بینی طبیعی برای صورت های گرد با صورت های بیضی یا کشیده متفاوت است. علاوه بر این، بایستی جراح با فرم طبیعی بینی نژادهای مختلف نیز آشنایی داشته باشد.

  • مهارت جراحی

هر چند دو ویژگی قبلی برای یک جراح بسیار مهم و حیاتی می باشند، اما کافی نخواهند بود. علاوه بر دانش های تئوری، جراح زیبایی باید در زمینه عملی نیز بسیار متبحر و کارآزموده باشد تا بتواند با بکارگیری یک تکنیک مناسب و دقیق، اصلاحات و تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند و نتیجه ای بسیار ظریف و طبیعی برای شما به ارمغان آورد.

انواع بینی طبیعی

یکی از فاکتورهایی که سبب چالش برانگیز شدن عمل بینی طبیعی می شود، این است که فرم یک بینی نچرال برای تمامی افراد یکسان نیست و جراح باید با توجه به عوامل متعددی یک دماغ طبیعی برای فرد خلق کند.

عمل بینی طبیعی

یکی از مواردی که متخصص زیبایی هنگام جراحی بینی طبیعی باید به آن توجه نماید، نژاد فرد می باشد. منظور چیست؟ تصور کنید در یک نژاد یا یک کشور، بینی اکثر افراد ظاهری کشیده دارد؛ بنابراین جراح، در حین عمل نباید بینی فرد را بیش از حد کوتاه نماید، بلکه بایستی با توجه به استانداردهای صورت او، کشیدگی بینی را تنظیم کند. در صورت کوتاه شدن بینی، هرچند به لحاظ ظاهری، زیبا و حتی از نظر اشخاصی در کشورهای دیگر طبیعی به نظر رسد، اما برای خود فرد و کسانی که هم نژاد او هستند، چنین فرمی طبیعی تلقی نمی شود. به عبارتی نتیجه حاصل از عمل بینی طبیعی باید با نژاد شخص، هم خوانی داشته باشد. به علت تعدد نژادهای مختلف در آسیا، عمل بینی نچرال برای جراح، در این حیطه کمی چالش برانگیز می شود.

وقتی پای عمل بینی طبیعی در میان است، دیگر سلایق و خواسته های شما در اولویت قرار نمی گیرد؛ بلکه جراح در این باره تصمیم گیری می کند. بر فرض مثال شما تمایل داشته دارید که نوک بینی تان، سربالا شود اما از نظر جراح، چنین دماغی، با توجه به استانداردهای چهره تان ، نچرال و طبیعی به نظر نخواهد رسید. متخصص زیبایی علاوه بر در نظر گرفتن نژاد شخص مراجعه کننده، ابعاد صورت او را نیز بررسی می کند و درنهایت با توجه به هر دو مورد، تغییرات لازم را که سبب خلق یک بینی طبیعی می شود، معین می نماید.

طبق آمار و نظر سنجی ها، زیباترین و جذاب ترین نوع بینی طبیعی، مدل بینی یونانی (Greek nose) است. ویژگی برجسته این مدل، پل بینی کاملاً صاف آن می باشد. بینی یونانی، عموماً کشیده و تا حدودی باریک است. نوک بینی یونانی تیز بوده و سوراخ های دماغ کوچک می باشند. اسم این مدل، از مجسمه های یونانی بر گرفته شده است.

عمل بینی نچرال، نچرال استتیک

برای انجام عمل بینی نچرال، جراح باید به گونه این تغییرات را اعمال کند که بینی پس از جراحی، غیر طبیعی به نظر نرسد و عملی بود آن مشخص نباشد. همچنین به لحاظ عملکردی نیز برای تنفس مشکلی ایجاد نکند.

عمل طبیعی بینی در بسیاری از کشور ها از جمله ایالات متحده آمریکا، بسیار طرفدار دارد.

زمانی که نسبت به تصمیم خود برای انجام جراحی بینی طبیعی، اطمینان حاصل کردید، بهتر است یک جلسه مشاوره با جراح زیبایی داشته باشید. جراح پس از معاینه دقیق فیزیک بینی و بررسی معایب آن، اصلاحات و تغییرات پیشنهادی خود را بیان می کند. او بهترین و مناسب ترین فرم و اندازه برای بینی را که با دیگر اجزای صورت هارمونی و هماهنگی پیدا می کند و سبب ایجاد تقارن در چهره می شود، برایتان مشخص می کند. همچنین در صورت امکان با استفاده از نرم افزار های کامپیوتری شکل نهایی بینی پس از عمل را ترسیم کرده و به شما نشان می دهد.

