| خانه 4 جراحی زنان 4 عمل زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن

شهریور ۲۱, ۱۴۰۰ | جراحی زنان | ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی واژن

عمل زیبایی واژن یا واژینوپلاستی یک روند جراحی ترمیمی و بازسازی واژن است که در طول آن، واژن شما سفت و محکم می شود و زیبایی خود را مجدداً به دست می آورد. هر چند گزینه های متعدد بدون جراحی وجود دارد که نتایج مشابه با واژینوپلاستی را به دست می دهد، ولی جراحی زیبایی واژن، مشکلات مربوط به شل بودن شدید را که در طول روندهای لیزر یا روند رادیوفرکانسی، بهبود چندانی پیدا نکرده و درمان مطلوب در آن حاصل نمی شود، رفع می نماید. یکی از بی شمار تغییراتی که در طول بارداری و زایمان اتفاق می افتد، تغییر در شکل، اندازه و شلی واژن است که جزو یکی از مشکلات بارز در این اندام محسوب شده و بسیاری از زنان را به چالش می کشد. اگر به دنبال راه حلی برای درمان این مشکل و محکم نمودن کانال واژن با استفاده از واژینوپلاستی و شکل دهی مجدد لابیای خود با لابیاپلاستی هستید، با راز جراحی با ما همراه باشید تا گزینه های کارساز برای بازسازی واژن را در اختیار شما قرار دهیم.

در طول عمل زیبایی واژن، جراح زیبایی شما، یک تکه قاچ مانند به شکل مثلث را در بافت واژن ایجاد نموده و پوست اضافی را قبل از سفت نمودن این بخش از ناحیه درمان، بوسیله بخیه ها، از قسمت کانال واژنی شما بر می دارد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی واژن

سالم بودن هر چه بیشتر و اقدامات دیگر جهت آماده شدن برای انجام عمل زیبایی واژن ، می تواند از شما در دوره ریکاوری بعد از از آن، پشتیبانی کند.

جراح و دیگر اعضای تیم مراقبتی تان با شما درباره موضوعات زیر صحبت می کنند:

 • سلامت عمومی بدن شما
 • هرگونه بیماری مزمن که قبل از عمل، نیاز به مدیریت کردن داشته باشد.
 • شاخص جرم بدن ( BMI ) مربوط به روند. اگر دستورالعمل هایی در خصوص کاهش وزن از سوی پزشک معالج، به شما داده شده باشد، باید آنها را با دقت رعایت کرده و دنبال کنید.
 • سابقه موادی که قبلاً مصرف کرده اید. علت کسب اطلاعات در این خصوص، با هدف بررسی مناسب بودن استفاده از داروهای بی حسی برای شما، انجام می پذیرد. گاهی از شما خواسته می شود تا قبل از جراحی واژن ، مصرف برخی مواد را متوقف کرده یا آنها را کاهش دهید.
 • زمان توقف مصرف استروژن. مصرف این ماده اغلب باید یک ماه قبل از انجام عمل زیبایی واژن متوقف شود.
 • تمیز کردن ناحیه تناسلی. برای واژینوپلاستی در عمق کامل یا نسبی، شما باید تمیز کردن موهای ناحیه تناسلی خود را ۶ تا ۱۲ ماه قبل از جراحی آغاز کنید. پزشک، دستورالعمل هایی را در زمان ارزیابی شما بعنوان یک داوطلب مناسب برای جراحی، در اختیارتان قرار می دهد.

از شما خواسته می شود تا تغییراتی را در سبک زندگی خود قبل از عمل زیبایی واژن ایجاد کنید. منابع اطلاعاتی مناسبی برای دستیابی به اهداف مربوط به سلامت، در اختیار شما قرار داده می شود.

فعال باشید و غذاهای سالم بخورید. این امر به بدن شما در سپری کردن دوره بهبود بعد از عمل زیبایی واژن کمک می کند.

مصرف تنباکو و محصولات نیکوتین را ترک کنید. نیکوتین از پیشرفت روند بهبود جلوگیری می کند. این شامل تمامی محصولات نیکوتین در سیگار و سایر محصولات مرتبط با آن می باشد. این مواد، جریان خون به بافت های در حال بهبود را محدود کرده و بر روی نتیجه جراحی و ریکاوری، تاثیر منفی می گذارد.

رعایت نکات زیر بسیار حائز اهمیت می باشد:

 • هرچه سریع تر مصرف تنباکو یا نیکوتین را حداقل سه ماه قبل از جراحی، متوقف کنید.
 • سعی کنید حداقل به مدت ۳ ماه بعد از عمل زیبایی واژن نیز به توقف مصرف تنباکو ادامه دهید.
 • از نظر روحی آماده شوید. افراد اغلب دامنه ای از احساسات از قبیل اضطراب، استرس، گیجی، حالت افسردگی یا خوشی را بعد از جراحی تجربه می کنند. داروهای بیهوشی و مسکن ها نیز می توانند در ایجاد اختلالات احساسی دخیل باشند.