نکته دیگر در ارتباط با عمل نچرال بینی این است که اگر واقعاً هدفتان طبیعی به نظر رسیدن بینی است، باید انتظارات واقع بینانه و معقولی داشته باشید و به دنبال سربالا بودن یا قوس بیش از حد نباشید.

باز هم لازم است که تأکید کنیم که فرم بینی طبیعی برای افراد مختلف، متفاوت است. حتی برای بعضی افراد، با توجه به دیگر اجزای صورتشان، امکان دارد که ایجاد کمی قوس در پل بینی یا کمی سر بالا کردن نوک بینی، آن را از ظاهر طبیعی خارج نکند.

در حقیقت نکته اصلی در باب عمل طبیعی بینی ، این است که نباید تغییرات به صورت اغراق آمیز و بیش از حد معمول بر روی بینی اعمال شوند.

استراتژی های اصلی که جراح در طول عمل بینی طبیعی بکار می گیرد:

  • فرم دهی غضروف و استخوان بینی مطابق با آناتومی طبیعی آن
  • حفظ بافت غضروفی به میزان کافی به منظور به حداقل رساندن عدم تقارن سوراخ های بینی
  • کاربرد حداقلی از گرافت های استخوانی و غضروفی
  • اجتناب از بالا بردن بیش از حد نوک بینی
  • اجتناب از قوس بیش از حد پل بینی
  • در جراحی نچرال استتیک بینی، جراح تا حد امکان سپتوم (تیغه) بینی را حفظ می کند و تنها برآمدگی یا قوز آن را برطرف می سازد.
  • در طول عمل، متخصص زیبایی ساختار بینی را با توجه به زوایای مناسب با لب و دیگر اعضای صورت تنظیم می نماید.

در نهایت انتخاب با خود شماست. می توانید بینی خود را طبیعی عمل کنید یا این که تحت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی قرار بگیرید. اما باید در نظر داشته باشید که فرم جدید بینی پس از جراحی تا مدت ها با شما همراه خواهد بود. بنابراین در انتخاب نوع جراحی و مدل بینی بسیار دقت نمایید تا پس از گذشت چند سال از ظاهر آن پشیمان نشوید. هرچند در صورت عدم رضایت می توانید جراحی ترمیمی بینی نیز انجام دهید اما باید بدانید که هر چه تعداد جراحی بیشتری انجام شود، ریسک خطا یا عوارض پس از آن نیز افزایش می یابد. پس، پیش از به خطر انداختن بینی خود خوب فکر کنید، در رابطه با پروسه مورد نظر اطلاعات کسب کنید، با افراد متخصص مشورت کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. تیم راز جراحی در راستای کسب اطلاعات می تواند به شما کمک کند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد.

چه چیزی باعث طبیعی به نظر رسیدن بینی می شود؟

من می خواهم بینی ام بعد از جراحی بینی طبیعی به نظر برسد. این یکی از درخواست هایی است که جراحان بینی از سوی زیبا جویان خود دریافت می کنند.

 قطعاً هیچ زیبا جویی دوست ندارد بینی او غیر طبیعی و مصنوعی به نظر برسد، ولی ایده درخواست یک رینوپلاستی بینی طبیعی، دارای ویژگی های خاصی می باشد. در اینجا باید معنی بینی طبیعی و ماهیت رینوپلاستی بینی طبیعی برای زیباجو به خوبی تشریح شود.

به گفته بسیاری جراحان بینی بزرگ ترین موضوع مربوط به درخواست داشتن بینی طبیعی، این است که طبیعی بودن، یک مسئله کاملاً ذهنی می باشد. هزاران زن و مرد با بینی های مختلف وجود دارند. وقتی به این تنوع شکل های بینی نگاه می کنیم، فکر می کنیم که همه آنها طبیعی به نظر می رسند. ولی این بینی ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. بنابراین یک ویژگی منحصر به فرد و منفرد برای بینی وجود ندارد که بتوان آن را تحت عنوان بینی طبیعی معرفی نمود.

پس بهتر است به جای استفاده از اصطلاح بینی طبیعی، بگوییم بینی که با توجه به سایر ویژگی های صورت من، بیشترین برازندگی را داشته باشد.

نکته کلیدی که هر جراح باید در زمان انجام جراحی بر روی بینی زیباجوی خود مد نظر داشته باشد، طبیعی به نظر رسیدن بینی تازه خلق شده بر ریو صورت آن زیباجو می باشد. حقیقت این است که هیچگاه نمی توان بینی خلق کرد که مطلق بوده و حتی کوچک ترین ایرادی نتوان در آن پیدا کرد، ولی با جراحی دماغ خوب می توان یک بینی در حد استانداردهای طلایی را که برای صورت زیباجو از طبیعی ترین حالت برخوردار باشد، خلق نمود.

چگونه می توان صاحب طبیعی ترین نتیجه جراحی بینی شد؟

مهم ترین تصمیمی که می توان در تلاش برای کسب بهترین نتیجه عمل بینی طبیعی گرفت، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد. این تصمیم را نمی توان بر اساس دوره های اموزشی سپری شده توسط جراح، تقدیر نامه ها، یا سال های تجربه او اتخاذ نمود. هر چند فاکتورهای مثل موارد ذکر شده و کیفیت دوره های آموزشی سپری شده می تواند به عنوان شاخصه های مهمی در نظر گرفته شود، ولی به خاطر داشته باشید که عمل زیبایی بینی بیشتر یک خلاقیت هنری است تا علم.

این برای زیباجو چه مفهومی را به همراه دارد؟ این بدان معناست که نگاه هنرمندانه و هنری جراح برای اینکه شما بعد از اجرای روند عمل جراحی صاحب یک بینی طبیعی شوید که بیشترین برازندگی را بر روی صورت شما داشته باشد و شما از آن راضی و خشنود باشید، از بالاترین سطح اهمیت برخوردار است.

انتخاب یک جراح با نگاه هنری که بتواند ترجیحات شما را مد نظر قرار دهد، با نگاه کردن به گالری عکس های جراحی های انجام شده توسط جراح، در جلسه مشاوره قبل از جراحی تا حدودی قابل پیش بینی می باشد.

آیا نتیجه بسیاری از جراحی های انجام شده به دست این جراح منتخب شما، با ذائقه شما هماهنگ است؟ اگر چنین است، این را به عنوان یک شاخص مهم در نظر بگیرید و این جراح را در لیست جراحان منتخب خود قرار دهید.

اگر بسیاری از کارهای جراحی انجام شده توسط یک جراح را دوست نداشته باشید، او نمی تواند گزینه خوبی برای شما باشد. صرفنظر از قول یا وعده جراح برای خلق یک بینی طبیعی برای شما، باید به مستندات موجود تکیه کنید و آنچه با مشاهده، نظر شما را جلب می کند، مبنای انتخاب خود قرار دهید.

به خاطر داشته باشید همانطور که قبلاً درباره آن بحث شد، عبارت طبیعی، یک عبارت ذهنی می باشد. شاید نتیجه ای که از نظر یک فرد، طبیعی باشد، اصلاً با سلیقه شما متناسب نبوده و به هیچ عنوان آن را دوست نداشته باشید.

صحبت درباره جراحی بینی طبیعی

وقتی با یک جراح درباره جراحی بینی طبیعی صحبت می کنید، آنها به شما اجازه می دهند تا درخواست های خود از قبیل علاقمند بودن به داشتن یک بینی طبیعی را بازگو کنید. البته به نظر برخی جراحان، استفاده از اصطلاح طبیعی به عنوان مانعی بر سر راه بیمار در دستیابی به بهترین نتیجه عمل می کند. جراح از شما سوالاتی می پرسد تا به این طریق به شما در شرح بینی که دوستدار داشتن آن هستید کمک کند. در خلق یک خط ارتباط بین شما و جراح، که بر پایه یک زبان هدفمند استوار باشد، شما و جراح می توانید از بهترین شانس برای هم مسیر کردن نوع نگاه خود و در نتیجه دستیابی به نتایج هر چه بهتر از جراحی تان شوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 23 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
13 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کوثر
کوثر
1 ماه قبل