روش های غلبه بر چالش های احساسی قبل و بعد از عمل زیبایی واژن عبارتند از:

 • صحبت کردن با خانواده و دوستان درباره امیدها و دغدغه های مربوط به این روند زیبایی
 • انجام تمرینات تنفسی یا یوگا
 • انجام فعالیت های خلاقانه از قبیل نقاشی، موسیقی و غیره
 • وقت گذراندن با افراد پشتیبان
 • گوش کردن به موسیقی های لذت بخش
 • ملاقات با درمانگر

مراحل عمل زیبایی واژن

در روند جراحی زیبایی واژن، مراحل زیر دنبال می شود.

برشی در بافت واژن در ناحیه پایینی آن تا زمان رسیدن به بافت نرمال، در ناحیه فوقانی این اندام ایجاد می گردد. سپس این بافت مخاطی، به طرف پایین کشیده می شود.

یکی از رایج ترین روندها در عمل زیبایی واژن ، روش Vechietti می باشد که در آن، کشش مداوم از دیواره شکمی بر روی یک مهره سیلیکون در حفره واژن وارد می شود. این کشش به اندازه ای است که بتواند این مهره سیلیکون را به به صورت روزانه به اندازه ۱ سانتی متر به طرف داخل و در جهت بالا بکشد. این مهره، از طریق لاپاروسکوپی، به دیواره داخلی شکم متصل شده و به صورت روزانه محکم تر می شود. این روند بسیار دردناک بوده و در سراسر دوره درمان، به مصرف مسکن نیازمند است، ولی نرخ موفقیت بمنظور خلق یک واژن جوانسازی شده در طول یک دوره دو هفته ای یا کوتاه تر، بسیار بالا می باشد. البته گاهی ممکن است بی اختیاری ادرار در اثر اعمال فشار در دوره های بعدی زندگی در فرد ایجاد شود.

روش دیگر، واژینوپلاستی بالون می باشد که در آن یک بالون معلق برای خلق فضایی بمنظور جوانسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد.

دوره نقاهت عمل زیبایی واژن

دوره ریکاوری در بیماران مختلف، متفاوت می باشد. شما می توانید ظرف ۳ تا ۵ روز بعد از جراحی، به محل کار خود بازگردید. بعلاوه باید برای آزمایشات یا درمان فالوآپ در جلسات مقرر شده توسط پزشک، شرکت کنید.

در طول ۲ هفته اول بعد از جراحی واژن، بافت های جدید شروع به تولید شدن کرده و مویرگ های جدید خونی شکل می گیرند. زخم های بعد از جراحی نیز روند بهبود خود را آغاز می کنند. شما می توانید فعالیت های روزانه خود را به صورت تدریجی آغاز کنید.

پس از دو تا چهار هفته بعد از عمل زیبایی واژن، زخم های جراحی به طور کامل بهبود می یابد و شما می توانید فعالیت های معمول خود بجز فعالیت های فیزیکی سنگین که باعث وارد امدن فشار به ناحیه درمان می شوند را انجام دهید.

چهار هفته بعد از جراحی، ورزش و بلند کردن اجسام، مجاز می باشد. البته فعالیت هایی از قبیل دویدن، دراز کشیدن در وان حمام، دوچرخه سواری و برخی فعالیت های سنگین یا رابطه جنسی باید به مدت ۶ تا ۸ هفته به تعویق بیافتد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی واژن

در منزل، در طول دوره ریکاوری بعد از عمل ، بعنوان بخشی از مراقبت های بعد از روند زیبایی واژن، شما باید داروهای آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهابی یا روان ساز یا استامینوفن را مورد استفاده قرار دهید.

یک یا دو روز بعد از عمل زیبایی واژن ، به شما اجازه داده می شود تا دوش بگیرید. شما باید در ناحیه درمان، با صابون ملایم، به صورت روزانه، زخم های جراحی را تمیز کنید. این کار را باید در زمان دوش گرفتن در صبح و قبل از خوابیدن در شب، انجام دهید.

در طول ۲ تا ۳ روز اول بعد از جراحی زیبایی واژن، باید از محل کار خود مرخصی گرفته و استراحت کنید تا زخم ها با سرعت و کیفیت بهتری بهبود پیدا کرده و تا حد امکان بمنظور جلوگیری از باز شدن زخم ها، باید از حرکت کردن خودداری کنید.

گاهی ترشح اندکی خون از واژن را در طول ۱ تا ۲ هفته اول بعد از عمل زیبایی واژن، تجربه می کنید. یک دستمال تمیز را برای کنترل خونریزی بعد از جراحی مورد استفاده قرار دهید. در صورت داشتن خونریزی شدید یا وجود لخته های خون قرمز رنگ، متورم شدن زخم و تب بالا، لطفاً با پزشک خود تماس گرفته و به توصیه های او با دقت عمل کنید.