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر هست؟

افرا خجسته
افرا خجسته
11 روز قبل

چقدر خوبه

شیرین بیان پور
شیرین بیان پور
10 روز قبل

بسیار مطالب مفیدی بود با سپاس

سوگند
سوگند
9 روز قبل

چند وقت طول می کشه
کبودی ها از بین بره؟

تارا احمدی
تارا احمدی
8 روز قبل

حداقل ورمش هم طبیعی هست ..😀

حشمت پور
حشمت پور
5 روز قبل

واقعا جذابه عمل بینی طبیعی

مرضیه
مرضیه
3 روز قبل

مهمه که طبیعی از آب در بیاد

فریبا راد
فریبا راد
3 روز قبل

برای بینی های گوشتی میشه عمل بینی طبیعی انجام داد؟

پوریا
پوریا
1 روز قبل

تا چندوقت کبودی هست؟

مقالات مرتبط

تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی، که تحت عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، یک تکنیک نوآورانه است که در آن جراح، چربی را از یک ناحیه از بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشت کرده و به ناحیه دیگری انتقال می دهد. تزریق چربی برای زنان و مردانی که به دنبال خلق کانتوری زیبا در اندام، بازیابی...

کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو یک گزینه رایج برای بازیابی مو می باشد. کاشت روشی بسیار موثر برای درمان دامنه وسیعی از مشکلات مربوط به ریزش مو و طاسی است که نتایج طبیعی و دائمی را به دست می دهد. ریزش مو یا طاسی می تواند تاثیرات منفی بر روی روان افراد بر جای گذاشته و پیامدهایی از قبیل افسردگی،...

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین جراحی های زیبایی در میان ایرانیان شناخته شده است در صورتی که شما دوست عزیز قصد انجام این عمل را دارید و دقیقاً نمی دانید که عمل بینی چیست توصیه میکنم حتما حتما حتما این مقاله را که توسط تیم راز جراحی تهیه شده است بخوانید. تا...

جراحی افتادگی پلک

جراحی افتادگی پلک

چشم ها چیزهای زیادی در مورد ما می گویند و متأسفانه ، با گذشت زمان و آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و عادات سبک زندگی نامناسب و عواملی از قبیل بالا رفتن سن ، به طور معمول ، بر روی پلک های مردان و زنان ، پوست اضافی ایجاد کرده و می تواند باعث افتادگی پلک...

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در سال های اخیر جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، در میان مردم، به خصوص زنان، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برخلاف آقایان که جراحی بینی طبیعی را ترجیح می دهند، زنان مدل فانتزی را بیشتر می پسندند. بسیاری از افراد برای ایجاد هماهنگی میان اجزای چهره خود، تحت جراحی بینی...

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی ، در واقع جراحی بینی است که در پی دست نیافتن به نتایج مطلوب، بعد از انجام جراحی بینی اولیه، پا به میدان گذاشته و ایفای نقش می نماید. جراحان بینی، در این شرایط، بینی شما را مورد ارزیابی قرار داده تا با انجام روندهایی، آنچه در جراحی اولیه، از دست رفته یا...

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک ، که یک روند جراحی زیبایی برای درمان افتادگی یا حالت پف کرده پلک ها محسوب می شود، بخش اجتناب ناپذیر و لاینفک جراحی پلک یا بلفاروپلاستی محسوب می شود. پلک های افتاده یا پف زیر پلک ها باعث پیر به نظر رسیدن شما می شود و جوانی و زیبایی چهره شما...

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی ، به دلیل ساختار این نوع بینی، امکان دارد هم در طول عمل و هم پس از آن، در دوره نقاهت و ریکاوری، جراح و فرد را تا حدودی درگیر کند. اما این امر لزوماً بدین معنا نیست که عمل بینی گوشتی به خوبی انجام نمی شود یا این که نتایج حاصل از آن خوشایند نخواهند بود....

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف بازیابی موی دارای قابلیت رشد در ابروهای نازک، از دست رفته یا آسیب دیده در اثر بر جای ماندن جای زخم، بیماری، تاتو یا بسیاری علل دیگر طراحی شده است. اگر نگران وضعیت ابروهایتان هستید، این نوید را به شما می دهیم که تکنیک های پیشرفته در این زمینه، دارای...

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی معمولاً مطلوب ترین نتایج را ارائه می دهد. از گذشته تا کنون بینی های استخوانی، در نزد جراحان بسیار محبوب بوده و هستند؛ زیرا این بینی ها به دلیل ساختار مناسبی که دارند، پس از جراحی نتیجه بسیار زیبا و رضایت بخشی را هم برای جراح و هم برای فرد رقم می...