در طول دو هفته اول بعد از جراحی، تمیز کردن زخم های جراحی در ناحیه پرینئوم، بعد از تخلیه ادرار، با دستمال های بهداشتی باید انجام پذیرد. این کار را باید به آرامی و ملایمت با آب و دستمال تمیز انجام دهید. باید سعی کنید از مرطوب کردن ناحیه جراحی اطراف زخم ها اجتناب کرده و ناحیه را تا زمان بهبود کامل، این ناحیه درمان شده را خشک نگه دارید.

بعد از جراحی واژن ، می توانید تمام انواع خوراکی ها را بخورید و در واقع هیچ محدودیتی در خصوص مصرف انواع خوراکی ها وجود ندارد. البته نوشیدنی های الکلی جزو موارد استثنا بوده  و باید از مصرف الکل، ترشی و استعمال سیگار، به مدت ۲ هفته خودداری کنید.

گاهی بعد از عمل واژن،  ترشحات غیر عادی از واژن شما خارج می شود که شبیه به یک ماده سبز مایل به زرد می باشد، چون واژن پر از مایعات مترشحه و انواع مختلف باکتری ها می باشد. این امر می تواند باعث واکنش به زخم جراحی و بخیه ها شود. جذب کامل بخیه ها معمولاً در یک دوره ۶ تا ۸ هفته ای اتفاق می افتد. خروج ترشحات سبز مایل به زرد، در طول این دوره، تداوم دارد.

گاهی خارش در اثر مشکلات قارچی، احتمالاً در پی مصرف آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از ابتلا به عفونت بعد از عمل زیبایی واژن ، تجربه می شود. در صورتی که در ناحیه واژن خود ترشحات واژنی بد بو یا عفونت قارچی را تجربه کردید، از داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج خود استفاده کنید.

در صورت تجربه کردن خارش ناشی از وجود بخیه های جذبی، و فرایند بهبود، آنتی هیستامین برای کنترل خارش توسط پزشک شما تجویز می شود.

هزینه جراحی زیبایی واژن

آنچه در خصوص هزینه جراحی زیبایی واژن گفته می شود، تخمینی بوده و در طول جلسه مشاوره، جراح زیبایی شما در خصوص هزینه دقیق جراحی با در نظر گرفتن ارزیابی های مبتنی بر نیازهای منحصر به فردتان با شما گفتگو می کند. در این گفتگو و برآورد هزینه، متغیرها و فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته می شود. اطلاعات زیر حاوی موارد تاثیر گذار بر روی هزینه عمل زیبایی واژن می باشد:

پزشک: یک جراح پلاستیک با تجربه و دارای بورد تخصصی، به دلیل برخورداری از مهارت بیشتر، مظنه قیمت بالاتری برای عمل زیبایی واژن خواهد داشت.

هزینه بیهوشی: درست مثل جراح زیبایی، تجربه، تحصیلات و آموزش های دریافت شده نیز بر روی هزینه جراحی تاثیر گذار می باشند. واژینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در نتیجه به تخصص بیشتری نیاز داشته و در مقایسه با بی حسی موضعی گران تر می باشد.

موقعیت جغرافیایی: درست مثل هزینه های زندگی که در کلان شهر ها بالاتر است، جراحی در این نقاط جغرافیایی نیز دارای هزینه بالاتری می باشد.

ریکاوری: ریکاوری واژینوپلاستی و عوارض جانبی آن در بیماران مختلف متفاوت است ولی معمولاً داروهای تجویز شده و نسخه های صادر شده برای بیماران، گن های مخصوص مورد نیاز برای مصرف در طول دوره ریکاوری این جراحی، جلسات فالوآپ، و دوره مرخصی برای استراحت، عموماً برای همه بیماران یکسان بوده و در نتیجه تاثیر ثابتی را بر روی هزینه نهایی بر جای می گذارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پرسش و پاسخ تکمیلی

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مقالات مرتبط

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی عمدتاً به جراحی کوچک کردن اندازه لابیای مینور اطلاق می شود، البته این تکنیک برای کوچک کردن لابیای ماژور هم مورد استفاده قرار می گیرد. لابیای مینور ، می تواند به دلیل آتروفی یا بالا رفتن سن یا کاهش وزن بزرگ شود. حالا که موضوع مقاله امروز راز جراحی را متوجه...

عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

همیشه در قبال بدست آوردن زیبایی، آن هم با قرار گرفتن زیر تیغ جراحی، باید ریسک بروز عارضه های احتمالی پس از آن را نیز بپذیرید. لابیاپلاستی ، به عنوان عمل زیبایی ناحیه تناسلی زنان نیز ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد. بروز این مشکلات لزوماً حتمی نیست اما محتمل...

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی را نمی توان به طور ثابت و دقیق بیان کرد؛ چرا که فاکتورهای مختلفی در تعیین آن مؤثر هستند. در ادامه این مقاله به طور جامع این موارد را برای شما شرح خواهیم داد. لازم به ذکر است که تنها هزینه نباید معیار سنجش شما برای انتخاب جراح و انجام عمل لابیاپلاستی...